Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50801) MasterMark válasza Levwi (#50800) üzenetére


MasterMark
titán

Be kell írni kézzel az IP címet vagy a gépnevet... Add hozzá gyorselérésbe, csatold fel hálózati helynek vagy meghajtónak...

Switch Tax

(#50802) Levwi válasza MasterMark (#50801) üzenetére


Levwi
aktív tag

Ez elég lelombozó, hogy tegnap még autómatikusan működött ma még már statikus IP kell még saját kezűleg kell megadnom neki, hogy mit is akarok. De köszi azóta már lenyugodtam és megcsináltam. Kézzel az elérési utat.

Huawei P20 Pro Black

(#50803) MasterMark válasza Levwi (#50802) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell statikus IP, ezért van a gépnév...

Switch Tax

(#50804) CirrMee válasza MasterMark (#50801) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem is elszállt, 4 családi gépen is, valamit nagyon elbarmoltak megint az új frissítéssel.

Mellesleg azért kapcsoltam vissza anno a SMB V1 /számítógép tallózást, hogy ne kelljen gépelni, pláne légegeres HTPC konfigokon.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50805) mezis válasza Levwi (#50802) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg fordított sorrendben "ébreszteni" a masinákat.

mezis

(#50806) MasterMark válasza CirrMee (#50804) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell gépelni, ezért van a gyors elérés, hálózati hely, hálózati meghajtó...

Megszűnt az SMBv1 automatikus felfedezése. WS-Discovery-vel lehet próbálkozni.

Nem kapcsolgatni kell az SMBv1-et, mert akkor frissítés után ez lesz, hogy megint lekapcsolják neked, és nem fog látszani...

Stop using SMB1: Explorer Network Browsing rész

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50807) woodworm válasza MasterMark (#50806) üzenetére


woodworm
veterán

És a hitelesítés kéréssel mit lehet kezdeni?

(#50808) MasterMark válasza woodworm (#50807) üzenetére


MasterMark
titán

Üresen nyomsz neki egy OK-ot, és jegyezze meg. Ha üresen nem engedni, akkor névnek anonymous, jelszó üresen.

A jelszót nem érdemes egyébként kikapcsolni, mert elég sok fura gondot tud okozni.

Nézd meg a futtatás: control keymgr.dll > Windwos rendszerbeli hitelesítő adatok. Ott ahhoz a gépnévhez kéne legyen elmentve valami, azokat törölheted esetleg.

szerk.: Ezen kívül még a group policyban ezt is engedni kell ha nincs jelszó:
Computer configuration\administrative templates\network\Lanman Workstation
"Enable insecure guest logons"

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50809) Levwi válasza mezis (#50805) üzenetére


Levwi
aktív tag

Köszi az sem segít. Csináltam gyors elérési utat a géphez így használható, de jobb szerettem volna a normális megoldást mint régen. De hihetetlen, hogy médiaeszközként meg ott van csak nem tudok vele mit kezdeni a hálózatok alatt. Ha meg megadom az elérési útját akkor persze rendesen működik. Valamit a tegnapi frissítéssel nagyon elbarmoltak nekem.

Huawei P20 Pro Black

(#50810) woodworm válasza MasterMark (#50808) üzenetére


woodworm
veterán

Ha üresen hagyom, akkor kéri, hogy adjak meg felhasználónevet és jelszót. Ha az anonymous mellé nem írok jelszót, akkor nem fogadja el. Ha újracsatlakoztatom, akkor jelszó nélkül megtehetem. Sőt, nem is kell leválasztanom hozzá, elég, ha a leválasztás menüpont alatt megnyitom a meghajtót.
Amíg a windows indulásakor sikerül időben csatlakoztatni, addig nincs probléma. Amint késik, akkor mindig ez van.

Most, hogy töröltem a géphez tartozó jelszót, ez sem működik.

(#50811) woodworm válasza woodworm (#50810) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy néz ki, hogy a megosztások ki- és bekapcsolásával visszaállt a rend. A fene se érti ezt!

(#50812) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!
Van egy ER-X routerem és közvetlenül mögötte egy UAP. A ER-X képes POE tápfogadásra és van egy POE passtrough ami meg mehetne az UAP-re (Feladó belbírja).
Egyszer már próbáltam, de akkor még teszteltem a rendszert és véletlenül egy MálnaPC-t dugtam az ER-X POE kimenetére ami meg is sütötte az eszközt. (vagyis azt hiszem ez volt a ludas)

Jól gondolom, hogy ez hülye ötlet volt?
Minden nem POE eszközt megsül ha POE táplált portra kötök? (Laptop, nyomtató .. stb)
Ezek szerint nem túl biztonságos egy fali aljzatba POE tápot bevezetni?

(#50813) rekop válasza _Dumber_ (#50812) üzenetére


rekop
senior tag

A Passive PoE ,amivel az ER-X is működik (és ezt is adja "tovább") tönkreteheti azokat az eszközöket amelyek nem képesek ennek a fogadására, mert a tápfeszültség folyamatosan rajt lesz az adott porton, amint engedélyezzük ezt. Tehát ilyen típusú PoE-t nem célszerű kitenni fali aljzara. De ER-X esetén is a poe passthrough módot be kell kapcsolni a szoftverben, ilyenkor ha jól emlékszem még figyelmeztet is a veszélyre.
De más a helyzet például az 802.3af/at-vel. Ott az PoE-t szolgáltató eszköz először megpróbálja meghatározni, hogy a rá csatlakoztatott készüléknek szüksége van-e tápellátásra(autosense). Ez a gyakorlatban jól is működik, biztosággal használható. Unifi PoE switcheken a 802.3af/at PoE alapértelmezetként be is van kapcsolva.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#50814) mezis válasza rekop (#50813) üzenetére


mezis
nagyúr

Ennél még rosszabb is lehet az egyenfeszültség jelenléte. A WiFi routerek ethernet portjai általában egy picike impulzus trafóhoz csatlakoznak. Az meg nem úgy készült, hogy elviseljen 30 - 40V-on 1 - 2A-t. A port engedélyezése, tiltása a trafó "másik oldalán" történhet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50815) _Dumber_ válasza rekop (#50813) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszi.
Így már érthető és biztonságos is.
Tervbe van, hogy az ER-X-t lecserélem egy USG-re, amihez már kell egy swtich is, lévén kevés a LAN portja. Vélhetően az is Unifi lesz (vsz nem a Flex mini).

(#50816) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van egy szolgáltatótól kapott ZTE F668 routerem és azt szeretném tudni jó helyen állítottam be azt ,hogy mac címhez rögzítek Ip címet ? Itt [kép] állítottam be . Nem értek annyira hozzá de máshol nem láttam ilyen lehetőséget ezért gondoltam itt kell. Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#50817) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Otthon van egy ZTE H168N v2 routerem, amin a sovány internetet kapom telefonvonalon és szórom az éterbe wifin tovább. Szeretnék venni mellé egy komolyabb routert, hogy a nagy fileokat ac wifin tudjam pl a mellette lévő tv-re küldeni (nasról), a választottam egy AC65P lenne.
Milyen beállításokat kell eszközölnöm, hogy csak a netet továbbítsa a szolgáltatói router, de minden mást az Asus kezeljen? A két router hogy s mivel kötöm össze, mit állítok be?
Alkalmas erre az asus?
Köszönöm előre is a láma kérdésekre a választ :)
Üdv,
Zs

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#50818) And válasza Imi1981 (#50816) üzenetére


And
veterán

Jó helyen állítottad be. (A lokális MAC-címeket nincs sok értelme kitakarni, mivel azok csak a helyi hálózatban látszódnak.)

(#50819) Imi1981 válasza And (#50818) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tudom miért takartam ki . Mondtam,hogy nem értek hozzá :DDD . A lényeg hogy akkor jól csináltam. Kösz a segítséget ! :R

(#50820) Slowman


Slowman
aktív tag

Az alábbi hibaüzenetet kapom az filekezelőtől ha rákattintok a NAS 1. HDD-re. Ill. Windows indításkor, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni. Tud erre valaki egy könnyen érthető megoldást ajánlani. :R

Korábban ua néven volt egy kötet az a HDD meg is döglött ekkor a cserénél vettem egy másik HDD-t most 2 lemez van a NAS-ba (DS218+). Gondolom a korábbi ua név kavarhatott be, csak ne tudom, hogy lehetne megoldani, hogy ne kelljen emiatt mindig megnyitni a Total Commandert ha tallózni akarom a meghajtót (ott működik, miután egyszer kijelöltem már filekezelőbe is működik)

(#50821) Gubek-Einste válasza Zsmester89 (#50817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AZ Invitel topikba kérdezzél rá, hogy hogyan kell PPPoE passthrough módba tenni a szolgáltatói eszközt.
Az Asus-on a WAN beállításokba kell majd megadni az eddig a szolgáltatói eszközben használt PPPoE user/pass párost.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50822) Doky586 válasza Slowman (#50820) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elég egyértelmű a hibaüzenet.
Egyszerre 1 felhasználó fusson a gépeden.

(#50823) Essejó válasza Slowman (#50820) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem azóta van ilyen üzenet, hogy nem tudta csatlakoztatni a hálozati meghajtót, amióta HDD-ről SSD-re klónoztam a rendszert. Megoldást nem találtam rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50824) mezis válasza Essejó (#50823) üzenetére


mezis
nagyúr

Particiók törlése, OS újrainstall?

mezis

(#50825) Slowman válasza Doky586 (#50822) üzenetére


Slowman
aktív tag

1 felhasználó fut a gépen... gyakorlatban, csak szerintem a korábbi megosztás beragadhatott és nem tudom, hogy lehet kiiktatni ezt az ütközést. Emiatt tettem fel a kérést. Nyilvánvaló, hogy nem konyítok az ilyesmihez és ellenkezőjét nem is állítanám.
De kifejezetten örülök, hogy folyton akad egy unatkozó, kelletlen ember aki ebben éli ki a hajlamát, hogy nem ad magyarázatot a kérdésekre és ettől továbbra is felsőbbrendűnek érezheti magát.
Ez nem különb mintha egy illető nem tud németül és megkér, hogy ugyan mondjam már meg mit kell csinálni, mert azt az utasítást kapta de lövése sincs mit takar, majd én mondom neki nagyon egyszerű, oda van írva németül, olvasd el... :W
Megoldás kellet volna, nem pedig okoskodás.

[ Szerkesztve ]

(#50826) Zsmester89 válasza Gubek-Einste (#50821) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#50827) vferi90


vferi90
tag

Sziasztok!
Hogy tudnám azt megcsinálmi, hogy a Huawei hálózat aktív maradjon, viszont ne azt az internetet használja a laptop, hanem a hálózat 11-et.
A huawei hálózat egy router, ez biztosítja az asztali gép internetkapcsolatát. Az asztali a hálózaton keresztül video jelet továbbít a laptopra. Ezt streamelném tovább neten, viszont ezt jó lenne a Hálózat11 internetkapcsolaton keresztül tenné.
Remélem érthető, mit szeretnék. :U :R

Note9

(#50828) zolee001 válasza vferi90 (#50827) üzenetére


zolee001
őstag

Az adott hálózati kapcsolat/tcp/ip v4 /properties/advanced és a metricát alacsonyabbra állitod

(#50829) vferi90 válasza zolee001 (#50828) üzenetére


vferi90
tag

Köszönöm szépen! :R

Note9

(#50830) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic, de hátha tudtok segíteni. Időről időre gondom van a hálózati kártyámmal. Egyszercsak azt veszem észre hogy a béka segge alatt van a sávszélesség, pl:

Nem az internet a gond, nem a router, a NAS-ról is alig tudok ilyenkor lejátszani bármit is. Aztán ha letiltom a hálózati kártyát és újra engedélyezem akkor láss csodát:

Gigabyte B85M-D3H alaplap integrált hálókártya, Win10. Most driverekkel próbálkozom, de ha nem segít akkor nincs több ötletemm. Találkoztatok már ilyen problémával?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#50831) mezis válasza Sequadon (#50830) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Próba egy Live Linux-al.
- UTP kábel csere. (Ha nincs másik, akkor a két végének a felcserélése.)

mezis

(#50832) SP4C3 válasza Sequadon (#50830) üzenetére


SP4C3
veterán

Utoljára mikor ilyen jött szemben, akkor driver gond volt, lehet most is az lesz a hunyó. Célszerű az alaplap gyártójának oldalán megkeresni az alaplapod és onnan hálókártya drivereket letölteni és felrakni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50833) #75501312


#75501312
törölt tag

Van értelme a Line Quality féle teszteknek?
Online játék közben érzem inkább a 100-120-as lag-ot, van amikor ennél kicsit magasabb, ami már macerás. Ezt úgy mértem, hogy semmi nem futott a háttérben, ami netet használna..
Hogy lehet minimalizálnia lag-ot?
Milyen beállításokat érdemes megnézni / változtatni?

(#50834) SP4C3 válasza #75501312 (#50833) üzenetére


SP4C3
veterán

50ms felett én már nem játszok (Insurgency a.k.a. Kosovo Simulator), 100ms-nál már észreveszem (WarThunder) a késést és nagyon zavaró. Valami nálad nagyon nem okés, ki a szolgáltatód? Milyen eszközeid vannak? Milyen router? Hogyan csatlakozol (WiFi vagy kábel?).
Nem normális ha ennyit variál a ping, a minimumtól eltérhet 5-10ms-ot, (Jitter)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50835) #75501312 válasza SP4C3 (#50834) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az Elder Scrolls Online-nal játszom. Amikor állok egy helyben és nem csinálok semmit, akkor van 60 körül, amint megmozdulok felugrik 80 fölé. Trial / Raid alatt zavaró, amikor magasabb a ping, olyankor sokszor felugrik 200-300-ra is, de ritkán. Ilyenkor minden netet használó alkalmazás be van zárva, Discordon kívül csak a játék fut.

UPC Connectboxom van (most már Vodafone, de a doboz még a "régi"), a router egy Asus RT-AC66U B1.

Routerbe közvetlen megy a gépből (5e) kábel, mivel közel vannak egymáshoz csak 1 méteres.
Routerbe megy egy switch is, mert arra van kötve 2 NAS, a TV és egy médialejátszó.
Wifin van 2 telefon + 2 laptop.

Minden eszköznek osztottam MAC alapján IP címet DHCP-vel.
DNS az alap, ami a szolgáltatóé.

Tűzfal be van kacsolva a Windowsban, routerben és a vírusirtóban is (Webroot).
Játéknak port forwarding van tűzfalban és routerben is.

[ Szerkesztve ]

(#50836) krealon válasza Slowman (#50820) üzenetére


krealon
veterán

A windows, eloszor a windowson eppen aktiv felhasznaloi fiok adataival (felhasznalonev / jelszo) probal hitelesiteni, ha ez sikertelen, akkor a guest (vendeg) azonositoval probalkozik.

Tallozaskor a \\server\IPC$ -hoz csatlakozik eloszor, es a ha van a szerver gepen nem letiltott allapotu, vendeg felhasznaloi fiok, akkor a vendeg azonositoval csatlakozas sikeres lesz.

Ezutan viszont mar nem lehet masik felhasznaloi azonositot hasznalni a \\server\megosztas megnyitasahoz. Erre utal a hibauzenet.

Parancssorban a net use listazza ki az aktiv kapcsolatokat.

Ha megis tobb kulonbozo azonositoval kell csatlakozni, itt a megoldas.

(#50837) Essejó válasza mezis (#50824) üzenetére


Essejó
veterán

Egy jól belakott, és egyébként hibátlan Windowst ezért újra húzni nem opció. Tc-ben három kattintás, és csatlakoztatva van a három meghajtó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50838) virs_lee


virs_lee
csendes tag

Sziasztok!
A problémám:
Telekom, otthoni tv-telefon-internet szolgáltatásom van, optikán.
Panel lakás felújítása során a patchkábeleket a villanyszerelő a plafonban már eredetileg kialakított csövekben vitte át a nappaliból a két másik szobába. A csatornákban csak utp kábelek futnak. A szobákban fel lettek szerelve az aljzatok. A lényeg, hogy az egyik szobában ha csatlakoztatok egy hosszabb (5 méteres gyári utp) kábelt-egyik vége aljzat, másik a set top box- nem kap linket a box. Viszont rövidebb 1 méteres gyárival tökéletesen működik...megnéztem egyformák bekötést tekintve a kábelek, csak a hosszuk tér el.
Mi a véleményetek?
Köszönöm!

(#50839) NeoPampalini válasza virs_lee (#50838) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az az 5 méteres kábel más eszközzel működik?

(#50840) Pyttawrx válasza virs_lee (#50838) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Rossz a kábel így elsőre. Próbáld ki azt a kábelt ugyanott csak más eszközzel, illetve ha van router, akkor azzal is próbáld ki pl egyy laptopppal. :)

(#50841) virs_lee válasza NeoPampalini (#50839) üzenetére


virs_lee
csendes tag

Igen, működik.

(#50842) virs_lee válasza Pyttawrx (#50840) üzenetére


virs_lee
csendes tag

Próbáltam igen és tökéletesen jó. Azt is próbáltam, hogy a felvevős set top boxot átvittem és rákötöttem, de ugyan az a probléma. Röviddel jó, de a hosszúval nem. Viszont ahogy az előbb írtam a hosszú is biztos, hogy jó. Ezért nem értem...

(#50843) Pyttawrx válasza virs_lee (#50842) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, akkor így már érdekesebb. a falba cat6, vagy cat5e van? az 5m, illetve az 1m az milyen?

(#50844) mezis válasza virs_lee (#50842) üzenetére


mezis
nagyúr

Volt már ilyen esetem. Az a "papa" azzal a "mamával" nem működik. mindenki mással viszont igen. Van amikor elég a kábel két végének a felcserélése, van amikor csatlakozó dugót kell cserélni.

mezis

(#50845) virs_lee válasza Pyttawrx (#50843) üzenetére


virs_lee
csendes tag

Mindkettő cat5e.

(#50846) Pyttawrx válasza virs_lee (#50845) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor amit mezis kolléga írt, nem szeretik egymást, de ok nélkül. Néha előfordul az ilyen :)

(#50847) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha rádugok egy külső HDD-t a routerre, akkor az folyamatosan menni fog, vagy csak akkor, ha el akarok érni rajt valamit? Unom már, hogy rá kell dugnom a gépre a HDD-t, rámásolni a dolgokat, majd rádugni a TV-re, hogy nézni is tudjam.

D-Link Dir 825 router és van DLNA server lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#50848) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Gondban vagyok kicsit a kábelekkel. Nem lehet az épületben ahol vagyok fúrni, és falak mellett kellene elvezetgetnem egy kábelt 3 szobán keresztül.
Ez minimum 4 db közel 90°-os töréssel járna (a többi megoldható lazábban), és ~30m-es hosszal. Ideiglenes megoldás lenne csak, amíg ez a helyzet tart, a legnagyobb gondom viszont az volna, hogy atomstabilnak lenne lennie ekkora hossznál is.

Röviden a legjobb minőségű 30m-es szerelt kábelt keresem mondjuk ~7-8k alatt.

Próbáltam keresgélni, de semmit nem értek hozzá, és szinte mindenhol csak tesco gazdaságos, meg equip vackokat lehet kapni. Márkára meg pontosan sehol nem lehet keresni. Eddig ez a kettő ami legnormálisabbnak tűnt: Cat6a Cat6

(#50849) Pubszon válasza -Faceless- (#50848) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem van egy 25m-es Cat5e amit én dugóztam és hibátlan, stabil.
30m még ezzel sem lenne gond.
A fentiek közül szerintem bármelyik jó. Gondolom 1 gigabites kapcsolathoz kellene.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50850) -Faceless- válasza Pubszon (#50849) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igen 1 gigabites lenne, csak szereltet akarok inkább, mert se krimpelő, se teszter nincs itt, ha veszek mégegyet annyiból meg úgyis kijönne egy jobb szerelt kábel amit meg biztosan nem rontok el.
De akkor szerintem marad a Cat6a-s 30m-eset nem is igen találni más márkából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.