Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49351) laca891 válasza rento (#49350) üzenetére


laca891
aktív tag

Ezt majd megmondják a szakik! Nálam nem kell kézzel portot nyitni. A DVR-en megvan adva a média port és kész és UPNP bekapcsolva routeren és megy minden automatikusan. Persze a tévedés jogát fenntartom és lehet, hogy biztonság szempontjából nem a legjobb megoldás. Pedig még FTP feltöltés is megy a helyi NAS szerverre.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49352) Lasersailing válasza rento (#49350) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Éppen ezt nem értem, hogy a port forward be van állítva és még sem működik

laca891: maradnék a portnyitogatásnál.
DDNS szolgáltatás van a DVRnél és működik is ellenőriztem a honlapjukon (provision a típusa)

(#49353) laca891 válasza Lasersailing (#49352) üzenetére


laca891
aktív tag

UPNP nálad ki van kapcsolva????

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49354) krealon válasza Lasersailing (#49352) üzenetére


krealon
veterán

"DDNS szolgáltatás van a DVRnél és működik is ellenőriztem a honlapjukon"

Es azt ellenorizted, hogy a routerednek van-e publikus IP cime?

Nem egy es nem ket esetben fordult elo, hogy az internet-szolgaltato IP cim sporolas miatt NAT-olt halora teszi az ugyfeleket. Es mindezt ertesites nelkul persze.

(#49355) Lasersailing válasza krealon (#49354) üzenetére


Lasersailing
senior tag

4 napja még működött a kamera, és a belső hálózat változtatása miatt ment el a hozzáférés ez 100%.
Nagyon nem valószínű, hogy pont most NAT-olt. Két napja néztem whatsmyip és a provision honlapja szerinti IP- megegyezett, közben a kamera nem működött a fenti beállításokkal.

(#49356) MasterMark válasza stigma (#49344) üzenetére


MasterMark
titán

Duplázódott.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49357) MasterMark válasza stigma (#49344) üzenetére


MasterMark
titán

Árnyékoltat csak akkor vegyél, ha tudod rendesen földelni. Különben egy baromi nagy antennát csinálsz.

A CAT 7 pedig nem elismert szabvány még mindig.

Switch Tax

(#49358) rento válasza laca891 (#49351) üzenetére


rento
őstag

Hát valamennyire nekem is a szakmámba szóval hidd el, az upnp elég veszélyes tud lenni. Az már más kérdés, hogy a router gyártóknál nagyrészt alapból be van kapcsolva az upnp az egyszerű userek miatt.
Sokkal jobb ha manuálisan nyitod ki a portokat. Ftp-nek meg biztos hogy nem nyitnék ki semmit. Max sftpnek, de inkább maradok s vpnnél.

#49352 Lasersailing:
Nézd meg higy a zte routerben lévő külső ip cím egyezik e a whatismyip.com-on lévővel. Ha igen, akkor nem vagy natolva.
A másik ahkl elmehet a dolog, és szerintem itt lehet a hiba, az az hogy a 2 router más alhálózatban van. Ez direkt van igy?

[ Szerkesztve ]

(#49359) laca891 válasza rento (#49358) üzenetére


laca891
aktív tag

Tehát, akkor az UPNP-ét ki kell kapcsolni?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49360) MasterMark válasza laca891 (#49359) üzenetére


MasterMark
titán

Nem muszáj kikapcsolni, csak ellenőrizni kell mit csinál, és a legjobb lekorlátozni egy külön subnetre amibe csak te tudsz berakni manuálisan IP-ket. Így nem az van, hogy minden program jön-megy szabadon.

Ja illetve UPnP2-őt használni, és bepipálni hogy ellenőrizze, hogy kinek nyit portot, és csak saját magának nyithasson. (Ugye alapból bárhova nyithat portot, nem csak saját magára.)

szerk.: Ha ezekre nincs mód egy otthoni routeren, akkor jobb inkább kikapcsolni valóban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49361) Lasersailing válasza rento (#49358) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A ZTE a szomszéd (rokon) hálózata, azt szeretném, hogy egymás eszközeit ne lássuk. Vagy legalábbis ő ne lássa az én eszközeimet.
Otthonról megnézem, de tuti, hogy nem vagyok NAT-olva (szerdán este ellenőriztem is).

Magyarán azt szeretném megoldani, hogy az én alhálómról is kijusson a DVR a netre.

(#49362) MasterMark válasza Lasersailing (#49361) üzenetére


MasterMark
titán

Dehogynem vagy NAT-olva, ráadásul duplán ami a gondot jelenti.

Ennyi kell csak:
ZTE: port forward az asus routerre,
ASUS: port forward a kamerára.

A ZTE-n nem lehet egyszerre több protforward ugyanarra a portra, mert az lesz amit leírtál, hogy nem találja mi van.
Vedd ki a ...3.103-ra port forwardot a ZTE-n, mert ettől zavarodik meg.

Ha van a ZTE-n DMZ, akkor tedd bele az ASUS rotuert.

szerk.: A ZTE wifijén pedig lehet hogy azért nem látod a kábeles hálót, mert izolálva van. Szolgáltatói eszközök szoktak ilyet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49363) laca891 válasza MasterMark (#49360) üzenetére


laca891
aktív tag

AC 65p routerem van pár napja, még most ismerkedem vele. Arra már rájöttem, hogy a DVR és NAS a vendéghálózaton fusson, mivel így nem fér hozzá a helyi hálózathoz. Viszont Synology NAS az nagyon szereti konfigurálni a routert. Persze ki lehet ezt is küszöbölni.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49364) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Egy kétszintes (2×70m2) családi ház hálózatát szeretném biztosítani.
Sajnos a veztékezés most nem jön sźóba, ezért más megoldást keresek.
Jól sejtem hogy egy mesh hálózat lehet a jó irány? Ha igen mit ajánlanátok, mely gyártót?
Ha nemmjó a felvetés mit tanácsoltok? Előre is köszi!

(#49365) MasterMark válasza parkasz (#49364) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az, hogy nem jöhet szóba a kábel? :D

Switch Tax

(#49366) mezis válasza parkasz (#49364) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ehhez kicsivel több információ kellene. Fix készülékek helye, száma, sebesség igény, mobil készülékek száma. Fontos a MESH hálózat (szakadásmentes kapcsolat rohangálás közben) ?

mezis

(#49367) MasterMark válasza mezis (#49366) üzenetére


MasterMark
titán

A mesh hálózat nem ezt jelenti, és nem ezért fontos.

Switch Tax

(#49368) stigma válasza parkasz (#49364) üzenetére


stigma
addikt

Hali, 2 megoldásod lehet, mely az alábbi:
1. Mesh hálózat
2. Powerline adapter vagy wifi-s vagy csak kábeles

1. MESH:
Mesh esetén figyelni kell milyen routered van, habár azt is veszel akkor szerintem mindegy.
Mesh lényege, hogy olyan mintha AP-d lenne (Access point) csak nem kell minden egyes AP-hez külön wifihez csatlakoznod, mivel egy wifid lesz és az eszközöd a közelebbihez csatlakozik.
Erről bővebben és egyszerűbben a TP-linkes honlapot tudom ajánlani: Link
TP-link Deco M4
Mesh esetén arra kell figyelni, hogy 1db MESH fixen a routerre van kötve, és ha 2 emeletes a ház akkor szerintem 3db-os csomagot célszerű venni/használni.
Wifi lefedettség tökéletes lesz de ha minden szobába akarsz tökéletes nagy bitrátájú lejátszást NAS-ról (1080p és 4k) akkor oda mélyen a zsebedbe kell nyúlni és inkább kábeles megoldással probóbálkoznék.
Ezeken a MESH eszközökön szokott lenni ethernet is , az általam ajánlott M4-en 2 db ethetnet van, melyet az egyes eszközökre lehet közni amit ahsználsz

2. powerline adapter:
Azokba a szokákba veszel ahol akarod használni konnektorba bedug és 1 gombot kell nyomni és párosodik.
Itt is 1 db-ot a routerhez közel kell csatlakoztatnod kábelen a többi szokűbna meg 1-1-et elhelyezed.
Több megoldás is van, amin nincs wifi, csak ethernet (1-2db) vagy van beépített wifi vagy olyan is ahol a konnektorba bedugra a powerline adaperbe is tudsz 220V-os eszközd tudni, melyben van dugaj, de ilyenem nincs, ezért erről nyilatkozni nem tudok.
Én ilyet használok, de az enyémbe nem tudsz más 200V-os eszközd dugni mert ilyen telia feje :TL-PA9020P KIT
Itt miden szobában van TV és TC box melyen 1080p és 4k-s adást nézek NAS-ról.
távolság minimális (legmesszebbi szoba max 4-5 méter a NAS-tól), viszont 1080p tökéletesen megy, igaz 30GB-os remux néha beakad, de 4k szaggat sajnos, ezért én is kábalezni fogok.
Powerline hátránya mivel az vezetékes hálózatot használja , ha nincs ugyanazon ,,körön" akkor sokkal lassaban éred el, tudsz másolni az egyes eszközökről.
példa: Ha a powerline adaptert más ajzatba dugom, akkor a 30-40mb-os másolás helyett 10-15mbitre csökkentem ezt a másolást.

Ha Mest akarsz venni akkor:
- Tp-Link M4-es Gigabites mes 3dbos kb 50-60k
- Powerline adapterek: 20-30-40k itt apro-n viszont a boltban horror az ára.

Én most fogom a 70nm-es lakást kábelezni, 3 szoba , viszont wifivel gondom nincs, mert elég jó a routerem (Asus RT-AX58U) és az egyes eszközökön ha netezek/youtube-ok akkor nincs gond, csak ha a NAS-ról játszok le minőségi tartalmat, akkor viszont pufferel rendesen.

Bármi kérdésed van keres nyugodtan akár privátban is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49369) laca891 válasza Lasersailing (#49352) üzenetére


laca891
aktív tag

AC 65p router PPoe módban. Kipróbáltam a port átirányítást, próbaképpen ki kapcsolt UPNP esetén és működik. TCP a protokol. Külső ip cím, ami a DVR-en a média port és megadtam a DVR fix IP számát. Ennyi az egész!!!

Miért nem kapcsolod át az asus routert PPoe módba, talán úgy könnyebb beállítani??

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49370) Lasersailing válasza MasterMark (#49362) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Először is köszönöm válaszodat!

"nem vagyok NAT-olva"":
Igen, pontatlanul fogalmaztam. olvastam is a minap amikor erről volt szó itt a fórumon, de értitek, hogy mire gondoltam). Mondjuk úgy, hogy a netszolgáltató nem akadályozza, hogy a kamerát távolról elérjem :)

Beállítottam amiket írtál, de nem sikerült így sem:
ZTE port forward:

(A képen nem látszik, de a .3.103-as port forward a ZTE-n kikapcsolva)

ZTE DMZ:

ASUS port forward:

Ami meglepett: A ZTE-n ping 192.168.1.99 (ASUS fix címe) sikertelen. Nem lehet, hogy akkor az ASUS-ban kellene még valamit átállítanom??? Nem gond, hogy a ping-re nem felel?

#49369 Laca 891:
Most sikerült tomato fórumon nem kevés segítséggel beállítani, hogy úgy működjön at ASUS router ahogy szeretném, ott javasolták ezt a beállítást.

szerk: #49358 Rento:
most azért biztos ami biztos alapon ellenőriztem ZTE szerinti IP cím megegyezik a whatsmyip szerinti ip címmel.

[ Szerkesztve ]

(#49371) laca891 válasza Lasersailing (#49370) üzenetére


laca891
aktív tag

Őrülök, hogy sikerült. :C Viszont írod a DMZ bekapcsolást a ZTE routeren, ha az emlékeim nem csalnak, ez sokkal veszélyesebb, mint az UPNP. Viszont egyáltalán nem értem :N , hogy miért nem PPoe kapcsolatot adsz a routernek és így nem kellene a DMZ. Persze tévedés nincs kizárva és szívesen fogadnám a hálózatmegosztás, szakiktól a fenti állítás cáfolást.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49372) Lasersailing válasza laca891 (#49371) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Jövőbe látó vagy, mert csak most sikerült beállítanom :)
Amit MesterMark írt, az tutira működik, a gond az volt, hogy a DVR-ben elírtam a ZTA IP címét. :W

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
(most, hogy már működik megnézem, hogy ha kitörlöm a DMZ-t akkor mi lesz.)

(#49373) Lasersailing válasza Lasersailing (#49372) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Bocs lejárt a szerkesztési idő

A DMZ-t kikapcsolva is működik a fenti beállítás. Öröm és boldogság! :))

(#49374) parkasz válasza MasterMark (#49365) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!
Az ok az, hogy ssjnos festés után vagyunk és felségem kb megölne ha falat vésnék. :D
De 3-4 év múlva már lehet róla szó.

stigma, köszi a sok hasznos infót :R

Szerencsére még kicsi a 3 gyerek, így nincs hatalmas igény.

(#49375) MaCS_70 válasza MasterMark (#49357) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A kilátásokról tudsz valamit a CAT 7 ügyében?

Én nem vagyok éppen túl jól tájékozott, de úgy tudom, hogy a CAT 7 soha nem is lesz szabvány, hanem a CAT 6 után majd a CAT 8 jön.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49376) MasterMark válasza MaCS_70 (#49375) üzenetére


MasterMark
titán

Wikipédia alapján én is így tudom. Más infóm nincs. :)

Switch Tax

(#49377) MaCS_70 válasza MasterMark (#49376) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Köszönöm!

Kíváncsi leszek, hogy a jó öreg P8C8/RJ45-ösökkel mi lesz, meddig húzzák.

Elég vad elképzeléseket láttam már, és valahogy úgy tűnik, hogy a csatlakozók evolúciója képes érdekességeket produkálni... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49378) Zwodkassy válasza MasterMark (#49360) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ez az UPNP2 valami Ubiquiti "szabvány"? Rákerestem a neten, de csak velük kapcsolatos találatom volt (pár percet foglalkoztam csak vele)

(#49379) MasterMark válasza Zwodkassy (#49378) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, az az UPnP egy másfajta implementációja (újabb), alapjában véve a miniupnpd linuxos cucc. De valóban az Ubiquiti-nél hívják upnp2-nek.

OpenWRT-n, meg más linux alapú router oprendszereken is mehet ez.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49380) mezis válasza parkasz (#49374) üzenetére


mezis
nagyúr

" felségem kb megölne ha falat vésnék."
No és ? Lesz 15 nyugodt éved! :DDD ;]

mezis

(#49381) windlord válasza MaCS_70 (#49375) üzenetére


windlord
őstag

Pedig van cat7. Egesz biztosan sajnos, par kilometert mar beepitettunk.

Szerelveny nincs dedikalva cat7re, a cat6a megy a vegere.

(#49382) MasterMark válasza windlord (#49381) üzenetére


MasterMark
titán

Van, csak nem TIA/EIA szabvány.

Switch Tax

(#49383) NeoPampalini válasza parkasz (#49374) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Háááát... Inkább most kell megcsinálni, amíg "lendületben vagy", mert x év múlva, a belakott lakásban úgy állsz ott, hogy "akar a fene bontani, meg javítani, festeni"... Legalábbis kb. minden ismerősömnél úgy van, hogy amit anno nem csináltak meg, már úgy is maradt. :D Én is igyekszem most a költözés után ami még van, mindent befejezni, hogy később ne legyen vele gond.

(#49384) windlord válasza MasterMark (#49382) üzenetére


windlord
őstag

Igy igaz.
Ezert kell a halozatot cat6a - ban lemerni.

(#49385) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Információt szeretnék kérni. Adott egy helyi hálózat, amelyben az egyik (windows) PC adott könyvtárát kívülről el kellene érni. Hogyan kell ezt felépíteni?
1.) ddns regisztráció biztosan kell
2.) router ddns beállítás
3.) routerben openvpn kliens TUN interface-szel? Vagy szerver?
Ha van valami jó leírás, megköszönném.

(#49386) MasterMark válasza Siriusb (#49385) üzenetére


MasterMark
titán

OpenVPN szerver fog kelleni ha a routerre akarsz VPN-ezeni, ehhez meg ugye a ddns.

Milyen rotuer? Anélkül milyen leírást szeretnél? De itt van egy: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49387) Siriusb válasza MasterMark (#49386) üzenetére


Siriusb
veterán

Igazából csak azon egyetlen gép elérése kell kívülről, semmi más (jelenleg).

(#49388) MasterMark válasza Siriusb (#49387) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor is így kell megoldani.

Switch Tax

(#49389) Siriusb válasza MasterMark (#49388) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi. Gondoltam az openvpn szerver beállítása router típusától független.

(#49390) MasterMark válasza Siriusb (#49389) üzenetére


MasterMark
titán

Alapelveiben igen, de a Soho routereknél általában saját beállításuk van rá.

Switch Tax

(#49391) Doky586 válasza Siriusb (#49385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az a cél hogy bárki elérje (barátok, rokonok, ismerősök, osztálytársak, stb) akkor nem a vpn, hanem inkább valami ftp szerver a megoldás...

(#49392) laca891 válasza Doky586 (#49391) üzenetére


laca891
aktív tag

Manapság inkább felhő. Google drive és társai....

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49393) MaCS_70 válasza laca891 (#49392) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Feltéve, hogy a felhő az adott helyzetben valós alternatívát jelent. Minden helyzetre a magfelelő megoldást jó alkalmazni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49394) MaCS_70 válasza Doky586 (#49391) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez engem éppen konkrétan érint is. Érdeklődtem is másik topicban is, de mivel nem kaptam választ, itt is megkérdem.

A lényeg az, hogy nagyobb mennyiségű adatok szeretnék megosztani, és felhőmegoldások nem jöhetnek szóba, csak a saját meghajtóm elérhetővé tétele.

Asus routerem van, és kézenfekvőnek tűnik, hogy tegyek ki egy FTP-t a WAN-ra -- csak azt nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos.

A másik lehetőség egy VPN-csatlakozás megengedése lenne. Erről viszont azt nem tudom, hogy hogyan tudom kizárólagosan a megosztott megosztásra korlátozni a bejelentkező klienst.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49395) MasterMark válasza MaCS_70 (#49394) üzenetére


MasterMark
titán

SFTP jobb lehet ha tudja.

VPN-en pedig le kellene tűzfalazni hogy csak azt érje el amit te akarsz. (+ SMB jogokkal)

Felhőt pedig tudsz otthonról is hostolni, pl.: NextCloud.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49396) Doky586 válasza MaCS_70 (#49394) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha máig fejlesztett FTPS szerver programot használsz akkor nem látok benne biztonsági problémát. (Persze nem az alapértelmezett portszámon)

De van egy még egyszerűbb megoldás is: a torrent. Bekapcsolod a DHT módot a kliensben, routerben a tcp mellett az udp-t is engedélyezed, legenerálod és elküldöd az ismerősöknek a torrent filet, és már szedhetik is le tőled..

[ Szerkesztve ]

(#49397) Ciccuka válasza Ciccuka (#49330) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most ezt találtam még (Realtek RTL8111H chipes).
Első ránézésre modernebbnek tűnik, mint a többi. Olyan túl rossz nem lehet talán. Ilyen chip van a legtöbb ma kapható átlagos alaplapon (max 5 éve).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49398) MasterMark válasza Ciccuka (#49397) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem veszel egy olyan Intel chipeset amit már linkeltek?

Switch Tax

(#49399) MaCS_70 válasza MasterMark (#49395) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

SFTP-t sajnos nem látok, de még kutakodom. Helyesebben: amit találtam, az valamiért nem települ az Entware-re.

Az Asus router / Merlin tűzfalbeállításai is túlmutatnak az ismereteimen -- már ha egyáltalán nyújtanak ilyen szintű szolgáltatást. Szóval azt nem tudom, hogy a VPN-en bejelentkezett klienst hogyan tudom kordában tartani.

A Nextcloudot hetek óta próbálom felkonfigurálni, de nem jutottam el a PHPadminig -- de amint látom, ez a tegnap befutott rendszerfrissítéssel megoldódott. Így legalább most már tudok mivel szórakozni... És megnyugtató, hogy végre valamiben nem én voltam hülye. :)

Most éppen ott tartok, hogy a routeren átengedtem egy portot a NAS SFTP service-ére. Ez csak elég biztonságos lesz... Már csak a beállítási panelt kéne megtalálni hozzá.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49400) Ciccuka válasza MasterMark (#49398) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mert kb. 2,5x-sébe kerül összességében és lehet ez is megteszi.
Az Intel igaz, hogy stabil lehet, de a nyákja nagy és akadályozná a légáramlást, valamint az se egy mai csirke.

Elképzelni nem tudom, hogy miért nem jó a kapcsolat a régi bevált integrált Realtek RTL8111DL típussal.
Kábelcsere, drivercsere minden megvolt már, de nem lett jó. Valószínűleg inkompatibilitás lehet vagy valami újabb szabványt nem támogat.

Lehet érdemes lenne eggyel korábbi Bios-al is megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.