Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Luck Dragon

Hdanesz

Majdnem 2M-ből már tényleg az 1.4-es variánst lehet venni, szépen felszerelve. És a D Corsa az elődökhöz viszonyítva picit nehezebb, azért az 1.0-es motor ahogy írtam is gyenge. Az 1.4-el nagyon szép fogyasztást ki lehet hozni megerőltetés nélkül, és ha kell akkor lehet is vele cirkálni.
Most csak spontán rá kerestem és 2M környékén Color E felszereltségű corsákat lehet kapni :) De mondom ez csak egy spontán példa volt.

Doggy dog
Néztem én is a kis könyvét és a 29-es az. :K

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66352) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#66351) üzenetére


Gergőke88
addikt

ennyiért már hasonló koru H astra is lehet kapni 1.6-os motorral normálisan felszerelve...

(#66353) HoaryFox válasza roberto211 (#66346) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én pl. Opel típusspecifikus FB csoportokban szoktam érdeklődni, ott jó eséllyel találsz megoldást, persze, ha normális a közösség (pl. B Veki csoport jó)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66354) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#66352) üzenetére

Ez igaz :K De gondolom nem hiába keresnek Corsát, a kis méretei miatt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66355) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#66354) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy H sem túl sokkal nagyobb, viszont kényelmesebb lehet. Vezetési tehetséggel meg valószínűleg nincs baj, tehát mindegy lehet hogy egy 3,80 vagy egy 4,40m( csak írtam valamit) hosszú autót kell beparkírozni párhuzamosan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66356) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#66354) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem sem sokkal nagyobb, de komolyabb autó benyomását kelti, és el lehet benne férni normálisan.

(#66357) Luck Dragon

Én ezzel egyet is értek, de ne nekem írjátok ezt ,hisz nem én szeretnék venni Corsát, én kombis vagyok :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66358) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#66357) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Oké, de veled ötletelünk. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66359) Luck Dragon válasza Petyyyyy (#66358) üzenetére

Persze ,azt mindig lehet. :P Ha rajtam múlna akkor Igsignia kombi lenne a következő, vagy J astra kombi. De majd beleér a kezem a bilibe.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66360) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Mifelénk most ilyenek cirkálnak az úton nyári gumival! :DD Nálatok voltak már?

:C :R

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66361) roberto211 válasza Luck Dragon (#66359) üzenetére


roberto211
őstag

Mivel opeles lettem, és szerintme befog vállni ez a kis corsa, pici ráköltés után nézegettem többi opeleket.. Ha most lenne új autóra pénzem én vennék egy alap szívó j astra sedanet.. Nekem tökéletesen megfelelne, ára sem rossz, szép is..

Akarom kérdezni többiektől(is). : Ha én most lepapíroztatom januárba ezt a kis corsat akkor a MyOpel program h működik? Ilyen idős autók még részt vehetnek? Mit nyújthat pld a myopel egy hasonló évjáratú autónál?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66362) hdanesz válasza Luck Dragon (#66354) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Igazából nekik a garázs mérete a meghatározó. :)
Anno az én C5-öm nem fért be a garázsba, kilógott 10centi legalább. És akkor még nem volt bent egy kb. 20centi mély polc elől.

(#66363) Luck Dragon válasza hdanesz (#66362) üzenetére

Valahogyan éreztem hogy méretei miatt lesz a választás. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66364) AMD Power válasza roberto211 (#66361) üzenetére


AMD Power
titán

A legjobb... azzal a világból ki lehetne menni. Abba én is szívesen beülnék. Nem kicsi, nem nagy. Biztonságos és még jól is néz ki. :K

Gergőke88 Annyiból már valóban egy szép H kijön. Ami minden szempontból jobb mint egy Corsa.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66365) Gergőke88 válasza hdanesz (#66362) üzenetére


Gergőke88
addikt

25 cm-el nagyobb az astra a corsanal.
a c5 4,7m hosszu (astra 4,25..)

(#66366) tutis


tutis
őstag

Astra H felniméretét le tudnátok írni pontosan? (osztókör stb - 205/55r16-os gumira keresek) nem értem ezeket az ET számokat meg a többit :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66367) hdanesz válasza Gergőke88 (#66365) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Igen, de a C5-ből kilógott 10-15 centi. :) És akkor még nem volt bent a polc elől.Az elvesz legalább 20-25 de lehet 30 centi helyet is sosem mérték még le. Most Peugeot 206-osuk van, az befér bőven.
Egy a lényeg, nekem Honda Jazz-em van, ami papíron 390 centi és az fér be faterék garázsába úgy, hogy marad 15 centi kb. hátul.
De nem szeretném szétoffolni a topic-ot, az Astra nem valószínű, hogy beférne a polccal együtt...lutrira meg nem vennének meg egy autót, hogy na biztos befér...aztán meg kint állna az udvaron.

(#66368) Gergőke88 válasza tutis (#66366) üzenetére


Gergőke88
addikt

[link]
Hogy én ma milyen rendes vagyok... ;] :P

hdanesz:
ha ennyire necces akkor megértem.
de 2m ft-ért d corsát biztos nem vennék akkor sem...

[ Szerkesztve ]

(#66369) tutis válasza Gergőke88 (#66368) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, ilyen oldalt kerestem :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66370) szabonagyur válasza mohabá 007 (#66360) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre gondolsz? :) Csak itt ferde a kép, rámész normális...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66371) mohabá 007 válasza szabonagyur (#66370) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

:K országjárás. :P

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66372) AMD Power válasza hdanesz (#66367) üzenetére


AMD Power
titán

Nektek egy nagyobb garázs kell és mehet az Astra! :DDD :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66373) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

senior llwynog hogy áll a géperejű?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66374) tutis


tutis
őstag

Astra H-ba belefér a 241x175x175-ös akksi vagy csak 210x175x175-ös?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66375) Declare válasza tutis (#66374) üzenetére


Declare
őstag

Nekem Bosch silver s4 74mA es van benne, szoval belefer ;)

(L W H 278 175 190)

En mondjuk ilyen electric poweekkel nem kiserleteznek. Banner, Exide, Bosch, Varta, ezeket neznem. lesti akku ez meg egy korrekt bolt, sajat pozitiv tapasztalattal.

(#66376) Markizmark válasza Declare (#66375) üzenetére


Markizmark
addikt

74mA az elég sovány áramnak is, de ha 74mAh, akkor az egy kis drónba elég kapacitás, de autóba kevés lesz. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#66377) Declare válasza Markizmark (#66376) üzenetére


Declare
őstag

:DDD Igaz!

74 Ah termeszetesen :B epp amugy egy olyan tablazaton dolgozom, amiben magnes szelepek meg stb. vannak es ezek mind mAh ok, szerintem innen jött alapberögzödesböl a mAh :D

[ Szerkesztve ]

(#66378) HoaryFox válasza Petyyyyy (#66373) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ó, igen, köszönöm a kérdést, egy kicsit lemaradtam, de pótolom azonnal.

Szóval az autó jelenleg 100%-os (az ABS-t leszámítva) :C

A kis történet:

Szóval ott tartottam, hogy elvittük Dunaföldvárra egy Opel-szakihoz, aki ugyanúgy szelepberagadást diagnosztizált, már majdnem elkezdték, amikor felhívott a szervizvezető, hogy ők mégiscsak megnéznék az autó elektromos rendszerét, hátha ott lesz a hiba. És ott volt a hiba. Történetesen a motorvezérlő egyik kábele volt elszakadva, a nyomokból valami megrágcsálta, valószínű egy nyest tett látogatását a motortérben. És ez a kis mozzanat vitte magával a motorvezérlőt és az akkumulátort is, úgyhogy eme 2 dolog cseréjével "megúsztam" a javítást, így is azért 165ezer forintot otthagytam nekik, ami még mindig jobb, mintha szétkapták volna a motort, mint Morzsi a szőnyeget, lett volna egy 200ezres számlám meg egy még mindig 3 hengerező autóm.
Szóval nagy boldogan kaptam vissza a verdát, de más hiba is felütötte a fejét, ugyanis elkezdett random módon leesni az összes mutató a műszeregységben (IDE <- fogok egy YT-linket dobni), ami még kb. egy 20ezer forintnyi szervizköltséget jelentett volna, ha nem írtam volna be a problémámat a B Vekis FB csoportba, ott ugyanis valaki azt írta, hogy neki olyankor csinált ilyet, amikor nem volt meghúzva rendesen a 2 akkusaru. Ugye, most volt akkucsere, kézenfekvő volt. De kicsit továbbgondoltam, és inkább "reseteltem" az autót, egy 20 percre leszedtem a negatív akkusarut, majd visszakötöttem és voilá, volt hiba nincs hiba :C Azóta már megtettem egy Dunaújváros - BP - Dunaújváros távot, és egyszer nem jött vissza a probléma, szóval...

CASE CLOSED ;)

Ui: aki lemaradt volna az előzményekről, szívesen linkelem őket :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66379) Petyyyyy válasza HoaryFox (#66378) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ááá, drakuláció! :)

Akkor ennek örömére mindjárt megy is egy PM.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66380) lsebestyen válasza HoaryFox (#66378) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mondjuk az a szervizt minősíti, h nem egyből arra gondolnak, h lehet laza az akkusaru, hanem belengetik, h 20k lesz, ezt meg ezt cseréljük.... :U De utálom az ilyet. :W Lényeg, h működik a vas szépen. :)

(#66381) tutis


tutis
őstag

erre tud valaki választ? én úgy tudom hogy a 2 soros kijelzőt nem lehet felprogramozni, ez igaz?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66382) beg válasza lsebestyen (#66380) üzenetére


beg
veterán

Amikor ismerőssel az OFF olasz egyik ablaktörlő karjának mozdulatlanságára a komplett rudazatot+motort ki akarták cseréltetni a szagszervizben? (Mert a rudazat motorral együtt van SZEGECSELVE! b+)
65 ezer+munkadíj?

Aztán szétbontottam, az egyik szétesett szegecset csavarral pótoltam, nettó 23 HUF anyagárból kihoztam és 35 perc baráti beszélgetés alatt kicseréltem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#66383) roberto211


roberto211
őstag

Gyors segítség kéne. :D Sikerült nagy nehezen kiszerlenem b corsabol az egr-t(x10xe-nel) szerszámhiányok miatt nagyon nehezen ment most vagyok tisztítás alatt, és ugye van az a rész h "kattogtatni "kell 12v al az egr-t.. Ezt én házilag h tudom előidézni? Hogy ugye befújom zsíroldóval utána , az erre fejlesztett szerekkel és hogy tudom közbe vagyis miről "kattogtatni" h lássam működik e vagy sem?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66384) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Megrendeltem a fékbetéteket mondott valamit a boltos, de ismeretlen volt számomra. Mondom nekem ATE-t Zimmermann-t meg TRW javasoltak. Végül is TRW lett. Remélem jöl döntöttem használ vki ilyet?

(#66385) _q válasza roberto211 (#66383) üzenetére


_q
addikt

Ha 12 volt kell, akkor valamilyen 12V-os tápegységről persze csak ha van otthon, viszont miért nem szétszerelés előtt kérdezted meg?

(#66386) roberto211 válasza _q (#66385) üzenetére


roberto211
őstag

Mert most jutot eszembe? :D Nincs sajna tápegység, csak egy van amit használok most is. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66387) _q válasza roberto211 (#66386) üzenetére


_q
addikt

Én asszem egy laptop tápegység végét vágtam le régen, abból jön ki 2 vezeték, táp és gnd. Azzal megoldottam régen, ha kellett valahova 12V. Esetleg, ha van ilyened amit nem sajnálsz rá, akkor abból megoldható még.

(#66388) mohabá 007 válasza _q (#66385) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

" ..12V-os tápegységről persze csak ha van otthon.."
Akku nem játszik?( vagy akku töltő)

"..viszont miért nem szétszerelés előtt kérdezted meg?.."

Gondolom azért, mert be van ragadva a szelep,és mivel így nem mozog,nincs értelme.Kiszerelte,tisztította,és kitisztított állapotban szeretné mozgásra bírni,hogy a tisztítószer még jobban átjárja,és mielőtt visszaszereli,meg szeretne győződni róla,hogy jó e az elektromos mozgató rész.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66389) roberto211


roberto211
őstag

x10xe hez találtam egy lefalazót. LINK

Tegyük fel ha nem is jó az elektronika az egr ben d emegcsináltatom egy villamossági szakemberrel és leszeretném falazni hogy újból ne kelljen végig vinni a provedúrát akkor,hogy lehetséges? Mivel tudtommal ebbe vizes egr van. Akkor a folyadék hova tünik? Milyen elven lehetne ezt utána falazni? Mert látom h van hozzá ilyen "alkatrész" csak maga az elvet nem értem h mivel vizes akkor a vízcsővel mi lesz? Lekell bontani?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66390) mohabá 007 válasza roberto211 (#66389) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nyomom a privit. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66391) roberto211 válasza mohabá 007 (#66390) üzenetére


roberto211
őstag

:R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66392) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Erről a gépről mi a véleményetek?
A km valós, leellenőriztem. Az egyik legolcsóbb J Astrák közül.

(#66393) gban válasza hdanesz (#66392) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem ugyanilyen van.
Ha megnézed, menj vele enyhén rázós úton, hogy halld ha kopog valami. Nálam a féknyergek kopognak.
A kormány nem véletlen van bőrözve, borzasztóan kopik az enyém is.

Postázást nem vállalok.

(#66394) hdanesz válasza gban (#66393) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Akkor ez utólagos bőrözés?

(#66395) gban válasza hdanesz (#66394) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt nem tudom igazából, nekem annak tűnik.
Nézd meg a gombok mellett a díszcsíknál.

Postázást nem vállalok.

(#66396) AMD Power


AMD Power
titán

Eleg Brutal lett... Insignia 2017.

http://www.motor1.com/news/130331/2017-opel-insignia-spy-uncamouflaged/

Bocsi a linkelesert. Telorol irtam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66397) tboy93 válasza AMD Power (#66396) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egész korrektül néz ki, ritkán mondok ilyet, de ez még kombiban is fasza :K

(#66398) AMD Power válasza tboy93 (#66397) üzenetére


AMD Power
titán

Kombiban a legjobb... Es mekkora lett. Mint egy hajo. Imadom mar most! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66399) lsebestyen válasza AMD Power (#66396) üzenetére


lsebestyen
addikt

:Y :Y Brutál lett! :C

(#66400) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#66396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég kafa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.