Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-21 14:26:45

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) mindthecrap válasza mohabá 007 (#65399) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

én tegnap beálltam a parkolóban egy másik ugyanolyan kombi mellé mint az enyém, és vagy 5 centivel magasabban volt a fara. Meg lehet érezni, hogy lassabban tér vissza rossz úton. holnap megyek kicserélni őket, akkor fog kiderülni változott-e valami vagy csak megnyugtatás.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#65402) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Opel astra G-be bluetooth-os mikrofont hova a legkönnyebb beszerelni? Az ajtóhoz bal oldalt szokás tudtommal és ott pont jó szögben is állna, de oda gondolom az ajtónál a műanyagot is le kell bontani, illetve fogalmam sincs, hogy a rádió mögül hogy hozzam ki a mikrofont.

(#65403) Luck Dragon válasza Théodore (#65374) üzenetére

Ezt a kérdést már egyszer fel tetted a másik topicban és ott én és a többiek már megírtuk.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65404) trassher


trassher
addikt

Most beszéltem szerelővel. Azt mondta, ha olajos akkor így működik, a gázos áll vissza magától. Kíváncsi vagyok milyen beszerelve. :U

Redmi Note 7

(#65405) Markizmark válasza trassher (#65404) üzenetére


Markizmark
addikt

Igaza van, mivel az olajos nincs nyomás alá helyezve, a gázosnak pedig az a lényege, hogy a gáz nyomás alatt tartja az olajat ami így feszesebb és kevésbé veszíti el megfelelő viszkozitását terhelés közben, pl felbuborékosodás miatt. A sima olajos nem rúgja ki magát. Összetolni könnyebben lehet bizonyos ellenállással, széthúzni pedig nagyon lassan mert akkor csillapít igazán.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65406) AMD Power válasza trassher (#65404) üzenetére


AMD Power
titán

Tavasszal már nekem is kell majd 2db hátsó lengéscsillapító. Bár a műszakin egy szót sem szóltak róla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#65407) Markizmark válasza AMD Power (#65406) üzenetére


Markizmark
addikt

Lehet, hogy még határértéken vannak, de majd érezni fogod a különbséget a 2 újjal. Az enyém is jó volt elvileg, de a csillapítók fészkének cserélésekor egy úttal cseréltem a 2 csillapítót is és azóta elég feszes a valaga, kicsit sportos de jól fekszik.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65408) AMD Power válasza Markizmark (#65407) üzenetére


AMD Power
titán

Én csak akkor érzem ,hogy nem "jó" mikor fekvőrendőrön megyek át. Amúgy semmit nem érzek belőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#65409) 75kokoko75 válasza mohabá 007 (#65389) üzenetére


75kokoko75
tag

Nagyon köszi.Ez tényleg egyszerűnek tűnik...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#65410) trassher válasza Markizmark (#65405) üzenetére


trassher
addikt

Igazad van, nem tudom miért keverem 10-ből 7-szer a gázossal. :R

AMD Power: Ezek túl kemények, a komfortérzet nulla. Egyik barátom ültetett passat-tal jár. Vittem egy kört, azt mondta neki akkor sem volt ennyire kemény mikor a gumi beleért a sárvédőbe. :U

Redmi Note 7

(#65411) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Szűrőben volt még anyag, a szűrő viszont nem volt valami tiszta. Kicsit feltöltöttük, tankba nyál, légszűrőház felpattint, kis féktisztító és teker-teker-teker aztán lassacskán elkapta.
Üzemanyagszűrő láttán viszont kiegyeztünk egy "ülepítőtartály" tisztításban két hét múlva szerdán.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65412) zolikaDB válasza trassher (#65388) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kerestem, de 10-ért volt multis (hogy néz ki gombok nélkül?), amivel lehet foglalkozni kellett volna.
Azt a 4k-t meg inkább olajra költöm...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65413) Markizmark válasza trassher (#65410) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem valami sima csövet tett a csillapító helyére a szakid? :D Valamennyire jó, ha kemény, de ez már túl kemény amit írsz, biztos jobban fárasztja a kasztnit is.

Petyyyyy: Common-rail autód lenne már nem lenne. :D Bár ez se tett jót az adagolódnak az biztos.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65414) trassher válasza zolikaDB (#65412) üzenetére


trassher
addikt

Igen így érthető. :) Nekem muszáj volt felrakni egy kormányvédőt bármennyire is utálom. Bal oldalon már fényesre volt kopva a kormány. Elvinném én bőröztetni csak hát minden nap kell az autó, csőkulccsal meg csak nem kormányozhatok addig.

vebbful: A vicc az, hogy több tucat embert ismerek akinek újított már fel és senkinek semmi gondja nem volt vele. 20-30 milliós autók csillapítóit is oda viszik és jó. Tényleg nagyon kemény és félek is tőle, hogy szétvágja a szilenteket, bekötési pontokat. Úgy voltam vele, hogy várok hátha puhul de semmivel sem lett jobb. Mikor mérte a szerelő srác a hátsókat láttam ahogy ugrál az ülésben majd mikor kiszállt mondta, hogy a csillapítás jó csak nagyon kemény és szerinte nem ebbe a kocsiba való. Mondtam is, hogy szerintem a 90 lóerőhöz egy eléggé overkill kategória. Viszonyításként van olyan kanyar amit a régi csillapítókkal 90-100-al tudtam bevenni, ezekkel 120-nál sem billen a kasztni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#65415) gban válasza trassher (#65414) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mások meg horror pénzeket fizetnek ilyen kanyarstabilitásért, sportosságért.
Hogy neked semmi se jó...
:DDD

Postázást nem vállalok.

(#65416) trassher válasza gban (#65415) üzenetére


trassher
addikt

Első autóm 6 évig egy suzuki volt, szerintem érthető, hogy egy kis komfortra vágyom. ;]

Redmi Note 7

(#65417) Petyyyyy válasza Markizmark (#65413) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az fix.
Márciusig bírja ki, aztán nagy generál.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65418) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Hódmezővásárhely fele nem jár valaki pestről, vagy a környékéről?

(#65419) SPF


SPF
senior tag

Ilyet cserelt mar valaki?

[link]

Mennyire bonyolult a csereje?

(#65420) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#65355) üzenetére

Milyen az Igsigniában a motor? Milyen dinamikusan kezeli az autót? DHT a motor kódja és ha igen a 165 lóerős?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65421) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#65420) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A20DTH 160LE

110, és 131 lovas kivitelben is van Insignia, ezeket nem vezettem még, de szerintem kell a 160 ló a nagy kasznihoz, ez szépen és dinamikusan viszi. Olyan nagyon sokat nem mentünk még vele hogy még megvan a céges egy darabig, de eddig nem tudok rosszat mondani róla...

Tegnap egy aksit kellett bele vennem, állapotfelmérésen mondták is cserés így számítottam rá (meg írtam is venni kell bele), de gondoltam várok vele még egy kicsit... 5 percig volt rajta a gyújtás a kocsin úgy hogy nem járt a motor, utána indítanám meg se nyekkent, így állapotfelmérésen tényleg nem hazudtak aksival kapcsolatban. Kapott egy ilyet gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#65422) zolikaDB válasza trassher (#65414) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem lesz ezentúl mit bőröztetni :DDD Bal oldalon nekem már nem fényes, hanem foszlik...
Mindent félretéve, árat, kort, mindent....
Hátsó kerék, 180 ló, V6, KÉZI váltó!!! Mit piríthat ez???
Omega 2.6 V6

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65423) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban. Mindjárt kérdeznék is olyantól akinek esetleg B16XER motoros J Astrája van. Tényleg annyira lomha, hogy bűn lenne megvenni? Z14XE G Astrát váltanám le. Ahhoz képest is lomha?

(#65424) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#65422) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gyorsulás 0-ról 100 km/h-ra: 9,5 s

Ebből kiindulva azért annyira nem mehet...

(#65425) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#65424) üzenetére


zolikaDB
veterán

Majd ulj be egy 1.4 Astraba :DDD Nekem mar a 90 lovas TDI Golf is eromu volt ehhez kepest :)

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65426) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#65425) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó ha így vesszük minden az majdnem hozzá képest, de arra akartam célozni 180 lóerős benya motorhoz képest szerintem nem megy olyan jól ha 9.5 alatt van 100-on. Insignia hozza ezt majdnem (0-100 9.9s), és úgy hogy dízel, és csak 160 ló.

(#65427) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#65426) üzenetére


Gergőke88
addikt

1.4 turbó Astra pedig 9 alatt van százon. :P

(#65428) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#65427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen a turbós benzinesek jól mennek.

(#65429) Petyyyyy válasza zolikaDB (#65422) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem is tudtam, hogy ebblő van 2.6 verzió benzinben. Végig abban voltam, hogy csak a BMW féle 3.0V6 van a 2.0 felett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65430) trassher válasza zolikaDB (#65422) üzenetére


trassher
addikt

Nem egy rakéta de szerintem pont van benne elég nyomaték, biztos "tolós" lehet. Az 1.4-hez képest ez minden tekintetben űrhajó és még jól is néz ki szerintem.

Redmi Note 7

(#65431) mindthecrap válasza AMD Power (#65406) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

nekem is megvolt ma a csere, kellemes, csendes lett a feneke, bele is tettem 110 km-t este. 10e ft volt darabja a Kayabának, kis kézügyességgel megvolt a csere is DIY.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#65432) gban válasza ufonauta (#65423) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem A16XER van, 60 lovas F-ből ültem át.
Azt mondanám, alacsony fordulaton nem nagyon venni észre eltérést, viszont pörgetve nem lehet összehasonlítani a kettőt.
Talán az jellemzi a legjobban, hogy a 116 ló nem a gyorsulásnál érezhető leginkább, hanem emelkedőn érezni hogy nem fogy el.
Pályán nem okoz gondot bemenni a belső sávba, nem lő ki de nagyjából elég, nem tartok fel senkit, ha nem 2 méterrel elé esek be.

Postázást nem vállalok.

(#65433) ufonauta válasza gban (#65432) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi a választ!

Vétel előtt mindenképpen kipróbálok egyet, ha lesz rá alkalmam. Jómagam már kényelmesen elautózgatok. Ami nem jelenti a nagypapáskodást, mert ahol lehet ott megyek, mint a meszes. De úgy vagyok vele, hogy már nem akarok minden lámpaváltásnál versenyezni. Aki siet hagy menjen én meg majd elmegyek mellette amíg beáll tankolni a kúthoz. :D Viszont azt sem szeretném, ha egy előzés leizzasztana, mert nyomom, mint süket az ajtót, de a gép nem megy. A G astránál is van egy tartomány (90 lovas), ahol alég gázos az előzés. Például valaki mögé beszorulok 80-85 km-es tempóban és amikor jön az alkalom, akkor előznék. Noh ez az alkalom az amikor jó hosszú üres egyenes szakasz áll rendelkezésemre. Mert 85-nél 5-ösben elég lagymatag, 4-esbe visszalökve meg pörög mint a búgócsiga, de nem nagyon megy. Viszont 10 éve hajtom ezt a G astrát úgy, hogy más összehasonlítási alapom nincs. Ezért szeretném tudni, hogy megy e úgy legalább a J, mint a G? Hisz a tesztelők eléggé lehúzzák, dehát a turbósokhoz hasonlítva persze, hogy lomha. Turbóst viszont semmiképpen sem szeretnék.

(#65434) gban válasza ufonauta (#65433) üzenetére


gban
Közösségépítő

85-nél 3-as a nyerő :))
De tényleg, ott még nem pörög 4-esben szerintem egyik se túlzottan.
A süket meg a csengőt nyomja :DDD
Én is 13 évig csak az F-fel mentem, turbóst én se akartam.

Postázást nem vállalok.

(#65435) adorjant válasza zolikaDB (#65422) üzenetére


adorjant
senior tag

Sógoromnak ilyen van,kellemes,nem érezni nagyon erősnek,de halad,és mozgatja a fenekét :)

(#65436) ufonauta válasza gban (#65434) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ehe valóban a süket nyomja a csengőt. De akkor ki nyomja az ajtót? :Y
Általában azért országúton 4-be szoktam visszatenni előzéskor, ha épen nem lendületből előzök. Nekem már bántja a fülem, ha nagyon pörög. Sajnálom szegény motort. :)

[ Szerkesztve ]

(#65437) gban válasza ufonauta (#65436) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én 80-nál ha rövid az út, inkább 3-asba teszem, ha biztosra akarok menni.
És a J szerencsére annyira halk hogy nem is zavaró.
No nem a motor szerintem, hanem a szigetelés jó.
Ajtót meg a TEK nyomja, meg a betörő.

Postázást nem vállalok.

(#65438) ufonauta válasza gban (#65437) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ha rövid az út és úgy is mersz előzni (még ha 3-asban is), akkor nem is olyan lomha ez a gép. Kezdem magam meggyőzni, hogy elég lesz ez nekem. :)

(#65439) gban válasza ufonauta (#65438) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem annyira rövid azért hogy cink legyen.
Annál sokkal megfontotabb vagyok.
A korábbi 60 lóhoz képest rövid :))
De tény hogy nem kell relatíve túl hosszú utat belátnod az előzési idő alapján.
Viszont tényleg nem tapaszt az ülésbe. Jól kezelhető de nem rakéta.
Ki kell próbálni utána eldönteni.

Postázást nem vállalok.

(#65440) zolikaDB válasza adorjant (#65435) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oooo... Nem elado?

Petyyyyy: benzin -> 2.0, 2.2, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65441) Petyyyyy válasza zolikaDB (#65440) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Petsoky hülye az Omegákhoz úgy látszik. :D De köszi a listát.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65442) AMD Power válasza mindthecrap (#65431) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Fent vannak a jó kis téli papucsok. Barum Polaris 3-ok. Sokkal jobb az autóval menni. Annyira érezni ,hogy nem a nyáriak vannak rajta. Amúgy a nem rég linkelt tesztben a Barum elég durván jól teljesített. Mint mindig. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#65443) Luck Dragon válasza mindthecrap (#65431) üzenetére

Észre vettél valami változást az ujjakkal? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65444) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Na egy utolsó helyzetjelentés hőfok ügyében. Egyenlőre próba jelleggel beraktam egy kartonpapírt a hűtő elé. Eléggé sufnituning érzésem van tőle, semmi képpen nem lehet végleges megoldás! De a várakozásaimat felülmúlta. Városban 90 fok és szűk környéke a mutató mozgástere. Tegnap kis országút 80-90 között kb 2/3-nál a 90hez közelebb. Jövőhéten megyek szekszárdra, ott is letesztelem. Majd meglátjuk...

(#65445) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Polír kihozta az ajtóból a meghúzást.
3e ft volt úgy,hogy utána kapott aktívhabos gőzborotvát az egész autó!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#65446) gban válasza Doggy dog (#65445) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs semmi benyomódás? Az mázli.
Én megnézném nagyon alaposan (ha nem tetted), ilyenkor a legnagyobb veszély a festésen kialakuló hajszálrepedés, az sok év múlva rozsdásodáshoz vezethet.

Postázást nem vállalok.

(#65447) mindthecrap válasza Luck Dragon (#65443) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

igen, eddig a fekvőrendőr olyan volt hogy "zsupp... zsupp", most már csak elől van zsupp :D meg nem is zörögnek úgy a cuccok a csomagtartóban. nem fotóztam le de elég rendesen ki voltak folyva a régiek.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#65448) Luck Dragon válasza mindthecrap (#65447) üzenetére

Gondolom akkor majd az elsőket is majd cseréled?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65449) mindthecrap válasza Luck Dragon (#65448) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

igen, azok még nincsenek kifolyva de érezhetően fáradtak, elől azért nagyobb projekt lesz, drágább is az első gátló és összetettebb a szerelés is. de mindenképpen tervben van, meg az első féktárcsa is az utolsó betétet kapta, legközelebb már kuka.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#65450) Luck Dragon válasza mindthecrap (#65449) üzenetére

Majd ha meglesz az eleje is megírod ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.