Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-21 14:26:45

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kicsit vicces, de így egy év után sikerült összekontaktolni a kellő figurákkal, hogy megtudjam hol és ki a jó lakatos-fényező vagy épp motordoktor. Előbbihez hónapokat kell várni, de profi és legalább drága. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65102) zolikaDB válasza diegho (#65100) üzenetére


zolikaDB
veterán

De akkor minek cseréltem termosztátot? :DDD

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65103) Luck Dragon válasza zolikaDB (#65102) üzenetére

Mert biztosra szerettél volna menni :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65104) zolikaDB válasza Luck Dragon (#65103) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mert pl trassher kollega autója hozza a 90 fok körüli hőmérsékletet. Mindketten debreceniek vagyunk, neki Z16XE, nekem Z14XE.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65105) mohabá 007 válasza zolikaDB (#65104) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

trassher kollega autója: X14XE, a többit nemtudom. :N

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#65106) trassher válasza zolikaDB (#65104) üzenetére


trassher
addikt

X14XE de már nyár óta nem voltam huzamosabb ideig debrecenben. :) Itt kisvárosban is megvan a 87-88 fok. Többen is panaszkodtak már, hogy az új termosztáttal sem jobb a dolog nekik.

Redmi Note 7

(#65107) vans?


vans?
őstag

udv,

van egy Meriva A-m, nem melegszik fel 80-85 fok fole hossza palyazasnal sem, ez normalis?

hábm bábm

(#65108) beg


beg
veterán

Ma minden opel fázik? Azt hittem csak az enyém didergős, 110 km után a 90 fokot alulról csiklandozza, de inkább 80-85 lendületes haladós menetszélnél.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#65109) kocolaci


kocolaci
csendes tag

Tudomásom szerint a mutató nem pontos értéket mutat, korrigálja a kapott jelet a műszercsoport. Nekem anno a G Astra újkorában mindig 90-en állt, 6-7 éves kora körül kezdett lejjebb megállni. Termosztát csere, gyári, minden maradt ugyanaz. Ekkor mértem rá beindítástól üzemmeleg állapotig. Valahol 90 fok körül volt a tény a mutatott kb 80-85 helyett. Akkor azt mondták, hogy fárad a műszercsoport. Ennyiben hagytam. Ez egy 2001-es 1.4-es volt.

(#65110) pistike666


pistike666
csendes tag

Nem lehet, hogy csak a mutató nem pontos? Nekem is 90 fok alatt áll mindig, de obd-n torque 90-et írt, amikor néztem.

(#65111) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

voltam ma Óbudán ebben a szereld magad műhelyben, egyelőre teszt gyanánt csak egy olajcserére, de maximálisan pozitív az összkép.

csak annyi árnyékolta be, hogy az előző "szaki" megszakította a menet végét a leeresztő csavarnál, és teljesen becsavarva elforog... :((

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#65112) Luck Dragon

Azt szeretném megtudni hogy a J Astra esetében van faceliftes változata? És ha igen, mikortól? Neten csak pár helyen írtak róla de nem volt egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65113) zolikaDB válasza trassher (#65106) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bocsi :) Nem tudom, miert volt a fejemben 16XE...
Delutan 3-kor elindultam Jozsarol, a Klinikaig mentem. Onnan ki a Lukoilhoz a Balmazujvarosin, majd ki a 10 szam ala egy ceghez. Hazafele menet be a Metroba. Onnan meg haza, belvaros.
Most OBD-n is mertem, ugyanazt mutatta, mint az ora. Hazafele meg kellett allni a vasuti atkelonel, ott felment 83-ig, majd 50-es tempo hazaig, es leesett 80-ra, meg az alá.
Szoval, csere lesz ez.

Ertitek, ott a gond, h jot mer a muszer, hisz OBD-n ugyanaz lathato.

Meg amugy elmegy a f.szba az osszes szakember. Penteken voltam a szomszedban, h kellene polirozni a lampat. Oke, atkuldi a fiat. Nem jott.
Szerdan megyek, h mizu. Hivjam fel. Felhivtam, be is jott megnezni, elvallalja. Penteken fel 10-kor beallok, megcsinalja.
Ma 11-kor atmegyek, h na mivan? Vigyem ebedido utan, 13:00-kor.
Atmegyek, na? 13:00-kor kaja (?), utana nekiall. Oke, de 3-kor mennem kell. Addigra kesz.
Ottvagyok negyed 4-kor, latom matt mindket lampa... Fasza. 10 perc oszt kesz. Uh fel negykor kesz is lett.
Igazabol hasra nem estem tole, szep tiszta lett, de nem lett belole xenon, jobb, de attol Astra marad.
Majd beallittatom ebben az ingyenes programban...
Uh, tököm kvara kivan a sok mesterrel.
Jovore veszek polirgepet...
Ilyen lett: [link]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#65114) Calogero válasza Luck Dragon (#65112) üzenetére


Calogero
addikt

(#65115) trassher válasza zolikaDB (#65113) üzenetére


trassher
addikt

Szép lett, tényleg le volt már vakulva. A vízhőfok meg szerintem ne zavarjon ha jó a fűtés. Inkább ez mint, hogy túlmelegedjen.

Redmi Note 7

(#65116) Luck Dragon válasza Calogero (#65114) üzenetére

Szóval dátumilag mondhatni 2012.06-tól .
De ez nagy segítség volt, köszönöm. Érdekes az optikailag pici átalakítások. Gondolok itt első sorban a kombinál a króm léc. Lökhárító, ülések, lámpák.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65117) AMD Power válasza Chiftain (#65094) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is nagyon nehezen melegszik be a gep. A hofok neha a vicc kategoria. Tavaly nyaron linkeltem is be egy kepet. Autopalya 35 fokban , ora szerint 140-el vegig es alig volt 90 fokos a vizem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#65118) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy van opelos topik, örülök, hogy idetaláltam. :)
Van nálunk a családba egy h astra kombi (nekem januárra van tervbe egy GTC :) ).
Enjoy felszereltséggel sajnos nincs hozzá króm díszcsík az ajtókon. Ilyet utólag lehetne rá valahogy applikálni? Eléggé feldobja az összképet szerintem.
A képen látható, hogy mire gondolok.

(#65119) Luck Dragon válasza senzaj (#65118) üzenetére

Igen van, ha jól rémlik az egyik nagyobb Opel alkatrészekkel foglalkozó oldal árulja csak meg kell adni hogy 2004-2007 vagy 2007-2012-ben gyártót GTC.

Amúgy üdv a klubban. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65120) pistike666 válasza AMD Power (#65117) üzenetére


pistike666
csendes tag

Lehet a H astrába azért nem is raktak vízhőfok mutatót, mert csak tájékoztató jelleggel bírt a G-nél.

(#65121) Luck Dragon válasza pistike666 (#65120) üzenetére

Bedig van benne vízhőfok mutató csak nem a műszerfalon, hanem a közép konzolon lévő digi kijelzőn.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65122) pistike666 válasza Luck Dragon (#65121) üzenetére


pistike666
csendes tag

De az nincs annyira az ember szeme előtt. Vagy az digitálisan már pontos értéket mutat. De g-nél nagyon sok embertől hallottam, hogy a 90-et nem éri el a mutató.

(#65123) Doggy dog válasza Luck Dragon (#65121) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mire gondolsz? Setting/Bc kombósra?Vagy valamit nem vettem eddig észre??

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#65124) Luck Dragon válasza Doggy dog (#65123) üzenetére

Szerintem egyről beszélünk. Ahol az akkumulátor feszültséget a víz hőfokot, kijelző hőfokot meg a jó ég tudja hogy még mit nem mér még ott három oldalon keresztül. :F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65125) Doggy dog válasza Luck Dragon (#65124) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Egyre gondolunk! :D
Nagyon tuti kis "menü"! Köszönet érte a fórumtársak,aki beírta ide!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#65126) Luck Dragon válasza Doggy dog (#65125) üzenetére

Akkor jó! :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65127) Calogero válasza Luck Dragon (#65124) üzenetére


Calogero
addikt

Test mode-ba, 4 dolgot néztem: aktuális sebesség, üzemanyag mennyiség, víz hőfok, akku feszültség.

HW:- Version / Date of manufacture
SW:- Software Freeze Date / Version

Code:= Code Index No.
Ver:= Code Index Version
LCD Temp:- Temperature of DIS unit
SCL LS - ?
Heat St:- ?
SCL MS - ?

Mode: PWM (Pulse Width Modulation)
U-Term 30:Voltage at permanent live supply to screen
Input: Dimming set-point from CIM
U-Reference:13.5V Value of reference voltage
Chart:100% Dimming value for display
LED:100% Dimming value for LEDs
LED / LCD Temp: Temperature of display
Brightness: ? Stays on 0000
Delay A/B: ? Stays on 0000

Dist-RC: 0.0m/s - Vehicle velocity in metres / second
Speed: 0 km/h - Vehicle speed in kilometers per hour
Coolant: 65.C - Coolant temperature
Sensor: 1.5.C - Uncorrected temperature from outside temp sensor
Display: 1.0.C - Corrected temperature value for display on screen
ICE-Enable: ON - Ice warning activated in display
ICE-Active: ON - Ice warning active - outside temp <3.5.C
ICE-Ack: ON - Ice warning acknowledged by driver

Inj-RC: 0.0 ml/s - actual fuel consumption in millilitres per second
Range: 93km - Calculated range remaining (this is displayed in KM even though it shows as miles on the main BC screen)
TC Inst: Tank instantaneous measurement
TC-Time: Tank averaged
TC-Dist: Tank further averaged
RC Inst: Current consumption (as in BC displayed)
RC Time: average consumption (last minute (?))
RC-Dist: average consumption (last 50km (?))
FCO: OFF - Fuel cut-off mode (ON=active)
RFC: OFF - ?
CSD: OFF - ?

Számítások:
TC-Dist / RC-Dist = Range
Inj RC: instantaneous consumption [ml / s] (* = 3.6 l / h)

[ Szerkesztve ]

(#65128) Chiftain válasza AMD Power (#65117) üzenetére


Chiftain
aktív tag

A mutató 3-4 km alatt eléri a 80-at. Aztán 80 alá nem is ejti be többet, csak ha leállítom persze. De 80-90 között félúton megáll a mutató afölé nem megy. Annyira nem aggódok egyébként mert az előző termosztáttal a 80-at csak 25fok feletti kinti hőmérsékletben sokat állva érte el.
Hallottam ezt is azt is. Hogy hogyan jó, valaki szerint az a jó ha gyorsan 90 lesz és ott is marad ha törik ha szakad. Valaki szerint így legalább látszik hogy "él" a gép. Olvastam olyat is hogy tök mind1 mit mutat a műszer. Nem attól függ a motor üzemi hőfoka...
Én személy szerint nem tudok igazságot tenni ebben! :D

(#65129) bodojani


bodojani
csendes tag

A héten kirándultunk egy kicsit a K Astrával, később írok bővebb tapasztalatokat, most csak 2 kép:

(#65130) Gergőke88 válasza bodojani (#65129) üzenetére


Gergőke88
addikt

Látom ti is toltátok neki ;)
Neked ugye a 130 lovas dízel van?
Téli gumit vettél már rá?
Mi most elvittük egy köztes olajcserére (4,5e km van benne), 20e ft volt márkaszervizben.
Szerintem ennyiért teljesen rendben van.

szerk.: Nálad is van ez a jelenség:
Rádióban amikor elmented alul a sávon kiirja az adót, de leállítás után elfelejti és csak az állomás hzt ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#65131) Gergőke88


Gergőke88
addikt


Múlt heti túra átlaga. Pályán 110-120 átlagban főúton 90-100 között. 4 fő+csomagok.

(#65132) bodojani válasza Gergőke88 (#65130) üzenetére


bodojani
csendes tag

Meg kellett próbálni, hogy megy:). 136LE Diesel.
Vettem rá téligumit összesen 196000 volt a 4 felni, gumi, nyomásszenzor + le és feltanítás. A szerelés ingyen. Eddig 3500 km van benne, az összfogyasztásának átlaga 4.9L, igaz van benne egy csomó város.
130 - nál 2500rpm, a pillanatnyi fogyasztás 2.3 :). A gyári adat szerint vegyesben az átlag 3.9 L, szerintem e körül lesz a valós is.

(#65133) AMD Power válasza pistike666 (#65110) üzenetére


AMD Power
titán

Én már nem fogok ezzel nagyon foglalkozni. Ha bejön a "nagy" hideg tolok a hűtő elé egy kisebb karton lapot. Meleget akkor is fúj a kocsi ha alig van a kék jel fölött. Nem érdekel.

Most jöttem a szerelőmtől. Csütörtökön viszem a gépet vizsgázni így átnézettem vele a gépet. Talált két szilentet , a hátsó féknél már kicsit vékony a tárcsa de még nem vészes. A hátsó lengéscsillapító szerinte még mindig jó. Alja szép, nem, rohad stb.... de majd csütörtökön kiderül ,hátha látnak valamit a műszakin.

Gergőke88 Ez a fogyasztás szinte már vicc. Nagyon jól eszik a gép. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#65134) Luck Dragon válasza bodojani (#65132) üzenetére

2500rpm, a pillanatnyi fogyasztás 2.3 :). A gyári adat szerint vegyesben az átlag 3.9 L, szerintem e körül lesz a valós is.---> Komolyan mondom mintha egy robogó fogyasztását olvasnám:))

Gergő, nagyon szuper a fogyasztása a tiednek is. Hihetetlennek ezek az új vaspapripák. :)

Calogero
Az előző gazdija mondta hogy amikor vette az autót, mondták neki hogy ebben a menüben lehet valamit plusz csinálni hogy a fényszóró ki ég akkor azt jelezze egy feliratos mondattal. Az melyik lehet?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65135) F_Zolee válasza Gergőke88 (#65131) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mekkora a tank?

(#65136) Calogero válasza Luck Dragon (#65134) üzenetére


Calogero
addikt

A Test mode-be nem lehet állítani semmit. (vagy csak nem tudok róla)

Azt a funkciót régen külön extraként kellett kérni, Emlékeztető csomag néven futott és 10 000 Ft volt.
Facelift után (2008) ha kértél BC-t akkor már ezt a csomagot is megkaptad alapból.
Ekkor az autó figyeli a folyadék szinteket, izzókat, illetve ha 3,5 foknál hidegebb van kint akkor üzen hogy jeges lehet az út.

Utólag TECH2-lehetet programozni, ha az érzékelők be lettek szerelve.

Gergőke88: Neked 130-nál mennyit pörög a benzines?

[ Szerkesztve ]

(#65137) Petyyyyy válasza bodojani (#65132) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pillanatnyira nem adunk, attól függ lejtő van-e, emelkedő vagy sima terep.
De mindenképp irigylésre méltó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65138) Doggy dog válasza Luck Dragon (#65134) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nálam múlthéten hogy kiégett a bal első H7es,akkor minden indítás után kiírta a kijelzőre,hogy ellenőrizzem a bal izzót.Képen is mutatta.Akkor ez is extra lenne?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#65139) Gergőke88 válasza F_Zolee (#65135) üzenetére


Gergőke88
addikt

48liter, de a mutató csal, a vége fele lassabban fogy.
De jobban orülnék, ha 60literes tankja lenne.

(#65140) F_Zolee válasza Gergőke88 (#65139) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mennyit mehetnél még vele?

(#65141) Gergőke88 válasza F_Zolee (#65140) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez keddi kép, 180-200 között írta még akkor.

(#65142) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Mennyire normális, hogy ennyit változik az előgyújtásom szöge?

[link]

Alapjáraton ugrál elég jól a videó végén.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65143) F_Zolee válasza Gergőke88 (#65141) üzenetére


F_Zolee
veterán

És mi lett a valóság? :D Mennyit mentél még vele vagy mennyi lett a valós fogyi?

(#65144) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Hátul a parkolóban nem meghúzták!! :W
Persze nem hagyott semmit. :(((
Rendőrt hívni felesleges,nem látták,casco nincs.
Azért megnézem hátul azt a pár piros autót...

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#65145) tboy93 válasza Doggy dog (#65144) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bassz :W :(

(#65146) Calogero válasza Doggy dog (#65144) üzenetére


Calogero
addikt

Hogy a jó édes....... :W :( :(((

Pl ezét nem tartom feleslegesnek az első radarokat. Mert ha el is nézi az ember az még segíthet megelőzni a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#65147) Luck Dragon válasza Doggy dog (#65138) üzenetére

Calogero szerint igen .

Hát ez nem fest túl jól, nagyon sajnálom az esetet !! :( :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65148) Petyyyyy válasza Doggy dog (#65144) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az állatja...pedig biztosan feltűnt neki. Hagyhatott volna egy névjegyet legalább.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#65149) tboy93 válasza Petyyyyy (#65148) üzenetére


tboy93
nagyúr

Áh, berezelnek aztan uccu neki, foleg ha nem latta senki. Amikor elvittem egy skoda tukret es felkerestem a csavot, alig akart hinni a fulenek, en voltam a 3. aki letorte a tukret, de az elso aki jelentkezett :U ez magyarország...

(#65150) Luck Dragon válasza tboy93 (#65149) üzenetére

De ahogy elnézem ez egy ilyen nap.. A Mitcunk meg váltós lett. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.