Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jut eszembe én csak az ablakmosó folyadékot cseréltem le fagyállóra a másikat nem. Nem az van benne alapból? :D Csak mert cégesen pl sose cseréltettük...

(#66152) trassher válasza B-L-A-C-K (#66151) üzenetére


trassher
addikt

Bármelyik benzinkúton vagy autósboltban ingyen megmérik neked a dermedéspontját. 2-3 évente illik cserélni.

Redmi Note 7

(#66153) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#66151) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézesd meg a fagyálló értékeit, ezt megnézik egy benzinkúton is ingyen.

Cseréltetni azért nem nagyon szokták, főleg nem évente.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66154) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

szabonagyur, trassher: Ezt se tudtam ott megmérik, köszi az infót, holnap lecsekkoltatom.

(#66155) Szada85 válasza trassher (#66149) üzenetére


Szada85
aktív tag

Dehogy nyomom, ez egy családi puttonyos autó, épp csak a vonóhorog, meg az NDK-s lakókocsi hiányzik mögüle.
Csak mert ha tényleg mér valami időt, akkor kicsit kijjebb nyomogatom a gáz alatt padlólemezt legyen helyem fruttizni, hátha egyszer kiírja, hogy " Nyertél ", vagy kipörög a kijelzőn három Opel jel, mittudomén. :D

@Petyyyyy:
Köszönöm az infót, mindig jó valami újat tanulni. :R

(#66156) Calogero válasza B-L-A-C-K (#66151) üzenetére


Calogero
addikt

Gyárilag is fagyálló van benne, Az enyém -36 fokos volt az első telén

(#66157) trassher válasza Szada85 (#66155) üzenetére


trassher
addikt

Aha, aztán mikor beadja a három opel jelet kicsapódik a kesztyűtartó ajtaja és kipotyog másfél kg 1 euro-s :DDD

Redmi Note 7

(#66158) Szada85 válasza trassher (#66157) üzenetére


Szada85
aktív tag

Akkor oda kell készítsem a " Nagyobb turbó " címkés malacperselyt, másfél Kg 1€-s az 200€ összesen, majd valamelyik bankban beváltatom. :DD

Hátha a sokadik ilyen time attack végére eljutunk a másfél Kg 500€-s címletig is, azzal már lehetne mit kezdeni. :D

(#66159) trassher válasza Szada85 (#66158) üzenetére


trassher
addikt

Besz@rok, tényleg 200€ összesen 7,5 grammal számolva. :C

Redmi Note 7

(#66160) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. Ma hoztam saját részre egy b corsát, azt amit betettem múltkor a piros színűt, osztrákból.

Na most úgy néz ki minden jó vele, nem csörög a lénc(1.0 12v), szépen húz elég jól megy, fék,motor,váltó tökéletes, futóművel együtt viszont van egy baj. Vagyis kettő de ez a lényegesebb.. Világít a motorhiba ikon..

Na most, nagy hiba nem hiszem h lehet, de azt produkálja h alapjáraton, bereme eléggé az autó és olyan mintha fulladna de mégse fullad le .. Mi lehet ez? Üzemanyagellátás? gyújtás? Valamilyen szenzor?

Nem jár esetleg valaki Érden akinek van kiovasója és megcsinálná nekem egy alkoholmentes sörért vagy coláért? :)

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66161) h3lios válasza roberto211 (#66160) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem G Astránál EGR szelepet kellett tisztítani. Igaz hibajelel nem volt.

B-tag: H3lios#2825

(#66162) roberto211 válasza h3lios (#66161) üzenetére


roberto211
őstag

Az szerintem tuti nem, mert egy 400km-es túrától,külföldi benyával annyira biztos megtisztult volna ,hogy elaludjon egy kicsit legalább de ez folyamatosan világít.. Illetve az index visszajelzőm nem műxik.. ez csak sima izzóprobléma lehet?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66163) Petyyyyy válasza roberto211 (#66160) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha remeg/dadog akkor nem tökéletes a robbanás - üzemanyag vagy levegő probléma lesz.
Egy mentes sörért meg kóláért cserébe max kiolvassák neked, de megcsinálni biztosan nem fogják.
Ahogy az is biztos, hogy a külföldön tankolt valamelyest jobb minőségű üzemanyag nem fogja kitakarítani az EGR szeleped vagy szívósorod vagy akármid.
Ha nem megy az index visszajelződ, akkor megeshet, hogy óracsoport csere. Szerelőmnek ugyanez volt a baja, ő cserélte.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66164) roberto211 válasza Petyyyyy (#66163) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem elég lenne a kiolvasás, többire vagy én magam megcsinlom vagy ha nincs itthon szerszám akkor átviszem szerelőmhöz, itt van a sarkon. :) Lenne erre vállalkozó? :)

Elképzelhető h lambda szonda?

Kiufogó valszeg lyukas, mert olyan hangja van majd befoltozom vagy kicseréltetem. Ha forgalomba lesz akkor teszek be majd én is képet. :) Mint opől tag. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66165) szabonagyur válasza roberto211 (#66164) üzenetére


szabonagyur
félisten

akkor átviszem szerelőmhöz, itt van a sarkon.

Mire vársz akkor?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66166) AMD Power válasza becsitibi (#66147) üzenetére


AMD Power
titán

De sajnállak! ;] ;) :P

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66167) beg válasza roberto211 (#66164) üzenetére


beg
veterán

Lambda is csinál ilyet, de lehet egr vagy légtömegmérő is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#66168) Szada85 válasza trassher (#66159) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem szeretek valótlanságokat írni, ezért inkább megnéztem a tömegét, biztos, ami biztos. :D

( de tényleg csak mivel maximalista vagyok...az 500€-s bankjegy 1,12g, szóval abból másfél Kg-ban 1339 darab férne el, ami barátok közt is 669500 €-t ér ) :D Csak, hogy érzékeljük, mennyire " könnyü is a boldogság "... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66169) mohabá 007 válasza roberto211 (#66164) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Nekem elég lenne a kiolvasás, többire vagy én magam megcsinlom.."

Így tudod kiolvasni:
Elektromos gázpedál hibakód villogtatás
A féket és a gázt benyomom és nyomva tartom,majd gyújtást adok rá,és akkor a narancssárga szervízlámpa villogni kezd. A 10 villogás 0-t jelent.A kódok 4 jegyűek,és sorba adja be őket. A hibakódon belül a számok közt rövidebb, a hibakódok közt kicsit hosszabb a szünet.A hibakódokhoz van egy kódlista.
Bovdenes gázpedál hibakód villogtatás:
A kézifék kar alatti borítást fel kell nyitni egy vékony csavarhúzó,segítségével.Az ott található OBD2-es csatlakozó 5-ös és 6-os érintkezőjét rövidre kell zárni lekapcsolt gyújtás mellett. (Ha nincs a csatlakozó a kézifékkar alatt,akkor a biztosítéktáblába van beépítve.)
Be kell kapcsolni a gyújtást,és számolni a narancssárga szervízlámpa villogását

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66170) roberto211 válasza mohabá 007 (#66169) üzenetére


roberto211
őstag

Ez eddig oké de ha pld villog 5 öt ez egy példa akkor honnan tudom h mi a baja? :) hol találok ilyen kodlistat?bowdenes amúgy

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66171) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#66154) üzenetére


Ferike81
senior tag

B-L-A-C-K kollega!
Gyári visszahívás Insignia Sports Tourerekre!
Minden elektromos működtetésű hátsó ajtónál cserélik biztonsági okból a gázteleszkópot! Hívd a szervizedet és elmondják mi a teendő.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#66172) roberto211 válasza roberto211 (#66170) üzenetére


roberto211
őstag

Illetve annyit kérdeznek meg hogy ugye ahogy olvastam most 0 val kezdődik a hibakod eleje.. A 0 az hány villogas? Mert egyértelműen nulla de akkor nem tudom megkülönböztetni h most első vagy a második számjegy

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66173) B-L-A-C-K válasza Ferike81 (#66171) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem sajnos nem elektromos nyitható/zárható, csak olyan hogyha nem zárom le teljesen, azaz csak lehajtom, akkor beszívja magától teljesen. Nem tudom ennek mi a pontos neve. Vagy erre is vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#66174) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#66173) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem tudom. De ma kaptam levelet, hogy visszahívás van. A szervizet felhívod, és carpass adatok alapján megmondják mi a teendő.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#66175) B-L-A-C-K válasza Ferike81 (#66174) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#66176) mohabá 007 válasza roberto211 (#66170) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Kezdjük az elején. Az OBD csatid hol található? 10,vagy 16 lábkiosztású?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66177) trassher válasza Szada85 (#66168) üzenetére


trassher
addikt

Én is lecsekkoltam mikor írtad és látom, hogy mennyi az annyi. Na de ha majd 500€-s bankjegyek repkednek akkor már nem csak egy turbó felújításra jutna. :D

roberto211: Az egr szelep nem fog kitisztulni semmitől csak ha lekapod és megpucolod. Mondjuk az nem ilyen hibát produkál. Levegő vagy üzemanyag gond lesz nagy eséllyel.

Redmi Note 7

(#66178) mohabá 007 válasza beg (#66167) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Meg a koszos alapjárati motor is. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#66179) roberto211 válasza mohabá 007 (#66176) üzenetére


roberto211
őstag

Még nem tudom, majd átöltözök, most értem haza bóóótbóó, :D felveszek macinacit és akkor megnézem mi hol van.. Nekem kézifékborításom nincs azt néztem hanem csak szőnyeg.. Ezáltal kizárólag a gyújtásnál lehet igaz? Van faced? bejelölsz? elküldöm privibe a fb linkem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66180) odrif


odrif
MODERÁTOR

Megint elfojt a fagyálló a hűtőből.
A hűtő kb 1 éves a szerelő azt mondta semmi baja
Nem is fojt egy darabig, de most megint.
Létezik valami folyékony tömítő amit érdemes megpróbálom?

20 éve a Prohardveren

(#66181) beg válasza mohabá 007 (#66178) üzenetére


beg
veterán

1.0 12v még olyan volt?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#66182) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy G astránál cicereg a fűtés ventilátor. Megkértem egy szerelőt, hogy hallgassa meg, azt mondta hogy ő szerinte nem a ventilátor "kopott ki", hanem egy falevél került a ventilátorhoz és annak a hangja hallatszódik. Azt mondta hogy kb 7000Ft-ba kerül, hogy eltüntesse a falevelet onnan. Ugye itt most nem a falevél miatt, hanem mert le kell bontani a kesztyűtartót és ott valahol kell kiszedni a falevelet. Na most én sokallom ezt a pénzt, kérdésem az lenne hogy a kesztyűtartó mögött "hol az a valahol", ahonnan a falevelet ki kellene szednem? A ventilátor burkolatát kell szétszedni? Van valakinek ötlete?

(#66183) adorjant válasza _q (#66182) üzenetére


adorjant
senior tag

Ha szeretsz csavarozgatni,akkor te is meg tudod csinálni :) Kesztyűtartó mögött lesz a fűtőmotor,azt egy fokkal nehezebb kiszedni,mint a kesztyűtartót, de nem bonyolult. Aztán jöhet a levél :)

(#66184) _q válasza adorjant (#66183) üzenetére


_q
addikt

Hát ha nem nagy munka akkor inkább megcsinálnám én, mint hogy fizessek egy levélért 7000Ft-ot. Arról nem is beszélve, hogy akkor 1 napra a kocsi sincs nálam.

A fűtőmotort nem kell kibontani? Mögötte van valahol a levél?

[ Szerkesztve ]

(#66185) Ferike81 válasza _q (#66182) üzenetére


Ferike81
senior tag

Kesztyűtartó ki, ott a pollenszűrő, azt kiveszed, és kipucolod. Kb. 15 perc. Nekünk annak idején a G astrának a szellőzőjébe beesett egy parkolójegy, ott is így jártam el, + kompresszorral megfújtam a szellőzőket így a csőből is kijött a retek. Nekem azt mondta egy szervizes srác, hogy a ventilátor mindig menjen 1. fokozaton a szélvédőre, akkor nincs rá esély, hogy berohadjon a tengely. Mellesleg nem is párásodik az autó.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#66186) _q válasza Ferike81 (#66185) üzenetére


_q
addikt

Tehát akkor kesztyűtartó, pollenszűrő, ventilátor a sorrend, ezért kerülhet a ventilátorhoz a külső térből bármi. Viszont a ventilátor nem úgy néz ki, hogy egy kicsi csövön megy be a levegő/levél egy zárt dobozba, ami a ventilátort tartalmazza? Nem kell a ventilátor "dobozát" szétszedni hozzá?

(#66187) Ferike81 válasza _q (#66186) üzenetére


Ferike81
senior tag

Először csak a pollenszűrőt takarítsd ki, a ventihez ne nyúlj. Kivett pollenszűrőnél, miután kitakarítottad, bekapcsolod 4. fokozaton a ventit, hátha az is segít. Én a ventilátort nem szedtem szét.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#66188) _q válasza Ferike81 (#66187) üzenetére


_q
addikt

Most volt kb 1.5 hónapja cserélve a pollenszűrő, kétlem hogy ennyi elég lenne, viszont egy próbát megér. Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat :) :R

(#66189) _q válasza adorjant (#66183) üzenetére


_q
addikt

Neked is köszönöm. :R

(#66190) roberto211


roberto211
őstag

16 pines az obd2-m. De a 6os pinnél mintha a fém "érintkező" mozogna/kilenne törve.. Elképzelhető h ezért nem lehet "rövidre zárást" alkalmazni rajta? Azaz nem találok benne fém részt csak mozgó valamit..

Ti mivel szoktatok rövidre zárást alkalmazni?

Illetve ilyen esetben mit lehet tenni ha pld ez lenne a probléma?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66191) Land


Land
veterán

Akinek van az ismeretségi körében eladó korrekt állapotú benzines 1.6/1.8-as 5 ajtós G Astrája kérem írjon rám. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#66192) pepe091 válasza roberto211 (#66160) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nekem ugyanilyen autóm van, ugyanezzel a problémával. Hideg motornál nem jelentkezik a gond, csak ha többet volt használva. Hosszú út után meg minden esetben jelentkezik, főleg kinyomott kuplungnál. Ilyenkor leállítás után meleg motorral nehezen is indul. Szervizben voltam, diagnosztika egyértelműen EGR hibát írt. Kitisztították, a probléma megszűnt kb 2-3 hónapra, de most ismét jelentkezik. Valószínűleg EGR csere lesz nálam, vagy falazás, még nem tudom.

(#66193) roberto211 válasza pepe091 (#66192) üzenetére


roberto211
őstag

De nekme hidegen melegen is ugyanez a probléma.. Lehet közrejátszik az egr, azt le is akarom falazni, de nem hiszem h teljes egészében ez lenne a probléma..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#66194) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na bemérettem ezt a fagyálló miújságot a kúton, -40ig jó, szóval nem kell vele foglalkoznom.

(#66195) Luck Dragon

Ma sikeresen eladtuk a Mitsut. Kicsit hiányozni fog. De mennie kellett. :)

B-L-A-C-K
Akkor szibériáig nincs megállás. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66196) pepe091 válasza roberto211 (#66193) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor lehet valóban más is van ott. Mindenképp menj el egy diagnosztikára, az a biztos.

(#66197) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!
C12NZ motor

Ennek a szenzornak mi a neve ? [kép]
Autós boltba lehet ilyet külön venni vagy csak kompletten adják ezt ?
Kilehet ezt valahogyan mérni hogy jó-e?

Az istenért nincs szikra ebbe a f.s talicskába. Trafó, gy. modul,rotor, elosztó fedél cserélve zsír újra. Kábelek mérve. Amúgy is nyáron voltak azok is cserélve.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#66198) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#66195) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi is lesz helyette (ha lesz egyáltalán)?

(#66199) gban válasza Directors (#66197) üzenetére


gban
Közösségépítő

Javaslom nézesd meg szerelővel, ha drága is, akkor se kerül annyiba mint mindent fölöslegesen megvenni.
Én csak egy trafót vettem hiába, de az is pont 4000-rel több kiadás vot fölöslegesen mint kellett volna.

Postázást nem vállalok.

(#66200) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#66198) üzenetére

Majd jövőre kiderül, eddig a J Astra volt a listánkon.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.