Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) katsazoli válasza Rogiii (#69444) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Philips 706 dettó :)

Xbox live ID: Zolika21

(#69452) fulton válasza Vhiktor (#69445) üzenetére


fulton
addikt

és a HDR ért sem tudom miért vannak annyira oda, szerintem a sima 1080p kép sokkal szebb mint ezek az agyon "masterelt" filmek HDR ben. Youtun tényleg látok nagyon komoly HDR anyagokat, de filmben azért nem egészen olyan a hatás. Arrük nem beszélve hogy méretileg sem piskóta. Nekem legjobban a 1080p jött be. Egyszerűen nincs hiba..és durva mert olyan hibákat észreveszek , kiad a tv, amit eddig nem is láttam. Pl fókuszálási hibák, lencse hibák és stb :D morbid.

(#69453) cintula187 válasza ziggi_zug (#69433) üzenetére


cintula187
addikt

Ez nekem is ujdonság volt.
Van mondjuk külön chromecastom amit majd begudnék a jövendőbeli C1-be

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#69454) pn4hvq válasza fulton (#69452) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ízlések és pofonok, nem is vitaindítónak szánom, de megvásároltál egy 1M-s 4k-s tv-t és fullhd tartalmat nézel rajta? :F
Én a saját 65-ös LG C1-emen észreveszem, ha fullhd felbontású film megy rajta.
Mégegyszer, nem vitaindító, vagy egyik tv jobb, mint a másik, csak hangosan gondolkoztam :).

(#69455) Vhiktor válasza fulton (#69452) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Egyenlőre az a legnagyobb probléma, hogy a tv-k színtere és fényereje is édeskevés hozzá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69456) Ance válasza fulton (#69452) üzenetére


Ance
őstag

Én is eddig csak pár filmet láttam, amihez adott hozzá élményben a HDR. Ott viszont jelentős az élmény faktor nekem.

Pl. a legutóbbiak az új Ghostbusters, az új Mátrix, Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája

A régi filmek HDR-elését én is köztörvényes bűntettnek minősíteném, de nagy divat.

(#69457) salapp válasza DamianB (#69441) üzenetére


salapp
addikt

Én vállalom, hogy elfogult vagyok. Ehhez biztos köze van a 90-es évek óta tartó (jó készülék választásokat követő csalódásmentes) Sony becsípődésemnek...
Koreai-Pure-kínai nekem no go. Ha megölik (magukat és/vagy őket) a Sony-t, Panát, Philipset, akkor marad a panorámás terasz, inkább nézem a budaörsi hegyeket.
Amióta a Pana bejelentette a variálást a tévék gyártása fronton, új vásárlásom Sony lenne (kifutó áron, új árak betegek, illetve vannak elveim) Újabban nem vetnék meg egy Philipset sem.

Ja, és: jó tévék az LG-k, mármint az OLED-ek, azért mert OLED-ek, jó döntést hoz, aki azt vesz, ha a játék fontos, gondolom, kifejezetten jó döntést.
De az LG-btq+ :D hangok túlzott felerősödése kapcsán hadd idézzem a régi alaszkai közmondást,
Ha hideg tóba dugtad a fejed, húzd ki, mielőtt befagy. (...kedves barátaim.)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69458) Pro Koryak válasza fulton (#69452) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor tegyél egymás mellé egy tökéletes 1080p anyagot és egy tökéletes 4k/hdr filmet. Ne a silány 4k/hdr-t hasonlíts a fullos 1080p anyaghoz. Esetleg.
Ég és föld a difi.

Amúgy valóban jól mutat a 1080p is oleden.

(#69459) kovsol válasza Pro Koryak (#69458) üzenetére


kovsol
titán

Nézi távolságtól is függ. Lehet olyan távolságból ahonnan ő nézi már nem jön ki érezhető eltérés.

May the Force be with you!

(#69460) Pro Koryak válasza kovsol (#69459) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én 55"-t nézek ~2,7m-ről és így is látom a difit, főleg a hdr-t.
Pl. Netflix: 1080p vs 4k/hdr is ég és föld, pedig egyik sem kimagasló minőség.

(#69461) fulton válasza pn4hvq (#69454) üzenetére


fulton
addikt

Én raktam rá UHD HDR anyagot amit elérni neten, de nem voltam hasra esve. A 3D anno nagyobb durranás volt nekem. Egy FHD szebb nekem mint egy UHD Hdr. Pl néztem az "egy igazán dühös embert HDR ben" és rendesen sercegett a kép, vagy minek nevezik.

Az hogy 1m a tv, nem egyenlő azzal hogy nem éri meg 1080p anyagot nézni rajta, mert maga a megjelenítés sokat dob hozzá a filmhez. LCD vel összevetve. Nyilván nem csak azért vesz ilyen tv-t az ember mert akkor innentől 40-60 Gb os UHD akar csak nézni rajta. Mindössze annyit jelent, hogy nekem jobban tetszi ka természetesebb 1080p filmek, és helyet sem sokat foglalnak. Ami nem mellékes, 60Gb os verziókkal szemben.

(#69462) paatrick válasza fulton (#69452) üzenetére


paatrick
őstag

HDR-nek semmi köze a felbontáshoz :P ugyanaz lesz 1080p meg 4k is, csak a dinamikatartomány nagyobb (elvileg).

Amúgy én se szeretem a HDR-t, viszont azt nem értem hogy jobb nálad egy 1080p egy 4k felvételnél :F főleg 77 colon.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69463) fulton válasza paatrick (#69462) üzenetére


fulton
addikt

oh félre értettük egymást, nem a 4k kontra 1080 p, hanem a mezei 1080p vs HDR anyagot mondtam (és itt is leginkább a színek megjelenítés az ami nekem természetesebb a nem HDR anyagnál. Mezei 4k-s anyagot nem is néztem még filmben, azt is leszedek és meglesem milyen, mennyivel jobb 3.4m ről. Látható e stb..

Semmi pénzé nem mennék vissza lcd -re már. (ha teheti az ember) még a 720p anyag is nagyon jól fest, abszolút de jól. 1080 meg tökéletes minden szempontból. De ezt a hdr mentes sima 4K anyagot meg fogom még nézni. Elviekben pont határról nézem a Tv-t olyan szempontból, hogy különbséget tudok e tenni a 1080 és 4K felvétel közt.

[ Szerkesztve ]

(#69465) fulton válasza ricsip (#69464) üzenetére


fulton
addikt

Megfogom. Kiváncsi leszek ezekre.
A youtun néztem egy ilyen film részletet HDR ben, az Avatar. Na az tényleg látvány volt, a viz is teljesen élethű hozta a +-t. De ilyen mint amit írtam akciófilm, nem volt elájulva tőle.

[ Szerkesztve ]

(#69466) paatrick válasza fulton (#69463) üzenetére


paatrick
őstag

Így már érthető, akkor kb úgy vagy mint én. Nekem is a sima anyagok jönnek be, amúgy a 4k jobb lesz láthatóan is :D

HDR-nél az a baj mikor van egy fehér/nagyon világos részlet akkor az annyira világít hogy a többi dolgot már nem tudja befókuszálni a szemem és csak valami sötét akármi lesz. Különösen feltűnő ez mikor a szereplő az ablak előtt áll, az ablak világít, az arcából meg kb semmit se látok mintha valami pincében állna.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69467) fulton válasza paatrick (#69466) üzenetére


fulton
addikt

nem tudom összefüggés van e, de én most a 4ik nap használat után eskü mintha változott volna a kép. Nehéz körebe írni, de mintha ragyogna a kép bizonyos helyzetekben vagy a szemem fáradt el nem tudom.. , nagyon érdekes jelenség, nézem a filmet, és ahol pl napfény van stb, rednesen ragyog az aura a tárgyakon..eddig nem hogy más tv-n de még ezen sem láttam első napokon. Ez normális jelenség? vagy a szemem fáradt.
Jópár filmet újra kellesz nézni

[ Szerkesztve ]

(#69468) alaves válasza paatrick (#69466) üzenetére


alaves
addikt

Ez szokott probléma lenni. Megoldás: 'HDR tónusáthelyezés: be' és 'Maximális fényerő: ki' (vagy akár az OLED fényt is leveheted, nálam pl. 75)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69469) kzkz válasza Pro Koryak (#69460) üzenetére


kzkz
őstag

(#69470) fulton válasza kzkz (#69469) üzenetére


fulton
addikt

Nah ez alapján 77 Colnak kb pont a határ a 3.3m a 4k vs 1080p
Egyébként 4K nál kikapcsoljátok gondolom az élesítéseket. nemde?

[ Szerkesztve ]

(#69471) Pro Koryak válasza kzkz (#69469) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...és?

(#69472) kzkz válasza Pro Koryak (#69471) üzenetére


kzkz
őstag

és valószínű, hogy 55"-on ~2,7m-ről nem látod a difit a 1080p és a 4K között, ha szigorúan az adott egységnyi területen lévő pontok számát nézzük, és nem azt, hogy másképp van tömörítve a képanyag.

Tegyél be pl. egy világosszürke egyszínű hátteret, menj közel a TV-hez amennyire tudsz, ekkor látod az egyedi pixeleket. Majd kezdj el távolodni addig, amíg már nem tudod megkülönböztetni az egymás melletti pixeleket. Ez nem 2,7m lesz, hanem jóval kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#69473) belan válasza salapp (#69436) üzenetére


belan
addikt

Nem sokat voltam pedig itt nyomozó kólia.😂

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#69474) Pro Koryak válasza kzkz (#69472) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"és valószínű, hogy 55"-on ~2,7m-ről nem látod a difit a 1080p és a 4K között"
Pl. YT normális 1080p vs 4k ilyen távról, látható a difi + hdr meg főleg. ;)

Nem kell a táblázat, onnan nézem, ahonnan kényelmes a szememnek! :Y
Azt sem hiszem el, hogy az ajánlott távtól 30-40-50cmrel távolabbról nézve semmit nem érzékeltek a nagyobb felbontásból, egyszerűen az egész 4k kép más, élénkebb, nagyobb a 3d hatás ...stb.
Persze nem 2-3000Mbit/s 4k anyagot kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#69475) alaves válasza fulton (#69470) üzenetére


alaves
addikt

Képátlótól és felbontástól függetlenül a korrekt beállítás: 'Élesség: 0' és 'Szuperfelbontás: ki'.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69476) Ren Hoek válasza alaves (#69468) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen ez pl az Expanse-nál volt nálam. Az első HDR anyag amit néztem és a zseblámpák kiégétték a koponyámat. Az SDR-hez képest meg sötétebb volt minden.

A C1-en már orvosolható tone mapping-el, meg az OLED fény mahinálással.

Ami nekem segített,Dynamic Contrast: Low. Ez viszonylag pontos (B7-en). Cinema mód és OLED fény csökkentése.
Valahogy utána ez volt a természetes már.

Trónok Harca, Vaják, Ex Machnina ezeket néztem HDR-ben és teljesen jók. Összevetve az SDR-el.

...de ez nagyban függ a mastereléstől. A HDR szerintem sokkal többre képes mint igazi napsütés vagy szemet kiégető ablakok. Sötét tónusok gazdagsága pl.

Jut eszembe, ti az SDR anyagokat milyen gammával nézitek?
High1 vagy 2.4 Cinemában?... Mert úgy pl nálam a Legion sorozat SDR, közel brutálisan jól néz ki 1080pben is.

Amúgy nagyon beteg, nyomasztó és vizuálisan zseniális az a sorozat. Egy művészfilm az X-menből.

(#69477) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#69474) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Javítás: 2-3Mbit/s :B

(#69478) ziggi_zug válasza Héliosz (#69435) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Dolby Vision (mondjuk ez mindegy mert az LG is tudja, Samsung nem), ATSC 3.0 (Talán egyszer eljut Magyarországra is), Google TV (nem vagy limitálva a WebOS-re), kompatibilitásban (egyes tesztek szerint) megbízhatóbb más márkákkal (soundbar, házimozi erősítők - ahol a CECnek is működnie kellene, stb).
A játék engem nem érint, nem a nappaliban a TV-n játszom, ha játszom.
Hűtés miatt várhatóan hosszabb lesz a panel élettartama.

Ma beszéltem a mo-i ,márkaszervizzel. Gyakorlatilag nem szervizeltek még ilyen készüléket, mert nem kellett.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69479) ziggi_zug válasza fulton (#69442) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

A sávozás azért van, mert a filmet nem TV-re forgatják általában, hanem mozivászonra. Annak meg mások az arányai.
Leírás angolul
The Complete Guide to Video Aspect Ratios in 2022

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69480) Héliosz válasza ziggi_zug (#69478) üzenetére


Héliosz
tag

Ezek többnyire szubjektív dolgok, ár/érték arányban továbbra is jó deal lehet szerintem egy G1.(elég nagy a 2 tv közti árkülönbözet) Én pl a Google tv-t szeretem legkevésbé az összes tv OS közül, a Panasonic faék rendszerét viszont imádom :D Kinek mi...

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#69481) sakal83 válasza fulton (#69452) üzenetére


sakal83
addikt

Én is így gondoltam sokáig de a mostanában megjelent Dolby Vision filmek már nagyon szépek. Már nem is nézek 1080pn új filmet mert tényleg sokat dob a látványon. 3-5 eve meg kimondottan zavarlak volt a hdrs 4ks anyagok.

[ Szerkesztve ]

(#69482) daneel_hu válasza kzkz (#69469) üzenetére


daneel_hu
addikt

A legtöbb esetben lényegtelen a felbontás.
Fontosabb a megfelelő látómező betöltése szögben, attól lesz mozisabb a feeling.
Ha jól rémlik 40% vagy afelett a frankó. :D
Namármost ehhez 65 col esetében saccra 2 méter közelébe kell ülj a tévéhez. Vagy kicsit közelebb.

(#69483) kzkz válasza daneel_hu (#69482) üzenetére


kzkz
őstag

Ebben egyetértünk!

(#69484) Ren Hoek válasza ziggi_zug (#69479) üzenetére


Ren Hoek
veterán

65 colos TV-n már szerintem pont jó a mozi wide is.

Az 55-ösön esetleg "kisebb" ha hozzá van szokva az ember a 16:9 sorozatokhoz... de egy nagyobb átmérőn már vállalható.

Ezért szemezek most a 65 C1-el vs. az 55 G1.

(#69485) fulton válasza daneel_hu (#69482) üzenetére


fulton
addikt

Én még azt figyeltem meg például néztem a 47 méter mélyen című filmet és ha este bekapcsolom a fényérzékelő teljesen olyan feeling lesz mintha moziban lennék. Pont annyit rá sötétít nagyon adja

(#69486) fulton válasza Ren Hoek (#69484) üzenetére


fulton
addikt

Én 55 röl mentem át 77 re és semmi pénzért nem mennék vissza 65 re sem

(#69487) Héliosz válasza Ren Hoek (#69484) üzenetére


Héliosz
tag

Hány m-ről nézed? Ha 2 fölött akkor 65". Illetve kérdés az, hogy használnád-e játékra...
Ha nem, akkor esetleg ajánlanám a Panasonic 65JZ980-as OLED tv-jét. Árban hasonló az LG-hez. Filmre szerintem még mindig a legütősebb a Pana képe, az eddig általam próbált/használt OLED-ek közül legalábbis... :R De persze az LG is nagyon jó!

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#69488) fulton válasza Ren Hoek (#69476) üzenetére


fulton
addikt

En most találtam rá a legszebb képre sonyn. A kulcs a -1 gamma, 33 fényerőn. Normál kép profilban, csúcsfény közepes. Kontraszt alacsony, feke level ki vagy alacsony majdhogynem ugyan az az eredmény. 60 as éllesség a másik élesség automatán, a zaj szürések automatán. Nekem így tökeletes 1080p ben. 4k nal ki fogom próbálni ha kikapcsolom az élesítést milyen mert eddig ott kise kapcsoltam.
Meleg színhőmérséklet 55 ös telítettség és alacsonyon az a piros rózsa :DD ez SDR re. Valami brutális a kép számomra
Annyira elégedett vagyok az eredménnyel Most már elmondhatom tényleg ha az ember befekszik egy filmre kisebb moziban érezheti magát a Hangzás is sokat dob az élményen.

[ Szerkesztve ]

(#69489) fulton válasza fulton (#69488) üzenetére


fulton
addikt

Tv esetében annyiban változik h a fényerő lemegy 28 ra a gamma 0 ra. A logók miatt nem merem fentebb húzni. Mert amúgy szebb képe van ha mondjuk 40 re felhúzom a fényerőt

[ Szerkesztve ]

(#69490) powerup2 válasza fulton (#69488) üzenetére


powerup2
addikt

Milyen hangfalakat használsz ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69491) belan válasza powerup2 (#69490) üzenetére


belan
addikt

77 colost .😂

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#69492) bnorci71 válasza Ren Hoek (#69476) üzenetére


bnorci71
addikt

Igen ez pl az Expanse-nál volt nálam. Az első HDR anyag amit néztem és a zseblámpák kiégétték a koponyámat.

végül is akkor olyan mint élőben, nem?
és nem ezt várjuk, hogy olyan legyen mintha ott lennénk

autóztál már úgy nappal szembe, hogy az autók színét nem tudod megmondani?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69493) TechN7ne válasza fulton (#69489) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne csinálj vele semmit ,rakd be a dobozába aztán fel a padlásra ,nem szabad használni és akkor soha nem lesz semmi baja.
Hagyd dilim ,addig meg rakd vissza a régi TV-t. :DDD

(#69494) belan válasza TechN7ne (#69493) üzenetére


belan
addikt

Egyedül nem bírja vissza rakni a 77 colos tv-t . ;] :C

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#69495) powerup2 válasza TechN7ne (#69493) üzenetére


powerup2
addikt

:C

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69496) bnorci71 válasza ricsip (#69464) üzenetére


bnorci71
addikt

hát nem tudom
az Elysium meg a Star Wars-ba néztem bele és az űr jeleneteknél a fekete űr meggyőzőbb a 4K esetén de a Star Warsnál sokszor a 2019Edition jobban tetszik a 4K olyan fátyolos más a szín vesznek el részletek. a 4-5kép a lázadó katona szeme a vérerek sokkal kevésbé látszódnak mint a régi verzión
Vagy a szemem szar ennyire vagy a tv nem tudom

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69497) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Két tévén variáltam:
Egy Samsung QE65QN85AAT és egy LG OLED65C11LB vagy LG OLED65C12LA
Elején féltem hogy beéghet,de a képe és a fekete szín meggyőzött hogy az oled a nyerő,meg végül is ott van a garancia.
Két kérdésem lenne,ha jól olvastam C11LB és a C12LA között csak a szín a különbség?
A másik olvastam valahol hogy a tv nem tud minden hangot lejátszani,nekem egy pár éves [Yamaha HTR-4068] erősítőm van.
Ez jó lesz hozzá? sima hdmi van az erősítőn.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69498) Methox91 válasza bnorci71 (#69496) üzenetére


Methox91
junior tag

Intersellarnal csekkold az űrös részeket

(#69499) fulton válasza powerup2 (#69490) üzenetére


fulton
addikt

lg bh9540tw

(#69500) fulton válasza TechN7ne (#69493) üzenetére


fulton
addikt

Neem tesszük el :D szeretjük

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.