Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) privacy99 válasza tuta1975 (#68095) üzenetére


privacy99
senior tag

Én 65 inches OLED-et használok, 2.6-2.8 méterről nézem kb., és nagyjából minden csatorna HD, nekem így eléggé jónak tűnik a minőség. Nem tudom, hogy a szolgáltató, vagy a tv érdeme. Napi szinten nézek (valós) 4K filmeket HDR, vagy Dolby Vision-nel, és így is azt mondom, hogy teljesen rendben van a tv adás. Persze itt a HD csatornákra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#68102) tuta1975 válasza Calogero (#68100) üzenetére


tuta1975
tag

De az LCD is egy fos gyenge felbontású jelről nézve.

(#68103) tuta1975 válasza privacy99 (#68101) üzenetére


tuta1975
tag

Jó hogy ennyi HD adásod van. Én műholdról nézek TV-t. Az úgynevezett "filmcsatornák" közül kettő, azaz kettő a HD. A HBO 1, és a FILM+. Ennyi De még bizony ezeknél is észrevehető, a bitráta hiánya, mert hiába HD, de annyira le van butítva a bitrátája, hogy simán kihozza egy 55" tv /leginkább a sötét képjelenetknél/ . Ha lejátszóról teszek rá Egy ugyanolyan HD filmet aminek jó a bitrátája, kicsattan a kép.

(#68104) Multibit válasza tuta1975 (#68099) üzenetére


Multibit
veterán

Legalábbis ha jó anyag megy rá.
Ez a lényeg. Ha neked megéri a maradék 20% a többletköltséget, hajrá! :)

(#68105) privacy99 válasza tuta1975 (#68103) üzenetére


privacy99
senior tag

Áh, így már értem. Mondjuk kicsit pontatlan voltam, mert nem szó szerint minden csatornából van HD, de elég nagy részéből. Amit én/mi nézünk, abból van.

Szerintem ha van rá kereted, akkor érdemes megfontolni, lehet, hogy annyira megtetszik filmek alatt a képe, hogy 50-50%-ra változik a tv/filmezés aránya.

Ahogy írtad is, egy felsőbb kategóriás LCD ára már nem sokkal marad el, akkor már hozzátennél valamennyit, és OLED lenne. Úgyis évekre veszi az ember. Sokkal körülményesebb később felfelé váltani, mint egyből olyat venni, aminél nincs feljebb. (Az utolsó mondat csak vicc volt, félig-meddig :) ).

(#68106) contaxg válasza tuta1975 (#68095) üzenetére


contaxg
veterán

Diginél 42db HD csatorna van. Ami meglepett hogy ez nyúzott kópiás filmcsatornák teljesen élvezhetőek Az előző 32"-os HD buta LG tévén kontraszttalan és fakó volt a filmek többsége.

Nekem a Netflix és az Apple TV+ mellett az HBO Go a kakukktojás minőség terén. De talán az új HBO Max javít majd ezen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68107) Vhiktor válasza Calogero (#68100) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

ennyi erővel, akkor sokan használhatnának még Junoszt tv-t is :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#68108) Fandango válasza fulton (#68090) üzenetére


Fandango
veterán

Philips webshopban nem tudsz tévét venni, csak arra tudod a kódot használni ami ott kapható.

(#68109) tuta1975 válasza contaxg (#68106) üzenetére


tuta1975
tag

Veszem a Digi Adást is. Igen lehet hogy összeségben 42 HD adás van, De nem nézek Sportot, meg a magyar m1, duna és semmit nem érő társai, legalábbis nekem. Filmcsatornáknak nevezett adókat nézek, amiből kb.20 van beállítva, és abból a már említett 2db a hd. Lehet többet kellene lejátszóznom .... :D :D

(#68110) tuta1975 válasza privacy99 (#68105) üzenetére


tuta1975
tag

Igen én is ezt veszem alapul, de azért szerintem nevetséges, hogy nyomják ezerrel a 4k, meg 8k tv-k, ved, ved, ved, de közben nincs hozzá tv adás minőség, és azért 2022 gyakorlatilag nincs magyar full hd adás egy szem se, azért na ....! Nevetséges. Persze tudom a tv-n ,már nem tv adást kell nézni, de azért akkor is, iszonyú a lemaradás a tv gyártás, és a tv adás közt.

(#68111) Franky74 válasza tuta1975 (#68109) üzenetére


Franky74
tag

Helló!
Nekem C9 van 55˝-ban. A szolgáltatóm invitel/digi kábelen jön(FTP) teljesen nézhetők a tv adások. -Az már más kérdés, h alig nézem őket.- Természetesen a HD-ben azért jobb!
Legtöbbet Netflix, HBO Go megy és letöltött filmek.

[ Szerkesztve ]

(#68112) Celtis válasza tuta1975 (#68095) üzenetére


Celtis
veterán

Én is műholdazok. Nem lesz nézhetetlen.

(#68113) BoneDragon válasza tuta1975 (#68110) üzenetére


BoneDragon
veterán

Arról nem tehetnek, hogy MO. le van maradva 30 évvel.

(#68114) Celtis


Celtis
veterán

(#68115) tuta1975 válasza BoneDragon (#68113) üzenetére


tuta1975
tag

Hát igen sajnos ez a jó válasz! iszonyú a lemaradás. Mindig mosolygok amikor reklámozzák, hogy HD pakk.... 2022 ben 720p a minimális bitrátával! :D Nesze neked 4 k ....

(#68116) ClioRS válasza blakey (#68062) üzenetére


ClioRS
őstag

és #68072anrab: Akkor mi az a képernyőn? Gondolom akkor ne is piszkáljam :D

#68063contaxg: Tömörített cuccnál nekem sem. De ami nem tömörített, hanem eredeti érintetlen, azzal bizony akad. Többet is próbáltam, nem csak egynél. Szedj le egy 50-70 gigás filmet, és szaggatni fog.

(#68117) blakey válasza ClioRS (#68116) üzenetére


blakey
titán

Maga a kijelző, különböző rétegek vannak rajta, ne piszkáld. Ha fólia lenne rajta, amit le kéne venni akkor az jelezve lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68118) contaxg válasza ClioRS (#68116) üzenetére


contaxg
veterán

Dobnál egy linket vagy egy konkrét anyagot hogy ki tudjam próbálni? Köszönöm! :R Nálam 30-40gigás cuccoknál nem volt gond, de ezek szerint ezek tömörítettek?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68119) anrab válasza ClioRS (#68116) üzenetére


anrab
addikt

Nem tudom nem is nagyon néztem.
Lehet tükröződés gátló. Milyen a képernyő? Fényes v. matt?
De lényegtelen is mert nincs rajta olyan fólia amit le kellene venni.

(#68120) fulton


fulton
addikt

Van itt olyan aki kb 3.5 méterről néz 75 co-lon oled tv-t? És próbálta már a mezei HD és tömörített filmeket rajta? Mennyire élvezhető, vagy látszódnak a "szemcsék"? (ja és milyen típus tv-n próbálta)
---
Illetve olvasgatok a témában, és arra jutottam hogy lényegében azonos kaliber mellett teljesen mind1 hogy LG G1 vagy Philips 806..a kép ugyan olyan ha kikapcsoljuk az "elektronikai dolgokat"? Tv adást is ugyan olyan jól képes felskálázni?

[ Szerkesztve ]

(#68121) fulton válasza fulton (#68120) üzenetére


fulton
addikt

Szerk: lemaradt. Igaz az hogy a 4K felbontású tv-n legyen az pl oled, egy 65 colon rondább lesz az SD tv csatona képe, mint egy Direct led-es FHD felbontású 65 colon?
Csak mert nekem most egy 55 direct ledes tv-m van, és az SD adások it tökéletesek 3.3m ről nézve. Legalábbis nem veri ki a szemem a szemcse és stb..hibák. Szépen skáláz.
Cserélnék oled 65 colra, csak nem tudom nem e bukok be hogy rondább lesz a kép. Egyébként HD fimjeim vannak néhány FHD. Meg tömörített filmek. Filmezésre venném, sötétített szoba-

[ Szerkesztve ]

(#68122) ClioRS válasza blakey (#68117) üzenetére


ClioRS
őstag

és #68119anrab: az lesz amit blakey mond, csak elsőre úgy tűnt sima fólia, most jobban megnéztem és már nem tűnik úgy. Fényes egyébként a kijelző. Köszi mindenkinek!

#68118contaxg: Olyan helyről származik amiről nem lehet beszélni itt a fórumon :DDD Bármely t.rrent oldalon beírod, hogy 2160p REMUX, és leszeded mondjuk a Shang-Chi és a Tíz Gyűrű legendája 51 gigás verzióját vagy az Egy igazán dühös ember 71 gigás verziót.

(#68123) contaxg válasza ClioRS (#68122) üzenetére


contaxg
veterán

:R No majd akkor mesélek ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68124) TechN7ne válasza privacy99 (#68098) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is pofára raktam mert a fali konzol tartó elemét fel kellett rá csavarozni ,de ekkor még fólia volt a kijelzőn amit felrakva már le is vettem.
Értem én ,hogy nagyon tudnak és mutogatják milyen vékony ,de biztonsági okokból én nem így gyártanán le hátuljára + raknék bármilyen erősítő biztonsági réteget.

(#68125) hakydakillah válasza ricsip (#68058) üzenetére


hakydakillah
senior tag

77es g1-et mivel türelmetlen voltam, feleségemmel raktuk fel. Az emelés rendben volt, már azt hittem ott elvérzünk. Aztán jött a baj, helyére akasztani úgy, hogy mérete miatt sz@rt se láttam, az buli volt. Már kezdtük feladni, azt lestem hova tegyük le, amikor jött a semmiből a mennyei dupla katt hang :DD Azt a először hú de mérges vagyok káromkodást, majd az azt követő öröm káromkodást le kellett volna kamerázni :)

(#68126) wallace 234 válasza TechN7ne (#68124) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem értem ezt az aggódást, kényelmesen meg lehet fogni az oled tvt, meg van neki a módja. Túl van ez aggódva.

(#68127) farkas-j válasza tuta1975 (#68115) üzenetére


farkas-j
őstag

A hozzáállást szolgáltatója válogatja. Nálunk a TARR Kft szolgáltat. Speciel a mi területünkön már több mint egy éve optikán, korábban koaxon. (A TV kínálat megegyezik.) A TV DVB-C formátumú, ~150 csatornával, amiből ha jól emlékszem kb 70 - 72 a HD adás. Mindezt teszi úgy, hogy a szolgáltatóktól kapott műsort nem tömöríti újra, így nagyon jó a minősége. Az igaz, hogy egy MUX-ba nem is fér bele 4 illetve 5 HD adáson kívül semmi. Egy időben még 3D-s csatorna is volt, de érdeklődés (vevőkészülékek) hiányában megszüntette.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68128) contaxg válasza ClioRS (#68122) üzenetére


contaxg
veterán

Reccenés nélkül megy a belső lejátszó, beletekerés után sincs szinkron csúszás egy kb 70 gigással

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68129) ClioRS válasza contaxg (#68128) üzenetére


ClioRS
őstag

:Y Hálózaton vagy külső tárolóról játszva? Ha hálózat akkor Ethernet kapcsolaton keresztül? Mivel osztod meg a hálón a filmeket?

Lehet, hogy erősebb a 806 mint a 706?

[ Szerkesztve ]

(#68130) contaxg válasza ClioRS (#68129) üzenetére


contaxg
veterán

Egy barbone-on futó Media Player a háttér, innen a matéria az optikai digis Huawei routerbe, onnan a tévébe a saját Ethernet portjába egy Ethernet Isolator-on keresztül amitől a lebutul a sebesség 100-as LAN-ra.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68131) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. 2021 oktoberi Lg C1 Tudja valaki hogy mitől lehet ez ? [kép] [kép]

Nem beégés mert színteszten nincs ilyen. Par hete vettem eszre gray to white teszten (havonta megnézem azért, tudom nem kéne de ez van). Nem nezek semmi olyat rajta ahol ilyen statikus tartalom van hosszu tavon, söt ott ilyen szeles csikban semmi nincs.

Korabban netflixtol(napi 2-3 óra) alul-fölül vettem ezt eszre de az pár kikapcsolás utáni önpixelfrissites után elmúlott, de ez most nem akar.

(#68132) tuta1975 válasza farkas-j (#68127) üzenetére


tuta1975
tag

Hát igen, így kellene! De a műholdas adás ilyen szempontból Magyarországon szerintem katasztrófa. Minőség 0 !

(#68133) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ezt a 3 hónapos ingyen Apple TV-t aktitiválta már valaki? Én az istenért nem tudom rávenni, egyfolytában iTunes fiókért visit. Regisztráltam Apple ID-t, iTunesba is beléptem... :F

(#68134) TechN7ne válasza BoneDragon (#68133) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Apple termékekhez jár tudtommal Apple TV ,vagy tévedek?

(#68135) BoneDragon válasza TechN7ne (#68134) üzenetére


BoneDragon
veterán

Azt elfelejtettem irni, hogy LG storeba...Végül sikerült, iTunesnak meg kellett adni bankkártya adatokat... :U

(#68136) ClioRS válasza contaxg (#68130) üzenetére


ClioRS
őstag

Kipróbáltam így, változatlanul szaggat ami eddig is. :U

(#68137) contaxg válasza BoneDragon (#68133) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem pár napja történt meg, a telon jött fel az ajánlat ha jól emlékszem.

#68136 ClioRS :((
Leírnád mi a jel útja? Szerver, stb.... Qos beállítás lehetősége van a routerben? nem tudom, hogy mi a különbség a két tv között, de a 806 menüje iszonyat gyors

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68138) darthdenes


darthdenes
tag

Olvasgatván a Hisense A9G használatiját felhívja a figyelmet a beégésre statikus tartalmaknál, de ide veszi a 16:9 \ 4:3 filmek oldalsávjaiban jelentkező kitakarást is.
4 év mozizásra használt LG 55 EG9A semmi problémát nem jelentett hosszú távon az ilyen tartalom, persze volt hogy meglátszott de az fokozatosan eltünt.
Jelenleg mi az álláspont erről?

(#68139) -SeveN- válasza ClioRS (#68129) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Hálozaton NAS-ról a 706-oson belső lejátszóval a tv 100-as lanján lagg nélkül megy egy 70GB remux.
Pörgetés előre , hátra ok.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#68140) tutitibi válasza Calogero (#68100) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem értek egyet ! LCD szemetet ne vegyen.

(#68141) ClioRS válasza contaxg (#68137) üzenetére


ClioRS
őstag

Intel NUC-ról Media player és Serviio a megosztás, kábellel csatlakozik minden a routerre. Sőt nemrég vettem egy USB-Ethernet átalakítót, mert azt gondoltam az lesz a gond (Plex esetében megoldotta), de a gyári lejátszó nekem akad a 70 gigás Shang-Chi filmél még így is. Néztem közben a NUC-on a hálózati forgalmat, van, hogy felmegy 200mbit fölé is, bár csak kis ideig, szóval én meg azt nem értem nálatok hogyan nem akad a 100mbit-es Ethernet porton :D

@-SeveN- Melyik film?

(#68142) ClioRS válasza -SeveN- (#68139) üzenetére


ClioRS
őstag

Oh ez lemaradt: QoS-t nem állítottam, nem is nagyon tudom mi az. Segíthet? Asus AC65P a router, jelszót meg a wifi nevét állítottam csak.

Ez contaxg-nek akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#68143) contaxg válasza ClioRS (#68141) üzenetére


contaxg
veterán

Mint érdekesség az említett film 30gigás verziójánál volt , hogy egyszerűen kilépett a lejátszásból. Utána ráindítottam és folyt? után ment tovább. Lehet, hogy a film remux volt szar.
ASUS router quick how-to: optimize network traffic with QoS
https://www.youtube.com/watch?v=t2rsUDIsx_w

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68144) ClioRS válasza contaxg (#68143) üzenetére


ClioRS
őstag

Az is lehet, majd teszek egy próbát külső vinyóval.

Kösz a linket, azt is kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#68145) b.


b.
félisten

ma meg jött a 65" Philips 706, eddig tetszik a dolog. tesztelgetem éppen,. Azt nem tudjátok hogy tudom megnézni milyen forrást kap épp a tv hol írja ki? Samsungnál info gomb volt itt nem jövök rá :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68146) blakey válasza b. (#68145) üzenetére


blakey
titán

Info gomb, nem? Esetleg Options. Bár nem tudom, hogy milyen távja van. Nálam Info gomb működik, legalábbis a 754-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68147) b. válasza blakey (#68146) üzenetére


b.
félisten

nem találtam ilyen gombot sajnos. Ez a távja:

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68148) alaves válasza ClioRS (#68144) üzenetére


alaves
addikt

Csak egy példa: 85-100 Mbps bitrátájú remux anyagoknál 2TB-os USB HDD-ről belső lejátszó (OLED754 és C1) pár másodpercenként meg-megakad, viszont ugyanez Sandisk Ultra USB 3 pendrive-ról simán megy. Ilyen bitrátáknál a sávszélesség számít és hogy tud-e pufferelni folyamatosan a belső lejátszó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#68149) anrab válasza b. (#68147) üzenetére


anrab
addikt

Jobb alsó sarok + ?

[ Szerkesztve ]

(#68150) b. válasza anrab (#68149) üzenetére


b.
félisten

sajnos nem :(
TV adásnál csatorna információk, tartalom , felirat ilyesmit ír vele Netflix / media player alatt semmi.
Amúgy a kijelző szerintem homogén, mindenféle hibától mentes, lefuttattam rajt pár tesztet, bár a fénykép csalóka, nincs besötétedve a bal oldala.
A fényerő szenzor nagyon rosszul működik, szerintem nem szabad bekapcsolni.
Kikapcsolva életre kel a tv a másik ilyen beállítás ami fakítja a képet és szerintem kikacsolandó a Perfect Natural Motion és a Perfect Clear Motion.
Ezen a linken [link] lévő beállítások szerintem nagyjából jók, én az Oled Contrastot 65-70 re és a színeket természetesre tettem és 55 re állítottam valamint nem éjszakai módon kalibráltam, hanem normál egyénin.
Amúgy calman fülecske aktív rajta talán volt régebben téma hogy a 706 nem kapja meg.
Most már csak arra kellene rájönnöm hogy írassam ki vele milyen a videó anyag ami kap...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.