Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) fulton


fulton
addikt

A sony oledeknél nem ingyenes egy év a bravia core alkalmazásban? Ennek ellenére rámegyek egy filmre azt írja ki hogy meg akarom e vásárolni

(#69602) ronaldo válasza Vhiktor (#69596) üzenetére


ronaldo
őstag

"csak egy kicsit marketing szaga van annak amit az eladó mond."

Tyű, mi volt ma... Maradjon egyelőre névtelenségben az a mediamarkt, ahova ma besétáltam délelőtt és a hosszú ideig tartó háromszögelések után meg akartam végre venni az a90j-t. Voltam már többször megnézni mindegyik szóba jöhető modellt (lg g, pana jz, sony a90j), több helyen is, így már céltudatosan mentem, a döntésemmel. Épp egy fekete samsung pólós csávó botorkált ott a környéken, mivel épp a sony-s standok mellett van a samungos. Oda is jött, hogy mit szeretnék. Elmondtam neki, hogy "azt". Kérdezte, hogy biztos? Mondtam neki, hogy hosszas tájékozódás és mérlegelés után átgondoltam és igen, ezt szeretném. Utána kicsit szürreális volt ami történt - párbeszédnek kicsit merész hívni, mert én mindegyik mondata után némi hatásszünetet követően annyit mondtam, hogy "én eldöntöttem, továbbra is maradok ennél". Szóval (a tv előtt állunk):

- Hát igen, nem rossz tv ez, de azért vannak problémák.
- A legnagyobb gond az operációs rendszer, állandóan újraindul, lefagy, belassul, állandóan.
- Mindent egybevetve én inkább egy samsung qled-et ajánlanék neked, összességében az sokkal jobb.
- Annyira jó a qled, hogy még a sony is idéntől elengedi ezeket a tv-ket (ahol állunk) 2022-től minden tv-jébe a samsungtól veszik a *qled* panelt, az összesbe.

Ennél az utolsó mondatánál már közel voltam hozzá, hogy elpattanjon az agyam, de átgondoltam, hogy sietek, még sok dolgom van, nem állok le vele "vitatkozni", és amúgy is hosszú percekig tart még a papírmunka. Szóval még utoljára elmondtam neki, hogy én ezt szeretném és kész - na akkor jött oda/hívta oda a piros pólós mm-es srácot és intéztük az ügyet.

Én egyébként megértem, hogy ezek a fekete pólós samsung/sony/lg-s srácok jutalékért dolgoznak, de ez olyan felháborító szakmaiatlanság volt, hogy egyrészt szekunder szégyenérzetem volt, másrészt - szerintem - a vásárló megtévesztése fogyasztóvédelmi kategóriát kimeríti. Ráadásul pont nálam, aki teljesen céltudatosan ment egy termékért. Megértem, ha valaki bebotorkál, hogy "szeretnék egy nagy és lapos tv-t, amin tudjuk nézni a meccset", akkor némileg igényesebb előadásban de elvezeti a vevőt egy samsung (akár qled) irányába és eladja neki. És még jól is jár a végén kb. mindkét fél...

Ugyanebben a boltban is voltam már korábban szintén OLED nézőben, akkor egy sony tv-s srác volt aki hosszabb ott tartózkodásom során társaságom lett, de akkor teljesen jó szájízzel jöttem el. A srác meglepően tájékozott volt (talán egy-másfél marketing bullshit dolog hangzott el a 15 perces beszélgetésünk alatt), nem fikázta a többi gyártó tv-jét - vagy amiben negatívumot említett, az legalább valid volt (pl. pana szoftvere). De ami ezen túl pozitív volt, hogy adott egy prospektust, mondta hogy olvassak/nézzek teszteket, gondoljam át a büdzsét és majd döntsek. Ez szerintem egy korrekt hozzáállás. De ami ma volt, az brutális, nem tudom ezt a mediamarkt hogyan engedi a boltja területén (mert gondolom ők nem MM alkalmazottak, hanem engedéllyel agitálnak a tv szekciónál).

(#69603) salapp válasza ronaldo (#69602) üzenetére


salapp
addikt

Alap, hogy aminek P-vel kezdődik a neve, abban nem bízunk meg.
Politikus, promoter, Pelon Musk, ilyesmi.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69604) bnorci71 válasza ronaldo (#69602) üzenetére


bnorci71
addikt

nem tudom ezt a mediamarkt hogyan engedi a boltja területén (mert gondolom ők nem MM alkalmazottak, hanem engedéllyel agitálnak a tv szekciónál).

neki mindegy mi megy ki a kijáraton Samu/Sony/Lg/Philips a haszon nála van és ugye van az a "kapitalista jelszó", hogy profitmaximalizáció

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69605) szasanyi


szasanyi
félisten

Hisense 55A8G OLED-ről van tapasztalat? ~80%-ban konzolhoz, játékra és ~20% filmnézésre lenne használva

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#69606) DJosef válasza szasanyi (#69605) üzenetére


DJosef
őstag

Milyen konzol?

Ha Xbox Series X vagy PS5 mellé vennéd akkor én nem ajánlanám jó szívvel mivel a 60Hz-es panel van benne.
Az A9G-ben meg hiába van 120Hz panel a VRR csak maximum 60Hz-ig tartja szinkronban a képkocka sebességet a képernyő frissítési rátájával.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#69607) Vhiktor válasza ronaldo (#69602) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

No comment :W

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69608) anrab válasza szasanyi (#69605) üzenetére


anrab
addikt

Ha jól tudom azért bérlik nem kevés + összegért a nem polcos helyeket hogy akár promóterekkel is agitáljanak a saját márkájúk irányába.

[ Szerkesztve ]

(#69609) ziggi_zug válasza fulton (#69601) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Több lehetőség is van. Általában mind ingyenes, de vannak olyanok is, amik csak a kreditekért cserébe nézhetőek meg. Cserébe a "tiéd" lesz.
A másik, hogy az ingyenes listát rendszeresen változtatják, hozzáadnak, elvesznek. De ha valamit meg akarsz tartani, azt is megveheted. A csúcsgépekhez 10 kredit / 2év, az alattuk levőkhöz 5 kredit / 1 év jár.
Görgess az aljára a részletekhez

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69610) ziggi_zug válasza ronaldo (#69602) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Soroksár? Hasonló a tapasztalatom. De én végül a Sony szalonban vettem meg. Olcsóbb - igaz csak 2 ezerrel :) - és gyári a kiterjesztett garancia.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69611) fulton válasza ziggi_zug (#69609) üzenetére


fulton
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

(#69612) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Hm... Érdekes. A Sony A90J magától kalibrálja a fehéregyensúlyt. (???)
Most hogy valóban "kalibráció"-e azt én nem tudom megítélni, de erről eddig nem sok videót láttam, nem nagyon volt erről eddig szó.
Vélemények?

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69613) fulton


fulton
addikt

Az normális, hogy a normál es a mozi képmódot ha ugyan ugy beallítom gamma stb... mas a kép? A mozi mintha nem olyan gamma értéket jelentene 0 án mint a normal, valamint részletesebb is. Hangsúlyozom Minden beállítás ugyanolyan.

(#69614) Multibit válasza salapp (#69603) üzenetére


Multibit
veterán

A pügyvédeket kihagytad :))

(#69615) Vhiktor válasza ziggi_zug (#69612) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nem, csak tovább ront a képen :Y

Sony projektorokba már egy ideje bele van építve ugyanez a funkció, ott is borzasztó amit művel.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69616) Vhiktor válasza fulton (#69613) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Simán lehet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69617) szasanyi válasza DJosef (#69606) üzenetére


szasanyi
félisten

Világos. PS5höz kellene, és úgy tűnik nem szempont a 120Hz (azon az áron meg nincs is OLED olyan panellal). És egyéb szempontból milyen?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#69618) Gajho


Gajho
csendes tag

Na csak bekövetkezett amire az első perctől számítottam.
A philips 806os távirányítójáról lejött az egyik gomb.
Mivel nem kampós, hanem ragasztva vannak a gombok, vissza se tudom rakni. Szóval aki emiatt a remek távirányító miatt akar 706 helyett 806ot venni az semmiképp se tegye.

Továbbá a philips tàvirányító alkalmazás olyan király hogy kell hozzá egy távirányító, amivel bekapcsolod a tv-t és csak utána látja a tv-t amit tud irányítani..
Amúgy a tv az tényleg király hogy legyen valami pozitív is a hsz-ben :D

(#69619) DJosef válasza szasanyi (#69617) üzenetére


DJosef
őstag

Álljunk meg egy pillanatra.

Hogy érted azt,hogy nem szempont a 120Hz?
FPS-től függetlenül kellemesebb a szemnek a 120Hz-es képernyőfrissítési ráta mint a 60Hz.

Ha PS5-höz szeretnél elsősorban TV-t akkor minimum 4K120Hz, VRR(előbb utóbb csak elérhető lesz PS5-ön is) és ALLM tudású készüléket nézzél.

LG C1

PANASONIC J980

Sony A80

Ha nem ragaszkodsz AZ OLED-hez akkor Samsung QN60.

Illetve a legjobb ár-értek arányú készülék a TCL C728.

Az A8 és A9 Hisense oledekről egyenként rosszat nem nagyon hallottam/olvastam.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#69620) DJosef válasza DJosef (#69619) üzenetére


DJosef
őstag

Elírtam a Samut QN90.

Forget about it

(#69621) fulton válasza Vhiktor (#69616) üzenetére


fulton
addikt

Teszteltem. De csak 720p anyagnál van különbség. 1080p es fentebb nincs, tényleg bámulatos amit kinyer egy mezei 720p ből. 3.3 m ről egyszerűen nem lehet megmondani h ez csak egy 720p es mindez 77 colon mozi üzemmódban. Ugyanolyan beállítások mellett a normál és a mozi üzemmódot úgy jellemezném a mozi picit természetesebb a normál pedig jó értelemben színesebb 1080p felfele. Normán képmódnál ha feltekerem az élesítést az valahogy mégsem lesz olyan mint a mozi mód ban. Vajon más algoritmust használna A kép feldolgozáshoz(?)

(#69622) anrab válasza Gajho (#69618) üzenetére


anrab
addikt

Nekem a második nap pattant ki ahogy megakadt és kifordult a kezembe.
Hívtam az ügyfél sz-ot. 2. Nap itt volt Lengyel-ből.

(#69623) szasanyi válasza DJosef (#69619) üzenetére


szasanyi
félisten

Pontosan úgy, ahogy írtam. A tévé nem nekem lesz, egy barátomnak próbálok segíteni információ szerzéssel. TCL 55C728 tapasztalatom. Közel 400K és fölötte kizárt (amúgy nekem C1 van)

Az említett Hisense 55A8G típusról szeretnék megtudni többet.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#69624) Gajho válasza anrab (#69622) üzenetére


Gajho
csendes tag

Kaptál új távirányítót? :O
Az jól hangzik.
Bár lehet nem megyek vele sokra ha az is ugyanilyen :DDD
Köszi

(#69625) DJosef válasza szasanyi (#69623) üzenetére


DJosef
őstag

Világos.

Tapasztalati ismeret nélkül én úgy gondolom a
Hisense A8 egy gazdaságos belépő az OLED technológiába. Nyilván más világ mint egy belépő szintű LED TV.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#69626) TechN7ne válasza anrab (#69622) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy normális távirányítót sem tudnak készíteni ,
Spórolásnak meg van az eredménye ,olcsó húsnak híg a leve.

(#69627) anrab válasza TechN7ne (#69626) üzenetére


anrab
addikt

Nekem bejön csak a sarkoknál ezzel a beakadással vigyázhattak volna a tervezésnél. Gondolom volt prototípus ott észre kellett volna venni.
Sajnos óvatosan kell hozzányúlni de én már megszoktam. Egyébként ezzel a bőr borítással és fém házzal nagyon egyedi finom érzés kézbe venni. Egyáltalán nem bóvli mint a többi. Nem tudom a 806 milyen. Az műanyag ezüst?
Nem lehet a tv és a távirányító is tökéletes!
:D

[ Szerkesztve ]

(#69631) b. válasza Gajho (#69618) üzenetére


b.
félisten

? nekem nem kell hozzá semmi simán kezeli a Tv-t az App távirányító nélkül, ki-be kapcsolás stb.

anrab: neki nem Philips van, szerinted miért tolja a baromságot?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69637) Ren Hoek válasza fulton (#69621) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, ezek ilyen előre beállított gyári módok. Kicsit talán mindegyik máshogy van bekonfigolva a háttérben. Akkor is ha tök ugyan azt a beállítást alkalmazod.

A Normál meg a Cinema eltér, de lehet az Upscale is valami más paramátert használ, kisebb felbontásról.

[ Szerkesztve ]

(#69639) DamianB


DamianB
őstag

Voltam a budaörsi mediában és végre találkoztam egy nagyon felkészült eladóval volt .
Ő azt mondta hogy gyenge a [Philips 935 ] hangzása és a sony a83j ajánlja hogy annak jobb .
Szerintem mindkettőnek jó volt a hangja ahogy kipróbáltuk . Általánoságban is a sonyt ajánlotta hétfőig lesz akció .

Philips most jött be egekben az ára 740k de van ambilight + soundbar .

Sony mellett ott van hogy jó ára van 460 k de még nincs pontos információm támogatja végre a VRRt mivel egyik fő szempont a játék.

Márciusban költözök akkora szeretem volna már egy tvt LG G1 ről lecsúsztam hónapokat tudnék várni de fél évet nem hogy a G2 nek jó ára legyen, vagy várjak hátha lesz pár akciós g1 a végére ? Ti mit választanátok ha játék sorozat a fő irány. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#69640) DJosef válasza DamianB (#69639) üzenetére


DJosef
őstag

Feltéve,hogy konzol mellé vennéd:

Ha Xbox Series X akkor én LG-ben gondolkodnék a Dolby Vision 4K120Hz miatt. C1,G1

Ha PS5 akkor a Dolby Vision ugye kiesik a képből.
C1,G1
Panasonic JZ széria
Sony A80,A90

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#69641) DamianB válasza powerup2 (#69544) üzenetére


DamianB
őstag

Most ahogy voltam MMben néztem a 8k tévéket agyamat eldobtam . :Y

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#69642) DamianB válasza DJosef (#69640) üzenetére


DamianB
őstag

Clevo laptopom van most .
A jövőben 1. PS5 a cél és 2.switch.

Ránézek a Panára velük nem foglalkoztam eddig .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#69643) paatrick válasza ronaldo (#69602) üzenetére


paatrick
őstag

Végül nem vártam meg a C2-t a monitor vásárlással, szóval vettem egy Samsung QLED-et. Így könnyű összehasonlítani a kettőt, itt van mellette fél méterre egy LG BX.

Nappal nincs sok különbség, ugyanúgy fekete a fekete mindkettőn. Sötétben viszont simán látszik hogy a qleden így is világít a fekete, pedig 7-es fényerőn vagy még annyin se megy az 50-ből. Az oled meg fekete.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69644) tutitibi válasza ronaldo (#69602) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem MM_be kell venni, ott csak kipróbálni kell.

(#69645) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!

Pár napja egy Oled55C1-et használok PC-ről.
Az ABL-el tisztában vagyok, azonban van egy olyan jelenség amit nem tudok hova tenni.
Mindegy hogy egy statikusabb állókép (weblap) vagy HDR film van megjelenítve, egy idő után (tippre 3-4perc) folyamatosan elkezd csökkenni a fényerő ha sötétebb tartalom van megjelenítve (olyan lassan hogy nem is észrevehető) és csak akkor ugrik vissza ha nagyobb változás történik a tartalomban/világosabb jelenet jön. Ekkor visszaugrik a fényerő és ez jól látható.
Először a statikusságra gondoltam, hogy védelmi funkció, azonban teljesen meglepett amikor egy filmnél is észrevettem hogy nagyon sötét lett. Ez csak akkor történik ha hosszabb időn keresztül a filmben sem jelenik meg világosabb részlet. És innentől teljesen nem értem miért csinálja. Miért kezdi el a sötét tartalmat tovább sötétíteni, majd amikor jön egy világosabb nappali jelenet visszatolja a fényerőt az eredeti beállításra. :F
Mindenféle energiatakarékos mód (lógó elsötétítés, stb) a TV-n és a PC-n is ki van kapcsolva.
Különböző képmódokban is csinálja, HDR és SDR módban is.
Előre is köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#69646) Methox91 válasza Ferdzsoo (#69645) üzenetére


Methox91
junior tag

Sonynál olednél van egy olyan opció hogy Automatikus fényérzékelő , lehet lgnél is van és esetleg az maradt bekapcsolva? Talán AI Fényerő a neve

[ Szerkesztve ]

(#69647) Ferdzsoo válasza Methox91 (#69646) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az a baj hogy csinálja fényes nappal és este is. Illetve nem találtam erre vonatkozó beállítást.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#69648) adm válasza Ferdzsoo (#69645) üzenetére


adm
őstag

én ezt eddig YT klienssel tapasztaltam csak, pl az égéstér podcast amiben gyakorlatilag csak 2-3-4 ember ül asztal mögött/körül és kis túlzással csak a fejek mozognak 1 órán keresztül.

16core - 32thread - 64gb

(#69649) Ferdzsoo válasza adm (#69648) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, ilyen esetekben is előjön.
De most megfigyeltem és filmnél is, ha hosszabb időn keresztül nincsen nagyobb világos részlet...
Amint nyomsz egy alt+tab-ot pl látszik hogy azonnal visszatolja a fényerőt...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#69650) pn4hvq válasza Ferdzsoo (#69649) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én is találkoztam vele: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.