Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) T560i válasza kovsol (#69899) üzenetére


T560i
tag

Szia! Nincs egy hónapos a c1 ma volt kinnt a szervîz, új panelt hozott, az is rossz, jöv héten hoz másikat ha az sem jó tv csere! :Y

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#69902) T560i válasza alaves (#69873) üzenetére


T560i
tag

Köszi :R

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#69903) kzkz válasza kzkz (#69896) üzenetére


kzkz
őstag

Hát úgy tűnik ez a PC monitoron se néz ki jól, szóval még keresnem kell a jó tesztmódszert, hogy "megmérjem" a két tv közötti különbséget az interpoláció terén:

(#69904) alaves válasza kzkz (#69903) üzenetére


alaves
addikt

Ezért mondtam az erősebb hardvert. C1 kategóriájában DJ:2/DB:10 beállítással gyakorlatilag interpolációs hibát csak elvétve látni, de jelenleg LG C1/G1-en optimális a 'Moziszerű mozgás'.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69905) kzkz válasza alaves (#69904) üzenetére


kzkz
őstag

Az a baj, hogy ebből a szempontból senki nem hasonlította össze az A1/C1-et, bemondásra meg kiadni +100e-t nem túl vidám dolog.

[ Szerkesztve ]

(#69906) TechN7ne válasza kzkz (#69905) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Lel lett írva többszőr ,hogy az A1 egy roncshalmaz.
Csoda ,ha egy mkv fájlal megbirkózik akadás mentesen ,egy rémálom maga a hardver alatta még a webOS is össze fossa magát ,ellenségemnek nem kívánom azt a szériát - nem beszélve a fényerejéről / képjavításáról érthetetlen hogyan merték egyáltalán forgalomba helyezni ezt a típust.
TruMotion-t meg felejtsd el ,örülj ha megvan egy moziszerű mozgás ,húzhatod a csuszkát reggeltől estig.

[ Szerkesztve ]

(#69907) Celtis válasza TechN7ne (#69906) üzenetére


Celtis
veterán

Köszönjük Emese. :C

(#69908) kzkz válasza TechN7ne (#69906) üzenetére


kzkz
őstag

Látom téged szeretnek itt ;)

Több, mint 1 hónapja van meg az A1:
-55-60GB-os mkv-t simán visz, de ha nem vinné akkor se érdekelne, mert külső médialejátszót használok mindegyik TV-men,
-webOS még egyszer se fosta össze magát,
-fényerő bőven elég, nekem nem fényes/napos nappaliban van, hanem egy kis szobában, és filmnézésre kell, nem játékra, ezért a 120hz-es varázs se érdekel. (A samsungom 120hz-es, de mióta ez megvan, azóta azt nem is néztem.)

Ja, és a képminőség szerintem szuper!

(#69909) alaves válasza kzkz (#69905) üzenetére


alaves
addikt

Én megnéztem (félóráig teszteltem MM-ben) az A1-et nyáron és le is írtam itt a tapasztalataimat, többek között azt is, hogy DJ:1 beállításnál is 'szétesik' a kép.
Azért néztem meg, mert a fényerő nekem is megfelelő lenne, de a mozgásmegjelenítés/mozgásjavítás miatt én is lemondtam róla.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69910) Celtis válasza kzkz (#69908) üzenetére


Celtis
veterán

Főleg azok szeretik szidni, akik talán nem is láttak soha A1-et.
Azon se csodálkoznék, ha valójában a webos-t ugyanolyan magokon és órajelen futtatná az A1 és a C1.
[link]
A mozgáskezelésben kétségtelen a C1 előnye, akinek ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#69911) odiepapa2 válasza Celtis (#69910) üzenetére


odiepapa2
tag

Én pont ezért lövök a C1-re, mert nekem fontos a mozgás (motor sportok) illetve az Xbox miatt is. Jövő hétre terveztem egy MM látogatást. Jó lenne valami akció a 65-ös C11-re.

(#69912) madkiller válasza Vhiktor (#69863) üzenetére


madkiller
őstag

Pont 1 hete voltam az uncharteden. Ugyanannyira szaggatott a 24fps, mint tvn mozi módban. Ps5 nagyon hozzászoktatott a 60hoz, régen voltam moziban és a szemem egyből kiszúrta.

(#69913) TechN7ne válasza Celtis (#69910) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Még 2020 év végén az első próba ,ITT egy bontatlan A1 ,aztán egy hét múlva újracsomagolva ment is vissza.

Finoman fogalmazva - az ellenségemnek sem kívánom annyira rossz egy tv-volt.

Volt már nálam A1 ,C1 és most G1…
A7 vs A9 cpu közt a különbség hatalmas ,A9 mellett a webOS is szárnyal míg az A7 annyira gyenge volt minden tudásában/gyorsaságban ,hogy szinte már a használhatatlan kategória.

[ Szerkesztve ]

(#69914) alaves


alaves
addikt

Kollégámnál volt LG OLED kijelzőcsere, egy-két sokatmondó szervizes megjegyzéssel (területi szervizes LG, Samsung, Sony, Panasonic): "Nem örültem volna ha Samsung TV-hez kellett volna jönnöm, garanciális elbírálási procedúra borzasztó, csak nagyobb hibák esetén fogadják el a garanciális javítási kérést, nem akarnak fizetni csak nagyon sokára, amikor már muszáj." Kollégám kérdésre, többi gyártó?: "Sony nagyjából rendben van. Panasonic-nál a lengyel központtól függ, hogy éppen milyen kedvük van. LG szuper, azonnal fizetnek és szinte minden hibát elfogadnak, tökéletes szolgáltatás."

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69915) Celtis válasza TechN7ne (#69913) üzenetére


Celtis
veterán

Kamuzol, januárban még C1 volt az első oled-ed és akkor még csak gondolkodtál az A1-en.
Árról nem is beszélve, hogy akkor még semmivel sem tartottabb jobbnak a C1-et a saját teszted alapján. [link]
De tulajdonképpen egyáltalán nem érdekel, hogy neked mi miért szar.

[ Szerkesztve ]

(#69916) Celtis válasza alaves (#69914) üzenetére


Celtis
veterán

A samsungot meg tudom erősíteni, de bele lehet nézni a topikjába is. Elképesztő...

(#69917) TechN7ne válasza Celtis (#69915) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen kamuzok ,12 éves vagyok és a Marson lakok ,kép is kamu ,oda szerkesztettem a dobozt a szobámba...

Nagyon jó TV az A1 ,gyors mint a villám ,fényereje kiveri a szemed ,képjavítás több mint tökéletes és a webOS gyorsabb mint bármelyik LG szérián - teljesen felesleges volt kiadni az A9-et mert labdába sem rug ellene.

[ Szerkesztve ]

(#69918) gringoka válasza kzkz (#69891) üzenetére


gringoka
aktív tag

Rendben , de még nem volt időm rá.

(#69919) Celtis válasza TechN7ne (#69917) üzenetére


Celtis
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#69920) Vhiktor válasza kzkz (#69892) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Sony tvknek van az egyik legjobb mozgas megjelenitesuk.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69921) Vhiktor válasza madkiller (#69912) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Minél nagyobb a kép annál jobban látni a szaggatast. De pl. Oleden én még sokkal jobban látom a panel rendkívül gyors valaszideje miatt. Még ott is látom ahol más készülékeknél nem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69922) Ren Hoek válasza Vhiktor (#69863) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem inkább a mérethez van köze.
Én is azt hittem, hogy zavarni fog az OLED-en a 0.1 ms válaszidő... de igazából ugyan olyan majdnem mint a 42 colos IPS LCD-n, csak ott még volt egy kis motion blur is, ami eltaknyolta a 24p-t, de nem akkora a difi.

Viszont nagyobb fényerőnél és képméretnél a jelenség jobban feltűnő szerintem.

Ennek tesztelésére még elmentem Imax-be, közel a vászonhoz... és eléggé zavart a stutter, judder. Pusztán szerintem csak az óriási képméret miatt. Sokkal jobban zavart, mint az OLEDnél.

Pl telefon AMOLED-en nézve zavaró a 24p stutter? Egy 77 colos TV-n világos jeleneteknél meg persze nagy fényerőnél lehet.

Mindenesetre nekem hálisten az OLED azonnali képváltása nem okoz rosszabb élményt. 55 colon... pedig már én is azon agyaltam, hogy lehetne szimulálni az LCD motion blurt :)) Melőtt megvettem...

Szerk: Most nézem Te is írtad az utolsó kommentben :)

[ Szerkesztve ]

(#69923) Ren Hoek válasza gringoka (#69883) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem c1 van , de utálom a szappanopera képet , de utálom azt is ha ki van kapcsolva a truemotion mert akkor meg darabos lesz a kép erre nincs valami köztes megoldás?

Erre egy működő megoldás van...és sajnos nem technikai hanem biológiai. Neurobio kutatással és látással, látókéreggel foglalkoztunk... de itt inkább a mentális alkalmazkodás a lényeg.

Először is, majdnem minden artifaktot ki lehet zárni, vagy megszokni. Ez attól függ mennyire szorongó valaki, vagy hajlamos az OCD-re. Ilyenkor loop-ba kerül az agyad és folyamatosan a hibára koncentrál. Mentálisan felerősíted, csak a képhibára figyelsz. Ez sajnos az agyunk sajátossága. Persze ezt is ki lehet zárni. Ha jó a film, és leköt akkor egy idő után elfogadod hogy 24p -ben vették fel és pont.

A másik pedig az adaptáció, alkalmazkodás. Ez sem túl jó hír a videofilek számára. Az agy és a látórendszer mindig a változásra reagál. Ez kicsiben is így van, ha pl nem végezne a szemed apró mozgásokat, akkor a statikus képet nem látnád. Ha kapnál egy izombénítót és lekötnének, akkor nyista, fekete képet látnál nyitott szemmel. A retina csak a mozgóképet látja. Így folyamatosan mozog a szem, vagy a tárgyak.

Nagyban is ugyan ez érvényes. A megváltozott helyzethez az agyad rövid idő alatt alkalmazkodik. Így pl egy 77 colos OLED után fizikailag rosszul leszel egy 42 colos IPS TVtől, amit azelőtt évekig boldogan néztél. Vissza már nehezebb lépni.

Végül a megoldás: A TrueMotion egy drog. Mint az MDMA. Ha elkezded szedni az ekit, akkor az lesz az alapvonal és onnantól az összes buli szar lesz, csak sörözve :D

Tehát nincs vagy vagy. Ha 24p filmeket, sorozatokat akarsz nézni, akkor a TrueMotiont lődd ki, elejétől kezdve. Mert rászokik az agyad a 120 Hz-re... onnantól kezdve zavarni fog durván a 24p... és nem fogsz tudni leállni vele. Vagy akkor kénytelen vagy azzal nézni, az összes képhibával együtt.

Középút nincs. Vagy ki sem próbálod az extasyt, vagy drogozol rendesen :)). ..de félig drogozni nem lehet.

Vagy megtanulod kizárni a 24p stutterjét, és elfogadod hogy az élet sz.r. Vagy MDMA-zol, és soha többet nem kapcsolod ki, és megszokod a drog mellékhatásait (szappanopera, artifaktok, képhibák)

[ Szerkesztve ]

(#69924) Ren Hoek válasza gringoka (#69883) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tehát ha ki-be kapcsolgatod az a legrosszabb, mert az agy a változásra a legérzékenyebb. Szaglásnál is így van. Barnamackózol reggel...de nem érzed mit műveltél, mert az orrod adaptálódott a bűzhöz, amíg a híreket elolvastad. 10 perc múlva visszamész fogatmosni, és mintha Csernobili szennyvíz-ülepítőgödörbe ledobtak volna egy Antonov An-225-nyi borztetemet. :O

Ez a látással és a magasabbrendű látókérgi folyamatokkal is így van.

Lehet ez a TrueCut majd megoldás lesz, de addig sajnos dönteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#69925) Ren Hoek válasza gringoka (#69883) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja még annyi, én most az SDR/HDR-től kapok megint agy loopot.

Lehet a B7-en még nem volt állítható a HDR tone mapping és C1 ezt megoldja... de egyes 4K HDR anyagoktól egyáltalán nem esek hasra. Főleg ha összevethető 1080p SDR-vel.
Ez a gond, hogy OLED-en egy jól beállított SDR nálam 2.4-es gammával néha nézhetőbbnek tűnik, részletesebb sötét árnyalatokkal... mint a sokszor agyon fényelt HDR. Ahol pl neon fénnyel világított a földön két kihúzós filctoll, a világos felületek is túl vannak tolva sokszor... amíg a sötétben elvesznek a részletek. Anyagfüggő persze...Düne-ben pl jó volt a masterelés.

Most Black Summert kezdtem nézni, sajnos összevetve az 1080p SDR-el, és utóbbit jobb nézni összességében.

Persze legyen a TrueMotion meg a HDR/SDR a legnagyobb nyűgünk....és örüljünk, hogy még nem azon kell aggódni, hogy Záhonynál megállnak-e a tankok :U ...

[ Szerkesztve ]

(#69926) Mathiask válasza Ren Hoek (#69923) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Ez kicsiben is így van, ha pl nem végezne a szemed apró mozgásokat, akkor a statikus képet nem látnád. Ha kapnál egy izombénítót és lekötnének, akkor nyista, fekete képet látnál nyitott szemmel."

Ehhez lenne link? Csak mert párszor volt szó a szemről az iskolarendszerben anno, de ilyen fajta működésről se általánosban, se gimiben, se egyetemen nem hallottam.

(#69927) adm válasza odiepapa2 (#69911) üzenetére


adm
őstag

a ismétlődő minták melletti párhuzamos mozgással néha azért akad gondja, a te esetedben az f1 alacsony kameraállásból vett közeli képein közvetlenül rázókőn vagy mellett haladó autók. kb ez a szituáció.

16core - 32thread - 64gb

(#69928) kolosszus87 válasza Ren Hoek (#69925) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sajnos ilyenek a 4K HDR filmek, tapasztalatom szerint viszonylag kevés az igazán látványos, ütős 4K HDR kiadás. A legtöbb filmnél középszer vagy kifejezetten silány munkát végeztek a készítők...- nem a tv hibája, szarból nem tud a legszuperebb tv sem várat építeni. A legutóbbi ilyen felháborító UHD kiadásra jó példa A Karib tenger kalózai....ha értetek még hulladék képminőségű 4K kiadást, na az az! Az összes AV fórumon háborognak miatta világszerte, mosott, elkent szar kép, silány HDR-rel. Az eredeti 1080p blu-ray kiadás 100x jobb minőségű és több részletet tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#69929) alaves válasza Ren Hoek (#69923) üzenetére


alaves
addikt

Az rendben van amit leírtál, de nem ilyen sarkos a dolog. Erre való az optimális beállítás, amely látható artifact nélküli, kevésbé szaggató, sima érzés nélküli eredményt ad: C1 (trumotion: 'Moziszerű mozgás'); OLED754 (Filmstílus: 'Film')

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69930) alaves válasza Ren Hoek (#69925) üzenetére


alaves
addikt

"Ahol pl neon fénnyel világított a földön két kihúzós filctoll, a világos felületek is túl vannak tolva sokszor... amíg a sötétben elvesznek a részletek."

Vannak problémák a HDR-el, az kétségtelen. Valójában C1-en a valósághűhöz közeli megjelenítéshez HDR tónusáthelyezés sem kell (valamint 'Automatikus dinamikus kontraszt: ki' és 'Maximális fényerő: ki'), így a világos felületek sincsenek túlhangsúlyozva. A részletek sem vesznek el, csak jóval kevésbé látszanak, mint SDR-ben, mert más a fényerő-eloszlás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69931) Vhiktor válasza alaves (#69930) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha az sdr 100 nitre van kalibralva akkor ott sem látszik semmi sem jobban mint hdr esetében.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69932) Fandango


Fandango
veterán

Tegnap megérkezett a Panasonic 65HZ1500 :C
Egy 40es Sony HX750 LCD-t váltott (ami közel 9 éve volt meg).
Hát valami elképesztő a Panasonic, nem csak a méretbeli különbség miatt, de a kép is. (és hozzáteszem öreg kora ellenére a Sonynak igen jó képe volt mai napig)
Este csak egy pár órát tudtam tesztelgetni, nézni. A panel a gyors tesztek alapján teljesen homogén, nincs tinting, sávosodás, felhősödés.
A menü (settings) lehetne egy fokkal gyorsabb, gördülékenyebb. A home menü az appokkal az rendben van érzetre.
A hangja meglepően jó, és erőteljes, de ezt még jobban kell tesztelnem.
Hétvégén jön a mozi maraton, majd akkor lesz jobban időm elemezni a kép és hang élményt.

Arra még nem jöttem rá, hogy a tévé saját lejátszója az tud feliratot megjeleníteni?
Illetve a Plex képes valahogy pendriveról filmet lejátszani vagy az csak streamelni tud?

(#69933) Pro Koryak válasza Fandango (#69932) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Hétvégén jön a mozi maraton"
Nananana, hátrébb az agarakkal! Majd 1 év múlva, addig tessék szépen kímélni, bejáratni. :DDD
Tud feliratot lejátszás közben, távir. Option gomb/Videó beállításai.

(#69934) kgergo89 válasza Pro Koryak (#69933) üzenetére


kgergo89
tag

Ez ugye csak irónia volt?
Mégis mivel lehetne jobban bejáratni, mintsem egy jó kis mozi maratonnal? :D

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69935) ricsip válasza odiepapa2 (#69911) üzenetére


ricsip
addikt

Van az Emagon pár napja egy bontott csomagolású 65-ös C1, 482 ezerért. Olcsóbb annál már valszeg nem lesz, 1-2 hónap és jön a C2 mégsokkaldrágábban. Lehet h. defektes bandingos tintásodó paneles példány, és vki visszaküldte postafordultával. Senki nem mert még ráugrani ;)

-

(#69936) ricsip válasza kolosszus87 (#69928) üzenetére


ricsip
addikt

A dizni felvásarolt szarjait hálistennek nyugodt szívvel tudom bojkottálni, rohadjon meg az a köcsög vállalat a teljes döntéshozói vezetésével együtt.

-

(#69937) Fandango válasza Pro Koryak (#69933) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi a felirat tippet, megnézem este. :R

(#69938) kolosszus87 válasza ricsip (#69936) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ezzel egyet tudok érteni! :K

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#69939) ronaldo


ronaldo
őstag

Adott az új Sony a90j, egy szteró erősítő (CA topaz sr20) optikai kábellel a tv-re kötve.

TV (koax, mediacard) csatornák közötti váltásnál ciccen a hang. Van egy-két váltás amikor nem, de ha épp szól valami a csatornán ahonnan váltani akarok, akkor ciccen. Ezt más forrásnál (set top box pl.) nem csinálja. Van valami beállítás a tv-nn, ahol ezzel játszani lehet?

Az előző tv-nél ezzel nem volt probléma, az erősítőn pedig túl sok beállítás szerintem erre vonatkozóan nincsen.

(#69940) Ren Hoek válasza Mathiask (#69926) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"First described by Ignanz Paul Vital Troxler in 1804, Troxler's fading involves the perceptual disappearance of stimuli in the periphery while fixating (staring at) a centrally located stimulus. The visual system responds to change. An image that is stabilized (not changing) on the retina will perceptually disappear."

[link]

Microsaccades are also believed to be important for preventing the retinal image from fading.[9]

[link]

Retinal fading:
[link]

Kipróbálhatod Te is. Ha egy pöttyre fókuszálsz akkor elkezd összemosódni és elhalványulni, egy fehér pacává alakulni környezet ében lévő kép. Valójában nem fekete lesz (itt javítanám amit írtam). Persze nem tökéletesen mert akararlanul is apró mozgásokat végez a szemed. Látásos egérkísérletekben izombénítót használtak, így még ezeket a mikrosaccadokat is kilövik. Ilyenkor az állat nem mozgatja a szemét, csak az elé rakott monitoron a mozgó csíkokat látja...de a statikus kép fadingelne. Így pl a agyi aktivitás monitorozható pontosan, nem zavar bele más.

[ Szerkesztve ]

(#69941) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!

Médiába most 399.990 az 55" C11/C12.
Hátha valaki várta,hogy beessen 400 alá.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#69942) Ren Hoek válasza alaves (#69929) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt nem tudom sajnos milyen, majd ha megjön a C1 megnézem.

B7-en nem volt köztes út...vagy interpolált vagy nem. Kicsit szkeptikus vagyok, mert ha 24p akkor biztos hogy interpolált. Hogy milyen frameket rak bele hogy 120Hz legyen belőle? "Alacsony filmszerű beállításon". Ötletem sincs. Nekem az a bajom, hogy pont az okozza a filmszerűtlen szappanhatást, hogy smooth a mozgás. Ha meg nem smooth akkor stutterel.

Az agyam igényelné a 120Hzet, de a gyomrom nem veszi be. Már a kézikamerás jeleneteknél is, maga a kameramozgás is olyan Barátok köztös, Zs kategóriás pornó lesz így.

Persze lehet én vagyok csak maradi és begyöpösödött...
Ha jól látom Neked volt mindkettő típus, így elhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#69943) Mathiask válasza Ren Hoek (#69940) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ez a periférára vonatkozik nem a teljes képre. Amúgy logikus evolúciós szempontból, hogy ha a vadász fokuszál a célra, akkor a periféria lényegtelen míg ott nincs valami fontos információ(mozgás).

(#69944) mQWeXgsf válasza kolosszus87 (#69928) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

:R LG BX-en: 30-ból 1 film ahol hozzátesz a HDR és nem elvesz, inkább nézünk sima, a szemünknek is természetesebb SDR 1080p-t....

(#69945) Ren Hoek válasza Mathiask (#69943) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Valójában a természetben ez nem nagyon jön elő mert folyamatosan mozog a környezet... de még egy szobában is nehéz előhozni a fókuszálsz valamire.Ennek elsősorban neurobiológiai oka van, egyszerűen a retinának folyamatos változás kell.

A perifériás retinán azért látod még normál körülmények mellett is, mert nagyobb a sejtek receptív mezeje ( a "pixelmező" amit be tud fogni)... így ha fixálsz valamit a tekinteteddel, akkor még ezek a mikroszakkádok sem tudnak új ingert adni, és ghostingol a retinád. Ez a centrális retinában is így működik, csak ott nagyon kicsi egyes sejtek receptív mezeje és legfeljebb akkor ghostingolna ha teljes izombénítót kapnál.

Erre utaltam, hogy az idegrendszerben minden mindenhol adaptálódik, és csak a változást érzékeli.

Ez jobban leírja.
[link]

Persze lehet evolúciósan még hasznos is volt valamennyire... de ott is a periféris sokkal érzékenyebb amúgy a gyors mozgásokra. Hogy a szemed sarkából is meglásd a kardfogút.

Ez amúgy érdekes téma az OLEDek mozgásmegjelenítésében is. Meg hogy létezik percepciós blur is. Hiába 0.1 ms az OLED response time, akkor is ghostingol a retinádon. Ezért a vibráló képet sokkal élesebben látod mozgásban. (Black frame insertion), ez lereseteli a retinádat. Vagy a Plazma TV-n a frissítési freki.

[ Szerkesztve ]

(#69946) Ren Hoek válasza mQWeXgsf (#69944) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az lenne jó, ha a HDR csak egy metadata lenne... és lehetne dönteni SDR-ben játszod le... a user dönthetné el hogy mit szeretne, mert mindkét masterelést tartalmazná. Tudom, van ilyen tone mapping madVR-ben, meg a C1-ben is lehet valamit állítani a HDR csúcsfényerőnél...de az előbbi valahogy nem az igazi.

...és sokszor vagyok úgy, hogy pont a HDR és az SDR közé kéne valahogy lőni - ha gagyi a HDR verzió főleg.

Erre ott jöttem rá, amikor láttam egy tökéletes SDR mastert, ami OLED-en brutál jó, végig azt hittem HDRt nézek : d.' Meg láttam már tökéletes HDR-t is. Bár sajna utóbbi a kevesebb. Ilyenkor szívesen "lekapcsolnám".

[ Szerkesztve ]

(#69947) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Tavaly előtt (kb. 2020. év végén) hallgattam rátok.
Lg cx oled tv ügyben.
Nagyon jól tettem,mert azóta nyüstölöm (ps4/ps5/rtl klub hd/filmek) és őszintén mondom,nyoma sincs a beégésnek.
Vmikor a nyáron elfogom ajándékozni egy nagyon kedves barátomnak és keresném az utódját.
Ha most feltenné vki a kérdést,hogy c11 vagy g13 melyiket ajánlanátok a fent leírt használatra?

(#69948) Vhiktor válasza Elims (#69947) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szinte semmi kepminoesgbeli különbség nincs a cx és c1/g1 között. Hacsak ez miatt cserélnéd vagy ajándékoznad el.
Inkább várd meg a következő szeriat hátha.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69949) belan válasza Elims (#69947) üzenetére


belan
addikt

Szerintem c11 bőven jó de ha van pénzed g1 is lehet . ;] G1 jobb a panel , persze drágább is , és külsőre ronda legalábbis nekem persze falon nem látszik azok csúnya talpak meg hogy vastagabb is a tv .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#69950) krx21 válasza Elims (#69947) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak akkor válts, ha nagyobb is lesz…

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.