Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) tylerddd válasza alaves (#68350) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Ez jól hangzik. Első OLED-em lenne és a C1 van kinézve. Az adott keretet tekintve most egy 55-öst szeretnék, egy 65"-es QLED-del szemben.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#68352) belan válasza alaves (#68349) üzenetére


belan
addikt

Akkor c9 is már más pixelstruktúrával rendelkezik 2019 be jelent meg .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#68353) b. válasza alaves (#68349) üzenetére


b.
félisten

Philipseknél ez az OLED fény melyik beállítást takarja?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68354) contaxg válasza b. (#68353) üzenetére


contaxg
veterán

OLED kontraszt?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68355) szasanyi


szasanyi
félisten

LG C1 esetén van arra mód, hogy az egyéni csatornaelrendezést lementsem majd visszatöltsem? Nagyon macerás kézzel, egyenkét újra sorba rendezni.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#68356) alaves válasza b. (#68353) üzenetére


alaves
addikt

OLED kontraszt

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#68357) Calogero válasza szasanyi (#68355) üzenetére


Calogero
addikt

Beállítások - Csatornák - Csatornák másolása

(#68358) szasanyi válasza Calogero (#68357) üzenetére


szasanyi
félisten

És hova másol, illetve a visszaállítás után hogy tudom a visszatenni?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#68359) alaves válasza szasanyi (#68358) üzenetére


alaves
addikt

TV-ről USB-re (HDD v. pendrive) és USB-ről TV-re.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#68360) b. válasza alaves (#68356) üzenetére


b.
félisten

köszi. :R én azt 50- 70 között használom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68361) szasanyi válasza alaves (#68359) üzenetére


szasanyi
félisten

& Calogero :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#68362) madkiller


madkiller
őstag

Sziasztok! Tudja valaki mikor lesz az év eleji nagy leárázás, mikor a tavalyi modelleket kiszórják olcsón. Szemezek egy C1el.
Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#68363) adm válasza madkiller (#68362) üzenetére


adm
őstag

az még vélhetően nem most lesz.
mikor a 65c1 ára ~850ről beesett ~700ra, és még bőven hetekkel később esett nagyobbat a cx ára is.

16core - 32thread - 64gb

(#68364) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Egyenlőre egy nagyobb meret miatt átnyergeltem Sony-ékhoz. 55c1-et egy 65x92j váltott, mert kellett a nagyobb méret. Köszi az itteni segitsegeteket, meglatom hogy alakul a jovoben a nagyobb meretu, 65 es felette oled árak és mennyire halad a teknológia. Qd oled is remelhetole pozitiv hatassal lesz az arakra es a versenyre. Addig is minden jót :R

(#68365) fulton válasza Jackie_Chan (#66098) üzenetére


fulton
addikt

Szemből is látszik?
ilyennel nem is foglalkoznék.., me ezek a szögek tökre ilyen lehetetlen senki nem nézi onnan szögek.

(#68366) fulton


fulton
addikt

Itt miért nincs ilyen jó kis akció, 5 év gari az oled tv-kre ingyen. Meg 10% engedmény kupon...

(#68367) TechN7ne válasza Jackie_Chan (#66098) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezen most mit kell nézni mert semmit nem látok...? :)

(#68368) Kuter válasza szasanyi (#68355) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Ezzel a programmal lehet szerkeszteni számítógépen. Pendrive-ra letöltöd szerkeszted visszamásolod. Nagyon jó csak át kell húzgálni a csatornákat a neked megfelelő sorrendben.
Pl én ki is hagytam azokat a csatornákat amik HD és SD be is meg van egyértelműen csak a HD-t tartottam meg. [ChanSort2021-10-24]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#68369) bnorci71 válasza TechN7ne (#68367) üzenetére


bnorci71
addikt

azt a "szép" rózsaszínes elszineződést

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68370) nsrking


nsrking
senior tag

Valaki néz filmeket LG C1-en külső HDD-ről USBn? Érdekelne hogy a legdurvább minőségű cuccokat is viszi e róla folyamatosan. Nem találtam infót róla hogy pontosan milyen USB portok vannak a tvn.

(#68371) TechN7ne válasza bnorci71 (#68369) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam ilyen:


(#68372) alaves válasza nsrking (#68370) üzenetére


alaves
addikt

C1: 3 x USB 2, de nem is ez a lényeg, mert ez elég. 85-100 Mbps bitrátájú filmeknél az kell a TV belső lejátszójának, hogy folyamatosan tudjon számára megfelelő adatmennyiséget pufferelni. Nálam pl. Sandisk ultra USB 3.0-val folyamatos a ~100 Mbps-os lejátszás, a WD Elements Portable 2.5 2TB USB 3.0 (WDBU6Y0020BBK-WESN) használatakor viszont 5-10 másodpercenként micro-akadás látszik (valamilyen HDD vagy USB vezérlő paraméter miatt). Drágább USB HDD elképzelhető, hogy jó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#68373) fulton válasza TechN7ne (#68371) üzenetére


fulton
addikt

De ezt am minek nézegetitek ha szemből tökéletes?

(#68374) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
LG C1en hol lehet bekapcsolni hogy kikapcsolt állapotban is wifin legyen fent? Nem találom ezt az opciót pedig egyszer mintha láttam volna...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#68375) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Adott egy LG OLED A1, amin HDMI ARC-on keresztül szerettem volna kitenni a hangot egy Pioneer VSX-322 erősítőre, minden beállítást bekapcsoltam, ahogy kell, működik is a kommunikáció köztük, egyszerre be és kikapcsolnak, viszont a hang csak kb. fél - egy másodpercig szól az erősítőn keresztül, majd átvált a TV hangszórójára ahol kb. 10 másodpercig szól, majd újra az erősítőn kb. fél másodpercig, és így tovább a végtelenségig.

Több kábellel is próbáltam mindegyikkel ez volt a helyzet, a TV-t alapbeállításra tettem többször is, ez se segített.

Ha az erősítőbe van dugva a médialejátszó, akkor jó minden, csak az erősítő még csak fullhd-s, tehát nem így szeretném használni, hanem úgy, hogy a médialejátszó a TV-be van dugva.

Ugyanez a konfig, ugyanolyan HDMI kábellel egy régi Samsung és egy új Samsung QLED TV-vel is jól működik, tehát szerintem valamit az LG rontott el a HDMI kezelés során.

Működik ez a kombináció valakinek jól LG OLED-en?
(Nézegettem külföldi fórumokat, ott is írják, hogy valami nem stimmel a HDMI ARC-al, de megoldást még nem találtam rá.)

[ Szerkesztve ]

(#68376) hackeeeee válasza kzkz (#68375) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CX3-mal hibamentesen használom. Így szól a tv adás, és a netflix.

Oké, hogy több kábellel tesztelve, de milyen kábellel?

Véleményem szubjektív...

(#68377) Calogero válasza kzkz (#68375) üzenetére


Calogero
addikt

LGE8 és Yahama RX -V585 hibamentesen működött, amíg így használtam.
Delock (85728) Ultra HDMI 2.1 kábelt használok.

(#68378) Fandango válasza contaxg (#68326) üzenetére


Fandango
veterán

A 807 elég frankó készülék lesz, ahogy olvasom hogy mi került bele. :K

(#68379) kzkz válasza hackeeeee (#68376) üzenetére


kzkz
őstag

Equip HDMI 2.1 8K/60Hz kábel 3m (119382)

És ezen átmegy a kép és a hang is a TV-re, ha az erősítőbe van dugva a médialejátszó, viszont a TV-ből csak a hang nem megy jól át az erősítőbe. Szóval furcsa lenne, ha kábel "hiba" lenne, mert az egyik irányba több adattal jó, visszirányba kevesebb adattal rossz.

(#68380) contaxg válasza Fandango (#68378) üzenetére


contaxg
veterán

Én úgy látom hogy itt inkább gamer fejlesztések vannak, plusz a 30%-kal nagyobb fényerű, de pont emiatt nem is érdekel olvasva ezt: "television should be equipped with a classic Oled panel and not Oled EX." Vagyis ha jól értem a régi panelt hajtják túl :F és ez az élettartamára nézve nem túl meggyőző.

+

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68381) fulton


fulton
addikt

Srácok az A83j oled milyen? C1 hez mérve. Ebben is vannak ilyen biztonsági dolgok, hogy utaztatja alrébb a fix dolgokat, stb..beégés elleni védelem és hasonló. Mert egyre inkább megyek arra hogy OLED et kéne venni.

(#68382) redingitell válasza kzkz (#68375) üzenetére


redingitell
senior tag

Szerintem az erősítő nem tudja az "arc"-ot.

(#68383) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mivel nekem a TV szoftveres része talán fontosabb is mint a képminőség, ezért elsőre itt szeretnék szűrni és majd csak azután a képminőséggel.
Legtöbbször YouTube/Netflix/HBO/Amazon prime/Twitch/Spotify combo menne a TV-n illetve néha saját anyagot is néznék rajta hálózatról vagy pendrive-ról.
Amit szeretnék, hogy ezek a szoftverek rendszeresen kapjanak szoftverfrissítést és ne akadozzon, gyorsan töltsenek be, erős legyen a hardver mögötte, támogasson sok formátumot.
Melyik gyártó a legjobb ilyen téren?
Ha teljesen irreálisak az elvárásaim akkor vegyek valamilyen okosító eszközt (Chromecast/Apple TV stb.) és azon keresztül oldjam m

(#68384) kzkz válasza redingitell (#68382) üzenetére


kzkz
őstag

De tudja, mert két másik TV-vel is jól működik, és a leírása szerint is tudja!

[ Szerkesztve ]

(#68385) redingitell válasza kzkz (#68384) üzenetére


redingitell
senior tag

Az enyém is müködött, de hol így, hol úgy. Rendeltem egy [ilyet] , azóta megoldódott minden.

(#68386) contaxg válasza Vasinger! (#68383) üzenetére


contaxg
veterán

Android nem jó Google Play támogatással pl Sony, Philips?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68387) Vasinger! válasza contaxg (#68386) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jól hangzik de nem tudom mennyire működik jól? Van elég app a TV-re? Élhetően működnek? Sony/Philips nem sajnálja ki a hardvert? Legrosszabb mikor be kell pötyögni valamit és szaggat a kurzor, vagy csak simán az appban való navigáció nem folyamatos.

(#68388) Celtis válasza redingitell (#68382) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt mégis hogy érted? Leírta a kérdező, hogy szakaszosan szól a hang ARC-on. Ha nem tudná az erősítő, akkor egyáltalán nem szólna.

(#68389) Celtis válasza kzkz (#68375) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, működik. Nekem is A1 van és hibátlanul küldi a hangot a soundbarra ARC-on. A médiaplayer nekem is a tv-re van kötve, mert a soundbar nem tud csak fullHD-t.

Ez a hangprobléma csak akkor jelentkezik,
- csak ha a mediaplayerrel játszol le valami,
- csak ha a tv belső lejátszójával játszol le valamit vagy TV adást nézel,
- mindig, függetlenül a forrástól?

(#68390) alaves válasza contaxg (#68380) üzenetére


alaves
addikt

Ugyan ilyen jellegű képet szoktak használni a TV gyártók régóta: régi modell vs. új modell. A Philips évek óta jobban meghajtja az OLED kijelzőket (lsd. pl. 805-ös 900 nit feletti csúcsfény), hiszen jobb a beégés elleni védelem (nagyobb mértékű pixeleltolás és statikus elem fényesség csökkentő, erősebb ASBL).
Egyébként az OLED vs QD-OLED teszteknél is ilyen különbséget mutatnak, amely kétféle kép pl. C1-en előállítható (75 OLED fény/automatikus dinamikus kontraszt: ki/HDR tónusáthelyezés: ki/maximális fényerő: ki vs. 100 OLED fény/automatikus dinamikus kontraszt: magas/HDR tónusáthelyezés: be/maximális fényerő: magas).
Valószínűleg jobb lesz a QD-OLED, amely gyakorlatilag QN95 fényerővel bíró OLED.
Pont jó lesz annak, akinek az OLED fényerővel volt baja és ezért QN-t vett. Bár 5-szörös áron egyelőre semmi értelme...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#68391) belan


belan
addikt

Nagyon jó árban van mit lehet róla tudni szerviz milyen stbi ?

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#68392) contaxg válasza Vasinger! (#68387) üzenetére


contaxg
veterán

Amazon Firestick-ről váltottam és nem találtam tartalmi különbséget a két rendszer között . A tévén (806) Android 10 van. Állítólag és ha jól emlékszem a következő frissítéskor megkapja a Google TV rendszerét de a lényeg, hogy: iszonyat gyors. Csak akkor kellet mókolnom amikor területi korlátozott app-ra volt szükségem pl az olasz RAI app.-ra ami Mo-ról nem érhető el közvetlenül a Google Play-ben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68393) kzkz válasza Celtis (#68389) üzenetére


kzkz
őstag

Mindig jelentkezik, akár TV adást nézek, akár a mediaplayer-ről indítok valamit.

(Próbáltam úgy is, hogy az eARC ki volt kapcsolva, úgy is, hogy be. Az erősítőm (Pioneer VSX-322) csak sima ARC-ot tud, eARC-ot nem.)

(#68394) TechN7ne válasza fulton (#68381) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt nem lehet leírni ,látni kell. :)
Gyakorlatilag az adott Sony inkább a LG G1-hez van közelebb minőségben-

Picit olcsóbban 65 C1
Kinézett: A83j
Picit drágábban: 65 G1
Egyikkel sem lősz mellé ,én személy szerint a Sony és a G1 közül választanék (utóbbival én nagyon elégedett vagyok de a Sony-ra sem panaszkodnék ha őt választottam volna).

(#68395) magellaner


magellaner
tag

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy Lg c1 48 at,ha xbox on pl Flight simulatort jatszom amiben pl a kép nagyrésze világos akkor egy idő után( kb 5 perc) elkezd sötétedni a kép . Jatekmodban 60 as az oled fény de kb sztem 5 perc után olyan 20 ra lemegy megállapításom szerint. Ha kilépek a menube az xbox ra akkor 5 perc után visszatér a fényerő. Ahogy néztem ez az ABL lenne de annak nem ugy kellene működnie hogy kb azonnal visszatér a fényerö ahogy megszűnik a fehér tartalom, nem 5 perc késéssel? Esetleg másnál nincs ilyen gond?

(#68396) TechN7ne válasza magellaner (#68395) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Automatikus fényerő be van állítva - azt kapcsold ki.

1. Beállítások / Általános / AI-fényerő beállítások -kikapcsolása
2. Beállítások / OLED-kezelés / Eszköz önkezelése /Energiatakarékos üzemmód - kikapcsolása

(#68397) magellaner válasza TechN7ne (#68396) üzenetére


magellaner
tag

Igen ezek mind kivannak kapcsolva. Már minden beállítást kipróbáltam azota jött két frissítés is meg visszalett alaphelyzetbe állítva a tv.

[ Szerkesztve ]

(#68398) TechN7ne válasza magellaner (#68397) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Csak az Xbox ilyen vagy minden más forrás is?

Engem is idegesít ez a frissítés erőltetés ,minden bekapcsolás után feldobja a kérdést - eddig meg tudtam úszni és nem frissítettem még és nem is akarom.
Hiába van kikapcsolva a frissítés letöltése akkor is feldobja minden bekapcsolásnál és nem értem ezt a részét miért nem lehet megszüntetni mert én biztosan nem karom frissíteni ,lehet a frissíteném én is így járnék vagy vlmi másban lenne rosszabb (most minden tökéletes).

(#68399) Celtis válasza kzkz (#68393) üzenetére


Celtis
veterán

küldtem pm-et.

(#68400) zapco1269 válasza contaxg (#68392) üzenetére


zapco1269
tag

Ez a APP mokolás engem is érdekelne! Pl DISNEY+

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.