Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Akit esetleg érdekel, a 65"-os Panasonic HZ1500 oled nagyon jó akcióban 590k-ért van most az MM-nél, ez nagyon jó ár érte: [link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#69552) Strezi válasza powerup2 (#69527) üzenetére


Strezi
őstag

Aránytalannak érzem a hang-kép kiépítést így. Ha már ennyit költesz audióra, akkor a plafon, padló és a falak sötétebb színe többet hozna képben. Így beépített ambilightiod van, pláne az oled széles látószögével.
Mindezt csak azért írom, mert szerinted egy oled megérdemel egy normális audiórendszert ;) Másnak meg mások a preferenciái, esetleg már a sokadik oled-del 😉

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#69553) powerup2 válasza Vhiktor (#69550) üzenetére


powerup2
addikt

Itt marad az oled tv. De nem titok majd készül egy vetitős mozi szoba is a házba.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69554) Pro Koryak válasza Strezi (#69552) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Oledhez minek sötét falakat? Ez nem projektor, hogy világos falaknál szürke lesz a feketéből + tönkre vágja a kontrasztot. Itt pont fordítva működik, nem? Minél világosabb van, annál mélyebbnek tűnik a fekete, még ips lcd-n is elfogadható lesz világosban.

(#69555) powerup2 válasza Strezi (#69552) üzenetére


powerup2
addikt

Mert van asszony faktor és hát minden nem lehet sötét de amúgy meg filmek alatt baromi sötét van a szobába szóval a fal szine itt nem annyira tényező mint egy projektoros szobába. Ha projektort használnék a plafon nem lenne fehér és pl a vászon felöli oldal is sötét vászonnal lenne bevonva a jobb kontraszt érdekébe. De ebbe a szobába nem lesz projektor. Mikor nekiláttam a kiépitésnek számoltam szinte mindennel és a fal szine nem zavaró sőt élőbe nagyon jó hangulatot kölcsönöz a szobának. És ha zenét hallgatok azt nem sötétbe teszem és ez a szin nagyon nyugtató egy hosszú munka nap után pont ez kell nekem. Amúgy ez az 5. oled tv-m szóval nem most kezdtem :)

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69556) Vhiktor válasza powerup2 (#69553) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ott viszont legyen az összes fal és mennyezet sötét szinű (ne szürke, az semmire nem jó) vagy esetleg sötét szövettel bevonva minden.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69557) powerup2 válasza Vhiktor (#69556) üzenetére


powerup2
addikt

Az sötét lesz. :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69558) ronaldo válasza xerobyte (#56244) üzenetére


ronaldo
őstag

Jól öregedett ez a hozzászólás :D "Ha most kellene tippelnem, akkor a G1 77" jövő ilyenkori kifutó árát tippelném 1.4M-re." -> és tényleg. :)

(#69559) anrab


anrab
addikt

Ilyen képet /film/ se láttam még. Film+

[ Szerkesztve ]

(#69560) Vhiktor válasza anrab (#69559) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Hungarikum ;]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69561) alaves válasza anrab (#69559) üzenetére


alaves
addikt

Akkor szokott némely HD csatorna csinálni ilyet, amikor SD anyagot játszanak le, mert kevésbé látszik, hogy kisebb a felbontás.
Nálunk időnként az RTL+ -on 5:4 méretarányt állítanak 4:3-as sorozatnál :F :))

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69562) Strezi válasza powerup2 (#69555) üzenetére


Strezi
őstag

Látod, nekem pedig pont ez zavaró az OLED-filmezésnél, hogy a széles látószög miatt bevilágítja a szobát is ;) Másik oldalról, a házimozi hangot pl. én már egy ideje elengedtem, jó a tévé illetve alkalmanként egy (BT, OMG!)füles is hozzá ;]
Annó volt mélykék moziszobám, fekete szerelvényekkel, de pár költözés, átpakolás után ...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#69563) magickonfig válasza magickonfig (#69366) üzenetére


magickonfig
tag

Köszi a tanácsot. Ki kellett húznom a Coax kábelt a tvből . Mindent kihúztam és végre működik a hang.
Szóval nem egy rossz ez a Navceker hdmi extractor. CEC be és lekapcsolás nem érzkeli az erősítő annyi hátrány.

Pc-vel összekötve meg csak 7.1 HDMi hangot képes kiadni. A win 10 látja az 5.1-et is de csak a front left és right ad ki hangot.

MCH PCM 7.1-el egy 5.1 es hangszorón meg jóval gyengébb a hangminőség és a hangerő is.
Közvetve a PC-AVR összekötve (nincs HDMI extractor) a MCH PCM 5.1 sokkal erőteljesebben szól.

(#69564) magickonfig


magickonfig
tag

Szoftveresen megoldottam az APO FX Dolby Digital 5,1+ csak persze hangkéséssel.
0,5-1 mp az AMD RX 580 összekötve.
Nem lehet megoldani ezt a hangkésést valahogy?

az új erősítő vétele úgy néz ki elkerülhetetlen :O

(#69565) powerup2 válasza Strezi (#69562) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem tökéletes így a kép és a hang is. Minden ember más aki eddig nálam volt nem panaszkodott sőt, amint megtapasztalta ő is vett oledet plusz hangfalakat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69566) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Lg CX és yamaha RX-V485 hdmi kábellel van ARC-n keresztül összekötve hanggal.
A tévé bekapcsolásakor , az erősítő is bekapcsol magától, TV kikapcsoláskor lekapcsol a yama is. 10-ből 9 bekapcsoláskor a hang "fizikálisan" nem érkezik meg, a tv hang menjüjébe a hdmi ARC-ot át kell tenni "bármi másra" egy pillanatra, majd vissza ARC-ra és lesz hang.
Baromi idegesítől. Másik kábelell is ez van.
Esetleg valami ötlet ?

(#69567) daneel_hu válasza Pro Koryak (#69554) üzenetére


daneel_hu
addikt

Annyiban jó azért, hogy nem tükröződik egy megvilágított fal a képernyőn sehogysem.
Amennyiben matt fekete a fal.
De oled esetén azért lehet élni matt fehér falak mellett szerintem is. :)

(#69568) Celtis válasza magickonfig (#69563) üzenetére


Celtis
veterán

Melyik koaxot? Az SPDIF-et vagy az antennát?

(#69569) kzkz válasza Ghostman78 (#69566) üzenetére


kzkz
őstag

Keresd vissza a február 3 előtti hozzászolasaimat. Nekem se mert egy olyan erősítővel ami nem tudott eArc-ot és 4k-t. Ma jött meg az audio extractor az amazonról, ezzel sikerült összelőni.

(#69570) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

yamahám tud, eArcot és 4k-t :F

(#69571) kzkz válasza Ghostman78 (#69570) üzenetére


kzkz
őstag

Bocs, akkor passzolom.

(#69572) b. válasza Strezi (#69562) üzenetére


b.
félisten

Nekem a hang lassan fontosabb mint a kép. :DDD Nagyon szeretem a rendszeremet, pedig szerintem power erősítője önmagában drágább nála. Kifejezetten zavar a Tv hangja már, pedig amúgy a Philips nem szól annyira szarul.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69573) powerup2 válasza b. (#69572) üzenetére


powerup2
addikt

Én még nem hallottam a tv-m hangját nem tudom milyen :DD

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69574) b. válasza powerup2 (#69573) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
megértelek.
Hétvégén felkerült nekem is az Atmosnak a két bronze 100. Most veszek még egy 112 Sw-t a másik mellé . :)
Aztán jöhet a Denon helyett egy jobb Marantz vagy Arcam , aztán ahhoz már kell egy Silver G7 szett.. aztán majd jön egy... tudod hogy megy ez :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69575) powerup2 válasza b. (#69574) üzenetére


powerup2
addikt

Mindig van feljebb :) én is azt hittem a tv-nél jó lesz a 65" aztán áhhh legyen már 77" :D . Erősítő ugyan ez volt hogy Anthem ami nagyon jó erősítő azt cseréltem Arcamra és megérte.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#69576) ronaldo


ronaldo
őstag

"panellottó" kérdés: Sony A90J-nél mire érdemes figyelni, milyen tartalmakkal érdemes gyorsan csekkolni?
Milyen lehetőség van, ha _szerintem_ valamelyik képhiba jelentős és cserét szeretnék kérni? Sok évvel ezelőttről (más, de kijelzővel rendelkező terméknél) kellemetlen tapasztalataim vannak, amikor a nyilvánvaló hibáról csak úgy hajtogatta az ügyfélszolgálatos, hogy de hát ő nem látja / ez ilyen. (MM-ben vásárolnám).

(#69577) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes még Panasonic 65HZ1500-at venni vagy inkább az új JZ1500 ajánlottabb?

(#69578) alaves válasza ronaldo (#69576) üzenetére


alaves
addikt

Szinte mindegy hogy hol vásárolod, mert hiba esetén a márka-képviselettel és a kijelölt szervizzel van dolgod. Nem tudom, hogy a Sony egy általad már zavarónak vélt 'vertical banding', elszíneződés, alpixel hiba, stb. esetén hogyan reagál (14 nap eltelte után). :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69579) alaves válasza PATTA86 (#69577) üzenetére


alaves
addikt

Ha nem kell HDMI 2.1, akkor jó a HZ.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69580) bnorci71 válasza anrab (#69559) üzenetére


bnorci71
addikt

ezmiez
Film+Hd baloldalt jobb oldalon RTL+ logó :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69581) blakey válasza bnorci71 (#69580) üzenetére


blakey
titán

A jobb oldali egy meccs promója. Kereskedelmi TV-knél gyakori, hogy egy másik csatorna műsorát promózzák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69582) bnorci71 válasza blakey (#69581) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi, sose láttam még, ilyen az ha háttérnek megy a tv ami meg érdekel nem tv-ből nézem
na erre felnéztem az U.N.C.L.E. emberére és ott van ugyan ez

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69583) Tharsis


Tharsis
csendes tag

Sziasztok! Pár napja jött meg a Panasonic OLED TV-m. Eleinte minden rendben volt, aztán történt egy automata képernyő karbantartás, ami után figyelmes lettem pár beragadt pixelre (egyáltalán lehetséges az, hogy karbantartás után legyen ilyen?). Igazából ha a megszokott távolságról nézem a TV-t, nem lehet látni, azaz nem zavaró.

A kérdésem az lenne, hogy tudok tenni valamit ez ellen, vagy a TV automata karbantartásai megoldják majd a problémát? Mellékelek egy képet is.

(#69584) zsombor22 válasza Celtis (#69507) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69585) magickonfig válasza Celtis (#69568) üzenetére


magickonfig
tag

spdif

(#69586) alaves válasza Tharsis (#69583) üzenetére


alaves
addikt

2x közvetlenül egymás után indítsd el menüből a 80 perces 'Panelkarbantartás' opciót. A világítva maradt pixeleket nagy eséllyel javítja.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69587) Tharsis válasza alaves (#69586) üzenetére


Tharsis
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom! :)

(#69588) ziggi_zug válasza ronaldo (#69576) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Nekem ma jött meg az A90J, de még a dobozban lesz szombatig. Viszont sokat beszéltem a Sony márkabolt eladójával és a magyar szerviz szakijával. Nincs igazán tapasztalat A90J-vel, mert nem nagyon hibásodtak eddig meg. Azt mondta az eladó, hogy abszolút homogén képet senki ne várjon semmilyen TV-től, de bármit is látott eddig a Sony A90J-től, az max "stúdióban" és egyszínű képen volt látható. valós körülmények között semmi sem észrevehető.
Azt nem tudom, hogy ő mondta, vagy a másik Sony szalon embere, hogy profi stúdiók is veszik ezt a modellt és visszajárnak újabbakért. (Állítólag Hollywoodnak dolgoznak és ezen mutatják be a megbízóknak az anyagaikat.) Szóval annyira nem lehet gáz.
Majd talán vasárnapra lesz saját tapasztalat, de tuti nem fehér "vásznat" fogok nézegetni rajta. :)

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69589) ronaldo válasza ziggi_zug (#69588) üzenetére


ronaldo
őstag

Köszi a választ! :)

@alaves: Neked is!

Én is tartalmat fogok rajta fogyasztani, nem egyszínű képernyőket akarok bámulni, csak kíváncsi voltam, hogy van-e valami amire érdemes figyelni, mert jelentős eltérés lehet panel és panel között. S ha már ugyanazt a pénzt kifizetem, akkor kapjak jobb példányt. Mert ha 3 hét után jön csak szembe pont egy olyan tartalom, aminél egy "cserélhető" hiba kijön, az bosszantó. :)

De örülök, hogy akkor nem jellemző ez az A90J-nél, remélem minden rendben zajlik majd nálam is.

(#69590) Vhiktor válasza ziggi_zug (#69588) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Profi studiok nem vesznek consumer oledet. Sonynak van direkt erre a célra szánt modellje.
De az A90J az egyik legjobb tv ami kapható :C :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69591) ziggi_zug válasza Vhiktor (#69590) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Mint írtam (és annak alapján, amit az eladótól hallottam) azért veszik, hogy megmutassák az ügyfeleknek az eredményt. Nem ezen dolgoznak.
Mondjuk én is jobb szeretnék olyan filmet nézni, amit teszteltek consumer eszközökön és nem csak profi csilliárd dolláros cuccon. Azon hiába néz ki jól, ha a film amit otthon néznél élvezhetetlen lenne. A tömegtermelés a tömegről és a tömegnek szól. A master kópiát nem tudom otthon stúdió minőségben megnézni. Ahogy a CD (Audio DVD vagy bármi más is) max 8 csatornás, hiába 32 csatornás rendszeren veszik fel.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69592) fulton


fulton
addikt

Nem tudja valaki, "normális" dolog e a Sony A83j szérián, hogy normál képmódnál SDR esetében be vannak állítva szépen a dolgok, azonban ha átvált normál képmódban HDR re tartalom fügvényében, csak a fényerő kerül max ra. de alatta LIVE color, vagy a dinamikus kontraszt stb, az mind úgy marad ahogy SDR ben volt beállítva. Magyarul mindig állítgatni kell vissza. Nem úgy volt hogy teljesen személyre lehet szabni külön a SDR és a HDR képmódot, és azt elő is hívja? vagy valami gubanc van nálam. ELég zavaró, mert állandóan menüzni kell így, ha mondjuk SDR ről HDR anyagra váltok......

[ Szerkesztve ]

(#69593) Tharsis


Tharsis
csendes tag

@alaves. Tökéletesen működött! Köszi mégegyszer. :)

(#69594) bzoley válasza fulton (#69592) üzenetére


bzoley
veterán

Ez ilyen. Állíts be hdr-nek egy másik profilt és akkor elég csak a kettő között váltogatni attól függően, hogy mit nézel.
Jó lett volna, ha az automata képmód ezek között is vált, de úgy tűnik nálam csak a pc és filmezés között megy automatikusan a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#69595) blakey válasza ziggi_zug (#69591) üzenetére


blakey
titán

Mivel egyes stúdiókban van Sony érdekeltség is, nem meglepő, hogy azon mutatják. Egyéb stúdiók meg más TV-ken mutatják meg az ügyfeleknek. Azért az eladóknak és a mondatoknak a stílusát, az elhangzott és el nem hangzott szavak is jelentőséggel bírhatnak. Jó az a Sony, de nem az a stúdió szint, a többi TV-vel is tudják prezentálni ugyanazt a minőséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69596) Vhiktor válasza ziggi_zug (#69591) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A mastert csakis teljesen szinhelyes eszközön szabad elkészíteni, gondolj csak bele hogy milyen lenne a végeredmény, ha nem egy szinhelyes eszközön pl, amin a vörös nem vörös hanem lila, akkor a coloroist addig igazítana a szint amíg azon a megjeleniton voros nem lesz, közben más megjeleniton meg lila lesz.

Az otthoni tvnek kell a lehetőségekhez képest a legszinhelyesebbnek lennie.

Egyébként meg kalibrálás szempontjából most az lg oled a csúcs a hardveres 3d lut, a teljesen testreszabbhato es akar kikapcsolhato tone mapping miatt, hacsak a sonyhoz nem használnak külön dedikált lut boxot.

De mégegyszer a Sony A90J az egyik legjobb oled, csak egy kicsit marketing szaga van annak amit az eladó mond.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69597) Vhiktor válasza fulton (#69592) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Sony nem kezeli teljesen külön az sdr és hdr beállítást, csak bizonyos paramétereket ilyen pl a fényerő.

Az a koncepciójuk hogyha az sdr kalibralva van onnantól kezdve a hdr és dolby vision is jó, de ez a gyakorlatban nem mindig így van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69598) Fandango válasza kolosszus87 (#69551) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi infót, és még 0% THM akció is van! :C

(#69599) fulton válasza bzoley (#69594) üzenetére


fulton
addikt

:R a lesz.

(#69600) labeda


labeda
aktív tag

https://www.kozpontiszalon.hu/oled-android-4k-tv/11425-sony-xr-65a90j-4k-hdr-google-oled-tv.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.