Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) papi77 válasza Pro Koryak (#68050) üzenetére


papi77
addikt

Ha nem jó a sony belépő modell,akkor ott lesz a 42-es c2 az LG től!
Én meg azt várom. :)

Az első: NOKIA 1611

(#68052) ricsip válasza papi77 (#68051) üzenetére


ricsip
addikt

a C3 meg mégjobbabb lesz. A C4 meg már király. A C5 fasza. A C6 meg istencsászár. És így tovább.

-

(#68053) paatrick válasza ricsip (#68052) üzenetére


paatrick
őstag

Így megy ez az ipari fejlődésben. Mindig jobb cuccok jönnek ki évről évre. :F

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#68054) szasanyi válasza papi77 (#68051) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha csak ezt nézed úgy sosem lesz tévéd, mivel évente új termékpaletta van és többnyire jobbal mint az előd. Asszem ide pont helytálló az a mondás miszerint aki túl sokat gondolkodik két lépés között, az a fél életét egy lábon tölti. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#68055) papi77 válasza szasanyi (#68054) üzenetére


papi77
addikt

Miért,eddig volt 42 inches oled tv?! :U
Mert én erről írtam!
ricsip: ez neked is szól!

Az első: NOKIA 1611

(#68056) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na meg is jött az 55C1...
Ehhez b**dki nem 2 ember kell, hanem 4. Levert a viz mire összeraktuk párommal, annyira féltettem be ne nyomjuk a panelt. :Y :DDD
Ezek után biztos nem fogom lecserélni a 65-re. Főleg úgy, hogy futtattam rajta egy pixel tesztet és hibátlan. Feketéje Homogenitása is elég brutál jónak tűnik. Marad a "kicsike". :C
Viszont amit már most utálok, hogy bal oldalt vannak a csatlakozók. Pont nem ér el oda normálisan a HDMI kábel PC-től... Mehetek holnap kábelt venni. :D
A másik meg a menü rendszer, Samun ezerszer kényelmesebb volt és felhasználó barátibb. Kicsit túl van bonyolitva. Na majd megszokjuk pár nap után.

[ Szerkesztve ]

(#68057) Sub-S válasza BoneDragon (#68056) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hehe, 65-höz bőven elég a 2 is, 55-höz vicc a 4. Bár vannak akiknek jobban megy ha van szurkolótábor. :D

(#68058) ricsip válasza BoneDragon (#68056) üzenetére


ricsip
addikt

Ez érdemes volna jobban kihangsúlyozni az összefoglalóban, mennyire leveri az embert a víz felfordítani pofával lefele állapotból állóba, miközben a panel úgy hajlik el forgatáskor mint a qrvai$ten. És ez 65-ösnél még hatványozottabban igaz. 77 vagy a 83-nál el se bírom képzelni mi lehet. Az a fólia ami elől hátul rajta van, az akadályozza meg h. sikeresen eltörje az ember? Ha használat során már leszedtem, akkor a következő le-felfordítós mutatványt hogy fogja túlélni?

-

(#68059) szasanyi válasza papi77 (#68055) üzenetére


szasanyi
félisten

Az igaz, bár az még kérdéses, hogy jó ár/érték arányuk lesz-e. Mert a 48" vs 55" alapján egyáltalán nem biztos.. Ezen túl a 4K felbontás részletességének látványos megjelenítése annál jobb minél nagyobb kijelző - persze távolság, és ésszerű többletköltség függvényében. Nálunk 2,5m a nézési távolság, de így szívesebben vettem volna 65"-ost csak sajnos a +10" felára közel +200k ami nekem már sok(k) volt.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#68060) Lackooo84 válasza ricsip (#68058) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem ott kell megfogni ahol vékony, hanem alul ill. középtájt, ahol még vastagabb a hátulja.

The Truth is out there...

(#68061) ClioRS


ClioRS
őstag

Most vettem észre, hogy a 65OLED706-on van egy fólia, azt le kéne szednem? Itt egy kép róla: [kép]

Illetve ma vettem egy TP-Link UE 300 USB-Ethernet adaptert, tökéletesen működik, jóval nagyobb a sebesség mint wifin, és a REMUX filmek sem akadnak Plex-en. Akinek Android TV-je van és kellene a nagyobb sávszél, próbálja ki. Viszont az elég béna, hogy a gyári lejátszó képtelen ezeket lejátszani mert beszaggat. :U

(#68062) blakey válasza ClioRS (#68061) üzenetére


blakey
titán

Az nem fólia.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68063) contaxg válasza ClioRS (#68061) üzenetére


contaxg
veterán

806-on nálam nincs gond a belső lejátszóval a saját Ethernet portján keresztül 100-as hálózati kapcsolaton

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#68064) tibcsi2012 válasza blakey (#68062) üzenetére


tibcsi2012
csendes tag

Szerintem fólia. Minden panelen van. Nekem volt a két sarkában fehér matrica amivel le lehet húzni.

(#68065) ricsip válasza Lackooo84 (#68060) üzenetére


ricsip
addikt

Szerelted te már fel a talpát 65-77-83 OLED C1-nek?

-

(#68066) tutitibi válasza anrab (#68043) üzenetére


tutitibi
senior tag

OK :D :D

(#68067) papi77 válasza szasanyi (#68059) üzenetére


papi77
addikt

Szerintem hasonlóan rossz lesz az ár/érték aránya sajna,de én monitornak fogom használni,és nem szeretnék 48-ast.

Az első: NOKIA 1611

(#68068) TechN7ne válasza TechN7ne (#68044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendszer frissítés kérdést akkor nem lehet kikerülni? :U

(#68069) paatrick válasza papi77 (#68067) üzenetére


paatrick
őstag

Én 350-re tippelek kezdésnek.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#68070) Lackooo84 válasza ricsip (#68065) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

55-ös CX-emnek szereltem, de a 65 sem sokkal nagyobb. 2 emberrel sima ügy.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#68071) velizare


velizare
nagyúr

90fokos hdmi csatlakozós kábelekből mi az ajánlott?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#68072) anrab válasza ClioRS (#68061) üzenetére


anrab
addikt

Philipsen nincs fólia. Egyiken se. Nem is volt.

(#68073) papi77 válasza paatrick (#68069) üzenetére


papi77
addikt

Én is kb.A 48-as c1 360-al kezdett.

Az első: NOKIA 1611

(#68074) anrab válasza ricsip (#68058) üzenetére


anrab
addikt

Alul kell megfogni és oldalt középen úgy hogy a két szélén rajta a habszivacs és már állíthatod is. Akár 100"is lehet tuti nem hajlik meg.

(#68075) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Van valami beállitás arra, hogy jobban nézzen ki a tv adás? Oké tudom, kb 480p-ben vetitik, de Samum is 4k volt, de ennyire nem volt borzalmasan mosottas... Nézhetetlen. Asszony leveszi a fejem. :))

(#68076) Vhiktor válasza BoneDragon (#68075) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Mosottas? Melyik képmódban használod? Próbálj meg az élességre adni.
A zajcsökkentés és társai ki vannak kapcsolva? A túl magas beállításuk is eredményezhet életlen képet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#68077) farkas-j válasza velizare (#68071) üzenetére


farkas-j
őstag

Én ilyeneket használok és beváltak.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68078) anrab válasza BoneDragon (#68075) üzenetére


anrab
addikt

Talán a leg alja csatorna lehet ilyen oleden de ez se biztos mert ilyet meg nem nézek.

(#68079) Toth_Jani válasza anrab (#68078) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Pl. Filmbox, valami brutális minőségű filmeket adnak Philipsen úgy nézet ki mint egy agyonmásolt videószalag.
Azért a Sony erősen dolgozik rajta nem azt mondom hogy szép de azért nézhető.
Sajnos az SD adásoknál látszik hogy alacsony a felbontás, egy nagy kijelzőn pedig a hiba is nagyobb !!

[ Szerkesztve ]

(#68080) Haart


Haart
addikt

HI,

Lenne egy kérdésem, hol lehet valami strapásabb távirányítót venni?
Adott egy LG CX gyerek 2x dobta le a távirányítóját és kb már szétesik.
Keresnék valami strapásabb verziót. Vagy megveszem az uj C1 távját ha az is jó és lesz egy tarcsiba. :D

Köszi.

(#68081) TechN7ne válasza ricsip (#68058) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elég komoly ,én 2db 65 colos raktam fel haverokkal az elmúlt két hétben ,most a G1 mellett meg biztosan szerencsém volt mert pont nem alul/középen fogta meg a srác levert a víz és nagyon keményen meghajlott. :)
Emlékeim szerint a C1 sem volt ennyire vékony ,de lehet tévedek mert elég veszélyes a C1 is.

Más,
OLED-kezelés menüben érdemes esetleg vlmire figyelni (bekapcsolni vagy ki)?
Pl. képernyő mozgás vagy szemkímélő mód ,stb.

[ Szerkesztve ]

(#68082) anrab válasza Toth_Jani (#68079) üzenetére


anrab
addikt

Nekem az nincs de egyébként még a jobb SD csatornákon is szokott lenni egy egy silány minőségű film. Sőt még hd-n is.
De nagy általánosságban amit én nézek meg vagyok elégedve. Bár 2022-őt írunk legalább 720 alá ne adnák. Szörnyű!

(#68083) salapp válasza anrab (#68082) üzenetére


salapp
addikt

Sokszor hiába lenne meg szódával valami "HD" felbontás, de az adatmennyiség, az hiányzik. Nálunk még a legnagyobb szolgáltatók is éheskedő, pitiáner cégek.
Nincs Netflixem, de olvastam, hogy ők is szutykot adnak, ha kilépnek az USA területéről.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#68084) anrab válasza salapp (#68083) üzenetére


anrab
addikt

Igen.

(#68085) b. válasza salapp (#68083) üzenetére


b.
félisten

miért adnak szutykot? :F
Jó minőség, 4K, Atmos, HD audio stb. Jók a tartalmak is még ha nem is teljes de hatalmas a választék.
nem fogok azon bánkódni hogy az USA ban nagyobb a tartalom mikor nekem is elég nagy sőt, most már szinte minden feliratos vagy szinkronos is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68086) salapp válasza b. (#68085) üzenetére


salapp
addikt

Nem, úgy rémlik, nem tömörítik úgy, mint pl. nálunk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#68087) velizare válasza farkas-j (#68077) üzenetére


velizare
nagyúr

mekkora sávszélt használsz effektíve, és látod bármi jelét, hogy lecsökkenne?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#68088) b. válasza salapp (#68086) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudom ugyan úgy 4K/ 15Mb/ fölött van már jó ideje. tavaly Egy ideig a Koronavírus miatt az EU bizottság kérte a Netflixet hogy a stream miatt a Home office munkák akadoznak mert túlterheltek az európai internetes infrastruktúrák azért direkt lecsökkentették a sávszélt. Óriásit nőt a netflix előfizetések köre amúgy nálunk is.
De már ezt megszüntették ha jól tudom teljes értékűen jön , nálam megy a 4 K/ Atmos ehhez pedig kell sávszél, 25 Mb+
Most már csak tartalomban van eltérés szerintem, de a mennyiség nem feltétlenül egyenlő a minőséggel.
Lehet tévedek de én nem panaszkodhatom mert nekem a fontos tényezők ( 4K / HD audio) megy.
Most ráteszteltem a kapcsolat 3 Netflix szerverrel 513 Mbps. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68089) salapp válasza b. (#68088) üzenetére


salapp
addikt

Akkor szuper! Amennyit használnám, még nem vagyok rágerjedve.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#68090) fulton válasza Mankó (#67731) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok
Ha van ilyen philils cupon kódom azt hol tudom beváltani?
Hiába navigál a philips honlapjára ott csak a partnereink lehetőség jön fel de terméket nem tudok a philipsnel vasarolni.

(#68091) GuruZone válasza Haart (#68080) üzenetére


GuruZone
őstag

Nincs más sajnos, de a tavalyi táv természetesen jó hozzá.
EMAG-on most pont akciós [link] !
C9-hez is jó volt már.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#68092) ricsip válasza b. (#68088) üzenetére


ricsip
addikt

(Én 1 pár alkalommal próbáltam csak a netflixet) de már kovid előtt is az volt a köztudott, hogy amerikában van a nagy sávszéles tartalom, európába meg ázsiába már egy jobban lebutított tömörített anyag kerül, akár ugyanabból a filmből is. Régióváltogatással (vpn) és vmi forgalmi statisztika mérésekkel biztos ki lehetne mutatni, ha maga a netflix menüje valamiért rejtegetné a paraszt elől az igazságot.
Atmosból is van tömörített, meg nem tömörített jobb minőségű is. A netflix a tömörítettet használja. Valószínűleg az is megfelel még a peonoknak. De nem árt tudni a teljes képhez, h. csak azért mert ugyanaz az atmos betűsorozat szerepel náluk is, az nem teljesen egyezik meg a lemezes bluray/uhd atmos-al.

-

(#68093) farkas-j válasza velizare (#68087) üzenetére


farkas-j
őstag

Pl. a Xiaomi MI boxom 4k-ban és a BeeLink GT King boxom szintén 4k-ban megy egy-egy 90°-os adapterrel. A PC monitoromnál van még ilyen, azt csak full HD-ban használom. De miért is lenne vele probléma, ha nem kontakthibás gagyit vesz az ember?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68094) velizare válasza farkas-j (#68093) üzenetére


velizare
nagyúr

mert bele tudnak gyártani az illesztéseken/forrasztásokon olyan szórt kapacitást, ami kb. használhatatlanná képes redukálni bármilyen rákötött kábelt.
ugyanolyan c1em van nekem is, és az oldalára néző csatlakozók miatt kellenek majd nekem ilyen 90fokosak. de látom csinál ilyeneket az audioquest is, mondjuk majdnem kábel árban, szerintem veszek egy mély levegőt, és veszek olyat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#68095) tuta1975 válasza anrab (#68082) üzenetére


tuta1975
tag

Kicsit én is hozzá szólnék sziasztok!
Sajnos kipurcant az 55" Sony Tv-m /lcd/ És mindenképp OLED-et szeretnék. Mi csak TV nézésre használjuk a tv-t, youtube , és Netflix, illetve mozizásra Lejátszóról.
A problémám viszont az amit itt fejtetgettek, kb 80% tv nézés műholdról. Ami egy két csatornát leszámítva, még az 55" on is tragikus volt. Ezt csak azért írom mert nagy a nappali, és szívem szerint egy 65" oledet vennék, de egyszerűen félek tőle, hogy mint ahogy írtátok is nézhetettlen lesz a kép rajt. És igaz Tragikus hogy 2022-ben még mindig extraként említik a "HD" csomagot, amiben egyébként 2 film csatorna van össz. A többi meg katasztrófális. ÉS akkor vedd a 4k meg 8k tv-t ... Ok értem én hogy lejátszó, meg sz.gép , csak idő hiányába az sokkal kevesebb, mint hogy "zörög a háttérbe a tv, néha odanézve, és szitkozódva milyen katasztrófa a kép a felbontás miatt.

(#68096) kgergo89 válasza TechN7ne (#68081) üzenetére


kgergo89
tag

Amikor a TV "pofára" van lerakva, tenyérrel be kell nyúlni alá 2 oldalról és a panelt megemelve kell felfordítani egyszerre a két felső sarkától kb 20-30 centi méterrel beljebb, nem pedig a szélét szorongatni. Az egész egy határozott 1-2mp-es mozdulat, hogy minél kevesebb ideig legyen feszítve a panel. Nálam így mutatta a szervizes srác amikor panel cserém volt.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68097) Multibit válasza tuta1975 (#68095) üzenetére


Multibit
veterán

Nagyjából az a helyzet, amit leírtál (ami a tévé műsorok minőségét illeti). Persze, erről nem az OLED tehet :)
A helyedben én nem gyúrnék OLED-re, inkább próbálnám minél olcsóbban megúszni a tévé projektet. 80% tévéműsor nézéssel mindenképpen.

(#68098) privacy99 válasza kgergo89 (#68096) üzenetére


privacy99
senior tag

A legegyszerűbb, ha le sem rakjuk pofára, hanem állított állapotban "szereljük össze". Én legalábbis így csináltam a 65C1-et. A talpát kell összerakni, aztán arra simán rá lehet "akasztani", meg is tartja gond nélkül, aztán a csavarokat már csak be kell tekerni, így nem kell félni, és nem kell a képernyőnél fogva tartani a 20-30 kilós TV-t. Mi két oldalról a hátulján lévő műanyag dobozt fogtuk meg alulról, a panelhez csak szemből, a stabilitás miatt nyúltunk tenyérrel, amíg rajta volt a fólia (emiatt a fólia nagyon hasznos).

(#68099) tuta1975 válasza Multibit (#68097) üzenetére


tuta1975
tag

Hát igen ez Jogos, viszont ha kicsit ritkábban is de imádok "mozizni" és ott viszont jól jön a minőség. Ráadásul ahogy nézegettem egy kicsit jobb LCD /55"/ gyakorlatilag majdnem annyiba kerül mint egy oled. Annó a SONY 55" lcd 300e Ft volt, most annyiért kapok lg OLED-et.ÉS még az alap LG oled is 100 körrel jobb képet ad mint egy LCD. Legalábbis ha jó anyag megy rá.

[ Szerkesztve ]

(#68100) Calogero válasza tuta1975 (#68095) üzenetére


Calogero
addikt

Felesleges pénzkidobás az OLED, ha nem tudod minőségi anyaggal nézni. Ha tényleg ilyen sokat használjátok TV nézésre, akkor inkább maradnék LCD-nél.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.