Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) ricsip válasza krx21 (#69150) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt a röhejes update szöveget írják minden release notes-ba. Gondolom évek óta ugyanez a sor.

-

(#69152) magickonfig


magickonfig
tag

Nagy bajban vagyok. Vásároltam egy HDM extractor készüléket az ali-n , mert olvastam it is, hogy a porblémámat olvosolhatja. NEM :(( (próbálok rövid lenni)
Vásároltam egy Philips oled705-öt. Összekötöttem a régi Onkyo 507-es erősítővel. HDMI arc nem működik , mert az erősítőm régi. CEC és optikai megy.
Szeretnék filmeket nézni és a néha Pc vel összekötve gammázni rajta.
Kodi letöltve a tv-re , működik a hang, de csak optikával. DD 5.1.
Sajnos a PC nem egyszerű. 1080p és nincs HDR csak így van 5.1 PCM. (PC-AVR-OLED)
A tv sajnos nem adja át az AVR-nek az 5.1et, optikán se.
Gondoltam ez az extractor segít. Jókat olvastam az oled forumon. 5-6 óra szenvedés, minden lehetséges beállítást és bekötést kipróbáltam. Csak a 7.1 PCM megy PC-ről, ami nem jó mert 5.1 hangrendszerem van. extractorral szétválasztva a kép és a hang.
TV-ről ha Kodi-n néznék filmet kipróbáltam az Extractort . Hdmi az AVR-be. Semmi . Nem fogadja a hangot az erősítőm.
Nem szeretnék új erősítőt venni. Van más megoldás?
Új extractor ami képes 5.1--re is?

[link] Amazonos FeinTech (itt javasolt) Valakinek működik ez rendesen az 5.1 pCM PC-ről is?

*minden hdmi kábel high end 2.0

(#69153) Celtis válasza magickonfig (#69152) üzenetére


Celtis
veterán

Hogyan kötötted be (rajz)?

(#69154) fulton


fulton
addikt

Ma voltam MM be rendezni a tv-t.
Felmerült pár dolog bennem.

szerintetek az rossz "előjel" panelra gondolok (írjátok sokszor a panel lottót) hogy ha a gyárilag kalibrált érték elég rossz eleve? nálam deltaE max 16 érték volt, ami korábbi kutakodásaim alapján elég sok.
ez nem jelent semmit a panel "minőségére " nézve? (ingyenes kalibráció volt most az MM ben)

valamint futtattam tesztet kiváncsiságból, a szürkés teszten semmit nem láttam, de a fehérnél tv-vel szemben középen, 1 méterre megállva: a kép közepén fehér majd a szélek felé haladva sötétedést láttam mintha amolyan vignettálás féle effektus ült volna rá. DE ha picit módosítottam a fejem pozicióját eltünt, vagy csak tul közel voltam...én meg nem mondom hogy ez normális e. meg észrevehtő e majd. itthon megfogom nézni sötétebb szobában is.
ilyen volt a gyári:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#69155) daneel_hu válasza krx21 (#69150) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8-hoz is volt. :D
2x kellett visszatérnem az alapbeállításokhoz, mert túl sötét lett a tévé. :((( :DD
Másodszorra valamiért jó lett. Elképesztő.

(#69156) GuruZone válasza noxon (#69146) üzenetére


GuruZone
őstag

5 TB-os 2.5"-os WD My Passport-ot használok,
C9 is megette, C11 pedig szerelembe esett vele. ;]
Áramot a tévétől kap természetesen a hozzá kapott USB kábellel. Egyetlen egy partíció van rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#69157) Vhiktor válasza fulton (#69154) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

MM-ben kamulnak, biztos valamelyik dinamikus képmódot mérték ki azért annyi a deltaE.
Gyárilag User képmódban ez max 5 körül mozog.
Ezzel nem kell foglalkozni.

A szélek felé sötétedésre meg valószinűleg nem egyenletes az oledek fényereje, az hogy ez hibát jelent vagy nem nehéz eldönteni. Attól függ mennyire nagy az eltérés.
Ha valós tartalomnál is látod akkor csere, ha csak nagyítóval akkor nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni.

Ha zavar a dolog akkor érdemes lehet rajta panelunifrmitást mérni mondjuk 25 zónán és ha mérés szerint nagy az eltérés akkor cserét kérni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69158) krx21 válasza daneel_hu (#69155) üzenetére


krx21
nagyúr

Hála az égnek, én még nem futottam bele ilyenbe… (kop,kop,kop)

(#69159) fulton válasza Vhiktor (#69157) üzenetére


fulton
addikt

Hat egy biztos. Soha tobbet nem vásárolok MM ben. Az a magatartás ami ott megy az vicc. Trehányság 0 odafigyelés. Ne tudjátok meg hány helyen bakiztak ha nem vagy ott fejben..rád huzzák, volt amit direkt es volt ami véletlen. A tvs gyerek amellett h elég vagánynak érezte magát teljesen kivolt hogy vissza mondtam a 2 év kiterjesztettet ( Gondolom pénz húztam ki a zsebéből) rendesen átment erőszakosba...

simán el tudom képzelni amit írtál mert ahogy elnéztem aki csinálta ezt a kalibrációt nem sok lövése volt a dologhoz. harmadjára futottak neki mert első két alkalommal meghiúsult a kalibráció ki tudja mit állitgattak ott. Le se *ták. Kérdezni se lehetett peding engem érdekelt volna egy kis technikai háttér. Media Markt legközelebb csak online fogok rendelni ahogy eddig is. Ez a bolti közeg kiábrándító.

(#69160) fulton válasza Vhiktor (#69157) üzenetére


fulton
addikt

:R ez a panel dolog javulhat bejáratás után nem?
Egyébként érdekes mert ha kicsit félre mozogtam akkor teljesen jó volt. Itthon Megnézem majd megint mert ott lehet a fény is betett.

[ Szerkesztve ]

(#69161) Vhiktor válasza fulton (#69159) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Elötted csinálták? :Y Ott vártál rá 2-3 órát? Mert annyi idő egy rendes kalibráció.......
Persze, hogy nem, mert fingjuk nincs róla......

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69162) fulton válasza Vhiktor (#69161) üzenetére


fulton
addikt

Ott voltam végig a párommal a bontásnal is egészen a visszacsomagolásig. Tv ket nézegettem miközben futott jah. De az egész nem volt több vagy 40- 50 percnél. Még annyi se sztem. Egy jó darabig néztem hogy csinálja a szoftver mert érdekelt

[ Szerkesztve ]

(#69163) ziggi_zug válasza fulton (#69117) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

83A95j - ilyen Sony modell nincs. A90J van. A Samsungnak van QN95A-ja, de az QLED.
Azért van pár különbség OLED és OLED között is, pl. A80J/A83j és A90J között, ami statikus képen és demó üzemmódban nem jön ki. Itt egy technikai összehasonlítás, de hogy ebből otthon mit látsz az rendgeteg mindentől függ. Pl a szemedtől is. Nem mindenki egyformán látja a színeket (nem, nem a színtévesztésre gondolok - lsd tetrakromácia vagy pl. DLP szivárvány effektus)
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a80j-oled-vs-sony-a90j-oled/21563/21565?usage=1&threshold=0.10
Otthoni körülmények kellenének. Pl. SD felskálázás otthoni fényviszonyok között, otthoni forrásból. Pl. én a media lejátszót nem tudom - meg nem is akarom bevinni - sem a házimozi erősítőt, amin keresztülmegy a jel. Abban a - neon - fényárban ami egy MM-ban van nem fogsz különbséget látni még egy OLDE és QLED között sem (én is néztem, tudom.)
A nagy különbség az XR prociban van, meg a fényerőben persze. De ha otthon mondjuk a A90J-t nem full fényerővel nyomod (angolul brightness), akkor kevésbé teszed ki túlterhelésnek, "lassabban kopik". A A90J-ben amúgy van statikus beégés elleni védelem. Részben a fényerő automatikus csökkentése az érintett helyen, részben pedig a kép (számodra láthatatlan) mozgatásával. Ha nem PC-monitornak használod, vagy nem egy TV csatornát nézel napi 8 órában, akkor nem kell a beégéstől tartani egyiknél sem.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69164) Vhiktor válasza fulton (#69162) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

hát na :O
És akkor ebben benne volt a 2-szeri fagyás is...

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69165) delibab válasza Vhiktor (#69164) üzenetére


delibab
senior tag

És egyébként normál esetben erre elkérnek asszem 20k-t :F

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69166) Vhiktor válasza delibab (#69165) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen, de itt nem az összeg a baj.

De semmi értelme nincs az egésznek ugyanis kalibrálás elött 100-200 órát bele kell tenni a panelba, elötte teljesen felesleges, mert pár óra múlva úgysem lesz színhelyes.

Tehát abszolút felesleges érte ilyen formában bármennyit is fizetni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69167) fulton válasza ziggi_zug (#69163) üzenetére


fulton
addikt

És az A80j ben nincs az a védelem? Eddig az a hír járta a fórumban is hogy abban is benne van Csak nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#69168) fulton válasza Vhiktor (#69164) üzenetére


fulton
addikt

Még egy apróság a tisztánlátás végett a leírásban azt szerepel ugyebár: sdr és hdr megjelenítés mozi/egyéni
Tehát ha én azt választom hogy normál kép profil vagy standard nem tudom hogy lesz a TV ben, akkor ott a gyári kalibrált színprofil lesz? És csak a mozi sima sdr, és egyéni a hdr esetében az ami kalibrált lesz?

Meg lehet h*e kerdés, de ha pl a mozi képmódon belül elállítom a meleg színhőmérsékletről hidegebbre akkor mar nem lesz ugymond színhelyes?

[ Szerkesztve ]

(#69169) delibab válasza Vhiktor (#69166) üzenetére


delibab
senior tag

Sejtettem, hogy sok értelme nincs a dolognak… főleg, hogy a legtöbb értékesítőnek fingja nincs mit árul…

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69170) wyll358 válasza -SeveN- (#69129) üzenetére


wyll358
tag

Szerintem itt arra gondolt, hogy van max. fényerő beállítás a sony-kon peak luminance néven, amit lehet high, medium, low vagy off és ezeken belül lehet még finomhangolni egy 0-50 brightness csúszkával.
Itt az egészre visszatérve ahonnan indult a téma fulton kérdése. Viszont azt kell figyelembe venni, hogy pl. peak off brighness max az lehet kb. csak 120 nit lesz, ezért is írtam korábban, hogy önmagában a brighness érték sony-kon nem ad használható adatot...

(#69171) wyll358 válasza fulton (#69167) üzenetére


wyll358
tag

Persze, hogy benne van, ennél azért csupán egy-két jóval "luxusabb" dolgoban tér csak el egy normál meg egy top modell az oledeknél általában... ;)

(#69172) ziggi_zug válasza fulton (#69167) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Sajnos ezt nem tudom, csak azt, hogy a A90J-ben benne van. De miért akarnád ezt kikapcsolni? Látni nem látod, de a TV-n meg segít.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69173) fulton válasza ziggi_zug (#69172) üzenetére


fulton
addikt

Dehogy akarom én kikapcsolni.

(#69174) krx21 válasza Vhiktor (#69166) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt én is így gondolom. Ráadásul a MM szerintem be se sötétítenek…

(#69175) alaves válasza ziggi_zug (#69172) üzenetére


alaves
addikt

Sem az A90J, sem az A80J használati útmutatójában nincs statikus elem fényerejének csökkentésére vonatkozó menü beállítás (LG: 'Logó fényerejének csökkentése', Philips: 'Helyi kép védelme'). Ismételten: a Sony OLED-ekben ez az algoritmus automatikus, menüből nem kikapcsolható ('Képponteltolás' és 'Panelfrissítés' opciók vannak).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69176) fulton válasza krx21 (#69174) üzenetére


fulton
addikt

Be kéne sötétíteni kalbiráció alatt?
Egyébként Naná hogy nem sötétítenek be ott csinálják a boltban.

(#69177) FollowTheORI válasza magickonfig (#69152) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A kimenő jelet (a tévéből/forrásból kimenőt) kell DD 5.1-re állítani, csak akkor fog ez menni jól optikai leválasztásra régi erősítőhöz. :)
Tehát már a leválasztó előtt a HDMI-ben szabványos DD5.1 kell hogy menjen.

Én Apple TV 4K-val használok hasonló kütyüt és ott is ez volt a megoldás, hogy a kimenetet fix DD 5.1-re kellett állítanom (kvázi az Apple TV átkódolja).
Illetve az Apple TV esetén még egy plusz "költség" volt, hogy meg kellett vegyem az inFuse Pro-t, hogy a forrásból is DD5.1 menjen ki rendesen. Amit amúgy nem bánok mert tényleg szenzációs lejátszó, rengeteg extra dolgot tud/ad hozzá az élményhez. Sajnos a VLC meg hasonló ingyenes lejátszók nem csinálták meg jól az audió kezelést.
Ez valszeg amúgy apple specifikus probléma, nem engedik csak licencelt szoftvernek ezt. (az én tippem)

De ez egy elég egyedi probléma, pont az ilyen HDMI nélküli régi házimozi erősítőkkel van csak, amik optikait fogadnak csak, max 5.1-ig.

Szóval a PC-n kell jelen esetben megoldanod, hogy a kimenő jel DD5.1 legyen, átkódolással például, ha a lejátszó tudja.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#69178) ziggi_zug válasza alaves (#69175) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Ez pont a képponteltolás. Amúgy mindegy is, mert egy OLEDnél legyen alapból bekapcsolva és ne is lehessen kikapcsolni. Aki az OLEDet monitornak használja az nem teljesen tudja mit tesz. A TV társaságok meg maguk is mozgatják a logót - már több, mint egy évtizede.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69179) FollowTheORI válasza ziggi_zug (#69178) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg lehessen kikapcsolni, mert kevés esetet tudok ahol ez igazán segíteni tud... mármint a pixel eltolás. :)

Általában a képen sokkal nagyobb elemek vannak, így ami beégne, ezzel is beégne.

A logó/képterület halványítást meg ilyesmit még megértem, bár néha lehet azis zavaró nagyon. Szóval az sem baj, ha kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#69180) Vhiktor válasza fulton (#69168) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen úgy van ahogy írod, ha nem a mozi/egéyni képprofilt használod akkor a gyári kalibrációt kapod, de abból is a lehető legrosszabbat, mert gyárilag pont a mozi/egyéni a legjobb képmód.

De ők mit is "kalibráltak"? Mert ha Calmant használtak (és biztos, hogy azt az automata kalibráció miatt)akkor kellene még lennie 1. egyéni beállítás profi és 2. egyéni beállítás profi képmódnak is és az lenne a kalibrált a 20 pontos fehéregyensúllyal együtt, a színhőmérséklet pedig profi1 vagy profi 2 lenne .

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69181) Vhiktor válasza wyll358 (#69170) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Pontosan erre gondoltam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69182) Vhiktor válasza krx21 (#69174) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Értelmes kalibrációnak csakis a végfelhasználás helyén van értelme, figyelmebe véve a tulaj fehasználási szokásait és a környezet adottságait.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69183) Vhiktor válasza fulton (#69176) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Eddig a központi raktárban csinálták.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69184) fulton válasza Vhiktor (#69180) üzenetére


fulton
addikt

Hát nem tom, nekem a kiállított darabnál pont a mozi képmód nem tetszett, hanem a normál jött be. Számomra az a legtermészetesebb.

(#69185) bnorci71 válasza fulton (#69184) üzenetére


bnorci71
addikt

nem vagyunk egyformák, ugye a napokban a kolléga 706 beállításait én is kipróbáltam, neki az tetszik nekem meg nagyon világos volt, de annyira, hogy a tartalommal nem fedett fekete rész is világított, nekem meg az tetszik, hogy az OLED ott ugye olyan mintha semmi nem lenne nem látod csak a képet a sötétített szobába nem is veszed észre, hogy van fekete sáv.
Vagy hasonló mint amikor valaki kihúzza annyira a képet ne leygen benne a logó, de ép a napokba ment a Kémek a Sasfészekben nem eredeti képaránnyal hanem 16:9-re nagyítva ha ezen még húz az ember akkor pl. a Sasfészek ebédlőasztalos jeleneténél a film végénél a szereplő fejének a fele már kilóg a képből.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69186) alaves válasza ziggi_zug (#69178) üzenetére


alaves
addikt

"Aki az OLEDet monitornak használja az nem teljesen tudja mit tesz."
Védelmek bekapcsolva + 100 nit = OLED TV biztonságosan használható monitorként is (OLED754 9000 üzemóra felett, hibátlan)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69187) b. válasza bnorci71 (#69185) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk én nem látom ezt ,hogy világítania /szürke lenne a fekete.Interstellar BR lemezzel szoktam beállítani,gyönyörű mély színek és feketék vannak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69188) fulton válasza Vhiktor (#69180) üzenetére


fulton
addikt

Igen a calmant használtálk. A Tv.t majd holnap hozzák ki. Most még nincs nálam.

Szerintem a majom gyerek lelőtte, vagy megaszkította, mert láttam hogy matat ott valamit a végén. Aztán jött oda hogy nah csomagolhatja? mondom már kész? azt mondja. kész.
Előtte is bajlódtak 2 en nem értek egyet, elindult majd meghiusult hogy nincs csatlakozás aztán nehezen 3 jára elindult, eskü mintha elsőnek csinálnák. A gyerekre csak rá kellett nézni, nagyon el volt szálva. Illem 0. Csak azt tudta nyögni hogy így a biztosítás meg úgy. Hiába mondtam, hogy köszönöm de nem kérjük, erőszakosan tolta tolta...és hogy akkor írjam alá "itt" hogy lemondok a garanciáról és az 1 millióról. Mondom miről beszélsz?. Írjam alá..természetesen nem az volt a papiron.Az volt a szándéka hogy bekavarjon, megborítson..idegesítő volt.
Plussz még olyan papirt adott amin az volt hogy én az elszállításról gondoskodom, és sértetlenül átvettem a terméket (mikor percekkel előtte is mondtam hogy szállítva kérem). úgy hogy másik papiron meg adta a 7000 ftos szállítási díjat. Úgy szóltam neki, erre mondja: "végülis az mind1, jól van az". teljesen szétszórt volt. Mondom nem mind1, ez nekem így nem jó. Úgy húzta le és javította. Akkor a hiteles pi*a megkérdezésem nélkül bele akarta venni a hitelbe a hitel biztosítást ami havi +4000 ft hogy akkor lesz xy a törlesztő és + 4000 a biztosítás és már ment volna tovább mire félbe szakítottam és kérdeztem, maga most miről beszél?..mi ez a biztosítás ....mondtam nem kérek ilyet, és neki állt győzködni, mire mondtam hogy NEM KÉREM. Vörös fejjel mondta jó... és sorolhatnám..a jótálási jegyről egy szó sem esett, senki nem mond semmit, mindent neked kell kideríteni. Elől a fizetésnél kérdeztem hogy a jótállási jegyet hol kapom, mondták a tv-seknél, tv nél kérem, itt nem adnak, menjek vissza a vevőszolgálathoz ott adnak, az ottani srác kezembe nyomott egy papirt amire ráírta nagy trehányan a termék megnevezését és ennyi, pecsét , de mindent egyhelyre. Kiolvasni sem lehetett mi van oda írva, mire jeleztem neki hogy adjon másikat normálisan kitöltve, közölte hogy , olvasható. Mondom olvasd már el nekem mit írtál ide akkor...erre írt egy másikat, aztán hátat fordít és odanyögi viszlát.. ennyit a hozzá állásról. De ezen sincs ott a serial szám, majd ráírom én. orbitális fejetlenség ami a MM ben ment. Egy nagy 0 amit ott csinálnak minden téren - amit én tapasztaltam. Ott annak jó vásárolni, aki * hülyén bemegy mert venni akar egy tv-t mint egy darab hust..,
Ez az egész amit tapasztaltam, a hozzá állás, odafigyelés teljes hiánya, ki*ttul idegesítő egy 1 millás tv-nél. Ha nem tájékozottként mész oda, lehúzhatod magad.
és tudnék még mesélni, de elég ennyi off sok is. bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#69189) kzkz válasza fulton (#69188) üzenetére


kzkz
őstag

Én a neten rendeltem a MM-ban TV-t, majd pár órával később bementem érte, mert volt raktáron. Kihozták az eladótérbe a raktárból, és kibontották, ezt nem is értettem. A járókelők között Tv-t bontott, ledobta a távirányítóját, és a TV csomagolásán lépkedtek az ott elhaladók, még jó hogy nem akadtak el benne. Bekapcsolta, a TV háromnegyede látszott, mert nem vette ki teljesen a dobozból, és utána adtak egy papírt, amin azt kellett aláírnom, hogy sérülésmentesen vettem át.

Utána a pénztárnál kifizettem, és ott még volt lehetőség 5 év garira felbővíteni, amiben a rongálás biztosítás is benne van. (Persze gondolom van önerő, de azt nem mondták, ezt a részét nem reklámozták). Én bővítettem 5 évre, mert amikor megláttam a TV-t, hogy a teteje 3-4mm vastag, akkor eléggé belém szállt a para, hogy ez mikor fog kettétörni, amikor kiveszem a dobozból, és elfektetem, vagy amikor felakasztom a falra.

Az ottani és szerintem egyik másik boltban (pl.: Euronics) lévő eladók szavára egyáltalán nem szabad adni, semmihez nem értenek, ahogy tapasztaltam...

(#69190) DamianB


DamianB
őstag

Sikerült addig várnom rendeléssel hogy most kifogytak a G1 ek és ami van jól megdrágult.
Az elmúlt félévben jött be érdemleges új oled TV amit ajánlanátok ?
Konyha háló fürdő elkészült most értem a nappalihoz hogy véglegesítsem
vagy várjak kifutó akcióra ?

Ha van valami jó nappaliszekrény ötletetek azt is szívesem látom. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#69191) noxon válasza GuruZone (#69156) üzenetére


noxon
őstag

Szia, rendben köszönöm a segítséget.

We live in a simulated world...

(#69192) Vhiktor válasza fulton (#69188) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

:W

Egyik ismerősömnek rossz volt a tv-je, össze vissza ugrándoozott a fényereje, többször visszavitte MM-be mindig lerázták, majd adtak neki egy szakértői véleményt amit a fő kalibrációs munkatárs állított ki, hogy azért rossz a tv-je mert 0-ra levette az élességet..... :Y :W

Szerintem kár is többet írni...... :O

Eztuán segítettem neki, írtam egy szakértői véleményt, és mivel nem hagyta magát visszavették végül Tőle a tv-t.....

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69193) fulton válasza kzkz (#69189) üzenetére


fulton
addikt

1 millió felett Nincs törésre biztosítás és mivel a Sony nál lehet venni gyártói kiterjesztett garanciát inkább tőlük veszem meg

(#69194) Pro Koryak válasza fulton (#69188) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Bocs, de én azt nem értem, miért boltban veszed/veszitek? Főleg több százezres vagy millás műszaki terméket.
Jó látom itt most nálad hitelre ment(mondjuk ezt is lehet neten keresztül intézni), de a 14napos elállással ki van ny@lva a vásárló se..e, otthon saját felhasználási körülmények között úgy b.sztatod ahogyan/amivel akarod, kijönnek az esetleges panelhibák.
Még meg sem kaptad, lehet még csak ezután fogsz vele szembesülni, hogy esetleg valami nem frankó a tévével... innentől már csak a garanciában bízhatsz.

#69189 kzkz
... és ilyen tévét(ledobta a távirányítóját) ilyen széttaposott csomagolással elhoztál? :Y Elküldtem volna őket a ku...anyj...... ha nekem ilyet visszacsomagolnak és azt fizessem ki. :N

[ Szerkesztve ]

(#69195) paatrick válasza fulton (#69193) üzenetére


paatrick
őstag

Végül melyik modell lesz?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69196) fulton válasza Pro Koryak (#69194) üzenetére


fulton
addikt

csak ah itel miatt, mert kereken 1.000.000 ig lehetett 10 havire felvenni, ez meg 49.000 ft al meghaladta. így maradt a bolt ahol volt lehetőség önerőre, szemben az online vásárlásnál. Mindössze ennyi.

Azért egy 1 millás 77 colos oled tv nem olyan egyszerű visszaküldeni sem, melyik futár cégnek mered átadni? szóval sehogysem jó, pici lottó benne van. A remény hogy legyen jó.

[ Szerkesztve ]

(#69197) fulton válasza Pro Koryak (#69194) üzenetére


fulton
addikt

Sony 77A83J model lett végül

Azért azt hozzá kell tenni, én a boltban ott voltam a kibontásnál, a calibrálásnál, az után én toltam egy teszet pendrivéről, amit úgy lehetett megnéztem. És a becsomagolást is megvártam. Remélem rendben ideér a készülék. Az MM fogja kiszállítani.

[ Szerkesztve ]

(#69198) paatrick válasza fulton (#69197) üzenetére


paatrick
őstag

Majd mérd már le légy szíves hogy a két láb között mekkora hely van :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#69199) fulton válasza paatrick (#69198) üzenetére


fulton
addikt

Sajna nem tudom megnézni (de meglátom mit tehetek), nagy a tv és ketten vagyunk rá,. Rögtön megy a konzolra.

[ Szerkesztve ]

(#69200) kzkz válasza Pro Koryak (#69194) üzenetére


kzkz
őstag

Elhoztam, mert végül is csak a rögzítő pánton járkáltak az emberek, a távirányítónak meg szerencsére nem lett baja, amúgy se nagyon használom. De ha rossz lett volna, akkor volt tanúm, hogy mi történt.
Ha már ennyire ott bontani akarják a boltban, akkor vigyék egy dedikált, nyugodt helyre, és ott nézzük meg együtt, és mondjuk ott ki is lehetne próbálni sötétben. Szerintem ennyi pénzért már elvárható lenne az a plusz 3 perc, és egy 1m2-es külön sarok... Mondjuk én a legolcsóbb modellt vettem, aki a drágábbat veszi, ott még inkább fontos lenne ez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.