Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) bnorci71 válasza odium (#69327) üzenetére


bnorci71
addikt

jó hónapja használom az 55Oled706-t
a tv csatorna váltás tényleg lassú még a 12éves Samu is gyorsabb a menü szerintem nem lassú egyáltalán, sőt ahogy pattogtatod a távot úgy szalad a menü is nyíllik záródik az opciós lista

fény
mindenki kevesli ,hogy jajj jujj az Olednek kevés, nekem egyáltalán nem kevés amit tud, na meg ha mozizni akarok besötétítek, nem verőfénybe fogok mozizni :Y
nálam a C1 volt még képben aztán a több támogatott HDR szabvány és hangformátum miatt a 706 lett. Bár van HTPC de a UHD már nem megy neki dedikált lejátszót se akartam a Kodi meg mindent visz de a beépített lejátszó is.

nem mondom, hogy ez jobb mint a Sony vagy Lg B/C1 csak az eladó hülyeségeit cáfolom.

TechN7ne
Én sem hallottam jókat a Philips-ről ,gyenge alatta a hardver ,lassu a menü ,kedveli dobálni a hálózatot ,maga a márka sem volt soha az elsők közt.

a hallottam meg a tapasztaltam elég messze van egymástól
Hálózatot még sose dobott el, mire gyenge a hardver? Pénteken DTS-HD-Master Audió anyaggal fárasztottam kb 5-6órát meg se rezzent még csak meleg se volt hátul ezek a fájlok 4-6perc és ~1Gb körüliek szóval van adat amivel dolgozni kel. De UHD film hálózatról játszva beletekerve se reccen a vas.
Szóval a hallottam ezt azt nem terjesszük már :R
Nem azért védem mert ezt vettem és ez a legjobb mert van tőle jobb tv ez biztos.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69352) b. válasza jonhy86 (#69349) üzenetére


b.
félisten

Nagyon szép tv, egyedi dizájnnal.:K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69353) alaves válasza NoMagix (#69348) üzenetére


alaves
addikt

Már írtam, de akkor ismételjük át: Philips P5 gen2 (OLED754) =~ LG Alpha9 gen4 (LG C1)
Ennek alapján az OLED-ekben lévő Philips P5 gen5 (2021) vélhetően a Sony A90J-ben és a Panasonic JZ1500/2000-ben lévő képfeldolgozó hardverekkel vetekedhet, vagy jobb. A 706-osban lehet, hogy gen4-es van, de az is erős nagyon.
A 706-os C1 kategóriájú TV.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69354) bnorci71 válasza TechN7ne (#69331) üzenetére


bnorci71
addikt

Sok Philips felhasználó dicséri mert a sajátja ,rosszat nem fognak róla mondani viszont egy erre szakosodott értékesítő rögtön felvilágosít ,hogy hanyagold inkább.

ja mert az eladó ám tudja hisz használja otthon mindet....
érdekes az MM eladó a Philipsről beszéli le a Sonys meg a sajátját tukmálja.
És mint írtam nem azért védem nem is védem a tapasztalatom írom le. Mint ahogy azt is leírtam az enyém valamiért fagy, de a lefikázott Philips támogatástól max másnap jön a válasz, hogy mit csináljak mit próbáljak hogy a hiba elháruljon vagy meglegyen mi okozza. Pedig le is szarhatnának sablon szöveggel nyugtathatnának majd a következő fw javítja. De hát ők csak tegnap kezdtek tv-t gyártani nem évtizedek óta mint a kicsi tigrisek :) semmi bajom velük 12évig volt Samu maximális megelégedéssel, szóval tudnak ők csak én még emlékszem amikor GoldStar volt a neve az LG-nek :K

De nem legyen ebből háború, csak maradjunk a tényeknél saját tapasztalatoknál :R elég ha a Oled-Qled hívők egymásnak esnek :(((

na ez még ide kívánkozik
https://prohardver.hu/hir/oled_teve_brit_vakteszt_valasztottak.html

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69355) b. válasza alaves (#69353) üzenetére


b.
félisten

5. generációs a 706 ban lévő P5 Whathifi szerint, mindegyik 2021 es modell az . [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69356) bzoley válasza fulton (#69350) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem nem. Nálam az alap game módban(amiben megy a tévé is) fényerő:30, csúcsfény:ki
SDR filmnél egyéniben 40/közepes

(#69357) magicbox válasza odium (#69327) üzenetére


magicbox
senior tag

Most váltottam 806-ra. Kb. simán f@..g amit mondtak. Jól megnéztem a C1-et (azt akartam először) és elhoztam a Philips-et helyette (nem gondolnám, hogy a 706 és 806 között nagy különbség lenne, nem olvastam utána). A rendszer nagyon gyors (max szokalan volt nekem a samsung után), nincs fényerő gondom se. Különben az eladók szavát annyira kell komolyan venni, hogy csak nah.... Mindig ki van nekik tűzve, hogy mit kell tolni és miből kell eladni, mert ott rohad rajtuk. Jutalékot kapnak az mm-ben és a euronics-ban is. Mondjuk igazán profi, szakképzett eladók már rég nincsennek ezeken a helyeken. De ez vhol érthető is.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#69358) bnorci71 válasza Vhiktor (#69330) üzenetére


bnorci71
addikt

ezt egy lengyel oldalról loptam


hogy ez sok vagy kevés azt én nem tudom :N

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69359) magicbox


magicbox
senior tag

Kérdés a nálam profibbakhoz... Én használok HTPC-t, Kodi, stb. Ryzen 3600, 16GB ram, AMD RX570. A Philips szerint a PC-t limited RGB-ben kell használni (15-235), több fórumon meg mindenhol a full RGB-t tolják (0-255). Nálam jelenleg full RGB 4.4.4 10bit megy HDR-es film esetén. Eddig hibát nem láttam. Akkor miért is lenne jobb nekem a butított RGB, amit a Philips mond? Azt bekapcsolva a kép is picit sötétebb lesz, semlegesebb színekkel. Esetleg nem a pc monitor módra gondolnak ilyen esetben? Nálam az a használat minimális, mert gyakorlatilag a KODI indul rögtön.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#69360) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Pár nagyon látványos HDR filmeket írhattok...
Már mindent láttam ,újszerű fantasy filmeket meg már felzabáltam ,annyira uncsi ,hogy nincs már egy jó film. :D

(#69361) sub71


sub71
aktív tag

Lassan 2 hónapja vettem Philips 806-ost. Azért, mert számomra jobb, mint az Lg , az android szimpatikusabb és ezerrel hasít, az ambi brutálisan szép, a képe, színvilága, mozgásmegjelenítése jobban bejön, stb... DE egyszer sem fikáztam az Lg-t, max. felsoroltam mi az, ami nem szimpi benne... Itt a fórumon van egy-két, számomra felfoghatatlan figura, akiknek bár még soha nem volt Philips, Sony tévéjük, de egyszer találkoztak egy emberrel, akinek a hugának a lánya 20 éve vett egy ilyen tévét, és az szar volt, tehát az összes szar.....ezekkel emberekkel/érvekkel nem nagyon lehet vitatkozni... :F

[ Szerkesztve ]

(#69362) alaves válasza magicbox (#69359) üzenetére


alaves
addikt

Igen, a PC monitor módra gondoltak.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69363) magicbox válasza alaves (#69362) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm. Akkor jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#69364) alaves válasza bnorci71 (#69358) üzenetére


alaves
addikt

Egyazon sémát használnak a gyártók fényerőben is:
Philips 706 ---> 806
LG C1 ---> G1
Sony A80J ---> A90J
Panasonic JZ1000 ---> JZ1500/2000

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69365) TechN7ne válasza alaves (#69364) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD

(#69366) magickonfig válasza Celtis (#69287) üzenetére


magickonfig
tag

Sajnos nem. Pedig ez az egyik fő tulajdonsága az extractornak, hogy olyan 720p fekete videó jelet kell , hogy küldjön az erősítőnek ami a régi nem ARC-os AVR is képes legyen fogadni.

#69266 szerintem leírtam, ha kicsit lejebb olvasod ;) coax SPDIF el működik.

Extractor ezért is vette, hogy az arc-ot leválassza.

(#69367) Celtis válasza magickonfig (#69366) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor esetleg hibás vagy nem kompatibilis az erősítőddel.

(#69368) daneel_hu válasza Ren Hoek (#69335) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintetek a G1 megéri 55 colon, vs. a C1 65 col ugyan annyiért?"

65 col.

(#69369) ziggi_zug válasza Fandango (#69334) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Egyet értek. És nem csak én:
https://youtu.be/5yDeZ-6I0_A

@odium - #69327
Ettől függetlenül a Philips által rendezett összehasonlító tesztet kivéve minden valamire való teszt csatorna a leggyengébbnek hozta ki. A fényerő amúgy kb. mindegy, hacsak nem hokit nézel egész nap. Egy átlagos OLED képe már nagyjából elég mindennapos használatra. Ha mozizni kell és nem vagy annyira kényes, hogy épp egy tized másodpercig mi látszott a másik szoba sarkában a képen (aminek nincs jelentősége a story szempontjából), akkor mindegy melyiket veszed. Amúgy az ambilight valakinek bejön, nekem kifejezetten zavaró (lenne).

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69370) Methox91 válasza Ren Hoek (#69335) üzenetére


Methox91
junior tag

B7 nagyobb fényerejü mint sok mostani oled. Sony 77 colos AJ80am gyengébb fényerejü de igy is bőven elég , én is b7ről váltottam. 65 colos c1et vedd mindeképpen.

(#69371) Vhiktor válasza bnorci71 (#69358) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Hát, hogy miért az SDR-t hasonlították össze az rejtély számomra........

Ez viszont már beszédesebb:

706:

LG CX:

Ha ez igaz akkor a Philips 706 az LG B1-el van pariban kb,.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69372) Vhiktor válasza magicbox (#69359) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha csak filmezésre használod, akkor a PC-t fullra kell állítani, a Kodit limitedre és a TV-t is limitedre, amennyiben ha van ilyen állítási lehetőseg a Philipsen.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69373) Vhiktor válasza alaves (#69364) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Sony A8H kb 540 nit körül mozog, az A83J meg ha jól emlékszem 650 körül.
Az A90J közelíti meg a 800 nitet.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69374) delibab


delibab
senior tag

Emag újracsomagolt oled-et vennétek? :F

Megrendeltem egy Sony XR55A90J-t… kíváncsi leszek, megnézem a boltban és ha gyanús akkor át sem veszem

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69375) ziggi_zug válasza delibab (#69374) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Nem... Márcsak a garancia miatt sem. Nem magyar a gari rajta (valszeg román), vagyis hiba esetén külföldre kellene küldeni javításra. Ezt azért ellenőrizd mielőtt megveszed!
Amúgy az újracsomagolt nem feltétlenül jelent hibát. Ha sokkal olcsóbb, csak akkor gondolkodnék el rajta. Amúgy nem kockáztatnék.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#69376) fulton


fulton
addikt

Nem értem. Bravia core n vannak IMAX filmek. A tv támogatja, reklámozza az imax enhaced et. Viszont ott akár melyik filmet indítom el alul és felül a fekete csík nem tűnik el miért?
Pedig úgy reklámozza hogy telobe kerül a képernyőre a film.

(#69377) magicbox válasza Vhiktor (#69372) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm. Privátban ugyanezt a beállítást javasolták, amit te is írtál.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#69378) delibab válasza ziggi_zug (#69375) üzenetére


delibab
senior tag

Alapból én sem, de az ára nagyon csábít… 522k lenne, ami azért nem rossz! 36 hó garival adják, de az nem volt feltűntetve, hogy nem Magyar, ezt mindenképpen megkérdezem mert ez fontos lenne nekem is, köszi, hogy írtad! Annyit írtak, hogy a készüléken nincs semmi hiba csak a csomagoláson. Holnap átvehető, szaküzletbe kértem, ott ellenőrzöm aztán majd meglátom…

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69379) b. válasza ziggi_zug (#69375) üzenetére


b.
félisten

Magyar garancia van rajt, az enyem is onnan van.
Minden terméknél írják a forgalmazó céget, a Sonyknal altalaban maga az Emag,szamla es regisztracio minden ugyan ugy mint a tobbi helyen.Itt 30 napig visszakuldheted amugy 14 helyett es 3 ev gari.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69380) alaves válasza Vhiktor (#69371) üzenetére


alaves
addikt

Műszeres mérés alapján fényerő viszonylatában. Látvány tekintetében a Philips képfeldolgozás (többek között a kontraszt vágás hiánya) miatt azonban a 706 a kisebb HDR csúcsfény ellenére fényesebb, dinamikusabb képet ad, ezért inkább C1 kategória (kb. OLED754 vs. C9). A 706-os hardvere pedig erősebb a B1-nél.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69381) bnorci71 válasza Vhiktor (#69371) üzenetére


bnorci71
addikt

jól értelmezem azt a garfikont, hogy ha az egész képernyő fehér, akkor csökken a fényerő?
Miért? Elfogy a bizsera a led-ből?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69382) kovsol válasza ziggi_zug (#69375) üzenetére


kovsol
titán

Ha maga a forgalmazó is EMAG akkor nincs gond. Akkor van gond, ha valami kis cég árul az emagon keresztül. Ez látszik már a terméknél úgyis.
Pl Sony fényképezőgépeknél az EMAG részt vesz a pénzvisszatérítés promócióban is.
Sony esetében egyébként az EGT+Svájcban vásárolt termékeknél beveszik itthon is a szervizbne. [link]

May the Force be with you!

(#69383) Vhiktor válasza magicbox (#69377) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen, mert ebben az esetben nem történik semmiféle konverzió, egyedül csak YUV -> RGB, a többi esetben meg a range is konvertálódik. Minél több kenverzió van annál több hiba csúszhat bele.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69384) Vhiktor válasza alaves (#69380) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Mire gondolsz a kontraszt vágás alatt? Hogy nem használ tone mappinget?

Hardvert nem néztem, csak a fényerőt :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69385) Vhiktor válasza bnorci71 (#69381) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Kisebb bizony :O, egyrészt az ABL okozza, másrészt kikapcsolt ABL mellett is jóval kisebb, bekapcsolt ABL-el meg kb 130 nit teljes képernyőn amit hosszabb ideig tartani tud a panel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69386) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

flatpanelshd:
"Sony has yet to announce pricing details but a rewards program on Sony's website could suggest that the company's first 55- and 65-inch QD-OLED TVs will cost $3000 and $4000 dollars."
+
"We're excited to announce that the Alienware 34 QD-OLED Gaming Display will arrive early this Spring for $1,299 USD," the company said.
:Y

[ Szerkesztve ]

(#69387) delibab válasza Pro Koryak (#69386) üzenetére


delibab
senior tag

Tartok tőle igaz lesz az ár... a sony honlapján már fent vannak a tévék ár nélkül, és ma valami bejelentés is lesz.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69388) Pro Koryak válasza delibab (#69387) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az pont hogy elég jó, ennek a duplájáról volt szó eddig.

(#69389) delibab válasza Pro Koryak (#69388) üzenetére


delibab
senior tag

Igaz!
A 2021-es modellek is magasan indultak :K

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#69390) papi77 válasza bnorci71 (#69381) üzenetére


papi77
addikt

Én ez miatt tettem le arról,hogy monitornak használjam a 806-ost!
Minden másban nagyon jó,de monitornak számomra használhatatlan!

#69385 Vhiktor: Minden oled ilyen?

Az első: NOKIA 1611

(#69391) Vhiktor válasza papi77 (#69390) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69392) alaves válasza Vhiktor (#69384) üzenetére


alaves
addikt

Nem. Én sem értem igazán a dolgot, de a következőről van szó: pontosan beállított 'brightness' referencia fekete esetén, az 'AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4'-nél mindig a 235-nél lesz a referencia fehér, akárhová állítod a 'videokontraszt' értéket (0-100). Ha a 'brightness'-t lehúzod, hogy már a 25 sem villog az AVS teszten, akkor kezd el villogni a kontrasztnál a 235-236-stb.
Ezen kívül (ha megnézed a Philips OLED teszteket) a Philips speciális gamma követést alkalmaz (EOTF-nél is). Továbbá az alap képfeldolgozás 0 értéken is élesebb képet ad, mint a többi gyártónál.
Talán ezek lehetnek azok az okok, amelyek miatt látványosabb a Philips OLED-ek képe (pl. nálam OLED754 vs. C1)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69393) Blaise


Blaise
veterán

LG 2022-es modellek mikor várhatóak itthon?

(#69394) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

LG OLED CX tv-m van és e mellé szeretnék soundbar-t vásárolni.
Jelenleg a legszimpatikusabb a Samsung HW-Q800A soundbar-ja , még úgy is, hogy tisztában vagyok vele, hogy pár funkció csak Samsung tv-vel kompatibilis.
Valaki használ esetleg hasonló kombót ? Elégedett vele, érdemes megvásárolni?

A másik opció az LG SN8Y, melynek előnye lehet a kompatibilitás, de a tesztek alapján kevésbé kapott jó értékeléseket , mint a Samsung.

Akinek van tapasztalata bármelyikkel, kérem, hogy írja meg.

Köszönöm!

(#69395) viera válasza Pro Koryak (#69388) üzenetére


viera
őstag

Igen,ez annyira már nem rossz.
Vincent Teoh is ezt az árat mondta a napokban az egyik videóban. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#69396) Methox91 válasza Piotrus (#69394) üzenetére


Methox91
junior tag

Samsung q800a egyik legjobb ár/értékü soundbar jelenleg.
Nekem is tervbe volt a megvétele csak elhoztam helyette egy lg sn8y 150 ezer hufért akcióban. Samsung n650ről váltva nagyobb ugrásra számitottam de nem egy rossz soundbar . Utolag mindenképp q800at vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#69397) Vhiktor válasza alaves (#69392) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Akkor ebben az esetben a kontraszt úgy működik mint egy oled háttérfény állító.

Ha linkelsz egy tesztet szívesen megnézem :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69398) alaves válasza Vhiktor (#69397) üzenetére


alaves
addikt

Így igaz, a 'videokontraszt' is az OLED pixelek fényerejét állítja. Ha majd Philips OLED-et fogsz kalibrálni, jobban fogod látni, addig is néhány teszt: [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#69399) Vhiktor válasza alaves (#69398) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Megnéztem amiket linkeltél, hát eléggé felszaladt a szemöldököm :(

Mindenesetre ott ahol volt HDR mérés ott semmi nem támasztja alá, hogy bármivel is világosabb lenne mint bármelyik oled, sőt az EOTF görbe a referencia alatt fut, így még általánosságban sötétebb is.
Viszont roll offot nem igazán használ ez miatt világosabb lehet a világos jelenet viszont így nagy valószinűséggel lőttek a fehér részleteknek is.

De a különöző oldalakon teljesen más mérési eredmények vannak, úgyhogy a fene sem tudja.

Nemoskára kapok egy teszt készüléket a philipstől ott majd jól megnézem.

Érdekesség, hogy Philips tv tulajok nem igen kalibráltatanak, eddig csak egyetlen egy Philips tv-vel volt dolgom az is egy LCD volt, pedig néemlyik teszt alapján ezekre aztán igazán ráfér egy kalibráció. Talán nem annyira elterjedt még az országban.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69400) deo1977


deo1977
tag

Ez gyorsan ment, felhívtam az LG szervíz központot, a múltkori bejelentésem óta adatokat se kértek, majd ma felhívott a szervizes, elküldtem neki a képeket a foltos kijelezőről, rá egy órára hívott is hogy megrendelte a cserepanelt, jövőhéten jön beszerelni házhoz :D így kell ezt csinálni!
Azért tegyük hozzá hogy a múltkori középen rózsaszín foltos hibámat simán elutasították, ezzel kár is próbálkozni, nyilván az EVO-s penelgyártás még sajnos elég lottó kategória.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.