Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) Callisto válasza daneel_hu (#34694) üzenetére


Callisto
őstag

Én is könnyedén észreveszem. Egyik ebben jobb, másik abban. De mintha ezt is írtam volna.

Egyébként a mai napig a CRT adja a legjobb képminőséget. És ez nem vicc.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#34702) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!
LG 55c9 most 1300€, jó ár érte? Épp csüt volt fenn egy teszt a b9ről és arra irtak 400 000ft os árat. Igaz ha 330 al számolunk akkor ez is annyiba jön ki cca, de ez vlmivel jobb ha jól tudom.

Köszi. Szép napot!

(#34703) rothfb válasza renatto (#34700) üzenetére


rothfb
veterán

:DDD :DD

(#34704) powerup2


powerup2
addikt

Azt tudja valaki hogy pl a netflixen nézek egy sorozatot de tudom hogy annak DD+ a hangja viszont az erősítőn csak 5.1 látok ha viszont letöltöm a sorozatot és média lejátszóról himedia q5 pro-ról nézem akkor rendesen kiírja hogy DD+ az oled tv-m pedig B7-es LG ???

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#34705) krx21 válasza Callisto (#34701) üzenetére


krx21
nagyúr

"Egyébként a mai napig a CRT adja a legjobb képminőséget. És ez nem vicc."
Igen, de max SD felbontásban és ott is kevesebb kontrasztal és színnel...

(#34706) Celtis válasza powerup2 (#34704) üzenetére


Celtis
veterán

Még ha a Tv tudja is, sem az optikai kimenet sem az ARC nem támogatja HD audio formátumok átvitelét.

(#34707) powerup2 válasza Celtis (#34706) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor kell egy média lájátszó ami támogatja a Dolby Visiont és megy rajta a netflix is :) csak melyik média lejátszó tudja mindezt ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#34708) grabber válasza renatto (#34700) üzenetére


grabber
addikt

Ha lejárt a gari az OLEDre majd jöttök a másik forumba ti is,mert nem lesz ingyen panel csere :D
Nincs oled vs qled topik. De nem is kell :R

[ Szerkesztve ]

(#34709) Celtis válasza grabber (#34708) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, hogy addigra már a samsung se fog LCD-t gyártani. :DD

(#34710) rothfb válasza Celtis (#34709) üzenetére


rothfb
veterán

Pont azt akartam mondani, hogy a Samu is csak oledet fog gyártani, aztán a qledesek jönnek majd ide.;]

(#34711) Celtis válasza rothfb (#34693) üzenetére


Celtis
veterán

Miközben a másik topikból kiderül, hogy valójában csak savanyú a szőlő. :)

(#34712) grabber válasza Celtis (#34709) üzenetére


grabber
addikt

Ezt nem lehet tudni. Igen kár,hogy a qled nem tud olyan feketét mint az oled. De ezzel tisztában is voltam. Viszont karácsonykor nem kell szervizest hívnom. Éjjel nappal mehet a TV,ezt nem tudja az oled. De ezt ti is tudjátok,mert nem éjjel nappal néztek rajta tv-t. Csak alkalmanként és azt minőségibben.

Nektek meg azért savanyú a szőlő,mert vesztek egy tv-t, de nem lehet rajta játszani mert beéghet. Ha beég nincs gari rà hivatalosan. Ha egyszer nem cserèlnek benne panelt,akkor meg nem sokat ér majd. Vissza kell venni a fényerőt,mert tönkremehet ha nem teszed. Van egy Ferrarid,de ha felpörgeted a motort és tönkremegy,akkor nincs rá gari. Olednél ezt simán leírják. Addig amíg az LG így áll hozzá,addig ez nem hátrány mert megjavítja. De akármikor hozhat döntést,hogy a sok panel csere drága neki és csak akkor cserélik ha az a hivatalos gariztatásnak megfelel. Akkor sokan nem kapnának már ingyen cserét. Ezt senki nem vállalja,hogy így marad a gariztatás.

Egyelőre azt tűnik,hogy ti győzködtök mindenkit hogy mennyire jó tv ez. De ez csak akkor igaz,ha van rá gari és ingyen panelcsere. Mert ha a garinak vége,akkor a tv egyszer beég vagy előjön hibája(sajnos előfordul) akkor már nem sokat ér majd. Jön az új vásárlás,mint.megoldás. Kíváncsi leszek,hogy 3-5 év múlva mi lesz a vélemény. De akinek OLEDre volt pénze,remélhetőleg megteheti hogy vesz újat és nem érdekli ha tönkremegy a tv-je. Majd az idő megválaszolja. Remélem akkor is amennyire nyíltan szidjátok a qled-et(vagy negatívan álltok hozzá) annyira nyíltan vállaljátok ha az oled-nél gari után probléma lesz. Remélem nem lesz,de jó lenne ha hosszú távú tapasztalat is lenne. Mert egy jó tv-t nem pár évre venne az ember. Minimum 5 év szerintem elvárható. De erre csak az idő ad majd választ. Lehet,hogy qledem előbb megy tönkre,akkor nyugi ide is be fogom írni. Legyen tapasztalat,hogy az tartósabb- vagy nem.

(#34714) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Rendeltem Telekomtól B8-as tévét 280k-ért és mai napra volt beállítva kiszállítás.
Még mindig rendelés teljesítése státuszon van ezért felhívtam őket, hogy ha már vettem ki mai napra szabit akkor ugye nem szívatnak meg és nem felejtették elküldeni... hát a válasz az volt, hogy még központi raktárban van és tuti nem lesz ma kiszállítva és fogalmuk sincs miért nincs még feldolgozva :W

[ Szerkesztve ]

(#34719) Celtis válasza grabber (#34712) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt, ha nekem válaszolsz, ne használj többesszámot!
Másrészt baromira célt tévesztesz, mert nekem nincs OLED TV-m. Volt rá pénzem, megvettem, de elálltam a vásárlástól, mivel zavart a tinting. (egy fos qled-et váltott, de az másik történet).
Ettől függetlenül lenyűgözőnek tartom az OLED képminőségét, továbbá megint meggyőződtem az LG magas színvonalú ügyfél kiszolgálásáról, és alig várom, hogy megint OLED-em legyen.
Volt plazmám több is, szóval ez a beégés para teljesen hidegen hagy. Akkor is azok jöttek ezzel, akiknek soha nem volt plazma TV-jük.

(#34721) renatto válasza grabber (#34712) üzenetére


renatto
őstag

Írhatnál már egy levelet az LG-nek, hogy jó lenne ha beégne... két hete csak arról áradozol itt, hogy beég az OLED... holott nem is ez a jellemző manapság.

Volt olyan Fifa amelyikbe 700 órát toltam és nem égett be... Ezen kívül is rengeteget játszok, többnyire HDR-ben, ami 100-as OLED fény, szóval szimplán b@romság amit írsz... félrevezető és már unalmas is.

Azért, mert OLED LEHET elromolhat, évek múlva, azért tuti nem fogok egy sz@r képet nézni naponta, éveken keresztül (LCD)....mert annak a minősége vagyis annak hiánya biztos, míg hogy ez elromlik, az egy TALÁN. És mi lesz ha elromlik?! Esetleg garancia időn túl... Semmi. Vagy megcsináltatják vagy vesznek újat. Ahogy minden más termék esetében.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34722) daneel_hu válasza grabber (#34712) üzenetére


daneel_hu
addikt

3 vagy 4 beégés volt itt a topikban összesen az utóbbi 3 évben.
2018-as, 2019-es készülékek esetében nem jelentkezett ilyen probléma.

(#34723) AL


AL
addikt

Sziasztok ! 5 hét után tegnap végre megkaptam a cserekészüléket (55GZ950). Mint korábban is írtam az Én készülékem is gyártási hibás volt ( téglalap a kijelző közepén ). Próbáltam csereutalványt kérni, de nem ment. Kérdeztem a Fogyasztóvédelmet is, az Ő válaszuk az volt, hogy bíróságra vihetem a dolgot. Persze ott évekig húzzák az ügyet. Sajnos a Fogyasztóvédelem most sokkal rosszabb, mint korábban volt. .... sem ér. Régen a Blahán volt a központjuk, elég volt oda bemenni és elintéztek mindent. Az Általatok emlegetett előző állapot visszaállítása nem jelenti azt, hogy csereutalványt kötelesek adni, ha kérem. Ez csak azt jelenti, hogy ugyanolyan készüléket, vagy annak az utódját kell kapni garanciális csere esetén. Eddig csak néhány órát használtam. A gyári képbeállításai jobbak, mint az EZ nek voltak. Nem állítottam rajta semmít, csak a fényerőt vettem le 100 ról 60 ra. A HDR filmeknél is szebb a kép, jobbak a színek. Remélem ezt nem kell cserélni és kibír vagy 10 évet, de erre a mai technikánál kevés az esélyem. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34724) dh66e válasza AL (#34723) üzenetére


dh66e
veterán

Örömteli hogy megoldódott. :K

(#34725) AL válasza dh66e (#34724) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Igen, ez az 5 hét egy kicsit sok volt. Jobb lett volna egy csereutalvány, de ez még mindig jobb, mintha valahonnan előbányásztak volna egy 2017 es ócska panelt. Az elmúlt héten írta itt egy hasoló hibát tapasztaló B7 tulaj, hogy Neki az LG cserélt panelt. Remélen sem Nekem, sem Nektek nem kell ilyen galibát mégegyszer végigcsinálni ! Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34726) gu007 válasza powerup2 (#34704) üzenetére


gu007
aktív tag

Mennie kellene, mivel a DD+ is tömörített hangformátum. Nálam megy simán az ARC-ön. Lehet a tv menüjében a hangnál kellene állítani.

(#34727) torma1981 válasza Callisto (#34683) üzenetére


torma1981
veterán

És mennyi a nagy QLED ára? Vagy 100-200k-val több mint az OLED. Miről beszélünk. Nem elég, hogy gyengébb, de még drágább is.

(#34728) powerup2 válasza gu007 (#34726) üzenetére


powerup2
addikt

hangnál nálam automatikus volt beállitva most átállitottam DD+ra de az erősítőn továbbra is csak az van irva hogy Dolby D 3/2.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#34729) dh66e válasza AL (#34725) üzenetére


dh66e
veterán

Az időt soknak tartom ennek max 2 héten belül le kellett volna záródnia, csak nem képeslapon leveleznek a központtal 2019-ben. :W
Ami a cserét illeti viszont korrektnek tartom kaptál egy jobb,modernebb új készüléket teljes garival.Ennek így kell működnie.Esetleg az anyagi része miatt jártál volna jobban?
Gondolom akkor is panát vettél volna esetleg más tipust ezért lett volna jobb a csereutalvány?

Egyébként igen, nem jó dolog ez még lcd-s időkben éltem meg ezt a hercehurcát egy japán gyártó termékével.Reméltem azóta felgyorsultak már az ilyen folyamatok ,de ezek szerint sajna nem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#34730) grabber válasza AL (#34723) üzenetére


grabber
addikt

Sajnos rá ment 5 heted,de így jól jártál az újabb készülékkel. Egy felső kategóriás TV-nél kezelhetnék gyorsabban. De gondolom erre újra indul a gari?

(#34731) Gaben360 válasza grabber (#34712) üzenetére


Gaben360
senior tag

Azt honnan szedted elő,hogy nem lehet rajta játszani?
Én játszottam az előző oledemen is, és ezeni is játszok, most hogy lassan év vége, napi szinten.
Az előző sem égett be 2 év alatt, egyik karácsonykor sem kellett szerelőt hívjak, gyanítom most sem kell majd.
Szerintem mindenki jobban járna,ha átmigrálnál a kúledtopikba,és ott hírdetnéd az igét.
Ja és egy jó barátomnak 4 éves az oledje, ott aztán megy mesecsatornától kezdve,az xboxig minden,és még az sem égett be!!! Na erre varjál gombot.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#34732) rothfb válasza AL (#34725) üzenetére


rothfb
veterán

Én is örülök, hogy megoldódott. Használd egészséggel a tv-t!
Amúgy irónikus a fogyasztóvédelem hozzáállása. Kiváncsi vagyok, hogy a nagy fogyasztóvédők, mint Daneel, mit szól ehhez. Mármint ahhoz, amit mondtak neked. Innentől már tényleg csak a bíróság lenne, de az idő, pénz és évekig tarthat, így egy pénzvisszavétel már nem éri meg. Nagyon nem.

(#34733) daneel_hu válasza rothfb (#34732) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Kiváncsi vagyok, hogy a nagy fogyasztóvédők, mint Daneel, mit szól ehhez..."

Hülye. :) ;)
Összességében jól járt AL, még akkor is ha hivatalosan nem így kéne eljárnia a cégnek.
Sőt, ez így még mindig jobb mintha kerítettek volna neki egy 2017-es panelt valahonnan szervizelésre.

A törvény "szerződés előtti állapot visszaállításáról beszél" mely nem lehet más mint = pénz vissza. Szerintem elég egyértelműen fogalmaz. Ha jól rémlik akkor ebben a törvényben még az is egyértelműen le van írva, hogy elsődleges fontosságú a fogyasztó vagyonértékánek megőrzése. Tehát nem kaphatsz a mai nap olcsóbb készüléket mint amilyen a meghibásodott készülék újkori értéke volt.
De mint mondtam, az teljesen törvényes ha szereznek egy régi panelt és megcsinálják.
Kecske és káposzta esete...

Al helyében bíróságra jártam volna, - pénz vissza - majd vesz QLED. :O ;]

(#34734) Callisto válasza torma1981 (#34727) üzenetére


Callisto
őstag

Tanulj meg olvasni. Egyik ebben gyengébb, másik abban. Az a baj, hogy sok ember nem hajlandó elismerni a hátrányokat, csak az előnyök léteznek. Közéjük tartozol.
Én elismertem és tisztában vagyok mindegyik előnyével és hátrányával. Erről is beszéltem, de a szűrőd "jól" működik. :D
Az ár pedig attól függ, mikor és hol veszed. Képzeld amikor én vettem a két TV-t közel egyszerre, a 65Q9FN volt kevesebb hat számjeggyel. Most akkor mi van? :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#34735) daneel_hu válasza Gaben360 (#34731) üzenetére


daneel_hu
addikt

Arra gondoltam, hogy karácsonykor bejelentek egy beégést.
Kíváncsi vagyok kijön-e a szerviz. :P

(#34736) krx21 válasza grabber (#34712) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönjük, hogy ezt leírtad és hogy itt voltál. :C
Találkozunk a Quled topicban... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34737) rothfb válasza daneel_hu (#34733) üzenetére


rothfb
veterán

"Al helyében bíróságra jártam volna, - pénz vissza - majd vesz QLED. :O ;]"
Hát persze, biztosan így csináltad volna...:DDD :P :D

(#34738) Gaben360 válasza daneel_hu (#34735) üzenetére


Gaben360
senior tag

Egy E8 Miatt? Ne hülyéskedj, hát persze hogy kimegy, ott ülnek ügyeletben, hisz jól tudják,mint ahogy tanult és bölcs fórumtársunk is megmondta, hogy a legtöbb beégés karácsonykor van, pláne ha játszol is rajta!! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#34739) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A gond az, hogy ízlésbeli probléma van sokszor. Tudom ez nem tetszik mindenkinek egyöntetűen. A “nappal nincs elég fényerő” argumentum a videofília Fássy mulatója Csokis Tibivel meg Hugyos Pityuval :DDD. A jó kép befelé mély, “ablak egy világra”, sosem kifelé süt. Eleve nem jó a szemnek az utóbbi. Ez azért oszlopos része a marketingnek, mert az LCD ezt tudja; sugározni az UV tartományt a szembe.

Hogy más dimenzió az OLED, mint ahogy előttem említette egy kolléga? Abszolút! Eleve emisszív, más spektrális összetétele van a fénynek. Innentől másik galaxis. Hozzáteszem, a 65VT60-on megszokott természetes mozgásmegjelnítés és a kép naturális mivolta után nem egyszerű az élet. Gyanítom ebben része van az igazi RGB színkeverésnek is. Ott van még a blooming is ami plazma/OLED után kiüti az ember szemét, sosem homogén a kép és az a gusztustalan LCD átsejlés az éles kontrasztok körül, brrrrrr... :DDD

Érdemes megnézni a filmek ADL értéke hova esik, durván felül becsülve az összes film 20% alatt van, de megdöbbentően sok van 5% körül. Azt hiszem innen egyértelmű a dolog ;)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#34740) rothfb válasza torma1981 (#34727) üzenetére


rothfb
veterán

Nem drágább a Qled, mint az oled, viszont nem is olcsóbb. És pont ez az egyik baj a Qledekkel, hogy a Samu az oledekhez méri az árait, miközben hiába vannak az oledeknek hátulütői, képminőségben az oled a csúcs, a Qled csak 2 szinttel alatta van. A Qled csak egy ledtv. Abból a legfejlettebb, de akkor is csak egy ledtv. Quantum led... Ez egy fantázia elnevezés, jól hangzik, de csak ledet takar.

(#34741) rothfb válasza daneel_hu (#34735) üzenetére


rothfb
veterán

Lehet, hogy igen és akkor okozol pár kellemetlen órát egy szerelőnek karácsonykor...:F

(#34742) izisz


izisz
senior tag

Ha szabad a cicaQOharc közben élményt megosztani... ;]
Kedden megkaptam a "drágaszágot", 55C9.
Húba+... Sokat néztem boltokban, ácsorogtam tátott szájjal, milyen cép és jó és de jó lenne.
De az semmi ahhoz képest, amilyen élményt itthoni körülmények között nyújt.
Azok a YT-n található mindenféle természetfilm részletek 4K HDR-ben, a "meg tudnám fogni a cseresznyét, olyan valósághű" érzés, a Nap csak ott süt, ahol van és nem az egész panel fényes... (szigorúan) Számomra ez leírhatatlan nagy élmény, változás a sok éves, átlagos samu lcd után. Első éjjel hajnalig nyomogattam a YT-t rajta és csak bámultam tátott szájjal, hogy milyen szép, "orgazmus a szemnek" :Y :K

(#34743) daneel_hu válasza rothfb (#34741) üzenetére


daneel_hu
addikt

Inkább nem, mert szerintem bevizsgálás nélkül elviszi. :C

(#34744) Gigi01 válasza izisz (#34742) üzenetére


Gigi01
őstag

Ezeknél én is csípem,és szép

Ma mondom az Ad Astra-t hdr-ben megnézem.
Én nem tudom,de nyomtam ki,azt sem úgy fogom nézni,hányás a kép.
Valaki nézte ezt a filmet ilyen minőségben?,kíváncsi lennék mi a véleménye.

Helyette a Titan-t néztem.

[ Szerkesztve ]

(#34745) lionshamlet válasza izisz (#34742) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Az a baj, hogy a Youtube-on jobbak a demoanyagok, mint a letöltött 50-70Gb-os UHD-HDR filmek :U

(#34746) belan válasza janos666 (#34590) üzenetére


belan
addikt

Gratula jó választás a c9 .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34747) daneel_hu válasza lionshamlet (#34745) üzenetére


daneel_hu
addikt

De azok nagy része 60 fps, míg egy 4K/HDR mozifilm ugyanúgy 24.

(#34748) PuMbA válasza izisz (#34742) üzenetére


PuMbA
titán

"Azok a YT-n található mindenféle természetfilm részletek 4K HDR-ben, a "meg tudnám fogni a cseresznyét, olyan valósághű" érzés"

Csak kár, hogy nem ezeket fogod rajta nézegetni, szóval az egész sz*rt sem ér :DDD Ezeket a demó anyagokat be kéne tiltani, mert olyat mutatnak, amit nem fogsz megkapni valós filmeknél / sorozatoknál és egyéb videó anyagokban.

[ Szerkesztve ]

(#34749) gu007 válasza powerup2 (#34728) üzenetére


gu007
aktív tag

Nálam automatán van és jól működik. Tv adásnál DD surrand, Netflixen DD+ vagy atmos

(#34750) rothfb válasza daneel_hu (#34743) üzenetére


rothfb
veterán

És csak jövőre kapod vissza...:DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.