Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) janos666 válasza dh66e (#34596) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, közvetlenül a raktárukról (nem a Váci úti átvevőhely). Aki a pultnál állt az ajtóval szemben, az nagyon rendes volt, feledtette a másikat, aki ... na mindegy, gyorsan bekerült az autóba, és már itt van, ez a lényeg, hogy bontatlan volt 420k-ért és hibátlan is. :B

Első ránézésre talán apró visszalépésnek hat, hogy nem találom, miként lehetne bekapcsolni a PC 4:4:4 módot. Hiába írom be kézzel a PC betűket a HDMI4 nevének, ennek hatására nem változik semmi.
A Game/Játék módnak ALLM nélkül is mindig alacsony a késése, de kicsit gyengébb a képminősége, mint a Cinema/Színház-nak. Az ALLM pedig gyakorlatilag a Cinema/Színház-ból is Game/Játék módot csinál (ugyan úgy leesik a késés és butul kicsit a képminőség, illetve le van tiltva sok "képjavító" az almenükben, míg ez aktív).
Mondjuk legalább közel sem butul annyit az árnyalatfelbontás alacsony késésű módban, mint a C8-on PC módban, ugyanakkor a C8 ilyenkor tudott volna 4:4:4-et is. Viszont HDR-hez úgysem volt elég jó a PC mód árnyalása, és kényelmes lenne, ha nem nekem kell ezt kapcsolgatni (magát az MPC-HC filmlejátszót nem ismeri fel, de ha 24Hz-re vált a madVR, akkor visszavált normál módba az ALLM).

A pillanatnyilag hivatalos EU 04.70.05 firmware-el ugyan nem kapcsol be automatikusan a G-Sync, de kézileg "erőltetve" már jól működik (nincs az a feketébe villódzás, mint az dobozból kibontott verzióval volt) és kellemes a C8-hoz képest kb. felezett késéssel együtt. Jobb érzés egy FPS játékban rángatni az egeret. :K

A 2160p100 vagy 2160p120 nem működik nálam sem YCC 4:2:0-al és 8bit-el, de ez várható volt a külföldi fórumbeszámolók alapján, csak az 1440p120 jó (az HDR-el és G-Sync-el együtt is).

Szemre szerintem túl világosak rajta a sötétszürkék (olyan "nincs is fekete" a kép hatása, már-már kicsit LCD-s), főleg alacsony késésű módban, de azt (remélem valamelyest LLM-ben is) majd megoldja egy kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34602) lionshamlet válasza darvin555 (#34598) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Hdr10:
statikus dinamikatartomannyal dolgozik.
Egy fix beállított metaadat alapjan jelenik meg a HDR a filmben, minden képkockán-jeleneten ugyanaz a beállítás érhető csak el.
Tehát a film elején indul a hdr es semmi változás nincs a jelenetek között a film végéig.

Hdr10+:
dinamikus dinamikatartomannyal dolgozik.
Lehetőség van képkockák-jelenetek között is változtatni a HDR megjelenítésen.
Ingyenesen liszenszelhető.

Dolby Vision:
ugyanazt tudja mint a Hdr10+, csak fizetős szolgaltatás.

Kérdés melyik Fog jobban elterjedni.
Mint annak idejen a Bluray disc vs hddvd.

(#34603) darvin555 válasza lionshamlet (#34602) üzenetére


darvin555
tag

Köszönöm! Így már teljesen tiszta! :)

(#34604) rothfb válasza darvin555 (#34603) üzenetére


rothfb
veterán

Én még hozzátenném, hogy korábban valaki linkkelt tesztet, hogy van e látható különbség a hdr10 és a dv között egymás mellé téve a kettőt.
A válasz, hogy nincs. A dv marketingfogás, hogy könnyebben eladható legyen az adott tv. ;]
Na lehet jönni, leszek bokszzsák...:DDD
De egyébként ez a véleményem.:K

[ Szerkesztve ]

(#34605) daneel_hu válasza rothfb (#34604) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jah.
Csakhogy a Dolby Vision az egy megfogható elnevezés, szerintem kellemes a hangzása, míg a HDR? :)
Ráadásul a HDR összetéveszthető a fényképezők által mesterségesen összelegózott "HDR", - nagyobb dinamikatartományú - képekkel. De semmi köze az egyiknek a másikhoz... nagyon szerencsétlen elnevezés.
Anno a Full HD is egy jól hangzó név volt, vitték is mint a cukrot.

A HDR amúgy önmagában is rohadt jó dolog (vagy DV, ahogy nézzük), még a topikba látogatók közül is sokan nem értik, hogy nem a 4K a nagy szám, hanem az ami kéz a kézben jár vele. :)

(#34606) renatto válasza rothfb (#34604) üzenetére


renatto
őstag

Normális tévé esetén. :N Legfeljebb egymás mellett lehet meglátni az apró különbségeket. Az egyik tesztben Apple TV-vel hasonlították össze, de ott is az volt a gond, hogy a HDR adatokkal - is -"csal" az ATV . Ha ha jól tudom a HDR10-el pont az a baj hogy a tévé gyártó "úgy használja fel az adatot ahogy akarja". Tehát egy olcsó tévére ráírják hogy HDR10 - annak ellenére hogy nem igazán alkalmas rá - de a metaadatokat csak "immel--ámmal használja" vagy úgy ahogy akarja, így az eredmény is gyenge lesz. Azt hiszem HDR10+ és DV esetén már nem lehet "elkummantani" ezt, az kötöttebb.
Az lenne az igazi, ha lenne végre egy közös, ami mérvadó lehetne végre...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34607) krx21 válasza janos666 (#34601) üzenetére


krx21
nagyúr

Játék közben milyen a mozgó sorfelbontás gsysnc esetén?
Érezni, amúgy hogy folyamatosabb?
:R

[ Szerkesztve ]

(#34608) renatto válasza janos666 (#34601) üzenetére


renatto
őstag

Pedig működnie kellene. Bár gondolom nézted Rtings oldalán, de ott azt írják működik (PC címke alatt).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34609) rothfb válasza daneel_hu (#34605) üzenetére


rothfb
veterán

+1 :K

(#34610) rothfb válasza renatto (#34606) üzenetére


rothfb
veterán

+1 :K :R
Egyetértek Veled is Daneel-al is. Ritka az ilyen, ezt is megéltem.

(#34611) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok, nagyon új vagyok a témában, ezért kérnék segítséget. Boldog tulajdonosa lettem egy LG C9 Oled tv-nek, eddig Samsung volt azon ugye automatikus volt a játék mód, itt a PS4 pro-hoz nem akar sikerülni a jó szinbeallitas...játék módot kiválasztom, ugye akkor lehetne finomhangolni, valaki tudna segíteni milyen beállítások lennének jók? Először élénk módban próbáltam játszani a színek nagyon szépek voltak, de ilyen elmosódás vagy ilyesmi volt jellemző. Visszaállítottam játék módra akkor meg totál fakó minden :( minden jotanácsot elfogadok akár privatban is köszönöm szépen előre is.

:R

(#34612) dh66e válasza janos666 (#34601) üzenetére


dh66e
veterán

A lényeg hogy lezajlott. :K
Remélhetőleg rendben lesz a későbbiekben ha reszelnek egy keveset az fw-n.Mondom ezt B8 tulajként úgy hogy tudom ez a tv már nem fog jobb lenni az "apróságok" tekintetében.

(#34613) PuMbA válasza bobby45 (#34611) üzenetére


PuMbA
titán

"Először élénk módban próbáltam játszani a színek nagyon szépek voltak, de ilyen elmosódás vagy ilyesmi volt jellemző. Visszaállítottam játék módra akkor meg totál fakó minden "

Nem fakó, csak a csiricsáré és túlzó színekhez vagy hozzászokva. Ha 2 hétig a "fakó"-t nézed, akkor az lesz a normális és egyáltalán nem fog fakónak tűnni. Így működik az ember, de válassz másik képmódot Játék módban és ennyi. Lesz több színed.

[ Szerkesztve ]

(#34614) renatto válasza bobby45 (#34611) üzenetére


renatto
őstag

Élénk módban a "színek nagyon szépek". :Y Az elég erősen túl van tolva, így valószínűleg a Samun ezt a túlszaurált képet szoktad meg. A PS-hez a játék mód kellene és ha fakónak tűnik a kép, akkor a "kép beállítások"-nál, a "színhőmérséklet" csúszkával tudod ezt állítani. Hátha így sikerül, de még így is fakóbb lesz mint az élénk. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34615) bobby45 válasza renatto (#34614) üzenetére


bobby45
tag

Rendben köszönöm, tehát a kép beállításoknál átállitom játékra, és a szineken meg külön állitgatok. Gondolom a játék módban minden ilyen kepjavito dolgot kikapcsol igaz?

(#34616) gu007


gu007
aktív tag

Tegnap néztem az M5 csatornán egy természet filmet. Volt benne teljes kijelzős havas táj és nem láttam, hogy a szélein sárgás lenne a kép. :) visszább olvastam itt a fórumon, hogy előfordulhat ilyen. Szerencsére eddig elkerül a probléma

[ Szerkesztve ]

(#34617) renatto válasza bobby45 (#34615) üzenetére


renatto
őstag

Nem mindent kapcsol ki.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34618) allein válasza bobby45 (#34611) üzenetére


allein
addikt

Szia. Én mindenképpen ajánlom neked a műszeres kalibrálást. B7 kalibrált képernyője után, nálam a C9 olyan szinten erős, éles, hogy fáj a szemnek, nálam csak PS4 van de egyszerűen iszonyú fárasztó, hiába játék mód. Nem is piszkálom, megvárom a szakembert ;]

Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy roszz választás volt váltanom B7-ről C9-re ;] A menüje érezhetően gyorsabb. C8 nem kapja meg ezt a szoftver frissítést, tudja valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34619) chros válasza janos666 (#34601) üzenetére


chros
őstag

> miként lehetne bekapcsolni a PC 4:4:4 módot. Hiába írom be kézzel a PC betűket a HDMI4 nevének

Nem beirni kell, hanem az ikont kell atallitani PC-re (ahogy @renatto mondja), mindegy mi a neve. Keso volt mar tegnap este, ugye? :D

Orulok, hogy megvan a szett, s latszolag problema mentes, sajnalom, hogy neked kellett xarakodni vele :)

(#34580) sati : "en ugy tudtam az legcelszerubb ha elvegzem a keszuleken a kalibralast, utana pedig DisplayCal-al mar csak finomitok rajta..."

Nem, SDR profile keszitesenek (3dlut) a lenyege, hogy a TV-t majdnem alapallapotba hozod (meg a contrast/brightness-t is, ha a panel "engedi"), s ugy keszitesz profile-t: minden masrol a 3dlut gondoskodik.
A "majdnem" a fenti mondatban a White Point-ra vonatkozott: ha a TV nem nagyon rossz alapbol (vagy a service menuben korrigalhato a WP), akkor a user menu-ben a WP-t 6500K-ra allithatod (az RGB beallitasokkal). De ennyi, s nem tobb :)

(#34620) chros válasza daneel_hu (#34605) üzenetére


chros
őstag

Nem csak ennyi a DV: en most veszek kb 100e-ert kulso lejatszot csak (!) DV tartalomra :) (Minden mas PC-rol (SDR tartalom 3dlut-tal), ahogy edig is.) Majd meglatjuk, elajulok-e tole vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

(#34621) nitro16


nitro16
senior tag

Elég jó áron van mm-ben a 65b9pla 580k + ugye a rl 4 xboom hangszoró. Szerintetek nyugodtan lehet ezt venni c9 helyett?? Tisztában vagyok a különbségekkel, viszont első oled tv lenne stb gondolom fel se tűnne a kettő közötti külöbség... Mit javasolnátok?

(#34622) djnice válasza chros (#34620) üzenetére


djnice
veterán

Nekem is sokkal jobban tetszik a 65B8-on a DV anyag mint a HDR, én egy Nvidia Shield TV Pro-t szereztem be erre, mert az viszi a dual layer-t is (pontosabban fallback-el single layer-re).

(#34623) chros válasza nitro16 (#34621) üzenetére


chros
őstag

Ha arerzekeny vagy (en is az voltam, kulonosen ebben a meretben!), akkor nyugodtan mehet a B9 is. Joparan vagyunk itt B8, B7-ekkel, kulonosebb nagyobb problema nelkul.

(#34622) djnice : koszi az infot! Ha van kedved irhatsz a kulonbsegekrol tobbet, vagy linkelhetsz hozzaszolast, ha mar megtetted.

(#34624) mnorbert17


mnorbert17
tag

Most vettem csak észre, hogy a C9 hátulján is van fólia! Észrevettétek ti is? Vagy csak nekem nem tűnt fel kicsomagoláskor? Egyáltalán le kell azt szedni? Nem maradhat? Előre is köszi a válaszokat!

(#34625) nitro16 válasza chros (#34623) üzenetére


nitro16
senior tag

Nyílván mindenki szeretné olcsóbban megúszni, már amennyira a körülmények engedik.
Ha most azt nézem 580k és elpasszolná az ember a hangfalat akkor egy -40/45k még letudna jönni, viszont eszembe jutott, hogy ha esetleg a 2 év alatt eljutnék oda, hogy 2-3 panel csere és csereutalványt szeretnék, akkor ez esetben vissza kell szolgáltatni az ajándék terméket is. Ergo akkor az eladás nem fog menni és marad a 580k ár, és szűkségem meg nincs arra. Szóval lehet marad még a várakozás. :( :U

(#34626) allein válasza mnorbert17 (#34624) üzenetére


allein
addikt

Szerintem minden modell esetében van a hátulján fólia. én nem szoktam leszedni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34627) Archttila válasza chros (#34619) üzenetére


Archttila
veterán

Akkor csak hogy tiszta legyen: az altalad hasznalt modszer nem csak gyorsabb kalibralast tesz lehetove, hanem pontosabb eredmenyt is ad. Ha ez igy van, akkor (autocal hianyaban) tok feleslegesen sziv az ember 3-4 orat egy keszulekkel, mikozben a DisplayCal (patch-ek szamatol fuggoen) kevesebb mint egy ora alatt vegez...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34628) Strezi válasza mnorbert17 (#34624) üzenetére


Strezi
őstag

Mindegyiken van, le kell szedni. Nem tesz jót hosszú távon a panel hőháztartásának.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#34629) johnwillow válasza mnorbert17 (#34624) üzenetére


johnwillow
tag

Én levenném. Bár az oled nem egy fűtőtest, mint egy plazma, de hűtés szempontjából minden fok mínusz jól jöhet a tartósság érdekében. A hátulja úgysem karcolódik, ha meg igen, akkor mi van? Soha senki nem fogja látni, csak Te tudni.

(#34630) johnwillow válasza Strezi (#34628) üzenetére


johnwillow
tag

:C

(#34631) chros válasza Archttila (#34627) üzenetére


chros
őstag

Pontosan. (Az mas kerdes, hogy a gyakorlat mit mutat: pl a mostani 65B8-hoz 3x csinaltam SDR (dark room) 3dlutot madvr-hez, es a 3. lett csak elfogadhato :) )

Egyetlen feltetele van ennek: kell olyan szovter (pl. madvr PC-rol) vagy kulso eszkoz (pl. eecolor) a lejatszo es TV koze, ami a keszitett 3dlut-ot hasznalni tudja.
Azaz, ha a fentiek nem megvalosithatoak (pl. asztali DVD lejatszo van csak es egy TV), akkor marad a hagyomanyos TV kalibralas.

[ Szerkesztve ]

(#34632) nitro16 válasza nitro16 (#34625) üzenetére


nitro16
senior tag

Jól megy az oldal, ha hozzá adod a ingyenes terméket akkor felszámolja a fizetés résznél. :DDD :DD Most írtam nekik, hogy mivan.

(#34633) Archttila válasza chros (#34631) üzenetére


Archttila
veterán

MPC-HC+madVR megy mar evek ota, szoval ezen nem mulik.:)
Meg egy gyors kerdes:
Nekem LED-en a bt.1886 gamma jott be a legjobban (illetve szerintem ez illik leginkabb az altalam birtokolt VA panelhez) viszont OLED-en szerintem eretelmetlen, igy arra gondoltam, h esti filmnezeshez egy jofele :) pure 2.4-re lenne ertelme kalibralni. (Tv adas nem lesz rajta)
Errol mi a velemenyed, illetve te melyik gorbet ajanlanad?

Bocs a sok kerdesert, de van egy kicsi fiam aki mellett nem lesz mar idom ilyesmikkel bibelodn ha meglesz a TV, szoval szeretnek meg most! minel tobb infot begyujteni OLED temaban! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34634) nitro16


nitro16
senior tag

Végül sikerült leadni a rendelést, így akkor úgy néz ki 65b9pla lesz.

Kiszállításnál, szerintetek megvárja a kiszállító cég, míg behozom és kibontom? Hogy nem-e sérült vagy valami. (Gondolom nem nagyon szokták megvárni mert "sietnek", de azért ekkora összegnél nem akarok kockáztatni én se. Vagy marad a kicsomagolási video mint opció.

Másik százszor végig mentünk már rajta de a garancia ügyben, érdemes lehet venni +3-4 év silvert ami 40k vagy inkább hagyjam, és elég a 2 év alap gari. :F

(#34635) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#34608) renatto és (#34619) chros - "Keso volt mar tegnap este, ugye?"
Kösz, és igen. :DDD Ma meglett a 4:4:4 mód. Ezzel még tovább romlik az árnyalatfelbontás a Játék/ALLM-hez képest. Hasonlóra, mint a C8-on. Bár ránézésre minden módban jobb valamennyivel az árnyalás (pl. nagyon szép az Oroszlánkirály hiénás és Maleficent jelenet is normál módban, de még ALLM-el is elfogadható, nincs semmi magentázás), de a leggyengébb PC mód HDR10 filmekhez még mindig kevés (itt már feltűnő a banding, és előjön egy kis magenta is az emberek bőrszínén).

(#34633) sati - OLED-en teljesen ugyan az a kettő, mert 0 a fekete és azzal pontosan 2.4-es gamma jön ki a bt.1886 képletből. Ez csak dísznek van a menüben (hogy ránézésre úgy tűnjön, sok mindent támogat), vagy mert LCD-khez is használják ugyan ezt a SoC-t és menüt, stb (de nem tudom, hogy az LG figyelembe veszi-e az LCD-inél, hogy nem nullla a fekete, és ott más-e a bt.1886 eredmény, vagy gyakorlatilag ott is 2.4-et ad).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34636) chros válasza Archttila (#34633) üzenetére


chros
őstag

En sohasem kedveltem a BT.1886-ot, mindig is vagy 2.2 vagy 2.4 gamma-t hasznaltam (ezek is szamitasba veszik a kepernyo fekete szintjet, mint a BT.1886 (ez egyebkent tokeletes feketenel ugyanaz mint a 2.4 gamma!)). Igy SDR tartalomhoz OLED-nel is ezt javaslom: 2.2-ot nappalra, 2.4-et estere.

(#34635) janos666 : "minden módban jobb valamennyivel az árnyalás (pl. nagyon szép a hiénás jelenet is normál módban"

Ez jo hir, koszi, talan lesz ez majd jobb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#34637) dh66e válasza janos666 (#34635) üzenetére


dh66e
veterán

Basszus ,de szeretnék panákról meg sonykról,de akár philipsekről is ilyen melyreható vizsgálatokat olvasni.
:R

(#34638) daneel_hu válasza rothfb (#34610) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egyetértek Veled is Daneel-al is. Ritka az ilyen, ezt is megéltem."

Nem értem. Volt valaha vitánk?!? :P ;)

(#34639) Archttila válasza chros (#34636) üzenetére


Archttila
veterán

chros, janos666

Koszonom a kimerito valaszokat! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34640) rothfb válasza dh66e (#34637) üzenetére


rothfb
veterán

Veled is egyetértek...:K :R

(#34641) rothfb válasza daneel_hu (#34638) üzenetére


rothfb
veterán

Kicsit elment a fórum a márkaharc irányába, talán akkor volt vitánk... De lehet, hogy akkor se. :DDD

(#34642) junior19 válasza chros (#34636) üzenetére


junior19
senior tag

A BT.1886 hogy fog megegyezni a 2,4-es gammával? Amikor 5IRE értéknél 2,166 a gamma referencia érték, tehát lényegesen több fényt bocsájt ki, még a 2,2-es gammától is.
Jöhet Jánostól is a válasz, mert már nála sem értettem.
Egyébként én úgy olvastam, hogy a BT.1886-ot a televíziós anyagokra hozták létre, nem a filmipar használja. Lehet egyébként valahol erről olvasni, hogy melyik filmet mire készítették?
Mert a legjobb megint akkor az lenne, ha arra lenne kalibrálva a megjelenítő, nem pedig ahogyan nekem tetszik.

codec project

(#34643) chros válasza junior19 (#34642) üzenetére


chros
őstag

Ezt a post-ot nezd meg, akkor ertheto lesz az egesz :) (Nyomj egy quote gombot, mert csak akkor lesznek elerhetoek a beagyazott kepek, kb 1 eve megvaltoztattak a forum-motort.)
A tobbi kerdesre is tartalmazza a fenti post a valszt. Ha elolvasas utan sem ertenel valamit, kerdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#34644) janos666 válasza junior19 (#34642) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van a Rec 1886 doksi, oldd meg az egyenletet 0 feketére.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34645) krx21 válasza janos666 (#34644) üzenetére


krx21
nagyúr

A fekete oké, de junior19 egyéb fényerő értékekre mutatott rá...

(#34646) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ezt hallgassa végig aki tudja... :DD

[link]

(#34647) krx21 válasza daneel_hu (#34646) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha rám szakad az OTP veszek egyet... :DD
Bár a hangprojektora nem szól túl jól amúgy... De legalább mozog rajta két bütyök.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34648) Remi1234 válasza nitro16 (#34634) üzenetére


Remi1234
aktív tag

igen. sot nekem a MMben direkt kiemeltek, hogy bontsuk ki a TVt, amikor kihozzak. Igy is lett

PSN ID: RemiFungus

(#34649) krx21 válasza nitro16 (#34634) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem megvárták, sőt ők ajánlották fel...
Segítettek még kivenni is.

(#34650) junior19 válasza chros (#34643) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi, majd elolvasom. Ha lesz kérdésem, akkor inkább majd privátban, nem akarom szét offolni a topicot.
Lehet elbeszélünk egymás mellet, s azért nem értem ezt a kifejezést, hogy a BT.1886 megegyezik a gamma 2,4-es értékkel.(Egyébként én sem szeretem a BT.1886-ot, a 2,4 pedig nekem sötét az árnyalatokban, én tévénél jobban szeretem sötétben is a 2,2-őt)
Mert én bárhol a gammáról írnak, vagy ábrát mutatnak, a szürke skála alsó részén több fénykibocsájtást kér a BT.1886, mint a másik 2. Igaz, hogy a fehérnél már 2,4. Szerintem krx21 érti, amit kérdezni szerettem volna, hogy hogyan értitek ezt.
Mert én azt látom, ha változtatom a készüléken a gamma opcióját, akkor a BT.1886 több fényt bocsájt ki az alsóbb IRE értékeknél. Ez már a fekete szint beállításánál is jól látható.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.