Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) chros válasza mnorbert17 (#34547) üzenetére


chros
őstag

> (55C97) Egyszerüen élesebbnek tünik, az lcd után

Ez a kontrasztban levo nagy kulonbseg miatt van (az abszolut fekete miatt).

(#34552) mnorbert17 válasza alaves (#34549) üzenetére


mnorbert17
tag

Na ezt kipróbálom! Mármint HDR oledfény 60-ra. Ez jó kompromisszumnak tűnik...

(#34553) mnorbert17 válasza chros (#34551) üzenetére


mnorbert17
tag

Így van! :)

(#34554) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

én egy kis monitoron szoktam általában játszani ps-el biztos ami biztos, de mikor haverék átjönnek néha, akkor át szoktam dugni a HDMI-t TV-re, és azt vettem észre hogy ilyenkor nem kapcsol át HDR-re a játék, csak ha újraindítom. És így síma színház 33 oled fénnyel sokkal sötétebb a kép mint HDR-nél. jóval sötétebb.

(#34555) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

érdekes mindenesetre, ez a HDR színkezelése miatt tűnhet ennyire nagy külömbségnek, vagy falszifikálja azt a tényt hogy SDR 33 oled fény nem egyenlő HDR100-al?

(#34556) Partz válasza daneel_hu (#34550) üzenetére


Partz
senior tag

100.000 óra felezési idő a 2016-os modelleknél volt, ez maradt meg a fejekben valamiért.
2018-as paneleknél ez az idő 150.000 óra hivatalosan. Az ideiekről nincs infóm.

(#34557) daneel_hu válasza Partz (#34556) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az 0-24-ben is kb 17 év.
Nem tudom kinek nem elég ez?... :)

Kérdés, hogy a 150 000 óra mire vonatkozik? Egy rendesen beállított készülékre, vagy 100%-on hasító masinára?

(#34558) renatto válasza daneel_hu (#34557) üzenetére


renatto
őstag

Napi átlag 8 órával, évi 3000 óra megy a tévébe, szóval ezen teljesen felesleges gondolkozni szerintem. 5-10 év távlatában más problémák hamarabb fognak gondot okozni.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34559) salapp válasza renatto (#34558) üzenetére


salapp
addikt

Hát igen. Hat éve egy akkori csúcs 55VT60-at, ha meg lehetett volna kapni 400-ért, mindenki odáig lett volna. A plazmával is voltak gondok ugye statikus tartalmakkal, csak másképpen. Amikor - hamarosan - egy C9 szintű 55-ös tévé 350 lesz majd, nem érdemes gondolkodni, ha nem lesz zavaró elszíneződés rajta, vagy más komoly gond, akkor be kell lőni viszonylag kímélő módon és élvezni 5 évig, ami után minden nap ajándék ill. mehet gyerekszobába vagy rosszul látó nagyszülőknek és kész.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34560) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Látom volt garancia kapcsán kérdéses dolgok korábban. Pl. ha adott egy gyári készülék él a 2 év garancia rajta, majd jön egy panel csere és a panelra a cserét követően újra indul a 2 év garancia. Mi van akkor, hogy ha panelon kívüli alkatrészeken lejár a garancia és ezt követőn csak a panelon van garancia és a panellal történik valami és szeretnéd a garanciáztatni, de pl nincs már csere panel? Normál esetben jöhetne a csereutalvány, de ugye a panelon kívüli alkatrészeken már nincs garancia? Ilyen estben mi lenne? Hála az égnek nem vagyok ilyenben érintett és tudom, hogy speciális eset, de kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mi lenne???

(#34561) Archttila válasza chros (#34551) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

chros te kalibraltal mar HCFR-el OLED kijelzot? Ugy latom eleg regen frissult mar a progi, :) szoval van barmifele olyan bug amivel szamolni kell, vagy esetleg fals eredmenyt adhat?
A lenyeg, hogy eleg sokat hasznaltam anno igy ha nem muszaj akkor nem invesztalnek feleslegesen Calman license-be... a kulonbozetbol B9 helyett vehetnek C9-et, szoval erted :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34562) dgyuri0123 válasza Gtaati (#34560) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel panel nélkül nem tévé egy tévé sem, gondolom így is csereutalvány.

"csak a zene van"

(#34563) Gtaati válasza dgyuri0123 (#34562) üzenetére


Gtaati
őstag

Passz lehet, elég speciális eset, de valóságban simán adódhat ilyen variáció....

(#34564) chros válasza Archttila (#34561) üzenetére


chros
őstag

Nem voltal off. Nem nem hasznaltam HCFR-t kalibralasra ezzel a TV-vell (a beepitett eszkozeivel).
Epp az elmult 1-2 hetben Josh reverse-engineer-erlte calman, s keszitett egy hasolno command-line eszkozt, amivel (calman-hoz hasonloan) lehet "kalibralni" (profilzoni, 3dlut-ot kesziteni) a 2018-as/2019-es TV-ket DisplayCal segitsegevel. Egyenlore, par teszt utan az eredmenyek ketsegesek (legalabbis nekem), de biztato egy ingyenes lehetoseg :)

De, ha nem is fog jol mukodni ez, akkor a gyari modok (ISF Bright/Expert, Technicolor (HDR), Cinema HDR, stb) alapbol is igen jok (ha LG firmware frissitessel nem baxarintotta el :) ).

[ Szerkesztve ]

(#34565) PuMbA válasza daneel_hu (#34550) üzenetére


PuMbA
titán

"IPS-paneles fos ezalatt elveszítette a fényerejének 20-30%-át."

Az csak hibás darab volt, ha az RTINGS-es tesztre gondolsz, ugyanis a VA paneles Samsung fényereje ugyanolyan maradt. A háttérvilágítás meg független a paneltól :) Egy LCD panel 15 év múlva is csontra ugyanazt a képet produkálja, mint újkorában, akármilyen olcsó. Ehhez elég venni egy jó régi, használt monitort a Hrdverapróról és megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#34566) adamssss válasza Gtaati (#34560) üzenetére


adamssss
veterán

Ha nem tudják javítani akkor kötelesek felajánlani legalább ugyan olyan specifikációjú csereterméket és ha azt Te nem fogadod el akkor pénzvisszafizetés.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34567) daneel_hu válasza adamssss (#34566) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerződés előtti állapot visszaállítása az irányadó.
Az, hogy a vásárláskori pénzből (elméletben visszakapott) újra veszel egy tévét, a te döntésed.
Nincs cserekészülék, ilyen törvény nincsen...

(#34568) Archttila válasza chros (#34564) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erdekes amit irsz, lehet utana fogok olvasni. :K

Az, h kulonbozo profilok mennyire allnak kozel a szabvanyokhoz az engem soha nem erdekelt :D en amit lehet manualisan halalpontosra lovok.

A kezdeti szarnycsapasok meg 2017-bol:
Kozepes kepessegu VA bt1886 10pt+CMS (igaz csak pri es sec allitast engedett a keszulek)

kép link

Egyebkent miert nem hasznaltad/probaltad meg a HCFR-t? Tippre van Calman :D de azert erdekelne a velemenyed:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34569) dh66e


dh66e
veterán

Azért vicces társaság ez ez e-shop. :DD

(#34570) renatto válasza Gtaati (#34560) üzenetére


renatto
őstag

Többnyire táp vagy vezérlés megy el, ezekkel viszont nehéz lesz bemutatnod a panel hibát. :DDD Ergo előtte azt kell megcsinálnod.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34571) Skorpio.59.j válasza dh66e (#34569) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Annál is inkább,mert egy ugyanazon típusú tv-nek 3féle ára is van.
Ezt érti valaki?

(#34572) daneel_hu válasza salapp (#34559) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amikor - hamarosan - egy C9 szintű 55-ös tévé 350 lesz majd, nem érdemes gondolkodni, ha nem lesz zavaró elszíneződés rajta, vagy más komoly gond, akkor be kell lőni viszonylag kímélő módon és élvezni 5 évig, ami után minden nap ajándék ill. mehet gyerekszobába vagy rosszul látó nagyszülőknek és kész."

Így... így.

Az itt 5-600 ezerért vásárolt készülékeket majd 5-6 év múlva lehet hirdetni a HA-n.
40-50e forintért.
Édesmindegy, hogy beégve kérsz érte 40ezret vagy relatíve jobb állapotban 50-et. :D

[ Szerkesztve ]

(#34573) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok bejelentettem a hibát holnap jönnek meglesik a kijelzőt meg lehet e csinálni, ha nem akkor elvileg kijelző csere lesz

(#34574) dh66e válasza Skorpio.59.j (#34571) üzenetére


dh66e
veterán

Biztos napi árfolyamosak. :DDD

(#34575) athomi válasza daneel_hu (#34572) üzenetére


athomi
veterán

Ha azt nézem mennyiért mennek a régi plazmák, kötve hiszem hogy 40-50-ért fognak menni ezek az oled-ek. De ha 40-50-et is érne, annyiért kár lenne eladni ha nem muszáj. Nekem majd nyugdíjazva lesz a gyerekszobába. :D

[ Szerkesztve ]

(#34576) dh66e válasza athomi (#34575) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam tuti akvárium lesz belőle.Naphalaknak ideális. :DDD

(#34577) salapp válasza athomi (#34575) üzenetére


salapp
addikt

Márpedig aki oledet akar, az a legritkábban akar használtat (az öregedés a fő ok). Aki meg ne adja ég, oledet akar majd használtan, tuti nem fog sokkal többet adni 5-6 éves darabért, az addigra garantáltan látható használati nyomok ismeretében.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34578) chros válasza Archttila (#34568) üzenetére


chros
őstag

Nem azert (nincs Calman, es mas fizetos sem, "csak" DisplayCal, ami open source), hanem mert minden SDR tartalom PC-rol madvr-rel megy, ami a DisplayCal-bol keszitett 3dlut-ot hasznalja :)

(#34579) adamssss válasza dh66e (#34569) üzenetére


adamssss
veterán

Ez oriasi. Az ev marketing otlete :D ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34580) Archttila válasza chros (#34578) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nos en ugy tudtam az legcelszerubb ha elvegzem a keszuleken a kalibralast, utana pedig DisplayCal-al mar csak finomitok rajta... (bar teny, h az altalad irt metodus joval kevesebb meloval jar) :)

Mit tippeltek, tavasz kornyeken lesz 65C9 530-550 kornyeken, vagy gyorsan kapjam ki a bilibol a kezem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34581) daneel_hu válasza athomi (#34575) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha azt nézem mennyiért mennek a régi plazmák, kötve hiszem hogy 40-50-ért fognak menni ezek az oled-ek. De ha 40-50-et is érne, annyiért kár lenne eladni ha nem muszáj. Nekem majd nyugdíjazva lesz a gyerekszobába. :D"

A plazma kiváltságos helyzetben van.
Az impulzusos tévék utolsó technológiáját képviseli, 2014(?)-ig gyártották őket.
Vannak akik csak erre esküsznek, ergó semmiféle LCD vagy OLED nem helyettesítheti - szerintük - ezt.

Van keletje a dolognak bőven, ezt akarom ezzel mondani. :)
Meg merem kockáztatni, hogy 5-6 év múlva is méregdrágán fognak elmenni a működő példányok, főleg amelyekben kevés az üzemóra mert egyszerűen van egy szűk réteg aki csak ezt akarja.

Az oled nem lesz ilyen kiváltságos helyzetben X év múlva, mert vagy lesz helyette jobb, vagy még mindig oled lesz csak tartósabb, jobb.

Szerinted mennyiért fog elkelni 5-6 év múlva mondjuk egy 65C8 a hardveraprón? (a tulaj mondjuk 550k bruttóért vette)... legyen beégésmentes. :K

[ Szerkesztve ]

(#34582) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Erdekes felvetések, mi lesz néhány ev mulva...
Szoval mi lesz a kijelzok jövője, Milyen fejlesztések várhatóak 5-10 ev mulva?
Jonnek a 8k oledek, nyilván.
Milyen fejlesztések zajlanak most?

Mi lesz a következő új ficsőr? 3D - szemüveg nélkül?
Hologram?

Néhány éven belül lecseng a hdr is, kell valami uj a népnek.

[ Szerkesztve ]

(#34583) athomi válasza dh66e (#34576) üzenetére


athomi
veterán

Én is pingpingasztalnak gondoltam a gyerekeknek. :DDD

(#34584) Celtis válasza PuMbA (#34565) üzenetére


Celtis
veterán

Az LCD is be tud égni, nem is kicsit. És a háttérvilágítás is elgyengülhet.

(#34585) Strezi válasza daneel_hu (#34581) üzenetére


Strezi
őstag

A gyártóknak nem érdeke tartósabb fogyasztási cikkeket fejleszteni, hiszen egy idő után nem lenne ... fogyasztás :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#34586) allein válasza allein (#34457) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Ma kaptam kézhez az adaptert, sem C8 sem C9 esetében nem működik, próbáltam minden USB porton, :N működik. Laptoppal működik.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34587) PuMbA válasza Celtis (#34584) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de az LCD-k 0,000001%-a ég be meg 0,0001%-ának gyengül el a háttérvilágítása, tehát nem törvényszerű. Egy OLED szerves, tehát minden darab ugyanúgy és megjósolhatóan öregszik.

[ Szerkesztve ]

(#34588) allein válasza allein (#34586) üzenetére


allein
addikt

Működik :DDD én a hálózati beállításokat néztem, itt azt fogja mutatni, hogy nem csatlakozik a hálózatra.

De nem száll el azért: 150/150-et mértem, Digim van, 1000/200. C9-en wifin simán mértem 150/150-et, szóval :U sokkal előrébb nem vagyok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34589) blakey válasza Celtis (#34584) üzenetére


blakey
titán

Nem az LCD ég be hanem az elektronika adja meg magát és ott lesz visszamaradás ami hasonlít a plazmán lévő beégéshez de nincs sok köze hozzá, tehát nem a panelt kell kicserélni ahogy OLED-nél vagy plazmánál szokás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34590) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, hazahoztam az elveszett 55C9-et. Egyelőre gyönyörű darabnak tűnik (se pixelhiba, se látványos tinting, vagy hasonló a szokásos bakikból).
Már a 03.60.30 firmware-el is bekapcsolható, és majdnem működik is a G-Sync, csak néha átvillódzik vele a kép feketébe -> gondolom ehhez kéne a G-Sync Compatible hitelesített LG firmware, amit még csak az amcsik kaptak meg hivatalosan (az EU csak beta tesztverzióban, amit az elállási időszakban még biztos nem fogok feltenni). Azért hagyom frissülni a legújabb hivatalosra és megnézem azzal is.

(#34588) allein
Már az 80MHz AC-nek is többet kéne tudnia, de nekem csak 100-as netem van, így nem tudom mivel méregetni (a TV-re nem tudok telepíteni iperf-et, vagy hasonlót szintetikus helyi méréshez). Valószínűleg a SoC-ban is korlátozva van valahogy a dolog (szűk keresztmetszet valami buszon, vagy szűk CPU időkeret, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34591) Celtis válasza blakey (#34589) üzenetére


Celtis
veterán

Na ne vicceljünk már.

[ Szerkesztve ]

(#34592) krx21 válasza janos666 (#34590) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok. További benyomásokat kérünk...
Azt hittem már updateeltél 65"-re...

[ Szerkesztve ]

(#34593) daneel_hu válasza lionshamlet (#34582) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a HDR hosszabb életű lesz mint a 3d és teljesen más is.
A 3d-hez óriási plusz energiabefektetés kellett (vagy nevezhetjük egyszerűen plusz pénznek), míg azért egy mai mozifilmből 4K/HDR-verziót készíteni nem egy nagy truváj. (gondolom)

3d-nél eleve vagy úgy kell lerenderelni animációs film esetén, ha pedig szimpla film akkor több kamerával felvenni.
Plusz probléma, hogy ami 3d-ben nagyon jó film, annak a 2d-verziója nem tökéletes, vica-verza. Kivéve az animációs filmeket. (utóbbiak 2d-ben és 3d-ben is jók).

Ráadásul a 3d nem azért dögledezik mert csak szemüveggel lehet nézni. (szerintem)

(#34594) daneel_hu válasza janos666 (#34590) üzenetére


daneel_hu
addikt

Grat. :)
A következő egy 65E10 lesz. ;)

(#34595) darvin555


darvin555
tag

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most tervezek venni egy 55B9-at, megtudjatok mondani mi az a lényeges különbség amiért megéri egy 55C9-et venni?
Végig néztem az Rtings részletes tesztjèt mind2 modellről de szinte semmi különbség a kettő között.
Egyébként először egy Samsung QE55Q70RA qled típust néztem ki mert meglepően gyönyörű a képe és megdöbbentően jó a feketéje LCD panel révén és ugye nincs beégés sem ergo nem kéne plusz garanciákat vásárolni és még maga a tv is olcsóbb egy 100assal a B9től.
Szerintetek melyik lenne a jó választás?
Kiegészítő garanciával lett volna a kérdésem még hogy Aqua (termék biztosítás 1-2-3év) Alza (kiterjesztett garancia+1/+3év) Edigital (extra garancia+1/+2év vagy extra garancia és baleset biztosítás 3/4év)?
Melyiket ajánlanátok? Természetesen az esetleges beégésre lenne a plusz szolgáltatás.

Illetve segítsen vki kérem aki már vett 55” tv-t megmondaná vagy lemérné esetleg hogy mekkora a doboz mérete, kombi autóval hoznám el, mert házhoz szállítást nem igen szeretnék kérni pláne ebben az időszakban.

Köszönöm előre is a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#34596) dh66e válasza janos666 (#34590) üzenetére


dh66e
veterán

Grat hozzá! :C
Ez az e-shopos cucc?

(#34597) grabber válasza darvin555 (#34595) üzenetére


grabber
addikt

Szia!

Én Q70-et vettem,de ha ennyire tisztában vagy az OLED-del,akkor valszeg mindent tudsz is. Ezek után,akkor neked az OLED fog kelleni sok garival.
Azt ahol a legolcsóbban veszed a tv-t és még a legtöbb extra MAGYAR garit is adják(ellentétben pár külföldi céggel). Pl az euronics 5 évet is vehetsz gari és biztosításból ,míg az EDigitalban csak 4 évet tudtam venni.
142x86x20 az az én tv-ém doboza. Mondeoba(5 ajtós) befért simán fektetve a hátulról becsúsztatva. Állítva nem tudtam,emiatt fektetve és alá pakoltam szivacsot,nehogy gond legyen. Simán hazahoztam épségben.

[ Szerkesztve ]

(#34598) darvin555 válasza grabber (#34597) üzenetére


darvin555
tag

Azért a mindent az túlzás de meghallgatom szívesen bárkinek a véleményét :) pro kontra ;)
koszi szépen a méreteket :)
507 kombiba akkor remélhetőleg gond nélkül be kell férjen :D
milyen a q70? :)

annyira viszont nem vagyok otthon ebbe a HDR témában ez vhogy nekem eddig kimaradt.
azt láttam hogy a Samsung HDR 10 és HDR 10 +
az LG HDR 10 és dolby vision
mi a különbség a plus és a dolby között mi a gyakorlati különbsége ami engem pl érintene?
Amire mi hasznàlnànk: most váltottam ps4prora szóval napi 1-2 óra játék meg filmnezesre használnánk kb ennyi :)

(#34599) Calogero válasza darvin555 (#34595) üzenetére


Calogero
addikt

Beégésre szerintem csak a gyári garancia van, a többi inkább biztosítás

(#34600) daneel_hu válasza Calogero (#34599) üzenetére


daneel_hu
addikt

Beégésre nincs oled-készülék esetén sem garancia. Gyárilag se.
Méltányosságból cserélik. (egyelőre)

QLED-nél van 10 év beégéses gari. (gyárilag)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.