Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) tsteve válasza ACE- (#46149) üzenetére


tsteve
senior tag

nálam volt ilyen mező tegnap... ki is töltöttem... hacsak azóta ki nem szedték az oldalból, akkor elvileg ott van.. az adatbekérő oldal jobb oldalán volt, az igazolványszám felett

[ Szerkesztve ]

(#46152) agroman válasza ACE- (#46149) üzenetére


agroman
senior tag

ott van bazi nagy betukkel mindent ki kell tolteni.

------

(#46153) tsteve válasza agroman (#46150) üzenetére


tsteve
senior tag

tescoban vettük ha jól rémlik és regisztrálásnál adtuk meg...

[ Szerkesztve ]

(#46154) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Rögzités felhasználóként

Itt a felhasználónál ha az illetőnek a lakcím kártyájában lakcímnélkűli van,azt is el fogadja?

Illetve a felhasználó az megkapja a kártya teljes jogát is?
Tehát pl intézkedhet őnálloan is a későbbiekben?

(#46155) radio100jozs válasza #79335424 (#46138) üzenetére


radio100jozs
őstag

Külön regisztrálni kell a My TV-re is, és a HBO GO-ra is. Utána nézheted appon keresztül, vagy weben böngészőben, én utóbbiban használom.

(#46156) #79335424 válasza radio100jozs (#46155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Melyik appon keresztül? A MyTV -n, vagy az HBO -n? Azért kérdezem, mert felmerült a kérdés, hogy futna-e Kodiban, és ezért nem mindegy, hogy melyik kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46157) ACE- válasza agroman (#46152) üzenetére


ACE-
addikt

[link]

Alul, tudj meg mindent az adategyeztetésről.

"Mit készíts elő az adategyeztetéshez?

Az online adategyeztetéshez szükséged lesz a SIM-kártyádra - egy SMS fogadására alkalmas készülékbe helyezve -, és érvényes személyi igazolványodra (vagy jogosítványra vagy útlevélre)."

Nem írja hogy kellene e-mail cím...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46158) DS39 válasza ACE- (#46157) üzenetére


DS39
nagyúr

ez az online adategyeztetés egy csoda...
azt írja: Adataid, ahogy érvényes okmányaidban szerepelnek
aztán: A megadott adatokkal nincs érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány a nyilvántartásban.
Hát persze, hiszen ezer éves a szám, akkor még nem ez volt a személy igazolványszámom....
akkor most adjam meg a régit ami az adatbázisukban van? de az már nem érvényes....

(#46159) tsteve válasza DS39 (#46158) üzenetére


tsteve
senior tag

nálam az email cím nem egyezése okozott ugyanilyen hibaüzit....

(#46160) DS39 válasza tsteve (#46159) üzenetére


DS39
nagyúr

az jó, nekem az nincs szerződésen megadva, viszont megadtam pontosan úgy mindent, ahogy a szerződésen, régi személyivel, és úgy sem jó :D
grat Telenor, ügyesek vagytok. :C
ennek az adategyeztetésnek (azon kívül hogy a kormány faxsága) ennyi haszna lenne legalább, hogy friss adatok kerülnének be az adatbázisukba, de mégsem. hát akkor lehet hogy hagyom ezt a számot szép lassan lejárni...

(#46161) aprokaroka87 válasza DS39 (#46158) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem igen
mivel ha jól gondolom ilyenkor a Telenor adatbázisát veszik alapul.
Aztán meg csinál a rendszer egy összehasonlitást.
Ha a név,születési hely-idő,anyja neve megyezzik akkor átengedi.

Persze ilyenkor lehetne ott egy plusz adatsor arra az esetre ha azóta változtak az adatok.

(#46162) asdf_ válasza DS39 (#46158) üzenetére


asdf_
veterán

Ha jól tippelek, a személyes adatok kapcsán beállt változások közlése szerződéses kötelezettség, tehát amikor új személyit kaptál, be kellett volna menni a szolgáltatóhoz és módosíttatni a szerződő fél adatait. Ugyanúgy, mint kb. bárki más, ezt nem tetted, így most elhasaltál el az ellenőrzésen. Szerintem neked mindenképp lesz egy sétád egy bemutatóterembe. Vagy esetleg játszhat, hogy a régi irat adatait adod meg, ha azt esetleg nem vetik össze a központi nyilvántartással.

[ Szerkesztve ]

(#46163) DS39 válasza asdf_ (#46162) üzenetére


DS39
nagyúr

persze, mikor változik kellene, ezt megteszi az ember, a banknak, munkahelyen vagy iskolában, stb, egy kártyás sim esetében eddig pont le volt sz.rva, hogy kinek a nevén van, és mik az aktuális adatai. ezt a drága kormányunk most megszüntette. de nem akkora probléma, mert ez a szám már csak sms fogadásra van használva, és augusztusban le is járna, szóval nem érdemes már sorban állnom egy órát. (az online egyeztetésre lett volna 5 percem)

tulajdonképpen már jó ideje Vodafone Tuti-s vagyok, ott még nincs ilyen, de még sms-t sem kaptam, hogy hívjam őket. (náluk minden adatom friss)

[ Szerkesztve ]

(#46164) lugosi válasza asdf_ (#46162) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"tehát amikor új személyit kaptál, be kellett volna menni a szolgáltatóhoz és módosíttatni a szerződő fél adatait"

Keresem a smiley-t a hsz végén, de nem találom. Akkor most lehet hogy ezt tök komolyan írtad? :)

(#46165) 4Grider válasza vpanangin (#46135) üzenetére


4Grider
nagyúr

Másik topicból másolva:
Adategyeztetés során az ügyfél születési helyét pontosan ugyanúgy kell rögzíteni, mint ahogy az igazolványban szerepel.
Például, ha Budapesten született az ügyfél, és az igazolványban így szerepel: „Budapest 09 (Magyarország)”, akkor a felületen is így kell beírni, fontos a szóközöket is figyelni.
A budapesti kerületek arab, míg a vidéki nagyvárosok kerületei római számokkal szerepelnek az új típusú személyi igazolványokon a születési helynél.

(#46166) asdf_ válasza lugosi (#46164) üzenetére


asdf_
veterán

Teljesen komolyan (bár csak valószínűsítettem ilyen kötelezettség létét, most elő is kerestem):

Az Előfizető köteles az Előfizetői Szerződésben szereplő előfizetői adataiban bekövetkező bármely változást 3 napon belül írásban, személyesen bármely Telenor Értékesítési Ponton vagy a Telefonos Ügyfélszolgálaton (1220) közölni a Telenorral. Az Előfizető személyes adataiban bekövetkezett bármely változást a Telenor az Előfizető bejelentését és a szükséges dokumentumok maradéktalan bemutatását követő 15 napon belül vezeti át. A bejelentés elmulasztásából eredő kárt az Előfizető köteles viselni. Az Előfizető mulasztása esetén a Telenor az Előfizetőről tárolt adatok alapján teljesíti az előfizetői jogviszonyból eredő kötelezettségeit.

(az, hogy az érintett előfizetői adatok közé van sorolva az azonosiításra alkalmas irat azonosítója, azt mondjuk továbbra is csak valószínűsítem, bár igen erősen)

Továbbra is követelem, hogy aki az ÁSZF-et írja, vagy ne írhassa többet, vagy tanuljon már meg helyesen írni:

Hatályos: 2017. május 16-dikától :D

[ Szerkesztve ]

(#46167) #79335424 válasza asdf_ (#46166) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ezzel ötletet adtál egy kis teszthez. Írásban fogom közölni a Telenorral, hogy a lakcímadataim megváltoztak, és mellékelem a lakcímkártyámról készült képet. Erre valamit lépniük kell hivatalosan, méghozzá írásban. Kíváncsi leszek arra, hogy mi lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#46168) ACE- válasza 4Grider (#46165) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem úgy van a személyimben a születési helyem, hogy "Község III (Magyarország)" én pedig annyit írtam adategyeztetésnél, hogy "Község" és érdekes, de elfogadta (bár Telekomnál), ez is urban legend lehet...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46169) ACE- válasza tsteve (#46159) üzenetére


ACE-
addikt

Nem értem miből gondolod, hogy az nem egyezett, Telenor adategyeztető oldala:
"Email cím - Erre a címre küldjük ki az adategyeztetésről az elektronikus dokumentumot."
Tehát itt sincs szó arról, hogy a rendszerben lévővel egyeztetnék, főleg úgy hogy sokan ezt meg sem adták annak idején...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46170) #79335424 válasza ACE- (#46169) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az alap probléma az, hogy a közigazgatási rendszerünk elavult, nem tud megfelelni a kor követelményeinek, és technológiai megoldásainak. Szarból meg nem lehet várat építeni. Be kéne vezetni, hogy az e-mail cím közigazgatási szinten is hivatalos értesítési címnek minősüljön. Azzal rögtön egyszerűsödne egy csomó adatkezelés.

(#46171) lugosi válasza asdf_ (#46166) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké de az igazolványszám szerintem nem személyes adat.
Szerk.: látom előfizetői adatot ír. Hát nem tudom annak az-e.

[ Szerkesztve ]

(#46172) snooze


snooze
veterán

probáltam egy 3éves kártyát egyeztetni,de nem sikerült..1220at felhivtam,ujra megcsináltam,szintén sikertelen..erre várakozás,majd közli az üfsz,hogy nem találják a személyi igazolvány dzámot a bm rendszerébe..nagyon franko..de menjek be egy boltba,ott majd elintéznek mindent..nagyon fasza..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#46173) tsteve válasza ACE- (#46169) üzenetére


tsteve
senior tag

abból gondolom, hogy annak megváltoztatása után sikeressé vált az adategyeztetés... előtte a "személyi okmány" azonosíthatatlanságára hivatkozott.. de csak az email címen változtattam, a többihez nem nyúltam

[ Szerkesztve ]

(#46174) aprokaroka87 válasza snooze (#46172) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az pech.
Mondjuk ezért kelett volna ezt az egész hercehurcát a BM-nek intéznie.

(#46175) snooze válasza aprokaroka87 (#46174) üzenetére


snooze
veterán

azzal csináltatnám,aki kitalálta..nem ezen fog mulni,aminek a megfékezésére kitalálta valami aktakukac..de ezen nem kell hazánkban csodálkozni..

GO Gunners!!!

(#46176) ACE- válasza snooze (#46175) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt azért mondod mert szűklátókörű vagy, hidd el, sokat segít a bűnüldözésben/bűnmegelőzésben, neked pedig személy szerint nem nagy vesződség.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46177) snooze válasza ACE- (#46176) üzenetére


snooze
veterán

ha te mondod,akkor biztos ugy van..jo lehet a magyar rendszer,ha nem találja az uj személyimet!hagyjuk már az ilyen dumát..meg ugye most jön majd az elöfizetöknek a kellemetlenség a telenor üzletekbe,meg a tumultus az utolso napokba..

GO Gunners!!!

(#46178) tsteve válasza snooze (#46177) üzenetére


tsteve
senior tag

a telenornál lesz csak tumultus, a telekom ügyeskedik, s bárkit enged regisztrálni... olyat is aki nem előfizető valójában...azokat előfizetővé teszi, ha birtokukban van a kártya... ez persze jó eséllyel törvénytelen, remélem hamarosan kiderül hogy hol és hány esetben sérti meg a telekom gyakorlata a hírközlési és adatvédelmi törvényt azzal, hogy előfizetők gyüjtésére használja fel törvényi kötelezettségét... szerencsére a Telenor ezt nem merte meglépni

[ Szerkesztve ]

(#46179) St3ven válasza tsteve (#46178) üzenetére


St3ven
addikt

A Telekom módszerét én nem ügyeskedésnek, hanem életszerűnek nevezném. Le a kalappal érte ebben a túlbürokratizált, az ember életét megnehezítő környezetben.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46180) tsteve válasza St3ven (#46179) üzenetére


tsteve
senior tag

elemi jogérzék hiánya... de ne ragozzuk, úgysem értenéd, attól félek

(#46181) asdf_


asdf_
veterán

Nyilvántartó:

Telenor (copypaste!)

Szerintem dolgozzanak még ezen egy kicsit... :U
(az emailcím bekéréset meg amúgy nem is értem, hogy egyáltalán milyen alapon)

(#46182) St3ven válasza tsteve (#46180) üzenetére


St3ven
addikt

Aki használja a kártyát, az veszi a nevére az adategyeztetés során. Továbbra is életszerűnek tartom ezt a megoldást. Vagy az jobb lenne, ha előtte be kellene mennie és személyesen a nevére íratni, majd utána adategyeztetni?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46183) ACE- válasza tsteve (#46178) üzenetére


ACE-
addikt

Megint okosat mondtál és még mindig nem olvastad el a Telenor oldalát, de idézek a kedvedért:
"Kinek kell intéznie az adategyeztetést?

A feltöltőkártyás SIM kártya birtokosának: amennyiben Te kötötted a szerződést, vagy Te használod jelenleg a SIM-kártyát.
Fontos, hogy 2017. jan. 1-e után vásárolt feltöltőkártyás SIM-ekre az adategyeztetést 2017-ben már nem kell elvégezni!"

Szövegértés megy még?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46184) tsteve válasza ACE- (#46183) üzenetére


tsteve
senior tag

nem érted...ezt sem... ha nem vagy előfizető, akkor üzletbe küld az adategyeztetés végén a telenor online felülete szerződést kötni... a telekom meg téged tesz előfizetővé miközben még azt sem közli, hogy itt most nem adategyeztetés történt, hanem szerződéskötés indult... ezért jogsértő a telekom... hírközlési és adatvédelmi törvény is sérül a telekom eljárása során... közben az eredeti előfizetőnek sincs joga nemet mondani az új ember és a telekom közti szerződésre, amire a korábbi rendszerben még megvolt a joga

[ Szerkesztve ]

(#46185) ACE- válasza tsteve (#46184) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor olvasd el még egyszer a Telenor honlapján található infókat, idéztem is, tényleg ilyen nehéz? Miért kell dezinformálni? A jogszabályt azért módosították, hogy egyértelmű legyen, hogy ki HASZNÁL adott telefonszámot. A hatóságot nem érdekli hogy ezt a szolgáltató milyen módon deríti ki. Ez egyáltalán nem visszás.
Ha pl. a Te neveden van egy SIM kártya, és azt odaadtad valakinek hogy használja, akkor ha meg akarod tartani vagy most még visszakéred, és a nevedre veszed, vagy hagyod hogy a használó a saját nevére vegye, ennyi. Teljesen logikus, ezt csinálja a Telekom és a Telenor is, és ezzel minden rendeben van, semmilyen jogszabályba nem ütközik. De ha jogsértő a Telekom, akkor idézd azt a jogszabályt, amelybe ütközik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46186) Scrym


Scrym
tag

Sziasztok!

Nem tudom használ e itt valaki ilyen típusú router/modemet: B525s-23a
Nemrég üzemeltem be egy ilyet, illetve csak szerettem volna, elindítom be is lépek admin/admin, felajánlja a gyorsbeállításokat, végig is zongorázom - mobilnetprofi, wifi, jelszóváltoztatás végén ok, kéri újra a felhasználónevet jelszót (admin) és mint ha nem is történt volna semmi, ugyan ott vagyok ahol az elején, semmi nem változott. Ráklikkelve a teljes beállításokra sem történik semmi a gyorsbeállításokat dobja fel.
Az eszköz működik amúgy, csak minden gyáriban, nem tudok semmit állítani.
Valakinek valami ötlet?

Köszi!

(#46187) ACE- válasza Scrym (#46186) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem elvétetted a topicot.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46188) tsteve válasza ACE- (#46185) üzenetére


tsteve
senior tag

egy hatóság által előirt kötelezettséget a telekom ügyfelszerzésre (is) használ... a telenor pedig nem, s nyilván nem ok nélkül... a telekom-ot erre senki sem hatalmazta fel a törvény végrehajtása során, hogy ezt a végrehajtási műveletet összekapcsolja saját ügyfelszerző tevékenységével...az a fő baj, hogy más dolgokra (is) használja a megszerzett adatot mint az eredeti cél... de ez sztem már nem fog menni, hogy megértsd.. részemről befejeztem... hamarosan kiderül jogot sért-e a telekom

[ Szerkesztve ]

(#46189) vpanangin


vpanangin
senior tag

A Tarr Kft. vezetékes internetét akarom kiváltani ezzel a "Hipernet Home L" csomaggal, asztali routerrel szórva a jelet a családi házban.

Egy dologban azonban bizonytalan vagyok. Lehet ezzel a csomaggal torrentezni?

(#46192) erzol válasza vpanangin (#46189) üzenetére


erzol
őstag

Nekem ezzel a csomaggal teljes sávszélességgel működik a fel/le töltés az adott kereten belül.
Ha masszív user vagy, egy korlátlan flotta előfizetéssel jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#46193) azbest válasza Scrym (#46186) üzenetére


azbest
félisten

nem tapasztaltam ilyen... nem azzal kevered, hogy nincs benne mondjuk sim kártya és ezért az azt hiányoló képernyővel kezd? Telenoros vagy független?

(#46194) vpanangin válasza erzol (#46192) üzenetére


vpanangin
senior tag

Köszönöm válaszodat.

(#46197) Scrym válasza azbest (#46193) üzenetére


Scrym
tag

Telenoros készülék, egy adatmegosztó sim van hozzá (100GB Home L), kameramegfigyelésre van használva. Nem nagyon volt időm belemélyülni (holnap folyt. köv), de egy fél órám volt, az alatt be szerettem volna lőni a Wifi-t, jelszó változásokat, Dyndns, de egyszerűen ennél a résznél meg is állt a történet. A gyorsbeállításokon végig vezet és ennyi, mind ha mi sem történt volna.
Működésben van a router mert a gyári wifi jelszóval fel lehet csatlakozni és van net, meg megy a kamera is távolról P2P-vel, mondjuk az is kissé érdekesen, ha Telenor mobilhálózatban van mondjuk egy mobil onnan nem enged felcsatlakozni P2P hibára hivatkozva, de ha egy másik netről próbálkozunk minden gond nélkül működik.
Rejtély még ez a router, holnap megpróbálom jobban kivesézni, csak gondolotam addig felkészülök, hátha én voltam figyelmetlen. :)
Köszi!

(#46199) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Sziasztok !
Édesanyám névén van két előfizetésünk (dolgozói csomag).
Ha kapok meghatalmazást akkor én is intézhetek ügyet személyesen a Telenor üzletben helyette?
(Csak egy régi telefon számláját és jótállási jegyét szeretném kérni mert elveszett)

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.