Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) lugosi válasza gyalu 1 (#46479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem hangzik rosszul! A telenor oldalán mikor lesz kint róla valami? A sávszélességre leszek kíváncsi, illetve hogy csak telefonban használható, vagy modemben is. Van-e FUP limit?

Ezeket azóta már megválaszolták. Szóval havonta 1x akkor legalább át kell tenni egy mobilba a kártyát.

Game-over: Köszi, látom csak telefonban, akkor ez nekem nem jó. Attól még másnak persze az.

[ Szerkesztve ]

(#46502) bedibazsa válasza aprokaroka87 (#46497) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Erről nem tudok. Ipari mennyiségre nyilván nem lehet. Ez nem torrent, hanem mondjuk egy szerverközpont. Szerintem nyugodtan mehet a torrent vele.

(#46503) Game-over válasza lugosi (#46501) üzenetére


Game-over
aktív tag

Csak telefonban, de onnan osztható [link]

(#46504) darvinya


darvinya
titán

Hol lehet új tarifacsomagokra váltani/megnézni Telenor oldalon?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46505) Grougon


Grougon
tag

35ft/perc azért nem kevés ha elfogyott az ingyen keret:)

(#46506) bedibazsa válasza Grougon (#46505) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Voip. Vagy mellé egy 19 Ft-os kártya.

(#46507) z67


z67
őstag

Mi a logikája, hogy csak hangalapu? Nehogy átváltsa az ember a meglévő hipernetet? Meg hogy ne szaladjon el a forgalom? Telefonról nehezebb kihasználni a korlatlansagot...

(#46508) Gaborz1 válasza bedibazsa (#46502) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Otthoni szutyok kábeles net kiváltása lehetséges az új csomaggal?

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#46509) bedibazsa válasza Gaborz1 (#46508) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Egyelőre nem, mert hangalapú. Többet még nem tudok.

(#46510) radio100jozs válasza z67 (#46507) üzenetére


radio100jozs
őstag

Kérdés, kérhető-e hozzá adatmegosztó sim, mert akkor gond egy száll se. De voipra ez tökéletes csomag, mert ha van gubanc, vagy valakit normálban akarod hívni, akkor ott van a mobilhívás a csomagban.

(#46511) darvinya


darvinya
titán

Hol lehet új tarifacsomagokra váltani/megnézni Telenor oldalon?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46512) Roxbury


Roxbury
őstag

Át akarok jönni a Telekomtól a Telenorhoz Hello Data Standard csomagba számhordozással. Tudja valaki, hogy megy a számhordozás? 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46513) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Van itthon egy sim kártyát is kezelő wifi routerem, amiben jelenleg is egy net kártya van. (Telenor) Mi van akkor, ha ebbe tennék bele egy Hello kártyát? Ugye a net korlátlan lenne, de havonta egyszer ki kellene vennem hívásindítás miatt. Másképp szerintem ezt nem lehet megoldani. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#46514) MolTol válasza Roxbury (#46512) üzenetére


MolTol
tag

Bemész egy Telenor üzletbe és elmondod ugyanezt. Ennyi.

(#46515) bedibazsa válasza Roxbury (#46512) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Telekomnál megnézed, van-e hűséged, ha nincs vagy prepaid kártyád van, akkor leegyezteted a személyes adataidat és ha minden stimmel, bemész egy Telenorhoz. Első havidíjat kifizeted, a Telenor jóvá írja az 5. számlából, szóval nem veszik el. Kapsz egy ideiglenes számot, 3-4 napig tudod használni, aztán meglesz a régi számod Hello Data csomagban és ennyi.

(#46516) MolTol válasza radio100jozs (#46510) üzenetére


MolTol
tag

Nem köthető adatmegosztó sim. Ez egy hangalapú csomag, telefonban való használatra. Otthoni routerbe, sok száz giga forgalomra nem való.

(#46517) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kint van az új ÁSZF: [link]

(#46518) radio100jozs válasza MolTol (#46516) üzenetére


radio100jozs
őstag

Adatmegoszto sim eddig minden hangalapú csomaghoz váltható volt.

(#46519) radio100jozs válasza radio100jozs (#46517) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért annyi sumákság van, ahogy a My Minute csomag is, ez nem a normál ÁSZF-ben van benne, hanem csak az akció mellékletben, azaz egy tollvonással megszüntethető, és nem olyan szigorúak a feltételek a szolgáltatóra nézve, mint ha normál meghirdetett díjcsomag volna.

(#46520) Roxbury válasza bedibazsa (#46515) üzenetére


Roxbury
őstag

Lejart a husegem, amugy elofizeteses vagyok. Kell errol szolnom a telekomnak? Vagy barmi mas miatt be kell mennem a telekomhoz megszuntetni a jelenlegi elofizetesemet? A kartya amit kapok más szammal, majd az valt at par nap mulva a regi szamomra, a regi telekomosat, meg eldobhatom (Addig barki eler a regi telekomos kartyamon a regi szamomon)? Koszonom Uraim a segitseget. 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46521) z67


z67
őstag

MyTV-ben mi változott?

(#46522) radio100jozs válasza Roxbury (#46520) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak a Telenorhoz kell bemenni, kérni számhordozással az új csomagot, és ahogy ön írta, pár napig lesz az ideglenes szám, utána meg átjön a régi.

(#46523) Roxbury válasza radio100jozs (#46522) üzenetére


Roxbury
őstag

Tokeletes, koszonom. 😊
Es a regi szamomon addig a regi kartyan elernek?😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46524) radio100jozs válasza Roxbury (#46523) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, addig él a régi, az új Telenoros kártyát meg amíg nem jön át a szám, félre lehet tenni, és a számhordozás estéjén meg megcserélni a kártyákat.

(#46525) Roxbury válasza radio100jozs (#46524) üzenetére


Roxbury
őstag

Nagyon szepen koszonom Uram a segitseget 😊

Ma pontot is teszek ennek a vegere. 😊

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46526) tomp válasza radio100jozs (#46519) üzenetére


tomp
félisten

Biztosra vehető, hogy nem fogják megszüntetni. Akciós ÁSZF tartalmazza a sebesség limit eltörlését is a 4G hálózaton. Illetve feltöltés utáni jutalmakat is ez tartalmazza. Azokat sem szüntették meg.

szerk.:
Ezzel szerintem most már új ügyfeleket fognak szerezni. Azaz siker lesz. Tuti nem fogják megszüntetni a pénzes zsákot hozó vonatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#46527) radio100jozs válasza tomp (#46526) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azokat sem szüntették meg. -> ...még...

Semmi nem köti a szolgáltatót, hogy ha piaci/üzleti érdeke úgy hozza, hogy megszüntesse.

(#46528) Roxbury válasza radio100jozs (#46524) üzenetére


Roxbury
őstag

Egy kerdesem lenne még bocsanat. 😊
Kellenek a telekomos elofizetes papirjai a szamhordozashoz? Mert akkor haza kell melo utan mennem erte. Koszonom. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46529) bedibazsa válasza Roxbury (#46528) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Semmi nem kell. Személyi, lakcímkártya.

[ Szerkesztve ]

(#46530) gyurkikrisz válasza tomp (#46526) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A feltöltés utáni jutalmak szerintem már megszűntek, már ha a plusz adatra gondolsz

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#46531) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A honlapon is elérhető már a tarifa menüben az új csomagok:

[link]

(#46532) 313313


313313
addikt

Olyankor mi van, ha Hello Data Start mellé veszek/választok készüléket, mondjuk részletre?
Akkor alá kell írni 2 évet, vagy hogy?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#46533) 123xyz


123xyz
tag

Erre kell majd figyelni az új Hello Data esetén (ÁSZF részlet):

Amennyiben az Előfizető
- nem kezdeményez legalább egy hanghívást számlázási időszakonként, akkor a soron következő számlázási ciklussal a Telenor az előfizetést az ÁSZF-ben foglalt, értékesítés alatt álló, mindenkori legalacsonyabb havidíjú (hanghívásra nem alkalmas) mobil internet tarifacsomagra jogosult átváltani;
- a kezdeményezett hanghívásokat vagy a hívások átirányítását napi 24 órát meghaladó összidőtartamban folytatja, akkor a Telenor az előfizetést az ÁSZF-ben foglalt, értékesítés alatt álló, mindenkori legalacsonyabb havidíjú hanghívásra alkalmas tarifacsomagra jogosult átváltani az adott számlázási ciklus közben vagy a soron következő számlázási ciklus kezdetével.

Az Előfizető tudomásul veszi, hogy a tarifacsomag előbbiek szerinti átváltását követő 6 számlázási ciklus alatt nincs lehetősége tarifacsomagját a Telenor által elérhetővé tett,korlátlan perc- vagy adatmennyiséget biztosító tarifacsomagok bármelyikére módosítani.

A mobil technológia műszaki jellemzője, hogy a rendelkezésre álló erőforrások megoszlanak az adott földrajzi területen tartózkodó előfizetők között. A Telenor elkötelezett aziránt, hogy a hálózati kapacitások magas kihasználása mellett is a lehető legmagasabb ügyfélélményt biztosítsa előfizetői számára. A Telenor ezért a mobilinternet erőforrásainak megfelelő elosztása, optimális felhasználás érdekében dinamikus hálózatmenedzsmentet alkalmazhat, melynek hatására a szolgáltatás jellemzői változhatnak. Mindez a mobilinternet szolgáltatás korlátlanságát nem érinti. A Telenor ... általában véve nem vállal garantált sebességet, azonban az általános szabályoktól eltérően a Telenor Hello Data szolgáltatásra vállalni kívánja, hogy a fentiek szerinti hálózatmenedzsment útján nem csökkenti a letöltési sebességet 2 Mbit/s alá.

Egyébként úgy látom, mivel itt ugye nincs hűség, ezért a kártyás árak érvényesek. Hogy lehet-e így részletre vásárolni, és mi ennek a menete, az jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#46534) MolTol válasza 313313 (#46532) üzenetére


MolTol
tag

Akkor sincs hűség ha részletre veszed, ha idő előtt felmondod, akkor a fennmaradó részletet kell egy összegben kifizetni.

(#46535) castiels


castiels
addikt

Hipernet L- ről válthatok át?

(#46536) bedibazsa válasza castiels (#46535) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nem.

(#46537) Watt25


Watt25
veterán

Hoppá-hoppá-hopppá... Úgy látom Telekommal elválnak útjaink. Egy fontos kérdés van számomra: Hordozhatom-e úgy a Telekomtól a telszámomat a Telenorhoz, hogy nem veszek készüléket a Telenortól? (Független Nexus készülékem van jelenleg, nem akarok mást.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#46538) castiels válasza bedibazsa (#46536) üzenetére


castiels
addikt

Ezt nagyon megszìvta akkornaki most kötött nem rég hipernet L et.

(#46539) MolTol válasza Watt25 (#46537) üzenetére


MolTol
tag

Természetesen hordozhatod, sem készüléket nem kell venned, sem hűséget nem kell vállalnod.

(#46540) vpanangin válasza castiels (#46538) üzenetére


vpanangin
senior tag

Miért?

(#46541) radio100jozs válasza castiels (#46538) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem a Hipernet Home nagyon nem azonos ezzel az új csomagokkal.
pl. az én esetemben az ADSL leváltására lett a Home csomag, asztali routerrel, és hozzá VOIP vezetékes számhordozással, és HBO GO-t nézek vele.

Az új csomag csak okostelefonba használható még MiFi-ben sem, benne van az ÁSZF-ben, hasonló, mint az UPC-nél van, ott is a korlátlan internet csomagok nem használhatóak MiFi-be, asztali routerbe.

Tehát teljesen más ügyfélkört szolit meg a két előfizetéses konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#46542) castiels válasza vpanangin (#46540) üzenetére


castiels
addikt

Mert ő 2 évig fizet havi 6e 200 GB ért.+ HBO Go ért.
Ez meg havi 6 és korlátlan net hűség nélkül.

Oké nem használható, de miből tart megosztani telefonról??

[ Szerkesztve ]

(#46543) radio100jozs válasza castiels (#46542) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért megnézem azt, hogy ki fog okostelefonról egy kertes házban a családnak 0-24-ben internetet megosztani ezzel az új csomaggal?

(#46544) castiels válasza radio100jozs (#46543) üzenetére


castiels
addikt

Annak jó aki egyedül él :)

Nappal a telefonjával ami nála van, delutan este meg mikor otthom van ossza mindenre tv laptop stb..

Kár hogy nem törölték el a hipernet hűség idejét.

[ Szerkesztve ]

(#46545) radio100jozs válasza castiels (#46538) üzenetére


radio100jozs
őstag

+ A Hipernet Home csomagnál is van 30 nap visszavételi garancia, így aki most kötött, az gond nélkül kiszállhat ebből, és köthet az új csomagból.

(#46546) azbest válasza castiels (#46542) üzenetére


azbest
félisten

Nos, mivel nem tudni még, hogy mennyi forgalmazás után lassítják a gyarkorlatban 2 Megabitre a telefonos csomagokat és mennyire szigorúak arra nézve, hogy átsorolják más csomagra, aki nem teljesíti a feltételeket...

A home csomagnál eleve nagyobb forgalommal terveztek. A webes böngészés ott is kvázi korlátlan. Azt nem tudom a gyakorlatban milyen az, ha valaki elérte a 100GB-os nappali határt. (nekem főleg tartaléknak és pár napos vidékre utazáshoz lett, így sikerül 5 gigát összeyoutubznom vele. Otthoni netemen 160+20 forgalmam volt legutóbb, úgy hogy netflix és youtube teszi ki a forgalom többségét.) Esetleg az még jófejség lenne, ha ott is megemelnék 32kbitről 2Megabitre a lassítás szintjét.

Szóval értem én, hogy mindig lehetne minden jobb :D De nem olyan vészes ez a helyzet. Majd 1-másfél év múlva lesz érdekesebb, hogy addig hová jutnak az új csomagok, maga a net mennyire lesz sávszélesség igényes. Akkor lehet már szoríthat picit a home csomag, de még akkor is lehetnek jó fejek és esetleg bővíthetnek rajta. A mobil internet azért még mindig korlátos és nem hiszem, hogy céljuk az, hogy a kábeles nagy fogyasztóknak nyújtsanak mobil alternatívát és ezzel bedöntsék a hálózatukat :)

Meg, ha nem haragszol castiels, picit elhamarkodottan ugrottál bele mostanában pár dologba (tablet a netcsomaghoz, aztán mifi, aztán asztali router...) így lassan már többszörösébe kerül neked az, hogy nem terveztél előre, hogy mire is fogod használni. Szóval csak nyugi, élvezd azt, ami van és ne bánkódj azon, hogy talán valakinek még jobban sikerülhet választani. De aki trükközni akar az új csomag lehetőségeivel, az lehet rosszabbul jár a végére, mint az, akinek home csomagja van.

Jut eszembe: nekem a net-es apn-es publikus ip cím sem hátrány a mobilos natolósakhoz képest. Néha vpn-ezéshez meg otthoni munkához ez nagy előny.

[ Szerkesztve ]

(#46547) castiels


castiels
addikt

A 30 nap már lejárt, kérdéses azért igen a sebesség
..

Ugyanazt a hipernet netet fogja kapni az aki megköti ezt szerintem, siman továbbosztja a laptopra vagy gépre és nincs megállj 100 gb nappali töltésnél, mindezt hűség nélkül, picit most azért a hipetneteseket semmibe vették. Ja nem mert meghagyták az HBO GO-t.. :F

[ Szerkesztve ]

(#46548) Bferibörs válasza castiels (#46547) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát az a napi 100 GB egyáltalán nem biztos, hogy engedélyezve lesz, gondolj bele csak itt a topikban hányan váltanak/váltanának az új csomagra, ha mindenki ezt teszi és ész nélküli net használat történik ( gondolok itt olyanra. hogy 1.8 Terra havi forgalom ! olvastam ilyet ) bedőlne a telenor rendszere - gondolom én

egyenlőre ne sopánkodj, várd ki a végét

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#46549) TeeJay


TeeJay
félisten

nem volt időm visszanézni a topikban de létezik az hogy a Telenor nem számolja a forgalmamat?

flottás vagyok 500MB dolgozói nettel 999 forintért havonta és vagon videót feltoltem facebook-ra meg néztem halom dolgot de a felhasználható keretem csak nem akar csökkenni

na most két dologra gondolok vagy a mytelenor sz*r vagy tényleg nem számolják a forgalmat

melyik lehet ezek közül?
4G-n tolom sőt most már ahol vagyok 4G+ lett a hálózat
lehet hogy bizonyos forgalmat nem mérnek mint pl facebook?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46550) Zeki


Zeki
nagyúr

Számomra érdekes lesz ez a vidéki 800MHz-es torony osztozkodás, a korlátlan Telenor net fényében... hogy osszák el egymás közt, hogy az egyik ügyfelei miatt a másik szolgáltatóé is szívnak a sebességgel?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.