Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) tomp


tomp
félisten

27-ig tart az aktuális számlázásom. Ma váltottam Hello Data Startra. Most jött sms, hogy sikeresen aktiválták. Hmm. Nem úgy volt, hogy számlazárással lehet csak tarifát váltani?

(#46552) lugosi válasza radio100jozs (#46543) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én mondjuk nem fogom, de van itthon 2 db kártyafüggetlen 4G-s telefon, amiből az egyiket stabilan semmire sem használok, a másikat tartaléktelefonnak viszem magammal néha a főtelefonom mellé, abban van a magán számom. De adott esetben akár az is lehet hotspot.
Szerintem ma már olyan gyakran cserélgetik az emberek a telefonjukat, hogy óhatatlan hogy kallódik otthon egy felesleges okostelefon. Nem azt mondom, hogy mindennapos, de nem is fehér holló.

(#46553) Bferibörs válasza lugosi (#46552) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát én már 2 db 2 simest használok egy ideje :DDD

de nem hiszem, hogy ez a csomag ki fog szolgálni egy otthoni normál netezést (ami esetemben nem mindig otthon történik hanem vidéken valahol, na erre kellene valami mobilnet nekem , ezt nem hiszem,hogy bevállalom így mert valszeg lesznek korlátozások némiképp), értem itt a böngészés,chetelés,film nézés na és a windows frissítések :U ne adj Isten egy új oprendszer letöltése ami kb. 1,5 GB egy szuszra - és nem beszéltem torrentezésről mert az nem normál netezés szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#46554) TeeJay


TeeJay
félisten

Egész délután direkt csak a mobilnetet használtam mégse akar csökkeni a hátralevő adatforgalmam.
Király

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46555) Bferibörs válasza TeeJay (#46554) üzenetére


Bferibörs
addikt

szerintem ezt a m.flottás topikban kérdezd meg , nem tudni milyen csomagok vannak flottában

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#46556) enginev3.0 válasza TeeJay (#46554) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekomnál nekem is volt ilyen 1 hete kb, 16mb-om volt, de már vagy 5Gb-ot elhasználtam
Aztán elfogyott

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46557) castiels


castiels
addikt

Hipernet L csomag 3 hónap után felmondása mennyi kötbérrel jár?

Lehet átváltanám a korlátlan data ára 6e ért hűség nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46558) azbest válasza castiels (#46557) üzenetére


azbest
félisten

Azt se felejtsd el, hogy utána a hbo sem lesz ingyen, mielőtt beleugrassz megint valami meggondolatlanba. Vagy másképp fogalmazva, akkor arról is le kell mondanod.

Ki kell fizetned a vele kért eszköz listaára és az általad fizetett eszköz ár különbségét is.

szerk:
amúgy általánosságban az eddig igénybevett kedvezményeket (fizetett és listaár közti különségek)..,de nem tudom az extra kedvezménykeret hogy számít például.

[ Szerkesztve ]

(#46559) castiels válasza azbest (#46558) üzenetére


castiels
addikt

Igen, nem éri meg felbontani.

(#46560) tomp


tomp
félisten

Hello Data Start tarifánál aktív maradt a korábbi MyMusic Nonstop. Sebesség is érdekes. Év eleje óta fix értéket mérek. Éjjal nappal, bárhol vagyok mindig ugyan annyi. 51/40Mbps. Érdekes...
Lehetséges, hogy valami beragadt a rendszerben?

(#46561) castiels válasza tomp (#46560) üzenetére


castiels
addikt

És most mennyit mértél a data csomaggal?

(#46562) tomp válasza castiels (#46561) üzenetére


tomp
félisten

Ugyan annyit mint év eleje óta. 51/40Mbps.

(#46563) TeeJay válasza enginev3.0 (#46556) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 447MB-nál megállt és hiába tolom a sok face videót meg youtube zenét nem mozdul :D
megnézem páromnak is ilyen-e mert azonos flottában vagyunk és ő sem nagyon látott még olyat hogy jött volna üzenet miszerint elfogyott az adatforgalom

nem bánnám azért ha tényleg az lenne hogy a facebook és messenger adatforgalmat véletlenül nem számolják el :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46564) castiels válasza TeeJay (#46563) üzenetére


castiels
addikt

Melyik csomag?

(#46565) #71835392 válasza Zeki (#46550) üzenetére


#71835392
törölt tag

A közösködés ellenére valamilyen módon el van szeparálva egymástól a két szolgáltató rendszere, ugyanis a korlátlan hipernet napokon amíg a Telenornál érezhetően lecsökkent a sebesség, addig Telekom kártyával ebből semmit nem lehetett érezni.

(#46566) #71835392


#71835392
törölt tag

Láthatóan nagyon okosan, felkészülten, átgondoltan előre bebiztosították magukat a hálózat összeomlása ellen! Szép volt!

A Telenor elkötelezett aziránt, hogy a hálózati kapacitások magas kihasználása mellett is a lehető legmagasabb ügyfélélményt biztosítsa előfizetői számára. A Telenor ezért a mobilinternet erőforrásainak megfelelő elosztása, optimális felhasználás érdekében dinamikus hálózatmenedzsmentet alkalmazhat, melynek hatására a szolgáltatás jellemzői változhatnak.a Telenor Hello Data szolgáltatásra vállalni kívánja, hogy a fentiek szerinti hálózatmenedzsment útján nem csökkenti a letöltési sebességet 2 Mbit/s alá
https://www.telenor.hu/telenor-hello-data

Azaz, aki nekiáll 0-24-ben torrenthuszárt játszani egy terheltebb cellában, azt szó nélkül le fogják korlátozni 2 megás sebsségre. A Vodafone is ugyanezt csinálja a Home csomagnál, csak ők még durvábban tolják, igaz nincs is ennyi sávszélességük, ott terheltebb celláknál még a youtube sávszélességét is korlátozzák.

[ Szerkesztve ]

(#46567) Bferibörs válasza #71835392 (#46566) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát lesznek itt még érdekességek, aki rohan, hogy vegyen gyorsan egy csomagot nem biztos, hogy olyan jól jár azzal a korlátlan m.nettel ha a vezetékest akarja kiváltani vele :U , félő, hogy még egy torrentezés nélköli nornál netezést sem fog kiszolgálni,mindenféle célzott letöltés nélkül sem, film nézés stb. böngészni ,chetelni bitos fog lehetni vele :U

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#46568) aprokaroka87 válasza #71835392 (#46566) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos hogy úgy lesz az?
A hálozatmenedzsment gyanitom hogy szoftveres megoldás

Tehát ha a központban úgy látják hogy az adott cella terhelt,akkor lehet hogy mindenkit lekorlátoznak.
Min 3mbit/sec-re

(#46569) Diák66


Diák66
őstag

Érdekes lett ez a korlátlan csomag, nyilván célja van a jövőre nézve. Gyanítom igyekeznek átterelni adatra az ügyfeleket, annak érdekében, hogy később minél több frekvenciát az adatnak szentelhessenek.

Elgondolkodtató, hogy az év végén váltsak-e, de majd kiderül.(addig legalább a buktatók is kiderülnek)

Jelenleg 7933 Ft-ot fizetek 100 percért és 20,5 GB +100 GB-ért havonta. És ingyen járt a wifi megosztó. (optimális mennyiségek, kb ennyit használok egy hónapban, a +100 GB általában egy az egybe megmarad)

Ugyanakkor úgy nézem a 6e-s csomag kevés lenne beszédben, a 10-es meg drágább. Ezt az árat is sokallom már, amit most fizetek. De a 6e + feltöltős SIM akár szóba jöhet. Kérdés hogyan lenne net a laptopon? A mobilos tethering elég vacak megoldás, ráadásul nálunk a térerő se jó, így a mobil wifi kapott egy antennát is a megfelelő térerő és sebesség elérésére.

(#46570) asdf_ válasza #71835392 (#46566) üzenetére


asdf_
veterán

Jol tettek, az emberek meg mindig nem ertik, hogy a mobilnet nem feltetlenul az otthoni szar adsl kivaltasara valo*. Es a marketingosztaly sem :D De nyilvan mondjuk a havi 100 giga helyett korlatlant hirdetni teljesen mas tortenet (eleve, szerintem egy rakas embernek fingja sincs arrol, hogy mennyi a szaz giga, igaz, kb. 99%, hogy pont ok azok, akiknek nem is kell aggodniuk emiatt, mert nem ok fogjak letolteni a fel internetet :) )

*(de termeszetesen boven es sokaknal allhatnak ugy a csillagok, hogy kepes kivaltani)

[ Szerkesztve ]

(#46571) wetomi válasza asdf_ (#46570) üzenetére


wetomi
aktív tag

Egyet értek veled.

Olvastam ma valahol egy jó kommentet, hogy az egész sikere azon múlik, hogy a felhasználó képes lesz-e felfogni, hogy mire való a tarifa és képes lesz-e úgy használni? A felhasználó érettségén múlik majd. megkeresem azt a kommentet, nagyon tetszett.
szerk:
Itt is van a komment HWSW

[ Szerkesztve ]

(#46572) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Online rendeléstől való elállás esetén (például el sem mész a készülékért), ha fizettél már online, akkor kell majd valamit intézni, vagy automatikusan visszautalják a pénzt?

(#46573) darvinya válasza Diák66 (#46569) üzenetére


darvinya
titán

200 perc kevés (ne a startot nézd, hanem standardot).

Más

Még mindig nem tudták megoldani SMS problémát. :O

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46574) tomp válasza castiels (#46561) üzenetére


tomp
félisten

Most 50-60/20-30Mbps között mérek. Holnap lemérem a 4-esm metrón. Az egyik megálló tökéletesen alkalmas. Szinte üres egész nap azaz a ~75Mbps(ez a max elérhető) szabadon van. Ha nem érem el a 70-et akkor limitálva vagyok még mindig. Hajnalban üzemkezdésnél is stabilan 50-et kapok miközben egy másik SIM-el a hálózati maxal megy mivel nem használja akkor senki a hálózatot.

(#46575) DrBubo77 válasza darvinya (#46573) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azért 2017-ben lépjünk már túl az SMS-en. :W

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46576) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#46575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az tényleg probléma, ha nem tud SMS-t küldeni/fogadni (nem emlékszem, melyik nem megy neki).
Maga az SMS valóban túlhaladott. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46577) darvinya válasza darvinya (#46573) üzenetére


darvinya
titán

Odáig fajult a dolog, hogy 1220 Üsz ezzel kapcsolatos technikusi űrlapot sem tudta megnyitni. :D :O

DrBubo77

2017-ben nem akarok küldeni SMS-t, csak még szolgáltatói üzenetek sem jönnek.
Így se feltöltés, se MyTv jelszó, stb. nem jön.
Nem vagyok médium, hogy kitaláljam mi a jelszó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46578) DrBubo77 válasza darvinya (#46577) üzenetére


DrBubo77
addikt

Bocsi, azt hittem az SMS-díjak miatt "sírsz".
Erről a technikai gondról lemaradtam, pedig nagyjából követem a topikot.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46579) Diák66 válasza darvinya (#46573) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem elég 100 perc, nem kell 200. Pont ezt írtam, az alap 50 perces kevés, a 200-as meg sok (árban is)

(#46580) darvinya válasza Diák66 (#46579) üzenetére


darvinya
titán

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46581) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ha kártyás csomagrol akarok az új korlátlan hűség nélküli havidijasra váltani, akkor az első havidíjat ki kell fizessem a boltba, vagy azt is neten kell intézzem? Új simet adnak, vagy marad a régi?

Huawei Mate 9

(#46582) TeeJay


TeeJay
félisten

úgy néz ki a flottás csomagomban a facebook-ot messengert vibert nem lassítja a Telenor
direkt lezabáltam youtube HD-val a maradék forgalmat
jött is az üzenet hogy elfogyott a keret és lassítást kapok, mytelenor is kijelzi hogy 0MB van már
de a facebook messenger és viber továbbra is hasítanak

youtube már csak pufferel nem tölt be videót 32kbit-es korlátozáson

úgyhogy örülök hogy a fontosabb facebook,messenger,viber trio megy tovább :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46583) joey04


joey04
titán

Egy telenoros emberke ha lehet!

Új csomagokkal kapcsolatban: Igen, nem az otthoni net kiváltására lettek tervezve, de én pl. most keresek valami kiutat, mert költözés előtt állok, és az új helyen 10 megás net a maximálisan elérhető. Ameddig nem jön oda a Digi a normális nettel, addig szerintem ez is kiválthatja. A kérdés: Én nem akarok trükközni, nekem tényleg a telefonban lenne használva, egy próbahónap után mondanám is fel a Telekomos szerződést, hűségem nincs ott már. De hotspotként meg lenne osztva számítógépre, tabletre, konzolra. Nem ipari felhasználás lenne és nem is HC felhasználás mint itt a fórumon sokan terabyte-os forgalmakról írtak. Heti 3-4 sorozatrésznek megfelelő adatforgalom torrenten, angol ás egyéb meccsek stream-en követve, konzol netigénye, valamint a napi átlagos böngészés. Ezekre megfelel a csomag? Már úgy értem itt semmi kiskapu vagy egyéb nincs ami miatt korlátoznának, vagy azt mondanák, hogy na ezt nem? Ez lenne a fő előfizetésem, valóban telefonban használnám, de otthon 100%-ban menne a hotspot funkció, a fent taglalt kihasználással. Ez mehet?

Bónusz kérdés: Nem értem, akik azért mondanak le róla, mert csak telefonban használható és kell havonta minimum egy hívás. Ha befogsz egy bármilyen hotspot képes telefont, felteszed töltőre és arról megy otthon a net és havonta 1 hívást megeresztesz bárhova, az olyan nagy kompromisszum? Mert ahogy olvastam a másik topikban ez is járható út.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46584) H.Istvan25 válasza joey04 (#46583) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Szerintem egy próbát megér, aztán ha nem működik lemondot, nincs hűség. Én ezt fogom tenni

Huawei Mate 9

(#46585) Somatom válasza joey04 (#46583) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a megosztást külön-külön érted, akkor talán működhet. Ha a három eszköz egyszerre lenne használva, az megfektetné a telót. Ha a netes felhasználási módot nézzük, akkor otthoni viszonylatban ezek a csomagok még mindíg nem érik el egy flottás korlátlan csomag lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46586) aprokaroka87 válasza Somatom (#46585) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Már miért fektetné meg?
Nekem pl nemrég a 20 ezer forintos telefonom kibirt szolgálni 3 telefont, és nem halt le.

(#46587) Somatom válasza aprokaroka87 (#46586) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván attól függ, hogy mit forgalmazol a három eszközön. Három HD stream tuti, hogy nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46588) bedibazsa válasza joey04 (#46583) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én úgy gondolom, ez abszolút vállalható szint. A kritériumoknak megfelel.

(#46589) bedibazsa válasza H.Istvan25 (#46581) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Első havidíjat ki kell fizetni, kártya marad ugyanaz.

(#46590) ACE- válasza Diák66 (#46579) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor megveszed a kisebb csomagot, az 6ezer, és a +50 perc az 1750 Ft, így 7750 Ft lesz az előfizu, az 100 perc csak, de mégsem 10ezer az előfizu... és ha esetleg valamely hónapban elég az 50 perc is, akkor megspórolod az 1750-et is...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46591) Roxbury válasza ACE- (#46590) üzenetére


Roxbury
őstag

Igy van. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#46592) Diák66 válasza ACE- (#46590) üzenetére


Diák66
őstag

Majd meglátom. Még van 3, illetve 6 hónap hűségem. (mobilnet + előfizetés) Addig kiderítem mekkora kényelmetlenség lenne + egy feltöltős SIM-et töltögetni és mobilról osztani a netet a laptopnak.

(#46593) reddoors


reddoors
tag

Én tegnap vásároltam egy TELENOR HELLO DATA START csomagot , előtte Telekomos voltam , sőt vagyok is . :) Dual sim Huawei Mate 9 telefonom van így mind a két szolgáltató előnyeit hátrányait látom.
Eddigi tapasztalataim nagyon pozitívak , mivel sokat utazom elég jól tudom a lefedettséget / hálózati sebességet tesztelni.
Jelenleg Székesfehérváron 4G+ hálózaton(TELENOR HELLO DATA START ) 152,59Mbps/41.72Mbps mérek ami kimagasló , a Telekom hálózatán 110Mbps felett soha nem volt.
A Szfvár-Veszprém útvonalon jobb a Telekom 4G lefedettsége , viszont mint a fentiekben írtam a megyei városokban én a telenor hálózaton jobbat mértem.
Remélem megtartják hosszútávon ezt a jó szokást :) , mert akinek fontos a korlátlan sokoldalú internet annak ez a legjobb ajánlat.

(#46594) eastsider válasza ACE- (#46590) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez mi ez a +50 perc?

ezt latom a telenor oldalan:

b. (Igénybe nem vehető szolgáltatások)

Igénybe nem vehető szolgáltatások: 1. roaming díjzónában felhasználható kedvezményt nyújtó szolgáltatások (III.8.3. pont), Vezetékes-hívó, 5 perc után 0 Ft, 40 SMS, 80 SMS, Korlátlan SMS, 40 perc beszélgetés, 80 perc beszélgetés, 1 szám szabadon, a III.3. pontban szerepelő Kiegészítő mobil internet szolgáltatások – kivéve 500 MB/1 GB adatjegy

(#46595) ACE- válasza eastsider (#46594) üzenetére


ACE-
addikt

A benne foglalt 50 perc felhasználása után a percdíj 35 Ft, ebből jött ki az 1750 Ft.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46596) joey04 válasza Somatom (#46585) üzenetére


joey04
titán

Értelemszerűen nem egyszerre menne a játék, a meccs, a net...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46597) jozsi968 válasza ACE- (#46595) üzenetére


jozsi968
tag

Ha ilyen hiper-szuper korlátlan netje van és ő képes azt a +50 percet 35 Ft-os percdíjjal letelefonálni, amikor VOIP-pal 4 Ft * 50 perc = 200 Ft-ból megúszná, akkor meg is érdemli. :DD

(#46598) TomPack


TomPack
őstag

Bármelyik Telenor üzletben lehet számhordozást kezdeményezni, vagy csak a hivatalos márkaképviseleteken?

(#46599) Viktor0610 válasza TomPack (#46598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen bármelyik üzletben intézheted. :)

Samsung Galaxy A54

(#46600) TeeJay


TeeJay
félisten

Hajnalban mértem 4G+ hálózaton... Feltöltés nem tűnik túl acélosnak és erre hoznak még korlátlan csomagot uhh

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.