Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) ACE- válasza agroman (#46100) üzenetére


ACE-
addikt

Te így jártál? Én ismertem olyan embert, aki évtizedekig élt úgy, és használta a személyijét, hogy nem figyelte, a neve nem rövid Ö-vel van rajta, hanem hosszúval, mert annak idején a születési anyakönyvijén megtévesztően szerepelt. :D Nem fordulhatott elő ez nálad?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46102) Batib válasza Viktor0610 (#46099) üzenetére


Batib
őstag

Rendben. Kösz!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#46103) tsteve


tsteve
senior tag

akinek nem sikerül majd az online adategyeztetés, az a következőkre figyeljen:

- okmányirodai stílusú adat legyen megadva (kisbetű-nagybetű, stb)

- mielőtt nekikezd, gondolja át, hogy 1000%-osan az ő nevén van-e a prepaid, átírás is kellhet adott esetben

(biztosan lesz olyan is akinek sikerül majd "idegen" kártyát egxeztetni, többeknek sikerült állítólag, de ott a titok nyitja az lehet, hogy az idegen kártya senki néven nincs az állami rebdszerben adathiba miatt)

[ Szerkesztve ]

(#46104) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hmm
az létezhet hogy a telenor hálozata érzékeli ha Androidon tűzfalat használok?

Mert semmit nem változtattam az afwall+ on és két telefonomon nincs internet.
csak ha lekapcsolom a programot.

megpingelve pl a prohadver.hu oldalt unknown host-ot ad vissza.

(#46105) tsteve válasza aprokaroka87 (#46104) üzenetére


tsteve
senior tag

védi tőled a külső hálózatot... végülis ez is tűzfal :)

(#46106) agroman válasza ACE- (#46101) üzenetére


agroman
senior tag

igen, így jártam.
egyébként rohadtul nem értem, pl. anyja nevénél azt irja a kitoltési utmutato, hogy probaljuk meg az esetleges tobbes keresztneveket is. de minek? most a szemelyi okmanyaim szerint azonositanak vagy csinalnak egy keresztreferenciat? a legujabb tipusu szemelyim van, online alairassal, ugyfelkapuval, meg mindenszarral.
es ez alapjan sem talanak meg? mint szakmabeli mar tenyleg csak rohogok az egeszen..

------

(#46107) #79335424


#79335424
törölt tag

Nekem nem teljesen világos. A feltöltőkártyásoknak ezekre van szükségük.

"Az online adategyeztetéshez szükséged lesz a SIM-kártyádra - egy SMS fogadására alkalmas készülékbe helyezve -, és érvényes személyi igazolványodra (vagy jogosítványra vagy útlevélre).

Ha üzletben szeretnél adategyeztetni, hozd magaddal az összes felöltőkártyás SIM kártyádat, érvényes személyi igazolványodat (vagy jogosítványt vagy útlevelet) és lakcímkártyádat."

Ha online nem kell lakcímkártya, akkor személyes megjelenéshez miért kell?
Ha egy külföldi szeretne itt feltöltőkártyást használni, akkor hogy tudja személyesen regisztrálni? Neki csak útlevele van, lakcímkártyája nincs.

(#46108) aprokaroka87 válasza #79335424 (#46107) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez jó kérdés.
Pl lehet hogy az ottani adminisztrációs rendszer kéri a lakcimkartyát is...mert a "szoftver" kéri...amíg az nincs ott addig nem engedi tovább a dolgokat

(#46109) #79335424 válasza aprokaroka87 (#46108) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt értem, de akkor most a szabályhoz kell alakítani a szoftvert, vagy szoftverhez a szabályt? Sztem az előbbi. Az adategyeztetés a lényeg. Vagy kell hitelesen igazolni a lakcímet, vagy nem. Ha kell, akkor merül fel az a kérdés, hogy egy külföldi hogyan használhat legálisan Magyar SIM -et? Ha viszont nem kell, akkor semmilyen adategyeztetési mód feltétele sem lehet a lakcímkártya.

(#46110) tsteve válasza #79335424 (#46109) üzenetére


tsteve
senior tag

ugy tudom külföldi csak 1 évnél rövidebb szerződést köthet a telenornál... üzletben, útlevéllel.. nekik (emiatt) egyeztetniük sem kell... legalábbis telenor nem ir elő számukra egyeztetést.. persze lehet hogy tévedek

(#46111) ACE- válasza tsteve (#46103) üzenetére


ACE-
addikt

Te milyen állami rendszerről beszélsz?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46112) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Üdv!

Vettem ma Telenor üzeltben egy új D-link DWM-222 típusú LTE modemet (feltöltős Hipernet) alkalmi használatra a laptopomhoz, mivel a korábban használt Huawei modemet elvesztették, akinek kölcsönadtam.
A problémám az alábbi:
SIM kártya behelyez stickbe, a stick rádug USB-re. USB eszközt talált a windows, felugrik a jelzés, hogy mit csináljon. Rákattintok az installálja a csatlakozós szoftvert, ekkor egy fél másodperc múlva eltűnik az installálóképernyője és elvágja valami az egész folyamatot. Egyes esetekben bedob egy "Elérési út nem létezik" hibaüzenetet. Az intézőben sem jelenik meg a meghajtónév, amin a stick telepítője rejlik.
Kipróbáltam minden USB csatlakozóval a laptopon ugyanaz a jelenség. Mivel a laptopomon gyári Windows 10 x64 van, arra gyanakodtam hogy nem kompatibilis vele. Tesztelve lett egy Win 7-es PC-n is ott is pont ugyanaz történt.

Kérdés: Kifogtam volna egy hibás modemet, vagy valamilyen beállítási probléma / hiba miatt nem települ a szoftver a stickről (illetve nem látja azt meghajtóként)? Esetleg hiányzik valamilyen driver pluszban?
Plusz kérdés: A D-link modem (vagy a telenor által használt) csatlakozós szoftvere elérhető-e valahonnan máshonnan esetleg?

Köszönöm előre is a tippeket, segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#46113) #79335424 válasza tsteve (#46110) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, az szép lenne! Mivel is indokolták ezt az egész adategyeztetéses hercehurcát? Én nyüglődök vele, az idelátogató tenoristának viszont nem kell? Akkor mivel is jutottunk előrébb a biztonság terén, és tulképp kit is akarnak kontroll alatt tartani?

(#46114) tsteve válasza #79335424 (#46113) üzenetére


tsteve
senior tag

sztem meg az lenne szép, ha minden külföldit berendelnének minden júniusban... amúgy sztem is zavaros a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#46115) #79335424 válasza tsteve (#46114) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kell berendelni. Be fog menni magától, ha majd nem működik a kártyája.

[ Szerkesztve ]

(#46116) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Üdv!

Lenne hozzátok egy kérdésem. Szóval megpróbáltam ezt az idióta adategyeztetést online. De sajnos nem igazán akar összejönni.. :/
Ezt az üzenetet kapom, pedig minden adatom stimmel:
"A megadott adatokkal nincs érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány a nyilvántartásban."

Ez most miért van? Minden megadott okmány számom és személyes adatom megegyezik a valósággal és a szerződésben is ugyanezek szerepelnek!
Örülnék, ha valaki megmagyarázná.. :)

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#46117) tsteve válasza ChuckyCheese (#46116) üzenetére


tsteve
senior tag

space... zárójel... kisbetű-nagybetű.. minden PONTOSAN úgy van mint a személyiben és a lakcimkártyán?
te voltál mindig az előfizető is?

[ Szerkesztve ]

(#46118) darvinya


darvinya
titán

Érdekes ez a adategyeztetés.
10 éve ugyanezt számot használom, múlthónapban cseréltem SIM kártyát.
Erre ma jött SMS. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46119) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy a rendszer hogy tudja megallapitani hogy valaki 2017-ben vette a sim kartyat?
tartalmaz valami arra vonatkozó adatot a sim kártya?.

Darvinya: Szerintem a csere nem egyenlő a vásárlással

[ Szerkesztve ]

(#46120) darvinya válasza aprokaroka87 (#46119) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted SIM kártyát ránézésre adják. :U
Igaz elkérték személyi kártyákat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46121) asdf_ válasza aprokaroka87 (#46119) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem a csere nem egyenlő a vásárlással

Az lehet, de ha mar egyszer ott volt, akkor nagyon erosen celszeru lett volna leugyfelellenorizni, nem? Foleg, hogy eleg sanszosan keresztulment az ugyintezo kezen tokugyanaz az okmany, ami az adategyezteteshez kell. Kb. ugy kellett volna vorosen villoginia a kepernyojenek, hogy nincs adatellenorizve, mintha atomot dobtak volna le valahol :)

[ Szerkesztve ]

(#46122) goop


goop
őstag

Tegnap voltam elintéztem a tulajodonjog tisztázást, úgy, hogy az ember akié a kártya volt, előtte 3 héttel volt ugyanezt intézni. :D
Átírták a nevemre simán, 0Ft, kellett a kártya és a személyim.

(#46123) aprokaroka87 válasza goop (#46122) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akié a kártya volt ismerted?

(#46124) goop válasza aprokaroka87 (#46123) üzenetére


goop
őstag

Persze, csak azért vettem a nevemre, mert jó barát, és máshogy nem tudtam volna bevinni a dpi-be.
Én fizetem a számláját, Ő meg odaadja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#46125) tsteve


tsteve
senior tag

jól működik az adategyeztetési oldal.. próbáltam párom telenoros kártyáját egyeztetni a saját adataimra, de nem engedte, s telenor üzletbe küldött szerződni saját névre :)
eddig OK tehát...

[ Szerkesztve ]

(#46126) tsteve válasza tsteve (#46125) üzenetére


tsteve
senior tag

2. lépés: párom nevére (aki a valódi előfizető) már engedte, de nem simán, hanem először azt írta hogy nincs a megadott adatokkal azonosítható személyi okmány... pedig csak az email címe nem volt pont ugyanaz, amit eredetileg megadott... javítás után már minden OK... tehát az email cimet is hasonlítja az eredetileg megadotthoz

[ Szerkesztve ]

(#46127) #79335424 válasza tsteve (#46126) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem fogok küzdeni vele. Bemegyek hozzájuk, leteszem az asztalra az igazolványomat, oszt oldjátok meg!

(#46128) ChuckyCheese válasza tsteve (#46117) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Minden stimmel. Nincs két keresztnevem sem. Születési dátumhoz is pontokat írtam. Mindent ahogy kért az oldal. Én voltam az előfizető ebben az 1 évben. Vagy már több is van. Lakcímkártyát nem is kért.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#46129) tsteve válasza ChuckyCheese (#46128) üzenetére


tsteve
senior tag

nálunk -mint írtam az előbb- az email cim nem volt pontosan ugyanaz, azaz ekkor adta ugyanazt a hibaüzit, mint nálad is... én extra pont nélkül írtam be, de eredetileg az email cím név részén belül is volt egy pont (ami valójában email cim esetén irreleváns)... kijavítottam, s azonnal elfogadta utána már

[ Szerkesztve ]

(#46130) Black_Raven válasza #79335424 (#46127) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez a művelet, kb 1 percet fog elvenni az életedből. Én is 2 hete csináltam személyesen.Pikk-pakk kész volt. Azóta küldtek sms-t is. Megköszönték.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#46131) darvinya


darvinya
titán

Itt jön a slussz poén, elküldték nemrég angolul is az SMS-t, miután már 1 órája neten leigazoltam. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46132) vpanangin


vpanangin
senior tag

Csinálnám ezt az online adategyeztetést, de nem fogadja el a személyi igazolványom számát. Ami évek óta nem változott.

?????????????????????????????????????????

(#46133) 4Grider válasza vpanangin (#46132) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenornál nem ellenőriznek semmit, azt csak továbbküldik a BM felé, és onnan kapnak egy engedélykódot. Lehet, hogy nem az igazolványszámmal, hanem az egyéb adatokkal van probléma. Próbáltad a kártyán szereplő nagybetűs írásmóddal is a nevedet?

(#46134) agroman válasza tsteve (#46126) üzenetére


agroman
senior tag

"az email címe nem volt pont ugyanaz, amit eredetileg megadott..."

hol adott meg?

------

(#46135) vpanangin válasza 4Grider (#46133) üzenetére


vpanangin
senior tag

Úgy még nem, de mindjárt.

Így sem jó. A hibaüzenet: "A megadott adatokkal nincs érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány a nyilvántartásban."

[ Szerkesztve ]

(#46136) #79335424 válasza Black_Raven (#46130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, az nagyon meglepne, ha ez egy perc alatt lefutna nálam. A Telenor rendszerében ugyanis van utca, hsz. szerinti lakcímem, a lakcímkártyámban viszont az áll, hogy "lakcím nélküli". Ez az aktuális, hivatalos állapot. Tehát, ha a Telenor a jogszabályok szerint járna el, akkor aktualizálnia kéne a rendszerét a jelenlegi állapotnak megfelelően, vagyis a rendszeréből törölnie az utca, hsz. szintű lakcímet. Erre nem lesz gombjuk.

[ Szerkesztve ]

(#46137) Black_Raven válasza #79335424 (#46136) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor lehet egyszerűbb lenne ha "elfelejtenéd" elvinni a lakcím kártyát, és begyorsulhat a folyamat.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#46138) #79335424


#79335424
törölt tag

Hogy van most ez a MyTV -s HBO? Ez vmi külön alkalmazásban fut? Vmi külön regisztráció kell hozzá?

(#46139) darvinya válasza #79335424 (#46138) üzenetére


darvinya
titán

Külön HBO app-ban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46140) Viktor0610 válasza #79335424 (#46138) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Somatom:
Külön alkalmazás van rá, külön regisztráció kell. Természetesen a szolgáltatás fizetős, 1990 forinttól vannak csomagok.
A HBO GO nézés nem számít bele az adatforgalomba, akárcsak a MyTV.

Cickánykoma:
Valószínűleg APN probléma lesz.
Online vagy net kell legyen. Ha az egyiket nem fogadja el, akkor a másik jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46141) tsteve válasza agroman (#46134) üzenetére


tsteve
senior tag

az adategyeztetesi oldalon más emailt adtam egy.. ez volt a hiba... utána sikeres lett miután javítottam... s itt is az okmányhibara hivatkozott az oldal

(#46142) #79335424 válasza Viktor0610 (#46140) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm az infót!

(#46143) agroman válasza tsteve (#46141) üzenetére


agroman
senior tag

ezt ertem. de mihez kepest volt mas az emailcimed? hol adtad meg azt az emailcimet ami kellett nekik?

------

(#46144) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Na sikeres volt az adategyeztetés
Ha mindent úgy adunk meg ahogy az okmányban van,akkor jó lesz.

(#46145) tsteve válasza agroman (#46143) üzenetére


tsteve
senior tag

az eredeti regisztrációnál (a vásárlásnál, hónapokkal ezelőtt) és tegnap az oldalon is megadtunk email címet... a kettő között volt egy pontnyi eltérés... nem engedte az egyeztetést, csak miután a pontnyi eltérést javítottam tegnap... nem tudom leirni jobban, harmadszor irom már le... konkretan itt is okmányhibara hivatkozott, pedig csak az email cím különbözött minimálisan... ird le pontosabban a kérdést, ha továbbra sem világos...a pontnak nem volt jelentősége az email cím szempontjából, mert a néven belül volt, értelmes, használható email cim volt mindkettő, irreleváns ilyen esetben egy pont a névben, az email cím első részében...

[ Szerkesztve ]

(#46146) aprokaroka87 válasza agroman (#46134) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

pl a mytelenor ( ex telenor ) felületen.
Illetve bármikor ügyintézés során
De én pl böngészős mytelenor felületen is e-mail cimmel lépek be

(#46147) sanyie70


sanyie70
tag

Valaki fel tudna világosítani erről a Blue s csomagrol, hogy van a net benne? Ha elfogy lassitjak vagy kikapcsolják?
A korlátlan tematikus adat mit jelent pontosan? Böngészést?

[ Szerkesztve ]

(#46148) tsteve válasza sanyie70 (#46147) üzenetére


tsteve
senior tag

-300 megabájt, de lelövik ha elfogy
-a mytv adatforgalmát, korlátlan böngészésről szó sincs blue s-ben

[ Szerkesztve ]

(#46149) ACE- válasza tsteve (#46145) üzenetére


ACE-
addikt

Érdekes mert ezen az oldalon egy kva szó nincs az e-mail címről... Az egyébként sem személyes adat, ezért nem is kötelező megadni... éppen ezért nem is kérhetik... valami más volt nálad... vagy időhurokba kerültél.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46150) agroman válasza tsteve (#46145) üzenetére


agroman
senior tag

koszonom! tehat te gondolom telenor kirendeltsegen vetted es ott kertek toled emailt. es azt kellett megadnod.
en egy elelmiszer boltban vettem. ott nem, volt ilyen. arra hogy az elesitesnel mit adtam meg nem emlkeszem, a mytelenoros emailcimmel nem mukodik.(mar ha az a hiba, mert ezt sem irja ki)

[ Szerkesztve ]

------

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.