Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) ribizly válasza kromatika (#78699) üzenetére


ribizly
veterán

:K Egyetértek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78702) Dorien válasza Milán13 (#78700) üzenetére


Dorien
veterán

100 ezres DAC mellé én biztos nem ilyet vennék. Akció ide vagy oda...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78703) Exodius válasza #56474624 (#78696) üzenetére


Exodius
őstag

Nálam van, hogy egy adott szám első 10 másodpercét hallgatom meg legalább 5-ször, mire elindul a szám. :)

[link]

(#78704) Milán13 válasza Dorien (#78702) üzenetére


Milán13
tag

Igen, nagyon megörültem az akciónak. Az a baj, hogy ahol jelenleg élek, nem tudok meghallgatni semmiilyen komolyabb fejest, de azóta sem hagy nyugodni a Focal Listen Professional.

(#78705) #56474624 válasza Exodius (#78703) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt hittem Beethoven 5. szimfónia 1. tétel lesz. :DDD Abból a szimfóniából mindenki ismeri azt a részt. És sokan csak azt. :D

(#78706) Véreshurka válasza Sinesol (#78691) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& pulutodurumo

Ez a Creative Aurvana Live jól hangzik, be is rendelek egyet.

Köszönöm az ajánlást!

El Psy Kongroo

(#78707) Exodius válasza #56474624 (#78705) üzenetére


Exodius
őstag

Inkább Bach-Mozart-Ravel-Chopin-Elgar párti vagyok. Beethoven-t utálom. :DDD

(#78708) #56474624 válasza Exodius (#78707) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát elég gáz Beethovent utálni. :P

Hallgasd meg a Tempest szonátáját, a 3. tétel valóságos sláger. A Holdfény szonáta meg ugye megint csak elég közismert. :)

[ Szerkesztve ]

(#78709) Sinesol válasza Milán13 (#78700) üzenetére


Sinesol
veterán

Persze, simán kihajtja, viszont apple verziós a jackje, bár ha dac-al használod tökmindegy.

(#78710) Dorien válasza Milán13 (#78704) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem nemsokára jön egy Focal Spirit Classic is. :)
Így meglesz a teljes Focal Spirit triumvirátus: Classic, Professional, One S
Azt hiszem, lehet mondani, hogy Focal fan lettem. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78711) Gzula[HUN] válasza Dorien (#78578) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az ATH-A550Z-et próbáltad plüss/texil párnával is?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78712) Dorien válasza Gzula[HUN] (#78711) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, csak a Superlux HD668B-n cserélgettem a párnákat, mert az eredeti megkeményedett és repedezett. Általában csalódás a párnacsere eredménye: komfortban sokat hozhat, de nagyon könnyű vele elrontani a hangot.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78713) Exodius válasza #56474624 (#78708) üzenetére


Exodius
őstag

Kur*ára nem az.... ;]
Meg most ideírod a legkommerszebb darabjait, mintha aki ezt hallgatná, az fasza lenne. Ugyan kérem. Több eredetiséget! :D
Beethovenről mg ennyit. :) ;]

[link]

(#78714) Dorien válasza Exodius (#78713) üzenetére


Dorien
veterán

A Toy Dolls is Bachot szereti. :) [link]

Én meg nem hallgatok sok klasszikus zenét, de azért a 9. szimfónia nem gyenge darab. [link]

Rachmaninov zenéje elképesztő még. [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78715) Exodius válasza Dorien (#78714) üzenetére


Exodius
őstag

A Toy Dolls-tól kiver a frász. :D

[ Szerkesztve ]

(#78716) Gzula[HUN] válasza Dorien (#78712) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Általában valóban csalódás, de kitartó "munkával" el lehet találni a helyettesítőt. Mondjuk nem minden esetben.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78717) Zoliee válasza fehér_ember (#78685) üzenetére


Zoliee
senior tag

Lehet ez is annyira válogatós az elé kötött láncra, mint a 660s. Tudom a legtöbb fejes skálázható, de ez nem kicsit finnyás. Már meg is hirdettem, de kapott másik dac/amp-ot, és így helye maradt nálam.

(#78718) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy [Pioneer SE-MS5T-T] fejhallgatót. Számítógépen használom, az alaplapi hangkártyával (Realtek® ALC1220)
Láttam, amikor megvettem, hogy kicsi hozzá a zsinór, de csábított az ára, meg úgy voltam vele, hogy majd használom hosszabbítóval.
Azonban ahogy bedugom a hosszabbítót, (hamma, 1,6 méter "auchan áruház) használhatatlan lesz, visszhangzik az egész. Annyit vettem észre, hogy a hangtulajdonságokban az impedancia ilyenkor nagyon magas értéket mutat (állítani nem tudom) [kép]
Mivel így használni nem tudom ,gondolkodom, hogy eladom, és veszek egy olyat, aminek hosszabb a zsinórja, de gondoltam előbb benézek ide a fórumba, hátha valakinek van ötlete erre a problémára.

(#78719) Zoliee válasza prtvlogan (#78718) üzenetére


Zoliee
senior tag

Szerintem a headset miatti csatlakozó kavar be a hosszabbításnál.

(#78720) Dorien válasza prtvlogan (#78718) üzenetére


Dorien
veterán

Kontakthiba a 4 tűs jack miatt. Egy ilyet kell tenned a kábel és a hosszabbító közé: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78721) petison


petison
tag

Üdv mindenkinek.

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim.
Ma megkaptam az AKG K245 fülesem.
Mivel nem volt szerencsém sokféle füleshez, így csak a régi AKG K240-eshez tudom hasonlítani.
A basszus ill mélyhangok fantasztikusak. Nem tolakodó, nem azt akarja, hogy a dobhártyám befele szakadjon.
Igaz ez nem zárt füles, de nem is akartam olyat.
Amikor basszusgitár szólót hallgatok, lefo..m a bokám, zseniális.
A hangja nem színezett, olyan naturálisnak mondanám.
A youtube új értelmet nyert :DD
Természetesen hallgatok zenét minőségi forrásból is (flac, dsd).
1 dolog ami egy picit hátrány.
A k240-hez képest ez a füles kagylója kisebb, így nem takarja el teljesen az egyébként se lapát füleim.
Ha egy picit nagyobb átmérőjű lenne (kb +1cm-rel) na akkor igazán tökéletes lenne.
Egyébként 2 "féle" fejhallgató kimenettel használom.
Van egy Roland Rubix 22-es interface-em ill egy Yamaha erősítő.
A kettő között annyi a különbség, hogy a Roland egy picit több mélyet produkál.
Én Ableton-hoz használom főként egyébként, ezért is akartam valamilyen studio fülest.

Ja igen.
Könnyű és önbeálló fejpánt van akár K240-nél.
És nem akarja összepréselni a kugli fejem. :D

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#78722) Gzula[HUN] válasza prtvlogan (#78718) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem a laptopom (Acer Predator) ismeri a 4 pines csatlakozást, de nem volt gond a 3 pines hosszabbító kábellel. Most is úgy tesztelem, hogy a fejhallgató 4 pines csatlakozója van a 3-asba bedugva, és így megy a laptopba. Ha csak vezeték problémád van, akkor az Ugreen-es vezetékeket én ajánlani tudom csak Aliról és nem drágák.

Update: Kipróbáltam a vezeték hosszabbítót a fenti megoldással a régi (alsó hangon 8 éves Toshiba, van neki külön mikrofon bemenet is) laptopomon is, és ott se volt probléma. Ha fejemhez lenne tartva egy pisztoly és úgy kellene mondani valamit, akkor azt mondanám, hogy szarnem jó minőségű a vezeték hosszabbítód.

Én innen rendeltem (ha nem jön be alapban a 3 pin-es, akkor a 2. kép)

B verzió a Dorian által ajánlott elosztó, de szerintem annál van elegánsabb megoldás is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78723) Dorien válasza Gzula[HUN] (#78722) üzenetére


Dorien
veterán

Én az SE-MS5T-t direkt csatlakoztatva xDuoo X2 DAP-ba és sima 6.3mm sztereó adapterrel erősítőbe próbáltam és egyiknél sem volt probléma. Az AKG K551 mikrofonos kábelét is gond nélkül lehetett hosszabbítani, adapterezni.

Ellenben a Focal-féle mikrofonos kábel nagyon kényes a 4 pines aljzatra, erősítőbe is csak a saját speckó 6.3mm adapterével szeret csatlakozni, különben torz lesz a hang. Elvileg nekem is megjöttek az Ugreen-es sztereó kábelek Kínából, holnap már talán tesztelni is tudom őket a Focal-okkal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#78724) Gzula[HUN] válasza Dorien (#78723) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én az Oneodio Studio Pro alapban adott 4 pines csatlakozós vezetékével próbáltam a régi noname hosszabbító kábelét, és ott először volt egy kis interferencia (vagy miafene), de megoldottam azzal, hogy a másikkal használtam (a pirossal :D ).

Miután megjött az Ugreenes, akkor végigteszteltem a 4 pinessel (is), de nem tudtam rávenni, hogy zavar legyen "az erőben". Az egy problémám az volt, hogy fonott textillel borított hosszabbító kábelt nem találtam, és csak "sima" lett. A 3,5 - 3,5 mm jack-esből szerencsére lett fonott is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78725) prtvlogan válasza Gzula[HUN] (#78722) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Ha jól értem akkor a gagyi minőségű hosszabbító kavar be, mert anélkül tökéletesen működik. Vettem volna jobb darabot, de az Auchan-be nem volt választék. Rendelek egyet akkor én is, remélem megoldja a problémát!!
Köszönöm még egyszer mindenkinek! :R

(#78726) Sinesol


Sinesol
veterán

Valaki hallotta már innen a VerumOne-t?

Ja és még egy más jellegű kérdés, aki esetleg szedett már szét HD681 Evo-t, a benne lévő filc kb. milyen állagú, mennyire tömör?

[ Szerkesztve ]

(#78727) fehér_ember válasza Zoliee (#78717) üzenetére


fehér_ember
addikt

Meg is lepődtem kicsit amikor láttam feltéve. Én is belekötök néha, de aztán mindig nyugtázom, hogy jó ez azért.
A DXP-nek meg nagyon úgy néz ki hogy csak egy kis járatás kell, máris sokkal jobb, pedig még alig hallgattam.
Már le se akarom venni, pedig néhány órája még össze-vissza kattingattam, hátha mutat valamit. Mostmegmár eszem ágában sincs számot váltani, jönnek szépen sorba és mind tetszik. Inkább már az okoz gondot hogy újra visszahallgassam-e, meg hogy hogy fogom ezt így abbahagyni :)

Múlkorában a fülhallgatómmal is jártam úgy hogy vagy két hónapig a szekrényben dekkolt. Aztán meg le voltam döbbenve hogy miért olyan amilyen. Szerencsére viszonylag hamar magára talált, amikor újra rendszeres használatba vettem.

[ Szerkesztve ]

(#78728) Zoliee válasza fehér_ember (#78727) üzenetére


Zoliee
senior tag

Annak igazán örülök, hogy kezd magára találni.
Szerintem itt a fórumon rajtad kívül nem rendelkezik senki ennek a gyártónak bármelyik termékével. Ezért is várom kíváncsian véleményed, hamár tényleg kitapasztaltad.

(#78729) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

Néhány éve a ti tanácsotokra vettem itt egy Veho Z8-as fejhalgatót (8 ezerért).
Sajnos a párnái megadták maguk, és sehol nem találok.

Hasonló (inkább jobb) minőségű fejhallgatót keresek.
Ami fontos: Lehetőleg legyen kényelmesebb, mert ettől max 40p után fájt a fülem.
Mérete lehet nagyobb, nem baj ha nem összecsukható/kompakt.

Amire használnám: Teljesen vegyes. Film/videonézés, zenehallgatás (Rammstein, és Lindsey Stirling is játszik szóval nem tudok egyéretlmű kategóriát mondani)

"Ár-érték bajnokot" keresek, amely megfelel a fentieknek (ha mégis kell árat mondani, akkor 8-20 ezer között lehetőleg tudnék rá több pénzt is költeni, de annyira nem használom gyakran ezért egy 20-asnál sokkal többet nem szeretnék rá áldozni) :)

Mikrofon nem kell (nem zavar, de nem szempont), külföldi rendelés is játszhat, használt nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#78730) Sinesol válasza Victoryus94 (#78729) üzenetére


Sinesol
veterán

Creative Aurvana Live, annál jobb nemigen van ebben az árkategoriaban, külön jó, hogy 2-3 ev alatt sem megy szet a parnaja, jól eltalàlták az anyagát.

[ Szerkesztve ]

(#78731) Spíler válasza Victoryus94 (#78729) üzenetére


Spíler
őstag

A szokásos válaszokat fogod kapni. :) Pioneer SE-MS5T

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#78732) Gzula[HUN] válasza Victoryus94 (#78729) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

10 ezerig: [link]

Nyitottban (kicsit több, mint 10e): [link]

20 ezerig:

Zártban: - Pioneer MS5T (szépen szól, de rövid vezeték és 4 pines)
- CAL! (Denon ah d1001 driver, vagy annak licene alapján készült driverek vannak benne)
- Cooler Master Mh751 ("tocsikmester" ajánlásával :C ), ez egy Takstar Pro82 reskin
(- Múlt héten még volt akciós Audio-Technika AVC-500 két helyen is 20ezerért, na az megérte volna annyiért. Most már csak 25ért van.)

Félnyitott: - Superlux 681 EVO (két fajta párnát adnak hozzá, egy műbőrt és egy velúrt és 2 vezetéket)

Most így ennyi jutott eszembe...

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78733) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi mindenkinek!

(#78734) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Tud valaki ajánlani nekem olyat, amit a fejes felső pántjára lehet RÁrakni ilyen szivacs/plüss valami ? Lényeg az lenne, hogy van egy AKG K712Pro-m és annak a fejen fekvő pántja sajnos egy ilyen nagyon vékony, viszonlyag kemény (mű?)bőr. Olyan megoldás érdekelne amit erre lehet mondjuk körben rárakni. Hosszútávon sajnos nem kényelmes ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#78735) Gzula[HUN] válasza -Skylake- (#78734) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

(L:http://)[link](/L)

Én még "drágán" vettem innen AT TAD-500-ra. Ilyen elasztikus anyagból van, elég jól nyúlik.

Itt tudod megnézni, hogy áll rajta (bal felső fejes, kicsit sután áll rajta, mert alatta is szivacs van, de a sima műanyagon jobban néz ki, próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78736) -Skylake- válasza Gzula[HUN] (#78735) üzenetére


-Skylake-
addikt

Első két linkeddel szerintem van valami gond, de a 3.működik köszi, pont ilyesmire gondoltam.

Azt sajnos már előre sejtem, hogy "sután" fog kinézni a 712ön is, de hát még mindig inkább nézen ki sután, minthogy ne hallgassam mert nem tudom elviselni a fejemen :D Sajnos ez pont olyan dolog, ami első hallgatásnál nem derül ki, mert nem hallgatom próbaképp 2 óráig ugye... Egyébként megfordult a fejembe, hogy probléma lehet , hogy nincs párna , de híresen könnyű fejes szóval azthittem nem tré. Hát sajnos az. De a linket mégegyszer köszi.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#78737) Gzula[HUN] válasza -Skylake- (#78736) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nincs mit. Amúgy ez lett volna a 2., csak hát már késő van nekem is. Amúgy simán leszedhető, cipzáros megoldású.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78738) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

sziasztok,

Jelenlegi Acer predator fülesemet cserélném le egy jobb minőségű fülesre. [link]

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Otthon, néha csendes, néha zajosabb környezetbe

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Zenehallgatás, játék, film

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

50 ezer forint

4.) Új vagy használt?

Új

5.) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?

zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

Sosem hallgattam "komolyabb" fülessel zenét, de szeretem ha minden hang a helyén van, de ne túlzóan szóljon, mostaninál sokkal jobb hangzást várok, amiért nem bánom meg a váltást

8.) Honnan vásárolnál?

Szinte bármilyen normálisabb weboldalról, amit ismerek és szeretek az a Muziker.hu, de rugalmas vagyok.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Nagyrészt számítógépről, amiben egy Asus Xonar DX hangkártya van beépítve, meg néha telóról (Redmi 6)

kb ennyi, remélem elég indormációval szolgáltam, válaszokat előre is köszönöm

üdv

(#78739) DEJVID válasza -Skylake- (#78734) üzenetére


DEJVID
őstag

Akkor ez már sokkal jobb szerintem. [link]

(#78740) Sinesol válasza Raz3raddict (#78738) üzenetére


Sinesol
veterán

(#78741) ribizly válasza Sinesol (#78740) üzenetére


ribizly
veterán

+ Yamaha HPH-MT7

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78742) Remus389 válasza Raz3raddict (#78738) üzenetére


Remus389
veterán

HD 58x

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#78743) Zoliee válasza Remus389 (#78742) üzenetére


Zoliee
senior tag

Zártat keres, nem beszélve arról, hogy az 58x nem fog remekelni egy alaplapi/telós meghajtással.

(#78744) kromatika válasza Raz3raddict (#78738) üzenetére


kromatika
veterán

+1 .Yamaha HPH-MT7

(#78745) csupa csaki


csupa csaki
tag

Sziasztok.
Nemrég vásárolt Audio technica ath-m40x- emet fontolgatom egy m50x-re lecserélni több mély reményében. Szerintetek jó döntés lenne?
Csak és kizárólag zenehallgatásra kell. Az m40x se rossz, de talán kicsit csak kevés a basszus számomra.

(#78746) fericske válasza csupa csaki (#78745) üzenetére


fericske
addikt

Igen, úgy néz ki az lesz jó neked.

(#78747) Sinesol válasza csupa csaki (#78745) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem is jó ötlet lehet, számomra csalódás volt az M40x hangja, főleg mélyek terén elég furcsa a megszólalása, nem kellemes hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#78748) csupa csaki


csupa csaki
tag

Több felől hallottam már, hogy az m50x nem jobb mint az elődje, de mivel nem vagyok vájtfülű lehet fel se fog tűnni az a kevés különbség negatív irányba. 30 napig mindkettő visszaküldhető , szóval veszíteni valóm nincsen.

(#78749) #56474624 válasza Raz3raddict (#78738) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mivel még nem volt: AKG K275.
Nincs sűrűn ajánlva, pedig kategóriájában jó szerintem, kipróbálásra érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#78750) Remus389


Remus389
veterán

[link]

Hihi

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.