Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) sanyika987 válasza Spíler (#58298) üzenetére


sanyika987
aktív tag

hangerőben is ott van torzítás nélkül??

iphone 14

(#58302) fattyu


fattyu
veterán

nemkéne nekem ebayre járni,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58303) macera2 válasza sanyika987 (#58295) üzenetére


macera2
aktív tag

Helló sanyika 987! Teljes megelégedésemre, nekem is Beyerdynamic DTX 910-esem van. Mint feljebb írták, a kábele tényleg vastag és merev. Annyira azért nem mint a hegesztőtrafóm kábele, de így is zavaró volt. Azonban egy igazi barkácsoló ezen nem akad fenn, és neked is ezt javaslom, úgy hogy meghagyva egy néhány centis darabot, megtoldottam egy 2 méteres flexibilis darabbal (Extr.Digitál). A kábelcsere miatti esetleges pszihoakkusztikus nyavajgásokat meg nyugodtan tedd félre.

Samtya, Spiler : Köszönet a fejesvásárlással kapcsolatos infókért. Hasznosítani fogom.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#58304) Spíler válasza sanyika987 (#58301) üzenetére


Spíler
őstag

Ha túlvezérled mindegyik torzít.Bőven jó a hangereje.Mi lenne a forrásod,már nem emlékszem?
OK visszakerestem,PC vagy telefon.Ezekkel nem fogod túlvezérelni az szinte biztos.

(#58303) macera2

Szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58305) Tulku válasza fattyu (#58302) üzenetére


Tulku
veterán

ezmiez?

(#58306) fattyu válasza Tulku (#58305) üzenetére


fattyu
veterán

wharfedale id2. oreg planar annak rendje és módja szerint

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58307) fattyu válasza fattyu (#58306) üzenetére


fattyu
veterán

most nézem leak3000 nevű iterációja már szerepelt is a topikban. Meglepő módon Jippa mestertől :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58308) niof válasza sanyika987 (#58297) üzenetére


niof
addikt

Én is elektronikus zenét hallgatok túlnyomó részt, és van egy ilyen fejesem is. Szerintem mélyben elég sovány, a magasa kicsit meg sok. A tere rendben van. Inkább akusztikus zenére javasolható. A kábelt meg kifejtették a többiek. Túl vastag.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58309) JNashville


JNashville
senior tag

Sziasztok! Van egy Sennheiser HD 451-em, aminek valószínűleg megtört a kábele, a bal oldala majdnem teljesen elhallgatott, néha recseg, szóval használhatatlan, pedig még nincs 1 éves. Media Marktban vettem, a garanciális ügyintézéshez tényleg ki kell menni személyes Budaörsre az Audio Partnerhez? Egyáltalán cserélik/javítják ilyen problémával, vagy így jártam?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#58310) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Hello!

Hifiman Edition S most 149$

Ismeri, hallotta valaki? Mennyire lehet értelme ennek az open/closed manővernek? Buszon akin nincs ilyen fejes biztos van, de úgy a hangzásra gondoltam :D

Aurea mediocritas

(#58311) Tulku válasza AXisBOLD (#58310) üzenetére


Tulku
veterán

Háááát így látatlanban...

Egy fejest vagy zártra hangolnak, vagy nyitottra...egy zártnál meg kell fogni a közepek-középmélyek visszhangosságát...tán emiatt a tere nyilván nem is oly szellős...egy nyitottnál erre nincs szükség...nem tudom egy öszvér mit tudhat ezen a téren, de 150 dodóért nem sok mindent...

(#58312) AXisBOLD válasza Tulku (#58311) üzenetére


AXisBOLD
addikt

250 az eredeti ára, de én is attól félek, hogy se open se closed vonalon nem lenne jó, pont mert ilyen öszvér megoldás

mondjuk Zeos nincs rossz véleménnyel róla

Aurea mediocritas

(#58313) Samtya válasza JNashville (#58309) üzenetére


Samtya
senior tag

Ilyen problémával muszáj valamit kezdeniük garanciaidőn belül. Szerintem a Mediaba is vissza lehet vinni.

(#58314) fericske válasza AXisBOLD (#58312) üzenetére


fericske
addikt

Régebben olvastam róla vásárlói véleményeket és egyéb tesztelői véleményeket.
A mérleg inkább mínuszos ezek alapján.
Se nyitottként, se zártként nem nagyon állja meg a helyét, és nem kapkodnak érte, gondolom ezért is vitték lejjebb az árát.
A bibi alapvetően ott lesz vele szerintem is, amit Tulku mond.

(#58315) Bodz válasza AXisBOLD (#58310) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha tudod próbáld ki. Amúgy tényleg nem tűnik túl nagy durranásnak az olvasottak alapján.

(#58316) Spíler válasza AXisBOLD (#58312) üzenetére


Spíler
őstag

Már megint belenyúlsz.... :DD

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58317) Graveyard válasza AXisBOLD (#58312) üzenetére


Graveyard
kezdő

Ha nem tudod eldönteni nyitott vagy zárt fejest szeretnél, tuti befutó :C :C

Lehet e céllal készítették a fejest is. ;]

(#58318) Graveyard válasza Bodz (#58315) üzenetére


Graveyard
kezdő

Na , kezemben az akg q701. Most bontottam ki,megtapiztam, hát.. eszméletlen könnyű, brutál kényelmes, akkora fülkagylói vannak hogy csoda befért az ajtón :DD Tehát,tökéletesen elfér benne a fülem. Szinte lebeg a fejemen mikor felveszem. Hallgatni még nem mertem, vacsora ,meg szöszmötölök kicsit,aztán neki vetem magam :)

(#58319) Samtya válasza Graveyard (#58318) üzenetére


Samtya
senior tag

Mi az, hogy nem merted hallgatni, talán az a haragos zöld színű, vagy UFO-zöld?
Új vagy használt?

(#58320) zsocy válasza Graveyard (#58318) üzenetére


zsocy
őstag

Pedig rá kellene küldeni valamit mert ennek aztán kell a bejáratás. Szóval éjszakára mehet rá a barna hang, utána hallgasd meg újra :)

(#58321) Dorien válasza zsocy (#58320) üzenetére


Dorien
veterán

Éjszakára barna hang? :) Csak be ne sz@rjon tőle álmában... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58322) AXisBOLD válasza fericske (#58314) üzenetére


AXisBOLD
addikt

& (#58315) Bodz

ja, túl szép lett volna, hogy igaz legyen. ki is szerettem belőle, de azért kipróbálnám/fogom, ha találok egy kiállított darabot valahol.

(#58316) Spíler: ne szívd a vérem :P egyébként is csak az M30x-et kell elpasszolnom, az meg jó fejes, csak nem az én zenei világomhoz. ezt meg nem veszem meg.

Aurea mediocritas

(#58323) Graveyard válasza zsocy (#58320) üzenetére


Graveyard
kezdő

Be van járatva úgy néz ki. Hozza az elvárt szintet, nem recseg hangosan se a rádió. :C

[ Szerkesztve ]

(#58324) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a már eléggé szétsrapált Sennheiser HD205-öm lecserélni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon használnám, nem hordozom sehova.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Hát igazából mindenre lesz használva: játék, zene(ebből is minden fajta kb.), film.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
35 ezer ft.
4.) Új vagy használt?
Inkább újat szeretnék.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Fül körüli kellene, vagyis circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Igazából mindegy.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Erre nem tudok mit mondani, nincs semmi különös elvárásom, csak legyen olyan jó, vagy jobb mint a mostani. :)
8.) Honnan vásárolnál?
Internetről rendelném.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egy alaplapi integrált hangkártyáról fogom használni.

Én egyelőre Audio-Technica ATH-M40x-et néztem. Van ezen kívül ebben az árkategóriában a fentiekhez illő fejhallgató? :)
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#58325) Samtya válasza Alcsi69 (#58324) üzenetére


Samtya
senior tag

A szokásos szitu a tiéd.
Alaplapira elég egy SHP-600. Vagy nagyon ígéretes a Takstar Pro82 újabban. Így a megmaradt pénzt másra költheted, amihez segítséget itt biztosan kapsz majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#58326) strynox válasza Samtya (#58325) üzenetére


strynox
tag

A takstar pro82-t lehet valahonnan vámolás nélkül rendelni?

(#58327) strynox válasza strynox (#58326) üzenetére


strynox
tag

Szerk.: A 27% áfára gondoltam, 150€ alatt nincs vámolás. Bocs a dupláért, kicsúsztam az időből.

(#58328) Samtya válasza strynox (#58327) üzenetére


Samtya
senior tag

Headphoniaks, de hogy ide szállítanak-e?
Kosárba rakva lehet Magyarországot választani.

[ Szerkesztve ]

(#58329) Bodz válasza Samtya (#58325) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miért? Lehet tök jó integrált hangja van. :)

(#58330) Samtya válasza Bodz (#58329) üzenetére


Samtya
senior tag

Az könnyen lehet. :K
De mit miért?

(#58331) Bodz válasza Samtya (#58330) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"Alaplapira elég egy SHP-600." :)

(#58332) Spíler válasza Alcsi69 (#58324) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!

Samtya jól mondja,szerintem is valami ilyesmivel kéne kezdeni,folytatni meg talán ezzel,de az előbb ajánlott SHP600 is jó.Takstar származék mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58333) Alcsi69 válasza Samtya (#58325) üzenetére


Alcsi69
senior tag

És milyen másra gondolsz? :))

(#58334) Samtya válasza Alcsi69 (#58333) üzenetére


Samtya
senior tag

Egyelőre semmire, ha tetszik a fejhallgató, akkor bármire elköltheted, például vattacukorra. :D

(#58335) Alcsi69 válasza Samtya (#58334) üzenetére


Alcsi69
senior tag

De fejhallgató erősítőre/DAC-ra meg ilyesmire gondoltál nem? :F

(#58336) Samtya válasza Alcsi69 (#58335) üzenetére


Samtya
senior tag

De igen, arra van az a topik. Én előbb fejhallgatót vennék, értelmes DAC/AMP-ok 20k fölött indulnak.

(#58337) Alcsi69 válasza Samtya (#58336) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Jah értem. :DDD

(#58338) Dorien válasza Alcsi69 (#58324) üzenetére


Dorien
veterán

Nyitottnak Omnitronic SHP-600 vagy zártból aprón van egy ATH-M30x olcsón: [link]
A maradék pénzből meg valami normális DAC/AMP: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58339) emiki6 válasza Dorien (#58338) üzenetére


emiki6
veterán

A dac aliexpressről picivel olcsóbb újonnan, de megérheti a felárat annak, aki nem szeret 3-6 hetet várni. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58340) Samtya válasza emiki6 (#58339) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha megúszod az ÁFA+kezelési költséget.

(#58341) emiki6 válasza Samtya (#58340) üzenetére


emiki6
veterán

Én 2x is megúsztam, volt akiét elkapták?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58342) Samtya válasza emiki6 (#58341) üzenetére


Samtya
senior tag

A külföldi rendeléses topikban ilyeneket olvastam régebben.
Ahogy nézem, most is sokat megfognak. Persze akik meg átcsúsznak, nem mindig verik nagy dobra.

Jah, maga a termék? Fene tudja, szerintem azért a látókörükben vannak már az ilyen cuccok is.

[ Szerkesztve ]

(#58343) emiki6 válasza Samtya (#58342) üzenetére


emiki6
veterán

Tudom, hogy van ilyen, de ilyet csak véletlen húzhatnak be. Nem populáris és nem tűnik drágának nem úgy, mint pl egy telefon, na azt nem vennék kínából emiatt.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58344) Tulku válasza emiki6 (#58343) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem fülhallgatót megfogtak...100 ezer volt a vám+áfa...nem örültem :((

(#58345) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Szakmai tanácsot szeretnék kérni, ugyanis eljött az ideje, hogy leváltsam az AKG k512 MKII-met:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Itthon, a gép előtt
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Zene (minden műfaj), játék (pár single cím, battlefield 1, quake champions).
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 30k HUF (mikrofon nem feltétlenül kell, nem használok).
4.) Új vagy használt? - Új
5.) Circumaural vagy supraaural? - Kizárólag circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - Félzárt, vagy zárt de a nyitott fejhallgatóktól sem riadok el (egyszer ki kell próbálni). :)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - A lehető legsemlegesebb hangzást, lehetőség szerint sziszegő magasok, és mélytúlsúly nélkül. Cél minél inkább a semleges hangzás elérése, szeretném ha részletes, jó felbontású lenne. Nagyon fontos a jó térbeli ábrázolás (a játékok miatt, tehát szűk terű fejhallgatók kizárva)! Nem szeretnék EQ-zni! Fontos hogy érdemi előrelépés legyen az AKG K512 MKII-höz képest!
8.) Honnan vásárolnál? - Internet, házhozszállítással (megbízható webshopot ha tudtok ajánlani, megköszönöm).
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Asus XONAR D1, esetleg LG G4 néhanapján.

Sok jót hallottam a HyperX Cloud-ról, de olvastam olyat is, hogy a Takstar PRO80-hoz képest (ami az alapját képezi), kicsit jobban meg van fogva a közép-, és magastartomány. Valakinek esetleg erről van tapasztalata? Szintén sok jót hallottam az Omnitronic SHP-600-ról (Takstar HI-2050), viszont úgy tudom a magasai bántóak lehetnek (k512 MKII után erre nem vágyom, szeretem a hangját, de a magas néha túlvezéreltnek tűnik).

Szimpatikus még a Beyerdynamic DT 990 pro (tudom, már magasabb árkategória), viszont ahhoz már kevés lenne a Xonar D1 ha jól gondolom. A beyer meghajtásához mire lenne szükségem? Érdemes inkább kivárni, és erre váltani majd rögtön, vagy 30k-ért már kapok érdemi előrelépést (a fentiek figyelembevételével, és annak figyelembevételével, hogy egyelőre csak egy D1 hajtaná)?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#58346) Bodz válasza kNG (#58345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A D1 nem olyan rossz forrás, esetleg egy erősítő hozzá kezdetnek.
TH7?

[ Szerkesztve ]

(#58347) strynox válasza Bodz (#58346) üzenetére


strynox
tag

Javaslat: Az összefoglalóba esetleg be lehetne tenni egy linket, ami az erősítős/DAC-os topicba vezet.

(#58348) Dorien válasza kNG (#58345) üzenetére


Dorien
veterán

A DT990 Pro ugyanúgy sziszeg, mint a HI2050 / SHP600, csak erősebbek a mélyei.

Tipp: ATH-AD500X apróról vagy külföldről.
Nekem a Takstar TS-671 és a Beyerdynamic DTX910 is tetszett, ezeket is ajánlom. Viszont kényelemben az AD500X köröket ver rájuk.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58349) Bodz válasza strynox (#58347) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kész.

[ Szerkesztve ]

(#58350) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

@Dorien, Bodz: Köszönöm Nektek a tippeket! Indul a vadászat az ATH-AD500X-re (akár használtan). Láttam Bodz, hogy Te is először ezt javasoltad, csak aztán módosítottad a Fostex-re (gondolom mivel láttad hogy újat keresek). Nos ez az a kategóriájú fejhallgató, amelynél már nem riadok el a használttól! :)

Köszönön a segítséget!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.