Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) dunc válasza Gempas 70 (#58886) üzenetére


dunc
nagyúr

Milyen telefon? Nem fogja a telefon meghajtani.

(#58902) dunc válasza Samtya (#58853) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi a lejátszó tippet, nem rossz de kicsit puritán. (tudom nem a kinézet a lényeg) Kell konfigurálni benne valamit?

(#58903) TripleB válasza Bodz (#58815) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Vannak már tapasztalatok ezzel a kütyüvel kapcsolatban? :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58904) Bodz válasza TripleB (#58903) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#58905) TripleB válasza Bodz (#58904) üzenetére


TripleB
senior tag

:R

Egyébként berendeltem egy AP60-at, a jövő héten talán meg is érkezik.

Már most szeretem Diana Krall mennyei hangját, mi lenne ha meg tudnám hallgatni egy jóval magasabb kvalitású láncon? :U

(#58886) Gempas 70

Most vettem egy DT770 Pro-t, azóta úgy kell lejönni a zenéről. :D

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58906) strynox válasza dunc (#58902) üzenetére


strynox
tag

Nem is ismerek a foobarnál jobban személyre szabható lejátszót... [Link1] [Link2] [Link3] [Link4] [Link5]

(#58907) dunc válasza strynox (#58906) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem semmi. :R

(#58908) Samtya válasza dunc (#58902) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem muszáj, van rá esély, hogy elsőre jól fog működni. Azután át lehet böngészni a beállítási lehetőségeket igény szerint. Van belőlük bőven, de ez már szinte minden lejátszó progira jellemző.

(#58909) Bodz válasza TripleB (#58905) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi lenne, mi lenne? Elkezdenél többet költeni... :D

(#58910) EnterR válasza Spíler (#58891) üzenetére


EnterR
veterán

2,5-ös.

PSN ID: marquuard

(#58911) EnterR válasza EnterR (#58910) üzenetére


EnterR
veterán

Sorry, 3.5mm :R

PSN ID: marquuard

(#58912) Spíler válasza EnterR (#58911) üzenetére


Spíler
őstag

JVC
Sony
Vagy a Slx HD 681 amit Bodz ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58913) mester777


mester777
tag

Sziasztok!

Sztorizás következik, aki siet és legszívesebben csak bedobna három linket hogy le legyek "rendezve", az kérem inkább ne is olvassa tovább. Köszi. :)

Eddig soha nem volt olyan fejhallgatóm és nem is nagyon használtam olyat, ami igazán minőségi lett volna. Eddig a pénztárcám leginkább a pár ezer forintos fejhallgató + mikrofon kombókat engedte meg, tehát 3-5000 Ft-ból megúsztam mindig 1-2 évre a dolgot. Legutóbbi halálkor egy A4TECH bloody G500 fejhallgatót vettem egy 10k-ért, és úgy gondoltam hogy na akkor ez jó lesz. Sajnos ez a füles hosszú távon elfárasztja a fülemet és fáj a fülkagylóm tőle (meg kell jegyezni, hogy egész jó basszusa van). Akkor jött az, hogy egy budapesti szakképzőben a hangtechnikus oktatót megkérdeztem, hogy mégis milyen fejhallgatót ajánlana nekem zenehallgatásra, alkalmi játékra, és mivel azt mondta, hogy hangzásban igazán nagy különbség nincs a 40 ezres fejhallgató meg Superlux HD-681F között (ami 6-7k), ezért én naívan elhittem és megvettem. Persze meg is szívtam, mert ebben jóval kevesebb mély van, mint az előzőben, de egyébként tényleg szép a hangzása (de sajnos néhol fülsértő a magas benne). Szóval most ott vagyok, hogy van két fejhallgatóm, de egyik sem igazán jó. A G500 nem olyan kényelmes (de attól még azt használom, mert mikrofonja csak annak van), a HD681F mélyén pedig csak EQ-val lehet növelni, amivel viszont torzít, egyszerűen nem bírt több mélyt kiadni magából.
Azt még érdemes tudni rólam, hogy az átlagosnál jobb, zenei hallásom van, viszont bánt, hogy még sosem volt a hallásomat igazán kihasználó fejhallgatóm, így ezért is gondolnám hogy éppen itt az ideje.

Jelenleg egy MSI B150M-Mortar alaplapom van, integráltra van rákötve az 5.1-em, és előlapira a fejhallgató/mikrofon. Gondolom igazán szép hangzáshoz forrás is kell, ezért valószínűleg hangkártya is kelleni fog. (És mivel minőségi fejhallgatón nem lesz jó mikrofon, ezért az is kéne külön, egy asztali) Szóval hangkártya (ha kell, de úgyis kell) + fejhallgató kombinációkat várok a Szakemberektől. :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, mozgatni nem tervezem.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, hangbeszélgetés, nagy ritkán filmezés. Hallgatok komolyzenét, klasszikus zenét, de mindenféle elektronikust "diszkózenét" is, latin zenéket. Szeretem ha bőven van mély a fejhallgatóban. A HD681F ilyen szempontból tökre meg is felelt volna, csak abból kihagyták a mélyet. :(

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Húha. Na ez az, amire nagyon nehéz válaszolnom. Képzeljétek el a helyzetemet. Eddig 3-5k, most meg ide írok hogy több tízezer forintot kiadjak egy ilyen izéért ami pár évig bírja aztán csókolom. Őszintén szólva nem tudom, hogy mi az, amire már azt mondanám, hogy "ez igen". Legyen a tető 30 ezer, aztán majd még beszélgetünk (de ez nem azt jelenti, hogy elsősorban a 30 ezreseket kéne nézegetni).

4.) Új vagy használt?
Eddig ha elektronikai eszközt használtan vettem, azt mindig megszívtam. Sajna ez van. Nem zárkózok el attól, hogy használt legyen, de ha már ennyit kiadok érte, akkor elvárható, hogy legyen hozzá garancia, nem? (Meg amit sokat használnak az már elhasználódik, vagy ez itt nem így megy? Ugyanolyan jól szól, mint amikor megvette az ember?)
Szóval hajlok az újra, vagy győzzetek meg. :)

5.) Circumaural vagy supraaural?
Az átlagosnál nagyobb a fülem, és hogy minél kényelmesebb legyen, ölelje körül. Circumaural.
(A HD681F mérete tökéletes, a G500-é már kicsi)

6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy. Azt írtátok, hogy adott árkategórián belül a nyitott általában jobb ár/érték arányt képvisel, szóval tőlem lehet nyitott is. Annyira meg úgysem lesz hangos, hogy a szomszédot zavarja. :D

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Halljak mindent, amit csak lehetséges. Vigyen el egy új világba, élmény legyen használni és zenét hallgatni vele. Legyen benne elegendő mély ahhoz, hogy "kivigye a fülemet", ha éppen a zene úgy kívánja. És fontos, hogy kényelmes legyen!

8.) Honnan vásárolnál?
Mindegy, csak ne a sarki fekete piacról. Ha holnap elromlik, jó lenne ha lenne hova vinni. (vagy ne romoljon el)

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
MSI B150M-Mortar integrált audioja.

Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad ezt, és azt is, hogy segítesz megtalálni nekem a tökéletes fejhallgatót! :)

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#58914) emiki6 válasza TripleB (#58905) üzenetére


emiki6
veterán

Attól függ passzol e a hangja a lánchoz. Én a DT880 mellé rendszeresen előveszem az SRH840-et, mert vannak dolgok, amikben jobb. Már értem mit jelentett mikor bkercso azt írta, hogy a beyer nyugisabb, a shure pedig dögösebb. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58915) Dorien válasza mester777 (#58913) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HD681 EVO (félnyitott)
Creative Aurvana Live! (zárt)
ATH-M40x (zárt)
illetve kipróbálhatod még a HyperX Cloud-ot (zárt, mikrofonos)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58916) Gempas 70 válasza Dorien (#58899) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Az az.. sejtettem.. Köszi.

(#58917) Gempas 70 válasza Bodz (#58900) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

A BT csak egy gondolat volt.. mint mondtam, ha nem rosszabb a minőség. De úgy látszik ATH vagy Beyer között dől el. :R Köszönöm.

(#58918) Gempas 70 válasza dunc (#58901) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

S7 Edge.. de melyiket nem ? :)

(#58919) Spíler válasza Spíler (#58912) üzenetére


Spíler
őstag

A Sennheiser HD 600 Avantgarde az a "normál" HD600 vagy valamilyen limitált széria?Azért kérdezem mert az "Avantgarde " megnevezéssel még nem találkoztam,igaz nem is foglalkoztam eddig különösebben ezzel a típussal.Még annyit,hogy nehezen hajtható?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58920) EnterR válasza Spíler (#58912) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

PSN ID: marquuard

(#58921) Dorien válasza Spíler (#58919) üzenetére


Dorien
veterán

Gondolom a márványszerű külső miatt avantgarde. Volt változás az idők során a típusban, de inkább csak belül:

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58922) TripleB válasza emiki6 (#58914) üzenetére


TripleB
senior tag

Eddig rendben van, de vegyek akkor metálhoz egyet, jazz-hez egyet stb. ? :) Így lenne az igazi, tudom...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58923) Bodz válasza EnterR (#58920) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak arra figyelj, ha a 681 mellett döntesz, hogy a sima vagy a B legyen, ne az F.

(#58919) Spíler: Normál.

[ Szerkesztve ]

(#58924) strynox válasza Gempas 70 (#58918) üzenetére


strynox
tag

DT770-et ne vegyél telefonhoz hordozható erősítő nélkül. Én amúgy se vennék, mert szerintem inkább otthoni fejhallgató.

(#58925) mester777 válasza Dorien (#58915) üzenetére


mester777
tag

Egy "fanatikus tag" felajánlott privátban egy Pioneer HRM-7-eset használtan, 30 ezerért. Az jó lehet? Mennyire baj, hogy használt, mit számít? És mivel tudnám meghajtani? :D
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#58926) emiki6 válasza TripleB (#58922) üzenetére


emiki6
veterán

Hát... Nem véletlen pénznyelő ez a műfaj... :DDD
Nekem van az említett kettő, de tervezek egy fostexet is és még ki tudja mit (dt770...) Csak azért nem veszek meg mindenfélét, mert még nincs annyi fölös pénzem. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58927) Gempas 70 válasza strynox (#58924) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Igen .. és köszi. Már itthoni használat a prioritás. Ath és Dt között filózok még ha egy DAC is az út a bódógsághoz. Itt svájcban nem nagyon megy az amazon.. mármint ami a DAC-ot illeti

[ Szerkesztve ]

(#58928) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

Gamer headsetet szeretnék vásárolni. Jelenleg egy Hama Urage headsetem van, de a mikrofon részét egyszerűen nem lehet hallani ts-en vagy Discord-on. Hiába tolom fel a jelszintet fullra, soha nem értik mit mondok. A drivert pedig képtelen vagyok feltenni hozzá, mert álllóan csak a hibaüzeneteket kapom.

Milyen gyártót ajánlotok ? Vagy esetleg konkrét típust ?

Köszönöm !

(#58929) Dorien válasza emiki6 (#58914) üzenetére


Dorien
veterán

Ezt mondom én is, a DT880 a HD650-hez hasonlóan lassú, nyugis, részletes fejes (bár nekem azért annál jóval izgalmasabb). Gyors, zúzós, dögös zenékhez nem ezek a legjobb választások. Pl. ezek sokkal jobban szólnak a K612 Pro / AD900X / HE350 fejesekkel: [link] [link] [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58930) strynox válasza Gregpowi (#58928) üzenetére


strynox
tag

Ezt a topicot ajánljuk.

@Gempas 70: Nem elég a DAC, erősítő is kell.

(#58931) Gregpowi válasza strynox (#58930) üzenetére


Gregpowi
tag

Ok köszi, akkor ott próbálkozom.

(#58933) Bodz válasza mester777 (#58925) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha jó állapotban van, akkor igazából mindegy hogy használt. Elég világos, szúrós hangja van, de nem egy rossz fejes amúgy.

(#58934) emiki6 válasza Gregpowi (#58928) üzenetére


emiki6
veterán

Vegyé egy sima cloudot. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58935) Spíler válasza Dorien (#58921) üzenetére


Spíler
őstag

Köszönöm :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58936) EnterR válasza Bodz (#58923) üzenetére


EnterR
veterán

Mi a különbség az eltérő betűjeleknél?

PSN ID: marquuard

(#58937) Bodz válasza EnterR (#58936) üzenetére


Bodz
Topikgazda

681: V karakterű hang
681B: kevésbé V
681F: kevés mély, elfogadható közép, sok magas

A B volt régebben főleg a kedvenc a topikban, csak az Evo megjelenése óta kicsit el van felejtve, meg ennyire olcsón általában zártat szoktak keresni.

[ Szerkesztve ]

(#58938) emiki6 válasza emiki6 (#58926) üzenetére


emiki6
veterán

Bár most arra jutottam, hogy kell legalább két fejes, amiket néha váltogatok. Már huzamosabb ideig hallgatom a DT880-at és így megszoktam az előnyeit, amik ezáltal már nem ragadtatnak el, viszont zavarni kezdenek a hátrányai (Ugyanez volt az elődjével, az SRH840-nel is, nomeg annak az elődjével, ami a cloud), hogyha ilyenkor cserélek, akkor a másik előnyei elbűvölnek és nem foglalkozom a hátrányaival, mert jobban szórakoztat az "új" hangzás. Aztán ahogy szokom hozzá a másikhoz úgy szokom el az egyiktől és szépen lassan közelítek ahhoz a ponthoz, ahonnan már érdemes visszaváltani a másikról az egyikre kezdve újra mindent. :)

Ez talán akkor lehetne kiküszöbölhető, ha megtalálnám a számomra tökéletes fejest, ami nem is biztos, hogy létezik, továbbá ahogy változok én úgy változik az is, hogy mi a tökéletes. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58939) Spíler válasza emiki6 (#58938) üzenetére


Spíler
őstag

Ez nagyon jó meglátás.Én is cserélgetem a fejeseket,azt is figyelembe véve,hogy épp milyen stílust hallgatok.Szerintem nem létezik olyan fejes amivel minden tökéletesen szól,és nálam hangulat függő is,hogy lágyabb vagy rockosabb hangzás tetszik-e az adott pillanatban.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58940) Spíler válasza Spíler (#58939) üzenetére


Spíler
őstag

Azt hiszem elszúrtam,ezt a Pio-t kellett volna vennem az SE MS5T helyett.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58941) strynox válasza Spíler (#58940) üzenetére


strynox
tag

Írj a muzikernek, hátha becserélik. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58942) Johnny Cage válasza Dorien (#58348) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"DT990 Pro ugyanúgy sziszeg, mint a HI2050 / SHP600"

most beparáztam kicsit a sziszegő magasoktól.. úgy sziszeg, mint a 668B?

(#58943) EnterR válasza Bodz (#58937) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm a tanácsot!

PSN ID: marquuard

(#58944) Dorien válasza Johnny Cage (#58942) üzenetére


Dorien
veterán

Sziszeg meg a mélye is túl van tolva. Ha nem akarsz EQ-zni, akkor Inkább vegyél DT770 vagy 880-at szerintem. Nekem a DT770 Edition 32 ohm nagyon bejött (pedig eléggé zárt ellenes voltam), nem is adom el. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58945) Spíler válasza Dorien (#58944) üzenetére


Spíler
őstag

A Beyerdynamic DT 770 PRO (32 OHM) is jól szól,az Editiont nem hallottam,nem tudom milyen.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58946) Dorien válasza Spíler (#58945) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem a driver ua. bennük, csak ez plüss párnás és a fejpánt kevésbé szorít.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58947) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nemrég vásároltam egy AKG Y50 fejhallgatót, amit a zenehallgatás mellett elektromos dobszetthez használnék. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: egyszer egy ismerősöm azt mondta, hogy ne is próbáljam összekötni a 2.1-es hangfalszettem a dobokkal (próbaképp akartam), mert fennáll a veszélye, hogy bekrepál a hangfal. Azt hiszem ezt azzal indokolta, hogy a dobból jövő teljesítményt, "energiát" nem bírná el a hangfal(egyszerű mezei 2.1, PC-khez) és csak kárt okozna neki.

A kérdésem az lenne, hogy előfordulhat, fennállhat hasonló veszély fejhallgató esetében?
Igazából eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, csupán hozzáértőbb véleményekre lennék kíváncsi.

(#58948) szakibá... válasza ThePatriot (#58947) üzenetére


szakibá...
senior tag

Lehetséges, mert ha a dobokat bemikrofonozod és úgy hallgatod, hogy nincs a jel megfogva kompresszorral vagy limiterrel, akkor lehetnek akkora csúcsok, amik túl nagy mozgásra kényszerítik a membránt, pedig nem is hallanád nagyon hangosnak. Láttam már behorpadt közepű Beyer membránt, mert nekiütközött a perforált alu lemeznek, ami előtte van. Ha hátrafelé ütközik a pólusvasnak, esetleg leszakad a cséve. Nagyon konstrukció függő, hogy lesz-e baj.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#58949) #01758976


#01758976
törölt tag

(#58950) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Oppo ha 2 SE mellé szeretnék fejhallgatót . Iphone SE vagy notebook / foobar2000/ jelforrások mellé csatolnám.
Jelenleg egy Audio Technica MSR7-tel l használom . Szépen szól de az Oppo jobbat kíván !:-)
Legtöbbször itthon használnám.
Amit kinéztem:

Akg Q701
Audio Technica AD900X

Vélemény ?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.