Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) Bane03 válasza Dorien (#52638) üzenetére


Bane03
csendes tag

:R Igen,jobban szétnézve én is megtaláltam,de Bodz Úr (#52612) ajánlása is felkeltette az érdeklődésemet.

(#52652) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Ma voltam hallgatózni egy kicsit.

Shure 440,
DT 770 pro 80 Ohm,
DT990 pro 250 Ohm,
ADT 50x voltak az alanyok.

3 zárt 1 nyitott.

Sajnos csak telóról tudtam hallgatni őket. Kényelemben a DT messze verte őket. Nekem az 50x kicsit kicsi volt. A 440 kicsit gagyi hatású. Érdekes volt hogy a DT 990-et simán meghajtotta a telóm. Elég hangos volt. Ahhoz képest,hogy nyitott elég jó mélyei voltak. Nem sok különbséget hallottam a 770-hez képest. A tere viszont szuperebb volt mint a 770-nek. Igaz,hogy a 990 már használt,tesztelős, bejáratott darab volt a 770 vadi új. Nehéz kérdés így választani. Filmnézéshez tuti mind a kettő jó lenne.

(#52653) junior11 válasza torma1981 (#52652) üzenetére


junior11
veterán

Szia, milyen telóról próbáltad őket? A Shure nem nagyon tetszett? A basszus milyen volt nekik?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52654) torma1981 válasza junior11 (#52653) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

One+ X volt a teló. A Shure igaz nem egy kategória a DT-kel, de kényelmetlen volt. Hangzásilag nem volt rossz.

Szerintem a basszus rendben volt mindegyiknél. Persze azért a zártak jobbak voltak,csak ott meg a tér volt kisebb. Itthoni körülményekben szívesen kipróbálnám.

(#52655) junior11 válasza torma1981 (#52654) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, én a múltkoriban mikor voltam az egyik boltban, az eladó azt mondta, feleslegesen is nézek drágább fejhallgatót (nekem mobilhoz - Xperia Z2 és laptophoz lenne jó vmi), mert nem fogják bírni meghajtani, laposan, erőtlenül fog szólni... Inkább fülest javasoltak, fejhallgatót max vmi olcsó fajtát. :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52656) Aureal


Aureal
senior tag

Vki tud erről a fülesről releváns tapasztalatokat?
Maga a márka a studio-technikában nem egy rossz név, kérdés hogy ebben az árban ez egy szokásos felmatricázott kommersz, vagy tud is valamit?

https://www.muziker.hu/presonus-hd7-monitoring-headphones
https://www.youtube.com/watch?v=_xBVBlKFYIM

Köszi!

(#52657) OPiiPO válasza Dorien (#52643) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali,

Ezt egy egyet meg tudná magyarázni nekem valaki: "Van 32 ohmos is belőle, de állítólag gyengébben, kontrollálatlanul szól a 250 / 600 ohmosokhoz képest. Szinte mindenki szerint a 600 ohm a csúcs ezen a vonalon"

Mi a technikai háttere annak hogy a 32Ohm változat gyengébben szól mint a 600Ohm?

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#52658) Drexvel


Drexvel
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Két fejes között vacillálok Takstar Pro 80 vagy Omnitronic SHP-600 (Takstar HI-2050). Hangjukat tekintve melyik lenne jobb választás? Fülpárnák cserélhetőek-e mindkettőnél. Előre is köszönöm a segítséget.

(#52659) zsocy válasza Drexvel (#52658) üzenetére


zsocy
őstag

Alma - körte. A pro80 zárt, az SHP-600 nyitott. Milyen hangot keresel?

(#52660) gaborka8x8 válasza OPiiPO (#52657) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A legkézenfekvőbb fizikai magyarázat az az un. dampingfaktor, amiről azt tudjuk, hogy a magasabb dampingfaktor kontrolláltabb megszólalást eredményez. A dampingfaktor pedig nem más, mint a névleges terhelő impedancia és az erősítő kimenő impedanciájának hányadosa.
Nézzünk egy elméleti példát:
Az adott fejhallgató-erősítő kimeneti impedanciája legyen mondjuk 10 Ohm.
Ha erre egy 32 Ohm-os fejest kötünk, akkor a dampingfaktor 3,2 lesz.
Ha egy 600 Ohm-os fejest, akkor pedig 60-as dampingfaktort kapunk.
Ez pedig bizony már jelentős különbség.

A másik az inkább csak egy lehetséges ok, mivel nem ismerem az azonos típusú, de különböző impedanciájú Bayerek lengőcsévéinek felépítését, ezért csak az elméleteknél maradva:
Ha ugyanolyan erejű mágnest használunk, és ugyanakkora érzékenységet akarunk elérni a különböző impedanciájú fejhallgatóknál, akkor a lengőcsévén is ugyanolyan számú menetnek kell lennie. Ha pedig ugyanolyan számú menetet használunk, akkor két módon lehet növelni az impedanciát. Az egyik, hogy közel hússzoros fajlagos ellenállású vezetéket használunk, ami ugye alapból kizárt, a másik, hogy sokkal vékonyabb vezetéket alkalmazunk a magasabb impedancia érdekében. A sokkal vékonyabb vezeték pedig azt jelenti, hogy jelentősen csökkenni fog a lengőcséve tömege, és -ugyanolyan tömegű membrán mellett- ebből adódóan a mozgó tömeg is, ami pedig szintén a kontrolláltabb megszólalás felé visz.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#52661) Bukk900 válasza Aureal (#52656) üzenetére


Bukk900
őstag

Szerintem ez egy Superlux HD681, ami ajánlott fejes, csak nem ennyiért.

(#52662) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Fejhallgató vásárlás előtt állok!

30.000 Ft-ig melyik fejhallgatót ajánljátok aminek elfogadható a mikrofonja?

(#52663) Dorien válasza MésziGab (#52662) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HMC681 EVO (félnyitott)
Kingston HyperX Cloud (zárt)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52664) #71562240 válasza OPiiPO (#52657) üzenetére


#71562240
törölt tag

A nagyobb damping faktor is általában előnyösen hat a hangminőségre, de gaborka magyarázatából minden bizonnyal a második szempontnak van sokkal nagyobb szerepe, miszerint nagyobb impedanciájú hangszórót könnyebb hangminőségileg jónak készíteni, hiszen rengeteget számít a mozgórész könnyűsége, azaz minél kisebb tehetetlensége.

Aztán persze az se eleve egyértelmű, hogy a magasabb impedanciájú a jobb, merthogy annak ugye valószínűleg kisebb lesz az érzékenysége, ergo nagyobb erősítőteljesítményt kíván, az nagyobb torzítással jár... Lásd még egymás ellen ható paraméterek tömkelege...

(#52665) Dorien válasza Drexvel (#52658) üzenetére


Dorien
veterán

Ha nem fontos a hangszigetelés, akkor SHP-600, 7kHz-nél megnyesve. :)

kammerer: Igen, szerintem is ez lesz a lényeg. 10-es damping factor általában elég és ez már egy 3 ohm kimenő impedanciájú erősítőnél is összejön a 32 ohmos Edition esetében.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52666) Aureal válasza Bukk900 (#52661) üzenetére


Aureal
senior tag

Múltkor egy hasonló kivitelű Samson volt a búrámon, hát az nagyon tolta a mélyet meg cicergett fent hifisen, de azt nem tudom hogy ezeket csak átmatricázzák vagy módosítanak is vmit...?
:R

(#52667) zsocy válasza MésziGab (#52662) üzenetére


zsocy
őstag

Kingston HyperX Cloud. A Cloud 2 is jó.

(#52668) OPiiPO válasza gaborka8x8 (#52660) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi!

kammerer: neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#52669) Sinesol válasza Dorien (#52665) üzenetére


Sinesol
veterán

Bár nem vagyok túl tapasztalt a kérdésben, de szöget ütött fejembe a kijelentésed, mivel mostanában olvastam tesztet egy Audiotechnika erősítőről, ahol 80, meg 120 ohmos fejeskimenetek voltak a készüléken, melyekkel azért elég nehéz 10-es dampingfaktort elérni a mai alacsonyabb impedanciás fejesekkel. Akkor mégse annyira fontos a dampingfaktor, vagy pontosan hogy is van ez? Nem fenyeget a veszély hogy ilyesmi erősítőt szerzek be, viszont érdekel a téma elmélete, mindig tanulhat az ember valamit. :D

Na igen, meg is találtam a kérdéses erősítőt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52670) EQMontoya válasza #71562240 (#52664) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tapasztalatom alapján a gyártók manapság inkább a kisebb impedancia felé mennek hangfalak terén, fejhallgatóknál is a németeket kivéve inkább az alacsonyabb a jellemző.
Aztán az az igazán erősítőgyilkos, amikor a kis impedancia párosul alacsony érzékenységgel, pl. hifiman.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#52671) Dorien válasza Sinesol (#52669) üzenetére


Dorien
veterán

"All headphones are not the same. Each model has its own character, its own sonic signature. That’s why we’ve created a headphone amp that lets you choose from four different output impedances (two outputs each of 0.1, 33, 82 and 120 ohms) to experience a sound that best suits you and your headphones."

Van itt minden. :)
Pl. egy 250 vagy 600 ohmos Beyernek már erősen overdamping a 0.1 ohmos kimenet. [link]

A biztos persze a próba utáni saját tapasztalat, voltak itt már nagy meglepetések. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52672) sittes79


sittes79
addikt

Tudnátok ajánlani egy megbízható helyet ahonnét akg Q701 fulparnakat tudnék rendelni? Amazon, ebay is ok a lényeg, hogy 1-2 hét alatt itt legyen.

Köszi

(#52673) gaborka8x8 válasza sittes79 (#52672) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Szerintem a Bertaudio-nál (Kecskemét) lennie kell, mivel ők az AKG disztribútorai.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#52674) Sinesol válasza Dorien (#52671) üzenetére


Sinesol
veterán

Az igaz, viszont a 82 és 120ohm az akkor is elgondolkoztató.
Még a manapság ritkább nagy impedanciás 300-600 ohmos fejeseknél is elvileg túl alacsony a dampingfaktor, a piac nagy részét pedig jóval alacsonyabb impedanciás cuccok teszik ki, még a felsőkategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#52675) Bane03


Bane03
csendes tag

Sziasztok!
Beyer-hez szeretnék egy átalakítót 3.5 - 6.35-re.
Van különbség [link] és az "eredeti hang" között?!
Esetleg más alternatíva? [link]

[ Szerkesztve ]

(#52676) #16820480 válasza Sinesol (#52674) üzenetére


#16820480
törölt tag

[link] például. Tudom, prototype, de azért nem egyedüli eset az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#52677) Samtya válasza Bane03 (#52675) üzenetére


Samtya
senior tag

Szerintem az első is megfelelő, a Furutech elmebeteg áron van.
De szoktak adni a fejhallgatóhoz is, nincs "elveszve" a szivacsbélésben?

(#52678) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Superlux HD681 EVO-hoz még mindig FiiO E10K ajánlott vagy van nála jobb vétel? PC-re kötném.

(#52679) Dorien válasza raziel01 (#52678) üzenetére


Dorien
veterán

Pl. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52680) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Féloff. Tudnátok esetleg javasolni valami mikrofont fejhallgatóhoz skypera és hasonlókra? Rácsíptethetőre/szerelhetőre gondoltam.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#52681) Drexvel válasza Dorien (#52665) üzenetére


Drexvel
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a gyors válaszokat. Otthoni használatra lesz így nem számít hogy kihallatszik amit hallgatok, viszont elég hangos a lakás ahol lakok nagyon behallatszik az utca zaja főleg nyáron nyitott ablaknál ezért is vacillálok. Egyébként inkább a SHP-600 fele hajlok gondolom sokkal jobb a tere is mint a zárt Pro 80-nak viszont befelé mennyire szigetelt nagyon behallatszanak a külső zajok?

zsocy: Sajnos nincs sok összehasonlítási alapom eddig csak a HD681 EVO-hoz volt szerencsém tetszett a hangja (csak egy kicsit túl sok volt a mély inkább egy picit kiegyensúlyozottabb hangzást szeretnék) viszont kényelmetlen volt számomra pedig nincs nagy fejem bár a füleim kicsit elállóak de nem nagyok.

(#52682) Samtya válasza emiki6 (#52680) üzenetére


Samtya
senior tag

A szokásosakat: Zalman ZM-MIC1, Sony ECM-CS3, Antlion ModMic 4.0, V-Moda BoomPro.

(#52683) #71562240 válasza Dorien (#52665) üzenetére


#71562240
törölt tag

"kammerer: Igen, szerintem is ez lesz a lényeg. 10-es damping factor általában elég és ez már egy 3 ohm kimenő impedanciájú erősítőnél is összejön a 32 ohmos Edition esetében."

A gondolatot erősítendő, két dolgot is hozzátennék.

1. Valószínűleg teljesen más a damping faktor jellemző jelentősége és fontossága szobai hangdoboz hangszórója és fejhallgató hangszórója esetében. (És feltehetőleg jelentős jellemző különbség van ezügyben a szobai hangdoboz magas és mélyhangszórója között is.) Ugyanis a hangszóró kontrolláltsága ugyebár közel sem csak az impedanciaarányoktól függ, hanem (egyebek mellett) például attól is, hogy mekkora áramokkal dolgozik a rendszer az adott impedanciaviszonyok között, és mekkora hangszóró mekkora mozgó tömegének mekkora tehetetlensége van, és az a mozgó tömeg illetve a rákapcsolt elektromágneses alkatrészek mekkora kéretlen sajátárammal hatnak vissza az erősítőre. Fejhallgató meghajtásának kontrollálásához egy asztali fejhallgatóerősítő elég könnyű helyzetben van ebből a szempontból, mert alkatrészei jellemzően sokkal robusztusabbak ahhoz képest, hogy milyen picike kimenő és visszaható áramokkal kell dolgoznia - más a helyzet a mobillejátszók kis "játék", "papírmasé" erősítőfokozataival, ezt lépten-nyomon tapasztaljuk, bár persze nem csak emiatt. A hangdobozok nominális impedanciája szűk értékek között mozog, ezért van értelme, alkalmasint meg is szokták adni a damping faktorát, mondjuk 8Ohm terhelésre. A fejhallgatók nominális impedanciája igen széles határok között mozog, ergo kevésbé szokás azt mondani fejhallgatóerősítőre, hogy mennyi a damping faktora, de nem csak ezért kevésbé szokás, hanem mert egyébként is kevésbé jelentősként számontartott adat, mint asztali erősítőknél.

2. Maga a damping faktor sem olyan egyszerű, mint ahogy számolni szokás. A szokásos számolás egy olyan elvi viszonyszámot ad, amelynek csak eléggé áttételesen, afféle "metaforaként" van köze a valós hangszóró valós kontrollálásához. És nem csak arról beszélek, hogy a damping faktort műterheléssel mérjük, amely műterhelésnek ugye elég kevés köze van a valós hangszóró frekvenciafüggően általában elég zavaros impedanciaviszonyaihoz, tehát a műterheléshez képest a valós hangszóró által eredményezett csillapítási tényező nem a damping faktor, hanem valami más.
Arról is beszélek, hogy az a damping faktor a rendszerben nem is feltétlen annyi valójában. Bizonyos elméletek (és gyakorlatok, hehe) megkülönböztetik a szokásosan számolt "erősítő damping faktorhoz" képest a rendszer tényleges, valós damping faktorát. Ennek a megközelítésnek lényege az lenne, hogy figyelembe vesszük a lengőtekercs ellenállását, mint afféle soros ellenállást az erősítő kimenő impedanciájához kapcsolódóan. Nézzük, hogyan.
Egy hangszóró impedanciájához képest jellemzően átlag 80%-nyi soros ellenállást hoz létre a lengőtekercs. A tárgyalt megközelítés szerint a rendszer szempontjából nézve a lengőtekercs ellenállása összeadandó az erősítő kimenő impedanciájával, ami szintén afféle soros ellenállás, így ha ezzel az összeggel számolunk, az erősítő damping faktorához képest afféle rendszer damping faktorát kapunk. Eszerint, ha a példádat vesszük, azaz egy 3,2Ohm kimenő impedanciájú fejhallgatóerősítőt egy 32Ohm terhelő impedanciájú fejhallgatóval, akkor az erősítő damping faktora elvileg 10, de a rendszer tényleges damping faktora 32 osztva kb. 25,6+3,2-del, azaz 32 osztva kb. 28,8-del, ami kb. 1,1. És ha veszünk egy 0,1Ohm kimenő impedanciájú erősítőt ugyanazzal a 32Ohm terhelő impedanciájú fejhallgatóval, akkor nem csudálatos 320-ra növekszik a tényleges damping faktor, hanem csak 1,245-re. Ugyanígy, hiába közelít az erősítő kimenő impedanciája a nullához, a tényleges damping faktor nem a végtelenhez korrelál, hanem kb. az 1,33 limithez. Máris nem olyan nagyok a különbségek, alkalmasint nem olyan nagy a jelentősége sem, különösen, ha a fejhallgatós rendszerben folyó és visszaható picinyke áramokhoz képest nézzük. Vitatott elmélet, de használatos.

A hangszórók kontrollálhatósága tehát jóval kevésbé múlik az úgynevezett damping faktoron, mint sok egyéb más tényezőn, amely tényezők zömét most nem is tárgyaltuk - lásd például az erősítő tápegysége...

[ Szerkesztve ]

(#52684) emiki6 válasza Samtya (#52682) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi! Összefoglalóban megérdemelnének szerintem egy bekezdést! :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#52685) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Múltkor hallottam egy Shure SRH-840-es fejhallgatót. Igaz csak mobilról (iPhone 6s), de nagyon tetszett a hangja, egyedül a mélyeket hiányoltam kicsit, de minden más rendben volt.

Létezik olyan fejhallgató ami olyan mint a 840, de picit több mélye van?
Az is tetszett benne, hogy a magasak nem voltak bántóak mint a legtöbb V karakteres fejhallgatónál amit eddig hallottam.

(#52686) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Nemtudom hogy jó helyre írok-e (ha nem előre is elnézést), olyan problémám lenne hogy van nekem egy HyperX CloudX fejhallgató aminek a kábelen van hangerő szabályzó állítási lehetőség: [link], ezt ha elkezdem tekerni feljebb vagy lejjebb mindegy akkor a hangja berecseg tekerés közben, ez normális? Garanciáztatásra szorulna? Amúgy hangjával semmi probléma, de mikor állítom bizony minden esetben recseg a hangja.

(#52687) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

4 hónapos HD681EVO, a képek mutatják a lényeget, elszakadt a gumi ami a fejpántot tartja feszesen (előzőleg azt vettem észre, hogy laza, a jobb oldali végét teljesen ki lehet húzni, nem érzek feszítőerőt, mint a balnál).
Ember módjára használtam, felraktam a fejemre, hallgattam, aztán leraktam, semmi extrém.
Nem megoldást keresek most, megcsináltam én magam, csak gondoltam mutatok egy esetet nektek, hogy ilyen is van.. :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#52688) gyenesmartin válasza koshmar (#52687) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az enyém is már majdnem el van szakadva, csak épp a legrosszabb helyen ott ahol beszűkül.

(#52689) torma1981 válasza torma1981 (#52652) üzenetére


torma1981
veterán

Asszem a DT 770 lesz a befutó. Sajnos a 990 nagyon kihallatszik. :D Az asszony szólt. Mennyi idő míg bejáratódik? Mert nagyon sok nekem a magas. A basszus meg kicsit kevés szerintem. Pedig Sound Blaster Z-ről nyomom. Filmben a lövések nagyon élesek. Kicsit az nekem sok. Logi G35 volt előtte felpróbáltam és majdnem sírtam. Uram isten ennyire szarul szól?? Nagyon durva különbség van köztük. Jó tudom nem egy kategória de eddig azt hittem szuper. Tényleg inkább egy jobb hangkártya+ füles kombó mint ezek a Gémer fülesek.

(#52690) koshmar válasza gyenesmartin (#52688) üzenetére


koshmar
őstag

Nem hinném, hogy kapható hozzá az a kis fehér gumi, így a kókányra hagyatkoztam.
Viszont bejött, most már úgy feszül, mint azelőtt. :K

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#52691) Dorien válasza 1eske (#52685) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Magnat LZR 580, ATH-M40x, ATH-M50x

Rathrol: Szerintem tekerd fel max. hangerőre és ne nyúlj hozzá többet, mert csak ront a hangján.

Tibii91: Nem egyedi eset, sajna a 681 EVO sosem volt a tartósság mintapéldánya, vigyázni kell rá nagyon. Amióta a tankszerű és jobb hangú Omnitronic SHP-600 hasonló áron elérhető én nem is szoktam ajánlani a 681 EVO-t.

torma1981: Sokkal kevesebb nem lesz a magas, de a füled valamennyire hozzászokik. Szóval vagy valami szoftveres / hardveres EQ-t használsz vagy másik fejest. (pl. Kingston HyperX Cloud, Magnat LZR 580, Shure SRH-840)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52692) torma1981 válasza Dorien (#52691) üzenetére


torma1981
veterán

Hozzá olcsóbb fejes erősítő milyen való? Tudsz valamit ajánlani.

(#52693) Samtya válasza Rathrol (#52686) üzenetére


Samtya
senior tag

Kontakt-sprével be kellene fújni, szerintem az megoldja a problémát.

(#52687) Tibii91: a kókány megoldásról van kép?

(#52688) gyenesmartin: nálad akkor formára vágott vékonyabb bőrdarabot kellene rávarrni vagy szegecselni.

[ Szerkesztve ]

(#52694) #71562240 válasza Rathrol (#52686) üzenetére


#71562240
törölt tag

Természetesen nem normális.

(#52695) 1eske válasza Dorien (#52691) üzenetére


1eske
tag

Köszönöm a tippeket, hol tudnám ezeket meghallgatni BP.-n?

(#52696) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Veho Z8

Mivel itt a fórumon nagy valószínűséggel nekem volt először Veho Z8-am, és én szoktam ajánlgatni rendre azoknak, akik hordozható fejhallgatót keresnek mobil eszközökhöz, ezért úgy tartom "illendőnek", hogy először én írjak róla egy rövid összefoglalót, mintegy megnyitva a sort. Mert remélem, azok is leírják majd a saját tapasztalataikat, akik azóta vettek ilyen fejhallgatót.
Hogy milyen lehetett a hangja bejáratás nélkül, illetve bejáratás előtt, arról nem tudok nyilatkozni, mivel már nagyon régóta nem hallgatok meg fejhallgatót azelőtt, mielőtt bejárattam volna.
Tehát a Veho is lement a megérkezése után a garázsba, és kapott egy több, mint 300 órás bejáratást. Azaz, levittem, rádugtam az ott állandó bekapcsolt állapotban lévő táskarádióra és hagytam, hogy zenéljen két hétig. Ezután felhoztam, és meghallgattam, illetve hallgattam pár hétig, mert egyetlen fejhallgatóról sem szoktam pár órányi zenehallgatás után véleményt alkotni.
A Veho Z8 alapból a sötétebb hangkarakterű fejhallgatók közé tartozik, de azért közel sem olyan komor és sötét, mint pl. egy Sennheiser HD-650-es (Mint korábban itt fórumon írtam, igyekszem nem elfogult lenni, és nem csak az általam preferált hangképű AKG-k és Beyerdynamikok erényeit ismerem el. Ami jó, az jó, még akkor is, ha nem az én -a magasabb hangokat jobban kedvelő- ízlesemnek megfelelően muzsikál.)
A Vehora visszatérve, "ő" bizony valóban egy kicsit mélybe húz, de ez nem egy erőteljes mélykiemelés, hanem inkább egyfajta egyenletes eltolódás a mélyebb hangok irányába. A mély irányba eltolódó hangkép ellenben nem jelenti, hogy a mélyhangok lötyögnének, pufognának. Nagyon szépen, feszesen szólalnak meg a dobok, a nagybőgő hangja sem mosódik, nyalódik el.
A középhangok ellenben nagyon kiegyensúlyozottan szólalnak meg, főleg az énekhangok meggyőzőek. Nagyon szép kellemes, meleg női énekhangokat produkál. és pl. Anna Netrebkónál érződik az a fajta öblösség, ami az orosz énekesekre jellemző még akkor is, ha nők. A szóló hegedűkkel nagyon barátságosan bánik, mert eltünteti azok jellegzetes "szőrösségének, karcosságának" egy részét, ami főleg a közelmikrofonozott felvételeknél lehet zavaró. De ez a fajta megengedő hozzáállás nem jelenti azt, hogy a középhangok tompán szólnának.
A magasaiból én szívesen elviselnék egy kicsivel többet, de félő, hogy az már sokak számára túl sok lenne, főleg azoknak, akik az általam kedvelt DT-880-nak, T1-nek ezt a magastöbbletet róják fel. Tehát nekem egy kicsit kevés, de semmi esetre sem nevezném pl. tompának, vagy fátyolosnak, és ez főleg akkor derül ki, amikor pl. egy triangulum szólal meg a zenében.
Ez a fejhallgató nem egy részletbajnok, mint pl. egy Beyer DT-860-as, de ne feledjük, az a legtöbb ember számára már rövid idő után is fárasztó lehet. Ennek ellenére azért nem mosódik össze egy nagyzenekar sem, ha éppen ilyen zenét hallgatunk vele, még akkor sem, ha nem is tudjuk pontosan, külön-külön pozicionálni minden egyes hegedűs pontos elhelyezkedését a vonósszekción belül. A tere szerintem megfelel annak, ami egy zárt fejhallgatótól elvárható, és nincs az a bödönhangja, ami szintén nagyon sok zárt fejhallgatónál megjelenik. De azért ez a fejhallgató nem igazán a nagyzenekari komonyzenére való. Inkább a kamarazenét kedveli, a jazz-t, és a populárisabb műfajokat, és nem árt meg neki a keményebb rock sem. Szóval, egy majdnem mindenevő fejhallgató. Azért írtam, hogy majdnem mindenevő, mert igazi all-round fejhallgatók még sokkal drágább kategóriákban sem igen vannak. (Legalábbis nekem nem sikerült velük találkoznom.) És azért is csak majdnem, mert pl. technon a Sony MDR-XB300 (a maga szörnyen erős mélykiemelésével) jobban szól.
Aztán az sem mindegy, hogy mivel is próbáljuk ezt a Vehot hallgatni. Mert ugye nem szabad elfelejteni, hogy ez egy hordozható fejhallgató, amit mobil eszközökhöz fejlesztettek. A mobil eszközökre pedig általában jellemző (tisztelet a kivételnek), hogy kevésbé testesen, sőt inkább kicsit vékonykábban szólalnak meg. Azoknál jót tesz ez a nem eltúlzott mélybe húzás, mert így kapunk egy kiegyenlítettebb hangképet. Egy alapból vaskosabb megszólalású asztali fejhallgató-erősítővel, mint pl. Qed MB45, már sok lehet ez a mélytöbblet, és emiatt kevesebbnek érzékeljük a magas hangokat is.

A Vehot azért vettem meg, hogy összehasonlítsam pár, hasonló árkategóriájú szintén hordozható fejhallgatóval, mint pl. az AKG Y40, JBL E30. Ez mind a kettő a saját fejhallgatóm, így szintén nem csak néhány órás gyors teszt alapján hoztam meg azt az ítéletet róla, hogy noha a Veho is kb. annyiba kerül, mint ezek, de klasszisokkal jobb náluk. Aztán volt olyan szerencsém, hogy egy B&W P3-al is sikerült hosszabb távon összehasonlítani, és meglepődve tapasztaltam, hogy simán felveszi a versenyt ezzel a nála jóval drágább fejhallgatóval is.
Mint írtam, ez egy hordozható fejhallgató, és ezért olyan eszközökkel is hallgattam, amikhez tervezve lett. Nevezetesen, egy Sandisk Sansa Clip+-al, egy első generációs Fiio X3-al, és rövidebb ideig egy iPhone 5-össel.
Mindezek után, konklúzióként csak annyit írhatok, hogy noha az én Beyeres ízlésemnek jobban tetszene, ha több magasa lenne (amit valószínűleg sokan már bántónak találnának, mint ahogy ez a Beyerek esetében sokszor előfordul), de azért ez egy nagyon jó hangú, az árkategóriáján hangminőségben messze túlmutató hordozható fejhallgató, ami kidolgozottságában és anyaghasználatában is igazi minőséget képvisel.

Szívesen olvasom majd a fórumon más tulajdonostársak beszámolóját is erről a fejhallgatóról, és nem veszem a szívemre, ha nem mindenki fogja dicsérni, hiszen egyrészt nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek az, ami nekem (Ami nők esetében pl. kifejezetten előnyös, hiszen ha minden pasinak az a nő tetszene, aki nekem, akkor nagy harcoknak néznék elébe.), másrészt nem vagyok se gyártója, se forgalmazója ennek a fejhallgatónak, és nem is fűződik semmi anyagi érdekem hozzá. Azt ellenben kérem mindenkitől, aki veszi a fáradtságot, hogy véleményt ír róla, ne hagyja figyelmen kívül, amit fentebb is hangsúlyoztam, hogy ez egy hordozható fejhallgató, amit mobil eszközökhöz fejlesztettek ki.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#52697) Dorien válasza torma1981 (#52692) üzenetére


Dorien
veterán

Pl. Presenter 3 valami lágy hangú OPA-val: [link]

1eske: A két ATH-t elvileg ki tudod próbálni a Nomono-nál. [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52698) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis audiovizuális orgazmus így estére: :)

Steven Wilson - Home Invasion + Regret #9 (live)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52699) torma1981 válasza Dorien (#52697) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt hangkártyára hogy kötöm rá?

(#52700) Tim82 válasza torma1981 (#52699) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk egy 3,5 mm-es jack to 2x RCA kábellel. Például egy ilyennel: [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.