Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) .DLL válasza Dorien (#52050) üzenetére


.DLL
veterán

Nem lesz az a -10 kicsit túlzás? :D A 03 US DSP-jével még azért finoman kell bánni, 1-1 dB-lel semmi gond, de 3-4 eseté már hallani, hogy ken (ha jól érzékelem).

(P.H.)

(#52052) bjoey válasza Dorien (#52050) üzenetére


bjoey
csendes tag

#52048
Mindkettőtöknek köszönöm a választ! :)
Elkezdtem nézni az ATH-AD500X-et külföldről. Ha jól látom amazonon 80 dollárért hozzá lehet jutni, sanszos hogy ő lesz a befutó.
Gondolkodtam, és ha már veszek egy fejhallgatót hosszabb időre, akkor csak hozzáteszem még azt a pénzt.
Hozzá meg majd nemsoká egy erősítő akkor :)

(#52053) Dorien válasza .DLL (#52051) üzenetére


Dorien
veterán

Nem. :) Takstar HI 2050-nél is vágtam -9dB-t és az SHP-600-on nincs damping réteg a driver előtt, tehát még jobban átereszti a magasokat - meg szerencsére mást is, így részletesebb a HI 2050-nél. A filc / szivacskorong helyett inkább próbálnám meg a Gaborka8x8 által javasolt 1cm átmérőjű Blue Tack ragacs rányomkodását a driver rácsára, ez elvileg csak tereli a hangot és úgy csökkenti a magasokat, hogy nem takarja ki a részleteket. Szerintem sokan pont a szivacskorong hiánya miatt hallják jobb hangúnak a PRO 80-at a HI 2050-nél.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52054) Dorien válasza bjoey (#52052) üzenetére


Dorien
veterán

Az AD500X nagyon jó fejes, kényelmes, szellős térrel, de az SHP-600 metálra / zúzós rockra sokkal jobb választás, higgy nekem. :) Nem véletlenül adtam el az AD500X-et. És az SHP-600-at megkapod újonnan, itthonról 1 év garival 11k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52055) Leigazoka válasza BigBlackDog (#52032) üzenetére


Leigazoka
tag

Van a Hifimannak zárt fejese.. csak azt tudod a hátlap leszedésével nyitottá varázsolni is.
Olyan 70 e körül beszerezhető Angolból. Edition S a neve.

(#52056) .DLL válasza Leigazoka (#52055) üzenetére


.DLL
veterán

De az zárt módban nem annyira jó, a leírások alapján pont annyi történik, mintha mos egy nyitott planár hátulját letakarnám a kezemmel. Az a baj, hogy egy drivert behangolni csak egy féle képpen lehet: egy adott házhoz. Ha megváltoztatod a házat, akkor újra kéne hangolni a drivert is, ami nyilván egy másik mérnöki munka lenne (és onnantól az már nem az a driver). Szerintem.

(P.H.)

(#52057) Samtya válasza bjoey (#52052) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem mindegyik eladó szállít Magyarországra, amelyik EU-n kívülről küldi, arra ráteszik még az áfát.

(#52058) EQMontoya válasza .DLL (#52056) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezzel valószínűleg fején találtad a szöget.

Same rules apply!

(#52059) Leigazoka válasza .DLL (#52056) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát igen.
Én meg megszoktam a Sine karakterét egy csomó telóról teszteltem.. múlt hétvégén még 1 szifon 7 ről is meghallgattam sima kábellel, de túl sok újjat nem mutatott az sem. Kellene már alá rendes ,,cucc"..
Így erőtlennek hat.

(#52060) Tulku válasza .DLL (#52056) üzenetére


Tulku
veterán

Ha az LCD-XC-nél meg tudták oldani, akkor akár DIY módon is ráeszkábálok egy belül üreges faburkolatot,amit előzőleg lepácoltam és lelakkoztam....szerintem az a lényeg, hogy ne frontálisan a membránt takard hanem hagyj teret neki...de nyilván mne az lesz a hangkép mint nyitott esetben...na ezt kell megvizsgálni....

(#52061) s4tch válasza Leigazoka (#52059) üzenetére


s4tch
veterán

LG V10, Meizu Pro 5, ilyesmi telefont próbálj meghallgatni.

(#52062) kzrca


kzrca
tag

Sziasztok,

Új fejhallgatót tervezek vásárolni, munkahelyi használatra. A gép alaplapjára integrált hangforrás adott, mivel teljes vállalati kontroll van a gép felett, telepíteni nem lehet semmit. Maga a zene (elsősorban rock) forrása viszont tud lenni akár lossless is (bár szerintem ebben az esetben indokolatlan lesz fülestől függetlenül), Szóval milyen jó minőségű fülest javasoltok nekem ebben az esetben?

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
munkahely
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zenehallgatás (rock, komoly, jazz)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-30000 Ft, de ha vannak, jöhetnek a javaslatok olyan drágább fülesekre, amiket az alaplapi kártya mellett még van értelme vásárolni
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt (esetleg félnyitott)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
ne torzuljon a basszustól se, de tiszta közép és magas tartomány legyen
8.) Honnan vásárolnál?
mindegy
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
alaplapi Realtek HD Audio

Köszönöm a segítséget!
Áron

(#52063) EQMontoya válasza Tulku (#52060) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért, annak levehető a külseje, és jól szól nyitottként? :D

Same rules apply!

(#52064) #16820480 válasza Tulku (#52060) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem azért ennél bonyolultabb. A membrán mögötti rész nem üreges, hanem különféle csillapító anyagokkal nyomják tele, hogy megfelelő akusztika legyen a házon belül. Különben visszhangozna, mint a Tihanyi domb :)

(#52065) Tulku válasza #16820480 (#52064) üzenetére


Tulku
veterán

Csak egyszer kerüljön a kezeim közé egy ilyen átok planár...majd megmutatom én :D

Kísérlet....mikor az Angie váltóját teszteltem, volt olyan nap, hogy 70 féle mod-ot próbáltam ki...itt meg nem váltó van hanem ilyen-olyan mod-ok...olvasd el hedfin mit csináltak a HE560-nal....már lassan a drivert is polírozzák....

(#52066) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Megerkezett a Yamaha HPH pro 500 fules.

(#52067) EQMontoya válasza motown5l (#52066) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ide meg a rendelt pizza.

Same rules apply!

(#52068) pulutodurumo válasza EQMontoya (#52067) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én hoztam kaját otthonról.
És jött egy csomag Kínából.
Egyebet nem tudok mondani...
:)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#52069) Vanir


Vanir
veterán

Megérkezett a HyperX Cloud. Mérföldekkel jobban szűri a külső zajokat, mint a PC 350, a hangminőségre nem lehet panasz, a mikrofon is kiváló minőségű, és még brutál jól is néz ki. :) Ellenben a kényelem nem az igazi, a PC 350 jobban feküdt, de majd megszokom.
Köszönöm még egyszer az ajánlást! :R

(#52070) Tomacko válasza Vanir (#52069) üzenetére


Tomacko
senior tag

Egyszerre miden nem lehet "tökéletes" :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#52071) Vanir válasza Tomacko (#52070) üzenetére


Vanir
veterán

Ennyiért nem is várom el. :)

(#52072) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Most szeretnék váltani fülest.
Eddig Logi G35-ös van.

Sound Blaster Z-ről lenne meghajtva az új füles.

Audio Technica ATH-AD500X
Steelseries 9H
Kingston HyperX Cloud
Beyerdynamic DT 770 pro
Audio-Technica ATH-A500X
Audio-Technika ATH-M50x

Ezek között vacillálok. Esténként,mozi játék. Mint látható mindegyik zárt füles. Kivéve a AD500X.
Nem tudom hogy mivel az nyitott mennyire hallatszik ki. Meg a mély elég lenne-e. Nem azt szeretném,hogy szétvigye a fejem,de egy jó pörgös filmnél a robbanások azért szóljanak nagyot. Na meg a térhatás is fontos.
Nem tudom melyik lenne komoly előrelépés a G35-hőz viszonyítva. Árban az utolsó 3 db lenne kicsit drágább.

Köszi szépen.

(#52073) torma1981 válasza torma1981 (#52072) üzenetére


torma1981
veterán

80 Ohm a DT 770 pro.
48 Ohm A Audio-Technica ATH-A500X.

Tehát nem lehet gond az ellenállás miatt. Meg kell hogy hajtsa rendesen őket.

(#52074) Tomacko válasza torma1981 (#52073) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ezt jól meg beszélted magaddal. ;] Ha van még kérdésed, akkor tedd fel őket privátban magadnak őket, hogy ne zavard meg az itteni "nagy forgalmat". :)

Viccet félre téve, az ATH-ról itt azt írták sokan, hogy két gombelemmel is szól kb. ;] Nyilván ha rá keresel a fórumon akkor a Beyer hajthatóságáról is találni fogsz rengeteget.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#52075) .DLL válasza torma1981 (#52072) üzenetére


.DLL
veterán

Tér és jó mélyek: DT770 Pro
de a HyperX Cloud (más néven LD Systems HP800 Pro) sem rossz, de nyilván olcsóbb.
M50X felejtős, nincs tere, M40X egy fokkal jobb, szélesebb, és mély is pont elég van benne, de a fenti kettő kényelmesebb szeritnem.
AD500X: nagyon jó tér, de nem annyira dögös, inkább olyan aranyos karakter. :D
A zárt A500X-et még nem hallottam az ütősebb lehet (A900X-ből következtetve, ami szintén elég korrekt).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#52076) kippedli


kippedli
tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Gaming legfőképp
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 40k
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? térhangáz legyen jó
8.) Honnan vásárolnál? teljesen mindegy, ahol a legolcsóbb
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? MAXIMUS VII RANGER SupremeFX 2014 alaplapi kártya vagy usb.

(#52077) kippedli válasza kippedli (#52076) üzenetére


kippedli
tag

Azt nem írtam bele ,hogy kell ,hogy aránylag jó mikrofonja legyen mert játéknál ezt használom. Első körbe hyperx revolver, cloud 2, razer fejhallgatókat néztem de bármi érdekel. :R

(#52078) Bodz válasza kippedli (#52077) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cloud, esetleg Bitfenix Flo.

(#52079) kippedli válasza Bodz (#52078) üzenetére


kippedli
tag

revolver rossz? Mikrofonja jó a cloud 2-nek? 7.1-esek milyenek? Asus strix és razer man-o-war?

[ Szerkesztve ]

(#52080) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Általános filmnézés, zenehallgatás.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 10.000
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circum
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Minél jobban adja vissza azt a hangot, amire a zenész gondolt annó.
8.) Honnan vásárolnál? Net
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Laptop ha épp filmet nézek vagy Focusrite Scarlett 2i ha épp zenei cucchoz kellene.

Szóval kell itthonra egy fejhallgató általánosságban, de nem akarok horribilis összeget költeni rá, de full gagyi se kell. Amire használom este filmnézés, napközben focusriteal a zenei alap kell, hogy a fülembe menjen miközben veszek fel az itthoncsinált stúdiómban, ezért is írtam, szal ahogy elképzelték a zenét úgy szóljon a fülemben, amennyire lehet 10.000-ért. köszi :))

(ja és mikrofon nélküli)

[ Szerkesztve ]

(#52081) .DLL válasza Darkcranio (#52080) üzenetére


.DLL
veterán

Ha muszáj zárt akkor HD2000, ha mégis lehet nyitott, akkor Omnitronic SHP-600.
Esetleg Superlux HD660.

(P.H.)

(#52082) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Hát a nyitott nem azt jelenti, hogy más is hallja amit én? Mert az úgy nem jó. Miért van különbség minőségileg?

(#52083) fd3 válasza torma1981 (#52072) üzenetére


fd3
tag

lehet páran emlékeznek, pár hsz-el feljebb írtam egy Sennheiser 518-as vásárlásról, de nem voltam vele túlzottan elégedett.
Edisek jófejek voltak, és visszavették, helyette kértem tőlük egy FiiO E10K DAC-ot. és berendeltem a hőn áhított DT770 Pro-t, abbólis a 250 ohmos verziót.

AHHHHH.... besza-behu!!!... :)
Egyelőre mégcsak tesztelgetem, de magam alá f*sok annyira jól szól!!

írták a kollégák h sok lesz a 250 ohmos, hát ez a kis DAC bőven meghajtja, low-on 6-7 körülre állítom, high gain-en elég 3-4 között (8 a max). a bass switchet bekapcsoltam, nekem jobban tetszik kicsit több basszussal.

szóval engem lenyűgözött a Beyer, lehet van hasonló / jobb tudású a 45-50ezres árkategóriában, de kb. nem érdekel, 100% satisfaction :DD

viszont ha valaki tudna ajánlani egy szoftveres EQ-t Windowshoz, azt megköszönném. a FiiO-hoz nem járt ilyesmi, és egy hangyányit lejjebb venném a magas hangokat, néha picit több a kelleténél.

ja igen, még annyi hozzátartozik a válaszhoz, h ma teszteltem haveromnál egy asus xonar dx / hyperx cloud kombót, hát na.... nem bántam meg h 2x annyit költöttem erre a setre. nem tudom melyik komponens volt gyengébb az övéből, a következő napokban vszínű átviszem a cuccomat majd és side-by-side összehasonlítom, de így elsőre keresztben megeszi az enyém az övét, persze 2x annyiba is kerül.

[ Szerkesztve ]

(#52084) fd3 válasza fd3 (#52083) üzenetére


fd3
tag

ja és a hangszigetelése olyan h felveszem, és kb. a saját hangom is alig hallom, nemhogy bármilyen külső zajt... pl. múltkor a pizzás már telefonon hivogatott, mert nem hallottam a kaputelefont...

és azóta beindult a "csak mégegy utolsó számot meghallgatok" mókuskerék...

[ Szerkesztve ]

(#52085) PuMbA válasza fd3 (#52083) üzenetére


PuMbA
titán

És ez még csak FiiO, ami nem egy annyira jó DAC, ahogy írtad magas kiemeléses.... Még van abban a DT770-ben több is :K

[ Szerkesztve ]

(#52086) .DLL válasza Darkcranio (#52082) üzenetére


.DLL
veterán

Csak ha nagyon hangosan hallgatod, vagy 1m-en belül tartózkodik valaki a közeledben.

Általánosságban azért jobbak, mert természetesebben szólhatnak, de ez adott típusoktól is függ. Itt konkrétan pl. az SHP-600 simán 1-1,5 kategóriával jobb fejes, mint a HD2000, máshol 20k-ba kerül... Persze a HD2000 si jó hangminőséget nyújt azért a 7k-ért, mindkettő ugyanattól a gyártótól származik, tehát a jó ár/érték arány családi vonás.
A Superlux HD660 a kettő között lehet, de rég hallottam, más karakter, mint a HD2000, színezettebb, de nem rossz ez sem.

(P.H.)

(#52087) randras_83 válasza randras_83 (#52023) üzenetére


randras_83
addikt

Erre senkinek nincs ötlete? :R

https://www.flickr.com/randras83/

(#52088) .DLL válasza randras_83 (#52023) üzenetére


.DLL
veterán

Harman képviselettől esetleg? Megkérdem haveromat, bár nem ott, hanem hangszórógyártásban dolgozik, de hátha tud valamit. Ha elhajtanak, akkor 3D nyomtatás.

! (#52089) husosfagyi1: Takstar/Invotone HD2000, Maxell Pro Studio HP6000

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#52089) husosfagyi1


husosfagyi1
csendes újonc

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon és utcán.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban zenére használnám.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10 ezer.

4.) Új vagy használt?
Mind 2 lehet. :)

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Tiszta, kiegyensúlyozott hangot várok el. Ami zavar túlzott magas kiemelés

8.) Honnan vásárolnál?
Itthonról.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefonról hallgatnám és számítógépről.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#52090) #71562240 válasza randras_83 (#52087) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#52091) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami fejhallgatót?

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 15.000Ft
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Kiegyensúlyozott hangzás
8.) Honnan vásárolnál? Itthon garánciával
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Telefon, tablet, laptop.
Amit néztem: sony mdr-zx660, sennheiser hd202 II, sennheiser hd451

Előre is köszönöm

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#52092) randras_83 válasza .DLL (#52088) üzenetére


randras_83
addikt

Köszönöm!

És neked is kammerer :R

https://www.flickr.com/randras83/

(#52093) kzrca válasza kzrca (#52062) üzenetére


kzrca
tag

Sziasztok!

Erre valami tanács?

Üdv!

(#52094) Samtya válasza kzrca (#52093) üzenetére


Samtya
senior tag

Csak a szokásos HyperX Cloud vagy ATH-M40X esetleg M30X. ATH-kat nem árt felpróbálni mert szorít.
Legjobban járnál, ha nyitott is lehetne, mert akkor vehetnéd az egész világ jelenlegi kínálatának (boltból garival) legjobb ár/érték arányú tipusát: Omnitronic SHP-600.

#52091 Ferenc1989: a felsoroltakból a HD451-et választanám. A ZX660 inkább supra mint circum. Mivel otthonra kell nyitott nem lehetne mégis? Lásd 2 mondattal feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#52095) Darkcranio válasza .DLL (#52086) üzenetére


Darkcranio
csendes tag

Értem köszönöm. Hát vacilálok, mert venném a Omnitronic SHP-600-at, de nem tudom mennyire szűrődne be a mikrofonba, mert ugye az a szám előtt van, az nagyon is az 1men belül van, szóval nem tudom. Ötlet, esetleg tapasztalat?

Szerk.: HD2000 lesz az, nem akarom, hogy bezavarjon mikrofonba, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#52098) Maxximus


Maxximus
őstag

KAPORKA FEJHALLGATÓS TALÁLKOZÓ
Tervezi valaki,hogy ott lesz valami jó cuccal Pl: S-HD 600 and up vagy egy FOCAL Elear-al esetleg....?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#52099) kzrca válasza Samtya (#52094) üzenetére


kzrca
tag

Köszönöm a választ!

Az Omnitronic SHP-600 vajon kultúrált, nem üvöltő hangerőn mennyire hallatszik ki és zavarhatja a kollégákat?

(#52100) Samtya válasza kzrca (#52099) üzenetére


Samtya
senior tag

Kultúrált hangerőn nem kellene, hogy zavarja a kollegákat. Meg egyébként is, totális csend van egy irodában? Nem hinném.

A többieknek: engem is érdekel, hogy a Kaporkán milyen magas szintű fejesek lesznek még, amik nincsenek a listán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.