Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) vodkaboy22 válasza KisTücsök (#31348) üzenetére


vodkaboy22
addikt

K701-ez OTL csövest :)) Juj akkora hiba lenne mintha 150méterről sörétessel vaddisznóra lőnél...

OTL csövest (1-2 nagyon drága kivétellel pl: Zana Deux ) kis impedanciáshoz felejtős... (150Ohm alatt...)
Amúgy is az az OTL számomra minden csak nem bizalom gerjesztő...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31352) KisTücsök válasza Dorien (#31350) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi a tippeket, de hallgatásra nem igazán van lehetőség. :(

vodkaboy22: A HD 600 tűnik a befutónak jelenleg. :) De akkor elvetem azt is, ha önmagában nem elég jó.

Gradoról vélemény?

(#31353) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok!

A JVC HA-RX300-nak nagyobb a fülpárnája, mint a Sennheiser HD202-nek? Tehát nagyobb fül fér bele? :D

(#31354) madle válasza Dorien (#31324) üzenetére


madle
őstag

Egyébként ennek a fejesnek (Takstar 80 Pro) a hangminőségben ebben az árkategóriában van ellenfele? Vagy millió fejes közül lehetne még választani? Nagyon tetszik a minőségi csomagolás, összeszerelés, anyaghasználat, plusz előny hogy manufaktúrában készül. Csak a design annyira nem fog meg.

(#31355) Bodz válasza KisTücsök (#31348) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt. Nem kicsit jobban szól a Kannánál. :) A Grado tudtommal csak egy cmoy, ahhoz képest meg elég drága.

(#31356) KisTücsök válasza Bodz (#31355) üzenetére


KisTücsök
addikt

Akkor azt is kilövöm, ha már ketten is írjátok (fattyu hsz-át csak most vettem észre). :D

És ezt amúgy honnan? bkercso hirdetései között csak X-Szekeres III-mat találtam.

(#31357) Stocki


Stocki
csendes tag

Üdv,
Beyerdynamic DTX 350p akadt már valakinek a keze ügyébe?
Illetve lehet már tudni, hogy mikor kezdődik a belföldi forgalmazása?

(#31358) Bodz válasza KisTücsök (#31356) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Írj neki, van II is, csak kérni kell (még). :) Én pl. írtam is már róla, nagyon tetszett, ezért is merem bátran ajánlani meghallgatásra. [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#31359) Exodius


Exodius
őstag

A K550 vs. 551-et küldte már össze valaki és kijött az a 20k különbség? Állítólag csak a kábel a különbség de mondanak sokfélét, hogy az 551 nem is olyan jó. Ennyire számítana a kábel, vagy szerintetek? :O :)

(#31360) #71562240 válasza KisTücsök (#31352) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az erősítő-DAC témát is lehet persze még bőven ragozni, de inkább a fejhallgatóválasztáshoz tennék hozzá még egy szempontot. Amint szóba került, jelöltek éppenséggel lehetnének még jónéhányan mások, amelyek az adott árban megérdemlik a kiemelést-ajánlást, de visszatérnék az eredeti K/Q701 vs. HD600 dilemmára, mert az adott árkategória környékén talán éppen ezek között a legszerencsésebb dönteni olyannak, aki még nincsen benne a fejhallgatós témában, ellenben néhány, nem utolsó riherongy szintű hangdobozos rendszeren állt rá a zenehallgatásra.
Elővezetnék tehát egy paradoxont (vagy oximoront), ami neked jól jöhet annak fényében, hogy a zenehallgatásod mégiscsak hangdobozokra alapul, és ez nyilván (remélhetőleg) így is marad. Bár a HD600 teltebb, tömörebb, kiegyenlítettebb tónusa közelebb áll a hangdobozos tónushoz (és mint halványan érzékeltettem, valószínűleg én inkább azt választanám), mégis, adnék egy nagyon erős szempontot a K/Q javára, merthogy e kettőnek a százezer környéki ársávban egyedülállóan hasonlít a hangszerhasználata, a hangszínek visszaadása, a térleképzése, a terének a szövete a hangdobozokéhoz. Na nem a böhöm állódobozokéhoz, hanem éppen azokhoz a kis monitorokhoz, amelyekről anno szó volt, mint fejlesztési terveidről. Nem tudom hova jutottál közben azügyben, és mennyit sikerült meg is hallgatni a négy-öt fő jelöltből, de közülük leginkább a Proac Tablet, esetleg a Ruark az a hangvétel, amiről te is úgy gondoltad, hogy a legvalószínűbben bejön neked, és éppen ezek felfogásához, de főleg a játékosan fürge kis Proacéhoz áll leginkább közel a K/Q701 (a HD600 inkább a Chariokhoz áll közelebb, a Sonus Faber meg teljesen más tészta, a Monitor Audio meg "még másabb"...). Nem véletlenek a K/Q-nak azok a böhöm nagy kannái és benne a böhöm driverek, ez a fejhallgatópáros igen sokat fel tud idézni egy audiofil irányú kismonitor hangvételéből, teréből, szerintem a kb.120ezerig vizsgált választékban ezekkel tudod leginkább elfelejteni, hogy fejhallgatót hallgatsz és nem hangdobozt - a Sennheiserrel (és az egyéb szóba került jelöltekkel) nem tudod elfelejteni, az(ok) mindig fejhallgató(k) marad(nak). A K/Q701 eléggé olyan, mintha hangdobozok (monitorok) ülnének a fejeden. És ez jó dolog! - még a végén magamat is rábeszélem, hogy mégis őket választanám, ha választanom kéne-lehetne.

(#31361) #71562240 válasza Exodius (#31359) üzenetére


#71562240
törölt tag

Küldte már össze, volt is itt már róla szó többször, pro és kontra, érdemes visszakeresni.
Akik hallják a különbséget, zömében a K551-et tartják jobbnak, magam is (és a szaktesztek is), - ráadásul már 30ezerért is kapható, annyiért vita nélküli főnyeremény.

Én például elemezgettem már itt néhányszor éppen ezen téma kapcsán, hogy bizony, a kábel rengeteget számít, a kábel a fejhallgató egyik fődarabja, alapvető szerepe van a hangkarakter és hangminőség meghatározásában - ez egyébként logikus is, nem csak tapasztalat. A K550/551 nagymértékben különböző hangú fejhallgatók - az eltérő kábel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#31362) Exodius válasza #71562240 (#31361) üzenetére


Exodius
őstag

Hmm..ez érdekes. Akkor az 551-essel milyenek a tapasztalataid? Nem színez és nincs benne semmi túlzásba véve? :O :)

(#31363) .DLL válasza Exodius (#31362) üzenetére


.DLL
veterán

A felsőközép egy kicsit túlzásba esik néha, emiatt is tűnik világosabbnak a hangja, pedig van alja is rendesen. Előnyei a felbontása, gyorsasága, tere. Kicsit az ATH AD_x szériához lehetne hasonlítani, bár egymás mellett még nem hallottam két ilyet összevetve.

(P.H.)

(#31364) Exodius válasza .DLL (#31363) üzenetére


Exodius
őstag

Pic*ába az egésszel! HD 555-ös mellé jó lesz párba. :D Píz fele is megvan, majd később jön a többi, csak akkor is legyen még akciós a Fejhallgató Plázában. :)

(#31365) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Otthoni használathoz szeretnék fejhallgatót vásárolni, kicsit szeretnék elrugaszkodni az általam eddig megszokott ársávból (tizenpárezer ft), szóval most szeretnék egy kicsit komolyabb zajkeltőt a fülemhez :)

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csakis otthon Utazáshoz van könnyű in-ear fülesem
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, játékok
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Igazából nincs fix összeg, de ha nagyon maximumot nézek, akkor 50ezer, ha nem sokkal többért van jobb, jöhet
Zárt vagy nyitott?
Zárt jobb volna, család nem nagyon tűri a zajongást
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Elsősorban elektronikus zenét hallgatok (DnB, Trance, Dupstep), szóval a basszusos számomra fontosak, de nem vetem meg a rock és egyéb alfajait sem vetem meg (pl. Heaven Street Seven, Vad Fruttik, Skillet)
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptopon integrált hangkártyával, de lehetséges, hogy tervezek egy külső DAC beszerzést is

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#31366) Dorien válasza madle (#31354) üzenetére


Dorien
veterán

Esetleg Shure SRH440.
Kicsit feljebb AKG K551 vagy hardverapróról az Audio Technica AD500X. Ez utóbbi nyitott.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31367) KisTücsök válasza #71562240 (#31360) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na, amikor már eldöntöttem volna, hogy HD600 lesz... :D De kellett ez. Valahol Pesten nem lehet ezeket meghallgatni?

"a zenehallgatásod mégiscsak hangdobozokra alapul, és ez nyilván (remélhetőleg) így is marad."

Sajnos (vagy nem), úgy néz ki, most megy minden, és egy darabig nem is lesz dobozos rendszerem. De hogy azért mégis legyen valami, meg mindig is kiakartam próbálni egy relatíve komolyabb fejes láncot, úgy gondoltam, összerakok egy ilyet, ez még így beleférne.

"a kis monitorokhoz, amelyekről anno szó volt, mint fejlesztési terveidről. Nem tudom hova jutottál közben azügyben"

Semeddig. :( De majd egyszer arra is sor kerül. Az utolsó pü-dre el is felejtettem válaszolni, most nézem.

A dizájn egyértelműen az AKG mellett szól, részemről, aztán már csak a hang számít, ami végülis döntene, ugye... Majd még megálmodom.

Az biztos, hogy a fejesen túl még mondjuk erősítőre akkor 30-40, dac-ra 20-at tudok, akarok költeni.

Bodz: Azokat olvastam. Köszi! Előbb akkor legyen meg a fejes, aztán visszatérek az erősítős témára.

(#31368) #71562240 válasza KisTücsök (#31367) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogyne tudnál ilyesmiket meghallgatni Budapesten! Fejhallgató Pláza, MM, Hangbarlang, Nomono, Hangszerker...

(#31369) muszor válasza .DLL (#31303) üzenetére


muszor
tag

még van ebből bőven sok helyen, csak bizonyos akarok lenni benne, nem tudom mi a típus megnevezésedben az az "edition". Amit én néztem, ott ez nincs feltüntetve. Nem véletlen a "pro"- ra gondoltál?
http://www.eldoradomusic.hu/shop/Studiotechnika/Fejhallgatok_es_erositoik/Fejhallgatok/termek_Beyerdynamic+DT770+Pro+(250+Ohm)+fejhallgat%F3/id:94584

zsoltee

(#31370) KisTücsök válasza #71562240 (#31368) üzenetére


KisTücsök
addikt

És Te melyiket ajánlod? És nem néznek csúnyán, ha meghallgatok néhányat aztán vásárlás nélkül távozom?

(#31371) AGE-T válasza .DLL (#31363) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szerintem az ATH AD-x nagyon más karakter mint a K551. Nem igazán lehet őket egy lapon említeni, max, hogy ezek mind fejesek :D

K551 lineáris hangú fejes, nincs emelt tartomány. Közepesen részletes, és a tere is a megfelelő kategória, de semmi extra. Közép kategória.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31372) Dorien válasza KisTücsök (#31370) üzenetére


Dorien
veterán

És akkor mi van, ha csúnyán néznek? :)

muszor:
PRO - csavart kábel, retro kinézet, szorosabb fejpánt, olcsóbb
Edition - egyenes kábel, modern(ebb) kinézet, lazább fejpánt, drágább
A hangjuk is más valamelyest.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31373) #71562240 válasza KisTücsök (#31370) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindegyiket másért. A honlapokon át tudod tekinteni a kínálatot és az üzlet jellegét.

(#31374) .DLL válasza AGE-T (#31371) üzenetére


.DLL
veterán

Én is a kategóriatársaira gondoltam, ad500x, ad700x kb.

(#31367) KisTücsök: 20e Ft nagyon kevés DAC-ra ilyen fejesek mellé, tapasztalatból mondom, én is tök jól elvoltam az alsóközép kategóriával, majd kölcsönkaptam egy Schiit Bifrostot és a 8e Ft-os fejeseimmel is olyan váratlan részletek, hangok jelentek meg a térben, hogy tönkretette az addigi állóvizet DAC-téren, és kellett egy komolyabb hang, mert rengeteg információ beragadt...

(P.H.)

(#31375) raziel01 válasza .DLL (#31374) üzenetére


raziel01
veterán

Egyébként Maxell Retro DJ mellé mit kéne venni PC-hez, hogy tudjam állítani a hangerőt? Simán hangkártyára dugva se rossz de pl Hifi-vel jobban szól.

(#31376) S. Szabi válasza Dorien (#31372) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez így nem teljesen igaz, nekem PRO van (80 Ohm-os) és egyenes a kábele. Vagy a 250 Ohm-osnál máshogy van?

[ Szerkesztve ]

(#31377) Dorien válasza S. Szabi (#31376) üzenetére


Dorien
veterán

Pro-nál van csavart és egyenes kábel is, az Edition tudtommal mindig egyenes kábeles.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31378) Kh@oSz válasza Kh@oSz (#31291) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Nos, fél nap alatt elkelt a k450 és már meg is rendeltem a pro80-at. Nem tököltem az ebay-jel, hanem megrendeltem a Nomono-ból :K Így lesz kofferem és 2 év garanciám, nem mellesleg még a héten meg is érkezhet ;]

Majd megírom a tapasztalataimat, bár sem összehasonlítási, alapom sem hozzáértésem nincs akkora. Csak mint laikus :U

(#31379) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Lassan egy hónapja vagyok boldog tulaja az itteni topikban leírt javaslatok alapján, egy Audio-Technika AD500X-es fejhallgatónak + Asus Xonar DGX-nek. Zenehallgatásra, szintén itteni javaslatok alapján az AIMP3 lejátszót használom. Olvastam, hogy van ez a bizonyos ASIO driver, amivel a késletetési időket lehet csökkenteni, ezért kérdezném, hogy az előzőekben leírtakhoz, érdemes ezt telepíteni, jelentene ez valamivel minőségibb hangzást? Amit eddig olvastam erről a driverről, nekem úgy tűnik, hogy ezt elsősorban azok használják akik zenéket, éneket vesznek fel, ezért is érdekelne, hogy csak lejátszáshoz van-e értelme használni?
Előre is köszönöm a javaslatokat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31380) madle válasza Kh@oSz (#31378) üzenetére


madle
őstag

Ezt nagyon várnám én is, mivel nekem is azt ajánlották itt a fórumtársak! Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra majd!

(#31381) Gish


Gish
csendes tag

Üdv, a véleményeteket/segítségeteket szeretném kérni.

- Vezeték nélküli fehallgatót szeretnék, Bluetooth-al. Telefonhoz szeretném használni, és a városban. Plusz itthon, de alapvetően nem játékra, hanem zenehallgatásra.
- Fejhallgató érdekel, és olyan, aminek a füllpárnáiban van "mélyedés"
- Legyen "súlya". Nem szeretem, mikor attól kell paráznom, hogy vajon a fejhallgató kettétörik -e, ha erősebben megfogom.
- 1 napot bírjon ki. (Kb olyan 10 óra)
- A korlátom olyan 50.000 Ft. körül van, +/- 10.000 Ft.
- Jó lenne, ha lenne beépített mikrofonja, de ne olyan, mint amilyen a gamer fejhallgatókon van. De ha nincs mikrofonja, anélkül tudok élni. :)
- Alapvetően dübörgősebb zene párti vagyok, és örülnék, ha ebben jó lenne a füles.

Előre is köszönöm.

(#31382) madle


madle
őstag

Az lehetséges, hogy ezeket a Takstar Pro 80 fejeseket Kínából be lehet szerezni 13-17k között az eBay-en? :F Vagy nem original?

(#31383) Bodz válasza pendre54 (#31379) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van. Amúgy már nem kell telepítened semmit.

[ Szerkesztve ]

(#31384) RetepNyaraB válasza pendre54 (#31379) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Stúdiózáshoz jó igazából. Én is használom mindazonáltal, de a push-wasapi ugyanolyan jól szól. Nem ezen múlik a hangminoseg asszem. A playPCMwin nevű kis progi pl. agyonveri hangminosegben az aimp/foobar kettőst, csak macerás használni es mp3-mat meg se eszi...
Ezenkívül az asio kiiktatja a win hangeroszabalyzot, csak a player sajatja mukodik. Nagyon hangos!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31385) Dorien válasza pendre54 (#31379) üzenetére


Dorien
veterán

Én Foobar2000-re váltottam AIMP3-ról, annyival jobban szólt. Van még a JRiver, ami talán még jobb, csak nekem a felülete nem tetszett. A playPCMwin meg csak fanatikusoknak való. Érdemes kipróbálni, tesztelgetni, A-B-zni őket, aztán az ember idővel rájön, hogy melyikkel tud együtt élni.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31386) muszor válasza Dorien (#31372) üzenetére


muszor
tag

Köszi az infót :). Remélem hogy a fejhallgató plázába össze tudom hasonlitani, bár max 45 ezret adok ki érte.

zsoltee

(#31387) .DLL


.DLL
veterán

Ha van egy DAC ami visszaigazolja, hogy az az adat érkezett meg, ami el lett küldve felé (tehát a csomagok hibátlanul ott vannak), akkor az ilyen lejátszó különbségek miért okoznak hang különbséget?
Adott zenefájl esetén a lejátszók végső soron nem ugyan azt a PCM adatsorozatot küldik a DAC felé?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31388) Kh@oSz válasza madle (#31382) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Igen, mert ha jól tudom ott készülnek. 13k körül koffer nélkül kapod 17k körül pedig kofferrel. Nekem is csábító volt mert rendeltem már kínából nagy értékben és jól jártam, de mérlegelni kell hogy elkaphatják a vámon (+27%), elkószálhat a csomag, sérülhet és akár másfél hónapot várni kell. Valamint a garanciát is kb lehetetlen érvényesíteni ha van rá szükség. Nekem ez nemért meg 6k spórolást.

[ Szerkesztve ]

(#31389) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Imádott Shure 240-em fejpántja elkezdett foszleni,elég ronda.
Ilyenkor mivel érdemes esztétikusabbá tenni? :R

Alias: Júzer error

(#31390) pendre54 válasza RetepNyaraB (#31384) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, az ASIO-ra átállítva tényleg baromi hangos, szóval maradna akkor az általad javasolt WASAPI Exclusive Push, ebből viszont van három féle beállítási lehetőség, kérdésem, hogy melyik legyen, ugye csak fejhallgatót használok, hangszórók nem játszanak, jelenleg a Windows Defaultra lőttem be.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31391) .DLL válasza Kh@oSz (#31388) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, és 17+vám+áfa az máris 22e, egy ezres meg a haszon, ezen nem éri meg kockáztatni + garit is kap az ember.

(P.H.)

(#31392) jippa


jippa
aktív tag

ez az öregúr is végül nálam kötött ki

[ Szerkesztve ]

(#31393) PuMbA válasza .DLL (#31387) üzenetére


PuMbA
titán

Más a lejátszók hangmotorja / hangleképző rendszere és nem ugyanazt küldik ki :)

(#31394) madle válasza .DLL (#31391) üzenetére


madle
őstag

Vám az nem csak kb 45k feletti értékekre kötelező? Ezeknél a kisebb értékeknél meg nagyon ritka ha kiveszik vámeljárás alá, ha jól tudom. Viszont a garancia szempontból természetesen jogos a pont. Itthon fogom megvenni én is

(#31395) Kh@oSz válasza madle (#31394) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

A vám úgymond lényegtelen, mert csak pár %, az áfa viszont biztos rájön (vmi 22euro felett) és az dobja meg az árát. Persze kicsi az esélye, hogy elkapják de ezzel is számolni kell. :K

(#31396) pendre54 válasza pendre54 (#31390) üzenetére


pendre54
addikt

Szóval csak kérnék még annyi segítséget, hogy csak fejhallgató használatnál, a bő választékból melyik lenne a legoptimálisbb beállítás?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31397) RetepNyaraB válasza pendre54 (#31396) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hangkártyára vonatkozó, ill ha kiküldöd a jelet akkor spdif. De én hülye is lehetek...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31398) pendre54 válasza RetepNyaraB (#31397) üzenetére


pendre54
addikt

Sajnos, hogy ez irányú ismereteim egyelőre a témában a nullához tendálnak, de az azért érdekelne, hogy a síma Washapi, a Washapi Exclusive(Event), és a Washapi Exclusive(Push) között mi a különbség, illetve melyik mire jó?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31399) szakibá... válasza jippa (#31392) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ez lehet kb. 50-60 éves. Annyi választási lehetőség van már manapság, mégis egy friss werkfilmben láttam, hogy fiatalabb testvérét most is használják pl.amerikai forgatáson. (T.S. Spivet)

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#31400) jippa válasza szakibá... (#31399) üzenetére


jippa
aktív tag

mostanra megtisztálkodott :)
kb. 2 éve nem kellett senkinek Mo-on, pedig minden létező apró oldalon kínálták
utóbb már nevetséges áron, a valós értékének töredékéért hirdették, múlt héten végül megsajnáltam
most végre bekerül egy illő díszdobozba
ami feltűnő: rohadt nehéz és nagyon kellemes, friss hangja van (komolyan)
az eladó 1939-esként hirdette, még az is lehet, hogy igaz, majd a head-fin megmondják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.