Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Leigazoka


Leigazoka
tag

Ma teszteltem a Beyer DT990 pró-t, DT770 pró-t és a ATH-M50x-et... ezeket viszonyítottam a Teufel Aureol Real-hoz.
Kényelmi szempontból:
a Beyerek tetszettek ... bár az én fülemhez mérten eléggé nagyok voltak a párnák... volt még bennük hely XD. ( alig észrevehető, hogy rajtad van )
A pánt állíthatósága nehézkes volt náluk.. a Teufelen ez simán ment. + nem műanyag hanem fém a csúszka.
Az audiotechnikának ilyen puha szivacsszerű párnája volt amit kicsit igazítani kellett... de utána már jó volt.
Kinézet:
A pró változat a Beyereknél a tetszésemet nem nagyon nyerte meg.. kivéve a párnájukat... az editionok tetszenek.. de Ők nem voltak jelen.
A M50x kinézetre bejött.
Hangminőség:
Az M50x-el kezdtem.. hangja hasonlított kb. 80% ban a Teufelhez maradék 20% a plussz részlet és enyhén jobb mély volt. Teló egész jól kihajtotta.
A Beyer DT990 - en hallgatva olyan számokat mint a Hard-Jungel aminek elején egész szép single dob intró van.. mélyből nem hallottam semmit.. másból se nagyon. 250 Ohm osak voltak lehet ezért.
A DT770 már sokkal jobb volt, hallkabb volt a Teufel és M50x hez képes jóval ( fullon volt a telón a hangerő és fele olyan hangosan szolt mint a Teufel és az ATH) a basszus itt is kevesebb volt, DE jóval pontosabb és gyorsabb pl: egy hard számban sokkal tisztábban kivettem a basszusgitárt. ( vaci új volt ... lehet bejáratva jobb)
A 3 fejes közül a DT770 pró hangja jött be leginkább... azt nem tudom... pl: hangkártyán->xonar dx + flac fájlok.. sok órás bejáratással megjön - e a több mély.. illetve a DT880 jobb - e basszusban.
Hangszerdiszkontos srác szerint az M50X et viszik mint a cukrot----....---- :D :)
Azért jót tett ez a kis hallgatózás.
A mélyet nem nagyon hallottamhoz az hozzá járulhat, hogy otthon 5.1 van? Mert 21 W a sub és 50-60 % on van és inkább csak pattog...( logitech )

[ Szerkesztve ]

(#30852) alevan


alevan
őstag

Helló. Fejes vásárlásban vagyok, viszont akadt egy nagy problémám amiben segítségeteket kérem.

Öcsémnek van egy JVC HA-S400-a. Kölcsön adta pár napra. Míg a hangzásától nem voltam lehidalva, elámított az összecsukhatósága. Tudniillik van egy kis válltáskám, amiben a fontosabb okmányaim (személyi, bank kártyák, stb) és külső aksim (a telómhoz) tartom, illetve pénztárcaként is funkcionál.

Mivel sokat gyaloglom munkahelyem miatt (csicska vagyok, bevallom :DDD ), eddig fülhallgatót használtam, de nem szeretem őket (peddig próbáltam párat...). Viszont a JVC pont belefért a tatyómba, könnyen tudtam hordozni.

Így elhatároztam magamban, hogy vennék egy hasonló fejhallgatót...... de a helyi kiskerben csak Sony van (Sony fejesekkel már megjártam párszor és manapság próbálok tanulni hibáimból).

Ezért kérem, hogy segítsetek, Ó fejhallgató szakemberek. :R

Mondjuk sokat nem tudok rááldozni, így olyan 20 000- 25 000-ret tudok rááldozni, nagyon nagyon maximum 30 000-ret.

Számomra a lényeg, hogy strapabíró legyen, (kicsit nagyon ügyetlen vagyok...), csukható és ne legyen túl nagy (a tasim sem nagy).

Én főleg zenehallgatásra használnám a járdán sétálgatva (így mindenképp zárt lenne a számomra megfelelő), hangulattól függően hallgatok zenét, van amikor dupstepet. Illetve film-anime nézésre.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#30853) Bodz válasza Leigazoka (#30851) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Telefonnal el is hiszem, hogy a 990 Probol nem hallottál semmit. Pedig van mélye rendesen amúgy, nem is kevés... :)

(#30854) Leigazoka válasza Bodz (#30853) üzenetére


Leigazoka
tag

Akkor azt mondod, hogy pl: a 770 ből is szebb mélyeket + egyéb elő tudok hozni a hangkarival v. erősítővel... bááár biztos XD

(#30855) Bodz válasza alevan (#30852) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi volt a baj az a S400-al?
JVC S500, Beyer DTX 501, Soul SL150 pl.

(#30854) Leigazoka: Persze. :)

[ Szerkesztve ]

(#30856) Leigazoka válasza Bodz (#30855) üzenetére


Leigazoka
tag

Ééés a 880 premium mennyivel másabb mint a 770 pró... azt pont nem tudtam meghallgatni

(#30857) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne engem, hogy nagy hangzásbeli különbség van a 2 fejhallgató között?
Takstar HD 2000
Takstar Pro 80
Köszönöm előre is! :R

(#30858) Termi16 válasza Termi16 (#30830) üzenetére


Termi16
őstag

Erre esetleg tudnátok mondani valami konkrét példát?
:B

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#30859) Silent77 válasza bluobluo75 (#30857) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, van itthon mindkettő.
Nagyobb tér, szebb hangzás, stb.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30860) bluobluo75 válasza Silent77 (#30859) üzenetére


bluobluo75
őstag

:C
Mindenben jobb?
Nagyobbak a magasak, mélyebbek a basszusok?

(#30861) Dorien válasza Termi16 (#30830) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp otthonra: AD500X

Egy kolléga írt róla kicsivel lejjebb... [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30862) Termi16 válasza Dorien (#30861) üzenetére


Termi16
őstag

Köszönöm, ez így elsőre elég jól hangzik.

A mélyeiről mit lehet tudni? Annó pl volt egy AKG 518-as fejhallgatóm, ahhoz képest gondolom ez előrelépés lenne...?
Illetve itt az aprón árulnak még egy Sony MDR-XB910-et, erről mi a vélemény?

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#30863) Dorien válasza Termi16 (#30862) üzenetére


Dorien
veterán

AD500X - Világos karakter, nagy tér, részletes és szellős hanggal. A basszusa feszes és pont elég, hogy ne nyomja el a többi tartományt. Hangszeres zenék nagyon jól szólnak vele.

A Sony XB széria a mindent elnyomó basszusról szól, csak elektronikus zenéhez való.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30864) felsál


felsál
tag

Hello Mindenki!

Kinéztem 2 fejhallgatót, mindkettő 24ezerbe fáj és gondoltam tanácsot kérek, melyiket vegyem.

Egyik a T-nél is kapható(telefonhoz adják) AKG Y40, a másik pedig a Sennheiser HD 218i.

Az fontos, hogy telefonálni is tudjak vele. AKG-nál olvastam olyat, hogy android kompatibilis. Ez mit jelent, tudja esetleg valaki?
Sennheiser dobozán meg az iPhone-t, iPad-et emlegetik.

Én androidot használok. Melyik a jobb vétel??

[ Szerkesztve ]

(#30865) Termi16 válasza Dorien (#30863) üzenetére


Termi16
őstag

Köszi mégegyszer.

Azért meghallgatom mindkettőt, aztán meglátjuk.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#30866) tal-garius válasza alevan (#30852) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Akg K450?

(#30867) .DLL válasza Mazka05 (#30829) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!

A felhasználási kör miatt nyilván csend és nyugalom lesz amikor használod, így jöhetnek a nyitott fejesek, amik kényelmesek is. :)
Beyerdynamic DTX710, 910, Takstar HI-2050, Philips SHP-5401, Koss Porta Pro, kicsit 20e fölött Pioneer SE-A1000

(#30858) Termi16: Ha csak alaplapi hangkártyád van, akkor bizony úgy kell fejest választani, hogy egy jobb forrást is bele kell kalkulálni a költségvetésbe. A Denonban sem hiszem, hogy olyan a fejes kimenet ami elegendő lenne mondjuk egy Beyer DT990 kiszolgálásához, lehet hogy csak egy ellenállásosztós kapcsolás van a végerősítőre kötve...
Egyébként ha otthoni használat a cél, akkor a fenti fejest ajánlottam volna abban van mély bőven (meg magas is...) de kell alá a normális kiszolgálás, különben nem éri meg.

(#30833) DBAtti: Ne árválkodjék itt ez a kérdés... Spirit One-t konkrétan nem hallottam, de eléggé megosztó fejes, van akinek bejön, van akinek nem kéne. Ahogy olvasom azért már van tapasztalatod bőven és vannak tetsző fejesek, így már csak ki kell próbálni a Focal-t, és megtudod az is bejön-e. (azt hiszem a Nomono-ban láttam)

(#30835) dinkaocsi: Valami támpont tényleg jöhetne a hangzást illetően, pl. szereted az ütős mélyeket, vagy az énekhangok fontosak, illetve milyen zenéket hallgatsz általában, stb. Pl. AKG K511 az előbbi, K512 az utóbbi, de ott a temérdek Superlux fejes különféle betűkkel fémjelzett modellje is (sima, B, F) különböző karakterisztikával. Sajnos nemrég ajánlottunk valakinek egy fejest, de nem jött be neki, hiányolta a mélyeket, és ez nekünk is rossz érzés, így ne vedd akadékoskodásnak, hogy nem vágunk rá valamit, ez valahol felelősség is. :( 14-kból van mit venni szóval próbáljuk meg kideríteni a részleteket. ;) Nomeg ha nagyon nincs tapasztalatod, akkor menj el egy MM-ba, vagy Fejhallgatoplazába meghallgatni a több-tucat kiállított fejest, a saját zenéiddel.

(#30849) Zenger: Mivel azt írtad zenehallgatásra kell, és csak néha játékra, ezért egy sztereó fejhallgató tökéletes választás, csak gondolom tapasztalat híján tévedésből a Gámer fejesek között nézelődtél eddig. A témaösszefoglaló szempontjai alapján állítsd össze az igénylistádat, aztán meglátjuk. ;)

Mára ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30868) PuMbA válasza ricska1 (#30846) üzenetére


PuMbA
titán

El kell dönteni, hogy fizetsz a designért és rosszul fog szólni vagy veszel egy olyat ami jól szól, de nem olyan dizájnos vagy veszel egy olyat, ami mindkettő, de jóval drágább lesz és még az Apple eszközeid se fogják kihajtani. Mindennek van egy ára, de ez közel sem jelenti azt, hogy annyit is ér. A cégnél nálunk 2 embernek van iPhone 5-je (180k-ért lettek véve) és voltak vele problémák rendesen, például névjegyek kezelése, frissítéskor csontra fagyás, hogy újra kellett húzni az egész telefont. Cakk-pakk megmondták, hogy ugyanolyan, mint a többi teló és ha a cégtől nem kapták volna, adnának érte 60k forintot, mert nekik csak annyit ér, ha csak a használatát veszik figyelembe, mert a kinézete nekik tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#30869) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Pár napja próbálgatom az új szuper fejhallgatómat, és egy funkció még nem igazán kristálytiszta számomra az Asus Xonar Audio Centerben. Jelesül a hangerőszabályozó alatt van ez az SVN gomb. Ez pontosan mi célt szolgál, mert nekem egyelőre csak annyi tünt fel, ha bekapcsolom, mintha ugyanazon a hangerőn erőteljeseben szólnának a hangok. Szóval érdekelne, hogy mikor célszerű be-, ill. kikapcsolni?
Előre is köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30870) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Nagyon úgy néz ki elvszik a Takstar pro 80-at. Nem akartam eladni, mert nagyon megszerettem, visznot csak így tudok feljebb lépni.
Gyorsan vennék helyette másikat! :)
Amiket néztem sorrendbe:
Beyer 770 pro 250 Ohm vagy 80? a 80Ohm akciós még pár órát muzikernél
Beyer 990 pro 250 Ohm ez is akciós muzikernél estig.

Shure 840
audio technica ath-m50x
Audio-Technica ATH-AD500X
Ez a három talonba van, a beyerek jobban tetszenek.

Amiről hajtom Xonar DG, és Presenter 2 LM4562 IC, de van itthon opa2134, LM6172 is.
Esténként telefon, vagy tablet.
Nyitott mondjuk ez miatt lehet ki is esett, mert páromat lehet zavarná éjszaka. Nem hallgatom hangosan a zenét, de mivel nem volt még nyitott fejesem, nem tudom mennyire engedi ki a hangot.

Elolvastam az összes hozzászólást velük kapcsolatban, ezért is szűkült főleg a fenti kettőre.
Végül is mindről olvastam, hideget meleget.
A 770 felé húz a szívem a zárt miatt, de 5000ft-al olcsóbb a 990. :)
Ha jól olvastam a nyitott jobb térrel rendelkezik, a zárt meg több basszussal. Igazából mindkettő lényeg lenne, de ahhoz meg kéne venni mindkettőt. :)
Nem vagyok hozzáértő, most csöppentem bele a zene világába. Sajnos meghallgatni nincs lehetőségem, pedig tudom, hogy az lenne a legjobb.
Az Ohm-nak csak kihajtás szerepe van, vagy hangzásba is eltérnek?
Úgy rémlik mintha valaki Írta volna, hogy a hangzás különbség is volt.

Minden segítséget nagyon megköszönök! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30871) DBAtti válasza Silent77 (#30870) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A 770 sorozatból emlékeim szerint a magasabb impedanciások jobban viselkednek combosabb forrásról,
"többet adnak vissza", nem tudom hogyan mondják ezt szépen. (részletek kevésbé vesznek el, nem jön úgy zavarba sok frekvencia egyszerre történő megszólaltatásától, stb - szerintem)

Én a Beyerek "közül" az SRH 840-et venném ;]
Az M50 szerintem kanyarban sincs a 840-el, a Beyer 770-ek karaktere más, a 840 összességében jobban bejön, talán a mélye részletesebb és kevéssé túlzott.
Aztán jön a T70, ami olyan, mintha a 840-et "megtuningolták" volna, és mindenhol jobban szólna.

És végül: Ha a 770 tetszik, úgyis azt fogod megvenni, tökmindegy ki mit válaszol :C - és ez így van jól :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#30872) Dorien válasza Silent77 (#30870) üzenetére


Dorien
veterán

Ha nem hallgatod hangosan a zenét, akkor szerintem nyitottat vegyél.
DT990 Pro akciósan vagy a hardveraprós AD500X. A DT990 Pro-ban több a basszus, az AD500X meg könnyebben hajtható.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30873) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok
Fülest keresek fps játékokhoz, corsair vengeance 2100 néztem ki.Tudna valaki véleményt mondani róla? Vagy jobb fülest ajánlani!?

(#30874) Silent77 válasza DBAtti (#30871) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm!
Meggyőzhető vagyok, ha mindegy lenne nem kérdezném. ;)
Mivel egyiket se hallottam kénytelen vagyok a hozzászólásokra hagyatkozni, és a szakértelmetekben megbízni. Mivel eddig nem csalódtam, hd2000, pro 80, presenter 2.
A mai nap is a fórum bújásával fog eltelni. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30875) kemcso válasza oneak7 (#30873) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb felső sarok... Ha mégis sztereót keresel, akkor összefoglaló és utána a preferenciák megadásával kérdezz ;)

(#30876) Silent77 válasza Dorien (#30872) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm neked is!
Éjszaka ágyban nem, de nappal igen. :)
Presenter 2-nek gondolom nem akadály a 250 Ohm.
Egy pár évig maradna a fejes, később egy jobb rendszert szeretnék alá.
A basszust kedvelem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30877) .DLL válasza Silent77 (#30876) üzenetére


.DLL
veterán

A dt990 azért szépen kihallatszik, ha a párod melletted fekszik 30 centire, akkor valamit tuti hallani fog belőle, normál helzetben, szobában már nem zavaró.

Egyébként miért nem tudod meghallgatni őket? ez sok pénz ám.

(P.H.)

(#30878) Silent77 válasza .DLL (#30877) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, ettől félek én is.
Hangzásban a 770 pro vs 990 pro eltérő?
840-ról azt olvastam mély orientált, AD500X... ennek most olvasok utána.

Sajnos itt Szolnokon nincs sehol lehetőség, Pestre nem jutok fel.
Nagyon sok. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30879) kemcso válasza Silent77 (#30878) üzenetére


kemcso
Ármester

Az AD500X (ha olyan, mint az 1000X) rendesen kihallatszik. Egy kis szobában kb mindent hallani belőle (cserébe viszont befele viszonylag jobban szigetel). És nem mélyorientált, nagy tér, szellős hang, visszafogott mély.

(#30880) #16820480 válasza .DLL (#30877) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ugyan 990-et nem hallottam még igazán nyugis környezetben, de a 880 például eléggé kihallatszik, olyan helyen, ahol mondjuk 1-2 ember beszélgetése az össz háttérzaj, kvázi lehet hallani, hogy a másik milyen zenét hallgat éppen. Most ez alapból még nem olyan zavaró feltétlen, de szerintem ha valaki aludni akar melletted, akkor nem biztos, hogy igazán jó.

kemcso: Az AD...X sorozatnál elég nagy eltérés van a tagok hangzása közt. Hasonlítsd a tiédet mondjuk egy AD900x-hez, és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#30881) RetepNyaraB válasza pendre54 (#30869) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha jól emlékszem, az a gain normalizer, illetve limiter; vagyis azonos hangerőre húzza a különböző kivezérlésű zenéket. Véleményem szerint súlyosan károsítja (megsemmisíti) a dinamikát és semmiképp nem kapcsolnám be.

(#30864) felsál@ az almá esetébenl nem fog működni jó eséllyel a headset gomb, mert máshogy van bekötve, mint a droid. Át lehet kötni, itt sokan megcsinálják Neked. De a droidos AKG se 100%, a nem létező közös szabvány miatt. Ráadásul mindkét cég szereti lehúzni a vásárlókat. Mennyibe kerülnek?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30882) kemcso válasza #16820480 (#30880) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudom, csak a mennyire hallatszik ki kérdésre nem tudom teljes bizonyossággal a választ, hallottam az AD500X-et, a hangjára emlékszem ;)

(#30883) DBAtti válasza Silent77 (#30878) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az AD500X-et sajnos nem ismerem, így nem tudok semmit mondani róla.
A 840 mély-orientáltságát viszont cáfolnám. Relatíve lehet hogy valaki soknak érzi, de mondjuk az M50-nél sokkal és a 770-eknél is kevesebb (de sokkal (M50) és valamivel (770) pontosabb, részletesebb, nekem bőven elég).

De nem is mondok többet, mert 840 bérenc vagyok ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#30884) dudika10 válasza RetepNyaraB (#30881) üzenetére


dudika10
veterán

Filmekhez jól tud jönni a funkció. A beszédet is hallod és a robbanás se szakítja át a dobhártyád.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30885) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Erről a csodáról van valami hír, vagy örökké "coming soon" marad?

(#30886) felsál válasza RetepNyaraB (#30881) üzenetére


felsál
tag

Mindkettőt 24-ért találtam, bár lehet van olcsóbért is nem tudom.

Én androidot használok, de ezekszerint ha iPhone kompatibiliset veszek az nem fog működni a telefonommal, de ha mondjuk az AKG-t akkor sem biztos.

Találtam még egy szimpatikusat, a JBL E40-et, szintén android kompatibilis. Lehet kábellel és BT-n is használni, ez kényelmes lenne nekem. 30 ezerbe kerül

(#30887) Dorien válasza Meridius11 (#30885) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem örökké, a 662 EVO-val egyetemben...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30888) .DLL válasza Dorien (#30887) üzenetére


.DLL
veterán

Én azt hittem ez már létező termék, pedig tényleg semmi lenne ráfröccsönteni egy mikrofont a jelenlegi EVO-ra... persze ezt a felhasználók is megtehetik kétoldalú ragasztó szivaccsal, csak sokan ódzkodnak az ilyesmitől, ami valahol jogos, a gyári sokkal designesebb. :D

(P.H.)

(#30889) Silent77 válasza DBAtti (#30883) üzenetére


Silent77
veterán

Igazad van kevertem velemivel.
Kettőre csökkent a létszám. Nyitottat hanyagolom egyelőre bármilyen kíváncsi is lennék rá, nem akarom párom zavarni vele.
770 pro 250 Ohm
Shure 840
Talán még a 80 Ohm 770 pro, mert ez is akciós muzikernél.
Bár lehet megéri a felárat a 250 Ohm.
Akinek esetleg volt, mindkettő tudna pro, kontra írni véleményt pár szóban?

Belső kagyló méretet tudna valaki mondani mindkettőnek? :R

A meghajtást azért leírom még egyszer.
Telefon, tab esténként. Xonar dg + presenter 2, zene, játék.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30890) Canonfan válasza .DLL (#30813) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi szépen, és az infót is, :R akkor megnyugodtam. :)

(#30891) vodkaboy22 válasza Silent77 (#30889) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem volt 250-es pro-m jelenleg meg van egy 32-es edition-om es egy 600-as limited edition dt770-em. :DD
A 32es edition jobb mint a 250es pro de a tuti a 600-as...
Az edition-ok kicsit tisztabbak es jobb felbontassal rendelkeznek. A pro nagyon jól szigetelt es sűrű zene mellett se omlott össze a hangképzés mint néha a 32esnél. Persze a 250es könnyebben is hajtható mint a 600-as.
A 32es kicsit Vsebb (dögös) a hangja mint a 250es. A pronak csavart kábele van míg az editionoknek 3.2 méteres sima (nem tudom melyik rosszabb...)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30892) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Időközben volt alkalmam tesztelni az Invotone HD 2000-rest és alapvetően tetszik, de tegnap egy kissé elbizonytalanodtam...

Az a helyzet, hogy első körben amikor magában hallgattam, nagyon megörültem neki, mert nagyon tetszik a neutrális hangja. :) :)

Viszont épp tegnap járt nálam egyik jó barátom, akinek jobb füle van, régen DJ volt, és az ő véleménye kissé elbizonytalanított... :(
Ő azt mondja (bár neki bevallottan inkább a meg eq-zott hang tetszik, nem a neutrális) hogy a hd 2000-nek a hangképében van egy rész, pontosabban a középmagas tartomány, ami mosott, műanyagos, és az rátelepül a magasra is kicsit.
Ennélfogva ő a Sennheiser HD 201-esemet jobbnak, kellemesebbnek tartja, mert ott precízebben elkülönülnek a hangok, azt mondja ott nincs ez a mosott rész. Bár ő a saját AKG K55-ösénél is jobbnak tartja a hd 201-est ebből a szempontból.
Mindkét fejest cd-ről próbáltuk, az erősítő direct módjában.

Ez engem erősen meglepett, mert több helyen is jót olvastam a HD2000-ről, hogy 15-ezres katba is elmagy a hangja stb, hogy nem hittem hogy jobb lesz a HD201....

Egyedül arra tudok gondolni, hogy még bejáratós, ezért még nem 100%-os a hangja ( hallgatózásig kb 1 órát hajtottam erősítőről, gépen még nem nagyon próbáltam).

Ti mit gondoltok, ne aggódjak, bejáratás után precízebb lesz az Invotone, mert amúgy szimpatikus fejes, vagy a v karakterből adódóan ő ilyen?
Illetve mennyi az a bejáratási idő, ami után már nem változik a hangja?

Ne értsetek félre nem áll szándékomban trollkodni vagy ilyesmi, csak szeretnék képben lenni a két fejes viszonyáról...

Válaszotokat, és bármilyen infó előre is köszönöm szépen! :R :R

(#30893) #71562240 válasza Silent77 (#30889) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amellett, hogy mindkettő elég jó fejes és "biztonságos" választás (nincsenek kirívó-elidegenítő hatások a hangjukban), szerintem a Shure egy kicsit "biztonságosabb", miszerint egy kicsit kiegyenlítettebb, mondhatni "általánosabb" a karaktere, kicsit könnyebben hajtható, rugalmasabb a mobil lejátszókkal szemben. De mindegyik kellemes, hosszútávon hallgatható hang, - a Shure-t talán kellemesebb hallgatni, a Beyert biztosan kellemesebb viselni.

(#30892) Canonfan Elég sokat alakít a készülékek hangján a bejáratódás, különösen a hangsugárzókén. Utána érdemes csak összehasonlítgatni, következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

(#30894) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok, a Sandisk Sansa Clipemhez zseretnék venni egy jó fejhallgatót, elsősorban itthoni használatra, főleg rock(pop)zenét hallgatok, 20-30 ezer körül(esetleg valamivel drágább), és legyen kényelmes. Mit ajánlanátok? köszi

(#30895) Dorien válasza Canonfan (#30892) üzenetére


Dorien
veterán

Ha mindkét fejest próbáltad illetve megvetted, akkor miért érdekel bárki más véleménye?
Tartsd meg azt, amelyik jobban tetszik. Túl sokat nem fog változni a hangja, az biztos.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30896) Silent77 válasza vodkaboy22 (#30891) üzenetére


Silent77
veterán

:R
Olvastam. ;)
Marad akkor a 250 Ohm versenyben
Az edition más kategória, számomra elérhetetlen. :(

kammerer: Nagyon köszönöm neked is! Gondolom, hogy bármelyiket válaszom, nagyon nem fogok mellé nyúlni.
Volt egy régi hozzászólás, hogy a Beyert nagyon lehet szeretni, de van akinek egyáltalán nem jön be.
Jó lenne tudni, én hova tartozom. :) Ez majd vásárlás után kiderül ha arra esik a választás.
Max visszaküldöm, bár nem szeretem az ilyet kihasználni.

A mai nap még egyszer az összes hozzászólás elolvasásával fog eltelni.
Aztán ha minden jól megy, holnap rendelek.

Méretről ha valakinek lenne infója megköszönném. 840, 770 pro
Belső méret kellene.

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#30897) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
Most szeretnék fejhallgatót váltani, mert a mostani Skullcandy Hesh elég gyenge. Kinéztem magamnak egy JVC HA-M55X-et, van itt olyan ki ilyet használ/használt? Érdekelne, hogy mélyet hogyan és milyen minőségben adja le, meg összességében minden fontos tudnivaló érdekelne a JVC-vel kapcsolatban.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#30898) Meridius11 válasza Dorien (#30887) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Utánanéztem, egy thomann dolgozó szerint október végétől lesz kapható. :) (A HMC681evo)

[ Szerkesztve ]

(#30899) #71562240 válasza Silent77 (#30896) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Gondolom, hogy bármelyiket válaszom, nagyon nem fogok mellé nyúlni.
Volt egy régi hozzászólás, hogy a Beyert nagyon lehet szeretni, de van akinek egyáltalán nem jön be."

Mellényúlni biztosan nem fogsz, sőt, de azért rendelés előtt érdemes lenne próbálkozni meghallgatni egy s mást ebben az árkategóriában is. Szolnokon nem biztos, hogy éppen ezeket a típusokat meg tudod hallgatni, de nyilván vannak ott üzletek, ahol fejhallgatókat ki lehet próbálni, amit érdemes is lenne megtenned, hogy ismerkedj a mezőnnyel ahhoz képest, hogy eddig csak két, ezeknél jelentősen olcsóbb típussal van igazán tapasztalatod.
Két veszély miatt mindenképpen fontos lenne hallgatózni. Az egyik, hogy mint tudjuk, az árak exponenciálisan nőnek a minőséghez képest, és lehetséges, hogy az új fejhallgatóra majd azt mondod, hogy jó, jó, egyértelműen jobb mint a nemrég vásároltjaid, de azért mégsem annyival jobb, hogy érdemes volt ennyivel több pénzt kiadni érte. Persze az esetleges ilyesféle érzést csökkenti majd, amikor az új hallgatása után visszahallgatsz a Takstarba, Invotone-ba, hiszen a visszalépést sokkal egyértelműbben érzi az ember, mint az előrelépést. A másik, hogy ebben az árkategóriában már különösen érvényesülnek a típusok, márkák közötti karakterbeli, filozófiai, ízlésbeli különbségek, tehát nem feltétlenül jobban vagy rosszabbul szól az egyik típus a másiknál, hanem nagyon másképp. Erre példa az is, hogy az egyébként kevéssé megosztó karakterű DT770-eket is érezheti valaki úgy, hogy neki nem tetszik. Ezért utaltam az előző hsz.-ben arra, hogy az adott két típus, de különösen az SRH840 a legkevésbé megosztó karakterek közé tartoznak, de azért az ördög nem alszik. Szóval eléggé biztonságos választás a DT770 és az SRH840 is, de egy tapasztaltabb hifistának kötelessége felhívni arra a kezdő figyelmét, hogy hifi készüléket lehetőleg csak meghallgatás, illetve a mezőny minél szélesebb megismerése után illik választani. Hozzáteendő, hogy adott hangrendszer adott készülék közti szinergián is sok múlik, tehát különösen érdemes a saját hangrendszerünkbe illesztve próbálgatni a megveendő jelölteket.

(#30900) DBAtti válasza Canonfan (#30892) üzenetére


DBAtti
aktív tag

+1 (#30895) Dorien -nek.

Te hallgatod, Te döntöd el, melyik a jobb szerinted.
Hallottam én is HD201-et. Abból a szempontból nem rossz, hogy nincs benne "mesterkélt" mély például... de nincs is benne semmilyen. Magasa, közepe van, és ennyi.

Ne vedd gonoszkodásnak, de 10k alatt sajnos nem kell túl sokat várni egy fejhallgatótól sem, nincs kompromisszummentes megoldás. Számomra az valahol 50k körül érkezik az SRH 840 képében, de mert tudom hogy van és hallottam is jobbat... nincs ennek vége soha. Ja és ne feledkezzünk meg a megfelelő hangforrásról, aminek szintén a csillagos ég a határa.

A lényeg, hogy az adott körülmények közt Te örömed leld benne. Vásárlás után már nem nagyon érdemes kérdezősködni, nézelődni, mert maximum megbánás, keserű szájíz, önigazolás lesz belőle (utóbbi mindig van, ha már kifizettem valamit, csak nem lehetek hülye, jó az... Ez szerintem mindenkiben megvan.). Ha mégsem tetszik, adj túl rajta, és kezdd újra a keresést, de ne várd, hogy olcsóbban jobbat fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.