Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) dudika10 válasza vodkaboy22 (#30547) üzenetére


dudika10
veterán

Legalább a példában számolhatnál helyesen. :U

Szívesen vennék linkeket a pontos mérési eljárásokról, egyetlen gyártótól sem láttam még ilyet, de olyan magabiztosan állítod, hogy ezt meg azt úgy mérik, hogy bizonyára rendelkezel megbízható információval.

A futószalagról egymás után leguruló két fejhallgató közt is van annyi eltérés, hogy ez a számolgatás csak közelítés legyen. A nemlinearitás sem okoz nagyobb problémát, amíg nem a fejhallgató határait feszegetjük.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30552) vodkaboy22 válasza dudika10 (#30551) üzenetére


vodkaboy22
addikt

pl: volt róla szó itt > Audio- és video-stúdiótechnika BME tárgy
De google patent keresője elég jól keres már miért nem keresel rá pár hifi szabványra? :))

Különben jogos bocsi a számolásért: 10dBmW 10szeres. 3dBmW 2szeres.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30553) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Különben ezt érdemes még elolvasni ebben is van erről adat: Lautsprecherbau /Vance Dickason-tól
Illetve> Handbuch der PA-Technik / R.Beckmann-tól. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30554) dudika10 válasza vodkaboy22 (#30552) üzenetére


dudika10
veterán

"...miért nem keresel rá pár hifi szabványra?"

Egyrészt nincs erre 300 dollárom, másrészt a Beyer ugyan feltünteti, hogy a vonatkozó IEC szabványnak megfelel az összes közölt adat, de például a Sennheiser HD700 esetén a gyártó csak a max terhelhetőségnél tünteti ezt fel, a többiről hallgat (bár megjegyzem az érzékenységet például 1kHz-re specifikálják tehát még véletlenül sem több frekvencián, ahogy írtad).

Érted már, hogy miért hülyeség szentírásként közölni az általad aktuálisnak és általánosnak vélt információkat, vagy szükség van további billentyűzetkoptatásra?

És ezt meg már végképp nem értem micsoda:
"... 10dBmW 10szeres. 3dBmW 2szeres."

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30555) Ear001 válasza dudika10 (#30554) üzenetére


Ear001
addikt

Bizony, ez az 1kHz- en mért érzékenység igencsak elterjedt dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30556) #71562240 válasza ingyom007 (#30536) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt nem nagyon írtad, hogy miért nem békültél ki egyik listás fejhallgatóval sem, és hogy milyennel békülnél ki. (Cserélhető kábeles ugyebár van köztük, Sennheisert a megszabott áron nem szokott itt senki ajánlani a most aktuális típusok közül.)

(#30549) tween: Zenére igen alkalmas vétel lenne az AKG K551.

(#30557) vodkaboy22 válasza dudika10 (#30554) üzenetére


vodkaboy22
addikt

(bár megjegyzem az érzékenységet például 1kHz-re specifikálják tehát még véletlenül sem több frekvencián, ahogy írtad).

És tényleg nem érthetően írtam: nem az egyszeri adatra gondoltam hanem az érzékenység/frekvencia diagramra amikor a több mérési pontban adott hangerőre gondoltam. :R Rendes hangszóró gyártók megadják. :K

... 10dBmW 10szeres. 3dBmW 2szeres. Mit nem lehet ezen érten.?
Arány 1 1,25 1,6 2 2,5 3,2 4 5 6,3 8 10
dB 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30558) #71562240 válasza vodkaboy22 (#30557) üzenetére


#71562240
törölt tag

Összefoglalnám, hátha valaki fejhallgatózó nem tudja, és érdekli:

Az érzékenységmenet-diagram értelmileg lényegében maga a frekvenciamenet-diagram, sőt, ha a frekvenciamenetet megfelelő paraméterek mentén mérik, és a frekvenciamenet-diagramot korrekt jelölésű koordinátarendszerben ábrázolják, akkor a frekvenciamenet-görbe és az érzékenységmenet-görbe egybeesik - lásd egységnyi teljesítménybemenetre adott hangnyomásválasz a frekvencia függvényében. Hangszórók esetén ezt elengedhetetlen is megadni, mert a tervezők többek között ez alapján terveznek (illesztenek, kompenzálnak...) a hangszórókból hangsugárzókat. Hangszórók (fejhallgatóköznyelvben ezt nevezik drivernek) esetében tulajdonképpen nincs is funkciója a nominális érzékenység megadásának, mert nem jelent semmit a tervezők számára, az csak egy pontja a görbének. A hangsugárzók (azaz hangfalak, open buffle-ök, hangpanelek, hangdobozok, fejhallgatók, fülhallgatók...) esetén a nominális érzékenység megadásának az az értelme, funkciója, hogy a mezei fogyasztók egy könnyen emészthető adatot kapjanak a pofájukba, ami alapján lehet valamiféle iránymutatásuk a hangsugárzó "hangosságáról", ha a megadott nominálisérzékenység-adat igaz. Az összehasonlíthatóság kedvéért a hangsugárzók nominális érzékenységét 1kHz-es hangfrekvenciára vonatkoztatva kell megadni, már csak azért is, mert az 1kHz afféle vonatkoztatási pontja, "meridiánja", "nulla kilométerköve", de leginkább "tengerszintje" a hangsugárzók frekvenciamenetének. Tehát a hangsugárzók nominális érzékenységi adata azt jelenti, hogy egységnyi teljesítmény bevitelekor szabványos távolságban mérve mekkora hangnyomást produkálnak 1kHz frekvenciájú hang formájában.

(#30559) dudika10 válasza vodkaboy22 (#30557) üzenetére


dudika10
veterán

"érzékenység/frekvencia diagramra"

Ezt általában a topikon belül is frekvenciaátvitelnek, vagy hasonlónak nevezi mindenki, és nem igazán kapcsolódik az eredeti témakörhöz, valószínűleg ezért nem értettem.

Azt értem, amit írni szerettél volna. Viszont amit ténylegesen legépeltél, az csak egymás mögé hányt karaktersorozat (ha egészen konkrétan vagy kíváncsi arra, hogy mit nem értek: nem tudom értelmezni a dBmW mértékegységet például). De nyilván Te is tudod, hogy nem ez az első eset, hogy a hozzászólásod igénytelen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30560) #31766272


#31766272
törölt tag

Sziasztok.
Tudnátok segíteni fejhallgató vételben?
10.000 Ft körül szeretnék vásárolni. Lehetőleg ne torzítson, és inkább a mélyek felé menjen el, de igazából nincs túl sok kritérium, csak "jól" szóljon.
Nem értek hozzá, ezért is kérdeztem rá, de kb. ilyesmik már jónak számítanak?
akg k 518 10.000Ft

[ Szerkesztve ]

(#30561) #31766272 válasza #31766272 (#30560) üzenetére


#31766272
törölt tag

(#30562) #71562240 válasza #31766272 (#30560) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kezd a témaösszefoglalóval, annak ajánlójával, és ha az ajánlati lista nem elégít ki, akkor vázold az ottani paraméterek alapján, hogy mi mást és miért mást szeretnél helyettük.

pszeudoComenius

(#30563) Nigér válasza korpicschess (#30546) üzenetére


Nigér
őstag

Épp most érlelődött meg bennem a döntés, erre mit kell olvasnom...
:O

(#30564) #31766272 válasza #71562240 (#30562) üzenetére


#31766272
törölt tag

Az ajánlóban lévő Maxell Retro DJ, Superlux hd 681 ami még szóba jöhet. Arra tudsz válaszolni hogy az említett négy fejhallgató közül melyik a legjobb. Ha mondjuk a hangerőt és a basszust vesszük figyelembe?
Vagy van lehetőség kipróbálni valahol vásárlás előtt őket?

[ Szerkesztve ]

(#30565) szakibá... válasza #31766272 (#30561) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem túl okos dolog az ilyen egyedi lehetőségekre rákérdezni, ha jó vétel, bárki elhappolhatja előled. Az ésszerű kérdés úgy szól, hogy egy XB600 9K-ért használtan megéri-e. (Nekem nem, de másnak talán igen.)
Az AKG-t is láttam boltban 6900-ért! Használd a Guglit!

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#30566) #71562240 válasza #31766272 (#30564) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az általad említettek különböző kategóriájú fejhallgatók, egymással nem összehasonlíthatók. Rengeteg véleményt olvashatnál ezekről, ha rájuk keresnél a fórum keresőjével.
Az AKG felettébb mélytónusú, mélykiemeléses, sokak szerint bödönhangú, hordókongású karaktere van - szerintem is a bödönség határa, de lehet szeretni, főleg az akciós árán. Aki mélytónust akar, annak sokáig hallgatható, nem a szúrós magasaiba fárad bele az ember, mert ilyenjei nem nagyon vannak, hanem a "ráülős" mélyeibe, mert azok bőven vannak. Mindazonáltal, a Zeneakadémián is hasonló tónust kapsz élő hangversenyen. Nem túl részletezős, inkább tömbben szól. Kényelmetlen, viszonylag jól szigetel. Most újonnan is megkaphatod 8ezerért itt-ott.
A Sony hasonló tónus, de egy kicsit részletezősebb, egy kicsit jobban hallhatóak a magashangjai, amelyek kicsit színesebbek is, de szúrósabbak is. Kényelmes, jól szigetel.
A Maxell két lépcsőfokkal lejjebbi kategória, az 5ezer forint körüli árát megéri, de ha ennél több pénzed van, ne azzal foglalkozz.
A Superluxot még nem hallgattam.
A 10ezres árkategóriában például a Beyer DT235, Beyer DTX710, AKG K511 felé hajtanálak én. Pontosabban hajlanék én - fogalmam sincs, hogy neked mi lenne jó, mert erre semmi támpontot nem nyújtottál a felszólítás ellenére sem. Én nyilván a HD 681 EVO felé is hajlanék, ha hallottam volna már.
Hallgatózni Fejhallgató Pláza, Hanbgbarlang, Nomono, MM, Hangszerker... Mindegyik szóbakerült jelöltet és további vetélytársaikat is meg tudod hallgatni itt-ott.

(#30567) niof válasza #71562240 (#30566) üzenetére


niof
addikt

Végre elment az Allen&Heath XONE XD-53-as fejesem, egy nagyon jó barátom öccséhez került. Remélem, sok öröme lesz majd benne!
Nekem igen sok kellemes órát szerzett, csak idővel kihasználatlanná vált. :R
A helyét a #30460-as post-ban említett Sennheiser HD 25 1-II veszi át, zeneszerkesztés fronton is.

(Bocsi, nem válaszként akartam küldeni, csak utólag vettem észre, hogy rosszra nyomtam...)

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30568) Nigér válasza #31766272 (#30561) üzenetére


Nigér
őstag

(#30569) #71562240 válasza niof (#30567) üzenetére


#71562240
törölt tag

Örülünk, ha örülsz, remélhetőleg fejlődés lesz az új, azt az Alient én nem ismerem. Akár be is számolhatnál annak a hangjáról - no és persze az újjal tapasztalt élményeidről mindenképpen.

Egyébként az említett hsz.-ban levő két link igen érdekes viselkedésű. Volt, aki azt jelezte, hogy a két link ugyanaz, volt, aki szerint nem ugyanaz. Az én saját gépemen mindkettő link böngészőtípustól függetlenül ugyanarra a CX fülhallgatóra nyílott, az öcsém gépén a második link a fejhallgatót nyitotta meg. :Y

Szerk.: Gondoltam, hogy nem nekem volt válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#30570) vodkaboy22 válasza dudika10 (#30559) üzenetére


vodkaboy22
addikt

frekvencia/érzékenység diagram nem egyenlő átviteli diagrammal. :)) :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30571) Tomacko válasza #71562240 (#30569) üzenetére


Tomacko
senior tag

az öcséd gépe ezekszerint csak a nyitott fejeseket bírja, ha már ezt megnyitotta :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#30572) #71562240 válasza Tomacko (#30571) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kiborg ráugrott a nagykéssel, aztán kinyitotta a hasát, kifordultak a belei, a drivere meg csak nézett ki a likon...

[ Szerkesztve ]

(#30573) ingyom007 válasza #71562240 (#30556) üzenetére


ingyom007
tag

A legtöbbnek a párnája bőrrel vagy valami műanyagszerű anyaggal van bevonva ami tudjuk jól hogy 1-2év után igen gusztustalanná tud válni, vagy szimplán kicsi a fülrésze. Egyedül ez az ami talán jöhetne Takstar HI2050. Ha jól látom talán még cserélhető is a kábele így ha ráülök a kábelre vagy beakad valahova szimplán csak kijön majd a helyéről csak emiatt kell cserélhető :D Csak ezt meg így hirtelen googlebe ráütve nem dob fel semmi magyar oldalt.

(#30574) #31766272 válasza #71562240 (#30566) üzenetére


#31766272
törölt tag

Köszönöm szépen a segítséged.

#30567 Nigér
Még nézelődők a neten, bár nem tudom hogy érdemes meghallgatás nélkül dönteni. Legjobb lesz ha keresek olyan üzletet ahol tudok fülelni is.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#30575) #71562240 válasza ingyom007 (#30573) üzenetére


#71562240
törölt tag

Takstarokat úgy láttam a Nomono-nál szoktak venni, egyébként pedig vannak névklónjai, azaz többféle néven szerepelnek ezek az "OEM" gyártmányok.
Shure SRH440?

(#30576) Nigér válasza #31766272 (#30574) üzenetére


Nigér
őstag

Szerintem mindkettőt meg tudod fülelni bármelyik Mediamarkt-ban, forrást vidd magaddal amiről hallgatni akarod majd.
Vagy Fejhallgatópláza, itt is van azt hiszem mindkettőből, ha fővárosi vagy akkor kis kirándulás a XI. ker-be, ott vannak.

(#30577) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!
Most adódott egy olyan alkalmam, hogy lehet már holnap meg tudom rendelni a fejhallgatót, de egy kicsit limitáltak lettek a választási lehetőségeim. Minden képpen edigitalban kellene vennem, és a keretem is olyan 10-13 körül lenne maximum. Lehetőleg valami egyenletesebb hangzást szeretnék viszonylag nagy térrel. (viszonyítási alap: retro dj, és hd681B) A superlux részletessége igazából elég lenne, nem szánok rá annyit, hogy többet várhassak el, csak ha lehet a tere lehetne egy kicsit nagyobb. (de igazából, ha már legalább ennyi is elég, hiszen hordozhatóról beszélünk)
Utazáshoz használnám főleg, nem feltétlen utcára, de egyszer kétszer oda is.
Igen elolvastam az összefoglalót, és visszakerestem a fórumban is.

Így lenne pár kiszemeltem, viszonylag jókat írtatok rólluk, de összehasonlítani nem igen tudom így vakon.
- akg k430 (7000.-)
- akg k420 (13000.-, bár eléggé tartózkodom a nyitottól)
- J55 (13000.-, sok helyen írták, hogy törik, és nem valami tartós. Én igazából vigyáznék rá, de nem tudom, hogy ez mit jelent pontosan mennyire nagy ez a probléma.)
[ k518-at kihúznám viszonylag nagy fejem van, és rámjönne, de nyomna az tuti ]
Ha esetleg lenne más ajánlott is, amiról nem tudnék, nem tűnt föl, akkor természetesen az is játszik.

A keret fölé nem igen szándékozom menni, és nagyon megköszönném a segítséget :R

(#30578) ingyom007 válasza #71562240 (#30575) üzenetére


ingyom007
tag

Erről a Shure-ról ha valaki tud tapasztalatot mondani, hogy nagyon gyakori használat mellett mennyit bír az a műbőr szerű anyag akkor esélyes lehet.

(#30579) korpicschess válasza Ati1979 (#30548) üzenetére


korpicschess
veterán

Ha szerencsés vagyok, akkor akár A900X is lehet belole. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#30580) -Faceless- válasza -Faceless- (#30577) üzenetére


-Faceless-
őstag

Bocsánat tudom ez mmessze nem csúcs kategória, de házhoz szállítanák, mert vasárnap elköltözöm. Minél hamarabb le kellene adnom a rendelést szóval ha valaki tudna segíteni hálás lennék :F

(#30581) #16820480 válasza -Faceless- (#30580) üzenetére


#16820480
törölt tag

A K430 nem egy rossz cucc, főleg ennyi pénzért. Csak a kábele nem túl bizalomgerjesztő, nagyon vékony. Viszont összességében szerintem sokkal masszívabbnak tűnik a 420-nál. Mondjuk ha eláll a füled kicsit, nem pedig a fejes síkjában van, akkor szerintem nem annyira kényelmesek ezek a supra fejesek, én nem tudok benne mondjuk fél óránál tovább zenét hallgatni, mert nyom.

(#30582) .DLL válasza ingyom007 (#30578) üzenetére


.DLL
veterán

A komolyabb fejhallgatóknak (mint pl. az SRH440) cserélhető a párnája is, ha 5 évente veszel egy pót párnát az nem nagy ügy (elvileg). Egyébként maga a fejpántja kemény és kényelmetlen hosszú távon szerintem. :(

Superlux 681 EVO? Szövet párna, levehető kábel, jó hang, mikellmég.

Amúgy nem értem ezt a kábel beakadós parát, én 1x kialakítottam nekik egy dedikált szolid útvonalat/helyet, azóta nem zavar, nem kerül oda ahova nem kéne, nincs vele gond. Igaz asztalon van a hanegrendszer (Dac+Amp) nem a gép hátuljába megy. Ja! itt jutott eszembe amit korábban írtál.

Méghogy nem számít a hangkártya minősége?! 20k-s kategóriában? Még alatta is, nagyokat ugranak a fejhallgatók (örömükben) egy jó forrástól, itt egy komolyabb váltással a fejesed értékét lehet hogy kétszerannyinak fogod érezni, mert kijön belőle, amit tud. Szerintem akkor már 681 EVO, 11k-ért, a maradék pénzhez meg még gyűjts egy vegyél egy fa*ább fejes erősítős hangkártyát vagy Dac+Amp-ot (ennek is van több topikja).

(#30577) Muffman01: Sajnos a kis méret a nagy tér rovására megy, főleg zártban. Nyitottban még egy kis supra fejesnek is lehet megfelelően nagy tere, de a kinézett modellek még a Retro DJ és HD681B szintjét sem érik el. (sőt az előbbinek nem győzőm hangsúlyozni milyen jó a tere, tegnap megint összehallgattam egy Pro-80-nal és igen hasonlatos a tere, szellős, játékos, térbeli, már-már nyitottra emlékeztet (ennek persze az az ára/oka, hogy nem túl jól szigetel, ez egy lépés a nyitottság felé (ez persze utazásnál nem előnyös))).
Ha csak ebből a boltból lehet rendelni, akkor nézd meg/vedd számításba még a JVC HA-S400-B-t is. ;)

(#30549) tween: Ha nyitott: Pioneer SE A1000, ha zárt Takstar Pro80, AKG K551 + hosszabbító kábel (de megéri).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30583) niof válasza #71562240 (#30569) üzenetére


niof
addikt

Nem Alien, hanem Allen. :D
Amúgy ha nem ismernéd, jelenleg ők gyártják a világ talán legprofibb DJ és stúdiótechnikai berendezéseinek elég nagy részét, de ami elektronikus zenéhez köthető, annak zömét. Kb. 3-4 éve szerelmesedtem bele az XD-53-ba, mert néhány kedvenc DJ-m is ezt használta. Sikerült kicsivel régebben mint 2 éve feljutnom BP-re, és a FriendlyHouse üzletében saját zenékkel fülügyre is vettem, néhány másik klasszikus DJ fülessel együttvéve. Mondanom sem kell, az elvárásaimat messze meghaladta. Nagyon tisztán, dinamikusan szólt, és meglepően jó volt a térérzet is, annak ellenére, hogy DJ füles. Nem véletlenül, hisz az Allen & Heath csak a fejhallgatót gyártja, a drivert az Audio Technica szállitotta bele, és az utódjába is ők szállítják, a mai napig.
Nem is volt soha semmi bajom a hangzásával. A váltást az ösztökélte, hogy gyakorlatilag egyre inkább csak menet közben hallgatok zenét, és a CX400 bár egy remek kis füles, nem bír olyan előnyökkel, mint egy fejhallgató. Említhetném a klasszikus "nem akarom, hogy a zene a fejemben szóljon" dilemmát például, amit csak igen kevés agybadugós füles tud kikerülni, egy jó fejhallgatónak sokkal jobb tere van, stb. Viszont az XONE utcán való hordása egyszerűen vicc. Akkora a mérete, hogy azt gyakorlatilag képtelenség cipelni nap mint nap. Párszor próbálkoztam vele, de azon kívül, hogy fura pillantásokat kaptam a városban, roppant kényelmetlen volt a hurcolása. Félreértés ne essék, nem a fejhallgató volt kényelmetlen, csak az, hogy cipelni kellett magammal. Viszont egyre inkább igényem támadt rá, hogy váltsak, és az agybadugóst csak másodhegedűsként használjam. Kb. fél éve kezdtem komolyabban nézelődni, mi lehetne az alternatíva az XONE helyett, mert hát minek nekem egyszerre 2 nagy füles? Egyszer csak eszembe jutott, hogy van ez a HD 25 1-II, hiszen ez is egy klasszikus, gyakorlatilag ikonikus fejhallgató, amit szinte változatlanul, 25 éve gyárt a Sennheiser. Mivel ezt is megfüleltem anno a Friendly-ben, de akkor drágálltam, és amúgy is az XONE-ba voltam szerelmes, nem ezt választottam, de most ismét erre terelődött a figyelmem. Elkezdtem utána olvasni, kinek mi a véleménye róla, akik használják. Rengeteg DJ persze, de sokan hurcolják magukkal, mint hordozható fülest. Egy kicsit túlsúlyos a basszusa, de ez elektronikus zenénél nem hátrány, én meg amúgy is basshead vagyok. Egyelőre még bejáratós, alig pár óra van benne, de annyit már most elmondhatok, nem véletlen, hogy 25 éve gyártják. A Sennheiser eredetileg mobil monitorozásra szánta (hangmérnököknek), tehát az izolációja első osztályú. Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mikor az ember egy jobb minőségű munkavédelmi fültokot a fejére tesz. Ennél jobban szigetelni szerintem gyakorlatilag nem nagyon lehet. Negatívumként szokták még mondani, hogy eléggé szoros a fejpánt. Nos, ez szerintem szubjektív. Nekem elég kerek fejem van, de nem érzem, hogy össze akarná nyomni, szerintem megfelelően tart ahhoz, hogy használat, jövés-menés, mozgás közben ne arra kelljen figyelni, mikor billen le az ember fejéről. Meg ugye ez is segíti az izoláció hatékonyságát. Hát, a hangjáról csak még annyit, remek. Pont amit én szeretek. Kicsit basszusnehéz, de tényleg csak kicsit, a közép és a magas pedig nagyon finom és részletes. Bár audiofil felvételekkel még nem küldtem meg, de bizonyos egyéb zenékben is jól hallható, hogy a térérzete is rendben van. Bár ez az általam preferált zenei stílusoknál nem igazán létfontosságú, de azért fontos tulajdonság. Mindenesetre az első mix, amit elkezdtem vele hallgatni, egy számomra klasszikus, Sasha 2005-ös Maida Vale-ben rögzített Essential mixe volt, amiben olyan hangokat fedeztem fel, amikről eddig nem is tudtam, hogy ott voltak, pedig kb 50* hallottam már. Ez mindenesetre jó jel volt számomra.
Szóval, a hangja még minden bizonnyal változni fog, ahogy bejáródik, de már most nagyon elégedett vagyok vele.
:D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30584) -Faceless- válasza .DLL (#30582) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hát köszönöm, de akkor lehet inkább eltolom. Bár így megint csúszik pár hetet... :(
Csak most adódot volna rá lehetőség, de ha mindegyiknek roszabb a tere, akkor inkább majd ott szétnézek valahol.

[ Szerkesztve ]

(#30585) Ati1979 válasza korpicschess (#30579) üzenetére


Ati1979
veterán

Min múlik?

Az azért sokkal jobb lenne. :)

(#30586) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Na, megérkezett az LD-Systems HP 800 PRO :C

Egyelőre nem nagyon tudok véleményt mondani róla, jó pár óra kell neki gondolom, mire nagyjából úgy szól ahogy kéne neki, de az most is hallatszik, hogy elég tisztán szól szerintem, bár ez az első normális fejhallgatóm :) A hangkártya szoftverében felnyomtam a 80hz-hez tartozó értéket 10-re, mert anélkül nem sok mély van. Később anélkül is lesz? Nem igazán értek hozzá :)

Gondolom az nagyjából mindegy, hogy a 6.3 vagy a 3.5 mm-es jackel használom e?

(#30587) #71562240 válasza niof (#30583) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem Alien, mert még sose találkoztam vele, hehe - no persze csak viccből írtam így, mert a márkáról voltak már fogalmaim, ezért is kérdeztem rá a fejhallgatóra, hogy biztos elég jóféle lehet az is, kétségeim voltak, hogy megérte-e a váltás róla. Most már meg is ismertetted kicsit, úgyhogy már nem is Alien. Meg ezek szerint azért a váltás is megérte. Köszi a beszámolót.

S. Szabi Ne nyomjál fel semmilyen értéket sehova. Kár elrontani a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#30588) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

AKG K450-esem elnemult egy ideje, eloszor csak az egyik, majd mindket oldala. Gyanitom (remelem) hogy csak a kabel miatt, ami amugy cserelheto is.
A kerdes viszont: tud valaki helyet is ahonnan tudnek szerezni? En nem talaltam. Oke kulfoldrol rendelhetnek, de ha lehet inkabb itthonrol, plusz eloszor kiprobalnam h egyaltalan ez a baja vagy sem.
Bocs ha vmennyire offtopic, vagy van ennek a kerdes nek jobb hely?

Son of a Bit

(#30589) S. Szabi válasza #71562240 (#30587) üzenetére


S. Szabi
őstag

Oké, de anélkül szinte semmi mély sincs :F

Ezért kérdeztem, hogy később az is "meg jön e" a bejáratódás folyamatával?

A lejátszóprogram mennyit számít (Winamp)?

[ Szerkesztve ]

(#30590) .DLL válasza S. Szabi (#30586) üzenetére


.DLL
veterán

Najsz csojsz! :C

Szerintem van mélye bőven, de nem egy bass-head fejes, nem értem hol a mély nálad. Szerintem 80Hz-et maxra tolni nagyon durva, akkor már inkább csak a szuboknak (30Hz körül) adj egy kicsit, majd fokozatosan vedd le 0-ra (1-2 hét alatt) ahogy hozzászokik a füled: [Link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30591) kemcso válasza S. Szabi (#30589) üzenetére


kemcso
Ármester

Winamp helyett használj inkább Foobar-t v. Aimp-ot lejátszásra, jobb a hangjuk.

(#30592) S. Szabi válasza .DLL (#30590) üzenetére


S. Szabi
őstag

Metált hallgatok, dob, basszus gitár kb sehol... :) Most kipróbálom a másik kolléga által ajánlott lejátszókat, mennyit változik a helyzet. Telefonról, Android - Poweramp, mélyhang kiemelés, ott van mély azért most is, jobban szól, mint gépről... :S De nem azért vettem a Musiland Monitor 01 US-t 25 pénzért, hogy a telefon hangját jobbnak halljam XD

[ Szerkesztve ]

(#30593) #71562240 válasza S. Szabi (#30589) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kétlem, hogy szinte semmi mély nincs, de ha mégis, akkor ott szervizelendő hiba van - vagy a készülékekben, vagy a gazdájában. A módszeredből ítélve (és egyébként is) az utóbbi a valószínűbb, de lehet, hogy mindkettő, ki kell vizsgálnia hozzáértő személynek.
Valamennyit persze számít a bejáratódás és a szoftver is, de természetesen közel sem a "szinte semmi" nagyságrendjében.
Hangszínszabályzó bekapcsolása tilos.

[ Szerkesztve ]

(#30594) .DLL válasza S. Szabi (#30592) üzenetére


.DLL
veterán

Mi lett volna ha valami lineárisebb fejest veszel mondjuk SRH440 vagy AKG K551? :Y
Na ezért szükséges az előzetes meghallgatás, vagy ha kiszállítással rendelted, akkor még vissza is küldheted. llyen basszusigénnyel ott a Denon D1100 (amennyiben a HP800 Pro-d nem hibás, és mégis kevésnek hallod)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30595) S. Szabi válasza #71562240 (#30593) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát, nem jól szól, elég lapos, olyan semmilyen, tényleg nem nagyon ad mélyet. Telefonról jobb. Akkor valami nem stimmel.

.DLL: Kiszállítással vettem, de nem hiszem, hogy vissza küldöm. Van basszus, tudja, mert telefonon a mély kiemeléssel van mély rendesen, de gépen nincs, szóval nem hinném, hogy a fejhallgatóval van baj.

[ Szerkesztve ]

(#30596) dudika10 válasza S. Szabi (#30592) üzenetére


dudika10
veterán

Eddig olyan készüléket hallgattál, amiben a basszus nagyon el volt túlozva. Az agyad kompenzálta, és most a normális mennyiségű basszust kevésnek találod. Adj egy-két hetet az agyadnak, hogy megszokja a normális mennyiséget.
Vagy kifogtál egy hibás példányt, de én az első esetre tippelek.

A kérdés:
Mit használtál eddig, és eddig is maximumra húztad a csúszkákat az EQ-ban?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30597) kemcso válasza dudika10 (#30596) üzenetére


kemcso
Ármester

+1, a Pro80 egy mélykiemelt után bizony semmilyennek hat (sztem amúgy is az), de hamar hozzá lehet szokni.

(#30598) S. Szabi válasza dudika10 (#30596) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez az első fejhallgatóm, eddig a Sony Xperia P gyári fülesévél hallgattam, meg Logitech X-540 hangszóróval. Lehet, hogy azoknak nem tiszta a hangja, plusz kb semmilyen kategóriák, ugye, de hogy most nem tetszik amit hallok, az biztos, biztos, hogy hozzá szoktam a rosszabb minőséghez, de attól még a dobot alig hallani, és az egész olyan magasan szól :) EQ-t nem állítgattam eddig gépen, csak ha Sony fülessel hallgattam, a Musiland driverében a 80 Hz-t húztam fel, hogy kicsit jobb legyen.

Lehet, hogy a hangkártya nem olyan jó, mint gondoltam. Na mindegy, hallgatom így egy darabig, kíváncsi vagyok mennyit változik.

Azért esett erre a választás, mert itt többen írták, hogy rockhoz nagyon jó, akinek van, az szereti, jól szól.

Ott van pl a Rob Zombie - Feel so numb száma, az nem annyira metálos, van benne sok mély dob, azon lehet hallani azért, mennyi a mély így, hát nem sok :)

Ha a driverben a 80 Hz-t 10-esre állítom, akkor már jobbnak hallatszik, de olyan sokat nem változik.

Na, első körben hallgatom amennyit tudom, meg hagyom, had szóljon, ha nem vagyok itt, bejáratódás céljából, aztán majd jelentkezem mennyit változott :)

[ Szerkesztve ]

(#30599) PuMbA válasza S. Szabi (#30598) üzenetére


PuMbA
titán

"Ott van pl a Rob Zombie - Feel so numb száma, az nem annyira metálos, van benne sok mély dob, azon lehet hallani azért, mennyi a mély így, hát nem sok"

Attól, hogy a szám szarul van megcsinálva, nem a rendszered a hibás :) Ez a szám kritikán aluli minőségű, dobról például nem lehet beszélni, mert egy dobnak sincs is ilyen palacsinta hangja :)

[ Szerkesztve ]

(#30600) S. Szabi válasza PuMbA (#30599) üzenetére


S. Szabi
őstag

Jó, akkor mondok másik példákat, amikben van bőven mély, vagyis szerintem mélyen kell nekik szólni, de lehet nem mindegyik jó példa, több ismeretlen, de lehet, hogy eddig tévhitben éltem, és az a jó, ha ilyen zene magasan szól, "T" hang szerű dob hanggal "B-D" hang szerű helyett, ez a hasonlat talán érthető, plusz az egész olyan semmilyen.

Korn - Twisted Transistor, Coming Undone; Rammstein - Mein Herz Brennt; Mobi Dick - Jusson eszébe, Demokrácia álarca; Leander Rising - 8. főbűn, Félőlény, Selfish Dirt; Destinity - When they stend still, Rule of the rope, Still remember

De valamennyit biztosan kell változnia a hangzásnak pár nap alatt. Vagy az is lehet, hogy a Musiland Monitor 01 US nem volt jó választás (eredetileg Edifier R1900TII hangfalat szántam hozzá, csak nem úgy alakultak a dolgok, hogy hangszóróm legyen :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.