Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) muszor válasza tal-garius (#31289) üzenetére


muszor
tag

Hát elég sok rosszat írtál róla. Nem tudom... Az Audio technica M50 nálad rosszabbúl szerepelt?

A k550 itt eléggé alul szerepelt

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#31302) muszor válasza muszor (#31288) üzenetére


muszor
tag

Ebben valaki más tudna még segíteni?

zsoltee

(#31303) .DLL válasza muszor (#31302) üzenetére


.DLL
veterán

Beyerdynamic DT770Edition (ha találsz még valahol), Audiotechnica A700X külföldről (itthon túl drága) de igazából az előbbi sokak kedvence, és a 250Ohmos Pro 45-ért jó vétel, kényelmes plüss párna strapabíró.

(P.H.)

(#31304) muszor válasza .DLL (#31303) üzenetére


muszor
tag

Köszi szépen, tényleg nagyon kényelmesnek tűnik a párnával. Egyébként a 250 ohmos rendkívűl nagy ellenállása miért jó? Gondolom kell hozzá egy bika fejes erősítő (DAC?) + külső hangkártya?

zsoltee

(#31305) muszor válasza .DLL (#31303) üzenetére


muszor
tag

Lehet hogy nincs szükség nálam fejhallgató erősítőre, ha olyan külső hangkártyát veszek? Ebben tudsz segíteni?:)
Lapom audio tulajdonságai:

zsoltee

(#31306) vodkaboy22 válasza muszor (#31305) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egy ilyen "minőségi" alaplap is csupán nagy energiájú erős fény sugárzása egyenesen szegény földművelő bácsi szemébe ()Parasztvakítás egy 20-50 ezres jobb dac-hoz mérten. Nyilván 1 fokkal jobb lehet mint egy átlagos alaplap de még mindig autó helyett csak elektromos bicikli 200km-re... (normál alaplap = bicikli)
Viszont ennek az alaplapnak az árából és kicsi megtoldással már 50-60k-ból értelmes cuccot lehet venni :DD
Pl: TC Impact twin (+ FW kártya), Musiland dac+ Presenter2 erősítő, stb stb...
És egy Impact twin már elég korrekt BMW-nek számít...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31307) Dorien válasza muszor (#31305) üzenetére


Dorien
veterán

Ehhez egyelőre szerintem ne vegyél külön hangkártyát, elég jónak tűnik az integrált cucc.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31308) Ati1979 válasza muszor (#31305) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is a külön DAC+Amp-ra szavazok.

(#31309) .DLL válasza muszor (#31304) üzenetére


.DLL
veterán

250Ω nem rendkívül magas, egy ideig játszottam egy 600Ω-os DT990-nel, na azt nehéz volt hajtani, de csak hangerő ügyileg, ugyanis a meghajtó erősítőknek könnyebb dolguk van magasabb impedanciával, mert kisebb megterhelést jelent, tehát minőségileg mégiscsak könnyebb hajtani. A 250Ω-os érték szerintem egy jó középút.

(P.H.)

(#31310) Exodius válasza .DLL (#31309) üzenetére


Exodius
őstag

Magasabb ellenállás, kisebb megterhelés? Ez nem paradoxon? :O :)

(#31311) vodkaboy22 válasza Exodius (#31310) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem az...
Sok áramot nehezebb adni mint sok feszt. ;)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31312) dudika10 válasza Exodius (#31310) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a legkevésbé sem paradoxon.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31313) muszor válasza .DLL (#31309) üzenetére


muszor
tag

Értem, köszi szépen akkor a kiigazítást:)

zsoltee

(#31314) muszor válasza Dorien (#31307) üzenetére


muszor
tag

Köszi, azt hiszem a te tippedet fogom választani:)
Annyira nem akarok most pénzben elszállni, mert fejhallgató 45 000 Ft, Dac szintén 50 000 Ft körül lehet, + fejes erősítő ki tudja az is mennyi. Hát nem sok kedvem van 130-150 ezreket kiadni. Annyit nekem ez nem ér meg.

zsoltee

(#31315) muszor válasza vodkaboy22 (#31306) üzenetére


muszor
tag

"50-60k-ból értelmes cuccot"? Amiket felsoroltál, az a fejhallgató árával együtt, amit kinéztem 45 000 Ft, kb kijön vagy 130-150ezerre. Ennyit nekem ez a dolog nem ér meg, úgyhogy elment a kedvem tőle. Marad nekem a "parasztvakításos" cuccom.. Csak veszek egy fejes és ennyi.:) De azért köszi a figyelmed és a hozzászólásodat :)

zsoltee

(#31316) emiki6 válasza Dorien (#31128) üzenetére


emiki6
veterán

Így utólag azt még szeretném megkérdezni, hogy mik a főbb jellemzői ezeknek a fejeseknek. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#31317) Dorien válasza emiki6 (#31316) üzenetére


Dorien
veterán

Google és PH-kereső a barátod. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31318) biokox


biokox
tag

Sziasztok grado sr2i röl valaki valami információ? Előre is köszi

(#31319) Exodius válasza vodkaboy22 (#31311) üzenetére


Exodius
őstag

Fussunk neki még egyszer: elmondanád hogy hogy is van ez? Nem tudom és szeretném tudni, mert elég fontosnak gondolom. :)

(#31320) #71562240 válasza Exodius (#31319) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha beleszólhatok.
Valószínűleg itt a "megterhelés" gyakorlati fogalmát összemosod a "terhelés" elvi fogalmával.
A téma szempontjából nem mindegy, hogy mit értünk "megterhelés" alatt, milyen szemszögből nézzük. "Szó szerint véve", tehát "elvi síkon" persze a nagy impedancia jelenti a "nagy terhelést" az erősítő számára, de az erősítő működésének gyakorlatában nem (vagy nem feltétlenül) ez jelenti a "nagy megterhelést", hiszen nem mindegy, hogy az áramnak milyen összetevőin jelentkezik a "terhelés" - erre utalt Vodkaboy.
Úgy érdemes elképzelni, hogy minél kisebb a hangsugárzó impedanciája, annál kisebb "terhelést" jelent az erősítőnek, emiatt annál inkább úgy veszi fel a teljesítményt, hogy nagyobb áram(erősség)leadásra "kényszeríti" az erősítőt adott teljesítményfelvétel/teljesítményleadás közben. Na most, kérdéses, hogy az erősítő tápegységének (és a további alkatrészeknek) van-e elegendő áram(erősség)tartaléka és áteresztőképessége ahhoz, hogy nagy hangerőn ellássa Amperekkel a hangsugárzó által felszívandó teljesítményt. Ha "áram(erősség)gyenge" az erősítő tápegysége (és a további alkatrészei), akkor az erősítő nagyobb hangerőn klipelni kezd, majd egyre jobban betorzít, szélsőségesen hőt termel, még jobban betorzít, begerjed..., és szélsőséges helyzetben leég, esetleg a hangsugárzóval együtt. Tehát a hangsugárzó kisebb "terhelése" nagyobb "megterhelést" okoz az erősítőnek.
És akkor még nem beszéltünk a hangsugárzó visszahatásáról az erősítőre, márpedig kis impedanciájú hangsugárzó valószínűleg nagyobbakat rúg vissza az erősítőbe, ami bonyolítja a helyzetet, hiszen ez is egy "megterhelés", nem mindegy mekkora az erősítő damping faktora, ami megint sokmindennel összefügg...

[ Szerkesztve ]

(#31321) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan fejhallgatót írni, aminek a kábele "csavart"? (Ilyen) Nem tudom van-e erre szakszó...
Legjobb lenne mikrofonos, 5000Ft körül érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

(#31322) .DLL válasza smog86 (#31321) üzenetére


.DLL
veterán

Legolcsóbban a Superlux HMD vagy HMC 600-at ismerem.

(P.H.)

(#31323) madle


madle
őstag

Létezik olyan fejhallgató ami Minőségi anyagból készült és 20.000 Ft körül beszerezhető? Nekem elsődleges szempont a hang természetesen, de az anyaghasználata is fontos lenne. Persze tisztában vagyok vele hogy a minőség nem olcsó, de láttam 60 ezer forintos fejest is ami mérhetetlenül szar anyagból volt szóval......

Valami olyasmire gondolok mint pl az AKG 551... igazából egyelőre laptophoz kellene, de későbbiekben tervezem egy HIFI összeszerelését és ott egy Harman Kardon HK3700-as erősítő szolgálna amivel még esetleg...

(#31324) Dorien válasza madle (#31323) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar Pro 80

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31325) madle válasza Dorien (#31324) üzenetére


madle
őstag

Elég jónak tűnik, keresek valami tesztet róla! Köszi

(#31326) Exodius válasza #71562240 (#31320) üzenetére


Exodius
őstag

Nah akkor ezt lementem abba a word dokumentumba amiben fejesekről meg hangtechnikáról beszéltetek és informatívnak és hasznosnak ítéltem. Kösz az infót. :)

(#31327) RetepNyaraB válasza Exodius (#31326) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

még ha nem is emlékezett konkrétan arra, amiről írni akart és ezért léleklátóhoz illően ködösített :P
Szerencsére a Retepnyalábok arra hajlanak amerre a szél fú ezért nem is érheti kritika hozzászólásaik :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31328) Silent77 válasza muszor (#31315) üzenetére


Silent77
veterán

A fejes mellé, ha nem akarsz sokat költeni akkor a Presenter 2-t ajánlom, ahogy Vodkaboy is írta.
Én is beszereztem, tudom ajánlani. :B
Végül szintén 770 pro 250 Ohm mellett döntöttem, amit nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31329) Dorien válasza Silent77 (#31328) üzenetére


Dorien
veterán

Az a lap meghajt 300 ohmos fejeseket is, felesleges hozzá külön erősítő. Ha nem elégedett a hangjával, akkor szerintem érdemes DAC-tól kezdeni a fejlesztést.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31330) vodkaboy22 válasza Dorien (#31329) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És te ezt elhiszed, hogy meghajt? :DD 5V-os CMOY kapcsolással.

Nem tudom engem már megtanított az ipar hogy ilyen könnyen ne higgyek a marketing bullshiteknek...
Asus sok cuccára rá írt már hasonlót mégis a tapasztalat nagyon hamar igazolta hogy mese-habbal :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31331) Silent77 válasza Dorien (#31329) üzenetére


Silent77
veterán

Én nem a meghajtás miatt írtam, mert elméletbe a dg is meghajtja, sőt mikor a presit vettem, pro 80 volt. Még is sokat javult. :)
Ahogy egyik fórumtárs javasolta "Sokat nyernél dinamikában. És felbontásban."

Ki is próbálom a dg vajon menyire hajtja meg a 250 Ohm fejest. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31332) Dorien válasza vodkaboy22 (#31330) üzenetére


Dorien
veterán

Az övé, ki tudja próbálni a fejessel.
Hallottam én már sok bullshitet gyártóktól is meg itt a fórumon is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#31333) #71562240 válasza RetepNyaraB (#31327) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy látom, közben átmentél Hollandiába, és éppen a varázsgomba melletti tüntetésen vagy?!

(#31334) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Egy AKG K701 kategóriájú fejesre még mennyit kell költeni, hogy hallagatható legyen? Gondolok itt elsősorban a fejhallgató erősítőre, azokat egyáltalán nem ismerem.

(#31335) #71562240 válasza KisTücsök (#31334) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy kihasználd a tudásukat, kb. ugyanannyit, de hallgathatóan tudnak szólni akár egy mobilról is.

(#31336) KisTücsök válasza #71562240 (#31335) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

Olvastam róla tesztet. Az alapján a karaktere bejöhet nekem. Persze meghallgatás lenne az igazi.

Mennek használtan 20-25 körül is fejhallgató erősítők, akkor rossz már azzal sem lehet. Meg még DAC...

Látok egy HD600+Heed Canamp párost is. hm...

[ Szerkesztve ]

(#31337) KisTücsök válasza KisTücsök (#31336) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na most rákerestem a topikban. Kissé mélyhiányos... Mondjuk egy Nightwish vagy AC/DC már nem az igazi rajta? Ezek vannak mondjuk kisebb számban, leginkább klasszikusabb rock, blues, szimfónikus menne.

(#31338) DEJVID válasza KisTücsök (#31337) üzenetére


DEJVID
őstag

Sosem értettem, rock zenéhez minek a sok mély.

(#31339) KisTücsök válasza DEJVID (#31338) üzenetére


KisTücsök
addikt

Én sem. :D

Pont annyi legyen, amennyi kell.

De akkor rákérdezek, akik hallgattak már Q701-en keményebb rockot, mi a vélemény?

Bár kezdem azt érezni, hogy alaptalanok a félelmeim, és nekem bőven elég lenne. :)

(#31340) #16820480 válasza KisTücsök (#31339) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem jó rajta nagyon az ilyesmi, bár nekem nincs Q701-em, csak hallottam párszor már. De ha normális erősítőt teszel alá, akkor nem kevés a mély benne. Nem is sok, ez benne a szép.

(#31341) RetepNyaraB válasza KisTücsök (#31334) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A K701 nagyon gyenge lesz, ha nem komoly erősítő kerül alá. Nem tudja meghajtani egy mezei DAP, se mobiltelefon. Cernametelt hangzása leend, aztán szidod a fulest. Tehát izmos meghajtás kell hozzá.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31342) KisTücsök válasza #16820480 (#31340) üzenetére


KisTücsök
addikt

No, akkor nekem találták ki. :) Köszi!

RetepNyaraB: Mármint Q. Most nézem, van K is, az kb 30k-val olcsóbb. Nem tudom, mi a különbség. Erősítőre tudnál mondani példát? Vagy mondjuk úgyis kérdezhetném, ha kb 100-ból akarom megúszni a fejhallgatózást (használt árakat nézve), akkor kitudom megfelelően szolgálni? Csak ugye ebbe benne kéne legyen az erősítő mellett a DAC is.

A 60k-s keret alatt van még Senn HD 600 is. Ez újonnan kicsit drágább, mint a 701.

(#31343) #71562240 válasza KisTücsök (#31342) üzenetére


#71562240
törölt tag

A K/Q701 nagyon szépen szól, terülj-terülj asztalkámat képez információból, definiáltságból, kifinomultságból, ezzel persze együttjár, hogy kicsit mélyhiányos, tehát kemény rockon is elsősorban a hangszépséget mutatja be. Ám hozzáillő komolyabb erősítővel döngetni is tud, - persze hogy az a hozzáillő, amelyik az erényeit domborítja még jobban, vagy az, amelyik inkább a hiányait kompenzálja, ízlés kérdése. A Canamp, Bubo... vonal körülbelül középen áll ezügyben, én ilyesmit javasolnék hozzá, mások mást.
A HD600 könnyebben kezelhető, kiegyenlítettebb, erényei és hibái is jobban beleolvadnak az egységbe, kevésbé látomásos egyéniség, de azért nem is szürke eminenciás.
A két AKG fivér (nővér?) inkább az erdő alkotóiként mutatja be a fákat, a Sennheiser inkább az erdő részeiként, ő inkább az erdőre koncentrál. Az AKG tehát inkább a mesék világa, tele van csodás fordulatokkal, a Sennheiser meg inkább a realitásé, inkább az igazat mutatja - azt hiszem, te inkább a valósággal egyezel ki, ha választani muszáj (én biztosan, persze a legjobb, ha mindkettő jut, mindazonáltal sose felejtem, hogy a mese az mese).
Mindazonáltal jóval közelebb áll egymáshoz a karakterük, mint ahogyan én most a különbségeket hangsúlyozva elválasztottam, a lényegi különbség 10kHz környékén van, ahol a két AKG-nak érezhető kiemelése van.

(#31344) KisTücsök válasza #71562240 (#31343) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, jól hiszed. Ismét csak köszi!

Felejtsük el akkor ezt a mélyhiányos dolgot, biztos elég nekem mindkettő mélye. 50-60k között van mindkettő. Rájön még mondjuk 50k egy olyan erősítő, ami alá talán nem szabad menni (?), és akkor még egy usb-s dac, amin viszont már muszáj lenne spórolnom. Ja meg usb kábel... Van fent az a 600+canamp páros, akkor nem lehet olyan rossz. Számolgatok még egy kicsit, aztán lehet bepróbálom. Így legalább eltudok valamerre indulni. A fejhallgatókat egyáltalán nem ismerem, legalábbis ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

(#31345) Uzol


Uzol
újonc

Egy információra lenne szükségem.
Hogy vettem egy fejhallgatót öcsémnek,és azt vettem észre,mikor felveszi és hallgatja a zenét vele,kisebb mértékben hallom a zenét,attól független hogy nem én rajtam van a fejhallgató.
Ez igy normális vagy sem,hogy hallani a zenét.

(#31346) Bodz válasza Uzol (#31345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:D
Normális, előfordul.

KisTücsök: Hagyd a Kannát, X-Szekeres II és hozzá K/Q701 vagy akár a HD600. :K

[ Szerkesztve ]

(#31347) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali emberek. Megjött az M50, és a J88 után csupán felemás érzéseim vannak. A fejhallgató ránézésre sokkal igénytelenebbnek tűnik, remélem, csak látszat. A hangja viszont tisztább, semlegesebb. Járatásra vár. Viszont magasabb hangerőn minden zenében ropogó, pattogó hangot hallok, amit a JBL nem produkált. Nyugtassatok meg, hogy ez csak azért van, mert jobban kihozza az mp3 hibáit. Sajnos pillanatnyilag nem tudom FLAC fájlokkal megküldeni.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#31348) KisTücsök válasza Bodz (#31346) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azt mondod? :) Akkor több maradhatna DAC-ra.

Találtam egyébként egy ilyet (grado), meg egy ilyet (csöves otl) is.

Ez a HD600... persze nem ez fog dönteni, de nekem egyáltalán nem jön be a kinézete. AKG sokkal inkább.

[ Szerkesztve ]

(#31349) fattyu válasza KisTücsök (#31348) üzenetére


fattyu
veterán

canampot neee. Annyiért már jót is kapni.

k/q701 jó fejes, de én úgy mondom túl steril kicsit lélektelen. HD600 sokkal alkalmasabb zenehallgatásra. Szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31350) Dorien válasza KisTücsök (#31348) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Lehetőség szerint hallgasd meg az Audio Technica AD500X / AD700X / AD900X meg a Beyerdynamic DT880 / DT990 szériát is. Ha megvan a fejes, akkor már könnyebben vadászol mellé DAC / AMP-ot.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.