Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) krichd1 válasza #71562240 (#26949) üzenetére


krichd1
addikt

Régiben az a kis magas kiemelés nem volt szerencsére, de időközben divat lett. Én a Yoga CD-880 reinkarnációit még mindig sokkal jobban kedvelem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26952) #71562240 válasza bkercso (#26948) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...hanem felharmonikustermelésből is származhat." Erre utaltam is, miszerint van is neki a mélyekben felharmonikustermelése, lásd megugró (harmonikus) torzítás - ehhez társul a lassú lecsengés, gyenge tranziens viselkedés. Mindez azonban nem "megemeli" a mélyek szintjét, hanem "szétteríti", "cseppfolyósítja" őket. Mondhatni "horizontálisan" növeli meg a mélyek mennyiségét, nem vertikálisan, hehe. Tehát nem basshead, hanem kissé mosott - állítom én (a Mester :D ).

Akkor most én is túlbeszélem (Ez lesz a Taníts Mester rész :D ):
De bizony, az afroamerikaiak hasonlóképpen niggerezik (nigger, nigga'...) egymást, mint ahogyan az adekvát társadalmi rétegbe tartozó cigányok-romák cigányozzák egymást manapság. De ez mindegy is, hiszen ez természetesen minket "whitey-kat" nem jogosít fel semmire, főleg, hogy tőlünk, "sápadtaktól" ered a sértő kifejezés, amit az érintett afroamerikaiak is csak önironikusan használnak egymásra manapság (míg a cigányok-romák persze nem csak önironikusan cigányozzák egymást, ami új jelenség, hanem eredendően népnévként is megnevezik magukat így, akár ragaszkodva is a cigányhoz, a roma ellenében). Mondandóm lényege az volt, hogy szerintem túlbuzgó volt a P.C. reakció és a probléma kifejtegetése - hiszen Nigér részéről nem az történt, amire a reakció vonatkozott. Az elhangzott tanító célzatú ismereteket lényegében Nigér kolléga is ismeri, és magáénak vallja - persze ez mindenki számára jobban látszott volna, ha eleve idézőjelbe tette volna az "n-betűs szót" - vagy eleve nem használja, mellőzve a laza argót egy ilyen kényes témában. :R
De lásd, te beleestél a verembe, hiszen a feketézés (black) ugyanabba a kategóriába tartozik ma már, mint a négerezés (nigger) - lásd tőled: "Különbség, hogy a feketék nem négerezik magukat/egymást..." Ez a mondatrészed defintíve rasszista volt, óvatlan voltál, hehe. Black és nigger ugyanaz a logika és a megítélése is majdnem egyforma napjainkban. Külön ügy a szinesbőrű...
A cigány-roma tematikát pedig nem nekem kell mondanod, mert nem én hoztam fel az ezirányú hasonlatot, én nem is hoztam volna fel, mert az megintcsak egy más ügy - ahogy jelzed is: a cigány népnév, a nigger pedig bőrszínre alapuló sértő szándékú jelző - bár mondandódat javítandó megjegyzem, eredetileg a nigger (niger) is semleges szándékú leíró fogalom volt, amint a hasonló logikájú latin-amerikai kreol ma is az, sőt a negro is ma is az. Megintcsak más történelme van az ázsiaiak sárgázásának, ugyanis az ázsiaiak mindig is országokra-népekre osztva kezeltettek az európaiak által, nem úgy, mint az etnikailag egy kalap alá sorolt afroamerikaiak-afroamericans (korábban ideiglenesen feketék-blacks), akiket az etnikai összefolyás miatt természetszerűleg neveztek meg a bőrszín alapján, és neveznek így ma is Latin-Amerikában. Külön ügy tehát a latin-amerikai negro, kreol... Latin-Amerikában ma is természetes a negro, eredetileg ugyanilyen volt a nigger is az anglikán nyelvű Észak-Amerikában.
Megint más ügy a tót, oláh (vlach, azaz idegen, ugyanerről a tőről ered a welsh, azaz velszi), rác, krabót, vend, sváb..., másutt az észak-afrikai törzseket-népeket egy kalap alá vevő, általad is bizonyára használt berber (értsd barbár)..., vagy a szlávból eredő slave (szolga-rabszolga)... Csak hogy én is túlbeszéljem..., hehe.

[ Szerkesztve ]

(#26953) #71562240 válasza krichd1 (#26951) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ma is meglenne a Digitech Pro Monitorom, ha nem veszejtettem volna el balga módon!

(#26954) xkoti válasza kemcso (#26933) üzenetére


xkoti
senior tag

köszöntem !

KO

(#26955) Bodz válasza #71562240 (#26953) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hogy mit csináltál?? :Y

(#26956) drk88


drk88
senior tag

sziasztok!

Kinéztem ezt a fülest:

[link]

Valakinek van személyes tapasztalata vele?

előre is köszi

(#26957) Bodz válasza drk88 (#26956) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Na ezt pont hallottam. Sajnos. Lehet gamer berkekben jó hangúnak számít, de amúgy egy fos. A magasak az agyam karcolják, a mély borzalmas, közepe meg nem sok van. Hidd el, 13-ért lehet jobbat is venni! :)

[ Szerkesztve ]

(#26958) #71562240 válasza Bodz (#26955) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnálom... :B

(#26959) drk88 válasza Bodz (#26957) üzenetére


drk88
senior tag

Valami ajánlat? :)

(#26960) fattyu válasza drk88 (#26959) üzenetére


fattyu
veterán

van. összefoglalót el kéne olvasni

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26961) Bodz válasza #71562240 (#26958) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Semmi gond. :) De kár érte.

(#26959) drk88: Biztosan lesz. Mire, mihez, igények? :)

(#26962) drk88 válasza Bodz (#26961) üzenetére


drk88
senior tag

Főként játékra kéne + zene néha sorozat meg kis film és ilyen árkategoria, legyen kényelmes meg persze mikrofonos.

(#26963) GML válasza drk88 (#26962) üzenetére


GML
őstag

A mikrofont felejtsd el. Részünkről.

(#26964) Bodz válasza drk88 (#26962) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak röviden akkor, pár darab. Beyerdynamic DT235, DTX 710, DTX 910, Creative Aurvana Live, Takstar HD2000, TS-671, HI2050, Superlux HD681, HD668B, HD330, HD660, HD661, Panasonic RP-HTF600. Mikrofonnak meg Zalman ZM-MIC1, ezt frankón lehet rögzíteni a fejhallgató kábelére.

[ Szerkesztve ]

(#26965) bundli


bundli
tag

Mi a véleményetek a Sennheiser Momentum-ról? Már 55-ért utánadobják az embernek. SHR-840, DT770-hez képest merre helyezkedik el?

(#26966) matyi94 válasza bundli (#26965) üzenetére


matyi94
senior tag

Szerintem jobb a Shure és a Beyer.

Legyen szép napod!

(#26967) contaxg válasza bundli (#26965) üzenetére


contaxg
veterán

Nem rossz, de ennyiért vannak jobbak is. Dizájn fejhallgató, ami jól mutat az ember fején. Egyfajta ruházati kiegészítő, hallgatható hanggal

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26968) SOAD19 válasza bundli (#26965) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg Amperior nem tetszene, egy fokkal jobbnak vélik a fórumtársak, és árban ugyanannyi körül van?

(#26969) Nigér válasza #71562240 (#26944) üzenetére


Nigér
őstag

Köszönöm szépen a részletes választ.
Azért kérdeztem erre a típusra mert az árgépes "listaárhoz" képest eléggé olcsón láttam egyet.
Ha egy kis "ekúzással" be lehetne hangolni akkor az jó lenne, én ezt nem tartom annyira ördögtől való dolognak, persze csak ésszel.
Azt hiszem el kell zarándokolnom a fejhallgatóplázába pl., ott jó pár motyót meg tudok hallgatni.
/Még csak az ötletelős, nézelődős stádiumban vagyok, de nem szeretnék durván mellényúlni./
Még egyszer köszi hogy időt szakítottál a válaszra! :R

(#26970) krichd1 válasza bundli (#26965) üzenetére


krichd1
addikt

Kicsit drágábban NAD Viso HP50, szerintem 100k alatt egyik legjobb zárt, amit eddig halottam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26971) #71562240 válasza Nigér (#26969) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az eq ördögtől való. Inkább olyat találj, ami eleve megfelel. Ha jó áron van, éppenséggel megfelelhet a K272 HD is, de előbb ismerkedj vele, meg másokkal.
Egyik helyen most 20ezerért ígérik a basshead, de részletezős és teres Denon D1100-t.

(#26972) Nigér válasza #71562240 (#26971) üzenetére


Nigér
őstag

Igen, olvastam, de jobban szeretem az offline boltokat, bemegyek oszt megveszem.
De ott mindenhol jóval drágább.
Na mindegy, hangbarlang nincs olyan messze, lehet leugrok oda körülnézni/hallgatózni.

/szerk: nem tudom találnék e olyat ami mindegyik stílushoz megfelelne amit felhoztam.
Kompromisszum=pici eq kiigazítás/

[ Szerkesztve ]

(#26973) #71562240 válasza Nigér (#26972) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nincs kompromisszum, az eq maga a Sátán! :Y

(#26974) bundli válasza contaxg (#26967) üzenetére


bundli
tag

Tehát akkor ebben az árkategóriában jobb választás a Shure vagy a Beyer ennyiért ár/érték szempontjából? Utcán nem hordanám, így külsőre nem érdekel hogyan néz ki.

krichd1:

Az már eléggé túllóg a kereten, de köszi.

SOAD19:

Erről a márkáról nem is hallottam még, mennyivel jobb ez mint a korábban említett 3 fejes?

[ Szerkesztve ]

(#26975) SOAD19 válasza bundli (#26974) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez is Sennheiser, csak egy másik modellje: [link]
Azt nem tudom megmondani, hogy jobb-e az említetteknél, mert egyiket se hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#26977) bkercso


bkercso
nagyúr

Ezt kell venni!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26978) vodkaboy22 válasza bkercso (#26977) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ennyit nagyon megér tényleg csak kell alá egy jó erősítő!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26979) bkercso válasza vodkaboy22 (#26978) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt is kell venni! ;) :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26980) #16820480 válasza vodkaboy22 (#26978) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vajon honnan lehetne egy jó erősítőt szerezni? Milyen kényelmes lenne, ha lenne itt valaki, aki értene hozzá, és tudna csinálni egyet...

(#26981) bkercso


bkercso
nagyúr

Neobarbarizmus

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26982) SsPL711 válasza bkercso (#26981) üzenetére


SsPL711
őstag

Bakker :Y
És milyen jó lett volna ezeken fejhallgatót "hengelni", mondjuk egy AKG-t :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#26983) vodkaboy22 válasza #16820480 (#26980) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem ajánlgatni akartam bárkit is bármit is. Csak írni hogy a Sextett biza 600Ohm és 94dB/mW :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26984) bkercso válasza vodkaboy22 (#26983) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagyis 2,5Vrms-sel 104dB-t szól, ami elég. Nekem pont elég.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26985) bundli válasza bkercso (#26977) üzenetére


bundli
tag

Mitől akkora nagy szám ez a fejes? Oké, nagy impedanciájú, tehát nehéz meghajtani, de ezen felül a hangja is nagyon jó?

(#26986) bkercso válasza bundli (#26985) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, és szerintem nem a hajtás miatt kell neki erősítő, hanem hogy megmutassa, mit tud. Attól nagy szám számomra, hogy én most vettem egy ilyet. :)) Nagyon tud szerintem, áráért meg főleg!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26987) vodkaboy22 válasza bundli (#26985) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Olyan részletességet és korrekt hangot ad amit szerintem 40-50k-ig új hasonló fejesben nem találsz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26988) jippa válasza vodkaboy22 (#26987) üzenetére


jippa
aktív tag

eltöltöttem egy hétvégét az 580 Jubilee-val és hát pompázatos hangja van

mélyek, magasak, tér, részletesség, kényelem, női énekhang, Master of Puppets, Diesel Power, Wagner, Kuniko Kato - mind nagyon patent

egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki :))

ha akarod, kölcsönadom, mikor legközelebb erre jársz

[ Szerkesztve ]

(#26989) vodkaboy22 válasza jippa (#26988) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor vissza nem kapod :DD Bakker az egy rohadt jó fejes. :B

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26990) krichd1 válasza jippa (#26988) üzenetére


krichd1
addikt

Majdnem ugyanaz, mint a korai HD600. Eddig nem attól volt szó, hogy planar minden dinamikus felett ? ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26991) jippa válasza krichd1 (#26990) üzenetére


jippa
aktív tag

feljöttem levegőért :D

(#26992) fattyu válasza jippa (#26991) üzenetére


fattyu
veterán

én a héten elsősorban az SS55-el leszek el, ( meg még ami ideér esetleg... )

Merthogy Vodka tönkretette a hp1em :D

na jó az úgy volt hogy megkértem csináljunk már balanced-ot belőle majd miután a kábel elvágódott feltűnt hogy én rossz neutrikot vettem :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26993) jippa válasza fattyu (#26992) üzenetére


jippa
aktív tag

őszintén szólva én mélyen nem értek egyet a fejhallgatók gyáritól eltérő átalakításával

de szerencsére mindenki maga döntheti el, hogy mit követ el velük :R

(#26994) fattyu válasza jippa (#26993) üzenetére


fattyu
veterán

csatlakozócsere.

amugy én sem

:D és akkor eszerint a hp50 maradjon mono? :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26995) jippa válasza fattyu (#26994) üzenetére


jippa
aktív tag

Japánban 30 (edit: 40!) éve egy Yamaha mérnök úgy álmodta meg, úgyhogy igen, maradjon úgy. :R

[ Szerkesztve ]

(#26996) vodkaboy22 válasza jippa (#26995) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És ha elrohad a szivacs/dumping anyag belül akkor mit tudsz kezdeni vele? És ha annál a mérnöknél aki megálmodta azt a bizonyos fejest te jobbat tudsz csinálni akkor miért ne tedd jobbá? :) :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26997) jippa válasza vodkaboy22 (#26996) üzenetére


jippa
aktív tag

Az elporladt damping szivacs cseréje kényszer, azzal én sem teketóriázok, ha észreveszem, vagy tudom, hogy típushiba.
A gyári JAPAN feliratos dugó levágására mondtam, hogy az viszont attól függ, hogy kinek mi a fontosabb.

(#26998) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék fejhallgatót vásárolni. Ezekben sajnos nem vagyok túl otthon, mert eddig csak "agybedugós" füleseim voltak. HA lehetne akkor a következő kritériumoknak feleljen meg, ahogy az első hozzászólásban láttam felsorolva:

1. utcán és/vagy tömegközlekedés
2. zenehallgatásra elsősorban (nagyon tág az ízlésem, komoly zenét is szoktam hallgatni néha, pop, house, dance, trance, hands up!, elektronikus, stb.)
3. maximális összeg kb. 10-15.000
4. vezetékes (amúgy láttam, hogy 2-3,5m vezeték van némelyikhez, az nem rontja a minőséget?)
5. circumaural
6. zárt
7. mikrofon nélküli
8. hangzás: tiszta középtartományt vagy kiegyensúlyozott hangzást
9. Samsung Galaxy Note 3-ról hallgatnám és/vagy laptop

Remélem, hogy ezek alapján tudtok valami "jót" ajánlani és előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#26999) bkercso válasza PeLa87 (#26998) üzenetére


bkercso
nagyúr

1. hsz. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27000) fattyu válasza jippa (#26995) üzenetére


fattyu
veterán

és amikor DIN csatival érkeznek a fejesek? azt is úgy kéne hagyni?

csak mert ma jött kettő ami Dines. Hálisten az egyik rakott mellé jack adaptert.

Négy dolgot hozott ma a posta. Ebből egyet már ismertem, egyet otthon tudok csak rendesen kipróbálni egyhez pedig nincs párna. A negyedik viszont NAGYON jó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.