Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) rappit4 válasza Dorien (#26746) üzenetére


rappit4
őstag

Utánanéztem és az olvasottak alapján nagyon meggyőzött mind a kettő. Különbség egyébként mennyi van a kettő között? Illetve ezzel a bolttal valakinek van tapasztalata? (Tudom, hogy külföldről olcsóbb de sok idő mire kihozzák.)

(#26752) krichd1 válasza jippa (#26714) üzenetére


krichd1
addikt

Ha majd elterjed a grafén, az ilyen drága ezüst kábeleket ki lehet majd nevetni minden tekintetben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26753) fattyu


fattyu
veterán

van esetleg valakinek sony mdr v6 amit meg lehetne fülelni?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26754) Dorien válasza rappit4 (#26751) üzenetére


Dorien
veterán

ContaxG itt az illetékes. Meg tudod hallgatni ezeket meg mást is, ami nagyon ajánlott vásárlás előtt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26755) .DLL válasza vzsryl (#26750) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen az a Taki egy GÉP :DDD (mégis finom) de nem spóroltak az anyaggal...

(#26751) rappit4: Nagyon korrekt kis hely, ki is próbálhatod a fejeseket, ha Bp-i vagy.

(P.H.)

(#26756) Dorien válasza .DLL (#26755) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem akkor is kipróbálhatja, ha nem budapesti. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26757) bkercso válasza Dorien (#26756) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszönjük! :O

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26758) #71562240 válasza Dorien (#26746) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igazán komolyan nem tudok belemenni, hiszen a Pro 80-at még nem hallottam, csak abból indulok ki, hogy a D1100 ebben a topikban kicsit (néha nagyon) alulértékelt (ld. pl. Vzsryl), pedig szerintem a hibáival együtt is élvonalbeli fejes a 200 dolláros kategóriában, és nem csak bassheadként - nem véletlenül elég népszerű a világban, audiofilek között is.. Az olvasmányaim alapján a Pro 80 azonban kicsit túlértékeltnek tűnik ebben a topikban (lásd pl. Vodkaboy tesztje is egy kicsit lejjebb húzza arról a piedesztálról, ahová itt helyezve van, talán indokoltan van itt piedesztálon,, de én azt tapasztaltam a hifiben, hogy nincsenek csodák, a kategóriakorlátait egyik készülék se tudja átlépni.) De persze még csak olvastam a Pro 80-ról.

[ Szerkesztve ]

(#26759) vodkaboy22 válasza bkercso (#26757) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez lemaradt:)

köszönjük Emese leulhet, egyes... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26760) Ear001 válasza #71562240 (#26758) üzenetére


Ear001
addikt

"én azt tapasztaltam a hifiben, hogy nincsenek csodák, a kategóriakorlátait egyik készülék se tudja átlépni."

:)) :DD :( :O ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#26761) #71562240 válasza Ear001 (#26760) üzenetére


#71562240
törölt tag

Más termékcsoportokban ez természetes, de lényegében a hifiben is így van - tapasztalatom szerint is. Tehát azt akartam írni, hogy a hifiben is ezt tapasztaltam. A hifiben sincsenek csodák, illetve minden csoda három napig tart. A minőségnek itt is ára van. Kivételek persze minden alól vannak - elvileg.

(Reméltem, hogy anno - egy-két hónappal ezelőtt - válaszolsz a fülhallgatós topikban hozzád intézett kérdésemre. Itt is elférne a válasz.)

Újólag megjegyzem, hogy mintha két embert látnék, egy blogírót és egy fórumozót. A kettő ég és föld. Skizofrénia?

[ Szerkesztve ]

(#26762) bkercso


bkercso
nagyúr

Itt is kezdődik. Jó, hogy a DAC-os topik még rejtve mardt... ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26763) PuMbA


PuMbA
titán

Na eddig tartott, valami nem pászol...azt hittem, hogy a középmagas és magas problémáim már végleg megoldódtak, de le kell cserélnem a Shure 440-et vagy a DAC-ot :DDD Találtam pár számot olyan 12-14kHz-el, hogy amikor megnéztem spektrum analizálással, csak néztem, hogy "mennyi van" más számokhoz képest. Most EQ-val lehúzom ezt a régiót 4dB-lel és így kibírható, ez kb pont annyi, amennyivel itt kiemel a 440.

(#26764) .DLL válasza PuMbA (#26763) üzenetére


.DLL
veterán

SRH440 helyett tényleg és őszintén és nem csak rávágásból ajánlom a Takstar Pro 80-at. Tudom, elcsépelt, hogy mindenre ő van mondva, de ez azért van mert ez az egyik legtöbbször keresett árkategória, és tényleg jó. Bársonyos de gyors a hangja, mély a "tere" és alig fedett , a kényelme meg köröket ver a 440-re.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26765) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na lett valami a 20000 forintos D1100 rendelésből? Vagy még nem derült ki? Annyiért én is rendelnék... :D

(#26766) Bodz válasza Fitzgerald (#26765) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#26767) bkercso válasza Bodz (#26766) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez vicces.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26768) PofaJenö válasza bkercso (#26767) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez az ,3 x különbség .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#26769) realmadrid92 válasza #71562240 (#26761) üzenetére


realmadrid92
tag

látom elég nagy vitát indítottam a kérdésemmel, nem ez volt a cél :D
Szóval akkor úgy kérdezem, hogy a denon d1100 20k-ért gondolom bőven megéri...

(#26770) bkercso válasza realmadrid92 (#26769) üzenetére


bkercso
nagyúr

A legjobb embert kérdezted, aki az imént szögezte le, hogy nem tapasztalt még olyat, hogy valami bőven megérné. Minden pont annyit ér, amennyibe kerül.....
Persze akkor itt a kérdés, hogy a 3x-os ársávban mozgó Denon mennyit is ér? ;] :P

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26771) fattyu


fattyu
veterán

csöndben halkan, ha esetleg valakinek kéne egy vintage dt990. Nekem mégsem :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26772) bogyo74


bogyo74
tag

Sziasztok,

Nézegetek fejhallgatókat, eddig szimpatikusnak tűnik a Sennheiser HD 600-asa. Használtan elérhető néhány példány. A kérdésem lenne, hogy hasonló (60-80) kategóriában van-e esetleg valami best-buy tippetek. A 120e-es új ára nem játszik, az túlzott.

Klasszikus zenére, jazzre, és úgy általában akusztikus hangszeres muzsikákra szeretném. Eddig csak MM jellegű helyeken volt lehetőségem hallgatózni a 30e Ft os ársávig, ott az én fülemnek egyértelműen a Sennheiser nyert (az AKG ellenében). Mondjuk Sony-t, Panasonic-ot, stb. eszembe se jutott hallgatni, de lehet, hogy elfogult vagyok. ;-)

Előre is köszönöm a segítséget.

Bogyó

(#26773) vodkaboy22 válasza bogyo74 (#26772) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyértelmű... Beyerdynamic DT880edition 600Ohm vagyg DT990 T90 & HD580 (HD600) összehasonlítás, de a DT990 is magasan veri a HD600-at, ha a T90 csak háromszor jobb ugyanannyiért akkor a DT990 kétszer jobb újonnan annyiért mint használtan egy HD600-as... :U
Szerintem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26774) bkercso válasza bogyo74 (#26772) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az első hsz-ben van egy hivatkozás az ajánlott fejesekre.
Melyik AKG ellen nyert? Szokás szeretni pl. a K701-et, aminek az új változata a Q701, most csak ezt kapni újonnan.
HD600-ból meg 2 fajta van, a régit jobbnak mondják (az újabb a csillámpántos).
Beyerdynamic-okat is hallgass meg valahol (hangbarlang, nomono pl ilyen hallgatózós helyek).
Fontos az is, hogy miről hajtod. A K/Q701 alá pl. izmos erősítő kell, különben felejthetősek, vékonyak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26775) bogyo74 válasza vodkaboy22 (#26773) üzenetére


bogyo74
tag

Köszönöm, ez árban bőven belefér :-) Meg fogom hallgatni őket.(Mármint a T90 a 660 új árával vetekszik, utánanézek használtan is.)

Bogyó

(#26776) fattyu válasza vodkaboy22 (#26773) üzenetére


fattyu
veterán

Tudom hogy beyeres srác vagy de egy jól kiszolgált hd600at azért bőven oda lehet tenni a dt beyerek bármelyike mellé.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26777) bogyo74 válasza bkercso (#26774) üzenetére


bogyo74
tag

... 30000 alatti fülesekre van ajánlott, legalábbis én eddig azt találtam. Most kicsit lazábban gondolkodnék.

Megmondom őszintén nem tudom pontosan. 20-30 környékén kint volt vagy 2 AKG és 2 Sennheiser. Azok esetében nekem egyértelműen jobban tetszett a Sennheiser hangképe.

660-ból az újabban látom mindenhol, de lehet, hogy tényleg lebeszéltek róla ;-)

Szeretném univerzálisan használni, azaz néha:
- laptop + asus külső hangkártya (fúj)
- mobiltelefon (fúj)
- és NAD CD + Cambridge Audio DAC + NAD végfok trió
tehát nem bánnám, ha nem lenne nagyon haklis.

Bogyó

(#26778) bkercso válasza bogyo74 (#26777) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a helyzet, hogy az "AKG" és a "Sennheiser" nem fejesek, hanem gyártók. Vannak jó és ratyi termékeik is.

Végfokról hajtanád? Ahhoz a kisimpedanciásak nem javallottak, mert végfoknál ellenállásosztóval csinálnak fejeskimenetet. Nagyimpedanciásokat meg a laptop/mobil nem biztos, hogy meghajt... Mindegy, biztosan találsz Neked tetszőt; a lényeg, hogy mindent hallgass meg saját rendszerben vásárlás előtt. Használtnál általában meg lehet beszélni, hogy kapj 1-2 nap gondolkodási időt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26779) vodkaboy22 válasza fattyu (#26776) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ízlések és pofonok! :DD Nem azt mondom hogy rossz egy HD600-as csak azt hogy még használtan se éri árát, mivel ott van mellette egy ugyanolyan jó vagy még jobb (ízlés és pofon) DT990 újonnan. A HD600-as ára meg egyenesen szégyen és pofátlanság...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26780) realmadrid92 válasza bkercso (#26770) üzenetére


realmadrid92
tag

nem tudom miért mozogna 3x ársávban, mikor már 30e ft-ért is megkapható rendes webshopból, a 20k-s boltról pedig még fejleményeket várunk hogy valóban annyi-e... [link]
De ugyanennyiért megkapható Ebay is Németországból, de ezt is linkelték már.

Azt már sok embertől olvastam itt hogy 50-60k-t nem feltétlen ér, bár külföldi tesztoldalak elég jókat írnak róla, de 20k-t azér gondolom bőven megér, még talán annak is, akinek nem szimpatikus valamiért.

Egyébként ha jól értelmeztem kammerer válaszát, nem teljesen azt írta hogy annyit ér amennyibe kerül, hanem hogy pl egy 20k fejestől ne várjunk 80k hangzást és egyebek, ugyanis a 80k fejes se véletlenül kerül annyiba, persze azért ritkán vannak kivételek, de nem ilyen arányban.

[ Szerkesztve ]

(#26781) bogyo74 válasza bkercso (#26778) üzenetére


bogyo74
tag

Persze, tervezem is meghallgatni őket, ezért is köszönöm a tippeket, a Beyert meg fogom mindenképpen.

A kérdés leginkább még az, hogy a hangkaraktere fekszik-e nekem. Semmi bajom az AKG-val, de a 40 alatti kategóriákban amit hallottam, az nem tetszett. Nekem nem jött be. A sennheiser normál méretű fejhallgatói meg számomra szerethető hangzást produkálnak, még a fiam HD 201-ese is, pedig az a legalja. De a karaktere nekem szimpatikus.

Nem is volt célom letenni a voksot egyik vagy másik mellett, a Sennheisert is csak azért írom, mert az ő hangképe tetszett eddig legjobban, ez talán segít nektek.

Bogyó

(#26782) .DLL válasza Bodz (#26766) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen, kérdés, hogyha csodák nincsenek, akkor ez miért kapható meg már 20e Ft alatt ;] valószínűleg nem úgy vitték, ahogy arra kezdetben számítottak (vagy épp kifuttatják ezt a típust?)
(Egy távol-keleti márka meg nem engedheti meg magának, hogy 40ezres bevezető árral induljon.)

(P.H.)

(#26783) Geri8 válasza .DLL (#26764) üzenetére


Geri8
tag

Tudtok dobni valami tesztet róla, vagy akár egy méretarányos képet, amin fejen van ez a Takstar? Én keresem de nem találok, még videót se, ahol felpróbálnák :D
El szeretném dönteni, milyen nagy, mennyire viselhető utcára pl.

(#26784) >Deego.. válasza .DLL (#26764) üzenetére


>Deego..
senior tag

Honnan rendelted a Takstar Pro 80-t?
Nomono? Fém bőröndben érkezett?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26785) contaxg válasza Geri8 (#26783) üzenetére


contaxg
veterán

Utcára valami combosabb forrás kell alá.
Head-firől képek és egy rövid teszt.

(#26784) >Deego..
A doboz kerete, a sarkok erősítése, a zsanérok, pántok vannak fémből. Az oldala az festett farostlemeznek tűnik.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26786) #71562240 válasza realmadrid92 (#26769) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ó ez csak egy kis vitácska, hehe. De akkor már megragadom az alkalmat a továbbfilozofálásra egy kis Kammerer-monológgal, hogy miről is van szó.

"Szóval akkor úgy kérdezem, hogy a denon d1100 20k-ért gondolom bőven megéri..."

Az egyszerű kérdésre (nem csak hozzád, hanem az "általános hallgatósághoz" is beszélve) kicsit megbonyolítom a választ egy kis "matematikai" levezetéssel, szándékom szerint a dramaturgiát a katarzis irányába terelve, remélem hasznosnak találod végigolvasni, egyúttal előre hangsúlyozandó, amit ilyenkor folyton hangsúlyozunk, hogy mindig az adott hallgató személy tudja saját magának eldönteni (ahogy Lenin mondta: "Hallgatózni, hallgatózni, hallgatózni!"), hogy az adott készülék adott hangképe és hangminősége egy vagy több adott hangrendszerben az ő számára mennyit ér meg. Ez nagyon szubjektív műfaj, és sokat számítanak a rendszerkörülmények is, hogy egy készülék hogyan szólal meg - amellett, hogy persze a sok, sokszor egymásnak ellentmondó véleményből összebogarászható egy általánosítás az adott készülék "statisztikailag" jellemző hangjáról.

Láthatod az előzményeket, nyilván a topikban is visszakerestél a két típusra, érékelhetted, hogy eme topikban a D1100 mostanában enyhén szólva véleményes a teljes árához viszonyítva (az általános nemzetközi megítélése sokkal jobb, mint itt a topikban), és a Pro 80 pedig most az egyik ügyeletes sláger errefelé, és hangsúlyoznom kell, hogy én még nem hallgattam a Pro 80-at, tehát azügyben nem vagyok illetékes, de a tudásomat elmondtam arról, hogy a hifi készülékekre is igaz, hogy nincsenek csodák, a gyári termékeket tekintve a kategóriakülönbség az gyakorlatilag mindig kategóriakülönbség. Láthatod, például a szintén nagytapasztalatú és hozzáértő hifista-audiofil (de kissé otromba fórumozó) Ear fórumtárs "nem ért egyet" a kijelentésemmel, de olyan példát ő se fog tudni mondani a hifi több évtizedes történetéből, hogy gyári termék "át tudta volna ugrani a saját árnyékát" (no természetesen fog tudni ilyen példát mondani "százat, ezeret", én pedig helyből cáfolni fogom tudni mindegyiket). Sokmindenről mondtak már a hifiben olyasmit, hogy ez aztán ilyen meg olyan drága dolgokat ver meg hangban, de aztán végül mindig helyükre szoktak kerülni a dolgok, amikor a "tudományos nyilvánosság" megvitatja, hogy az ügyeletes Menő Manó tényleg olyan menő-e. Hozzáteszem, "gyári termékekről" beszélek, márpedig az véleményes lehet, hogy a Takstar és klónjai minek (afféle OEM-nek?) tekinthetőek, vagyis ilyen szempontból a "kategóriabesorolása" is amorfabb lehet, mint a virtigli "gyári termékeké", amelyek árában a fejlesztési (valamint marketing, márkakereskedelmi...) költség is benne van - lásd még innovatív gyógyszerek vs. generatív gyógyszerek... Summa summárum, ezzel azt akarom mondani, hogy a többiekhez képest valószínűleg óvatosabban bánnék a Pro 80 dícséretével, akkor is, ha hallottam volna már. A Pro 80 (és a többi OEM jellegű "Takstar", "Superlux", "Digitech"...) afféle kategóriahatárdöntögetőként van itt számontartva, én azonban ezt tamáskodva fogadom, némelyik agyondícsért típusukról pedig meg is győződtem, hogy azért "nem eszik olyan forrón a kását", "cipész maradjon a kaptafánál". Illusztrációként mellékelek ezt-azt az általam eddig méréseiben és auditív értékítéleteiben is kifejezetten mérvadónak tapasztalt Goldenears honlapról a Takstar Pro80-nal kapcsolatban, melléhelyezve miheztartás végett a szintén népszerű kategóriatárs Creative Aurvana Live!-ot.




A fejhallgatók mérése egy kifejezetten virtuális, csak módjával komolyan vehető dolog, másrészt újra hangsúlyozom, nem hallottam még a Pro80-at, de van egy adag bizalmam a Goldenears mérései és auditív ítéletei iránt, mert eddig több tíz általam ismert hangú fej- és fülhallgatóról végignéztem a tesztjeiket, és ezek (szinte) kivétel nélkül megdöbbentően korreláltak azzal, amit magam hallani-tapasztalni véltem az adott készülékektől. Ezért is gondolom, hogy érdemes tehát megfigyelni például a Takstar enyhén szólva is inkorrekt frekvenciamenetét a 2kHz feletti sávban, vagy az elég szigorú auditív ítéletet a kissé fátyolos színezettségéről, az enyhén sötét és méginkább szúrós magassávjáról, és nem enyhén szétfolyós mélytartományáról. Nem véletlenül mellékeltem a nála kissé olcsóbb CAL! sokkal szebb ítéletét, mert ha azon gondolkozunk, hogy a Takstar "gyári" vagy "OEM" vagy "hamisítvány" fejhallgatóként értelmezhető, addig a CAL! esetében konkrétan tudjuk, hogy az a Denon D1001 valamelyest átalakított változata, márpedig a D1001 a D1100 afféle őseként a 200 dolláros árkategóriában mozgott igen nagy sikerrel, míg az eredendően 90-100 dolláros listaárú CAL! hangminősége a tesztelők többsége szerint előnyére változott az amúgy is sikeres D1001-hez képest. Ha beszélhetünk hifiben "kategóriaugrásról", akkor szerintem legfeljebb ilyen értelemben beszélhetünk, miszerint tajvani, kínai, vietnami, malajziai, indonéziai, prazsevicai... "OEM" gyártók klónoznak valamit, amit az azt eredetileg fejlesztő márka kétszer annyiért ad, mert ő kénytelen beleszámolni az árba a fejlesztési, a márkakereskedelmi és a marketingköltségeket is, míg a hivatalosan licenszelő vagy éppenséggel tolvaj "OEM" gyártók nem kénytelenek ilyen költségekkel számolni - lásd még egyszer innovatív gyógyszerek vs. generatív gyógyszerek.

Na most szóljunk arról, hogy kinek mennyit ér meg a Denon D1100, amely a technológiájában egyértelműen értékesebb fejhallgató, mint az "előd" D1001, azonban a hangkaraktere sokkal inkább megosztó - legalábbis ebben a topikban. És akkor itt elővezetem a vesszőparipámat, hogy a fejhallgató az egy játékszer, hifi eszközként komolyan vehetetlen kényszermegoldás, zenehallgatásra definitíve alkalmatlan, a hifisták csak mint kényszereszközt használják, amikor nem áll módjukban hangdobozról zenét hallgatni - szándékosan sarkítottam, túloztam egy keveset a dramaturgiai vonalvezetés kedvéért, senki ne vegye teljesen komolyan a mondatot, én se teszem. De nem mindegy, hogy adott fejhallgatógyártók adnak-e valamilyen választ erre a "játékszerségre". És az sem mindegy, hogy adott fejhallgatóhasználók adnak-e valamilyen választ erre a "játékszerségre".
Az ebben a topikban hangadó szakértő fórumtársak döntő többsége "A" fejhallgatót használja zenehallgatásra, tehát ők nem kényszermegoldásként használják, hanem önként és dalolva, mert úgy érzik, hogy jobb ár-érték arányú dolog fejhallgatós rendszeren zenét hallgatni, mint hangdobozos rendszeren, és mert úgy érzik, hogy jobban kedvelik a fejhallgatós hangzást, mint a hangdobozost. Ők jellemzően a lineáris tónusúnak-frekvenciamenetűnek nevezett fejhallgatókat részesítik előnyben - hozzáteszem, mert fontos, hogy ezek az említett fórumtársak legalább részben zenét hallgatnak a fejhallgatójukon, tehát most nem azokról van szó, akik csak és kizárólag a "tuc-tuc" kihangsúlyozása végett válogatnak a fejhallgatótípusok között, mert ők másképp válogatnak, de ez a mondandónk kapcsán most minket nem érdekel, csak a zenehallgatási szempontok érdekelnek. A fejhallgatóválasztási szokásokat tekintve az előzőekkel valamelyest szembenállhat azok köre, akik alapvetően hangdobozos rendszeren hallgatnak otthon zenét, és csak kényszerből használnak adott esetben fej- és fülhallgatót. Ezen hangdobozos hifisták esetleg megpróbálnak azon gondolkodni, hogy hogyan lehetne a fejhallgatók "játékszerségét" kiiktatni, és a fejhallgatók hangzási tónusát hasonlatossá tenni a hangdobozokéhoz, és ezzel együtt az élőzene tónusához is hasonlatossá. A sajnálatos tény azonban az, hogy ezt csak olyan módszerrel lehet megtenni, amit a fejhallgatóközpontú zenehallgatók csalásként érzékelnek. Ez az úgynevezett mélykiemelős, sokak szerint "basshead" fejhallgatók világa. És most dramaturgailag visszautalok arra, hogy korábban a fejhallgatók mérését, mérhetőségét eléggé virtuális, azazhogy kevéssé komolyan vehető dolognak értékeltem, e témában pedig éppen a frekvenciamenetükre utaltam, mert hiszen torzítást, lecsengési időt... elég korrektül lehet fejhallgatón is mérni, a fejhallgatók frekvenciamenete azonban virtuális dolog, két okból is. Az egyik ok, hogy a fül membránjához való közelség okán például 30 hertzesnek érzékelünk olyan hangfrekvenciát, amely valójában sok kilohertzes, és ezt a virtualitást a mérésben is így, az "akusztikai csalódás" értelmében jelenítjük meg. A másik ok, hogy a fejhallgatók valós frekvenciamenete közel sem olyan "lineáris-szerű", mint amilyenre adaptálják-kompenzálják a mérőmérnökök az akusztikai tapasztalatok-elméletek alapján, ugyanis, amíg egy hangdoboz lineáris-szerűnek ábrázolt frekvenciamenete valóban olyan lineáris-szerű, addig a fejhallgatók - és különösen az agybadugós fülhallgatók - lineárisszerűnek ábrázolt.frekvenciamenete jellemzően két nagy hegyből és két nagy völgyből áll a "valóságban" - mármint ha a 20-20000Hz sávot nézzük. Mindezzel oda akarok kilyukadni, hogy a fejhallgatók linearitása óhatatlanul egy közmegegyezés tárgya. Úgy alakult a történelemben a közmegegyezés, hogy a lineáris frekvenciamenetűnek közmegegyezett fejhallgatók jellemző hangzási tónusa alapvetően "játékszerű", azaz alapvetően eltér a lineáris hangdobozok jellemző hangzási tónusától, ellenben a lineáris hangdobozok hangzási tónusára hasonlító tónusú fejhallgatók frekvenciamenete mélykiemeltnek minősíttetik, megjegyzem okkal, mert valóban az.
Tehát ennek fényében a D1100-ról az én meglátásom. A D1100 a 200 dolláros ársávot tekintve kifejezetten a technológiailag élvonalbeli fejhallgatók közé tartozik, kifejezetten magasra képes felmenni a frekvenciasávban az 50mm-es hangszórómembránja ellenére, olyan részleteket és finomságokat képes megjeleníteni a zene szövetéből, amire a kategóriatársai többsége nem képes, elég szép hangszínei vannak, mármint ha az ember jó forráskészülékről és jó hangfelvétellel használja, ellenkező esetben ugyanis tud kissé sprőd is lenni, összességében tehát eléggé "audiofilorientáltságú" fejhallgató, értékes hanggal, értékes driverrel és házzal. Mindezzel szemben azon fejhallgatók körébe tartozik, amelyek alkalmazzák a fentebb említett mélykiemeléses csalást avégett, hogy a tónusuk hasonlítson valamelyest a hangdobozok és az élőzene tónusához, erejéhez, testéhez. Ez a csalás (és főleg annak mértéke) az itteni hangadó szakértő fórumtársak többsége számára ördögtől való, érthető okokból, a maguk szempontjából igazuk van, én azonban, aki hangdobozhallgató hifista vagyok, szoktam velük vitatkozni, hogy ez nem eleve ördögtől való, hanem egy lehetséges út valami hiányának a kompenzálására. Kényszerpálya. Én kultúrsznob audiofil "hangdobozhifistaként" a lineáris frekvenciamenetű hangdobozokat választom, kerülök bármiféle mesterséges mélykiemelést. A fejhallgatókkal szemben e kérdésben azonban ambivalens vagyok, s miközben ha választani kell, már csak audiofil sznobságból is elvileg a lineárisnak nevezett fejhallgatót választom (mondjuk az AKG K551-et a Denon D1100 ellenében), mégis, a mélykiemeltnek nevezett fejhalgatót hallgatom kevesebb kínlódással, merthogy az valamit érzékeltetni (illúziót kelteni) tud(hat) az eredeti zene testéből, méretéből. A test és a méret a zenének elengedhetetlen eleme, ez a fejhallgatók tragédiája. Ergo, igaza van (van igaza) azoknak, akik eleve elparentálják a Denon D1100-et, merthogy annak a "végletekig kiemelt" mélytartománya fárasztóan ráül mindenre a felsőbb frekvenciasávokban, nekem meg igazam van akkor, ha azt mondom, hogy ilyen a valóság, félre a struccpolitikával. Szerintem tehát a D1100 az "eredeti listaárán", azaz a nettó 200 dolláros, bruttó 50ezer forintos ársávban nagyon jó fejhallgató, a markáns hibáival együtt is kifejezetten jó vétel, 20ezer forintért pedig vegyed-vigyed, amíg lehet. Láthatod, hogy az itteni többség ezzel nem igazán ért egyet, adott okok miatt. Én erősen gondolkodom azon, hogy nekem is ki kéne próbálni, hogy valóban működik-e ez a 20ezres vásárlás abban a webáruházban, pedig távolt állt tőlem mostanában a fejhallgatóvásárlási szándék.

Azért írtam ilyen látszólag hosszan, mert úgy sejtem, hogy te érdeklődéssel olvasod, és hasznosítod. (A problematika mibenlétéhez képest nagyon is tömör voltam!)

(#26780) realmadrid92 "Egyébként ha jól értelmeztem kammerer válaszát,..." Lásd fentebb, én is "értelmeztem a válaszomat". :)

(#26787) >Deego.. válasza contaxg (#26785) üzenetére


>Deego..
senior tag

Csupán ez miatt kérdezném, jobb szeretném ha spirál kábelel ês bőrondel jönne.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26788) Bodz válasza realmadrid92 (#26769) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg, ha szükséged van arra a mélytöbbletre, amit nyújt.

(#26789) #71562240 válasza #71562240 (#26786) üzenetére


#71562240
törölt tag

A világ bonyolultságának illusztrálásaként hozzáteszem, hogy éppen ma rendeltem meg egy fülhallgatót, balaneced armature technológiájút, méghozzá olyat, ami egyarmatúrás. Akik értenek hozzá, jól tudják, hogy az ilyennek mennyire olyan a karaktere, amit még az említett "linearizáló fejhallgatózók" is mélyhiányosnak szoktak mondani.

(#26790) szentkuti11 válasza #71562240 (#26789) üzenetére


szentkuti11
addikt

Milyen típusút pontosan?

(#26791) contaxg válasza >Deego.. (#26787) üzenetére


contaxg
veterán

Egyenes kábel és bőrönd az új irány. Ha valahol régebbi készletet találsz akkor még elcsíphetsz spirál kábeleset

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26792) #71562240 válasza szentkuti11 (#26790) üzenetére


#71562240
törölt tag

A topikban tárgyalt Sony XBA-k közül az 1-est. (1iP) A 3-as mellett döntöttem volna, de az elfogyott addigra a "Mikulás-üzletben", amikorra módomban állt megrendelni. De még lehet belőle 3-as Amazonról, ha jól megbarátkozom az 1-essel.

(#26793) PuMbA válasza .DLL (#26764) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz :K Majd meghallgatom, de a DAC kérdést sem vetem el, mert a Shure közepéhez odanőttem, nem tudom, hogy milyen a Takstaré :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26794) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Fejhallgatót szeretnék venni, ami nekem fontos lenne, hogy
- utazáshoz használnám főleg,
- mindenképpen jó lenne, ha adnak hozzá valamilyen tokot, hogy ha csak bedobom táskába, megvédje, illetve, ha összecsukható, az sem hátrány,
- olyat szeretnék, aminek csak az egyik oldalán van vezeték (nem tudom, mi a hivatalos neve),
- külföldi beszerzés sem gond,
- egy iPod classicom van hozzá, és elég bot fülem,
- illetve, ha cserélhető lenne a kábele, annak is örülnék, vagy valami megoldásnak, mert néha elég sok, és kényelmetlen az a kábelmennyiség, amivel a fülhallgatókat ellátják,
- 50k-nál többet nem szívesen szánnék rá.

Előre is köszönöm a segítséget!

Do You Dream?

(#26795) krichd1 válasza #71562240 (#26786) üzenetére


krichd1
addikt

Takstar Pro80 hiányosságát jól mutatja az a grafikon, hangszerhangok tónusát is elég csúnyán torzítja. Pár napja meghallgattam kíváncsiságból, nem az én fülemnek való.
Szerintem jobb, kiegyensúlyozottabb, zeneibb hangú fejhallgató az Creative Aurvana Live!, mint a Denon D1100.

NAD VISO HP50 második meghallgatás után is tetszik, bár lehetne kicsit olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26796) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok.

Fejhalgató vásárlás előtt állok én is. Most szereztem be egy Prestigio Multipad Qwantum (vagy Quantum nem tudom :) ) Tabletet és ehhez szeretnék fejhalgatót.

Keret: 5-15k
Felhasználás: Zene, Játék, Film ebben a sorrrendben
Hogy hol fogja a fejemet nem lényeg.

Fontos, hogy jó zajelnyomó/szürű képessége legyen mert tömegközlekedésen szeretném használni.

Otthon már van egy Beyerdynamic Dt 235-öm, de erre a célra véleményem szerint nem alkalmas, mert nem túl jól szigetelt.

(#26797) krichd1 válasza TheMarci (#26794) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, szerintem Shure SRH840, vagy esetleg műbőr párnás Beyerdynamic DT770 Pro 32ohm.

(#26796) MeszarosG: Szia, szerintem Digitech Pro Monitor (tompa hangú jó erősítő nélkül, de jól szigetel), vagy a fentebb tárgyalt Creative Aurvana Live! (picit túllóg a kereteden, de megéri a pluszt, a zajszigetelés mértékére már nem emlékszem).

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26798) TheMarci válasza krichd1 (#26797) üzenetére


TheMarci
addikt

Első látásra jónak tűnnek, köszönöm! :R

Do You Dream?

(#26799) krichd1 válasza TheMarci (#26798) üzenetére


krichd1
addikt

Hallgasd is meg ezeket, eléggé eltérő hangjuk van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26800) PofaJenö válasza TheMarci (#26798) üzenetére


PofaJenö
senior tag

+1 a 840-nek 50k -ért már van. és minden van amit leírtál ,csak kicsit nehéz van benne anyag rendesen. ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.