Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Helbika20 válasza Dave™ (#26400) üzenetére


Helbika20
tag

Hmm.. Rossz számmal párosítva.. (ne kötekedésnek, hanem kérésnek értelmezd) Te milyen zenét ajánlasz fejhallgatópróbához? (akár konkrétan, megnevezve is) Bár a kérdést neked címeztem, akárki válaszolhat rá! :D

(#26402) #25954560 válasza fattyu (#26396) üzenetére


#25954560
törölt tag

ahogy .DLL is irta, eleg jo hatekonysaggal tud mukodni a zajszures, hallottam mar bent aktiv zajszuros fulest. de jah, bizom a fejparnakban en is :)

.DLL:
A Takstar-t csak rendelni tudom neten, nem talaltam egyelore hallgatozasi lehetoseget. viszont elmeletileg $80 koruli aron lehet szerezni, lehet megreszkirozom.

lezso6:
fura dolog ez a basszus. ha vivaldit vagy incognitot hallgatok flac-ban, nem hianyozik a melykiemeles. amikor meg sub bass monstert, akkor meg szeretem ha kicsit tol rajta a fules. szoval ugyanarrol a forrasrol ugyanazt a zenet neha masik fulessel jobban elvezem :) viszont talan kicsit farasztobb is, ugyanigy szoktam jarni, ha nagyon uvoltetem.

Dave:
ne is mondd. van par zenem, amit meg valaha kaptam 128-as mp3-ban es barmennyire is szeretnem, nagyon bantja a fulemet. foleg hatalmas a kontraszt, ha audio cd-rol vagy flac-rol valtok. ha reggel ezzel kezdek, akkor kevesbe zavar, de igy sem tul jo.

(#26403) vodkaboy22 válasza #25954560 (#26402) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Takstar-ban talán itt tudnak segíteni: www.nomono.hu ;)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26404) #25954560 válasza vodkaboy22 (#26403) üzenetére


#25954560
törölt tag

valami kicsit kozelebbi kene :D

(#26405) vodkaboy22 válasza #25954560 (#26404) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Postán szinte bárki bármit elküld... Cikknek meg olvasni: Takstar Pro 80 egyenesen a blog-omból

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26406) Bodz válasza vodkaboy22 (#26405) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olcsóbb lesz az &rew kollegának Amazonról. :) San Jose tényleg kicsit messze van.

(#26400) Dave™: Nálam se volt gond a magasakkal.

(#26393) &rew: Az eddig javasoltakon kívül A900X, amit esetleg hallgass még meg.

[ Szerkesztve ]

(#26407) #71562240


#71562240
törölt tag

Ugyebár többen mondják, hogy a K550 és K551 "csak" a kábelben különbözik, ergo nem lehet köztük különösebb különbség, én pedig elmondtam néha, hogy elég nagy különbség van köztük, ami logikus is, hiszen a kábel is "fődarab", a K551 sokkal definiáltabb, fényesebb, egyúttal kellemesebb hangú. Most mutatok rá példát, hogy hogyan tud az ilyesmi működni. A példát a Goldenears méréseiből és meghallgatásos értékeléséből veszem, ez rávilágít arra is, hogy a mérések többsége mennyire kevéssé képes képet adni a hangminőségről, hangminőségbeli különbségekről.

Nézzük meg, a két típusnak gyakorlatilag azonos a frekvenciamenete:


Most nem linkelem be, de gyakorlatilag teljesen azonosak a burst válaszaik, a fázismenetük, aprócska különbség mutatkozik az impedanciamenetben a magassáv egy rövid szakaszában.
Jelentősebb különbség mutatkozik a lecsengési spektrumban (vízesés diagram), a K550 bizonyos "lényegi" frekvenciaintervallumokban jóval kontrollálatlanabb, a K551 pedig megfogottabb, ez sejthetően előrejelzi, hogy a hangban is letisztultabb, pontosabb, gyorsabb a K551:


Ha megnézzük a szerkesztők meghallgatásos értékelését, láthatjuk, hogy bizonyos tulajdonságok szinte azonossága mellett, más tulajdonságok terén micsoda drasztikus különbség tud lenni a kábel miatt, lásd hangkép lágysága, megfogottsága, basszus tömörsége:


A K550/551 nagyon eltérő hangú fejhallgatók, logikusan köszenhetően a kábelek különbözőségének.
Minden hifi készülék hangszer, a kábel is hifi készülék, a kábel is hangszer.

[ Szerkesztve ]

(#26408) #25954560 válasza Bodz (#26406) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi, felvettem a listara. erdekes osszehasonlitasokat talaltam a k550-nel. nem szabad tul sok rivjut elolvasni :) el kell menni meghallgatni inkabb.

(#26409) #16820480


#16820480
törölt tag

Nos, végül AKG K545 lett belőle.

Eddig még csak olyan 20+ óra van benne, így ennek függvényében írok róla.

A kényelme elég jó, kicsit nehezebb az MDR-1R-nél, viszont masszívabb is jóval, a majdnem laposra beforduló fejpárnák és a pánt csatlakozása fém, és amúgy is elég minőségi anyagokból van. Az átmérőja nekem pont kényelmes, belefér könnyedén a fülem, nem szorít és nem is nyom a párna, bár a bőr alá kicsit bemelgszik azért a fülem. A mérete miatt szerintem könnyebb a helyes illeszkedést megtalálni, bár azt tapasztaltam, hogy amikor a fejem búbján támaszkodik meg a pánt, akkor a leginkább telt a hangzás, legtöbb a mély, és ha előre vagy hátra fordítom kicsit, akkor az alsó tartomány vékonyabb lesz. Egyedül ami kicsit problémás lehet, hogy a pánt nyomja kicsit a fejem tetejét, de lehet, hogy ez inkább attól van, hogy nem vagyok fejesekhez szokva.

A hangja eléggé más, mint a többi AKG, amit hallottam. Egész testes mélyek vannak, nem puffog, inkáb dorombol, meglepően meleg hangú fejes, bár a közép és magas tartományban van azért olyan, ami a K550-re emlékeztet, nem hiányzik a közép és magas sem, de egyértelműen a mély van kicsit megtolva. A tere kisebb az 550-nél, sokkal közvetlenebb hangú, nem olyan tág és távoli. Leginkább egy kis kamaraszínpadra hasonlít az egész, ahol az első pár sorból hallgatjuk az előadást, illetve olyan hatása van, mint egy nagyon jól és precízen hangosított koncert, ahol kb csak a közönség zaja hiányzik. Leginkább akusztikus zenével (The Rosenberg Trio például) venni észre ezt, hogy pontosan olyan, mint amikor a hangszereket kicsit elektronikusan erősítik, és a hangfalakon kicsit több és melegebb mély jön át, mint ami a természetes, erősítetlen zenénél.

Összességében tetszik a hangja, bár lehet, hogy hosszabb távon kicsit fárasztó lesz ennyi mélyet hallgatni, de amúgy kellemes, amire vettem, arra tökéletes, nem enged ki hangot, befelé is keveset, illetve nagyon szépen szól az AK100-ról.

(#26410) Dave™ válasza Helbika20 (#26401) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ajánlani olyat, amit egyébként is hallgatsz majd. Ha több stílust hallgatsz, akkor mindegyikből szemezgess. Hogy én mivel éreztem karcosnak már meg nem mondom, az elején volt és tabletről. Talán valami Nighthawks szám volt, azok egyébként is hajlamosak rá.

(#26411) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Gotham GAC-3 kábelt hol kapok hosszabbítókábelnek? :)
Kipróbálnám, lehet elég lenne a K551-hez.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#26412) matyi94 válasza HornedReaper (#26411) üzenetére


matyi94
senior tag

gotham.hu Itt Neutrik csatit is tudsz venni.

Legyen szép napod!

(#26413) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok! Headset- et szeretnék venni pc-hez de valami jobbat hogy azért a füles része is jól szóljon és a mikrofonja is tiszta legyen, ne recsegjen, zúgjon stb. ki tudna ajánlani valami jót? használtban gondolkozok olyan 20-25K környékén

(#26414) zsocy válasza Rruuer (#26413) üzenetére


zsocy
őstag

Szia,

Először a topikösszefoglalót ajánlanám, utána fáradj át a megfelelő topikba

Ha meggyőzhető vagy a minőségről és a külső mikrofonról, akkor itt is fogsz sok ajánlatot kapni.

Én pl a Superlux HD681 EVO-t ajánlanám, jól szól, és bőven a kereten belül van.
Hasonló jókat mondanak a Takstar PRo80-ról és az Invotone HD2000-ről, vagy ha jó a fejedre akkor az AKG k551 is egy jó fejes.

[ Szerkesztve ]

(#26415) #16820480 válasza zsocy (#26414) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az 551 az pont mikrofonos fejes, csak legfeljebb géphez kell átalakító, hogy szétszedje két jackre.

(#26416) Rruuer válasza zsocy (#26414) üzenetére


Rruuer
senior tag

köszi, benéztem a topicot kicsit :D

(#26417) zsocy válasza #16820480 (#26415) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem Ő nem arra a fajta mikrofonra gondolt, de ha igen, akkor az 551-et méginkább ajánlanám.

(#26418) #16820480 válasza zsocy (#26417) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hanem ilyen call-centeres előrelógóra? Szerintem ha már muszáj, akkor inkább ilyen mikrofont érdemes. Ezt lehet használni több eszközzel is, akár telefonnal is.

(#26419) gelbelex válasza PofaJenö (#26272) üzenetére


gelbelex
őstag

És a hangja milyen ennek a Maxell Metallics-nak, mondjuk a Retro DJ-hez képest?
:R

(#26420) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondoltam szólok: itt Veszprémben most 4600Ft a Maxell Retro DJ az Intersparban, szóval elég jó áron van, máshol 5500 körül láttam csak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26421) .DLL válasza gelbelex (#26419) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem kicsit tompább, magasban nem olyan csilingelő, "tömöttebb" a hangja, de nem ő a rossz, hanem inkább a Retro DJ emelkedik ki az ócsó zártak sorából. Más karakter, van akinek sehogy sem jön be a DJ hangja, így nem jelenthető ki az a jobb, néha túl sok a magas, néha mélytúlsúlyos, érzékeny az illeszkedésre, stb.
Egyébként a Metallics-on az csak egy fém fedő, sajna nem az egész kamra van fémből.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26422) #71562240 válasza gelbelex (#26419) üzenetére


#71562240
törölt tag

Idézek magamtól: a Metallicsnak kellemesen sötétebb tónusa, szebb a hangszíne, nagyobb az ereje. Hozzáteszem, hogy lágyabb is, életszerűbb is.

(#26423) szentkuti11 válasza lezso6 (#26420) üzenetére


szentkuti11
addikt

Budapesten is 4600 Ft az Intersparokban, ahol még van.

(#26424) lezso6 válasza szentkuti11 (#26423) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja már itt is csak 1-2 darab van. Jelenleg már mindkét lakótársam Retro DJ-t használ, 3k-s ATD illetve tizenezres Sennheiser HD 202 után hatalmas előrelépés. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26425) PofaJenö válasza gelbelex (#26419) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
én X3-al próbáltam(flac) és mélyben tényleg sok ,elnyomja a közepet ,és a magas is csak akkor van ha olyan a zene :DDD ,de nagyon kényelmes puha bőr szerű anyaga van .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#26426) Bodz válasza #25954560 (#26408) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tényleg nem, mert megárt. :)

Ez jó ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#26427) Kulbi válasza Bodz (#26426) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Azt hiszem ezt már megvettem:) csak az AVX-en, sorry. Nem tudtam ellenállni az árnak.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#26428) Bodz válasza Kulbi (#26427) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó vétel volt. Tetszik amúgy? :)

(#26429) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Még úton van a p2, most még nincs mivel rendesen hajtani, de már most is úgy érzem, hogy ezért az árért ajándék (8e :))).
Meglepően jól szól Hongmi telefonról, pl.a Jazz at the pawnshop flac.

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#26430) gelbelex válasza #71562240 (#26422) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm a választ, DLL-nek is.

Sötétebbként kevésbé jönne be nekem, mint a Retro DJ. :N

(#26431) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Már meglepődtem hogy a fülesről van szó :DDD [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#26432) jippa


jippa
aktív tag

majdnem olyan szép, mint egy bítsz :)

érdekességképpen, ezeket az infokat szedtem róla össze az orthodynamic roundup-ról:
- PMB gyártmányú 55mm-es ortho driver, 90 lyuk 5 körben, a mágneskorongokat perforált acéllemezek közé szorították (elvileg a mágneses tér erősebb így): Link

- és így néz ki a a diaphragm: Link

jippa

(#26433) vodkaboy22 válasza jippa (#26432) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon baba!
Nem csak elvileg hanem erősebb is. (Lágymágneses anyag a vas így a külső szórt fluxust csökkenti és koncentrálja a primer fluxust.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26434) jippa válasza vodkaboy22 (#26433) üzenetére


jippa
aktív tag

ezt nem tudtam

őszintén, nem nagyon hittem el, mikor olvastam

(#26435) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Sziasztok!
Egy beats by dre fülest szeretnék venni. Hogyan tudom megkülönböztetni az eredetit a hamistól?

PS4: KingKress

(#26436) vodkaboy22 válasza KingKress79 (#26435) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Onnnan hogy ha jót akarsz venni egyiket se veszed meg hanem veszel egy olyat amit fejhallgatónak is lehet használni :DD
Várjál segítek is pl: Beyerdynamic, Sennheiser, AKG, Audize, Shure, Audio-Technica, Pioneer :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26437) KingKress79 válasza vodkaboy22 (#26436) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Igazából túlzás, hogy ''venni szeretnék''. :) Csak az érdekel hogyan tudom megkülönböztetni az eredetit a hamistól. Szóval erre várnék inkább tanácsokat. :)

PS4: KingKress

(#26438) contaxg válasza KingKress79 (#26437) üzenetére


contaxg
veterán

A számlát ki állította ki?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26439) KingKress79 válasza contaxg (#26438) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Még nem beszéltem az eladóval. De köszönöm ez jó ötlet, számla. garancia jegy ellenőrzése. :)

PS4: KingKress

(#26440) Ati1979 válasza jippa (#26432) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

Gratula, ez nagyon szép! :)

(#26441) Bobrooney válasza KingKress79 (#26439) üzenetére


Bobrooney
senior tag

(#26442) jippa válasza Ati1979 (#26440) üzenetére


jippa
aktív tag

annak kell gratulálni, aki megtervezte és utána legyártotta

tényleg szép :K

(#26443) DNDN.


DNDN.
csendes tag

Sziasztok! Otthonra kéne egy fejhallgató, elektronikus zenéhez, zeneszerkesztéshez (FL Studio/Ableton). 10-15 ezer forint körül szánnék rá maximum, mikrofon nélkülit szeretnék és vezetékeset, a többi feltétel pedig nem fontos. Integrált hangkártyáról hallgatnám sajnos... Ami az ajánlott listáról szimpatikus az a Superlux HD661 illetve amit még dicsérnek az a beyerdynamic dt 235 és a Noontec Zoro, bár az utóbbi egy kicsit drágább a keretemnél, de ha tényleg olyan tökéletes hangzása van, mint ahogy azt mondják, lehet megérné. Esetleg van-e valakinek a Noontec-el tapasztalata? Sony MDR-XB600 is tetszik, főleg az erőteljes a mélyei miatt, de ott elég megosztók a vélemények. Elsőre ezek a fejesek amiket én kinéztem, de bármilyen tippet szívesen fogadok. :)

(#26444) vodkaboy22 válasza DNDN. (#26443) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Inkább a Superlux HD660, ha már superlux, de egy takstar pro 80 talán jobb választás lehet. :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26445) Ati1979 válasza jippa (#26442) üzenetére


Ati1979
veterán

Valóban! :K

(#26446) Tonyo


Tonyo
őstag

Ma megjött a DL System HP800 Pro fülesem. Hát tényleg nagyon kellemes darab. Kényelmes, még bejáratlanul se fáraszt...
Egy füleserősítőről még többet mutat meg magából, ennek ellenére telefonról és laptopról is vállalható!

Köszi a tippet!;)

(#26447) .DLL válasza DNDN. (#26443) üzenetére


.DLL
veterán

Ahogy a hozzászólásodból kiveszem még egyiket sem hallgattad meg saját forrással... pedig az fontos!

XB600 semmiképpen, dizájn fejes az is, max azért nincs annyira leszólva mint más színes műanyag divatmárkák, mert nem 80e Ft-ba kerül. De attól még vállalom, hogy sz@r, s mint ilyen nem kéne megvenni...
Helyette tudom ajánlani a Pioneer SE-MJ721-et, ami mindent jobban csinál, mint az XB600, és olcsób is egy kicsivel.

Ez ez a kör, még nagyon basshead vonal.

A Beyer DT235 egy szép, kiegyensúlyozott hangú fejes, nem a dizájnnal hódít, hanem a hangjával. Ezt amiatt kell felpróbálni, hogy biztosan kényelmes lesz-e neked.

De ha csak otthonra kell, akkor akár nyitottat vagy félnyitottat is vehetnél, pl. Superlus 681 EVO, ez elég jól megfelelne a céljaidnak.

Néhol akciósan 8k-ért kapni az AKG K511-et is, az is jó vétel.

Ha pedig a max ár felé mozgunk akkor ott az Audio-Technica M20X. ;)

(P.H.)

(#26448) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok az mitől lehet, hogy ha PC-ről hallgatok zenét, és megállítom vagy beletekerek, akkor egy lökés éri a dobhártyáimat (máshogy nem tudom megfogalmazni)? :S

(#26449) #25954560 válasza Bobrooney (#26448) üzenetére


#25954560
törölt tag

masik lejatszoval is?

(#26450) Bobrooney válasza #25954560 (#26449) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.