Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#16100) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem értem ezt a fennakadást ha lenne rá pénzem én is ilyet vennék ok ha lenne rá pénzem nem járnék olyan környezetbe ahol féltenem kellene.
És nagy élvezettel használnám kocsiban (még a merciben is szar hifi van...) munkahelyen és utazásközben vagy tengerparton síelés alatt stb stb...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16102) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#16101) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem értem ezt az egészet. :N

Tök jó dolog ez és élvezettel használom. Amúgy te is hallottad összekötve a csöves erősítőkkel. (azt hiszem a donpe-ével is) Szerintem elég vállalható hangminőséget nyújtott. Otthonra is simán megfelelő.

Egyszerűen ez kb. olyan, hogy minek vesz valaki drága kocsit ha az olcsó is megy.
Kinek mire van igénye...

[ Szerkesztve ]

(#16103) spiritex válasza Ati1979 (#16100) üzenetére


spiritex
veterán

Számomra egyszerűen nincs az a zene, ami megérne ennyit... Persze kinek mi a jó, mi a fontos...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16104) Ati1979 válasza spiritex (#16103) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van.
Ez egy rétegtermék. Én sem vennék pl. videokártyát negyed milliáért. Mivel nem játszom, filmézéshez meg fölösleges.

Srácok szerintem először próbáljátok már ki, és utána mondjatok róla véleményt. :))
1 lehetőséget szerintem megérdemel ez a lejátszó. ;)

(#16105) schawo válasza Ati1979 (#16104) üzenetére


schawo
titán

Mindenképpen a legjobb hordozható lejátszó, amit valaha halottam. És ebben a minőségében gyakorlatilag pénzben nem fejezhető ki az értéke. Szóval ha éppen egy milla lenne az ára, akkor sem lehetne azt mondani rá, hogy nem jó ár-érték arányú, hiszen nincs mihez hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16106) fi:zi'k válasza schawo (#16105) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az egymillát' leszámítva egyetértek. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16107) TheZukker válasza fi:zi'k (#16106) üzenetére


TheZukker
tag

Hova lett a bagoly? :Y :))

(#16108) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Utcára ez ? [link] ;]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16109) adammkaa


adammkaa
senior tag

Hát ez csodálatos, végre kezdtem barátkozni a DT770 Editionnal, erre jön a privát hogy megvennék.. Nem tudom mit csináljak. :P Csak nem tudom hogy valósan tudatosult bennem hogy ez jó nekem , vagy csak azt akarom.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#16110) vzsryl válasza fattyu (#16098) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az eddigi hozzászólásaimat elolvastad, értelmezted?

Buszon ülve hallgattam a Denon AH-D1100 kb. 2 hónapon keresztül, pedig van akinek elég egy 2k-s füles is, sőt itt Tolna megyében nem láttam még 5k-nál drágább fejest vagy fülest egyetlen egy emberen sem. Én meg ebben a környezetben egy ~50k-s fejessel nyomultam...

Irodai munkára is írtam, hogy inkább valami olcsóbb láncot érdemesebbnek tartanék, hisz ott sem kell mozgatni. :)

"Kicsit elfogadóbban mások iránt, és kevésbé megmondóemberként."

Elfogadok mindenkit, és a dolgaikat is, sőt szeretek olvasni D7000-ről, Stax-okról, K1000-ről, T1-ről, HD800-ról stb., és amióta rákaptam a dolgok ízére, azóta van egyfajta felfogásom. Elvagyok a lejtőn elindulással, de úgy érzem, hogy rendesen, nyugodtan hifizni nem lehet sok helyen, sőt szerintem csak akkor lehet igazán, ha más abszolút nem vonhatja el a figyelmem. Vannak helyek ahol lehet még zenét hallgatni, de felesleges oda a csúcs.
Most úgy beszóltál, mintha itt csinálnám mindig a fesztivált, és elküldeném a high-end tulajokat a pics@ba. :F

(#16100) Ati1979: Nem vagyok nyelvtannáci, de az "egyenlőre - egyelőre" keverés mindig kizökkent a kerékvágásból. :)

"Nyilván tudtam volna ezt a pénzt másfele is költeni.
Inkább azon, hogy ilyet szerettem volna.
"

Ezzel kellett volna kezdeni. Azért vetted, mert vágytál rá szinte bármi áron. Ez a legjobb hordozható, ezért ez kellett neked. Nincs ezzel semmi baj, sőt biztos kurv@ jó érzés lehet a legjobbat használni valamiben. De ebben az esetben ne magyarázd meg, hogy neked erre feltétlenül szükséged van, sőt senki se magyarázza ezt itt nekem, ne nézzük egymást hülyének. Ha lenne rá keretem, lehet én is megvenném, de nem azért, mert ez elégíti ki legjobban az igényeimet, hanem azért, mert a legjobb egy bizonyos dologban, és kell, leszarok mindenkit. :)

(#16108) PofaJenö: Középiskolásoknak bolondballagásra. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16111) schawo válasza vzsryl (#16110) üzenetére


schawo
titán

Vonaton nagyon jó zenét hallgatni. Nézed az elsuhanó tájat, közben szól mondjuk egy Rachmaninoff zongoraverseny, ez nagyon extra élmény, amit otthon még a legjobb hifi sem utánozhat. De egy felső kategóriás autó sem versenyezhet zajban és hangminőségben egy jobb zárttal, nem beszélve arról, hogy vezetés mellett nem lehet a tájat bámulni és élvezni a zenét.

Persze csak ha a vonat nem egy ezeréves roncs, hanem mondjuk egy Stadler.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16112) vzsryl válasza schawo (#16111) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jól van, igazatok van, csak menjetek már a .... :DDD

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16113) adammkaa válasza vzsryl (#16112) üzenetére


adammkaa
senior tag

Szerintem nem azért vette elsősorban hogy felvágjon vele, írta is hogy meg sem ismerik azt a lejátszót.(Ami érthető is mert egy szűk réteg fogja egyébként is) Ha nem néztem volna róla képet, és fejestalin meglátom lehet kinevetem hogy az mi :C Mert nincs tapasztalatom vele.

Nexus 5 Black

(#16114) schawo válasza schawo (#16111) üzenetére


schawo
titán

Szóval én azért tudnám hasznosítani azt az AK-t. Még a végén rábeszélem magam.:D

Minél többet írok róla, annál jobban tetszik. Főleg, hogy nem vagyok maradéktalanul elégedett a Mytekkel. Összességében az Apogeeval elégedettebb voltam. Sok szempontból a Mytek jobb, de az Apogee hallgathatóbb volt. És az AK hangja az Apogeera emlékeztetett, nagyon hasonlónak éreztem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16115) Bodz válasza schawo (#16111) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aztán felébredsz, és se tárcád, se 360k-s lejátszód...

(#16116) vzsryl válasza adammkaa (#16113) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ki beszélt felvágásról? Relax. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16117) schawo válasza Bodz (#16115) üzenetére


schawo
titán

Hát, igen. De még csak ki se kell, hogy raboljanak. Elég egy elbambulás, későn veszem észre, hogy le kell szállnom, a kütyü meg utazik tovább. Nem egy objektívet vesztettem már el így.:O Jó nekem az az SGS, szeretem a hangját.

Az Apogeet meg lehet, hogy hazaköltöztetem. Legalább tesztelni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16118) Ati1979 válasza schawo (#16105) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen nagyjából ez a helyzet. :K

Van még egy-két konkurens termék, ezek talán jobban is szólnak, de azok nem férnek el a zsebemben. Inkább a kényelmetlenül hordozható kategóriához tartoznak, mint pl. colorfly c4.

(#16110) vzsryl

Sorry a helyesírási hibák miatt. :B Jobban oda fogok figyelni a jövőben erre.

Itt nem azon van a hangsúly, hogy feltétlenül szükségem van pont erre, vagy erre a kategóriára. Igazából az első számú kiszemeltem egy másik lejátszó volt, csak adódott egy lehetőség, hogy ezt kedvezményes áron megvehessem.

Igazából mérlegelnem kellett. Vagy építek egy asztali rendszert amit kizárólag helyhez kötötten tudok használni, vagy veszek valamit amit otthon és utcán is egyaránt használhatok. Vásárlásnál természetesen azzal is tisztában voltam, hogy egy erősítő rákötésével asztali szintű rendszert kapok.

(#16113) adammkaa

Persze hogy nem. Nem is az típus vagyok. Egy 15k-s wave 1-et használok mert nincs jobbra szükségem.
Tényleg fogalmuk sincs az embereknek mi ez is mennyibe kerül. Azt látják, hogy zenét hallgatok róla úgyhogy a funkcióára következtethetnek erről. :)
Azért szerintem azt észrevenném ha valaki felismerné mi ez. Ez még eddig nem történt meg. :)

(#16114) schawo
Szerintem nem járnál rosszul vele. :N Én nagyon nem bántam meg, hogy megvettem...

Ak100 is hamarosan lesz valakinek. :)
A mytek áráért ezt is megkapod. :)

Amúgy szerintem az emberek többségének már elég ez hangminőség otthonra is.

Kár volt az a fránya antalope dac-ot meghallgatni. :) És az még csak a középkategória volt...

(#16119) schawo válasza Ati1979 (#16118) üzenetére


schawo
titán

Az itthoni rendszert azért nem tervezem egy hordozható alapra helyezni. Meg hát a Mytek egy hosszabb távú darab. Még tíz év múlva is az új árának felét megkapom érte, tehát 10 év használatot mindössze 600 euróból bérelek. Míg az AK ebből a szempontból egy feneketlen kút, mert jó eséllyel tíz év múlva már működésképtelen lesz. Sőt a 10 év is elég optimistának tűnik. Ez alapján az AK éves bérleti díja kábé háromszor nagyobb, mint a Myteké. Emiatt mondtam, hogy nekem 100-at érne meg, akkor volna azonos költségen, mint a Mytek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16120) adammkaa válasza Ati1979 (#16118) üzenetére


adammkaa
senior tag

Add el neki na :C :C :C

Nexus 5 Black

(#16121) Ati1979 válasza schawo (#16119) üzenetére


Ati1979
veterán

Végül is ezen az elvi alapon érthető.

Amúgy szerintem ilyen hosszú távra nem nagyon lehet tervezni semmivel. :) Tíz év alatt rengeteg fejlődés lehet még a DAC-ok területén. Meg más területeken is persze...

Én úgy érzem elég (túl) gyorsan haladok le a lejtőn. :D 10 év múlva én már teljesen kész leszek az biztos...

Szerinted nem bír ki ennyit egy ilyen hordozható lejátszó?

Az aksi tropa lesz addigra az biztos. :)

(#16120) adammkaa

Ha hülye lennék. Szerintem ha a kezdbe kerülne egy ilyen te sem adnád el. :)
Nehéz ettől megvállni. Nagy a ragaszkodás. :))

[ Szerkesztve ]

(#16122) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#16118) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És az még csak középkategória volt... Hát nem tudom én szerintem a te kis AK120-ad igaz kicsi de sunyi. (igen olvasók között értelmezésnek amikor azt írom hogy sunyi akkor baromi baromi jót értek)
Nem tudom én ha nem család kisegítésén és egyetemi fing fizetésen érlelődnék már gondolkodás nélkül vettem volna egy kafa lejátszót a colorfly a dizájn miatt is tetszett bár a bőr tokban az ak120 is vonzó volt viszont az tetszett a colorfly-ban hogy spdif be és ki is volt rajta ami nem rossz :)
De tudod mi volt a legjobb a kis ak120-ban? Hogy élvezhető volt a hangja, de tényleg és ez magával hozza azt is hogy bárhol élvezheted! Leülsz a hotelban előveszed a fejhallgatót és elmerülsz mike oldfield csodáiban vagy éppen a repcsin amerika és európa között vagy éppen otthon a kertben a nyugágyon! Na ez az ami a kis AK120-ban bőven megér annyit amennyi!
Igen igaz egy mytek96 + baba kis nightblues jobb hangot ad magából ugyanazon az áron, de! kétlem hogy a myteket cipelni akarod... :R
Nekem csak ez a véleményem! És mivel kezdek a PC-től elmozdulni zenehallgatásban én is efelé orientálódok.
Otthonra egy jó vynil rendszer szép lemezekkel utazásra egy jó DAP ettől függetlenül karácsonyra tervezek DAC upgradet de már nem akarom mytek szintet szerintem egy meleg de élvezhető hangú DACTILUS lesz a hunyó csöves erősítők mellé :)

Schawo mit is mondtam neked a talin? Élvezhető hangzás egy picit mindig fontosabb mint a tökéletes? :)
Ezért is vonz a csöves dolog. Amikor munka alatt 11 óra után csak azt veszem észre hogy az albumot már sokadszor kezdem újra és még mindig élvezem na ez az amit csak a csöves erősítő ad számomra!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16123) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kissé off:

Lehetséges, hogy a foobar hallhatóan jobban szól, mint az AIMP3 (feltételezve lehetőség szerint ugyanazt a beállítást)?
Most telepítettem, mert az aimpban nem találtam sacd .iso plugint. Végigpróbáltam egy csomó zenével és vagy meghülyültem, vagy van valami funkciója amelyet még nem találtam meg és belepiszkál a dolgokba, de ügyesen teszi :N akárhogy is legyen.
Mindenesetre a Love Over Gold SACD-n codálatosz :R (persze a zene mindenhogyan az)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16124) schawo válasza vodkaboy22 (#16122) üzenetére


schawo
titán

Schawo mit is mondtam neked a talin? Élvezhető
hangzás egy picit mindig fontosabb mint a
tökéletes?

Én ezzel már nagyon rég óta tisztában vagyok:K

Egy valami van, ami árnyalni tudja a fenti állítást, ez pedig az transzparencia.

( #16121 ) Ati1979
Nagy csodák nem történnek. Az Apogee is elmúlt már tíz, de állítom, hogy következő tíz évben is még vígan lehet majd hallgatni. Ráadásul ezek a studiós cuccok végtelen egyszerűek, és az örökkévalóságnak készültek. Nem mellesleg az Apogee új ára annó 800 euró volt, ebayen manapság 400 körül jön-megy az a néhány darab, ami eladósorba kerül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16125) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#16122) üzenetére


Ati1979
veterán

A csöves erősítő? "És az még csak középkategória volt"

Igen pont ezt a feelinget, nem értik vagy nem akarják megérteni az emberek. Oké jobb a mytek 192 DSD azonos áron. (kicsit többért) De akkor is. Nincs mindig hangulata leülni az embernek a gép elé és ott ülve zenét hallgatni. Én meg kimegyek a kertbe vagy az utcán leülök egy padra aztán hallgatom.

Igen a colorfly jobban fel van szerelve ilyen szempontból. De a dac része gyengébb viszont.

Utcára kell hozzá egy jó füles. Pl. Westone4r-rel fantasztikus teljesítményt nyújtott. Veszek is hozzá egyet szerintem.
Később meg ha több pénzem lesz akkor meg veszek hozzá valami igazán jót.

Ha meg otthon akarom hallgatni akkor meg lesz hozzá (szerintem neked köszönhetően majd egy jó kis erősítő)

Nekem meg ez az antalope dac nagyon tetszett. Főleg az az új dsd-s változat lenne jó. Csak drága. Nagyon drága.

(#16126) schawo válasza Ati1979 (#16125) üzenetére


schawo
titán

Én tökéletesen értem a feelinget, magam is írtam korábban. De az a fránya ár... Főleg a 3 éve 20k-ért vásárolt SGS-sel összevetve, ami ugyanazt a célt igyekszik megvalósítani, nyilván valamivel kevesebb sikerrel. Bármilyen aspektust nézek, 100k-ért már vinném is. Kár, hogy ilyen drágán adják, szomorú vagyok.:(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16127) Ati1979 válasza schawo (#16126) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen az nem is neked szólt, hogy nem érted a feelinget. :)

Sajnos tényleg magas ez az ár. Eléggé új még ez a kategória különben. A portable rig-ek kiváltására jött létre, és hozza is azoknak szintjét minőségben. (általában)

Szerintem fog még mérséklődni ez az ár, de 100k nem lesz az biztos.
Az azért egy középkategóriás okostelefon ára.
Kicsivel 100k fölött be lehet szerezni, az ak100-at Koreából. De az nem az nem ez a szint szerintem.
De majd meg lehet azt is hallgatni.

(#16128) Ear001 válasza schawo (#16111) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy egy Shinkansen? A Stax első nagy korszakához is egy ilyen gyors vonat, meg a Walkman kellett.

Az első osztály úgy nézett ki, hogy fekete öltönyös, Grand Seikos emberek kipakolták a vonaton a kis hifimotyót, ami állt egy csúcs Walkmanból, akkus tápból a csöves Stax füleserősítőhöz és nyomatták rajta Toscaninit ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#16129) baluka26


baluka26
veterán

Valhalla kábel in da house :D

Első hallásra nyers, de nyitottabb nekem egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16130) donpe válasza Ati1979 (#16127) üzenetére


donpe
aktív tag

Az egész árprobléma számunkra probléma. ;] Ezeket a kütyüket, már elnézést, nem a magyar "csóróknak" tervezik. Egy orosz középvezető a havi 10-12eEUR-s fizetéséből röhögve megveszi, a kislányának vagy fiacskának. Egy Colorfly-t főleg, mert az még csini is. :D

Szóval igen, Magyarországon drága...

(#16108) PofaJenö - Ez a Stax site egy csoda. :DDD Már értem, hogy miért olyan a csomagolása a STAX-nak, amilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#16131) fattyu válasza baluka26 (#16129) üzenetére


fattyu
veterán

be kell járatni... :B

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16132) donpe válasza donpe (#16130) üzenetére


donpe
aktív tag

Egy 4 fős vacsora borral itt=AK120

Így nézve egyáltalán nem drága...

[ Szerkesztve ]

(#16133) RetepNyaraB válasza donpe (#16130) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Semmit sem a magyar csóróknak gyártanak, de azért egy 1000+ eurós zsebkütyüt külfüldön is alaposan megrág az ember, közvetlenül a kolbászos kerítése után; mielőtt beruházna rá. Meg persze el nem árulja a feleségének, mennyibe került ;]

szerk: egyébként az miért kell, hogy két db DAC van az AK120-ban?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16134) Dorien válasza T_Stark (#16085) üzenetére


Dorien
veterán

Az Evo-ban biztosan nem fogsz csalódni, főleg hogy most már plüss párnát is adnak hozzá...
Sokak véleménye szerint a CAL is egy nagyszerű fejes.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16135) schawo válasza RetepNyaraB (#16133) üzenetére


schawo
titán

Gondolom a két dac a két csatornához kell. A dacok belső csatornáit pedig összegzik az adott oldali csatornán. Ez a megszokott megoldás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16136) Ati1979 válasza donpe (#16132) üzenetére


Ati1979
veterán

Megnéztem a menüt. :Y

Már nem is vagyok már annyira éhes! :)

(#16130) donpe
Alig várom hogy elhúzhassak innen. :)

(#16133) RetepNyaraB

Ha 5-6 ezer dollárt keresnél havonta akkor szerintem ki tudnád gazdálkodni...

Dual mono kiszerelésben a van a két DAC. Csatornánként egy. A jobb asztali rendszerekben is megszokott a több DAC.

[ Szerkesztve ]

(#16137) Ear001 válasza donpe (#16132) üzenetére


Ear001
addikt

És mondd, ott nincsenek már másodlagos frisseségű halak? Mert hogy boszorkányok vannak, az nem is kérdés... ;]

(#16138) RetepNyaraB válasza Ati1979 (#16136) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Teljesen off, de egy normális, nem rosszul (félreírtam: elég jól) kereső pár Németországban kb. 5000 euróból gazdálkodik nettó.
Ebből csak a nem rossz lakás (kb 90 nm2) bérlése 1000-1500 euro (várostól függően). Benzin 1,70, buszjegy 2,50-3 euro. Fodrász sima hajvágás 15 alatt haveri áron sincs. Villanyszámla a fent említett pecóra 100+ havonta. Ha van véletlen gyerek, akkor az iskola napközivel (mer ugye dolgoztok :W ) 200+50 a kaja.
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy bár az élet nagyságrendekkel könnyebb és nem azt nézed elég lesz-e rezsire hó végéig a cucc, de ott is elég szűk az a réteg, aki dobálózik a pénzével.
A 6000 dolcsis Amerika olyan p*csa drága, hogy az összes amerikai gőzerővel igyexik az olcsó Európába, ahol aztán tényleg királyok a pénzükkel.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16139) donpe válasza Ear001 (#16137) üzenetére


donpe
aktív tag

A múlt héten szerdán Turbót mediterrán módon, csütörtökön pedig ausztrál Baramundit serpenyőben ettem és tanusíthatom, a halak elsődleges frissességűek. Ezen a szinten ez már garantált.

(#16133) RetepNyaraB - Igen-igen. Az asszony is úgy tudja, hogy a cuccaim nagy része csak kölcsönbe van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16140) margithid válasza RetepNyaraB (#16138) üzenetére


margithid
veterán

Ezt osztom, németben egy ikerház kerül fél millió euróba. Persze jobb világ van ott, ez kétségtelen, de azért, hogy ott legyen egy lakásod, házad ahhoz keményen kell melózni.
Ismerős floridában van kint, azt mondja az nagyon jó most, és olcsó, de a tévhitekkel szemben ott se mindenki iphone-t használ...
Az amerikai is megnézi mire ad ki pénzt, hiába van a számláján több 100 ezer $.

(#16141) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#16138) üzenetére


Ati1979
veterán

Itt meg minimál pénzen élnek az emberek (nagy része) és sokan még a rezsit sem tudják kifizetni....

Szóval ennyi pénz lazán ki lehet gazdálkodni ezekben az országokban.

(#16142) margithid válasza RetepNyaraB (#16138) üzenetére


margithid
veterán

Egyébként az USA nem drága, illetve bizonyos részei azok, pl Los Angeles, New york, de pl Florida nem az.
Olcsó az ingatlan mint a fene, 50000$ (11 millió Forint) egy ilyen ingatlan: [link]
Benzin literje átszámítva 180 Ft-ra jön ki, kaja se drága, 10$ pl egy olyan helyen a kaja ahol anynit eszel amennnyit akarsz és van vagy 100 féle étel.

(#16143) donpe válasza margithid (#16140) üzenetére


donpe
aktív tag

De ott nem is az a cél, hogy házat vegyél. Mo-n EU-hoz képest kimagasló a saját tulajdonú lakóingatlannal rendelkezők aránya. No-ban ez jóval alacsonyabb, sokkal mobilabb népség.

(#16144) Xaels


Xaels
félisten

Within Temptation - Paradise (What About Us?) ft. Tarja - friss ropogós. A két csaj hangja valami eszméletlenül jól kiegészíti egymást. Tiszta libabőr lettem és az új fejessel is minden tiszta.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16145) Ear001 válasza donpe (#16139) üzenetére


Ear001
addikt

Ahhoz képest hogy egy jobb szusi szakács délutánra már bezár, mert akkor már neki nem elég friss a hal... :B

(#16146) fi:zi'k válasza margithid (#16140) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kettővel vagy hárommal? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16147) margithid válasza fi:zi'k (#16146) üzenetére


margithid
veterán

?:)

(#16148) fi:zi'k válasza margithid (#16147) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Osztottad. Gondoltam megkérdezem mennyivel, csak hogy tiszta legyen. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16149) margithid válasza fi:zi'k (#16148) üzenetére


margithid
veterán

:P

(#16150) donpe válasza Ear001 (#16145) üzenetére


donpe
aktív tag

Na jó kérem, ez akkor sem japán. :D De a hal elvileg aznap érkezik a hajnali fogásból ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.