Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) contaxg válasza papeti01 (#16849) üzenetére


contaxg
veterán

Az SRH440 egy ipari fejhallgató, utcára ne venném. Ahhoz, hogy a kényelme fogyasztható legyen, le kellene cserélni a fülpárnákat az SRH840 párnáira.. Utcára a gyári spirál kábel sem a legelőnyösebb, így azt is érdemes cserélni. Ez egy röpke 8eFt-os "upgrade"... Ha nem jönne be a DJ100 átveszem tőled. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#16852) #71562240 válasza #71562240 (#16845) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az "erőteljesítmény" természetesen erősítőteljesítmény akart lenni, valahogy hiba csúszott a gépelésbe.

(#16853) vodkaboy22 válasza dudika10 (#16847) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Csatlakozok hozzád és konkrétan nekem is karnyujtásnyira van a híres nagy zöld fizika könyv meg a társai.
:C

De figyu én nem panaszkodhatok sajna mert jó magam is szebben írok angol szaknyelven mint beszélek magyarul, amit publikációim is bizonyítanak... Még szerencse hogy ami magyar volt ott "csak" társszerző voltam vagy lektoráltak...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16854) #71562240 válasza vodkaboy22 (#16853) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csatlakozás közben azért tudod is, hogy mi történt, és mihez csatlakozol?

(#16855) baluka26 válasza dudika10 (#16847) üzenetére


baluka26
veterán

Eredeti, keménykötés?

Sosem távolodok el tőle 10 méternél távolabb :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16856) Dorien válasza dudika10 (#16847) üzenetére


Dorien
veterán

Kammerer azt is megmagyarázta, hogy két bitre azonos FLAC fájl másképp szól. :)
Inkább ráhagyom...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16857) Ati1979 válasza Dorien (#16856) üzenetére


Ati1979
veterán

Kezdődik! :DDD

(#16858) #71562240 válasza Dorien (#16856) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még egyszer hangsúlyozom: sose írnék szándékosan olyan hülyeséget, hogy "erőteljesítmény" - mellesleg ezt Dudika (és a segédje) is nagyon jól tudja. Mobilról gépeltem, kimaradt a szóból a lényeg. Erősítőteljesítményt akartam írni.
De ezt már ugyebár jeleztem, tehát a dolog utóélete a szociálpszichológia tematikájába tartozik.

(#16859) Ati1979


Ati1979
veterán

Ez mehet az ajánlottak közé? :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#16860) matyi012345 válasza Ati1979 (#16859) üzenetére


matyi012345
őstag

Mehet a nem ajánlottak közé ;]

(#16861) Ati1979 válasza matyi012345 (#16860) üzenetére


Ati1979
veterán

"és került két 3,5 hüvelykes csatlakozó is a házra, amelyekbe mikrofon, vagy további fejhallgató is bedugható. Ennek köszönhetően viszonylag egyszerűen mód nyílik arra, hogy a barátaival is megossza az éppen hallgatott zeneszámait az ember."

Kis hangfal nem mehet rá esetleg? :DDD

Szóval még környezet szennyező is. :) Nem akarok úgy járni mint a passzív dohányosok. :D

Lehet belőle egész láncot is építeni. Egyikbe megy a másik... :)

(#16862) dudika10 válasza #71562240 (#16858) üzenetére


dudika10
veterán

Ne haragudj, neha nem tudom megkulonboztetni az elirast a forradalmi felfedezesektol...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16863) AGE-T válasza belec_95 (#16740) üzenetére


AGE-T
senior tag

Vegyél egy Sennheiser Hd25 1 II-t! 25 éve alig változtattak rajta. Világon nagyon sok helyen használják stúdió munkára, vagy fellépésekre Dj-k! Elektronikus zenéhz csak zártat vegyél. Ennek lineári hangzása van, de nagyon szép, gyors hangja, basszusa van, mely feszes, gyors hangzást biztosít. M50 nem rossz, shure mesebeszéd;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16864) #71562240 válasza Ati1979 (#16859) üzenetére


#71562240
törölt tag

Most készül a topik "utolsóhozzászólása", azaz "antitéma-összefoglalója". Oda fog bekerülni. :Y

(#16865) dudika10 válasza AGE-T (#16863) üzenetére


dudika10
veterán

HD25 meg linearitas...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16866) matyi012345 válasza AGE-T (#16863) üzenetére


matyi012345
őstag

"Shure mesebeszéd"

Na ezért itt mindjárt megköveznek :DDD

(#16867) schawo válasza matyi012345 (#16866) üzenetére


schawo
titán

Ez is egy vélemény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16868) AGE-T válasza matyi012345 (#16866) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ugyan-ugyan... :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16869) Ati1979 válasza #71562240 (#16864) üzenetére


Ati1979
veterán

Olyan is lesz? Akkor jó. :DDD

(#16866) matyi012345

Látod ő egy bátor ember!
De azért még ő se te se meg én se merem / meritek szidni az x3-at az mp3-as topicban. :D

Pedig.... :DD

(#16870) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy aki használ/használt Sennheiser HD 558-at és előtte volt Sennheiser HD 555-e az leírná a tapasztalatait?

(#16871) schawo válasza rongyi (#16870) üzenetére


schawo
titán

Át akarod alakítani?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16872) rongyi válasza schawo (#16871) üzenetére


rongyi
aktív tag

Nem, cserélni szeretném a régi 555-et 558-ra és kíváncsi vagyok, hogy hangszínben miben tud többet az 558.

(#16873) bmakszim válasza rongyi (#16870) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én 1 évig használtam 555-öst, az 558-at pedig a MM-ban hallgattam. Szerintem nem éri meg váltani, ha ezen gondolkozol. Márkán belül szvsz az 580/600/650 széria jelent igazán előrelépést.

(#16871) schawo: Olyat lehet?

(#16874) vodkaboy22 válasza rongyi (#16872) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Semmiben és nem tudom ugyan mennyiért akarnád cserélni de ha normál áron akkor nagyon nem éri meg probálj ki újat, jobbat :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16875) schawo válasza bmakszim (#16873) üzenetére


schawo
titán

Nem, összekevertem. 555-t 595-re lehet alakítani, azt hittem arra kérdez.

Azt egyébként érdemes megcsinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16876) #71562240 válasza rongyi (#16872) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tapasztalatom szerint puhább, nyugodtabb, hallgathatósabb, kicsit mélyebb tónusú az 558. Kevésbé "zsezseg", mint az 555. Az 555 tehát egy kicsit izgágább, és pöttyedt szárazabb is a hangja, a magasai élesebbek, érdesebbek - bár önmagában nem egy száraz hangú fejhallgató az 555 se. Nem tudom, mennyi lenne az árkülönbözet, de sok pénzt szerintem se érdemes rákölteni a cserére.
Hozzáteendő, hogy én is úgy voltam vele, mint Bmakszim, hogy HD555-öm volt egy darabig, tehát azzal hosszabbtávon együttéltem, így nyilván a hibái is feltűnőbbek lettek, mint az 558-é, amelyet csak hallgatgattam alkalmanként. Mint tudjuk, a sokáig tartó kapcsolatokban egyre inkább a hibák kerülnek előtérbe. A HD555 talán izgalmasabb "szerető, kaland, flört", de az 558 jobb "feleség, családanya, háziasszony".

[ Szerkesztve ]

(#16877) AMDFan válasza #71562240 (#16876) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem meg mindkettő egy utcai ribanc :))
Bocs ezt nem hagyhattam ki :D

(#16878) AGE-T válasza AMDFan (#16877) üzenetére


AGE-T
senior tag

Egy nyitott fejhallgató....

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16879) rongyi


rongyi
aktív tag

Akkor azt mondjátok nem éri meg váltani 558-ra? 45 ezerért tudnék most venni. Másik, amit nézegettem még az az AKG K701 volt.

(#16880) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Mivel Kammerert elnyelte az erősítőteljesítmény lápi réme, én meg betörpöltem az Aymarába lábam nem kímélve, úgy gondoltam én fogok elsőként hülyeségeket írni a P7-ről. Jó hosszan, hogy nagy példaképemet legalább terjedelemben megidézzem :P

Előrebocsátom, nekem a P5 eléggé tetszik a visszafogottságával, amelyben ugyanakkor azt érzem miden jelen van és épp annyira távolságtartó, hogy ne legyen átlagos fejhallgató. Ahogy bölcs Kammerer mondá "hangdobozos" fílingje van neki.

Nna. Mivel kicsiny a tudásom és tapasztalatom, valamint nyilván süket is, csak a saját A900X-szel tudom összevetni (ami azért helytálló a tekintetben, hogy itthon legalább is nagyjából egy árkategória).

Forrás a telefonom ;] a véleményem szerint elérhető legjobb Android audio moddal, a Viper4Android személyében, minden hangszín off, csak egy Replay Gain on, a meghajtás miatt, de az is "slight" módban.
Bocsesz, nem volt kedvem laptop+komplett fejhallgatóerősítő+zsinórok+konnektor kunyizás procedúrához. :B

Pat Metheny: Letter from Home - ez egy igen jól kevert lemez, szellős, csilingelős és a basszus tartománya nagyon finom, háttérben van, de mélyre megy. Szerintem ideális tesztalany.
Emika első lemeze: brutális dubstep alap, sokszor bonyolult elektronikus hangszereléssel, sok zörej, effektek és akusztikus hátterek. Nagyon jól szól és üt.
Daft Punk: RAM: Ennek is szeretem a hangzását, ennyi.
James LaBrie: Static Impulse - metál, a jobban kevert fajtából; nincs szétloudnesselve annyira.
Ez mind FLAC.
Klasszikus sajna ne volt nálam, meg azért telefonról az sose lesz jó semmire :N

Nagyon szép a P7, igazán egy ötvösremek. Az eddigiekkel ellentétben masszívnak tűnik a felépítése. Elég könnyű, filigrán darab (naja uccára kell is), rácuppan a fejre, rettenetesen jól szigetel és kényelmes volt a fél óra alatt, amíg buzeráltam. A kábel nem kiszedhető, ez elég kár ennyi pénzért. Mikrofont leszarom, biztos jól működik.

A 110dB érzékenység kitűnő, hangos mint állat, ezzel nem lesz gond sehol.

Magashangok nagyon rendben vannak, nem csörög, nem sziszeg, nem is tolakszik. Ott van ahová írták. A közepe is szerintem kellemesen telt, létezik és mégsem köp arcon. Rendben van.
Ami nincs rendben, az a basszus nekem. Egyszerűen sok, de közben erős a gyanúm, hogy nem megy elég mélyre, hanem valahol 80-150 herz között emeltek rajta egy jót és elég rendesen színezett is. A Pat Methenyn ez jól érződik, mert ott nagyon visszafogott a bőgő, a P7 meg basszusgitárt csinál belőle. A Daft Punkon érdekes módon ez nem érződik, sőt, az egyszerűen döglötten szól, ezt nem is értem. Lehet, hogy tovább kellett volna hallgatni és akkor megtetszik..?
Emika hallgathatatlan, a basszus mindenre ráül és szétoffolja a zene finomabb részeit.
James LaBrie viszont egész jó, nem mossa össze és a metálnak még jót is tesz a mélykiemelés. Hmmm...

Aztán felraktam az AudioTechnicat kontroll célból és váltogattam őket. Na. Nem egy kategória, azt kell mondanom és nem a saját fosomat tömjénezem, nyilván az sem egy high-end. De sajna az AT térleképzése kiröhögi a P7-et, a mélytartománya pedig az a fajta, amelyik nem vág arcon, közben viszont érezhetően ott van (érdekes módon, mert tesztekben ezt is szidták, hogy mélytúlsúlyos). Mint mikor egy bariton próbál Sarastrot énekelni és öblösít hozzá, hogy nagyot szóljon. Aztán jön egy tisztességes basszista, akinek mindez megvan, mert úgy született. Ennyi. Főleg Pat Methenyn érezhető a jóval színezetlenebb bőgőhang, amely közben mégis egyértelműen lent röfög a pincében. Nagyon szép pl., ahogy a húr zörög a fogólapon. Na ebből a P7 semmit se mutat.

Szóval nekem egyértelmű csalódás volt, a P5 után mindenképp és az árához képest is.
Majd jön Kammerer és elmondja miért vagyok hülye ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16881) Ati1979 válasza RetepNyaraB (#16880) üzenetére


Ati1979
veterán

:R

Köszi az irományt! :)

Ebből az a tanulság,(legalábbis szerintem. :) ) hogy milyen jó ath A900X. :)

Az a fejes nagyon lazán lezenéli a beyer t90-et is.

[ Szerkesztve ]

(#16882) #71562240 válasza RetepNyaraB (#16880) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszönjük! Valóban, részben más tapasztalatokkal fogok jönni... Bár az irány hasonló, csak a nézőpontunk kicsit más, lásd az A900X-ről írottakat is.

[ Szerkesztve ]

(#16883) schawo válasza #71562240 (#16882) üzenetére


schawo
titán

Azért a te beszámolódat is kíváncsian várom, mert én pl egyáltalán nem szeretem az A900X-et.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16884) #71562240 válasza schawo (#16883) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én nem mondanám, hogy nem szeretem, de valóban fordítva ítélkezem ezen összevetésben RetepNyaraBhoz képest. Bár az AT javára írandó - ahogy RetepNyaraB is utalt rá -, hogy az A900X Magyarországon van egy árkategóriában a P7-tel, ám külföldön olcsóbb (ha igaz, az általam az Amazonon látott 300 dolláros "listaára"), inkább a P5 árketegóriája, tehát a 400 dolláros "listaárú" P7-hez képest eggyel lejjebbi kategória.

Szerk.: És egyáltalán, mi az, hogy RetepNyaraB?! :Y Mit akar valaki egy ilyen névvel?

[ Szerkesztve ]

(#16885) rongyi válasza rongyi (#16879) üzenetére


rongyi
aktív tag

Erre valaki? :)

(#16886) schawo válasza #71562240 (#16884) üzenetére


schawo
titán

Olvasd visszafelé a nevét, és megérted :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16887) Bodz válasza rongyi (#16885) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A K701 sokkal jobb fules, mint az 558.

(#16888) #71562240 válasza rongyi (#16885) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az 558 szerintem megér kb. 5ezer forint pluszt sz 555-höz képest, mások szerint annyi pluszt sem.

Miért pont a K701? Az teljesen más hangvétel, egyúttal teljesen más árkategória, nem a két Sennheiserhez hasonlítandó. Külön téma, hogy abban az árkategóriában mi a jó (például a K701 is jó a maga "műfajában").

(#16886) schawo Persze, megtörtént már korábban, de abban mi lett volna a vicc, ha arra kérdezek rá? :Y

[ Szerkesztve ]

(#16889) schawo válasza rongyi (#16879) üzenetére


schawo
titán

558-at ne vegyél 45-ért.

Inkább tedd fel a kérdést rendesen. Milyen zenét hallgatsz, milyen forrásról, erősítőről fog szólni, hol hallgatod, stb (lásd téma összefoglaló).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16890) rongyi válasza schawo (#16889) üzenetére


rongyi
aktív tag

Ok, akkor.

Általában metált hallgatok, néha becsúszik egy kis trance és egy kis pop.

A forrás az egy Asus Xonar DG. Külön erősítő nincs.

Hol hallgatom? A szobámban, ahol nem zavarok senkit és engem sem zavarnak.

(#16891) adammkaa válasza RetepNyaraB (#16880) üzenetére


adammkaa
senior tag

Lehet M50 driver volt benne azért volt "ultra brutáls sok mély " benne nem? :C :B

Nexus 5 Black

(#16892) schawo válasza rongyi (#16890) üzenetére


schawo
titán

Akkor a K701-et húzd le a listáról.

Mindjárt kapsz egy halom ajánlást, szóval én most kihagyom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16893) rongyi válasza schawo (#16892) üzenetére


rongyi
aktív tag

Oksa, köszi az eddigieket is :)

(#16894) RetepNyaraB válasza adammkaa (#16891) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kellemetlen volt benne a mély fajtája, nem ultrabrutál sok. Rossz helyen volt színezve és dúsítva.
Most nyilván telefonról egy fél óra alatt nem tudok olyanokról írni, mennyire pontos, gyors stb. de azzal nem is volt gond ennyi idő alatt. csak a színével, de azzal eléggé.
Illetve a terével, amelytől én egy javított P5 irányt vártam és nem azt kaptam. :N

A nem-leszedhető kábelt visszavonom, utána néztem és úgy látszik le lehet venni, csak kicsit macerás.

Kammerer@: a P7 se ennyibe kerül jobb helyeken, csak Európában. Tehát az azonos liga marad érzésem szerint :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16895) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#16894) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

annyát a szerkesztési időnek :W

Tehát 399 dolcsis ajánlott árat találtam a p7-nek. az azért nem kevés... :U

Visszamegyek dolgozni akkor, majd este csevegünk :O

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16896) #71562240 válasza RetepNyaraB (#16894) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kábel ugyanolyan típusúra 2 mp alatt cserélhető. Más fajtára már tényleg elég macerás lenne, hiszen a dugasznak is meg a vezetéknek is illeszkednie kell a járatba.

Az árviszonyokkal én oda lyukadnék ki, hogy "globálisan" az A900X a háromnegyedébe kerül a P7-nek. Nálunk mindegyik elég rossz árfolyamon kapható, sőt nálunk az A900X kirívóan-meghökkentően rossz árfolyamon kapható, ezért egyenlítődik ki az áruk itthon. A lényeg, hogy az A900X "elvileg" 25%-kal olcsóbb fejhallgató, tehát ha megverné a P7-et, az különösen becsületére válna. De csak ilyen RetepNyaraB nevűek szerint veri meg...

[ Szerkesztve ]

(#16897) pityutool


pityutool
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy egy ad900x fejhallgató ebayről rendelve kb. mennyiért lehetne beszerezni? Rákerestem, a legeleső találat kb. 200 dollár plusz 20 szállítást ír ki. Magyarországra, vagy Ausztriába megrendelve 220 dollár lenne a végső összeg, vagy erre jön még valami költség? Sajnos kisebb olcsóbb dolgokon kívül nem rendeltem még semmit sem, így nincs nagy tapasztalatom. Köszönöm a segítséget! (vagy esetleg valakinek egy eladó darabja van ebből a tipusból? :) )

[ Szerkesztve ]

Topi

(#16898) fi:zi'k válasza pityutool (#16897) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha fennakad a vámoláson, akkor még ÁFA- kell fizetni utána.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16899) pityutool válasza fi:zi'k (#16898) üzenetére


pityutool
tag

Azt írja, hogy fizetés paypall-al, gondolom előre utalással. Ez esetben ha "fennakad", az áfát átvételkor kell pluszba fizetni?

Topi

(#16900) fi:zi'k válasza pityutool (#16899) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen. Itthon úgy működik, hogy bekérnek a fizetésről egy igazolást és az alapján kiszámolják az összeget. Majd kézbesítésnél beszedik azt.
Logikusan azt feltételezem, hogy Ausztriában is így megy.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.