Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Gergello válasza dave93 (#7200) üzenetére


Gergello
addikt

Az első amúgy is egy ..., a másodikat pedig kint vették 150 euroért kb.

(#7202) dave93 válasza Gergello (#7201) üzenetére


dave93
őstag

Az első amúgy is egy? Kínai fos? :D
Ja lehet, vagy csak lomtalanításon találták :D

(#7203) Gergello válasza dave93 (#7202) üzenetére


Gergello
addikt

Jah kb... elképzelem micsoda minőség lehet. Erősebben szólok az idomzatra szétreped. :DDD

(#7204) dave93 válasza Gergello (#7203) üzenetére


dave93
őstag

Hát igen :) Én 1000km-t tettem meg vele, azért adtam el mert egyszerűen nem volt hajlandó 45-50nél többel menni. És nem, nem volt benne fojtás. Amúgy nagy gond nem volt vele, az index gombja nem mindig marad a helyén, néha nehezen indult, néha kicsit sokat evett, de ment :D

(#7205) Tothgera30 válasza dave93 (#7200) üzenetére


Tothgera30
Ármester

125 ezrest még én is kiadnék egy szép Leoért! ;]
Kínait meg soha többet! :O

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7206) runner 125 válasza DigitXT (#7195) üzenetére


runner 125
nagyúr

Régen szokás volt, egy tikért' is vágtak. :K ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7207) runner 125 válasza dave93 (#7202) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az.

..és lehet fikázni engem is, de kínai robogók kalap szart sem érnek.
Copy+ kókányolás netovábbja. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7208) Mawyx válasza dave93 (#7200) üzenetére


Mawyx
senior tag

felébe vinném ;] :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7209) Tothgera30 válasza Mawyx (#7208) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...a motort?... ;] :)) :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7210) Mawyx válasza Tothgera30 (#7209) üzenetére


Mawyx
senior tag

Há' me' nem? Kb feleárat megérnek ezek a roncsok :o

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7211) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Veszprém megyébe keresek robogót lehetőleg kímélt állapotban.Esetleg aki tud párat jöhet privátba köszönöm

(#7212) Tothgera30 válasza Mawyx (#7210) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor inkább egy Dio, vagy Jog :U . Gondolkozz :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7213) runner 125 válasza Bencus88 (#7211) üzenetére


runner 125
nagyúr

Expressz.hu-n lehet a keresőbe megyét is beállítani, nézz szét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7214) Bencus88 válasza runner 125 (#7213) üzenetére


Bencus88
nagyúr

köszönöm

(#7215) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kymco Agility 125-ről van valakinek tapasztalata? Illetve melyik 125-ös 4T-t értemes venni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7216) runner 125 válasza Tothgera30 (#7215) üzenetére


runner 125
nagyúr

Majesty-k, Leonardo-k jól bírják a strapát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7217) Tothgera30 válasza runner 125 (#7216) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Leo, az tetszik, de még szétnézek...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7218) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ahogy nézegetem a "pöckölgetőseket", megáttem hogy a Kymco Quannon feketében 649 ezeresbe fájna! Hmmm, nem is rossz, de annyiért már van "alighasznállt kiscibber"...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7219) Gergello válasza Tothgera30 (#7218) üzenetére


Gergello
addikt

Én ezekért a 125ös gépekért tuti nem adnék ennyit, ekörül már vannak drzk is, ami azért :Y gép.
Arról most ne beszéljünk, hogy kicsit komolyabb kotyogó ellépi ezeket.

(#7220) Tothgera30 válasza Gergello (#7219) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát azért a Drz-k 800 körül vannak... De igazad van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7221) Brogyi válasza Tothgera30 (#7220) üzenetére


Brogyi
senior tag

A CBF 578k 0km-rel.http://motor.honda.hu/modellek-naked-cbf125

(#7222) Brogyi válasza Gergello (#7219) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kollega most vett egy DRZ-t ,200k volt. Azt mondta 150km/h megy. Fiuk az nem robogo.
Ahhoz jogsi kell.

(#7223) Tothgera30 válasza Brogyi (#7221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, nem is rossz, de amit írtál, azt a Drz-t megnézném... 200-ért Drz? Elég hihetetlen... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7224) Gergello


Gergello
addikt

Múlt héten próbáltam egyet, de az nekem még sok, fel kell még nőni hozzá. 200ért még papír nélkülit sem láttam, jó vétel lehetett.

(#7225) Samus


Samus
addikt

Üdv,
látom egy kolléga már tett fel hasonló kérdést, de én is megpróbálkoznék vele :)
Tehát. Szintén robogót szeretnék venni, amennyit rászánok, az olyan 150-180 ezer pénz.
Néztem típusokat is, amik számomra szóba jöhetnek:

Aprilia SR50 (a sima karburátoros, van egy 2008as új a családban, és nagyon megy...)
Aprilia Area (érdekes, de tetszik a formája)
Malaguti F15 Firefox, ebbe egyből beleszerettem (egy 1997-es Centro SL van itthon, az sem mondható lomhának...)
esetleg Gilera Runner 50, ez az a motor, ami tetszik is, meg nem is.

Tudom, hogy segédmotornál max. 50 a megengedett sebesség (vagyis 45), de azért mégis szeretném, ha állandó utazó sebessége elérné a 70km/h (esetleg 80-at), ahogy néztem a Runnernek ez nem gond, az SR50 is eldöcög 75-el folyamatosan. Ha esetleg lenne még tippetek nagy testű robogóra, ne kíméljetek :)

Még egy kérdés: ha olyan motort veszek, ami gyárilag 50 ccm volt, de tuningszettet kapott, amitől 70 ccm lett (Malossi-t emlegetnek sokan...), az rendben, hogy jobban húz, de számíthatok valamire, ha esetleg rendőr megállít? Ránézésre semmi sem változik a robogón, a papírokon is 50 van.

Hajlok letenni egy A1 vagy Akorlátozott jogsit is, mert csábító a két személy szállításának lehetősége, de ha jól tudom a nagyobb, 125+ robogókon már váltó is van, amit én nem szeretek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7226) Gergello válasza Samus (#7225) üzenetére


Gergello
addikt

Ez a töröttet meg ne vedd, ennyiért egy vicc. a többi dolog nagy része tényleg le van írva :)

(#7227) Brogyi válasza Samus (#7225) üzenetére


Brogyi
senior tag

80km/h utazo szerintem irrealis egy 50ccm-tol. A lelket szethajtod, de majd a tobbiek kiigazitanak ha nem igy van.Ha csak nehany honapra gondoltad akkor jo otlet, de roncs lesz szerintem. A 70ccm-es tuning csodak meg benzin temeto. Az hogy 125+ felett valtos a robogo az hulyeseg. 800ccm-es automata valtos fenevad is van, csak legyen ra penzed.
Ez itt az en velemenyem.

[ Szerkesztve ]

(#7228) runner 125 válasza Brogyi (#7227) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 80 valóban sok, amit hosszú távon kényelmesen bírnak az a 65-70.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7229) bajnokpityu válasza runner 125 (#7228) üzenetére


bajnokpityu
félisten

folyamatosan nyélen megy a roxi.és tok még pár mina blokkos 50est,ami hasonlóan jár.rövidebb túrákon(70-80km) is nonstop ezt kapják,meg sem nyikkannak.

miért enne többet annyival a 70es?mármint nekem most eszik 2.8-at,utána meg eszik 3.3-t.na és kit zörget,ha 2x akkora lesz az ereje?meg ez sem biztos,hiszen könnyiteni lehet a varion,tehát nem nonstop 8-11között fog pörögni.

és amikor úgy hangoltam a roxit,akkor óra szerint 95öt ment.gyári hengerrel.valósan,GPSel mérve ez 87-88.csak általában nem képesek/lusták a népek,h beállítsák rendesen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7230) DigitXT válasza Samus (#7225) üzenetére


DigitXT
félisten

vagyis 45
40.;)

(#7231) Samus válasza bajnokpityu (#7229) üzenetére


Samus
addikt

Persze, egyértelmű, hogy nem éjjel-nappal fogom húzatni. De városok között nehogymár 50-el kelljen mennem... (városban tartom magam a sebességhez), ha 70-et viszi folyamatosan, az már jó lesz, bőven. A 70 ccm-el kapcsolatban. Ha egy ilyen motornak 50-es papírjai vannak (úgy, hogy gyárilag ennyi is volt, csak csere után nőtt meg), az még "belefér" a segédmotor kategóriába? A fogyasztásról annyit, hogy az SR50 is 3-3.5 literrel megy, és ahogy kérdezősködtem, a 70 ccm kategória sem eszik ennél (jelentősen) többet.

A "roxi", amit emlegetsz, pontosan milyen típus (biztos itt van, de lusta vagyok visszaolvasni, bocsi...)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7232) Tothgera30 válasza Samus (#7231) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Yamaha Aerox :K , vagyis Rox :B , de becézgetni is lehet ;] !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7233) DigitXT válasza Samus (#7231) üzenetére


DigitXT
félisten

"belefér" a segédmotor kategóriába?
Hivatalosan nem, de nem sok rendőr veszi észre ezt a módosítást.
Mondjuk azokat nemigen értem, akik pl. 400-as Burgmannal járnak
rendszám nélkül, mert azt már nehéz segédmotornak "elsütni"...:DDD

(#7234) dave93 válasza Tothgera30 (#7232) üzenetére


dave93
őstag

Így van, van aki 150es, 250es nagytestű robogókkal jár papír nélkül :) Én 3 éve robogózok, soha életben egy rendőr se állított meg, ha szabályos voltam, ha nem :D
Szóval az simán belefér

[ Szerkesztve ]

(#7235) runner 125 válasza Samus (#7231) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaaa, persze.

Az h 70ccm.., nah azt viszont soha a büdös életbe nem veszi észre. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7236) bajnokpityu válasza Samus (#7231) üzenetére


bajnokpityu
félisten

figy,azért van 1 dolog,amit eléggé félreértettél.
SR50ből ugyan van összesen 4 féle blokk,de tételezzük fel,h a legelterjedtebbről van szó.abban,és az F12,F15,aerox... gépekben gyárilag tök ugyanaz a blokk van,ugyanazzal a 12es karbival.tehát tök ugyanazt tudják,mind fogyi,mind menetteljesitmények terén.
van itt tök gyári aerox tulaj,neki 2.8 a fogyija.
én már nagy karbival,kipuffal hajtom,iy is 3 alatt vagyok.

a 70es hengerhez mindenképp kell a 17es karbi,és valamilyen sportdob.és mivel maga a blokk is azonos, a 70es hengerek is azonosan fognak viselkedni.viszont van vagy 30féle 70es henger,és ezek viszont másképp mennek,fogyasztanak.

1 dolog van,ami miatt más lehet a fogyi,végseb azonos beállítások mellett, az a homlokfelület,és súly.de ezt el lehet hanyagolni.beállításokon múlik ezen felül a többi.annyi mindent lehet állítgatni ezeken,hogy bízd szakemberre.itthon ez nem szokás,ezért vannak roxik,amik azonos állapot mellett 60at mennek,és vannak,amik 95öt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7237) bajnokpityu válasza runner 125 (#7235) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vannak 70es hengerek,amik oldalába 50 van irva.na azt tényleg esélytelen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7238) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#7237) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kivéve ha bemérnek 45 km/h fölött, és elviszik a motort, mert akkor fel a padra, és jól kihuzatják. Ha akkor is azt állítod hogy 50-es, akkor henger szétkap, és furat/löket adatokat a gyári adatokhoz viszonyítják, és akkor motortól elköszönhetsz! Tehát nem esélytelen, illetve aki ért hozzá, az a Leo Vince Zx-re, meg a kikandikáló sportlevegőszűrőre nem azt fogja mondani hogy szériatartozék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7239) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#7238) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 ilyen esetet is hallottál?
maximum alvázszámot ellenőriznek,ami alapján a gyári köbcentit lehet megállapitani.
leo ZX pedig pont utcai legal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7240) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

sziasztok!
aprilia habana és honda shadow robogót nézegettem, van 1-2 hirdetett darab, ami tetszik is. pl.: [link]
van tapasztalata esetleg valakinek, hogy melyik a megbízhatóbb blokk?
esetleg más típust ismertek, ami ilyen retro formával rendelkezik?
mennyire szerelhetők ezek, mert látszólag jobban rejtve vannak a dolgok.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7241) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#7239) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1.- Németbe csak kiveszik a padot és megmérik a helyszinen :K . Magyarországra is be fogják vezetni :O . Én olyat hallottam hogy lefoglalták a motort, és végül kiedrült a turpisság ;] !
2.- A Zx 70-es hengerhez való, tehát aki ért hozzá az tudja :Y . Én még nem hallottam olyat hogy legális vagy illegális kipufogó :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7242) birdhouse válasza Tothgera30 (#7241) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nem akarok okoskodni de egün ezt irják zxről egészenpontosan : A gyári 50 ccm-es hengerekhez fejlesztették, jól növeli a teljesítményt hengercsere nélkül. 70 ccm-es hengerhez is használható, de nehezebben hozzá hangolható
ja amugy elvileg van sportkipuffoknál hogy lehet-e használni utcára vagy nem, de ponotsan az nemtom hogyvan:D amelyiket nemlehet azon van 1 kis plakett h. csak pályára való :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#7243) Tothgera30 válasza birdhouse (#7242) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A TT az 50-es hengerekhez, a ZX, az 70-esekhez!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7244) Gergello válasza StoneBridge (#7240) üzenetére


Gergello
addikt

Én tuti habanát néznék. Ez amit linkeltél nagyon szép, de meg is van az ára.
Ezt a pados bemérés hülyeséget felejtsétek már el. Havert azért büntették meg, mert se bal se jobb tükör nem volt a ful tuning motorján. Leszarják kb...

(#7245) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#7243) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ird le a véleményedet,de jó volna ha nem vezetnéd félre a fórumozókat.nem első eset,remélem utolsó. amugy honnét szeded ezt a tengernyi marhaságot?

amugy sik úton,önerőből kell 40et(45öt mennie max a gépnek)
de hátszél,lejtő,stb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7246) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#7245) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez a sok baromság a fejemből pattan ki, arra még én se jöttem rá hogy milyen okból kifolyólag lettem fogyatékos. Nem nagyon vezetem félre a fórumozgató bajtársakat, hanem leírom a véleményem. Nem vagyok isten (sokak szerint szerencsére), tehát tévedhetek, de tanulok a hibáimból, vagy nem. Éppen csak azt a puszta tényt vázoltam fel hogy rendszám kerülne a segédmotorkerékpárnak minősített "izékre" is. De ott a tuningmotor és benzinfaló szörnyetegek gazdái eljutnak a műszaki vizsga helyszinére, ahol a kis járgányukat, (vagy úgy fogalmaznék hogy, kedvesüket) felállítja a gonosz bácsi a dyno padra, ahol kipörgetik a kis paripát, és megnézik mennyit forog. Ott a kis tinihősök az illegálisan megszerzett plussz teljesítmény miatt mélyen a zsebükbe fognak nyúlni, és nem aprópénzért, ha még nem költöttek volna elelget a motorkára. Tehát ha előbb-utóbb bevezetik, akkor az én passzív meglátásom beteljesedik, és teljes jogú, és tejhatalmú Kendévé avatnak. De ha nem, akkor szerencsére csak az én álmodozásaim, vagy passzív meglátásaimat olvasátok. Nem megyek orvoshoz!
...de mivel ez soha sem fog beteljesülni, ezért maximum csak ránéznek a henger oldalára és leolvasható rólla a motorka hengerürtartalma...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7247) Gergello válasza Tothgera30 (#7246) üzenetére


Gergello
addikt

Ne kezdjük már ezt, hogy megállít a rendőr aztán teljesítmény mérés. Még a rendszámot sem tudják kidolgozni. Jah majd egyszer biztos lesz, úgy mint az euro kb. Belátható időn belül nem.
Hogy mennyire kijátszható lenne arról ne is beszéljünk, arról meg főleg ne, hogy már gyári állapotban is túllépik a limitet.

(#7248) Tothgera30 válasza Gergello (#7247) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez így van, de már a németeknél nem...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7249) <NewL> válasza Samus (#7225) üzenetére


<NewL>
addikt

tegnap próbáltam egy ilyet,haverom vette.
2004-est mond évjáratra de én kétlem,mondjuk elől hátul tárcsafékes szóval szerintem valami 2000 fölötti évjárat lehet. 18K km van benne. 120-ért vette,full gyári állapotban. legalábbis törést nem látni rajta.

nagyon szép kis robogó.
most már egy ilyen is jó lenne,csak a tetves pénz nem jön sehonnan sem :(

ezekben ugye minarelli blokk van. ezekről a blokkokról fel tudna valaki világosítani? mennyit bírnak stb mert azt sokan mondják ,hogy ezek a legmegbizhatóbbak :K

There's an app for that

(#7250) <NewL> válasza Tothgera30 (#7248) üzenetére


<NewL>
addikt

jájj,csak ne ebben a megyében laknál ahol én:D
a rendőrök itt max azért durrognak ha nincs tükör a sason vagy ha túl nagy hangja van. :D

sőt azért járkálnak a rendőrök az ilyen kis falvakban ,hogy a kisebbséget óvják. ezt megkérdeztem tőlük :)

ja ha már itt járok. a hétvégén mentem egy szimóval is.
haverom úgy érzi most lett kész vele,70-ért vette most azt mondta már többet nem költ rá.250-be van:D
100-at megy :Y
[link]
supergumi,henger,kipuff mindent megtett ,hogy menjen és megy is. csak léghűtéses :(

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.