Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Regger!

Csak hogy ne offoljuk szét a plazma topikot,most nézem régi nagy kedvencemet,a Grease-t 720p mkv-n a vetitőn,embertelen!!!

Nem tudom,ennek mi lesz a vége,de..... :))

[ Szerkesztve ]

(#11802) StLui válasza Norbi 72 (#11801) üzenetére


StLui
veterán

Ha jól emlékszem te írtad az Alien-t, hogy nézted, BD-ről, az első rész milyen volt? én megnéztem kölcsönözve 25GB-os verziót, nem volt lenyűgöző.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11803) devil-k válasza StLui (#11802) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az biztos, hogy elég retrós. :U

- mozi bolondéria -

(#11804) Norbi 72 válasza StLui (#11802) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,írtam,hogy majd nézni fogom,de még nem jutottam oda.Pontosabban plazmán néztem,de még vetitőn nem.De beszámolok róla,és annyi mindent "újra" kell néznem,nem tudom,mikor jutok oda.De ha fontos lenne,belenézek.A musical után. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11805) StLui válasza devil-k (#11803) üzenetére


StLui
veterán

Ez még megvan a díszdobozos dvd változatban, az sem volt soha használva, pedig nagyon tervezetem sokáig egy quadrologia napot :)

Norbi 72: majd ha odajutsz írj róla, nem sos, csak én tegnap néztem az elsőt, most kíváncsi vagyok a többire, mennyit javult a technika, vagy nem tudom mi

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11806) Norbi 72 válasza StLui (#11805) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 34.-ik percben járok,Olivia Newton John csodálatos énekénél,szerintem holnap lesz belenézve az Alien-be.Majd mondom,mi a helyzet.

(#11807) szepi0808 válasza JohannZimu (#11800) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ettől jobb a CNV.
Egyedi eset a Pityu vászna valószínű, hogy gyári hibás, mert eddig nem volt panasz sem a mechanikára sem a vászonra.
Nálam 265cm-ben sem volt semmi probléma.
http://i1061.photobucket.com/albums/t470/szepi0808/DIJ_4782_zps31458ea3.jpg

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#11808) bajnokpityu válasza szepi0808 (#11807) üzenetére


bajnokpityu
félisten

óóó. de szép... mondjuk nálam nehezitette a vászon dolgát a felső 50cm-es kifutó, de az enyém úgy is pöndörödött, hogy félálláson állt a vászon.

Hozzá kell tenni, hogy statisztika alapján,amin sokat pöcsölök, válogatok,ott garantáltan beszopom az első választást. aztán persze a másodikkal már semmi bajom nem lesz, de azért futok pár kört, elmegy rá pár napom...

A projiba úgy ugrottam bele, hogy annyiért nem tudok rajta bukni,ha nem jönne be, és el kell adni. Pár óra alatt döntöttem. Most meg oda-vissza vagyok a képétől. Fényerőgond is megszűnik, ahogy leszáll az éjjel, tehát nem a proji a hibás, hanem az átlátszó függönyök. Össze is tudtam hasonlítani egy másik márka drágább modelljével, újra ezt venném.

Egyébként ma utamba esett pár kinai vászon, rettenet anyagból vannak, szinte átlátszanak, annyira vékonyak,bezzeg minimális a pöndörödés. Viszont vetités nélkül is látni mennyire hullámos+ inhomogén. Ez viszont nem volt jellemző a peches darabomra, azon ezek a paraméterek rendben voltak.

Meglátjuk mit lép a főnök, a helyében a következő CNV szállítmánynál 1 vászonnal kevesebbet fizetnék ki, azzal a fotóval alátámasztva,amit küldtem neki. A futárom oda-vissza útját meg remélem állja, úgy lenne korrekt, sztem, ha már szétfúrtam a födémet.

Képet a hibásról ide nem tenném ki ;]

Kittosz: annak a 8szögletűnek,amit kölcsön kaptam, annak vagy 60cm kifutója van, nem hiszem, hogy pont ez a márka lenne. Felfogatása is más.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11809) #75912448 válasza Norbi 72 (#11801) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így megy ez, minden újabb vetítőnél, újabb hangrendszernél újranézzük a filmeket :)) Kábeleknél azért nem, talán túlzás lenne :D

(#11810) Norbi 72 válasza #75912448 (#11809) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez csak azért is súlyos,mert kb.900 film csücsül a polcokon.... :DDD

(#11811) lemmy9 válasza szepi0808 (#11807) üzenetére


lemmy9
őstag

Hogyhogy nem fix a vásznad?

Szerintem!

(#11812) Norbi 72


Norbi 72
veterán

No,na reggel tv-müsorral is debutál a vászon.F1 időmérő M1 HD,gyorsan kell aludnom... :DDD

(#11813) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#11812) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nahát,nem is tudtam,hogy az M1 Dolby Digital-ban tolja a versenyt... :DD

(#11814) StLui válasza Norbi 72 (#11813) üzenetére


StLui
veterán

Én nem akartam ma is órára ébreszteni a feleségem, ezért az időmérőt kihagytam, de holnap mondtam neki, hogy nincs menekvés :D bár maradok a fejhallgatónál, ezek szerint sajnos :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11815) spiky03 válasza Norbi 72 (#11813) üzenetére


spiky03
veterán

Nah az király, ha újra abban adják, mert tavaly a magyar futam után már csak sztereóban adták a futamokat.
Remélem a Digi-nél is visszatért az 5.1. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11816) Norbi 72 válasza StLui (#11814) üzenetére


Norbi 72
veterán

13:40-től ismétlik! :K

spiky03 Nálam is Digi van.

(#11817) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Srácok,nem probléma a projektornak,ha 14 órát megy egyfolytában?

Vagy tartsak szünetet?Már 7 órája megy.. :))

[ Szerkesztve ]

(#11818) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#11817) üzenetére


Norbi 72
veterán

Senki? :U

(#11819) c4 válasza Norbi 72 (#11818) üzenetére


c4
őstag

Hadd menjen. Ha túlmelegszik, úgyis letilt. A ki-be kapcsolgatás a legrosszabb az izzónak.

(#11820) Norbi 72 válasza c4 (#11819) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi,közben telcsin kaptam választ. :)

(#11821) Norbi 72 válasza StLui (#11805) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ránéztem az Alien-re,de most elkezdtem nézni a új reményt,hogy legyen összehasonlítási alapom.79' vs.77'-es filmek felújított változatai,hát a Star Wars-on többet dolgoztak,de az Alien is elég jó lett.

De eléggé szubjektív a véleményem,ekkora méretben a kisebb hibák is jobban kijönnek..

(#11822) StLui válasza Norbi 72 (#11821) üzenetére


StLui
veterán

235 szélesen nézem én is, nem volt rossz, de sokkal jobbak szoktak lenni a filmek, más régit még nem néztem viszont.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11823) spiky03 válasza Norbi 72 (#11816) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam csak 2.0-ban jön az F1. :(((

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11824) Norbi 72 válasza spiky03 (#11823) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ez szomorú,de érzésre nem vesztettél sokat...

(#64779) regger,Plazma topik Áhhháá!He hirtelen elkapom a tekintetem,illetve vissza,akkor látok egy pillanatra pár szivárványt!Ez lenne az?Marhára nem zavar.. :DDD

(#11825) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#11817) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jelentem,simán teljesítette a proji egyben a 15 órát,ami nem az első menet lesz... :C

(#11826) edyson66


edyson66
újonc

Sziasztok, vettem egy Thomson RCA Scenium projektoros tv- t ( 125 cm ) tudtam, hogy rossz az izzoja es meg is rendeltem USA- bol, eredeti Philips.
Nem csak az izzot rendeltem meg, hanem a komplett hazat hütövel eggyütt ( azonos volt az ar )
Megjött, betettem, szepen ment majd kb. 1 ora mulva a kepernyö közepsö felsö resze besötetedett, szeleken is sötetedett de meg lathato. Lehet az uj izzo a hibas vagy esetleg mas ?
Kivettem es a tükör felületen egy egy helyen sötetebb, mintha kisse egett lene. Irtam a fickonak, persze ö mondja, hogy ez normalis az izzoknal es az izzo jo, persze ha visszaküldöm kicsereli. Hat a szallitas a fele ar...
köszi a valaszokat
Edyson66

(#11827) c4 válasza edyson66 (#11826) üzenetére


c4
őstag

(#11828) robi222 válasza c4 (#11827) üzenetére


robi222
senior tag

Batyó hányadik kerületben van?

(#11829) c4 válasza robi222 (#11828) üzenetére


c4
őstag

Nem Pesten lakik és szervizel. Először írhatnál neki a problémádról. Hátha tud javasolni valami megoldást... kifizethető áron.

(#11830) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Nahát,nézem a Sherlok Holmes-t az RTL klub-on,SD-ben is teljeses baráti a képminőség. :DD

(#11831) devil-k válasza Norbi 72 (#11830) üzenetére


devil-k
nagyúr

Főleg, hogy a k*csög Kolosi jól megvágta a filmet! :W :(((

Pl.: Amikor verekednek és le van lassítva a jelenet. Az nincs.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11832) Norbi 72 válasza devil-k (#11831) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez most eszembe se jutott,de valahol megvan korongon....majd megnézem,ha olyan kedvem lesz,most jó a tv-adás is.

(#11833) gyurczy válasza devil-k (#11831) üzenetére


gyurczy
őstag

Persze, hogy beleférjen a korhatár karikájába, és leadhassák főműsoridőben. Gusztustalan az ilyen.

(#11834) devil-k válasza gyurczy (#11833) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bezzeg a rohadt VV az mehet bármikor... Ezért sem nézek TV-t. Kicsit ellentmondásos a két dolog. Nem is OFF-olok tovább. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11835) spiky03 válasza devil-k (#11831) üzenetére


spiky03
veterán

Ettől már csak az a szomorúbb, amikor át is szinkronizálják. :W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11836) devil-k válasza spiky03 (#11835) üzenetére


devil-k
nagyúr

Komoly? Ezt nem tudtam, hogy ilyet is bevetnek cenzúrázás végett. :Y

- mozi bolondéria -

(#11837) spiky03 válasza devil-k (#11836) üzenetére


spiky03
veterán

Bezony ám.
De nem mindig a cenzúra miatt van, hanem olcsóbb nekik az újra szinkronizálás, mint a régi megvétel, én ilyet is hallottam.

Pl valamelyik csatornán ment az Ace Ventura első része, és abban is csak Jim Carrey-nek volt az a magyar hangja aki az eredetiben, viszont a szöveg sem volt ugyan az.
Meg még régebben adta a tv2 a Bad Boys első részét, és az is teljesen át volt szinkronizálva. Már az első két mondatnál feltűnt, mert az egyik kedvenc filmem, már láttam vagy 15x és tudom a szövegét. :D
Ugyan így vagyok az Ave Venturával is.

Én ezekért sem nézek soha sem filmet tv-ben, nah meg, hogy telerakják reklámokkal. Ami érdekel azt "kikölcsönzöm" (vagy épp megveszem BD-n ha olyan film ) és ott legalább HD-ban tudom nézni meg rendes hanggal. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11838) Hooper válasza Hooper (#11634) üzenetére


Hooper
őstag

3 BENQ közül melyiket ajánlanátok?
tesztben nekem aaz 1200as tűnt jobbnak, mégis a 1070 jobb ajánlást kapott.
az ST ugyan az mint a 1070 csak "közelebbről vetít"

a szoba, távolság, vászonméret a megválaszolt HSZben van.
(sötétítés 100%, a tükörrel majd kezdek valamit)

köszi!

Ja igen, epson tw3200 vagy tw5200 jött még szóba valamint két VIVITEK H1180FD, és H1185FD.
Vivitekről nem sokat tudok, csak most ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#11839) andrew-msi válasza Hooper (#11838) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha LCD-s akarsz az Epson a jó választás.
Nekem bevált. :)

(#11840) devil-k válasza spiky03 (#11837) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kemény... :Y Nem is nézek TV-t, pont ahogy leírtad, a reklámok miatt, illetve a gagyi minőség stb... Az igazság az, hogy szinkronos filmet is ritkán nézek. :U Pedig azért a régi vígjátékoknak a magyar szinkronja még igazi kuriózum volt, nem úgy, mint mostanság.

- mozi bolondéria -

(#11841) bajnokpityu válasza Hooper (#11838) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Asszem szinkerék sebessége alapján döntenék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11842) Turbo73


Turbo73
tag

A tévékben az újra szinkron és a megvágás nem a televíziós társaságok miatt van. Nekik ezzel csak a nyűg, meg a gond van. Ez kizárólag a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (ex ORTT) miatt van, akik különböző irányelvek szerint sorolgatják a filmeket, és rakosgatják a karikákat. Ha egy tévé egy ütősebb nyolcvanas évekbeli akció filmet (Pl. 48 óra) szeretne bemutatni este 20:00 órakor, akkor meg kell vágnia és újra kell szinkronizáltatnia, különben milliókra büntetik. Milyen jó is volt a fent említett 48 órában, amikor Reggie (Eddie Murphy) azt üvöltötte az utcán Cates-nek (Nick Nolte), hogy 'tudod mit Cates, nem szeretlek', míg az eredetiben az van, hogy 'tudod mit Cates, a jó kurva anyád!' :)

(#11843) spiky03 válasza Turbo73 (#11842) üzenetére


spiky03
veterán

Ennyi.
A Bad Boys-ban pl azt szinkronizálták át, hogy az eredetiben az van, hogy "te fingottál?", addig a tv2-es átszinkronizált változatban "te púztál?" Gyönyörű!

@(#11840) devil-k
Amúgy igen a vígjátékokat én is inkább szinkronnal nézem, de én is igyekszem mindent eredeti nyelven nézni. Olyan filmeket nézek még esetleg magyarul, amik az asszony térdeklik és engem meg annyira mondjuk nem, de megnézem vele. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11844) Hooper válasza andrew-msi (#11839) üzenetére


Hooper
őstag

Nekem mindegy hogy LCD vagy DLP, nem húzok egyik felé sem. Azt a típust szeretném amelyiknek jobb képe van, ha abban mókusok rohangálnak elemlámpával az sem érdekel.

bajnokpityu - na erről specifikációt nem láttam sehol :)

(#11845) CyDoN válasza Hooper (#11838) üzenetére


CyDoN
senior tag

W1070-nek jobb a kontrasztja, de kisebb a zoom-ja és 3D-s, míg az W1200 nem tud 3D-t, de nagyobb a zoom-ja!

(_._)

(#11846) bajnokpityu válasza szepi0808 (#11807) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm Szepi0808 a segítséget. Nagyon nehézkes a Studiummal egyeztetni, jobban jártam volna, ha Tőled veszem... Elvileg szerdán jön a cseredarab, első dolgom felcsavarozni.

Hooper: Micsunak 4x 6x változtatható. 4x-et látom,határon van,hogy zavar-e a kerék, 6xen észre se vettem a kereket.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11847) Magic


Magic
tag

Projektor vásárlása előtt állok, ebben kérem a segítségeteket.
Forgalmazókhoz fordulva a saját palettájukat kínálják-dicsérik, én pedig bizonyos összegért Best Buy-t szeretnék... A készüléket oktatásra/prezentációra(teremben,kiállítóteremben) használnánk, ahol sajnos nem garantált a jó sötétítés.

Elvárások:
- hangszóró/3D nem szükséges
- HDMI/VGA bemenet kell
- USB lejátszó (kül. tömörített videoformátumok támogatása) hasznos lenne ha megfizethető
- minél jobb fényerő/felbontás
- minél több szavatosság
- ultraközeli vetítés nem létfontosságú
- jó lenne 300k-ba beleférni

(#11848) andrew-msi válasza Hooper (#11844) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Mind a kettőnek megvan a maga előnye.
DLP szebb fekete, de nehezebb az elhelyezés és szivárványozik (ami engem pl zavar).
LCD gyengébb fekete, de jobban lehet játszani, hogy hova rakod, nincs szivárvány.
Persze van még egy csomó különbség, de ebbe most ne menjünk bele.
Ha tudsz nézz meg minél több gépet, és te dönts melyik tetszik.

(#11849) Turbo73 válasza andrew-msi (#11848) üzenetére


Turbo73
tag

Ezt a 'DLP szebb fekete' felejtsd már el. A mai LCD/LCOS/D-ILA gépeknek sokkal jobb a feketéjük, a fekete részletességük, mint a DLP-knek. Amiben a DLP még mindig jobb, az az 50%-os ANSI kontraszt (sakktábla ábra), itt a jobb DLP-k 500-800+:1 kontrasztot tudnak, míg a többiek az 500:1-hez körül mozognak (csak a magasabb kategóriás LCD-k, Deep Black-el). Viszont natív kontrasztban a DLP-k 2000-3000:1 tudnak, míg egy LCD/LCOS 8000-10000:1, D-ILA 50000-80000:1. És ez a valós kontraszt írisz trükközés nélkül. Természetesen ami neked van az Epson 3500 (amerikában 8100) az egy belépő gép, ami nem tud Deep Black-et, és ilyen jó kontrasztot sem. Nem sokkal drágábban kaptál volna egy Epson 2000-est, vagy Epson 5000-est. Na azok már sokkal jobbak.

(#11850) c4 válasza andrew-msi (#11848) üzenetére


c4
őstag

Ez a "jobb fekete" kérdés azért nem ennyire egyszerű. DC2 chip vagy DC3 (ennek van jobb feketéje), LCD-nél a Deep Black paneles gépek már verik manapság a belépő és középkategóriás DLP projektorok feketéit. Ennek ellenére a DLP még mindig dinamikusabb képpel rendelkezik. Az utolsó emlékem egy JVC DLA-X55-ről van. Nekem annak a képe sem jött be úgy igazán. Kissé laposka.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.