Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) kssthomas válasza Gyeptegla (#11297) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Mint ahogy írtam, 715 óra volt benne, amikor eladtam, addig nem volt vele gondom.
Vagyis....
550 óránál csinált olyat, hogy bekapcsolás után, 1 perc elteteltével kikapcsolt a lámpa. Ezt egymás után eljátszotta vagy 2-3 alkalommal.
De csak kihúztam a hálózati csatlakozót, majd visszadugtam és megjavult.

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#11302) deedee


deedee
őstag

amikor megjött a benq 1070, kipróbáltam.
működött.
aztán tegnap levittem a moziszobába és végre a távirányítót is kipróbáltam...volna, ha működött volna. :U
tapasztalt valaki távirányító gondot rajtam kívül?
semmilyen szögből és távolságból nem reagál.
természetesen több elemmel is kipróbáltam, nem az a gond. /pirosan világítanak a gombok/

mikor végre elkezdeném használni, vihetem a szervízbe??? rohadtul nincs kedvem hozzá. :U
végülis működik a proji gombjaival is a kezelés...

(#11303) t.zolka válasza deedee (#11302) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ezt azért még próbáld ki, lehet, hogy csak a gombok világítanak és az infra nem.
A kis paki el is magyarázza :D

[ Szerkesztve ]

(#11304) deedee válasza t.zolka (#11303) üzenetére


deedee
őstag

kipróbáltam,nem működik. :(((
másik távirányítónál látom a fényt.

megvárom, míg elmúlik a "mozivarázs",aztán elküldöm a teljes cuccot a szervízbe pár hétre.
gondlom ilyenkor az egész kell nekik, nem csak a távirányító.
majd felhívom őket.

(#11305) c4 válasza deedee (#11304) üzenetére


c4
őstag

Ha a táv rossz, elég ha azt küldöd szerintem. De hívd fel őket.

(#11306) StLui válasza c4 (#11305) üzenetére


StLui
veterán

Azt nem lehet tudni, hogy a táv vagy a fogadó rész rossz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11307) t.zolka válasza StLui (#11306) üzenetére


t.zolka
aktív tag

"kipróbáltam,nem működik.
másik távirányítónál látom a fényt."

Persze ettől még lehet, hogy a fogadó rész romlott el, és azért nem világit a távon az infra led.
Bazinga! :D

[ Szerkesztve ]

(#11308) StLui válasza t.zolka (#11307) üzenetére


StLui
veterán

bocs félreolvastam, jogos :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11309) deedee


deedee
őstag

a kérdés, hogy az én "tesztemet" amit telóval csináltam, több távirányítón, mennyire fogják megmosolyogni. :DDD

nincs kedvem az egész cuccot küldözgetni, mert az nem kis lóvé lesz.
oda és vissza.

vagy ilyenkor a visszaút a szerviz sara?

(#11310) andrew-msi válasza deedee (#11304) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Esetleg ha csak a távot kell küldeni, próbáld meg egy taníthatóval addig helyettesíteni.
Ha van a közelben ilyen gép tulaj akkor a tanítás pár perc.

(#11311) deedee válasza andrew-msi (#11310) üzenetére


deedee
őstag

elvagyok a proji gombjainak nyomkodásával is, nem vészes.

legalábbis a tesztelésnél, amikor beüzemeltem a projit, nem volt annyira gáz a távirányító hiánya.

csak hát hosszútávon azért mégiscsak jobb a távvezérléses módi :K

ma írok a benq szerviznek az online üzenőfalukon.
telószámuk nincs fent az oldalon.
írásban kommunikálnak csak.

(#11312) CyDoN válasza deedee (#11311) üzenetére


CyDoN
senior tag

Van ott telefonszám. Bal alsó sarok.

(_._)

(#11313) deedee válasza CyDoN (#11312) üzenetére


deedee
őstag

én a benq hivatalos oldalát néztem, a kapcsolatfelvételi részt, a szervíznél

ott nincs szám, de köszi a linket :K

(#11314) t.zolka válasza deedee (#11309) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ha csak nem egy iPhone 4S kamerájával tesztelik, akkor ők is láthatják amikor beadod a szervizbe.
Szinte minden kamerával látható, (telefon, fényképező) amiben nincs infra szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#11315) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Hello!
Az epson tw6000, 6100, 6200 tipusok mennyire ajánlott vételek?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11316) Vikthor válasza bajnokpityu (#11315) üzenetére


Vikthor
nagyúr

médiamárkban láttam a 6000-es epsont, nekem fakó és élettelen a képe ennyit tuti ér meg amennyit kérnek érte

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11317) bajnokpityu válasza Vikthor (#11316) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van az olcsóbban is, és akár szinprofil is okozhatta,nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11318) yodamastah válasza bajnokpityu (#11315) üzenetére


yodamastah
őstag

Epsonból a 8x00 és a 9x00 amivel érdemes foglalkozni.

(#11319) Vikthor válasza bajnokpityu (#11317) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még akkor se venném meg mert ha egyszer nem tetszik a képe, minek tartogassam otthon?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11320) bajnokpityu válasza Vikthor (#11319) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nyilván.

Yoda: akkor nekiállok sony után olvasgatni.benq,ha jól értem, porosodik, mi volna még ötlet?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11321) Vikthor válasza bajnokpityu (#11320) üzenetére


Vikthor
nagyúr

bár magam ellen beszélek, keresd fel morph-ot az avforumon, neki van egy mitsu hc8000d-je, láttam élőben, hát kb kurva jó képe van, szépek a színek és pengeéles képe van full csöndes, a legjobb egycsipes dlp.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11322) yodamastah válasza Vikthor (#11321) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát azért a legjobb túlzás kicsit :D

(#11323) Vikthor válasza yodamastah (#11322) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ami elérhető árban van, úgy értettem, vagy tudsz esetleg jobbat, szívesen utánanéznék az ajánlásodnak!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11324) yodamastah válasza Vikthor (#11323) üzenetére


yodamastah
őstag

Hogy mi elérhető az relatív .... De értem én, és igazad van 1M alatt nem tudok semmit DLP-t mondani ami jobb lenne. Sajnos ...

[ Szerkesztve ]

(#11325) xtremetuning válasza bajnokpityu (#11315) üzenetére


xtremetuning
addikt

Te is fiam Joker ? :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11326) deedee


deedee
őstag

na....megvolt pár perce a várva várt felavatás egy jó kis hd filmmel :DD
nem rossz ez a benq1070.
korábban, még látatlanban, kissé tartottam a zoom-tól, de kipróbáltam /kénytelen voltam, mert még nem jött meg a konzol a plafonra/ és nagyon penge maradt a kép.
karton dobozon van a proji :DDD szép látvány, biz'a

szóval zoomoltam is és az alap gyári beállításokat használtam, de nekem teccett a képminőség.
hozzá teszem, lézeres szemműtétem volt tavaly, tehát jó a szemem ;]
viszont ezek szerint talán kissé igénytelen vagyok a látványra. :B

amíg nincs meg a médialejátszó, ne is nagyon erőltessem a 3d-t a pc-ben lévő 1,3-as hdmi kimenettel?
mármint a half sbs-re gondolok, mert még csak az van egyelőre a birtokomban.

bár mintha olvastam volna ellenvéleményt is itt a fórumban erről. :U
viszont az biztos, hogy a plug and play megoldás jobban tetszene.
csakhogy ha már levittem a pincébe a pc-t, mert ugyebár vénségemre még a mai napig jáccccok, akkor értelemszerű, hogy valamit kezdeni kellene a 3d filmekkel is.
legalább egy kicsit mókulni vele. ;]
de tényleg nem tudom, érdemes e vele az időt pocsékolni...

na de a lényeg, a mai nap első komoly moziélménye után kijelenthetem: hiába van hd tv-m, hiába néztem rajta hd filmeket, a proji mozis hatását nem lehet űberelni...
és itt nem a több mint 2 méteres képátlóra gondolok, hanem úgy összességében mindenre.

(#11327) Bobolit válasza deedee (#11326) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:C :C :C

(#11328) Pro Koryak válasza deedee (#11326) üzenetére


Pro Koryak
addikt

gratula
pláne, ha a hangcucc is megvan... :DD :K

én is akartam venni 55-60" plazmát, de amikor elképzeltem a képet annyival kisebb méretben :Y :Y :Y ...nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#11329) StLui válasza deedee (#11326) üzenetére


StLui
veterán

Felezett 3D-t bármiről nézhetsz, minden le tudja játszani ami mkv-t lejátszik.
Én is csak azt néztem eddig, mert a PC-t még nem kötöttem össze a vetítővel, de nekem az is tetszett, kíváncsi vagyok mekkora lesz a brutális különbség ha fullhd3d-t fogok nézni, remélem tényleg látványos lesz.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11330) StLui válasza StLui (#11051) üzenetére


StLui
veterán

Na megjött a HDMI switch vagy hogy hívják.Összeraktam a rendszert és működik első blikkre. Hétvégén próbálgatom a lehetőségeket, annyi már megvolt, hogy hdmi-n küldtem a hangot és a kütyü optikaiján ment az erősítőbe, ez is működött.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11331) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok
van egy Nec np215 projektorom (fejlesztés tervben, azonban egy darabig még ezt nézem) és elkezdtek a vetített képen megjelenni fehéren világító pixelek. Legtöbb folyamatosan fehéren világít, van ami pislákol, de egyre több jelenik meg :P most olyan 7-8 pixel van "kigéve"

ezt mi okozhatja?

(#11332) c4 válasza Hooper (#11331) üzenetére


c4
őstag

Leragadtak a mikrotükrök, lehet cserélni a DMD-t, de gazdaságtalan... szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11333) deedee válasza StLui (#11329) üzenetére


deedee
őstag

este már nem volt kedvem tökörészni vele, de azért rákattintottam egy half 3d filmre a powerdvd12 vagy 13-as /mittudom én hányas ;] / lejátszóra....
bekapcsoltam a 3d funkciót a vezérlőpulton, de semmi...
vagyis csak zöld lett minden.
alt+f4-el kellett kilépnem a programból.
esetleg a frekvenciát kellene majd átállítani?
csak mert tapasztaltam lila képet 2d filmnél, ahol is a megoldás a 60 hrz-re való átállítás volt 59-ről.

egyébként meg tudom, tudom.... olvassak vissza :DDD
csak most éppen dolgozok és hálás lennék egy gyors, körülbelüli útmutatásért. :R

(#11334) elodman válasza deedee (#11326) üzenetére


elodman
aktív tag

-"na de a lényeg, a mai nap első komoly moziélménye után kijelenthetem: hiába van hd tv-m, hiába néztem rajta hd filmeket, a proji mozis hatását nem lehet űberelni...
és itt nem a több mint 2 méteres képátlóra gondolok, hanem úgy összességében mindenre."

erről a mindenről még szívesen hallanék.

[ Szerkesztve ]

(#11335) DjKoxi válasza elodman (#11334) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezt látni kell. Le kell ülni valakinél, vagy boltban és nézni 20-30 percet. Maga az, hogy nyugodtabb, és könnyebben nézhető a vetített kép. Nem kell közel ülnöd, így a hangfalak lehetnek megfelelő távolságra egymástól. Látod a fölötted ellőtt fényhasábot ami szintén hozzájárul a mozis hatáshoz.

deedee : Egyetértek Veled mindenben. Nálam másfél év alatt sem múlt el a vetített kép okozta ámulat, pedig alap full HD projektorunk van. A vászon mögött 51E6500-as Samsung plazma van, de mikor néha-néha nézek rajta filmet csak azt érzem, hogy valahogy nem az igazi, valami hiányzik.

Van aki szerint ilyen szinten kínszenvedés a vetítés, de nem vagyunk egyformák, nekem és a családomnak így is örömet okoz, és élmény minden egyes filmnézés.

(#11336) StLui válasza deedee (#11333) üzenetére


StLui
veterán

felezett 3D-t simán játszol le, bármivel, nem kell PDVD sem hozzá, jó az xbmc is, én pl egy kis szutyok WD Play médiaplayerrel játszottam, ilyenkor látod a a vetítőn mindkét képet a fele fele képen, majd a vetítőn bekapcsolod a 3D-t, ekkor szemüveg nélkül már a teljes képméreten látod homályosan, elcsúsztatva képet. Ilyenkor felveszed a szemüveget és kész.
Milyen szemüveged van?

A távkapcsolón ott a 3D gomb, a gépen nincs, de gondolom menün keresztül elérhető

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11337) andrew-msi válasza DjKoxi (#11335) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én is így vagyok ezzel.
Ott a Panasonic plazma, de csak a gyerek néz rajta meséket.
Este mindig jön le elé a vászon és kezdődik "A" mozi!.
Ezt nem lehet megunni.
Végül is a 3 m az 3 m. ;]

deedee:
Akkor ismét egy "fertőzött", nem baj ebből már nem tudsz kigyógyulni :DD :C

(#11338) elodman válasza DjKoxi (#11335) üzenetére


elodman
aktív tag

thanx az izgi élménybeszámolót, zabáljuk az ilyesmit.

akkor, gondolom, az említett előnyökön túl leginkább a méret a lényeg, no meg az árasztott hangulat, a szertartásos készűlődés, szemlélődés.

ahogy korábban gyanítom mozikban sem épp HD közeli felbontásban gyönyörködtünk, hanem egy pszicho hatásnak és társasági eseménynek örültünk, így ismét eltűnődöm,
nem túl trendi, túllihegett az 1080p a 720p-vel szemben...?
már csak sovány erszényemet illetően is.. :)

Jó, nem kell 1000.x is válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#11339) andrew-msi válasza elodman (#11338) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem az első gépem egy Panasonic 720p-s volt, a mostani egy Epson ami 1080p-s.
Szerintem hatalmas a különbség.

(#11340) Spuri2000 válasza deedee (#11302) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Távirányító probléma! Nekem is ez volt! A szerviz kicserélte! Most már teljesen jól működik minden irányból, szögből....

(#11341) Hooper válasza c4 (#11332) üzenetére


Hooper
őstag

elöregedés, vagy mi okozhatja? gondolom egyre több fehér pixel fog megjelenni... alig 2 hét alatt lett vagy 8 :P

(#11342) xtremetuning válasza elodman (#11338) üzenetére


xtremetuning
addikt

Túl lihegettnek semmiképp sem mondanám. De tény, hogy kisebb vásznon, megfelelő távolságból már a 720p is jól tud mutatni.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11343) Chal válasza elodman (#11338) üzenetére


Chal
addikt

Analóg film volt akkor, szóval ne gondold hogy rosszabb volt a HD-nél, vagy hogy csak közösségi élmény miatt volt élvezetes :)

Nekem amúgy 720p-s gépem van, és próbáltam a helyén egy kölcsönkapott full HD-st. Ég és föld. Azóta is folyton a cserén jár az eszem, ha lesz türelmem meg időm használtat vadászni, tuti meg is lépem.

[ Szerkesztve ]

(#11344) bajnokpityu válasza Vikthor (#11321) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van valakinek pest megyében ilyen, vagy ehhez közeli tipusa? megnézném a szivárványomt

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11345) deedee válasza Spuri2000 (#11340) üzenetére


deedee
őstag

csak a távirányítót vitted be,vagy az egész komplett cuccot?

(#11346) Spuri2000 válasza deedee (#11345) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Volt más gondja is,így az egészet! Szerintem neked is bekérik az egészet, hogy bevizsgálják. Kb. 1 hétig lesz oda!

(#11347) elodman válasza Chal (#11343) üzenetére


elodman
aktív tag

-"analóg film volt akkor, szóval ne gondold hogy rosszabb volt a HD-nél, vagy hogy csak közösségi élmény miatt volt élvezetes "

nem értek e technikához, de nekem (is) szebb emlékeim vannak azokból az időkből. (bár projit még nem bámultam)
Pár Ft- os jegyárak, aztán egyszer csak a Corvin moziban 50 Ft - igaz, először 3d v. surround v. mi a szösz hanggal ! Közbotrány!!!

vajh, miért volt jobb mint a mai tűhegyes/tűélesnek reklámozott mega felbonátsoknál az analóg? Annak is volt vmi felbontása / jellemzője, nem?

mondjuk a CRT moncsik összemosódó pixeljeit is sokkal szervesebb, életszerűbbnek látom eme laposképernyős időkénél.

[ Szerkesztve ]

(#11348) Chal válasza elodman (#11347) üzenetére


Chal
addikt

vajh, miért volt jobb mint a mai tűhegyes/tűélesnek reklámozott mega felbonátsoknál az analóg? Annak is volt vmi felbontása / jellemzője, nem?

Egyrészt az idő sokmindent megszépít :) Másrészt az analóg filmnek nyilván nincsenek felbontási paraméterei (legalábbis pixelben). Mivel a rögzítés is ilyen filmre ment, ezért aztán a dinamikatartomány lehetett(!) olyan, vagy akár sokkal jobb is, mint a mai digitális világban. De persze fontos volt, hogy az egész lánc jó legyen, tehát fasza legyen a kamera, az optika, a nyersanyag, majd annak a kópája, és a mozigép, vászon kapcsán dettó ugyanezek voltak a szűk keresztmetszetek. Persze ez most is igaz (hiszen hiába veszik fel csúcs kamerákkal az anyagot, ha a lejátszási ponton valami vacak vetítő van), csak a digitális világban könnyebb a minőségromlás nélküli másolás, tárolás, továbbítás és egyéb ehhez kapcsolható dolgok.

A mai csúcs kamerák (RED, ARRI, és társai) azt mondják most jutnak kb. el arra a szintre érzékenységben amit egy filmes kamera meg az analóg tekercs tudott régen.

mondjuk a CRT moncsik összemosódó pixeljeit is sokkal szervesebb, életszerűbbnek látom eme laposképernyős időkénél.

Ez egy jobb fajta IPS monitorra azért nem igaz (és akkor ezt nyilván egy szintén jobb fajta CRT-hez képest értjük), de persze ehhez mélyen a zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#11349) elodman válasza Chal (#11348) üzenetére


elodman
aktív tag

Ave Chal

--off x2--

thanx az érdekes analog vetítési infokról.
Ha jól látom irományaidból, jócskán ideje lenne némi blog írásban rögzítened az utókor számára eme nem kis tartalommal bíró és érthető szösszeneteket.
Bár lehet, páran már nyomulnak e témában, majd körbenézek.

Szóval ama IPS moncsik, ami miatt jó mélyen sokkolót / pisztolynak lácccó tárgyat rejtő zsebünk bugyraiban kő kutatni, azok kb. árszintje és márkája / típusa igencsak megmozgatná fantáziámat és kp. mennyiségemet.
Ez utóbbi meg igencsak rám férne, mert mán majd megfulladok a hatalmas zöldhasúhegyek nyomása alatt, és ha nem proji, akkor efféle szemfény-, szürkeállomány- és idővesztő készülékbe kéne ölni mindezt, míg levegőhöz s élettérhez jutok e szabados és derüs nagypolgári magyar valóságban.

thanx.

(#11350) Chal válasza elodman (#11349) üzenetére


Chal
addikt

Nem hinném hogy nekem kéne erről blogot írni. Annyiról van szó csupán hogy egyrészt hobbi fotós vagyok, és ott nagyban hasonló a kérdéskör az utóbbi 10 évben, másrészt érdekel a téma és szeretek róla olvasgatni a neten. Harmadrészt pedig volt/van mozigépész ismerősöm akit imádok faggatni, de csak mint lelkes amatőr.

Szóval ennél ez a téma jóval mélyebb, és rengeteg szakértője van, és nagyon sok az önjelölt, akik közé én inkább nem állnék be :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.