Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) bajnokpityu válasza kabar (#11749) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó lesz ez. Felfúrtam, marad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11752) Imi91 válasza c4 (#11731) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm, mindenkinek a választ akik próbáltak segíteni:) az LG pa70g-t én is néztem, csak az LG felirattal van főleg bajom, de szétnézek még a Vivitek termékei között is :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#11753) edyson66


edyson66
újonc

Sziasztok, vettem egy Thomson projektoros tv- t,tudtam, hogy rossz az izzoja es meg is rendeltem USA- bol.
Megjött, betettem, szepen ment majd kb. 1 ora mulva a kepernyö közepsö felsö resze besötetedett. Lehet az uj izzo a hibas vagy esetleg mas ?
Kivettem es a tükör felületen egy egy helyen sötet, egett.
köszi a valaszokat
U.I
Sajna a visszaküldes a fele ar :F

(#11754) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#11751) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kiccsalád beült mozizni, kislányom hozta macit is, ő is lássa.
Óriási élmény... nulla szivárvány, jó kép, elég a fényerő is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11755) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#11754) üzenetére


Norbi 72
veterán

Óriási élmény.

Hány colos tv után? ;)

(#11756) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#11755) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:P 40

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11757) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#11756) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát na... :K

(#11758) kabar válasza bajnokpityu (#11756) üzenetére


kabar
senior tag

Az lesz a klassz, amikor arra mész péntek este melóból haza, hogy 10-12 gyerek ül nálatok tök sötétben a nappaliban, és megy egy mesefilm...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11759) bajnokpityu válasza kabar (#11758) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Otthon dolgozom, de el tudom képzelni az élményt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11760) belfiapu válasza kabar (#11758) üzenetére


belfiapu
csendes tag

Előszokott fordulni ez nálunk. Nagyon jó érzés! :K

(#11761) andrew-msi válasza bajnokpityu (#11754) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ismerős érzés.
Nekem az első gondolatom az volt, miért csak most vettem projektort?! ;] :DD

(#11762) @ftershOck


@ftershOck
csendes tag

Üdv megint!

Szerintetek 60k-s keretből lehet venni után gyártott lámpát Epson EMP82-höz? Tudtok valami jó céget akik foglalkozik ilyenek beszerzésével?

Valamint még áll a kérdés, vélemény, tapasztalat a http://www.projektoroutlet.com/-al kapcsolatban? Seems legit?

(#11763) StLui válasza Norbi 72 (#11755) üzenetére


StLui
veterán

Én már írtam, a 65VT60-ra nem cserélném el a benq w1070-et, csak akkor ha eladható lenne és megvenném újra a benq-t. Most egy 40-es tévé van a vászon mögött, ennél nem vagyok lusta, de ha egy 65-ös tévé lenne mögötte akkor valószínű nehezebben venném rá magam a besötétítésre és vászon leengedésre. Ezért nem tartanám meg tévézni sem :)
Nem vagyok focirajongó, de tegnap kipróbáltam STB-ról küldtem rá a HD focimeccs képét és el tudtam képzelni mekkora élmény lehet egy focirajongónak. Sport2-n rally ment szuper lassításokkal, azt szerettem volna kirakni vetítőre, de sajnos csak a sport1 van HD-ben. Most megint várom egy kicsit a hétvégi F1 futamot.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11764) andrew-msi válasza @ftershOck (#11762) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem keresd meg Batyo-t "épít" neked egy új lámpát és még marad is pénzed.

StLui:
A HD adások komolyan néznek ki 3m-n. Nekem is van pár és mindig elámulok mekkorát mutat. :)
Discovery-t, History-t és National Geographic-t sűrűn nézünk a projektoron.

(#11765) Gyeptegla válasza @ftershOck (#11762) üzenetére


Gyeptegla
tag

Lemaradtam, nyugodtan fordulj Batyohoz, lényegesen olcsóbban oldja meg a problémádat.

(#11766) CyDoN


CyDoN
senior tag

Tegnap jó kis móka volt :)

(_._)

(#11767) Gyeptegla válasza CyDoN (#11766) üzenetére


Gyeptegla
tag

Komoly rövid vetítési távolság, pontos az optikája, konvergencia?

(#11768) CyDoN válasza Gyeptegla (#11767) üzenetére


CyDoN
senior tag

1,2m-ről vetít hibátlant! A vászon viszont nem túl okés, mert 16:9-es és így elég sok fehérség van a kép mellett :)

(_._)

(#11769) Vikthor válasza CyDoN (#11766) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:Y :C BETEG! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11770) Norbi 72 válasza andrew-msi (#11761) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem is ez jutott eszembe,amikor kész lettem:

Bocsi a hulladék mobilos minőségért,a kép tűéles,természetesen.. :))

Az az érzésem,hogy sokat fogok mozizni az elkövetkező években. :C

Pityú: A vászon széle teljesen egyenes.

(#11771) Vikthor válasza Norbi 72 (#11770) üzenetére


Vikthor
nagyúr

viszont ha ilyen közelről vetítesz, akkor elég egy gyengébb fényerejű projektor is ezek általában régebbi modellek, vagy eleve eco mód rögtön, nem?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11772) deedee


deedee
őstag

én azon kaptam magam, hogy a biztonsági másolat BR-rip Stargate Atlantis-t is a projin nézem :DDD
hiába nem HD, az élmény akkor is sokkal jobb,mint tv-n :K

a mozi, az mozi....és nem tv,ez tény :D

már a pince fele be van burkolna tojástartókkal a visszhang miatt.
alakul már...

[ Szerkesztve ]

(#11773) Norbi 72 válasza Vikthor (#11771) üzenetére


Norbi 72
veterán

Közelről?2.8 méterre ülök,sajna ennél nagyobb vászon nem fér el... :DDD

Eco módban van,igen.

(#11774) andrew-msi válasza Norbi 72 (#11770) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:C :K

(#11775) cecil válasza Norbi 72 (#11770) üzenetére


cecil
aktív tag

:) örülök hogy jo helyre került a kis Benq! Es a vászon is bevált!

(#11776) cecil


cecil
aktív tag

Egyébként tényleg kulfondon vagyok boardozni, de majd lesz beszámoló ha haza értem es lesz idom rendesen használni a Panat, hazavittem es csak gyorsan belőttem 20 percre hogy minden ok vele...

(#11777) kabar válasza bajnokpityu (#11748) üzenetére


kabar
senior tag

Azt azért meg szeretném kérdezni, hogy neked a fent hirdetett árért a Grandview CNV jött, vagy neked is valami az "eredetivel azonos minőség". Ugyanis nagyon úgy látom, hogy én ugyanezért az árért vagy drágábban vettem a rosszabbat.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11778) bajnokpityu válasza kabar (#11777) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez grandview.
Viszont este beleért a képbe a fül.
Ez tuti nem lesz jobb simogatással, imával, leengedve pihentetve?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11779) Norbi 72 válasza cecil (#11775) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most nézem újra unokatesómmal a Star Trek-sötétségben-t.Ez egyszerüen elképesztő!!!! :R :R

Moziba az életbe nem megyek többet..

[ Szerkesztve ]

(#11780) DjKoxi válasza bajnokpityu (#11778) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az én vásznam is füles kicsit mikor leengedem, aztán pár óra múlva teljesen kisimul. Régebben írtuk többen is, hogy érdemesebb motorost venni az egyenletes vászonsebesség miatt. Sokkal kevesebb húzóerő hat a vászonra. A helyedben cserélném motorosra, ha még belemennek a boltban ahol vetted.

(#11781) bajnokpityu válasza DjKoxi (#11780) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, az lesz. mára még rosszabbak a fülek, pedig egész nap le volt engedve háromnegyedig.
Úgyhogy nincs olcsón jó vászon.
Engem csak az bosszant, hogy akkor már 1.1es vagy 1.2es vásznat vennék, sztem több tartalék maradna a projiban.

finoman engedné ám vissza a manual is,nem hiszem, hogy ez lenne a magyarázat. Sztem szimplán jobb anyagból van, még, ha a gyár azt is mondja, h ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11782) c4 válasza bajnokpityu (#11781) üzenetére


c4
őstag

"Úgyhogy nincs olcsón jó vászon."

És tényleg nincs. Bár senki nem állította, hogy lenne. :)

(#11783) DjKoxi válasza bajnokpityu (#11781) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Még nem engedtem le rolós vásznat, de gondolom a lehúzásnál feszülhet meg inkább, mert a rugóerőt le kell győzni.
Mikor lefestettem a csövet feketére akkor láttam milyen módszerrel rögzül a cső. Egy vastagabb műanyag szegély van rávarrva a vászon aljára ami egyáltalán nem nyílegyenes. Arra fekszik fel a cső hosszanti bevágása. Ha rolós lenne, már biztos hullámokat húzott volna a vászonba ott ahol mm-rel magasabbra van varrva az a szegélyműanyag.

(#11784) andrew-msi válasza DjKoxi (#11780) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem noname motoros van, ami eddig elég jól bírja.
A kézi nekem is hullámosodott.

(#11785) kabar válasza bajnokpityu (#11778) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem az idő múlásával rosszabb lett. Két hét után mentek bele a hullámok, a fülek már eleve benne voltak. Miután megvoltak a hullámok is, már nem lett rosszabb. Nem mondom, hogy tragikus, mert a párom mindig mondja, hogy szerinte észre sem lehet venni, de engem meg zavar.
Amúgy szerintem a manuálisnál a lehúzásnál középen keletkező erőt lehetetlen egy csővel egyenletesen átvinni a vászonra, amelyet egy rugóval feszített cső próbál meg felcsévélni. Utána amikor a feszítőerő (húzó megszűnik, már a két széle értelemszerűen nem feszül meg. A motorosnál az alsó rúd ereje (súlya) egyenletesen oszlik meg, és a csévélés sem rugóval, hanem motorral, kisebb erővel történik. De ez csak az én elméletem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11786) bajnokpityu válasza kabar (#11785) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm a segitséget. amúgy jó lett volna a képe...
elitescreen gyengébb képű,mint a grandview?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11787) CyDoN válasza bajnokpityu (#11786) üzenetére


CyDoN
senior tag

néhány darab elitescreen-t már láttam/eladtam! 1x fordult elő, hogy hullámos volt a manuális vászon, akkor megpróbálták cserélni, de nem volt készleten így visszakaptam a pénzt.

(_._)

(#11788) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a projektort néztem ki. Jó minőségű a Benq? Megéri megvenni? Felbontása nekem elég lenne.
Amivel még szemezgettem az az LG PB60G, de annak csak 500 lumenes a fényereje. Az viszont szerintem kevés lenne, mivel arra is kéne, hogy a szabadban este 7 körül (nyáron még elég világos van) lenne kivetítve szöveg... sehol nem látok róla teszteket, hogy lehetne összehasonlítani a teljesítményüket, nem segg sötét szobában... valaki?

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#11789) c4 válasza Dyrg (#11788) üzenetére


c4
őstag

"este 7 körül (nyáron még elég világos van) lenne kivetítve szöveg..."
Sajna bármelyik felejtős. LED fal kell neked világosban.

(#11790) Dyrg válasza c4 (#11789) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Nem az lesz a mérvadó, hogy csak este 7 kor kellene, hanem az is lesz majd néha, inkább este kéne. Csak gondoltam, hogy akkor az 500 lumen semmit se ér...

Megvenni és megszerelni...

(#11791) andrew-msi válasza Dyrg (#11790) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Félő, hogy az még a szobába sem lesz elég. :(
Én led helyett inkább a hagyományos lámpás megoldást javaslom.
Valami használt 720p-s gép, talán kezdésnek jó lehet.
Lassa jön a nyár, hátha kicsit több eladó gép lesz.

(#11792) CyDoN válasza Dyrg (#11790) üzenetére


CyDoN
senior tag

Használt BenQ W700 100e körül jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#11793) Dyrg válasza CyDoN (#11792) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Az a helyzet, hogy inkább újban gondolkodom, az svga felbontás meg elég lenne karaoke szöveg kiírására, meg zenei fény aláfestésnek. Mikor zenélünk a lámpák mellett üzemelne, összekötném a telefonnal és ezzel a programmal a teló mikrofonját használva vetítenék a falra effekteket. :C Arra meg elég a 800X600.
Valószínű ez a Benq MS521P Projektor lesz. A HDMI miatt. Szóval csak az a kérdésem, hogy ezzel nem lövök mellé minőségben? Nekem a 3 év garancia is nagy szó, meg 100ezerig le tudom írni vállalkozásba....

Megvenni és megszerelni...

(#11794) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Még teljesen új lennék ebben a projektor témában, szóval ne kövezzetek, ha hülyeséget is kérdezek. Eddig csak TV -vel próbáltam házimozizni, de sajnos nincs annyi pénzem, hogy egy akkora és olyan tudású TV -t vegyek, ami tökéletesen megfelelne egy kellemes otthoni mozizásra. Ezért arra gondoltam, h a projektorok világa felé próbálok nyitni.

Ahogy itt és máshol is olvasgattam, arra jutottam, hogy most a fullHD -s kategóriában talán a BenQ w1070 lenne a jó választás. Ehhez néztem egy ilyen vásznat, ugyanis 190 cm helyem van neki. A nappalim adottságai elég korlátozottak. Nevezetesen kb 2 m távolra tudnám helyezni a vetítőt a vászontól, ráadásul a plafonra. Szerintetek működhet ez így?

Esetleg véleményeket szívesen fogadnék...

(#11795) Norbi 72 válasza HIJ (#11794) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Az 1:1-es vászon szerintem nem lesz jó,16:9-es kell,pl:[link]

A Benq 1070-es ajánlott vetitési távolsága erre vászonra kb.240 cm,a legkisebb kb.210 cm a lencsétől a vászonig.

(#11796) HIJ válasza Norbi 72 (#11795) üzenetére


HIJ
őstag

De egyébként ez a vászon minőség megfelelő?

Ez akkor 84" -os. Ez a calculator a 84" -ra 234 cm -t ír. Viszont ez már pirosban van. Ez mit jelent? Vagy pl mi az a zoom érték?

(#11797) Norbi 72 válasza HIJ (#11796) üzenetére


Norbi 72
veterán

De egyébként ez a vászon minőség megfelelő?

Ezt passzolom,még nagyon "újfiú"vagyok,2 napja van meg a proji...majd a többiek válaszolnak.

A zoom érték az,amennyit tudsz nagyítani a beállított távolságtól.

(#11798) c4 válasza HIJ (#11796) üzenetére


c4
őstag

Ebben a kategóriában nagyjából annyit tudnak a vásznak, hogy fehérek.
Hogy hullámos lesz-e? Nagy valószínűséggel. Ha átvétel után még nem az, az se baj, majd később. :)

(#11799) bajnokpityu válasza CyDoN (#11787) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kaptam próbára egy használt, vagy másfél éves noname motoros vásznat ismerős boltból. Nyolc szögletű a tok, eur megfelelőségi nyilatkozat van rajta. Ez mi lehet?

Grandviewböl kb én vagyok az egyetlen, akié hullámos?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11800) JohannZimu válasza bajnokpityu (#11799) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Esetleg ilyen?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.