Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) bajnokpityu válasza Turbo73 (#11849) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sokkal jobb a feketéjük?őőő, d-ilat láttam sokkal többért,mint a micsu,és nem merném ezt kijelenteni.

akit zavar szivárvány, meg ugyanúgy fogja élvezni az LCDt is. a hatalmas képméret eleve szinte garancia a nagy élményre, akármilyen technológia.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11852) Vikthor válasza bajnokpityu (#11851) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R :R :R Bajnokpityu 4 president :R :R :R

Ez a mondat nagyon üt: "a hatalmas képméret eleve szinte garancia a nagy élményre, akármilyen technológia."

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11853) CyDoN válasza bajnokpityu (#11851) üzenetére


CyDoN
senior tag

:C

ezzel én is így vagyok, tegnap játszottam pár órát egy W700-al,,,kicsi, olcsó, 720p.....ment a Fifa 135"-on. Nem érdekelt, hogy nem fullHD nem zavart a szivárvány :Y

(_._)

(#11854) andrew-msi válasza Turbo73 (#11849) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én konkrétan arra írtam, amit kinézett (tw-3200,tw-5200), úgy tudom azok nem DeepBlack-ek, mint az enyém sem. Sajnos. :(
És DLP-be sem a felső kategóriákról volt szó. ;)

(#11855) Turbo73


Turbo73
tag

Bajnokpityu:

Igen, sokkal. És ez nem vudu, mint a kábel mizéria, hanem keményen mérhető dolog. Egymás mellett nézz meg egy Mitshu-t és egy JVC-t, lesz döbb.

'akit zavar szivárvány, meg ugyanúgy fogja élvezni az LCDt is. a hatalmas képméret eleve szinte garancia a nagy élményre, akármilyen technológia'

Ja, egy darabig. Aztán elkezd bujkálni a kisördög, hogy jobbat szeretnél. Majd ha már pár éve projizol visszatérhetünk a témára. :)

Andrew-msi:

Akkor ne azt írt, hogy LCD, hanem, hogy a belépő LCD-k. A legolcsóbb mozigépek között a DLP-k a jobb alternatíva, annak aki bírja a szivárványt. A belépő LCD-k szarok. (Bocs :) ) Az 500-1500 ezres kategóriában viszont az LCD/LCOS/D-ILA komolyan veri a DLP-ket. Az igazán jó DLP-k ettől jóval drágábbak és még mindig 1 csipesek. A 3 csipes DLP übergépek meg egy átlag embernek megfizethetetlenek 5-10+ milliós áraikkal.

[ Szerkesztve ]

(#11856) andrew-msi válasza Turbo73 (#11855) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ok szarok, elfogadom. ;)

(#11857) Magic válasza Magic (#11847) üzenetére


Magic
tag

Valaki (#11847)?

(#11858) CyDoN válasza Magic (#11847) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ezt nézd meg.

LAN displayes és Wireless képes! Elég nagy fényerő, 3 év garancia!

(_._)

(#11859) bajnokpityu válasza Turbo73 (#11855) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem egymás mellett,de egy napon belül néztem őket. Kb olyan feketéje volt a micsunak,mint a nagy 4k JVCnek. Nem a fekete miatt lett DLPm egyébként, hanem a képi dinamika miatt, és ezen belül is azért micsu, mert többek kiemelték, hogy a bőrszin mennyire király vele. és tényleg.

Hifizek már jó ideje, majdcsak sikerül elkerülnöm a kisördögöt. hifi sokkal mélyebb mocsár, még több változó. sőt, ott sajnos a valóságot is hallottam többször is,filmnél ritkán van esélyünk az eredetit látni.

Nem mondom, h rossz a többi teknika, félre ne érts, de az én értékrendem szerint nagyon jó ez a cucc.

A kinti 3500USDs új listaáráért korrekt vételnek tartották, és mivel kifutó 1500körül megkapni, azért nem olyan rossz vétel annak, aki a 6x sebssségű szinkerékkel már ki tud békülni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11860) Pro Koryak válasza bajnokpityu (#11859) üzenetére


Pro Koryak
addikt

dehát ő már k.rva régóta projizik és ő már frankón tudja, h az összes, 10millió ft alatti dlp szar...

nekem is dlp van :C

Turbo73.
ennyiből soha, ne vegyél semmit, mert minig lesz, jobb-újabb . . . hát várdd a csodát, de sohasemond, h nincs tovább...

[ Szerkesztve ]

(#11861) AVhelper válasza Hooper (#11838) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson vetítők elhelyezését segítheti [ez a kalkulátor]

Egy kis bizalmas információ: áprilistól minden hivatalos hazai forgalmazótól vásárolt és a vásárlás után regisztrált Epson EH-TW5200 után 100€ visszatérítést ad a márka képviselete.

(#11862) Magic válasza CyDoN (#11858) üzenetére


Magic
tag

Köszönöm a tippet!
Full HD hiányát mennyire vennénk észre nagyobb képméretkor?
3D helyett jobb lenne nagyobb felbontás...
A mai projektorok USB-n nem támogatnak video állományokat?

(#11863) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Tudtok valamit az Epson EPM-X3 projektorról? Alapvetően filmezésre kellene.

(#11864) andrew-msi válasza AVhelper (#11861) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:R
Én ennek a letölthető változatát használtam.
Nagy segítség!

[ Szerkesztve ]

(#11865) Turbo73 válasza Pro Koryak (#11860) üzenetére


Turbo73
tag

És te mióta vagy így ismeretlenül ilyen alpári, és komoly olvasási és értelmezési problémában szenvedő? :(

Bajnokpityu:

JVC nem gyárt natív 4K-s projektort, csak kamu 'e-shift' technológiát használ. A csipek 1920-1080-asok bennük. Ettől függetlenül a vitathatatlan kontraszt bajnok a JVC. Nem tudom, hogy milyen körülmények között láttad, de érdemes megnézni ideális, fekete falu helységben, hogy mit is tud. Sajnos a világos falakról visszaverődő fény drasztikusan csökkenti a kontrasztot (és a feketét), de erről inkább BalageeYodamastah tudna sokat elmondani. Egyéb okok miatt én sem JVC-t választottam, pedig sokat szemeztem velük. Persze az a lényeg, hogy te elégedett legyél a látvánnyal. :)

(#11866) CyDoN válasza AVhelper (#11861) üzenetére


CyDoN
senior tag

ezt a belső infót honnan szedted ?

(_._)

(#11867) CyDoN válasza Magic (#11862) üzenetére


CyDoN
senior tag

A legjobb szerintem egy BenQ TH680 lenne mert ez egy fullHD-s prezentációs vetítő, de ilyen nincs a bestbyte-nál. A Wireless lehetőség és a FULL LAN display szerintem jobb mint az USB video támogatás!

(_._)

(#11868) AVhelper válasza Nixon18 (#11863) üzenetére


AVhelper
senior tag

Helló!

Itt egy link, amiből mindent megtudhatsz az Epson EMP-X3-ról, ami nem való filmnézésre, mert natív 4:3 képarányú és nincs HDMI bemenete, hogy csak a két legfontosabb hiányosságát említsem.

(#11869) AVhelper válasza CyDoN (#11866) üzenetére


AVhelper
senior tag

A hazai Epson forgalmazótól.

(#11870) AVhelper válasza andrew-msi (#11864) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem hibátlan ez a kalkulátor. Pont most nézem, hogy az EH-TW5200 esetében felcseréli a "a vászon alsó szélétől a padlóig" és a "mennyezettől a vászon felső széléig" paramétereket.

(#11871) andrew-msi válasza AVhelper (#11870) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Amire nekem kellett, arra tökéletes volt. :K

(#11872) coldfirexx

Hello!

Szeretném kikérni a véleményeteket:

Egy barátom Vaterán megnyert egy licitet egy Projektorra 14.000-ért használt Sanyo-PLC-XE33.

Tudnátok róla mondani véleményt illetve hogy megéri-e?

Köszönöm

(#11873) Gyeptegla válasza coldfirexx (#11872) üzenetére


Gyeptegla
tag

Csak nem a hírhedt tiptoplaptop-tól vette?

Mert akkor nem sok reményt fűzök hozzá, azon kívül hogy egy öreg szerkezet.

(#11874) CyDoN válasza AVhelper (#11869) üzenetére


CyDoN
senior tag

kíváncsi leszek, hogy ki fizeti be a 98%-os adót rá :)

(_._)

(#11875) bajnokpityu válasza Turbo73 (#11865) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olyan sötétben,hogy vakon botorkáltam a fotel karfája irányában. kósza foton alig jutott szemembe.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11876) coldfirexx válasza Gyeptegla (#11873) üzenetére

szia. kifejtenéd az aggályaidat a tipptoplatoppal kapcsolatban?
ill vélemény a projektoról?

(#11877) Gyeptegla válasza coldfirexx (#11876) üzenetére


Gyeptegla
tag

Itt már beszéltünk róla, sima válogatott elektronikai hulladékot árul, sorozatosan megtévesztve a vevőket.

Ez vonatkozik a laptopjaira, projektoraira, és a külön árult alkatrészekre is, én nem vennék tőle semmit.

Úgy rémlik, itt most smartz néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#11878) coldfirexx válasza Gyeptegla (#11877) üzenetére

köszönöm ez azért segített!

(#11879) Gyeptegla válasza coldfirexx (#11878) üzenetére


Gyeptegla
tag

Tényleg nem akarom ledegradálni, de az ő szerencséje az hogy a hirdetések gyorsan elavulnak, és azzal törlődnek a negatív hozzászólások is.

(#11880) AVhelper válasza CyDoN (#11874) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem tudok semmilyen 98%-os adóról.

Azt tudom, hogy az Epson megbízásából egy ügynökség intézi majd a visszautalást. A visszautalás Európában bevett gyakorlat - a franciák imádják.

Lesz majd egy weboldal, ahol a vetítő megvásárlásával kapcsolatos adatokat (gondolom számla adatok, gyári szám, ilyesmi) kell megadni, és azt, hogy milyen számlaszámra kéri valaki a visszautalást. Nem tudom, hogy szja köteles-e, ha valaki magánszemélyként kapja vissza a 100€-t.

(#11881) CyDoN válasza AVhelper (#11880) üzenetére


CyDoN
senior tag

98% ajándékadó, elvileg köteles lenne mindenkinek bejelenteni, de úgyse fogja senki!
De ha egyszer ellenőrzik az epson-t majd akkor küldik a neveket, és a magyar NAV felkeres :)

(_._)

(#11882) Turbo73 válasza bajnokpityu (#11875) üzenetére


Turbo73
tag

Az elég ideálisnak tűnik. :) Ha van/lesz lehetőséged, akkor ott nézd meg a Mitchut egy JVC mellett. És a lényeg a mellett és nem külön-külön.

(#11883) bajnokpityu válasza Turbo73 (#11882) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lenne lehetőségem,de nem érdekel eléggé. Micsu fel van csavarozva. Meg eskü nem érdekel, h melyik feketéje jobb. Még akkor se nőne e-penisem,ha Micsu alázná a többszörösébe kerülő JVCt.

Még egyszer mondom,h nem érdekelnek a teknikai paraméterek. élmény miatt vettem meg ezt a projit. Az egy más kérdés, hogy a hirtelen döntés igazolva látszik, és ami nekem számit, abban teljesen jó a cucc.

Ha lesz egy fok szerencsém, akkor ma megérkezik a hibátlan cserevásznam. Akkor este mozizik a kiccsalád.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11884) Vikthor válasza Turbo73 (#11882) üzenetére


Vikthor
nagyúr

btw már évek óta próbálkozok ezzel, hogy egy jobb DLP-t egy jobb JVC-vel összehasonlítsak vagy bármely LCoS technológia alapján működő projit, hidd el hazánkban ez elég lehetetlen, max Németország vagy USA meg Japán, ahol vannak boltok, akik több projit tartanak raktáron és az érdeklődőnek vagy a lehetséges vevőnek megmutatják ugyanarról a forrásról egyszerre ugyanolyan vászonra ugyanabban a szobában...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11885) AVhelper válasza CyDoN (#11881) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem adószakértő vagyok, de úgy tudom, hogy az üzleti ajándék után az ajándékozónak kell megfizetni a közterheket (talán a 16% szja-t és a 27% eho-t).

Viszont egyáltalán nem biztos, hogy ez a visszatérítés ajándéknak minősül-e.

(#11886) CyDoN válasza AVhelper (#11885) üzenetére


CyDoN
senior tag

én se vagyok, de engem hívott már a NAV, egy olyan utazás miatt amit ajándékba kaptam!
Tudom nem ugyanaz a kettő!
A €100 visszautalással azonos árban lesz mint a BenQ W1070. Szerintem ez a cél :) Kérdés mennyi db-hoz jár majd!

(_._)

(#11887) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van egy hp compaq nc6220 laptop, egy laposképernyős, nagy televízió, RGB-VGA kábel (HDMI-kimenet nincs a laptopon). Ezt szerettem volna összekötni, hogy a laptop képe látszódjon a monitoron, de nem sikerül.

Mi lehet a baj a beállításokban? TV-nél source-ban mit kell pontosan beállítani? Próbálgattam az összeset, de nem ment... A laptopnál fn+f4 gombokkal kiraktam kivetítőre, a laptop képernyője elsötétült, de a tévén nem jelent meg... Lehet, hogy a felbontás rossz, vagy az intel graphics beállításainál állítottam be valamit rosszul?

Képeket csináltam a csatlakozókról, lehetőségekről, szoftverbeállításokról:

https://www.dropbox.com/sh/nqv97z23c69mkim/uLVbNzFchW

Ha valaki tudna segíteni, mit és hogyan próbáljak, nagyon megköszönném!

(#11888) AVhelper válasza CyDoN (#11886) üzenetére


AVhelper
senior tag

Úgy tudom a visszatérítési akció két hónapig tart majd (a foci VB kezdetéig), és a cél valóban az említett vetítő árszintjének elérése.

(#11889) CyDoN válasza AVhelper (#11888) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ügyesek, bár szerintem egy 2000AL-es nem túl jó, mert a VB-re inkább a szórakozóhelyek készülnek, nem az "otthoniak" és a 2000AL nem mindenhol elég. W1070-et se ajánlanám.

Mondjuk ha belegondolok a második körök azok este 8-kor kezdődnek, már nem lesz napsütés, én is ott fogok ülni egy kerthelyiségben :DD ...egy SP840 alatt :))

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#11890) Hooper válasza CyDoN (#11845) üzenetére


Hooper
őstag

a jobb kontraszt gondolom többet ér mint a zoom képesség.. ez utóbbi az elhelyezésnél játszik ha jól sejtem. plafonról lógatom, most van fent egy konzol, de kötve hiszem h a leendő projinak pont jó lesz a táv, szóval úgyis át kell majd furni máshova.

W1200 megéri a 40-50ezres felárat a zoomot leszámítva? a 1070et nagyon dicsérik, de sidebyside nem nagyon láttam összehasonlítást.

bajnokpityu: elvileg mind2nek 6x-os a kereke.

a technológiába nem bele menve, vmelyik epsonnal (3200 - 5200) képminpség tekintetében érdemes fogalkozni?

Nem tudtok BPn helyet ahol projektorokat lehetne megnézni működés közben?
Benq 1070,1200 és az eposn 3200, 5200 érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#11891) AVhelper válasza CyDoN (#11889) üzenetére


AVhelper
senior tag

Úgy tudom lesz akciós "vendéglátósoknak" való ajánlata az Epson-nak és a Sony-nak is, nagyobb fényerejű gépekkel, de köztünk szólva a kocsmák se akarnak többet fizetni 300 eFt-nál (és abba már vásznat is akarnak).

Pedig egy jó vetítővel sokkal gazdaságosabban tudnák a vendégek igényét kielégíteni, mint mondjuk több TV-vel (már csak az ARTISJUS-nak fizetendő díj miatt is). Jó, egy kicsit macerásabb a vetítés feltételeinek megteremtése.

(#11892) StLui válasza AVhelper (#11891) üzenetére


StLui
veterán

szállodáknak kell a tévék darabszáma után fizetni, vendéglátónak férőhely alapján kell

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11893) AVhelper válasza Hooper (#11890) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ne mulaszd el megnézni az EH-TW5200-őt és az EH-TW3200-őt.

Ezt előzetes egyeztetést követően itt megteheted, de nem szívesen látott az a kuncsaft, aki csak megnézi a vetítőt, aztán felmegy az árgépre, és mondjuk egy szlovák bejegyzésű webárudánál vásárol. Értjük egymást, ugye? :(((

(#11894) AVhelper válasza CyDoN (#11889) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért azt megjegyezném hogy...

a BenQ W1070 Standard módban 1270, Cinema módban 1220 lumennel valóban csak egy max. 90"-es vászonhoz elég egy nem fényszegény vendéglátóhelyen; (180 cd/m2 felületi fényességet megcélozva)

az Epson EH-TW5200 viszont Nappali (Living Room) módban 1670 lument, Mozi (Cinema) módban 1450 lument köhög ki, ami egy 103"-es vászonhoz is elég, ráadásul ez színes fénykibocsátás (Color Light Output), vagyis a fű zöldje és a mezek színei is világosak (ha már a meccset nézünk), nemcsak a 100% fehér.

(#11895) CyDoN válasza AVhelper (#11894) üzenetére


CyDoN
senior tag

ezért 40-50e-l drágább.

(_._)

(#11896) CyDoN válasza Hooper (#11890) üzenetére


CyDoN
senior tag

nálam most egy ilyen van:

megfelel :)

(_._)

(#11897) CyDoN válasza AVhelper (#11891) üzenetére


CyDoN
senior tag

egy komolyabb vendéglátó nem fogja sajnálni a pénzt a vetítőre,,,,pár SP840-et láttam már éttermekben, ami inkább már a 400e-s kategória.

Gondolom majd a wxga-s prezentációs vetítőket beakciózzák,,,ez majd nekik nagyon jó lesz, de nem a közönségnek! Sajnos egy "jó" projektor a gazdagabbak sportja!

(_._)

(#11898) CyDoN válasza Hooper (#11890) üzenetére


CyDoN
senior tag

ha fix helyen lesz akkor többet ér a kontraszt mint a zoom. SideBySide-os 3D-t nem néztem vele, nincsenek meg hozzá a körülményeim sajnos.
Megint csak a lényeg, hogy Te tudod eldönteni, hogy melyik a jobb.

(_._)

(#11899) Turbo73 válasza Vikthor (#11884) üzenetére


Turbo73
tag

Hidd el, nem lehetetlen. Próbáld meg pl. az LSK-t, korrekt moziszobájuk van, és nagyon rendesek. De fórumlakókkal is meg lehet beszélni ilyen tesztet, volt már rá példa, ha jól emlékszem 8 projektor, egyszerre, egy helyen. Ezzel inkább gyere át az AVForum-ra.

(#11900) Hooper válasza CyDoN (#11896) üzenetére


Hooper
őstag

Ez mi?

1070nél írjak hogy a sötét jelenetekben nincs sok részlet. Ezt az 1200as am annyira nem láttam hogy megemlítik. Lehet pl ez difi hogy ebben gyengébb?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.