Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) xtremetuning válasza LSzilagyi (#11392) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jajj.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11402) c4 válasza LSzilagyi (#11400) üzenetére


c4
őstag

Csak a kedvedért kikerestem, a megspórolt pénzed felét át is utalhatod nekem. :) Keresd Batyo fényképes beszámolóját az oldal alja felé.
"Hoztak javítani egy kínai LED-es vetítőt. ( 2x HDMI , DVB-T tuner,2000lm, meg minden )
Lassan készültem el vele, az unortodox megoldások hátráltattak, és kellett idő feldolgozni a traumát is.
Ha rosszak lesztek csinálok fotókat és büntiből felrakom."
:DD :C

[ Szerkesztve ]

(#11403) LSzilagyi válasza c4 (#11402) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Igen, megvan!!! SAJNOS!!!

A pénzem felét szívesen utalnám mert megérdemled, hogy még időben megmentettél, de akkor soha nem lesz jó projektorom!

Elég durva!

Köszönöm a fáradozásod!

(#11404) Plutor válasza LSzilagyi (#11388) üzenetére


Plutor
aktív tag

Ennyiért itthon is kapsz LED projektort.Rendes garanciával.
LG PA60G, LG PA70G stb

(#11405) xtremetuning válasza LSzilagyi (#11403) üzenetére


xtremetuning
addikt

Most sem lett volna.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11406) LSzilagyi válasza xtremetuning (#11405) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Igen, igazad van! Már látom!

(#11407) andrew-msi válasza c4 (#11402) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:Y :Y :Y :O :O :O

(#11408) bajnokpityu válasza c4 (#11402) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van humora Bátyónak :) fetrengtem... :C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11409) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja esetleg valaki, hogy hogyan tudom egy Optoma HD65 service menüjét elérni? :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#11410) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Pár napja vettem egy Acer P1303W-t,elméletileg pár száz órás lámpával. Elsőt elméletileg 2500 órát használta full fényerőn emberünk aztán kiment az izzója és most a második izzóba van pár száz óra.. ma jött a nagy pofára esés,service menube bementem. system hours (full): 5636 hours, lamp hours (low): 2370 hours, lamp hours (full): 522
Az error logban egy lamp ignite hiba 2100-nál.

Nekem ezek után úgy tűnik,hogy 2100-nál kiment az első lámpa és most van a másodikban lámpában kb. 3 ezer óra.. Legalábbis csak így jön ki a full system hour 5636 órája. Létezik,hogy ennyire átbasztak volna? :W
Megtudná ezt egy acer tulaj erősíteni hogy tényleg az össz. órát jelöli a system hours?
Sürgős lenne nagyon megköszönném ha valaki tud rá valamit mondani...

(#11411) Chal válasza Akos1994 (#11410) üzenetére


Chal
addikt

Szintén Acer (de H5360). Azt tudtam neked csak megnézni, hogy soha nem cserélt lámpa esetén a system hour megegyezik a lamp hours-al (a system több 2 órával ugyan, de gondolom a gyári teszt miatt lehetett). Az általad leírtak amúgy sajnos számomra is logikusnak tűnnek, persze ettől még lehet más a valóság, dehát melyiknek van nagyobb esélye? :(

(#11412) wall2


wall2
tag

Sziasztok !
Érdeklődnék, hogy 250-300.000 Ft környékén melyik projektorra érdemes beruházni. :U

(#11413) c4 válasza wall2 (#11412) üzenetére


c4
őstag

DLP vonalon a mostani best buy: BenQ w1070... LCD-re írjatok valamit, gőzöm nincs az aktuálisan nézhető modellről.

(#11414) t.zolka válasza Akos1994 (#11410) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ha nem titok, elárulod, hogy mennyiért és hol vetted?

(#11415) c4 válasza Eddie141 (#11409) üzenetére


c4
őstag

(#11416) Eddie141 válasza c4 (#11415) üzenetére


Eddie141
senior tag

Köszönöm szépen! Csupán este lesz időm kipróbálni, de majd leírom, hogy melyik verzió vezetett esetemben eredményre.

(#11417) Akos1994 válasza t.zolka (#11414) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Apród,80-ért volt hirdetve,70-ér hoztam el, X. kerület,magánhirdetés persze. De szerencsére megnéztem a saját házában a projit,szóval azt is tudom hol elérhető ha esetleg ezek után nem venné fel a telefont.. :U Esetleg láttad te is a hirdetést?

[ Szerkesztve ]

(#11418) Akos1994 válasza Chal (#11411) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszönöm szépen,azt még meg tudod nézni nekem,hogy gyártási dátumot hol ír ki? A felsősorban PCB szó után van egy 2010 augusztus,de azt nem hinném mert 2010 november óta lehet egyáltalán kapni.

(#11419) t.zolka válasza Akos1994 (#11417) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Igen, láttam, még el is mentettem a megnézendők közé. De keresgélés közben találtam jobbat, picit drágábban, amire azt mondta a hirdető, hogy új, kiállítási darab, kevesebb mint 20 órával... Több projektort is hirdet, ezekkel a paraméterekkel.
De most elültetted a bogarat a fülembe, lehet, hogy csak egy resetelt készülék, hiszen 20 órát beletekerni nem nagy kunszt. A regisztrációja is friss... :F Igaz, mielőtt megvenném ki tudom próbálni, most már csak azt kell megtudnom, hogyan lehet előcsalni belőle a szerviz menüt.

(#11420) Chal válasza Akos1994 (#11418) üzenetére


Chal
addikt

Pedig a felső sorban írja. Nyilván a gyártás nem 1 nap, szóval simán lehet, hogy a piacra dobástól jóval korábbi dátumot látsz :)

(#11421) StLui


StLui
veterán

Hátha tudtok segíteni:

Adott egy PC: DVI kimeneten a monitor, dell u2412m, a hdmi kimenetet rákötöttem a switch-re, aminek van négy hdmi bemenet, ezek egyikére. A két kimeneteén ennek az elosztó-átkapcsoló kütyünek van egy benq w1070 vetítő és egy samsung A656 lcd tv, mindkettő 1080p-s. Ezen kívül van egy optikai kimenete is ennek a kütyünek, erre dugtam az erősítőt. Tehát a hdmi bemeneteken kapja a hangot is, de az optikaira ki tudja tenni.
Namost: ha a tévével indítom a rendszert megjelenik a samsung mint második megjelenítő, minden ok, szól a hang a tévén is, és az erősítőn is. Ha ugyanezt a vetítővel indítom, és felismer mint "Benq pj" akkor nincs hang az erősítőn csak a vetítőn.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11422) StLui


StLui
veterán

Még egy gondom akadt, de ez nem olyan vészes, ha vetítőre küldöm a képet, hiába 1920*1080-asnak ismeri, ennek ellenére kicsinyített képet küld neki, tehát megjelenik a teljes kép, akár film, akár PC asztal képe, csak kisebben, kb 95%-os méret körülötte fekete sáv. Ráadásul most jártam úgy is egy átkapcsolásnál, hogy a tv-re kezdtem küldeni a képet és ott is ez lett a gond, de egy újraindítás azt helyretette.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11423) danih válasza StLui (#11422) üzenetére


danih
addikt

Overscan/Underscan problémának tűnik, vidkari paneljében kapcsold ki a scalinget...

(#11424) StLui válasza danih (#11423) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, ez az AMD Vision Engine Controll Center-ben kéne legyen? Vagy az eszközkezelő, videokártya vonalon? Mert nem nagyon találok ilyet sehol. (AMD A10-es proci 7660-as integrált viedeoval)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11425) StLui válasza StLui (#11424) üzenetére


StLui
veterán

lehet eddig nem volt catalyst telepítve nekem? Mert win8 kereső csak weboldalt adott be, letöltöttem, telepítettem, most már beadja. Mivel ott volt név szerint a videokártya az eszközkezelőben, eszembe sem jutott, hogy eddig nem volt telepítve.
Most elindítom újra a vetítőt, hátha akkor megtalálom ezt a beállítást. Ez most kicsit macera, mert néha változnak a dolgok a vetítő ki-be kapcsolás után is, egy dlp-t meg nem kapcsolgathatok folyamatosan

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11426) StLui válasza StLui (#11425) üzenetére


StLui
veterán

na itt kellett beállítanom a képet, valóban kisebbre volt véve, 10% közelében volt a csúszka, vajon miért csak a vetítőnél, miért nem volt ugyanez a tévénél?

Köszi a tippet mégegyszer danih!!

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11427) Gyeptegla válasza Akos1994 (#11418) üzenetére


Gyeptegla
tag

Na én ezért nem is kerestem soha műszaki cikket ilyen oldalakon, apród, vatera stb. tele van simlis ügyeskedővel.

(#11428) danih válasza StLui (#11426) üzenetére


danih
addikt

Szivesen, én is szívtam ezzel és a projektorommal amikor először a gépre dugtam :)

(#11429) StLui válasza danih (#11428) üzenetére


StLui
veterán

A hangprobléma viszont úgy tűnik a switch problémája, mert most a mediaplayerrel is sikerült ezt produkálni, tehát tévén néztem a filmet akkor volt hang az erősítőn, ha a vetítőn akkor nem volt, valószínű ott ragad az optikai rész az egyik hdmi kimenet oldalán, mert ha mind a két hdmi kimenet a mediplayerrel kötöm össze (vagyis a mediaplayerre állítom) a switch-ben akkor a tévén és a vetítőn is van kép egyszerre és a hang is megjön, merthogy a tévé ágán eljut a hang az erősítőhöz, tévét lekapcsolom hang attól marad és a kép pedig csak a vetítőn megy. Szóval a hdmi switch nem százas

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11430) StLui


StLui
veterán

Megint belefutottam egy apróságba, ez már vetítő téma:

Derült égből fasírt, 2009-es első rész, 3D SBS, de a vetítő csak a másik módot engedi kiválasztani, mintha egymás alatt lenne a két kép, ez forrás gond, vagy valamit tudok tenni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11431) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

szoktatok használni hdmi erősítőket? 3Dhez elvileg kell 1.4es kábel, vagy gyakorlatilag is, 10m hosszban?

tudom,h mérnökök szerint nincs különbség hdmi kábelek között, de ki mit használ? :D

kácsás ezüstözött kábelre egyik ismerősömtől határozott ajánlást kaptam, másik ismerősöm határozottan nem ajánlotta. AQ drótokra szintén egy plusz, és egy minuszt kaptam eddig. ezeket kapok jóárasítva.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11432) #75912448 válasza bajnokpityu (#11431) üzenetére


#75912448
törölt tag

1-2 méteren átmegy a régi ún 1.3-as kábel is, 10 méterre kelleni fog High Speed kábel.

(#11433) CyDoN válasza Gyeptegla (#11427) üzenetére


CyDoN
senior tag

ott szerintem is tele vannak simlisekkel, de szakmaibb fórumok már nem annyira!

(_._)

(#11434) Gyeptegla válasza CyDoN (#11433) üzenetére


Gyeptegla
tag

Na azért itt is feltűnnek néha érdekes szerzetek.

Hálaistennek eddig egész jól szelektáltam, amit vásároltam, az olyan is volt amilyennek mondták, és működnek is a mai napig, szóval mondhatom hogy a Ph-ban eddig nem csalódtam.

(#11435) CyDoN válasza Gyeptegla (#11434) üzenetére


CyDoN
senior tag

szerintem egyszerűbb igazat mondani, mint észben tartani, hogy kinek mit hazudtál!

(_._)

(#11436) t.zolka válasza CyDoN (#11433) üzenetére


t.zolka
aktív tag

az avx szerinted elég szakmai?

(#11437) andrew-msi válasza bajnokpityu (#11431) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én nem régen cseréltem le a noname kábeleimet. A teljes rendszerhez vettem 5x1m-t (Kácsa mind).

Plusz, ebből vettem 2x10m-t a projektorhoz:

KCE-HH10

Közé pedig egy ilyet rakok (bár ez a réginél is megvolt)

Sajnos ez a típusu erősitő már nemrendelhető. Nekem bevált.

Amikor lecseréltem a kábel a Kácsásra, élesebb lett a kép. Nekem megérte.
3D-re nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#11438) bajnokpityu válasza andrew-msi (#11437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kácsáról egyik ember ezt mondta, másik meg, hogy túlszaturálja a szineket, irreális lesz a kép.

Közben megnéztem az AQ árakat, elég durvák.

[link]

olcsóbban repeater [link]
1.65gbps elég elvileg a 3d-hez? 3D esetén milyen jel megy át?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11439) andrew-msi válasza bajnokpityu (#11438) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Amikor vettem a jelerősítőt, én legalább 3 különfélét kipróbáltam, mire egy jó lett.
A legtöbb törte a képet, jelet vesztett.

(#11440) CyDoN válasza t.zolka (#11436) üzenetére


CyDoN
senior tag

szakmaibb mint egy apród vatera stb stb ....

(_._)

(#11441) t.zolka válasza CyDoN (#11440) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Csak nem Te vagy a Cykevin ott? :D

(#11442) CyDoN válasza t.zolka (#11441) üzenetére


CyDoN
senior tag

:C :DD
a lényeg ha átverlek akkor engem is átvertek, tehát én szívom meg :O

(_._)

(#11443) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

avforum-on epson tw1000/batyo, mástól pedig epson tw5000 eladó!!!

avx + avforum, igen szakmai illetve ha az eladó kissé elrugaszkodna a valóságtól, helyrebillentik a többiek a hozzászólásokkal!!!

apjód, vakera, ekszpressz, jófosás és társai ilyen szempontból kerülendők, persze itt is vannak kivételek.

(#11444) t.zolka válasza CyDoN (#11442) üzenetére


t.zolka
aktív tag

:C Akkor nézd már meg légyszi a W700-t, hogy a szervizmenüben tényleg csak 20 óra van, és nem csak resetelték. :D

(#11445) andrew-msi válasza Pro Koryak (#11443) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Elfogult vagyok!
Batyo. :)
És nem véletlen!! :K :K

(#11446) xtremetuning válasza bajnokpityu (#11431) üzenetére


xtremetuning
addikt

AQ Carbon. Már egész használható. VDH-nak a csúcs kábele sem rossz.
És 3D-hez kelleni fog az 1.4.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11447) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Nah , itt is kezdődik a hdmi kábel neverending story.

(#11448) yodamastah válasza bajnokpityu (#11438) üzenetére


yodamastah
őstag

"Kácsáról egyik ember ezt mondta, másik meg, hogy túlszaturálja a szineket, irreális lesz a kép."

A vetített képen egészen minimális szaturáció/fényesség változás, ami szemmel még nem is látható, gyönyörűen mérhető.

Szóval ha bárki kíváncsi hogy 2 kábel közt van e szaturáció (vagy egyéb) különbség, engem nyugodtan hívhat. 75 referencia ponton a teljes szín és fényerősség tartományt végig tudjuk mérni spektróval, és a legminimálisabb változásokat is tudjuk dokumentálni :)

[ Szerkesztve ]

(#11449) Gyeptegla válasza Gyeptegla (#11447) üzenetére


Gyeptegla
tag

Lejárt a szerkesztési idő.

Akit érdekel a téma, nézzen körül a plazma topikban, ott eléggé ki van vesézve a téma a hdmi szabványtól kezdve a kábel minőségig, de semmi köze nincs a kép selymességéhez vagy élességéhez.

Nem akarok flémelni ezért irom offban, akit érdekel olvasson.

Részemről ennyi.

(#11450) bajnokpityu válasza xtremetuning (#11446) üzenetére


bajnokpityu
félisten

háát, ennyiért legyen is használható. Ezeket a drágákat sajnos skippelem. elhiszem,h jobb,de erre nem telik. nagyjából a kácsás ezüstözött a maximum,ameddig első körben el is akarok menni. Vagy az lesz, vagy noname 3x árnyékolt ferritgyűrűs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.