Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) StLui válasza andrew-msi (#11038) üzenetére


StLui
veterán

Én ezt rendeltem végül lassan két hete, remélem rendben lesz, majd beszámolok róla.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11052) elodman válasza andrew-msi (#11049) üzenetére


elodman
aktív tag

ily' "filmektől" én se tudnék aludni, igaz, más okokból. :B

(hmm, e megjegyzésem idejére biztos elnézően megfeledkeztem saját horror-survival játék hódolatomról.
Ezeknél bizonyára a kacsa(liba?)bőr, háj (haj?) erekció, újramosható alsó és egyéb vegyi folyamatok reményében gúvadunk)

(#11053) zolikzolik válasza andrew-msi (#11036) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Szia! Néztem a honlapot, ahonnan rendelted, de nem találtam szállításról bővebb infót. Le tudod írni, hogy mennyi volt és milyen gyorsan jött meg?:) Köszi!

PSN: pzolii

(#11054) Osynho válasza Osynho (#11050) üzenetére


Osynho
addikt

Valaki? :B

Esetleg arról valami infó, hogy ekkora képátlót milyen messziről vetít egy normál projektor? Ma elvileg elkészítik a helyét a plafonon és mondanom kellene valami távolságot. :U

(#11055) c4 válasza Osynho (#11054) üzenetére


c4
őstag

Első lépésként a vetítőt kéne kiválasztani, itt megkeresed a vetítőt és kiszámolhatod a távolság beállítása után képméretet.

(#11056) Osynho válasza c4 (#11055) üzenetére


Osynho
addikt

Én is ezt mondom mindenkinek, de itt a fordított gondolkodás a menő. :D Mondjam meg, hova lesz a projektor, mert a mester behúzná a kábeleket... Erre én: dehát fogalmam sincs milyen projektor. - Akkor is! :DD

Esetleg van valami ajánlatod, amivel nem nyúlunk mellé? Legalább gyártó, technológia, felbontás, bármi, ami alapján el tudnék indulni. Nem vagyok otthon a témában. :F

[ Szerkesztve ]

(#11057) c4 válasza Osynho (#11056) üzenetére


c4
őstag

yodamastah-t már ajánlott vászonméretet. Tudni kéne, hogy mennyire sötétített a helyiség, milyen nagyságú a visszavert fény... (fehér plafon, falak.), 2-3000 ANSI-t tudó gép és a full -HD szerintem minimum 3-4 méteres képhez. A 16:9-es vászon sem úri mulatság manapság, a TV műsorokat, pláne a nemzetközi sporteseményeket is ebben a képformátumban sugározzák. A filmek pedig 16:9, 21:9 képaránnyal rendelkeznek. Technológiai kérdésben nehéz tanácsot adni, a DLP dinamikus képpel rendelkezik, de ott a rainbow effektus, az LCD nem produkál ilyet, de az olcsó belépőkategóriában elég lapos a képük. Ha nem érdekes a szivárványozás én DLP technológiát választanám; nem csak a kép miatt, hanem a technikai megoldások miatt is. Lényegesen kevesebb "macera" a porral, a színszűrők fakulásával, az egy DLP chip esetén a konvergenciahibák is kisebbek. Talán elgondolkozhatsz a LED/LASER vetítőkön is, mivel azokban már nem pár ezer órás izzók vannak, így a fenntartási költség alacsonyabb lehet. De ha videofil' szempontok is sokat nyomnak a latban, akkor az izzós gépek még jobbak lehetnek. Szóval, elég sok ismeretlenes az egyenlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#11058) andrew-msi válasza StLui (#11051) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Elég pofás, kíváncsian várjuk a véleményt.

elodman:
Esti szórakozásra hibátlan film. :)

zolikzolik
Sajnos csak Angliába szállítanak, nekem egy haverom hozta haza.
Keress valami futár céget, biztos van aki Anglia és Magyarország között szállít és elhozná.

(#11059) Osynho válasza c4 (#11057) üzenetére


Osynho
addikt

ÉNy-i fekvésű terem, 3 ablakkal. Tervezünk sötétítő függönyt, de tök sötét csak este lesz.

Egy-két projektor:

Acer H7532BD
Acer K520
BenQ W1070
BenQ MH680
InFocus IN8601
Epson EH-TW5200
Optoma HD131Xe
Optoma HD23
Sony VPL-SW125

Ezek között van jó vétel?

Egy ilyesmi vászon jó lenne? Esetleg olcsóbban?

(#11060) devil-k válasza Osynho (#11059) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sötétítő függöny helyett redőny! ;)

- mozi bolondéria -

(#11061) Osynho válasza devil-k (#11060) üzenetére


Osynho
addikt

Tavaly volt ablakcsere a művelődési házban, tökön is szúrnák magukat, ha redőnyt akarnék építtetni. :D

(#11062) andrew-msi válasza Osynho (#11061) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Annyit kell mondani: uh, bocs elfelejtettem. :D

(#11063) Osynho válasza andrew-msi (#11062) üzenetére


Osynho
addikt

Nem én intéztem az ablakokat, sajnos. De sok mindent elfelejtettek az illetékesek... :D

(#11064) c4 válasza Osynho (#11059) üzenetére


c4
őstag

Ha már betettél short throw vetítőt (Sony), akkor esetleg elgondolkodhatsz ezen is: BenQ 1080ST

[ Szerkesztve ]

(#11065) Osynho válasza c4 (#11064) üzenetére


Osynho
addikt

Nem tudtam, hogy az a Sony. :D Egyébként nem feltétel, hogy közelről vetítsen, van hely bőven. Egyéb szempontok miatt is jó választás az a BenQ? Vagy ha nem kell short throw, akkor ennyiért kapni jobbat?

(#11066) StLui válasza Osynho (#11065) üzenetére


StLui
veterán

Mindenképp tudni kell a pontos vetítőt, ezt meg kell érteniük, addig fölösleges bármit csinálni, kivéve ha nem számít ha akár 1-1,5 métert is odébb kell majd rakni a vetítőt ahhoz képest ahol kiállnak a kábelekkel. Egyébként meg végignézheted a linkelt konfiguráló oldalon amikre gondoltál, és kiderül azokat milyen távra kell telepíteni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11067) CyDoN válasza Osynho (#11065) üzenetére


CyDoN
senior tag

BenQ annyiból jó, hogy 3év garancia van rá!

(_._)

(#11068) c4 válasza Osynho (#11065) üzenetére


c4
őstag

Ha nem nagyok a ST vetítők optikai anomáliái (talán vizsgált látott már ilyet valaki), én biztos ilyet telepítenék a helyedben. Minél messzebb kell telepítened, minél kevésbé lehet sötétíteni, annál kevesebb hasznos fényerő jut a vászonra... szerintem.már itthonra is ilyet vennék, ha éppen cserélni támadna kedvem, valamint az egyéb szolgáltatások is meglennének benne.

(#11069) boy25


boy25
csendes tag

Szerintetek melyik a jobb vászon motoros verzióban? Grandview vagy Bydium? Itt elsősorban a hullámosodásra gondolok, de egyéb szempontok is érdekelnek. Köszönöm!

(#11070) robi222


robi222
senior tag

Van aki látott már sony hw15-(ez van nekem) és benq 1080 -at?Mert le szeretném cserélni de nem tudom milyen lehet a benq

(#11071) xtremetuning válasza robi222 (#11070) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nocsak...ez hamar ment. Mi a baj vele ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11072) deedee


deedee
őstag

üdv

adva vagyon 4,9 m hosszú és 2,40 magas moziszoba.
ennek alapján: [link]
3 méterre kellene tennem a projit a vászontól, ha ki akarom használni a 94"-os vásznamat.
de! azonban!viszont! :U

a 4,9 méterből még lejön a relax fotel+lábtartó : [link]
tehát eléggé szűkösen lesz helyem mozizni /hosszában/

ha viszont a falra szerelem, akkor meg túl sok a 4,9 méter.

ezek szerint a plafonra kellene szerelnem?

de!azonban!viszont! :D

ha használom a zoom-ot, akkor nyerek fél métert és akkor már okés a dolog, elférek.
csak azt nem tudom, mennyire rontja /ha rontja egyáltalán/ a képminőséget a zoom?

thx a válaszokat előre is! :R

(#11073) robi222 válasza xtremetuning (#11071) üzenetére


robi222
senior tag

Csak annyi ,hogy 265cm-ről csak 188cm képet tud max nagyításnál.Én pedig 235cm széleséget szeretnék.Amit a benq 1080- tud de nem szeretném ha a kép romlására menne.Kipróbálni sehol nem lehet ezért nehéz látatlenban,csak tesztekre hagyatkozni.Ezért mindenhol érdeklődők a tapasztalakról.
Amúgy egy 11kg gép ami tökéletes és annyira profi ,hogy nem szivesen cserélném le egy picike játékszerű gépre,de a vég eredmény a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#11074) c4 válasza deedee (#11072) üzenetére


c4
őstag

A zoom használata önmagában nem ördögtől való... Nagyban függ a képminőség változása (pláne, amit laikus szeme is lát) az optika minőségétől. Minél olcsóbb a vetítő, annál gyengébb optika lehet benne. (A kivételek erősítik a szabályt.)

"de!azonban!viszont!"

A mennyezetre szerelés gyakorlatilag azért is jó, mert nem érik atrocitások a vetítőt egy-egy takarítás alatt. Állandó a pozíció, nem kell mindig újraállítani.

(#11075) robi222


robi222
senior tag

Valaki akinek van benq 1070-1080 gépe megtené hogy 2.65m állna a vetítőtől, kihuzna egy centit és lemérné ,hogy hány cm világít meg a prolyi.Nekem erröl a távolságról 235cm kellene, de ezt sehol nem tudom megmérni,ezért szeretném ha tudnátok ebben segíteni.
Előre is köszi :R

(#11076) DjKoxi válasza robi222 (#11075) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A calculátor szerint 177-230 cm széles képet tud vetíteni a BenQ1070 265cm-ről.

(#11077) deedee válasza c4 (#11074) üzenetére


deedee
őstag

thx :K

(#11078) robi222 válasza DjKoxi (#11076) üzenetére


robi222
senior tag

A kalkulátor a sonym-nál is nagyobbat számolt ,ezért nem tudok benne annyíra bízni.

(#11079) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok,

Áttelepítem a projektort, így szükséges egy konzol használata.
Le kell lógatni úgy fél métert, hogy minél alacsonyabban legyen a kép.

Tudtok ajánlani bevált típust? (használt, ebay is jöhet, szeretném minél kevesebből megúszni)

(#11080) deedee


deedee
őstag

ha esetleg nem tudom megoldani az "asztali" elhelyezést, akkor tudnátok mondani valami konkrét mennyezeti konzol típust benq 1070-hez?
mert én láttam 5 ezertől felfelé a csillagos égig :B
van kínálat bőven...
vagy többnyire kompatibilisek ezek az állványok a legtöbb típushoz?

(#11081) andrew-msi válasza f8enter (#11079) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én ilyet használok,
Stell SHO 1090
Szerintem, jó, stabilan fogja az Epson-t.
Az ára sem volt vészes.

(#11082) f8enter válasza andrew-msi (#11081) üzenetére


f8enter
aktív tag

És ez melyik típus?

(#11083) artiny


artiny
őstag

Van egy OPTOMA EP750 es projektorom es bene egy ilyen ventilator GM 1207PKV1-A R.B242

http://www.fanstore.co.kr/products/products02.asp?id=181

mivel tudnam kicserelni mivel nagyon hangossak mar,csapagyossak.

ezek lattam ami olcsobb venti:

http://www.tichepc.sk/Qoltec-Ventilator-ChillFan-7015-17-2-dBA.html?arg1=001027013

http://www.tichepc.sk/EC7015LL12EA-Evercool.html?arg1=001027013

bar nem tudom hogy 3200 as fordulat szamu kene? mert ezek csak 2200 - 2400 sak,

[ Szerkesztve ]

(#11084) deedee válasza andrew-msi (#11081) üzenetére


deedee
őstag

a típus engem is érdekelne :K

(#11085) f8enter válasza f8enter (#11082) üzenetére


f8enter
aktív tag

Meglett.
Köszi!

(#11086) deedee


deedee
őstag

most látom, hogy az elitescreen vászonhoz még vennem kell fali konzolt is a felrakáshoz. [link]

vagy van csavarozási lehetőség simán a tokon is?

(#11087) c4 válasza deedee (#11086) üzenetére


c4
őstag

Szerintem alapban van rögzíthetőségi lehetőség. Amit linkeltél az egy távtartó megoldás.

(#11088) elbandi2 válasza artiny (#11083) üzenetére


elbandi2
tag

Fontos a fordulatszám, mert figyeli, és ha nincs meg, akkor "ventilátor lezárva" hibaüzenettel lekacsol pár perc után. Rendelj bele belevalót, ne kísérletezz :N

(#11089) andrew-msi válasza f8enter (#11085) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Bocs elmaradt, de igen ez az.
Sajnos fekete nem volt, de végül a gép fehér, így ez sem gáz.

(#11090) devil-k válasza andrew-msi (#11089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ebben a kábelt végig lehet a csőben vezetni? Úgy emlékszem, hogy vannak olyan típusok is. :R

- mozi bolondéria -

(#11091) andrew-msi válasza devil-k (#11090) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Igen végig, van egy mélyedés, amit egy vékony műanyag (?) takar. Elég pofás.
Bár én nem használom. :D

(#11092) RoyalFlush válasza deedee (#11086) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én nem vettem hozzá semmi ilyesmit.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#11093) deedee válasza RoyalFlush (#11092) üzenetére


deedee
őstag

okés,thx

(#11094) robi222


robi222
senior tag

Akinek Benq 1070 van az lát szivárványosodást?Vagy egyéb hibát pl:mozkás közben homályos stb..

(#11095) Spuri2000 válasza robi222 (#11094) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ezt nehéz megmondani, de úgy gondolom hogy mindenki lát szivárványt csak különböző mértékben!
Az én tapasztalatom az, hogyha feliratosan nézed a filmeket (fehér felirat) akkor tuti látni fogod. Én átállítottam a betű színét világos kékre, így nagy mértékben javult a "szivárvány látásom". Van aki szinkronosan nézi a filmeket. Ebben az esetben sokkal kevesebb szivárványt látni, főként a sötétebb jeleneteknél villan be párszor!

(#11096) xtremetuning válasza Spuri2000 (#11095) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez így nem igaz. 2 évig néztem a Sim2 d80-at. Sosem láttam. Még úgy sem, hogy kerestem.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11097) robi222 válasza Spuri2000 (#11095) üzenetére


robi222
senior tag

Csak szinkronos filmeket nézek.A felirat angolúl szokott meni, tanulás céljábol,de akkor is piros ,vagy zöld színnel.

(#11098) devil-k válasza robi222 (#11097) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek semmi értelme így. :DD

- mozi bolondéria -

(#11099) robi222


robi222
senior tag

Láttatok valamilyen jobb fajta lcd-s projit ,amihez képest látattok valami hátrányt ,vagy elönyt az 1070-hez képest.Csak nehogy azt mondjátok ,hogy nézzem meg mert sehol sem lehet.
Már írtam ,hogy van egy nagyon felsőbb kategoriás sony hw 15-öm ,csak nem tud elég nagy képet csinálni olyan közelről.Csak nem szeretném ha rosszabb legyen a képe,ezért gyűjtöm a tapasztalatokat.

(#11100) robi222 válasza devil-k (#11098) üzenetére


robi222
senior tag

Van benne valami amit mondasz.Csak az a probléma, hogy hogyan másként?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.