Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Bobolit válasza #74459392 (#11499) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ez short throw vetítő, pont az a lényege, hogy közelről ad nagy képet :)
Ez volt az, ami valami brutál olcsó volt, 30 valamennyi, ha jól emlékszem?

(#11502) Uzi74


Uzi74
senior tag

Plafonra rögzíthető tartót milyet ajánlanátok Acer P1500-hoz? (ami ugye nem egy nagy darab).
Olyan kellene, ami kinéz valahogy, nem lóg le nagyon (max 15 cm) - ugyanis a nappali közepén lenne az installáció 240 cm magas szobában

Van az eredeti ACER amit néztem: http://www.amazon.de/Acer-EZ-PCM03-007-Projektor-Deckenhalterung/dp/B0006UYNZ2/ref=sr_1_5?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1393419225&sr=1-5&keywords=DECKENHALTERUNG+acer

Bár a projektor fekete, de fehérben jobb lenne egy ilyen.

(#11503) yodamastah válasza Akos1994 (#11483) üzenetére


yodamastah
őstag

5 méternél már lehetnek TMDS jelvesztés "gondok" HDMI-vel. Szóval 5 méter vagy afelett erősen ajánlom én is a jó minőségű kábel használatát. Persze nem kell 250ezret költeni, de a 2500ftos nem biztos hogy jó lesz.

Legjobb ha engedik kipróbálni otthon, azaz visszaviheted ha nem jó valami. A kábel okozta hibákról nem csak a kábel tehet, hanem a TMDS jel generátor és dekóder is. Simán lehet hogy egy videoláncban hibátlan a kábel, és egy másikban meg vacakol. Ilyen szituban is segíthet a jobb kábel. Mindenesetre jó ötlet kipróbálási lehetőséget kérni az olcsóbb kábeleknél.

[ Szerkesztve ]

(#11504) robi222 válasza andrew-msi (#11497) üzenetére


robi222
senior tag

Pár mp megy aztán le áll a venti .De tűz forrón hagyja a gépet.Kipróbáltam,hogy feljebb állítottam a ventilátort ,és úgy már elfogadhatóbb 40 fok környékén lehet filmet nézni,csak egy kicsit hangos.A szerviz menü szerint is 680-óra van benne,de a résekben, hézagokban látok pórt rendesen , de ennyi óránál belül elvileg nem lehet túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#11505) StLui válasza yodamastah (#11503) üzenetére


StLui
veterán

Kipróbálás: megrendeled neten, ha akarod akár a boltban! átveszed, és ha nem tetszik 8 munkanapon belül visszajuttatod, ennyi.

Másnak is:
komolyan szívesen látnám, ha valaki idehozna egy szuper kábelt, rákötjük a akár saját MP-ét a második hdmi-re, az elsőn meg megy a "szar" kábelemen a film és lássuk mi jön ki belőle innen is onnan is :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11506) andrew-msi válasza robi222 (#11504) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem egy takarítást megérne a dolog.
Az én tervem évi 1x takarítás.

Amikor nem használom nekem le van takarva, így próbálom védeni.

(#11507) #74459392 válasza Bobolit (#11501) üzenetére


#74459392
törölt tag

Igen, 32 volt pontosan.
Az oké, hogy közelről is lehet használni, de akkor ez azt jelenti, hogy távolról nem?
De nem is ez a legnagyobb baj, hanem a kép minőség. Nagyon silány. Bármelyik projektor, amit próbáltam, sokkal jobb volt. Nem értem. Az eladó meg azt mondja nem hibás. Mondjuk ez meg nézőpont kérdése, mert számomra hibás, használhatatlan..

(#11508) robi222 válasza andrew-msi (#11506) üzenetére


robi222
senior tag

Ezeket gondolom nem lehet úgy takarítani ,ahogy mindent szoktam.Szétszedem, kompresszort meg porszívót neki ,egy pici ecseteléssel.

(#11509) #74459392 válasza #74459392 (#11499) üzenetére


#74459392
törölt tag

Valakinek van ötlete? Vagy több infóra van szükség a probléma megállapításához?

(#11510) jracz válasza #74459392 (#11507) üzenetére


jracz
tag

Én ugyanígy jártam egy olcsó projival.
Tanulság: Van egy limit ami alatt nem lehet venni és csak megbízható forrásból.
És meg kell nézni a képét mielőtt elhozod.

Majdnem biztos hogy átvertek téged is.
És utolsó vérig bizonygatja az eladó , hogy az pedig jó volt.
Szerintem a lámpának annyi és még ki tudja mi ment tönkre ezen kívül.

Legyen ez mindenkinek jó tanulság.

:W

(#11511) t.zolka válasza #74459392 (#11509) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A probléma az, hogy ez egy irodai felhasználásra szánt short throw vetítő. Az, hogy Te házimozizni akarsz rajta, és nem tudsz, az nem a projektor hibája! Legközelebb vásárlás előtt egy kicsit olvass utána, hogy amit venni szeretnél, az mire is való. Vagy nézzél rajta PowerPoint-t, arra tökéletes.
Google a barátod: short throw

[ Szerkesztve ]

(#11512) Gyeptegla válasza t.zolka (#11511) üzenetére


Gyeptegla
tag

Hát akkor már ide is bemerészkedtek a simlisek.

(#11513) t.zolka válasza Gyeptegla (#11512) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Nem itt vette, hanem az apródon. (legalábbis azt linkelte)
De úgy venni valamit, hogy meg sem nézi, hogy mi is az, amit hirdetnek, hogy nem olvas utána, csak azért megveszi, mert olcsó, és a projektorok között volt... Ezzel az erővel jó, hogy nem egy diavetítőt vitt haza, és panaszkodik itt utólag, hogy ezen nincs hdmi bemenet és bekapcsolás után nagyon melegszik a bádoglemez ház, most mit csináljak?! Persze, nem akarom védeni a a hirdetőt, Ő is hibás, mert olyanokat írt, amivel eladhatóbbá teheti, de ha utánanéz a kedves vevő a neten, rögtön kiderülhetett volna az igazság!

(#11514) andrew-msi válasza robi222 (#11508) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

No azt inkább ne!! :(
Nem nagy összeg egy takarítás, jobb egy profira bízni.
Én napi szinten mobilokat javítok, szedtem már szét PS3-tól kezdve sok mindent, de ezt nem merném.
Elég egy szösz és a kép elment. :O
De ez én vagyok! :U

t.zolika:
Sajnálom, hogy nem előbb kérdezett itt a vevő.
Bár azt veszem észre, hogy sokan kérdeznek egy konkrét gépet és amikor elmondjuk (akik már láttak legalább 1 jó projektort vagy már megjárták) a véleményünket, akkor azt hiszik leszóljuk a választottat.
Pedig csak nem akarja az ember, hogy ne járjon úgy mint aki már megszívta.
Én minidig utána olvasok / kérdezek annak amit venni akarok.
De ez egy ilyen móka.

[ Szerkesztve ]

(#11515) t.zolka válasza andrew-msi (#11514) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Csak t.zolka, ha megkérhetném! :D Így közel a negyvenhez már nem annyira szeretem, ha lezolikáznak! :DDD

(#11516) robi222 válasza andrew-msi (#11514) üzenetére


robi222
senior tag

A belső portól lehet a melegedés ?
Nektek kb hány fokos lehet a legg melegebb részen a gép?

(#11517) ripla


ripla
őstag

üdv!

tudnátok mondani nekem olyan helyeket, ami kifejezetten projektorok adás-vételével foglalkozik? megválnék a sajátomtól. :)
(hardverapróra már felraktam régebben mielőtt valaki ajánlaná, ott eddig nem jártam szerencsével.)

[ Szerkesztve ]

(#11518) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Igazából azért vetettem fel a simliseket, mert itt is meg volt hirdetve ez a gép és egy szóval nem volt említve hogy szar a képe.
Én is nézegettem de pont a rövid vetítési táv miatt mondtam le róla, mert ilyen távolságra már igen csak komoly optika kell hogy mozi képet is képes legyen vetíteni a gép.

Az aggodalmam inkább abból fakadt hogy most gyors egymásutánban jött két olyan gép a képbe, ami valamilyen rejtett hibával lett eladva, amiről nem tájékoztatták a vevőt, és ún. szakmai portálról lett vásárolva.

Epson tw 5000, : ki tudja hány órát főtt odafenn a mennyezeten, és mint tudjuk ezeknek az eszközöknek nem igazán tesz jót a meleg. ( ráadásul nem volt olcsó )

Epson EB-410W : amivel nem lenne gond ha használható lenne arra amire való ( értsd prezentáció ), de arra sem lehet használni mert szét van hullva a képe.

Ezt nem azért írtam hogy senki ne vegyen használt projektort, hanem azért hogy ha már van egy ilyen kis közösség aminek tagjai vagyunk, próbáljunk meg jobban odafigyelni egymás vásárlásaira, hátha ki tudjuk szűrni az ügyeskedőket.

[ Szerkesztve ]

(#11519) #74459392 válasza t.zolka (#11511) üzenetére


#74459392
törölt tag

pont hogy powerpointra kell...:)

(#11520) Akos1994 válasza robi222 (#11516) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Pont ezzel kapcsolatosan akartam én is feltenni egy kérdést.. Nekem a kijövő levegő elég forró,felül még tapintható a gép,de volt már asztalon,alá is volt pár cucc ékelve a négy láb alá,hogy meglegyen a kívánt vetítési szög amíg nincs felszerelve és kb. egy-két óra után tűz forró lett az alja... ez alatt azt kell érteni,hogy 2-3 mp-nél tovább nem bírtam érinteni.. ez is még normális?

Szerk.: Én is alá tudom támasztani Gyeptégla kommentjét,engem is átk.rtak az izzóval,igaz én apródról vettem.. az ígért 200-300 helyett szerviz menüből előjött 3000 beletett óra...a max 4 ezerből.. Igaz legalább előtte majdnem egy lámpa árát lealkudtam,de soha se lehet tudni. Ha nem tudják egyértelműen hivatalos papírokkal bizonyítani inkább ne vegyétek meg..

[ Szerkesztve ]

(#11521) #74459392 válasza t.zolka (#11513) üzenetére


#74459392
törölt tag

de milyen igazságról beszélsz itt? egy projektort akartam, amivel powerpointot lehet vetíteni fehér falra nappal is. semmi több nem kell. és mivel azt olvastam róla, hogy erre jó, ezért lett ez.

(#11522) notebook99 válasza #74459392 (#11521) üzenetére


notebook99
csendes tag

kayaman. kitöl és honnan vetted a projit?? a linken sajnos már nincs semmi legalábbis mobilon. szegedről.. börcsök zoltán asszem. tőle nem szabad venni semmit.

(#11523) Gyeptegla válasza ripla (#11517) üzenetére


Gyeptegla
tag

AV fórum, AVX fórum, és itt. Sajnos AV fórumra lehetetlen a regisztrálás, a másikat nem tudom.

De nem lehetetlen az eladás itt sem, csak jó árat kell neki adni.

Én itt mindent eladtam egy héten belül.

(#11524) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

És ha belegondolok, minden műszaki cuccom innen van, (új, használt vegyesen ) és működnek rendesen, semmi gondom nem volt velük eddig.

(#11525) robi222 válasza Akos1994 (#11520) üzenetére


robi222
senior tag

Az nem lehet ,hogy az epsonok egy picit melegebbek,és ez a normális?
Szerencsére nem érzem át verve magam mert az enyém szerviz menüjében is 680-óra volt.A képe is gyönyörű.Csak féltem nehogy baj legyen a melegtől,ezért keresem rá a megoldást. Szervizbe meg nem szívesen viszek semmit, nehogy kicseréljenek benne valamit,(volt rá példa) és nem örülnék 1- hét szünetnek sem.

(#11526) robi222


robi222
senior tag

4-4 pull-down -mit jelent?Érdemes bekapcsolni?

(#11527) Bobolit válasza robi222 (#11526) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A 24p-t igyekszik kevésbé szaggatottá tenni.

(#11528) #74459392 válasza notebook99 (#11522) üzenetére


#74459392
törölt tag

PH és Szeged

(#11529) Gyeptegla válasza #74459392 (#11528) üzenetére


Gyeptegla
tag

Azért csak kibújik a szög a zsákból.

(#11530) #74459392 válasza Gyeptegla (#11529) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem szeretnék addig "vádaskodni", amíg ki nem derítettem, mi a hiba.
Az égő, ha kezd kiégni a projektorban akkor látványosan gyengülhet a kép minősége? Nem csak egyik napról a másikra nincs kép és vége az égőnek?

(#11531) Gyeptegla válasza #74459392 (#11530) üzenetére


Gyeptegla
tag

Ha jól tudom, de itt a nagypengék megerősítenek, az égő egész élettartama alatt veszít az erejéből.

(#11532) wall2


wall2
tag

Végre megvan a drágaságom ;)

(#11533) robi222 válasza wall2 (#11532) üzenetére


robi222
senior tag

Milyen tipus?

(#11534) wall2 válasza robi222 (#11533) üzenetére


wall2
tag

EPSON TW-3200

(#11535) CyDoN


CyDoN
senior tag

nem értem én ezeket a simpliseket. Régóta adok veszek itt az hardveraprón, de soha nem jutott volna eszembe átverni valakit! Szerencsére vannak visszajáró vendégek is :) egyszerűbb ez így :DD

(_._)

(#11536) CyDoN válasza #74459392 (#11521) üzenetére


CyDoN
senior tag

mennyiért vetted amúgy? ... lehet, hogy tudtam volna alternatívát.

(_._)

(#11537) notebook99 válasza #74459392 (#11528) üzenetére


notebook99
csendes tag

Kayaman akkor biztos hogy Börcsök Zoltántól vetted!
Vaterán is apródon is és itt a ph-n is árulgatja a laptopjait és projektorjait!
80%-ra nem a leírásnak megfelelő. Én már vettem tőle néhányat és kénytelen voltam lemenni Bp-ről Szegedre hogy visszakapjam a pénzem mert mindegyik szar volt!
(Másnéven is ismerheted. "TIPP-TOPP LAPTOP")

Ha az égő kezd kiégni/elhasználódni rohamosan csökken a képminőség és a fényerő!

[ Szerkesztve ]

(#11538) #74459392 válasza CyDoN (#11536) üzenetére


#74459392
törölt tag

Még lehet érdekelhet a dolog, mert ez így használhatatlan.
32
Vállalt rá 1 hát próbagarit, felhívtam, de erre nem, mert nem rossz az, csak arra nem jó amire én szeretném:D

(#11539) #74459392 válasza notebook99 (#11537) üzenetére


#74459392
törölt tag

(Nem ő volt)

És hogyan tudom kideríteni, hogy biztos az égővel van a gond? Lehet bele újat venni?

(#11540) notebook99 válasza #74459392 (#11530) üzenetére


notebook99
csendes tag

na most gépről megnéztem a linkedet!
Nagy projektor mágusok vagyunk tesómmal így rengeteg járt már a kezünk között!
Ez a fajta Epson nagyon jó és erős fényt kéne adnia még nappal is. Azzal hogy 1méterről nagy képet ad azzal semmi gond nincs mert ezt pont nagytermekbe találták ki ahol kb: 3-4méterről 5-6méter átmérőjű éles és erős képet adjon!
Melóhelyen ugyan ilyen van és 4méterről 6-7méter átmérőjű képet ad és nagyon erős képet ad!

Megjegyzés!
Ismerem már régóta Börcsöknek a termékeit és sajnos ezt nem tőle vetted, de tőle származik! Ilyen lezárt projikból sok van Békés-megyében mert tőle olcsón meglehet venni és akinek még sosem volt annak könnyen be tudja adni hogy ennek ilyennek kell lennie!
Sőt A tőle származó projiknak szinte sose valós a benne lévő lámpa idő mert vannak neki szar projik működő lámpával és abból rakja át a működő projiba. NEM fikázni akarom csak az igazságot feltárni. Nekem 2hónap alatt sikerült visszaszereznem a 60ezremet és úgy hogy le is mentem szegedre!

(#11541) CyDoN válasza #74459392 (#11538) üzenetére


CyDoN
senior tag

sajnos 32 körül nem tudok :(

(_._)

(#11542) #74459392 válasza notebook99 (#11540) üzenetére


#74459392
törölt tag

Lehet nekem is hasonlóan kell cselekednem...

(#11543) notebook99 válasza notebook99 (#11540) üzenetére


notebook99
csendes tag

Mint írtam Békés-megyében sok a tőle származó fos!
Fejemet rá hogy ez is tőle származik mivel csak nagy és kiskereseknek adják el inkább az ilyen projikat és mivel ő az így ő megveszi és eladja magánembereknek!

Több elven is meglehet állapítani a lámpahibát!
1. Nem mindig gyújt be elsőre!
2. 5-20percen beül kikapcsol csak úgy!
3. kiveszed a lámpát és a gépből és a burkolatból magát a lámpát és belenézel és vagy el van deformálódva a lámpa vagy ha a gázzal töltött része már feketés-szürkés akkor már véges de minimum 1300-1600óra között jár a kicsike!

(#11544) notebook99 válasza notebook99 (#11543) üzenetére


notebook99
csendes tag

Kayaman!
Helyileg merre laksz?

Ha nem jársz eredménnyel a pénzedet illetően akkor keress meg magánban kb 2hét múlva és kitalálunk valamit!
Lámpát nem igen fogok tudni szerezni bele főleg nem olcsón, de majd ajánlok neked cserébe jól működő projit!
Eljössz megnézed és ha megelégszel a képminőséggel és a fényerővel akkor szívesen cserélhetünk, de ezt majd ha tényleg nem tudsz tenni semmit a tieddel!

(#11545) t.zolka válasza #74459392 (#11521) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Akkor miért nem ezzel kezdted? A témaindító hozzászólásodból ez nem derült ki! Linkeltél egy prezentációs vetítőt, és panaszkodtál, hogy nem azt kaptad, amit szerettél volna. (pixeles -csirkehálós?- és halvány kép)
Nem írtad, mire vetítettél, milyen fényviszonyok, stb. mellet próbálkoztál...
Itt szinte mindenki filmnézésről, 3d-ről, stb. beszél, ezért is gondoltam, hogy ráküldtél valami HD filmet és ennek a képével van valami baj, és ezért írtam azt, amit. A másik amit még nem értek, ha utánaolvastál, akkor miért csodálkozol azon, hogy csak közelről lehet vele vetíteni? Én is megnéztem a típust, mindenhol írják.
A harmadik, hogy miért egy apród-os oldalt linkeltél, amikor most kiderül, hogy PH-s? :W

(#11546) notebook99 válasza #74459392 (#11542) üzenetére


notebook99
csendes tag

Azért 2 hét mert akkor lesz nálam akkor tudom megmondani hogy milyen a kép és a lámpa minősége/élettartama!
2db-ot szerváltam be munkatársamtól,de majd csak 1,5 - 2hét múlva hozza!

1, Sanyo PLC-XE33
2, Hitachi CP RX61
nézz utána és ha valamelyik érdekelhet akkor szólj majd!

Megjegyzés!
Ezt csak azért az 1okból ajánlom fel cserére mert és szeretem a epson projikat és ez kb 1m-ről 2m-es képet vetít a falra és nincs nagy szobám alapból :D

(#11547) #74459392 válasza t.zolka (#11545) üzenetére


#74459392
törölt tag

Mert csak egy képet kerestem a projektorról:)
A közelről vetítés nem gond, csak furcsa volt.

(#11548) t.zolka válasza #74459392 (#11547) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Szerintem jobban jársz, ha veszel egy izzót az ebay-n. [link]

(#11549) notebook99 válasza #74459392 (#11542) üzenetére


notebook99
csendes tag

akár az is megoldás lehet!

(#11550) #74459392 válasza t.zolka (#11548) üzenetére


#74459392
törölt tag

Kínából nem szívesen rendelek ilyen értékben. Ráadásul jól meg is vámolják.
De mitől biztos, hogy az égő a "rossz"? Ezt hogyan tudom megállapítani? Vagy egyszerűen más nem is lehet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.