Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) szepi0808 válasza robi222 (#11099) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ennyiért nincs jó LCD. A sokkal jobb ANSI kontrasztjának és az élesebb optikájának köszönhetően ütősebb lesz a képe a 1070-nek. Kevesebb feketét fogsz kapni, de a világos jelenetek kárpótolnak érte. És ráadásnak jó 3D-je van, ha esetleg használnád.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#11102) yodamastah válasza robi222 (#11099) üzenetére


yodamastah
őstag

Én láttam (kalibráltam/teszteltem) mindkettőt, bár nyilván nem egyszerre. A HW15 mára azért már elavult kicsit hogy "nagyon felsőbb kategóriásnak" lehessen nevezni. A HW30/50/55 az amire mondható, hogy határozottan jobb mint a 1070. A HW10/15/20 (igen láttam mindet) képe sem rossz, de ahogy mész vissza az időben, egyre laposabb és pontatlanabb a képük. A 20 már egész jól bekalibrálható, az 50/55 pedig kiváló, talán az egyik legjobb ár/teljesítmény arányú házimozi projektor jelenleg ez utóbbi két modell.

Hogy mit látnál a hw15 után a 1070en? Először is szivárványt :) Ez akár "dealbreaker" is lehet, de ezt tényleg meg kell nézned. A natív kontrasztja is gyengébb a 1070nek, ez a sötét jeleneteken látszani fog. De ezen kívül sokal élesebb, tisztább és dinamikusabb képe van. Beállítani a 1070et is egész pontosra be lehet. A HW15höz képest (amennyire emlékszem) pontosabb kép kihozhazó a 1070ből. Persze nem a dobozból kivéve :)

Nem mondom hogy 1070 jobb, de vannak olyan jellemzői amik jobbak. Hogy ezek közül neked melyik van elől a fontossági listán, ezt neked kell tudnod.

LCD projektorok gyengék ebben az árban (500e alatt). Szerintem felejtős. Pl. Epson TW8100 és felette már jobb mint a 1070, de sokkal drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#11103) r4pt0r válasza robi222 (#11094) üzenetére


r4pt0r
tag

Feliratos film alat se látok szívárványt és sehol máshol se. Az első napon még láttam azóta már nem.

(#11104) Neoteric válasza robi222 (#11094) üzenetére


Neoteric
addikt

Amit lehet mindent angolul nézek, így felirat kilőve, viszont a stáblista ha gyorsan megy fekete hátteren fehér szöveggel akkor ott azért látom. Film közben viszont semmi. Én is fostam a szivárványtól, de kellemeset csalódtam.

PSN: ne0teric_sAN

(#11105) Spuri2000 válasza xtremetuning (#11096) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hát a SIM2 D80 azért más ársávba esik és nem egy belépő szintű proji!

(#11106) Bonzo


Bonzo
tag

Sziasztok, projektor vászon helyett szeretnék valamit. A sima meszelt fal kilőve, tapéta van, és nem szedhetem le. Az egyszerű lepedős dolog nem túl meggyőző. Van valami jó ötlet, próbálkoztatok valami mással?
Mi lenne az ideális, olcsó megoldás? Ha jól tudom a legjobb a teljesen fehér és matt felület..

(#11107) xtremetuning válasza Spuri2000 (#11105) üzenetére


xtremetuning
addikt

Arról volt szó, hogy mindenki! lát. Hát nem. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11108) c4 válasza Bonzo (#11106) üzenetére


c4
őstag

Mobilvászon? Ha már a tapétát nem akarod fehérre festeni.

[ Szerkesztve ]

(#11109) Spuri2000 válasza xtremetuning (#11107) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hát én erre válaszoltam:

"Akinek Benq 1070 van az lát szivárványosodást?Vagy egyéb hibát pl:mozkás közben homályos stb.."

Tehát a "mindenki" a BenQ1070 tulajokra vonatkozik. Mivel más vetítőm nincs így a többiről nem tudok nyilatkozni!

(#11110) robi222 válasza yodamastah (#11102) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi mindenkinek, sokat segítettetek! :R

[ Szerkesztve ]

(#11111) Bonzo válasza c4 (#11108) üzenetére


Bonzo
tag

köszi, néztem. De nem akarok 50 ezret rákölteni. Biztos vagyok benne, hogy olcsóbban is meg lehet oldani. Nem tudjátok milyen anyagból van egy ilyen vászon, nem lehet helyettesíteni valamivel?

(#11112) c4 válasza Bonzo (#11111) üzenetére


c4
őstag

DIY vásznat blackout cloth anyagból készíthetsz. Az állványt... meg ugye ahogy gondolod.

(#11113) Bonzo válasza c4 (#11112) üzenetére


Bonzo
tag

köszi, ilyet hol találok itthon? Ez sima sötétítő (vászon) lenne?

(#11114) c4 válasza Bonzo (#11113) üzenetére


c4
őstag

Hogy itthon hol találsz, nem tudom (esetleg keress rá), talán mások majd ajánlanak hazai beszerzési helyet. Nem "sima" sötétítő, mivel nem engedi át a fényt. Emlékeim szerint műanyag alapanyagú, nem szövet.

(#11115) devil-k válasza Bonzo (#11111) üzenetére


devil-k
nagyúr

Komolyan nem értelek. A vetítős móka nem olcsó mulatság. Ha pedig egy minimum szintet sem akarsz megütni, akkor az a minőség rovására fog menni. Vagy az nem lényeg, csak a mennyiség? :( Nem lett volna jobb egy LED TV?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11116) StLui válasza Spuri2000 (#11109) üzenetére


StLui
veterán

Én nem látok, felirattal sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11117) Bonzo válasza devil-k (#11115) üzenetére


Bonzo
tag

Igen, valóban nem olcsó mulatság..tapasztaltam. Sok pénz elment a vetítőre, lejátszóra.. Pusztán csak arról van szó, hogy szeretném felmérni a lehetőségeket, valóban elkerülhetetlen egy profi vászon beszerzése, vagy csupán egy felesleges pénzkidobásról lenne szó. Jelenleg (kezdőként) úgy vélem az utóbbi eset áll fenn. (de az ellenkezőjéről is meg lehet győzni).

És itt most nem a 20 ezer forintért kapható apró vásznakra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#11118) StLui válasza Bonzo (#11117) üzenetére


StLui
veterán

ha festeni nem akarsz, ami 5-10eFt mondjuk, akkor minimum 20-30eFt egy használt vászon, én 30-ért vettem egy 235cm széleset, és megfelel. Hullámos, de nem annyira zavar, csak ha oldalt pásztáz (schwenkel?) a kamera akkor feltűnő, emiatt jobb lenne gondolom a festés. Lehetőség még a keretre feszített vászon, ilyet is árulnak használtban is, felrakod mint egy képet, kb.
Sok házimozi szaki, rajongó szerint pénzkidobás a párszázezer !alatti! vászon vagy egyéb megoldás, vedd figyelembe, hogy nagyon különbözőek az igények , elvárások a képminőséggel szemben.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11119) devil-k válasza Bonzo (#11117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen lejátszód és vetítőd van?

Ha annyira felesleges pénzkidobás lenne, akkor a vászon helyett mindenki kifeszítené a lepedőjét, amit az ágyban használ. :N :DDD

- mozi bolondéria -

(#11120) 69Raizen69 válasza Bonzo (#11117) üzenetére


69Raizen69
tag

Szerintem ha vászon után érdeklődsz legelőször is írd meg,hogy mekkorát akarsz és menyit fordítanál rá.

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#11121) Bonzo válasza StLui (#11118) üzenetére


Bonzo
tag

igen, a "felesleges" és "pénzkidobás" kicsit erős volt.. Nézőpont kérdése. Egyértelmű, hogy többet ér egy profi vászon, mint bármi otthoni buherált megoldás. Mint minden másban itt is elkapja az embert a gépszíj, egyre jobb és igényesebb rendszert akar, egyre nagyobb elvárások, komolyabb igények, ez normális. Viszont aki még csak most barátkozik a témával, könnyebben köt kompromisszumokat (ami nem egyenlő az igénytelenséggel!) Kérdés az, hogy olcsón lehet e elfogadható vásznat csinálni.

(#11122) robi222


robi222
senior tag

Melyik lehet a jobb benq 1070 vagy az 1300?

(#11123) Spuri2000 válasza robi222 (#11122) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem majdnem egyformák. Lens shift tér el, valamint az 1300 2méterről kisebb képet vetít. Gondolom egy kicsivel messzebb kell elhelyezni mint a 1070-et! Nem hiszem hogy annyival jobb az 1300 mint amennyivel többe kerül. A lényeges különbség az 1300-hoz adnak 1db 3D szemüveget.

(#11124) StLui válasza Bonzo (#11121) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem csak a festés és a használt, rolós vagy keretre feszített vászon jöhet szóba ebbe az esetben.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11125) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!

Kezd körvonalazódni a projektor vásárlásom. Egyelőre még elég belépő kategóriát valósítanék meg, aztán ki tudja mi lesz. A projektor valószínűleg egy Benq 1300-as lesz. Kérdésem, hogy tudnátok e ajánlani egy megfelelő vásznat, elfogadható ár-érték aránnyal, 100"os(szélesség 230) fér csak el. Ma egész nap nézegettem hazai/külföldi oldalakat, de nem jutottam sokra.

Köszi szépen!

PSN: pzolii

(#11126) devil-k válasza zolikzolik (#11125) üzenetére


devil-k
nagyúr

"elfogadható ár-érték aránnyal"

Ez mit jelent számodra pontosan? Ugyanis valakinek az 50.000 Ft-os vászon sem fogadható el, de van aki meg sem áll a 300.000 Ft-os ig.

- mozi bolondéria -

(#11127) StLui válasza zolikzolik (#11125) üzenetére


StLui
veterán

Ezt olvastad? Miért az 1300-as?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11128) zolikzolik válasza StLui (#11127) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

devil-k: valahol a kettő között félúton :)

StLui: Pont ez a baj a 1070-el. A kalkulátor szerint a 1070 pont az ülőgarnitúra helyére kerülne, plafonra pedig nem szeretném tenni. Sajnos kicsi a hely, ahova a vászon elfér, a 2,3 szélesség is nagyon max, az 1300 meg így pont jól tudna vetíteni.

PSN: pzolii

(#11129) StLui válasza zolikzolik (#11128) üzenetére


StLui
veterán

Ha nem a plafonra teszed, akkor is mindenképpen olyan helyen legyen ahol fixre lehet telepíteni, mert amúgy macera lesz, nekem is egy megváltás volt a mennyezetre szerelés.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11130) zolikzolik válasza StLui (#11129) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Lesz egy szép kis tartója a falon, felnyitható ajtóval.

PSN: pzolii

(#11131) Spuri2000 válasza StLui (#11129) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Teljesen igaz! Állandóan állítgatni, mozgatni tiszta macera. Véletlenül meglökik, ütik, öntik... :D Jobb a plafon!

(#11132) Bonzo válasza StLui (#11124) üzenetére


Bonzo
tag

majd megnézek pár méterárú kereskedést, hátha van valami használható. Rengeteg ezzel foglalkozó oldalt találtam. [például] A festés is jó ötletnek tűnik, ha sikerül szereznem egy nagy táblát (fa?) még működhet is.

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11133) Chal válasza Bonzo (#11132) üzenetére


Chal
addikt

A festés attól tud olcsó lenne, ha magát a falat fested :) Ha már elkezdesz munkálkodni mindenféle táblákkal meg hasonlókkal, akkor inkább egy feszített vászonba fektesd az energiát szerintem. De egyébként a falfestéssel sincs baj, én is azzal nyomom, és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#11134) elodman válasza Chal (#11133) üzenetére


elodman
aktív tag

* energiám van, moneym nincs *

( vagy csak a messzi skót felföldre köthető családfám)

festendő fal hiányában, de a vászon kts.-t megúszandó,
plafonról lenyitható, festett pl. faroslemez felület - persze erősített kerettel - működne vajh?

thanx

[ Szerkesztve ]

(#11135) robi222


robi222
senior tag

Már írtam van egy sony hw 15- öm és gondolkodtam egy dlp proji váltásonn a méretek miatt. A kérdés az lenne, hogy tegnap néztem egy filmet optoma hd25 -ön, és szivárványt nem láttam, de a film végére teljesen elfáradt a szemem, és nem éreztem hogy olyan sima lenne a kép mint othon. Olyan mintha folyamatosan vibrálna. Ez lehet a szivárvány miat? Vagy csak beképzelem mert ilyen nincs.

(#11136) szepi0808 válasza robi222 (#11135) üzenetére


szepi0808
senior tag

A sony-knak nagyon jó a mozgásleképezése és az interpolációs motion flow, én használom is low módban. A hd 25-ben úgy tudom nincs interpolációs képjavítás és a mozgásleképezése sem olyan jó, mint a sony-é, így a 24Hz kicsit szaggatósabb a sonyhoz képest. Meg a színkerék is fáraszthatja a szemed, bár én látom a szivárványt de nem zavar, de ha még nem volt dlp-d, akkor jól gondold meg, hogy cseréled-e a sony-t. Én inkább egy HW30 vagy JVC X3 felé kacsingatnék, ha fentebb szeretnél lépni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#11137) robi222 válasza szepi0808 (#11136) üzenetére


robi222
senior tag

Igazábol ennél jobb nem kell ,meg nincs is rá több pénz, csak most 188 cm a kép szélesége ,és én szeretném ha 235 cm lenne.

(#11138) Vikthor válasza szepi0808 (#11136) üzenetére


Vikthor
nagyúr

üdv szepi0808 ezen a fórumon is! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11139) yodamastah válasza Vikthor (#11138) üzenetére


yodamastah
őstag

A másikon nemsokminden történik, biztos unatkozott ott :D

(#11140) yodamastah válasza szepi0808 (#11136) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez mondjuk csak akkor előny, ha valaki tényleg szereti a mozgás interpolált képet. Engem pl kiráz a hideg tőle, az életben meg nem néznék így egy filmet. Bár én kicsit régimódi vagyok ebből a szempontból, mivel én úgy gondolom hogy ami nincs a lemezen azt ne próbáljuk utólag odarakni :) A szép mozikép nem ettől lesz meg.

(#11141) xtremetuning válasza yodamastah (#11140) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor már ketten vagyunk.... :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11142) yodamastah válasza xtremetuning (#11141) üzenetére


yodamastah
őstag

Hárman :D

(#11143) szepi0808 válasza yodamastah (#11139) üzenetére


szepi0808
senior tag

Szia Viktor és Bala!
Igen, most nem sok érdekes történik, átnéztem már ide, hátha hasznossá tudom tenni magam, amíg itthon vagyok.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#11144) CyDoN válasza zolikzolik (#11128) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ha gondolkodsz az 1300-ba akkor én inkább már egy 1500-at vennék :)

(_._)

(#11145) xtremetuning válasza xtremetuning (#11141) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jogos... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11146) elodman válasza szepi0808 (#11136) üzenetére


elodman
aktív tag

jaj,
1- szivárvány
2- >"színkerék is fáraszthatja a szemed" még ez is?

ne mán, hát pont azt hittem, h. tán szemkímélőbb mint az orcánkba érkező blue/white led féle károsítás
(https://www.google.com/search?q=melatonin#q=melatonin+and+LED)
, no és a kíméletlen PWM.

Hogy van ez itt proji körökben, maestrok? Ne merjen az emberfia 6 színkerekes stuffot venni, csak milkós kütyüket?

(#11147) yodamastah válasza elodman (#11146) üzenetére


yodamastah
őstag

Érdekes téma ez a LED és a PWM. Pont most szívtam egy hatalmasat egy LED-es monitorral. Vettem egy WLED-es Benq-t ami PWM mentes, elég sokat vadásztam rá. NAgyon jó monitor, kiváló sRGB színtér visszaadással. A kalibrációs értékei is igen jók.

Aztán jött a fekete leves, amikor kiderült, hogy hiába nincs PWM, kikészíti a szemem a WLED háttérvilágítású monitor. Egyszerűen nem bírtam nézni fél óránál tovább. Természetesen próbáltam mindent. Fényerőt már 80 kandelára levettem, színhőmérsékletet már 5000kig húztam hogy lágyabb legyen a kép. De még mindíg zavart valami. Káprázott a szemem tőle. Főleg világos felületen olvasható fekete szövegtől jojózott a szemem.

Aztán vettem mellé egy RGB LED-es PWMes monitort. És lám hiába a PWM az RGB LED egyáltalán nem fárasztja a szemem. Sőt az egyik legkellemesebb képű monitor amivel jelenleg dolgom van. El is adtam a WLED benq-t azóta...

Nem tudom pontosan mi lehet az oka ennek az egésznek. A WLED spektruma eléggé fura. Kék leddel gerjesztenek sárga foszfort, emiatt nagyon felemás a héttérfény spektrális eloszolása. A kék tartomány brutálisan hegyes és erőteljes, a vörös és a zöld meg lapos és egyenletes. Lehet ez az oka, hogy akárhoa vállítottam, akármennyire vettem vissza a kékből, mindenhogy nagyon kemény képe volt a WLED monitornak...

[ Szerkesztve ]

(#11148) robi222 válasza yodamastah (#11147) üzenetére


robi222
senior tag

Hasonló érzés volta mikor a hd25 néztem nem tudtam, miért nem olyan jó nézni .Otthoni sony-ra kellemes ránézni .

(#11149) xtremetuning válasza robi222 (#11148) üzenetére


xtremetuning
addikt

A sonyra vagy a képre ? ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11150) yodamastah válasza robi222 (#11148) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát akkor meg kell tartani a Sonyt :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.