Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) deedee


deedee
őstag

tegnap kipróbáltam a half 3d-t, pc-ről

azt hittem, több macerával jár, de nem.
kb 5 perc alatt rájöttem mindenre.
a kép minőségével sem voltak igazán gondjaim, 92 colt nézve kb 3 méterről.
a 3d is elég jól kijött.
mindent egybe vetve, rosszabbra számítottam.

a kérdésem ezek után annyi lenne az urakhoz, hogy BD 3D esetén csak a felbontás lenne jobb /mert nincs felezve ugyebár/, vagy maga a 3d hatás is jobb lenne?

(#11352) milszab válasza deedee (#11351) üzenetére


milszab
senior tag

Én nem láttam jobbnak egyik tekintetben sem!

(#11353) robi222


robi222
senior tag

Ti láttok 240cm körüli képnél különbséget ,bd25-és bd50-között?

(#11354) devil-k válasza robi222 (#11353) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez attól függ, ha érintetlen a kép, akkor nem szabad látnod különbséget. Viszont, ha valaki belerondított, akkor igen!

- mozi bolondéria -

(#11355) Neoteric válasza robi222 (#11353) üzenetére


Neoteric
addikt

BD25 és 50 között általában annyi a különbség, hogya hangokat nerfelik és csak az angol + magyar hangsáv marad. Szóval mint ahogy felettem is írták, képileg általában nincs különbség.

PSN: ne0teric_sAN

(#11356) xtremetuning válasza Neoteric (#11355) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez release függő. Az esetek túlnyomó többségében nem érintetlen a kép. Ha 2 hangsáv + 2 felirat + érintetlen képet akarunk, akkor valahol 28-37 Giga környékén szokott megállni általában. Erre pedig nem elég a bd25.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11357) devil-k válasza xtremetuning (#11356) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos.
Itt már csak az "elnevezés" maradt meg, mint BD25. Számomra is ez az eljárás, amit leírtál. Nekem pl. nincs szükségem menüre, extrákra és thai vagy orosz szinkronra sem. A magyart is csak akkor tartom meg, ha minimum 5.1., nem is beszélve arról, hogy nem igazán nézek szinkronos filmeket.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11358) robi222


robi222
senior tag

Igen csak ha jobban megnézitek akkor ,a bd 25 általában harmaddal kevesebb a képnek mitrata-ja, a bd50 hez képest .Elvileg ennek láthatónak kellene lennie.Csak kettő ugyan azt a filmet még nem láttam egymás mellett más formában,ezért vagyok annyira kíváncsi .Mert hát minek töltsek le 40Gb ha 25Gb is meg lehet úszni?

(#11359) devil-k válasza robi222 (#11358) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tölts akkor (nem szabad :D ) BD50-t és szedd ki belőle a számodra felesleges szinkronokat és feliratokat. Természetesen minőségromlás nélkül. Én ezt csinálom. De ez szvsz.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11360) c4 válasza Neoteric (#11355) üzenetére


c4
őstag

Már hogyne lenne különbség képileg BD50 és BD25 között... Egy képpontra jutó képinformáció csökken az újratömörítés miatt. Hogy ezt mennyire látja szabad szemmel valaki, az más kérdés. DCP-hez képest a BD50 is xvid. A DCP max. bitrátája 250 Mbit/s. :) "Gyárilag, szerencsés esetben, ebből számolják le a BD50, 25 képanyagát.

[ Szerkesztve ]

(#11361) devil-k válasza c4 (#11360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként mi annak a valószínűsége, hogy a mozin kívül találkozunk még DCP-vel? :( Illetve egy ilyen film, hány GB, vagy inkább TB?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11362) c4 válasza devil-k (#11361) üzenetére


c4
őstag

Nem sok esélye van. de mellékinformációként írtam le, mert nem mindegy, hogy 250 Mbit/s-ből készítek mondjuk 35 Mbit/s-et a _BD 50-hez, és a már csonkolt adattartalmú képanyagot tömörítem tovább. Az mpeg2 érzékenyebb volt az újratömörítésre, az mpeg4 már valamivel jobban kódolható újra a csonkolt forrásokból. A jövő a h265 ill. x265 kódekje lesz. Már a 4K támogatással meg is fog hamarosan érkezni. :)

(#11363) devil-k válasza c4 (#11362) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak győzzük kivárni a 4K forradalmat. :DD

- mozi bolondéria -

(#11364) Neoteric válasza c4 (#11360) üzenetére


Neoteric
addikt

Nem egy olyan BD25 rilíz van, aminek a video bitrate ugyanannyi mint a BD50é, ebből következtettem arra, hogy ilyenkor nincs különbség a 2 között.

PSN: ne0teric_sAN

(#11365) c4 válasza Neoteric (#11364) üzenetére


c4
őstag

Persze, előfordulhat, hogy kiszerelik a nem kellő hangokat és úgy ráfér egy BD25-ös lemezre.
Több megoldás van. A hangot is szokták "piszkálni", kisebb bitrátájú hangot készítenek, hogy a kép érintetlen maradhasson. (Még a menü is átírható.) Egy a lényeg, ha nincs újrakódolva a kép, tök mindegy, hogy BD50 vagy 25. A felesleges sallangok ugranak maximum vagy ugrik a nagy bitrátájú HD hang.

[ Szerkesztve ]

(#11366) xtremetuning válasza Neoteric (#11364) üzenetére


xtremetuning
addikt

Régen sokkal több volt. Mostanában 80-90% a képnek reencoded. Az pedig nálam nem gyere be. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11367) lemmy9 válasza devil-k (#11363) üzenetére


lemmy9
őstag

A 4K- nak minimum 80" kell hogy értelme legyen, mert ősszezsírozod az orroddal a képernyőt :DDD
Ez vetítőknek való szvsz, - ha lesz rá rendes anyag.

Szerintem!

(#11368) c4 válasza lemmy9 (#11367) üzenetére


c4
őstag

Pont itt a lényeg, ha egy 90"-os 4K tv ára annyiba fog kerülni, mint egy belépő projektor, akkor a kutya nem fog vetítőt venni. Már az átlagember az átlaglakásába. Megszűnik a macera a sötétítéssel, a sötétre festett falakkal, a beeső fénnyel... Nézheted éjjel-nappal, nem lesz gond, hogy kiég-e az izzó... És a tv árak zuhannak, míg a projektoroké nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#11369) xtremetuning válasza c4 (#11368) üzenetére


xtremetuning
addikt

"ha egy 90"-os 4K tv ára annyiba fog kerülni, mint egy belépő projektor"

Az sem mostanság lesz.....de nem is holnap. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11370) JohannZimu válasza c4 (#11368) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Van benne igazság, de az árak azért nem így mozognak. Nem tudom mennyire gondoltál egy belépő vetítő árára, de arra kíváncsi leszek mikor esik be egy 90" TV ára mondjuk 300k-ra, ami esetleg még nem is 4k felbontású.

(#11371) xtremetuning válasza JohannZimu (#11370) üzenetére


xtremetuning
addikt

A 90" nagyon sokáig a prémium kategóriát fogja képviselni. Amikor az 55"-65" ára beesik, azoké még mindig magasan lesz tartva.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11372) c4 válasza xtremetuning (#11369) üzenetére


c4
őstag

Nem lesz az olyan hosszú idő szerintem (Pénzt kell kivenniük a nagy cégeknek; és az csak a nagy sorozatgyártással lesz realizálható. Emellett már most viszonylag nagy méret kapható 700e körül). Ha nem lépnek a LED-es vetítőkkel valami nagyot a gyártók a home szegmensben, akkor gyakorlatilag lenullázódhat a kereslet. A 10-40000 eurós kategória meg majd elvegetál valahogy.

(#11373) xtremetuning válasza c4 (#11372) üzenetére


xtremetuning
addikt

Legyen igazad. De szerintem nem lesz. :N
A lét kiveszik a kisebb panelokból. Akinek a nagy kell, márpedig a 90" igencsak nagy, az fizetni fog továbbra is.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11374) c4 válasza xtremetuning (#11373) üzenetére


c4
őstag

Kis méretben abszolút nem kell a 4K. De majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#11375) xtremetuning válasza c4 (#11374) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ebben abszolúte egyetértünk. De a nagyközönséget ez nem fogja érdekelni....nem is értik a 4k-t, csak kell, mer' a szomszédnak már az van..... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11376) c4 válasza xtremetuning (#11375) üzenetére


c4
őstag

Hogy ne csak OFF legyen: pont ideje lenne egyébként a projektoroknál az oldalazás helyett valami valódi előrelépésnek. Gyakorlatilag hosszú évek óta szinte semmi nem történik (belépő és középosztályban).. Kivéve, hogy sokszor gyengébbre sikerül az utódmodell az elődjénél. :D Viszont többe kerül. :W Talán felkeveredik az állóvíz.

[ Szerkesztve ]

(#11377) xtremetuning válasza c4 (#11376) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hát a barátaim, akik most az ISE-n látták a sony 4k-t nem voltak elájulva...., de a többitől sem. Pedig nem a kis kategóriásokat nézegették.... :N
Tartok tőle, ez a víz még egy ideig állni fog.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11378) c4 válasza xtremetuning (#11377) üzenetére


c4
őstag

Valószínűleg prémiumkategóriás vetítőket forgalmaznak a barátaid. :)

(#11379) bajnokpityu válasza c4 (#11378) üzenetére


bajnokpityu
félisten

több éves kicsi, belépő lcd TVt nézek itthon,majd elmentem kiállításra a csoda 150centis 4k LCDt megnézni, lakás áráért. majd hazajöttem,és néztem tovább a fosomat. olyan lesz ez,mint amikor a 6Mpixeles kompaktot 10Mpixelesre cserélték az emberek, és csodálkoznak,hogy nyomtatva rosszabb,mint a régi. aztán megmagyarázzák, hogy nem is rosszabb,csak rosszul fotózott.

borzasztó pici lukon kell kilőni a fotont 4k-nál...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11380) c4 válasza bajnokpityu (#11379) üzenetére


c4
őstag

Lényegesen jobbnak láttam a 4K tévét a régi és a mai LED-LCD tévéknél.
A legtöbb LED, LCD számomra nézhetetlen. DLP párti vagyok vetítőben is, de ez az én bajom. :) De én befejeztem, ez már tényleg nagyon OFF.

xtremetuning: Ami ma csúcsmodell, holnap belépőkategória tévéknél.

[ Szerkesztve ]

(#11381) xtremetuning válasza c4 (#11378) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez így van, de ha nem láttak annyira komoly képet a nagyokkal, akkor a kicsik..... :O

Dlp rulez. ;)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11382) bajnokpityu válasza c4 (#11380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem meg még laposabb,dinamikátlanabb volt,mint a sima 1080p LCDk. vagy akkor nekem sikerült túl jól beállitani, tápkábelezni a vén egérmozit :)

persze, szép volt a felbontás,de megnézem majd normál fimanyaggal, nem azokkal a felturbózott tesztanyagokkal,amikkel próbálkoztak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11383) LSzilagyi


LSzilagyi
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményetek a Kínából beszerezhető Ledes, 3d-s, mini projektorokhoz? Árban nagyon jók lennének, de nem tudom, hogy ár-érték arányban mit mutatnak.Esetleg van Valakinek ilyen vagy hasonló?
1280*800 pixel, 2d-3d, DLP,
Köszönöm az infókat!

(#11384) devil-k válasza LSzilagyi (#11383) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit szeretnél ezzel a mini felbontással? :DDD

- mozi bolondéria -

(#11385) LSzilagyi válasza devil-k (#11384) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Otthoni filmezésre szánnám.

(#11386) devil-k válasza LSzilagyi (#11385) üzenetére


devil-k
nagyúr

Merész vállalkozás, gyenge felbontás, gondolom valami "noname" cucc, nem? És mi lesz ha valami probléma lesz vele, garancia? Mennyibe kerül? (behozatal- vám és áfa miatt kérdezem).

Teljesen igaza van andrew-msi fórumtársnak. Inkább egy ismert, használt, megbízható helyről származó vetítő, mint valami ismeretlen "új csoda" :D .

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11387) andrew-msi válasza LSzilagyi (#11383) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem tudom mi a jó ár, de inkább egy használt márkás cucc, mint ezek a "csodák"
Szerintem. ;)

(#11388) LSzilagyi válasza devil-k (#11386) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Coolux X3a "márkája. Garatncia lenne rá, de persze gond esetén nem éri meg küldözgetni. Az ára 111. +áfa és vám, így kb 150.

(#11389) devil-k válasza LSzilagyi (#11388) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek fényében, csakis használtat, itthonról.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11390) LSzilagyi válasza devil-k (#11389) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

linket esetleg küldhetem?

Millió van ezen a lapon, de Led-eset szeretnék az izzó csere miatt, illetve, hogy tudjon 3d-t.

(#11391) devil-k válasza LSzilagyi (#11390) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze. Rakd ki nyugodtan ide, had lássák a többiek is!

- mozi bolondéria -

(#11392) LSzilagyi válasza devil-k (#11391) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=led+projektor&catId=2107&initiative_id=AS_20140222103353

(#11393) bajnokpityu válasza LSzilagyi (#11392) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem ismerem ezt a cuccot, de azt vágod,h aliék szeretnek trükközni?

konténerbe súly alapján rakják a cuccokat, és azt szokták játszani, miután fizettél, h jön egy levél, hogy még mennyit fizessél, mert nem is 0.1kg lett a cucc,ahogy irtad, hanem 3kg..
vámot meg úgy számolják, h posta+szállitási költség adja a százalék alapját. szóval ez a szuper vetítő a végén nehogy még többe kerüljön!

szerk: nekem ,meg haveroknak viszont 100%, hogy eljátszották midnen alkalommal a trükköt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11394) LSzilagyi válasza bajnokpityu (#11393) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Az utóbbi időben, kb fél év, rengeteget vásároltam erről az oldalról. Villanyszerelési dolgokat főleg építkezéshez, kapcsolók csillárok, csomó ledes izzó, spot, szalag. Csaptelep, mosdókagyló, ruhák, óra stb. Eddig nem csalódtam, utaltam és jött az árú, álltlában 3 hét alatt. A nagyobb értékeket futárcég hozza, az kb 1,5 hét.

(#11395) c4 válasza LSzilagyi (#11392) üzenetére


c4
őstag

Ezeknek a nagy része az ipari és veszélyes hulladék közt ingadozik.

(#11396) LSzilagyi válasza c4 (#11395) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Ajjaj!!!

Miért gondolod?

(#11397) andrew-msi válasza devil-k (#11389) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ennyiért csak is használt, de megkockáztatom egy új 720p-s is többet ér.
pl
Az meg, hogy a led miatt nem kell izzót cserélni. Szerintem ezek a gépek egy izzót sem élnek meg.

C4:
+1

(#11398) LSzilagyi válasza andrew-msi (#11397) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

Köszönöm szépen a véleményt! :)

(#11399) c4 válasza LSzilagyi (#11396) üzenetére


c4
őstag

Batyo keze ügyébe akadt már pár ebből a kategóriából (kerestem neked a fórumot, de még nem találtam meg), 1 hétig röhögött a műszaki megoldások láttán.
De mintha magyar oldalakon is láttam volna már ezekből a LED vetítőknek nevezett izékből hirdetve. De lehet azóta belebukott a szürkeimportőr.

(#11400) LSzilagyi válasza c4 (#11399) üzenetére


LSzilagyi
csendes tag

:Y

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.