Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) xtremetuning válasza bajnokpityu (#11450) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egy ilyen noname volt az első kábelem. Na ezt skippelheted rögtön.... ;]

Gyeptegla : csak azért merünk különbségekről beszélni, mert Pityu kijelentette, hogy vevő rá....és nem akarunk újabb vitát generálni. Csak mi a 'mások' illetve 'másképp hívők' dumcsizgatunk.... :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11452) bajnokpityu válasza xtremetuning (#11451) üzenetére


bajnokpityu
félisten

korlátozottan vok vevő rá :)
első szempont, hogy menjen át a jel, második az ár.

gyeptégla: köszönöm, bele fogok olvasni. De remélem nem olyan a beszélgetés, hogy usb kábelek/tápkábelek között nem lehetséges különbség, mert azon túl vagyok. Nem mondom,h kábelfetisiszta lennék, de sajnos vannak olyan digitális/táp kábelek, amik itthon már bizonyítottak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11453) xtremetuning válasza bajnokpityu (#11452) üzenetére


xtremetuning
addikt

Próbáld ki a kácsásat szvsz. Legfeljebb visszaviszed. Egyébként is : mikor mehetek vizualizálni ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11454) bajnokpityu válasza xtremetuning (#11453) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2-3 hét, aztán ngedélyt kell kérjek páromtól. Maja 2 napja totál idióta.

Annyiból jó lenne valami mással összevetni a kácsásat v a kinait, hogy ha nem látok difit, és stabilan működik, akkor jó nekem a 5rugós kinai is, francnak flancolni a kácsással 20rugóért :D
egy tank benya..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11455) Gyeptegla válasza xtremetuning (#11451) üzenetére


Gyeptegla
tag

Ok , nincs gond, nem szólok :) :)) :)

(#11456) xtremetuning válasza bajnokpityu (#11454) üzenetére


xtremetuning
addikt

És végül hogy döntöttél ? Melyik lesz ?

Maja meg majd csak megbékél....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11457) Gyeptegla válasza bajnokpityu (#11452) üzenetére


Gyeptegla
tag

Nem, nem olyan.

(#11458) bajnokpityu válasza xtremetuning (#11456) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valszeg túlteszem magam a megpróbáltatáson, és veszek magamnak akciós áron kácsásat. Már ketten mondtátok,h át is megy a jel, meg jobb képe is van,mint a fröcsinek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11459) #95590400


#95590400
törölt tag

üdv mindenkinek.
nem tartottam mostanában a projektor téma ütőerén mocskos kis praclijaimat, de egy gyors gúgli keresés után idén is arra jutottam: a kanyarban sincs semmi olyan megoldás led fronton, ami a közelében lenne egy belépő dlp-nek képminőségben meg fényerőben, max csak árban.
javítsatok ki, ha tévedek.

(#11460) xtremetuning válasza #95590400 (#11459) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem maradtál le semmiről.... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11461) StLui válasza bajnokpityu (#11458) üzenetére


StLui
veterán

Én megvettem ezt a 10m-est, és ennek 2db 7,5m-es változatát és egy 5m-est, Tévéhez megy a switch-ből a 7,5m-es, vetítőbe az 5 m-es, PC-ből 10 m-es megy a switch-ig, tehát a leghosszabb út 17,5 m. Nem hasonlítottam semmi extra kábellel, de így önmagában semmi hibát nem látok, Avatar FullHD 3D-vel sem volt gond.

A másik 7.5-es a MP-ből megy a switch-be, de kell még egy, a STB-t is rá szeretném kötni, néha nézném a kivetítőn a sportot

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11462) jracz válasza #95590400 (#11459) üzenetére


jracz
tag

Nekem a 70-es LG van.
Élvezem a mozit vele és a fényerő is elég.
Jöttek ki azóta 800-1000 lumen fényerővel is vetítők, nem hiszem, hogy a fényerő az kérdés lenne.
A többi meg szubjektív.
Várjál jobb ledesre de akkor mit nézel addig?
:))

(#11463) #95590400 válasza jracz (#11462) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez egy jó kérdés, az egyik dlp-s 720p olyan 7000 óra után új színkerék csapágyra vár (gyári alkatrész 45k), immáron 2 hónapja.
a másikban, a tartalékban a 3. pilács dolgozik, élettartama végén, a jó isten tudja, h a már cserélt ballaszt kibír-e egy újabb 2000 órás turnust egy új lámpával, sőt az is kérdéses, begyújt-e elsőre.
szürke vásznam van, most cseréljem azt is, mert egy kis állogatás és eco mód után kijön a fele sem a fényerőnek

[ Szerkesztve ]

(#11465) #95590400 válasza yodamastah (#11448) üzenetére


#95590400
törölt tag

hifi kérdéskörben mérni akarsz?
az ilyen törekvések könnyen vezethetnek hdmi kábel okozta fulladásos halálhoz.
olyanról is hallottam, h egyes civilizáltabb hifista néptörzsek uhd led tévére szögeltek fel valakit, miközben gyémánttal berakott arany hdmi kábellel csapdosták. azt nem is merem leírni sem, mit tettek a mérőműszerrel. azt meg pláne nem, hová.
hangoztass ilyen eretnekséget, aztán ha egy vak zongorahangolóra lesz szükséged probléma esetén, akkor meg azt fogja majd mondani: ki vagy te, mobiltelefonról írsz? nem is ismerlek...
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11466) yodamastah válasza #95590400 (#11465) üzenetére


yodamastah
őstag

Hifivel nem foglalkozom. Nincs hozzá műszerezettségem se, és nem is különösebben érdekel :D

HDMI kábel teszt folyamatosan foglalkoztat, de mindíg visszakozok :D Jobb a békesség. De ha valaki szeretne összehasonlító méréseket, állok rendelkezésre :)

Csináltam már egyébként méréses HDMI kábel tesztet nézőkkel, és kurva röhelyesek voltak az eredmények. De nem írom le csakazért se mi volt :D

[ Szerkesztve ]

(#11467) yodamastah válasza jracz (#11462) üzenetére


yodamastah
őstag

Elvileg nemsokára kapok egy LG PF80G-t. Jobb későn mint soha... :)

(#11468) jracz válasza #95590400 (#11463) üzenetére


jracz
tag

Érzem , hogy csábít a sötét oldal.
Jöjj és csatlakozz hozzám.
Felejtsd el a lámpa cseréket és a sötét oldalhoz vezető úton célhoz érsz.
Persze ebben is meghalhat bármi, de hát ez is a dark side része.
;]
Az erő vezesse a lededet.
:DD

(#11469) Chal válasza yodamastah (#11466) üzenetére


Chal
addikt

Felesleges is leírni, tele van a net prémium VS oem HDMI kábel vaktesztekkel, röhejes eredményekkel :)
A méréseket kár is mellétenni (bár mindegyik mellett vannak), dög unalom, borítékolható eredménnyel.

(#11470) #95590400 válasza yodamastah (#11467) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez az ipponyban 300 ropi.
ha kap egy nem is hánytam le a vásznat tőle minősítést, akkor ennyit talán kiadok érte.
miközben malacperselyek romjai között zokogva, égnek emelem kezem, és azt kiabálom, miért, uram, ó mondd, miért.
vagy addig várok, mint a k750-el, hogy beesik 300 fölé, és cserébe nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#11471) robi222


robi222
senior tag

Tudjátok az epson tw 5000-szerviz menüjét hogyan lehet elő hívni?

(#11472) andrew-msi válasza robi222 (#11471) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem biztos, de talán itt a megoldás:
http://factory-reset.com/wiki/Epson_Service_Menu
Nem próbáltam, még.

(#11473) robi222 válasza andrew-msi (#11472) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi, de nem működött

(#11474) andrew-msi válasza robi222 (#11473) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Akkor sajnos nincs ötletem.

(#11475) notebook99


notebook99
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem valami megoldást Nec vt59-es projektorra? kiégett a lámpa és a ballaszt is megadta magát!
Az új izzót már eladtam kb4 hónapja!
Gondoltam átalakítanám ledesre ebből több elgondolásom is van csak hát a lámpaellenőrzést ki kéne iktatni valahogyan. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

(#11476) robi222


robi222
senior tag

Epson tw 5000 tudtok valahol magyar használati utasítást?

(#11477) Pro Koryak válasza robi222 (#11476) üzenetére


Pro Koryak
addikt

csak nem te vetted meg a tegnapit? ;]

(#11478) robi222 válasza Pro Koryak (#11477) üzenetére


robi222
senior tag

Deee!Gyorsan lecsaptam! :DD

[ Szerkesztve ]

(#11479) andrew-msi válasza robi222 (#11478) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:C
Még egy Epson-s. :)

[ Szerkesztve ]

(#11480) Vikthor válasza robi222 (#11478) üzenetére


Vikthor
nagyúr

gz! milyen a feketéje?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11481) robi222 válasza Vikthor (#11480) üzenetére


robi222
senior tag

Nagyon szép. De a sony hw 15 szebb egy kicsit

(#11483) Akos1994 válasza yodamastah (#11466) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Épp most készülök venni egy hosszabb darab (10m) hdmi kábelt, egyik szenny műszaki boltban kérés nélkül elém is toltak rögtön egy 12 ezres 5 méteres Hamát,hogy ilyen-olyan szuper és ha olcsóbbat veszek akkor szar lesz és náluk nincs is olcsóbb... Abban a pillanatban mondtam is,hogy viszontlátásra :U
Viszont azt olvastam,hogy 5 méter felett azért már nem csak vakítás,és tényleg lehetnek gondok az igazán olcsó kábelekkel.. Vegyem meg a legolcsóbb 3 ezreset aztán majd visszaviszem ha szétesik a kép (és talán visszaveszik) vagy áldozzak be egy ferritgyűrűs,többszörösen árnyékoltra?
Tudtok valamit ajánlani vagy teljesen mindegy? :D

(#11484) StLui válasza Akos1994 (#11483) üzenetére


StLui
veterán

Már nekem ciki, hogy harmadszor írom le, hogy én a 10m-es kb 3500ft-os kábelt használom, és semmi gondom. Visszanézel látod a linket.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11485) robi222 válasza StLui (#11484) üzenetére


robi222
senior tag

Nekem is ezt ajánlottad és teljesen tökéletes.Összehasonlítottam 20000-el és semmi különbség.

(#11486) robi222 válasza andrew-msi (#11482) üzenetére


robi222
senior tag

Rendes vagy de sikerül egy picit elöbb.
Köszi :R
És tényleg 680 volt benne.

(#11487) Chal válasza Akos1994 (#11483) üzenetére


Chal
addikt

Így van, próbáld ki egy olcsóbbal, lehetőleg olyan helyen vedd, ahol vissza tudod vinni ha problémák vannak vele. Ha nincs szinkrongond, jitter probléma, glitch, akkor megnyugodhatsz, a 100 ezressel se lenne jobb.

(#11488) notebook99


notebook99
csendes tag

Köszi a segítséget és a semmilyen választ.

(#11489) Chal


Chal
addikt

Kis közjáték kábel ügyben, hátha érdekel valakit:

Váltottam tegnap az Audioquest supportjával néhány emailt annak kapcsán, hogy foglaljanak állást a prémium kábelek színvisszaadásával kapcsolatban, illetve hogy befolyásolhatják e ezen termékek egy ditigális streamban levő adatcsomagok tartalmát olyan formában, hogy az bármilyen hatással legyen pl. a kép élességére vagy a színeire nézve.

A válaszok érdekesek voltak, eleinte az analóg audió világból hoztak példákat, és azzal próbálták alátámasztani hogy mennyire fontos a jó minőségű kábel. A válaszomban megkértem őket, hogy szorítkozzunk a kérdésre ha lehet, szóval engem kifejezetten a HDMI érdekel. Erre már egy homályosabb válasz érkezett, ami arról szólt, hogy a kábel nem tud javítani a jelen, csak abban segít hogy kevésbé torzuljon. Jeleztem hogy értem ezt is, de továbbra sem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy konkrétan milyen területen is érzékelhető a javulás egy OEM kábelhez képest. Két csoportra osztottam nekik a választási lehetőségeket, és megkértem hogy bökjenek rá, vagy írjanak hozzá, ha szerintük hiányos.

Csoport 1:

Digitális zajok, szinkronvesztés.

Csoport 2:

A képi/hangtartalom globális minőségromlása, mint pl. színtércsökkenés, színárnyalatok "elmászása", életlenebb kép.

Lezárásként csak egy fél soros választ adtak (gondolom már nagyon unták a dolgot), ami egy felsorolás volt a lehetséges torzításokra, amiket egy gyengébb minőségű kábel okoz, idézem:

"Distortion can cause glitches, pixellation & jitter."

Egyébként aki olvasta a hsz-eimet ebben a témában, az tudja, hogy én is tisztában voltam ezzel, de egyszerűen marhára kíváncsi voltam, hogy a sokat emlegetett prémium gyártó hivatalos válasza mégis mi lehet a kérdésben. Az tisztán látszott, hogy próbáltak kihátrálni (hiszen az üzlet az üzlet), és diplomatikus mellébeszéléssel elterelni a témát a lényegről, viszont miután "sarokba szorítottam őket" sem adtak fals választ, és végül is bevállalták amit be kell.
Emiatt roppantul tisztelem őket (nomeg azért is hogy időt nem kímélve levelezgettek egy magyar okostojással :D :D ). Korrekt cég, korrekt supporrtal, ha valaha szükségem lesz minőségi HDMI kábelre, biztosan tőlük fogok
vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#11490) robi222


robi222
senior tag

Epson tw5000 lehetséges , egy film után annyira forró a gép ,hogy alig lehet hozzá nyúlni?60 fok körül lehet.A hátsó szűrőt ki tisztítottam, de nem változott.

(#11491) bajnokpityu válasza Chal (#11489) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szted a legjobb mérnökük ül az email előtt, és várja,h kinek mondhatja el az elmúlt évnyi munkájának az összefoglalását?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11492) Chal válasza bajnokpityu (#11491) üzenetére


Chal
addikt

Hát, elégé high profile arc válaszolt, egész pontosan ő:

http://www.youtube.com/watch?v=vZN91Er6VZw

Alasdair Patrick

De gondolom azt te is tudod, hogy egy ilyen cégnél hogy működik a support... Nyilván nem engedhetik meg maguknak, hogy hülyeséget válaszoljanak (egyébként nem tartanának ott ahol...). Szóval vagy kompetnes ember ül a vonal végén, vagy ha nem érti a kérdést akkor átadja second levelnek, ahol cégmérettől függően már mérnök is ülhet.

[ Szerkesztve ]

(#11493) tank1 válasza robi222 (#11481) üzenetére


tank1
tag

A sony hw15-öt eladod, helyette hasonló kategóriájú epsont vásároltál.
Mi ebben a logika? :)

(#11494) bajnokpityu válasza Chal (#11492) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem sokkal fontosabb, hogy olyan adat ne kerüljön ki, ami piacvesztést eredményez. Lehet elbuktak egy vevőt (aki egyébként nem vevő, és sztem nem is lesz), de nem buktak másik 10et. AQ egyébként újabban lett jó márka a szememben. Régebben csupa csalódás volt mindenük,amiket próbáltam, mostanában nem tudom mit csináltak, de kategóriákat léptek. Ha nem számitana az ár, tuti tőlük vennék HDMIt. mondjuk egy 10m Diamond? :D

Tegnap 20percekre beraktam pár hdmi kábelt, szigorúan hang miatt, de még nem irom le a tapasztalatot, nagyon fáradt voltam. Ismerősi körben 50-50%, hogy mekkora difit fogok hallani: semmit és a nagy a különbség a két tábor... Egyelőre úgy tűnik, hogy senkinek sincs igaza.

kábelgyárosok pedig tök hülyeségeket szoktak irni.. még a top is. siltech, cristal copper féle interjúkat érdemes elolvasni. pl "réz a kábelünk". kár, hogy az ezüstözést nem lehet levakarni, és elvágva az eret, gyönyörű hófehér az ér teljes keresztmetszete. vagy "mérik a torzítást". hogy, milyen mérőműszerrel mérsz 0.0001%os torzítást? hagyjuk már... igazából sztem nem érdemes ezzel foglalkozni, h mit miért.

tápkábelre értelmes magyarázatot még nem hallottam, aki meg elmagyarázta, annak meg rém rosszak voltak a kábelei. naés. bedugod, és ha jobbá teszi a hangodat,akkor marad,ha nem,akkor kiveszed.

sztem próbálj ki pár kábelt, aztán leszűröd, h akarsz-e vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11495) robi222 válasza tank1 (#11493) üzenetére


robi222
senior tag

Nagyobb képet tud megjeleníteni 280cm ről

(#11496) Chal válasza bajnokpityu (#11494) üzenetére


Chal
addikt

"Sztem sokkal fontosabb, hogy olyan adat ne kerüljön ki, ami piacvesztést eredményez. Lehet elbuktak egy vevőt (aki egyébként nem vevő, és sztem nem is lesz), de nem buktak másik 10et."

Nem egészen értem mire gondolsz, műszakilag teljesen releváns választ adtak, annak ellenére, hogy ez rájuk nézve negatív lehet, hiszen megválaszolták hogy milyen hibákat okozhat egy gyenge minőségű hdmi kábel.

(#11497) andrew-msi válasza robi222 (#11490) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem a 8100 alig melegszik, kikapcsolás után kb 15 mp és leáll a venti (lehűti?).
125óra van benne és volt lámpacserekor takarítva (batyo).
A régi Pana kikapcsoláskor ment kb 40mp-ig, és érezhetően melegebb volt (mind a kettő LCD).
1900 óra és nem volt takarítva (jövő hónapba megy batyohoz, lámpázni és tisztulni).
Szerintem egy takarítás lehet hogy sokat dobna rajta.

notebook99:
Szerintem azért nem kaptál semmi választ, mert ez nagyon sufni-tunig megoldás lenne és kevesen vállalják be így "megszentségteleníteni" a gépet (fórumokon volt szó a hátrányokról keress rá).
A beszélgetések vége mindig az lett, hogy nem lesz jó.

(#11498) Turbo73


Turbo73
tag

Nekem a 3D BD egy 15m-es, 1.0-ás noname HDMI kábelen megy, ami még 2005-ből származik, és 2007 óta be van húzva a mennyezetbe. Nincs rajta ferrit gyűrű sem (úgy nem is fért volna át a lukon). Akkor most én valójában nem is nézek 3D BD-t? :DDD

(#11499) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy ilyen gépet: [link]

Van egy kis gondom vele. Eddig mindig kölcsön kellett kérnem projektort vetítéshez, de meguntam mindig kéregetni és beszereztem egy ilyet. Amiket kölcsön kértem sima mezei projektorok voltak, semmi extra tudással, de mindig tökéletesen működtek. Benq, Hyundai ilyesmik jártak nálam.
Ezzel viszont nem tudok normális képminőséget elérni, pedig papíron jobb felbontású, mint amik eddig jártak nálam.
Nagyon durván látszanak a pixelek és nagyon halvány a kép, akármit állítok be. Kontarszt, fényerő, semmit nem ér. Ráadásul 1 méterre kell rakni a faltól, hogy ne legyen túl nagy a kép. Egyszerűen sehogy nem tudom normálisan működtetni és ez nagy csalódás, mert csak egy sima mezei projektor kellett volna, aminek távolról is lehet látni a képét élesen, nem csak teljes sötétben, hanem nappal is (ráadásul ez valami oktatási cucc, ott se este használták mindig gondolom), fehér falra vetítve.
Az égő elvileg 700 óra körül van, de le lehet nullázni a számlálót, szóval ki tudja...

Valakinek valami ötlete, hogyan tudnám használhatóvá tenni?

(#11500) andrew-msi válasza Turbo73 (#11498) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nézed, nézed, csak nem látod. :D
Viccet félretéve, azért ehhez nagy mákod kell hogy legyen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.