Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) deedee válasza Neoteric (#11200) üzenetére


deedee
őstag

hááát valóban nem nyugtattál meg :DDD

(#11202) deedee


deedee
őstag

apropó!
ha már a vászonnál tartunk...
feltekerve,vagy lógatva tároljam filmnézés után a vásznat?
én szívem szerint hagynám lógva és nem tekergetném... :U

(#11203) spiky03 válasza Bobolit (#11189) üzenetére


spiky03
veterán

És ez akkor csak sima fehér tapétás falra van vetítve?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11204) Bobolit válasza elodman (#11194) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Egy szóval sem mondtam, hogy nincs szivárvány :)
Sötét jeleneteknèl előfordul, de valóban kiiktatja az agy egy idő múlva, legalábbis a legtöbb embernél.
A kép szerintem lenyűgöző ennyi pénzért, de azokat a bizonyos sötét jeleneteket jobb átugrani :)
Kis pénz, kis proji, nekem nagyon bejön, különben sem szeretek sötét, ijesztő jeleneteket nézni :)

(#11205) Bobolit válasza spiky03 (#11203) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Fehér, fűrészporos tapéta, ramaty állapotban.

(#11206) andrew-msi válasza deedee (#11199) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Hidd el jobb lesz! Nekem volt mindegyik (fal, falap, olcsó kézi rolós, motoros rolós).
A motoros még egyáltalán nem hullámos, a kézi kicsit az volt 1 év után.
De a kép minőség ég és föld.
Most nem ár értékről beszélek, hanem kép minőségről!
Én tuti nem megyek vissza festett falra. :N

Bobolit:
"Bizonyos sötét jeleneteket jobb átugrani"
Ugye ezt nem komolyan írtad? :)
Én igazából ezért vettem LCD-t, nem vagyok hajlandó átugrani semmit. ;)

(#11207) Bobolit válasza andrew-msi (#11206) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Persze hogy nem komolyan, de egy ilyen vetítőtöl nem várható el, hogy kontrasztja is legyen :DDD
Kicsit én is hibás vagyok, mert utálok teljes sötétségben filmezni, játszani.

(#11208) c4 válasza Bobolit (#11207) üzenetére


c4
őstag

"Kicsit én is hibás vagyok, mert utálok teljes sötétségben filmezni, játszani."

Akkor már azt is tudod, mitől nincs kontrasztod, illetve miért kell átugranod azokat a bizonyos sötét részeket. :)
Végpontoztad a vetítőt?

(#11209) robi222 válasza c4 (#11208) üzenetére


robi222
senior tag

Mi az hogy végpontozni?

(#11210) c4 válasza robi222 (#11209) üzenetére


c4
őstag

Tesztábrával, videóval beállítod a kontrasztot és fényerőt. Így talán van esély rá, hogy nem "csukódik" korán sötét részeknél, illetve nem "ég" ki a kép fehér részeknél. Magyarán a részletek láthatók maradnak. Ez a beállítás nem igényel műszeres felkészültséget, néhány percet vesz csak igénybe.

(#11211) c4 válasza robi222 (#11209) üzenetére


c4
őstag

(#11212) pocokxx válasza yodamastah (#11198) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Asus P1 lett a befutó. Egyébként igen, cégnek lesz.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11213) deedee válasza c4 (#11211) üzenetére


deedee
őstag

ha megcsinálom ezeket a beállításokat, vagy kalibráltatom a projit és kihúzom a konnektorból, akkor elvesznek a beállítások?
vagy tárolja őke?
csak mert a tv-m az elveszti a fény és szín stb beállításokat, ha pl áramszünet van.

egyébként az még mindig érdekelne, hogy a vásznat hogyan érdemes tárolni:leengedve,vagy állandóan visszatekerve? :B

[ Szerkesztve ]

(#11214) xtremetuning válasza deedee (#11213) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem vesznek el. De a tévédnek sem lenne szabad eldobni őket..... :U

Én visszatekerem mindig. Persze előtte megnézem mennyi bogár gyűlt oda a fényre :DDD és elzavarom őket.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11215) elodman válasza Bobolit (#11204) üzenetére


elodman
aktív tag

-"Kis pénz, kis proji, nekem nagyon bejön, különben sem szeretek sötét, ijesztő jeleneteket nézni"

pedig hasznos az anyagcserének, szerintem orvosok is javasoják majd, ha épp nem kenik meg őket az orvoslátogatók eléggé.
(egyedüli mellékhatásai az álmatlanság, alvajárás, egész napi zombi-érzés, hallucinációk, folytonos váll mögé nézelődés, összerezzenés telefonra és minden halk neszre).
itt csak ismétlem magam: http://prohardver.hu/tema/milyen_projektor-t_vegyek/hsz_11052-11052.html

(#11211) c4
-> 1hsz-gyanús!

(#11214) xtremetuning
"Én visszatekerem mindig. Persze előtte megnézem mennyi bogár gyűlt oda a fényre és elzavarom őket."

:Y ilyen barbár cselekedetet, semmibe véve a mega demokrata EU konform és Green Peace javallásokat és buddhista nézeteket! Addig kell várni, amíg megúnják és maguktól elszállnak ! Erről nem tűrök vitát.

[ Szerkesztve ]

(#11216) xtremetuning válasza elodman (#11215) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ok, ezentúl kérvényt nyújtok be nekik. 3 példányban. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11217) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Valakinek nincs szüksége egy vadonat új ilyenre?
POA-LMP81

(#11218) makkai


makkai
aktív tag

Ez miféle szerzet?
Találkozott már valaki ezzel a modellel?

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#11219) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Egy épp friss égős Acer P1303W -ről 75K-ért mennyezeti konzollal mi a véleményetek? Vegyesen lenne játékra és filmre használva. Jó vétel? Mennyire szivárványozhat? A színkerékről csak annyit találtam,hogy hat szegmensű..

(#11220) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!
Újabb kérdéssel fordulnék a nagyérdemű felé!:) A mostani kérdésem erre a vászonra vonatkozik : link .
Ez a szürke tényleg jobb mint a matt fehér, ahogy írják? Vagy ebben az árban van ami jobb és motoros?
Projektor ügyben újabb fordulat, TW9100 lesz úgy néz ki.
Köszi és az eddigieket is nagyon köszönöm!!

PSN: pzolii

(#11221) xtremetuning válasza zolikzolik (#11220) üzenetére


xtremetuning
addikt

High-end........ó Anyám..... :((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11222) andrew-msi válasza Bobolit (#11207) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Azért mert ez egy "ilyen" projektor még lehet tenni, hogy legyen kontraszt. ;)
A végpontozás sokat segít, meg ha tudsz a környezeten javítani.
A sötétet meg meglehet szokni. :D

deedee:
Én mindig feltekerem, bár ha nem tenném akkor nem tudnám nézni a tv-t ami mögötte van. :)
Ha meg nem kellene feltekerni, akkor meg fix vásznat vennék, de a nappali miatt ez nem megoldható. :(

(#11223) Bobolit válasza c4 (#11211) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Esetleg megvan valahol még ez a kalibráló iso?

(#11224) deedee válasza andrew-msi (#11222) üzenetére


deedee
őstag

igazából arra lennék kíváncsi,hogy ha leengedett állapotban hagyom, károsodik e.
nyúlásra gondolok

(#11225) xtremetuning válasza deedee (#11224) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább porosodik, amit egyszer fel fogsz tekerni, vásznastul. Aztán csodálkozol, hogy az eredeti fehér mitől szürkül.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11226) c4 válasza Bobolit (#11223) üzenetére


c4
őstag

Szerintem ez az. Bár én már inkább full HD képekkel állítok be.

(#11227) zolikzolik válasza xtremetuning (#11221) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Szóval felejtős , parasztvakítás ?

PSN: pzolii

(#11228) andrew-msi válasza xtremetuning (#11225) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Azt hiszem inkább ez lesz a gond, a por, meg a bogarak.
Szerintem, inkább tekerd.

C4:
Feltudod tenni a képeket amiket használsz?

(#11229) xtremetuning válasza zolikzolik (#11227) üzenetére


xtremetuning
addikt

Meg kellene nézni. Akár jó is lehet, nekem nincs tapasztalatom vele, DE :

ha valamit így akarnak eladni : "Felhasználási terület: High-end" - attól nekem a nem létező szőr is fel áll a hátamon.
Azért ne legyünk szemellenzősek, egy valóban high end vászon (az én koordináta rendszeremben)
5-6000 euronál kezdődik. Az igazán komolyak pedig 20-30000 eurósok. Tudom, hogy ez nem az a topic (ország), ahol ezek túlnyomó többségben jellemzőek lennének, de attól még egy 200k-s vászon csak egy plasztikhalmaz. Ha azt még az egekbe is magasztalják, ott alapvető probléma van a fejekben. És itt most a shopra célzok természetesen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11230) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Cserélt, vagy cseréltetett már valaki izzót a projektorában? Ha igen, sokat változott a kép?
Most ilyen, bár tudom, fénykép semmit sem mond. Igazából a sötét jeleneteknél várnék javulást.

[ Szerkesztve ]

(#11231) xtremetuning válasza DjKoxi (#11230) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az első 50-100 órában nálam nagyon nyers volt. 100-tól tisztult és 330-nál állt be. Persze ez vetítőtől is függ gondolom. A régihez képest nálam inkább a fényerő különbséget lehetett észrevenni, ami ugye hozta magával a kontrasztot is. Várj egy 10-20 órát, ki fog derülni az irány nálad is.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11232) c4 válasza andrew-msi (#11228) üzenetére


c4
őstag

Tessék.

Vászonhoz: Jobb feltekerni, a por, dohányfüst kikezdi a "fehér" felületet. Tisztításuk macerás, pláne a speciálisabb felületűeké, foltosodhat még a tiszta víztől is. Alapjaiban erősített anyag az alapjuk, így nyúlni már csak a nagyon gagyik nyúlhatnak, ha még egyáltalán gyártanak olyat.

[ Szerkesztve ]

(#11233) DjKoxi válasza xtremetuning (#11231) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a választ!
Még nem cseréltettem ki. Ez mostani állapot, Infocus IN81, kb 1800 óra, első izzó. 1100nál vettem, ha jól emlékszem, de nem veszem észre a romlást. Emlékeim szerint kb ilyen volt a kép mióta nálam van.

(#11234) xtremetuning válasza c4 (#11232) üzenetére


xtremetuning
addikt

És ne felejtsük el : a letekerve hagyott vászont milyen jól tud kinézni egy idő után a sok légyszartól..... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11235) c4 válasza xtremetuning (#11234) üzenetére


c4
őstag

Volt motoros vásznam... Bizony egy idő után lehet számolni a tetemeket rajta. :D Mindennek van előnye és hátránya sajnos. Az 1-2 millás vásznakkal is van nyűg. Csak annál jobban fáj, mikor ki kell dobni. :)
Pl: szivarozgat a gazdája. :D

(#11233) DjKoxi:

Például erre a kérdéskörre is jó a végpontozás. A megfelelő kontrasztot és fényerőt állítod be. A beállítócsúszkán mindegy, hol áll az érték, amíg be tudod állítani a jó értékeket. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11236) mikron


mikron
tag

Használ valaki LED projektort mi a vélemény róla ??

(#11237) Vikthor válasza mikron (#11236) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az optoma HD91-ről nem áradozott yodamester... jó-jó de egy misit ezért... hát.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11238) deedee


deedee
őstag

thx a válaszokat mindenkinek a vászonnal kapcsolatban

akkor tekergetem :DDD

(#11239) elodman válasza xtremetuning (#11229) üzenetére


elodman
aktív tag

-"5-6000 euronál kezdődik. Az igazán komolyak pedig 20-30000 eurósok"

ezek mit tudnak - guminő szerep, mos, főz, takarít mellett -, ami átlag humanoid szemmel is érzékelhetünk otthoni nem-mozisított szobában?

(#11232) c4
-" Vászonhoz: Jobb feltekerni, a por, dohányfüst kikezdi a "fehér" felületet. "

"ágyneműhuzat" ilyesmi védené a feszített, plafonról lenyitható vásznat?

(#11240) CyDoN válasza elodman (#11239) üzenetére


CyDoN
senior tag

Otthonra 1M körül már lehet nagyon penge alig használt vetítőket vásárolni, én nem is nagyon adnék ki többet rá, még lenne, bár 1misi sincs :)

pl: BenQ W7000 kevesebb mint 20óra van a lámpába és 500e.

(_._)

(#11241) elodman válasza CyDoN (#11240) üzenetére


elodman
aktív tag

igen, thanx, kicsit keveset másoltam ki, mert Vászonról gagyogtak:

"Azért ne legyünk szemellenzősek, egy valóban high end vászon (az én koordináta rendszeremben)
5-6000 euronál kezdődik. Az igazán komolyak pedig 20-30000 eurósok. "

(#11242) StLui válasza CyDoN (#11240) üzenetére


StLui
veterán

ez mind vászonról szólt, nem vetítőről :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11243) CyDoN


CyDoN
senior tag

jahhh .... tudok szerezni 60 000 euroért 5L himalája vízet :)
Sose értettem hogy tudnak ennyire túlárazni valamit!

(_._)

(#11244) xtremetuning válasza DjKoxi (#11233) üzenetére


xtremetuning
addikt

Csodálkoznék, ha látnál különbséget. Mivel együtt élsz vele, nem szúrod ki a folyamatos fényerő vesztést.
Ha valaki megmutatná az 1100-as állapotot a mostani kép mellett, hidd el látnád a különbséget.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11245) Bobolit válasza c4 (#11232) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Hülye kérdés, de itt melyik képhez pontosan mit állítasz?

(#11246) yodamastah válasza CyDoN (#11240) üzenetére


yodamastah
őstag

W7000 szerintem eléggé közepes lett, 500k-t én újonnan se adnék érte...

(#11247) yodamastah válasza elodman (#11239) üzenetére


yodamastah
őstag

Volt szerencsém pár ilyen mocsok drága vászonnal dolgozni. Pl Stewart CineCurve. Fix magasságú, anamorf lencsés vetítéshez, motoros oldalmaszkolt íves vászon. Hogy mit kapsz ennyi pénzért. Először is kapsz egy komoly szerelvényt, ami az ívelt vásznat tartja/kifeszíti, és a maszkolást mozgatja. Örök darab. A vászon anyag kimagaslóan jó optikai és akusztikai tulajdonságokkal bír. Mögé tudod tenni a centert, aminek kiváló marad a hangja. Persze az árnak a legalább fele a márka, a vám meg az áfa.

(#11248) c4 válasza Bobolit (#11245) üzenetére


c4
őstag

Tényleg hülye kérdés, a fájlnéven láthatod, mit állítasz be. :) (Kontraszt, fényerő, gamma...)

(#11239) elodman:

Biztos védené, csak megint egy kis kényelmetlenség. Le-fel rakosgatni... Én lustább vagyok annál. :D

[ Szerkesztve ]

(#11249) xtremetuning válasza yodamastah (#11247) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pontosan. Betekintési szögek, raszterezettség, sötét részletek visszaadása anélkül, hogy buknád a fehéreket, hangáteresztés, automatikus maszkolás horizontálisan, vertikálisan, örök életű mechanika.
Megépítés.

Persze ehhez már nem árt egy (tényleg jó) vetítő. Hozzáteszem a kis kategóriájú vetítők képén ugyanúgy sokat hoznak, de az ár-érték arány....... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#11250) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

ha már ennyire vásznaztok.

benq w5000-hez milyen vászon illene?
képminőségileg, ár-arány ügyileg???

elsősorban fix kellene, de jóáron akár rolós is jöhet.

kösz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.