Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Gyeptegla válasza #74459392 (#11550) üzenetére


Gyeptegla
tag

Vidd el batyohoz, ha itt laksz Budapesten. Biztos segít.

(#11552) robi222


robi222
senior tag

Epson tw5000 tudtok egy jó kép beállítás sémát?

(#11553) #74459392 válasza Gyeptegla (#11551) üzenetére


#74459392
törölt tag

őőő kihez? :B

(#11554) notebook99 válasza #74459392 (#11550) üzenetére


notebook99
csendes tag

lehet polarszűrő, fényalagút hiba is. legjellegzetesebb izzó hiba halvány és élvezhetetlen vetített kép!

Ha új vagy szinte új akkor ilyennek kéne lennie.
ha viszont már elhasználódott akkor a gömbrész már inkább befeketedik vagy sötétszürkül.

(#11555) t.zolka válasza #74459392 (#11553) üzenetére


t.zolka
aktív tag

(#11556) #74459392 válasza t.zolka (#11555) üzenetére


#74459392
törölt tag

Köszi!

(#11557) StLui válasza wall2 (#11532) üzenetére


StLui
veterán

Ugye ez nem így fog üzemelni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11558) wall2 válasza StLui (#11557) üzenetére


wall2
tag

Nem így fog üzemelni :D amíg nem jön meg a fali konzol, addig így lesz, kipróbáltam csak. :DDD Az biztos állati jó képe van. :C

(#11559) andrew-msi válasza t.zolka (#11515) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Elnézést, és is utálom a Bandizást. :D

robi222:
Sajnos ezt nem tudom, esetleg kérdezz rá Batyora, szerintem ő tud majd segíteni.
Nem tudom, fokra, de szerintem 30-35 között.
Sosem néztem, de az fel tünt, hogy közel nem melegszik úgy mint a régi gép.

Gyeptegla:
+1 :K

Akos1994:
Én nem véletlen ajánlom mindig Batyot.
Korrekt ember, Nagyon jó gépet vettem tőle és ezt azért mertem megtenni mert csak jókat olvastam a fórumokon!

wall2:
Gratula az új géphez.
Egy kérdés.
Nem lesz túl melege a gépnek ilyen közel a plafonhoz? Elég szűkösnek tűnik a hely.

:D

[ Szerkesztve ]

(#11560) StLui válasza wall2 (#11558) üzenetére


StLui
veterán

Én nem merném így járatni egy filmnyit sem! Vigyázz nehogy megfőzd mire konzol megjön

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11561) andrew-msi válasza StLui (#11560) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én sem, mivel hátul van a szűrő ahol szívja a levegőt!

Egyébként mekkora képet fogsz vetíteni?

(#11562) szabolcs.sz válasza notebook99 (#11540) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Kayman vs Epson 410: Szegeden vettem 4 db ilyen 410-est, és egy 400-ast. Hozzáteszem, pár telefonbeszélgetés után úgy láttam bölcsebbnek, ha elmegyek és személyesen veszem át, amiben így nem is volt hiba. Ez egy relatív új projektor, 300eft körüli áron ment 2-3 éve, tehát nem lehet _nagyon_ hulladék a képe a mezőnyben, nyilván nem várok tőle egy 4000 lumenes DLP jellegű kontrasztos képet. Az optikákon vannak karcok, ezekhez nem nyúltam, de én is úgy voltam vele, ha a 60-70 dolláros lámpaárat ha hozzáadom, akkor is van darabonként max 50 eft-ból egy 16:10-es 1280x800 native projektorom, 0 órás lámpával. jellemzően 600-1200 óra között vannak, még nem volt helyem egymás mellett tesztelni őket, de meg fogom tenni.
baromi egyszerű teszt lesz: egy tesztábrát ráteszek, majd freeze, és használat szerint sorba rendezem őket. így ha van disznóság, azért annak látszódnia kell.

Nekem ami vergődés volt, aztán félretettem: windows alatt intel videokártyával valódi 1280x800-ban hajtani. linux alatt összejött már, de kellene a win is.

Rendelt már valaki lámpát ebayről, vagy kár velük vergődni, keressek inkább itthon ?

(#11563) ripla válasza Gyeptegla (#11523) üzenetére


ripla
őstag

av fórumra én sem tudok regisztrálni, avx-et még nem néztem. itt a hardveraprón meg fent van a hirdetésem, de senkit nem érdekel. :I

(#11564) andrew-msi válasza ripla (#11563) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én mostanában mindent amit hirdettem az AVforumon adtam el.
Ugyan nem projektort.
Próbálkozz, tudok olyat akinek a napokban sikerült! :K

(#11565) andrew-msi válasza wall2 (#11532) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Az a szűrő a képen az a bizonyos szűrő?
Próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#11566) andrew-msi válasza robi222 (#11552) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

No tegnap este miután megnéztem egy filmet (Likvidálva, aki nem látta elég korrekt. Nincs túl bonyolítva, szórakoztató) megnéztem milyen meleg a gép (Epson HC 8100) a lámpánál kb 30 fok lehet, de simán tudtam rajta tartani a kezem.
Kikapcsolás után 5-10mp-ig nyomta a ventilátort, majd kikapcsolt.
A gép szinte egyáltalán nem volt meleg.
Nekem a plafonról log (60cm) és jól át tud szellőzni körbe.

(#11567) robi222 válasza andrew-msi (#11566) üzenetére


robi222
senior tag

Tegnap film alatt a talpa alá raktam 1cm támaszt.Így low lámpánál hőmérővel 1óra után 45 fokos volt.Utána gyorsra kapcsoltam a ventilátort ,és a film végén 35 fokot mértem a legg melegebb résznél.
Azt nem tudom hogy ez így normális vagy nem.
A lámpát kiszedtem ,de port sehol nem láttam ,tehát az miatt nem lehet a melegedés.

(#11568) andrew-msi válasza robi222 (#11567) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én mindig low lámpával használom!

Még mindig azt javaslom, hogy keresd meg Batyo-t, ő már látod 1-2 projektort. :)
Tuti segít!

[ Szerkesztve ]

(#11569) szabolcs.sz válasza #74459392 (#11556) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Íme, az EPSON eb-410we szervizkönyv:

http://www.maisiemanuals.com/epson-data-projector-emp-400w-emp-400we-eb-410w-eb-410we-service-manual-p-3261.html

Elolvastam, elég korrekt, szájbarágós iromány.
Reggel kipróbáltam a 400-ast, fehér glettelt falra indirekt fény mellett elég szép képe volt, 2 m átlóval. Remélem, sikerül rendbe raknod ! :)

(#11570) #74459392 válasza szabolcs.sz (#11569) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem tudom bele nyúljak-e. Ha az égő haldoklik már, akkor mind1, az csere.
~26k lenne az égő csere.
Mondjuk lehet egy nagytakarítás ráférne (elég hangos), de nem hiszem, hogy ettől lenne halvány a képe.
Amúgy hogyan tudom ezt letölteni?:)

(#11571) Turbo73 válasza robi222 (#11567) üzenetére


Turbo73
tag

Ne értem miért probléma, ha egy higanygőz lámpával felszerelt projektoron 45 fokot mérsz. Ez teljesen normális, sőt a lámpának van egy üzemi hőmérséklete, ha túlhűtöd, az sem jó neki.

(#11572) szabolcs.sz válasza #74459392 (#11570) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Csak akkor nyúlj bele, ha tisztában vagy egy projektor szerelése során érvényes munkavédelmi és érintésvédelmi szabályokkal, ha ezek nincsenek meg, inkább bízd szakemberre, itt ajánlottak többet is. Nem ér annyit egy projektor se, hogy baja essen a szemednek vagy áramütés érjen, a rá ragasztott matricák nem viccből vannak.
Letölteni úgy tudod, hogy kosárba teszed, regisztrálsz, belépsz, majd checkout-nál letöltöd. 0 dollár az ára, sima ügy. Ha másra nem is jó, legalább a szervzimenü kezelését megtalálod benne a végén.

(#11573) robi222 válasza Turbo73 (#11571) üzenetére


robi222
senior tag

Örülök, hogy ezt írod,akkor mostantól nem izgulok ,hogy tönkre megy.
Csak azért problémáztam eddig, mert a sony hw15 -höz hasonlítottam, az éphogy langyos. De sokkal nagyobb is.

(#11574) deedee


deedee
őstag

korábban említettem, hogy nem müxik a távirányító a benq 1070-nél.
jeleztem a szervíznek és közöltem a mobiltelefonos infra fénytesztet is. :DDD
rákérdeztem, hogy ugye nem kell az egész cuccot beküldenem, amikor már a konzol a plafonon figyel?
nagyon gyors és korrekt választ kaptam: futár hozza az újat és elviszi azonnal a régit. :C

(#11575) andrew-msi válasza deedee (#11574) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez valóban korrekt.
Piros pont a szerviznek! :C

(#11576) deedee


deedee
őstag

újabb gondom van... ;]
eddig 8-9 gb-os hd filmeket néztem.
aztán "poénból" megnéztem egy 17 gb-ost is.
hááát... :B láttam a különbséget.
ezek után viszont már erősen érdekelne, milyen az igazi blu-ray minőség ;]

itt adódik a problémám!
pc van a projihoz kötve, mert játszok is néha és egyszerűbbnek tűnt egy mindenes gép, mint külön a médialejátszó stb.
ha most videokarit cserélek /3d bd miatt/ és egy bd rom-ot teszek a gépbe, annak az árából egy asztali bd lejátszó simán kijönne.
bd lejátszónál pedig csak "plágendpléj" és oké a dolog. :DDD

vagy jöjjön a médialejátszó? :U

(#11577) devil-k válasza deedee (#11576) üzenetére


devil-k
nagyúr

Öreg hiba volt, hogy nem BD-t néztél eddig, ha már vetítőd van! De a 17 GB-os HD-nak nevezett dolog sem az igazi... Eressz rá egy BD50-t! Természetesen a kényelem és mindenféle idegbetegség megelőzése végett erősen ajánlott egy tisztességes média lejátszó, mondjuk egy Popcorn A400. Mekkora képet is vetítesz?

Egyébként ez nem gond, hanem tudatodra ébredtél. ;] A másik, hogy az vegyen BD lejátszót, aki lemezeket gyűjt. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11578) robi222 válasza deedee (#11576) üzenetére


robi222
senior tag

A popkorn tény ,hogy nagyon jó de ha nincs rá annyid akkor ajánlom asus mini plus:kb 25000- mede8er 600. 50000-körül.Mind a kettőt használom más más szobában és nem nagyon látok különbséget bd50 lejátszás közben sem.

(#11579) deedee


deedee
őstag

"az vegyen BD lejátszót, aki lemezeket gyűjt."
sajna nincs megfelelő forrásom, ahonnan beszerezhetnék bd iso-kat, ezért elvileg nem fogom megúszni az asztali bd lejátszót. :U
de privát üzenetben minden tanácsot szívesen fogadok....mindennel kapcsolatban ;]

92"-ra vetítek egyébként.

(#11580) andrew-msi válasza deedee (#11576) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én is MED600-at használok.
A BD filmekhez meg egy PS3-at.
Sajnos a BD50-re nekem sincs portom. :(
Így marad a 12-17 GB MKV RIP.

Én először a BD lemezen (Avatar) lepődtem meg, hogy mekkora különbség a 8-10 GB-s riphez.

(#11581) robi222 válasza andrew-msi (#11580) üzenetére


robi222
senior tag

"Sajnos a BD50-re nekem sincs portom. :( "
Ezt nem értem .Letöltöm a bd50-et ,és a mede vagy az asus lazán lejátssza.

[ Szerkesztve ]

(#11582)



addikt

Ha választhatok 0,8 és 1,1-es screen között, akkor melyiket ajánlanátok W1070-es projihoz inkább?

Mondjuk, hogy teljesen sötétet tudok csinálni a szobában, az átmérő kb 110'-es lenne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11583) deedee


deedee
őstag

az mitől lehet, hogy 3d film alatt kb 3-4-szer egy-egy pillanatra elveszti a szemüveg a jelet?
powerdvd13 ultra, benq1070,Hi-Shock - Blue Heaven DLP 3D szemüveg a kombó.
:U
kb 1.5 méter a távolság szemcsi és proji között.

(#11584) StLui válasza deedee (#11583) üzenetére


StLui
veterán

elfordulsz a vászontól? mert akkor elveszti, de 1-2 pillanat és újra megy

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11585) tadid


tadid
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémában kérem a segítségeteket. Nec Vt440-es 3LCD-s projektornál konvergencia hiba "alakult" ki takarítás után. Abban kérnék segítséget, hogy miképp tudom a színek elcsúszását visszaállítani?
Ahogy közben olvasgattam, az LCD panelek helyzete/pozíciója miatt lett ez (sajnos ez is bontva lett a prizmáról). Az LCD panelek egyenként 4 db csavarral vannak rögzítve a prizmán található kereten (szóval a pozíciójukat a keret adja, viszont azt nem értem, hogy akkor miért mentek el a színek? A csavart jobban meghúzva már el is mászik pozíció és így a szín is?). A prizma pedig két csapon keresztül központosítva, majd két csavarral rögzítve a házhoz. Szóval ahhoz, hogy tudjam mozgatni az LCD panelokat, mindig ki kell venni a prizmát, mivel a csavarok vízszintes irányban vannak, és előttük még található egy színszűrővel ellátott lencse is (itt viszont van állítási lehetőség. A színszűrőket függőleges irányban egy csavar rögzíti, de azon keresztül csak a dőlése/forgatása oldható meg). Azt már látom, hogy nem lesz egyszerű mutatvány, de valahogy meg kellene oldanom.
Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Örömmel vennék minden segítséget. Előre is köszönöm.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#11586) deedee válasza StLui (#11584) üzenetére


deedee
őstag

meg se nyekkenek :DDD
csak ülök/fekszek a relax fotelemben :K

(#11587) Spuri2000 válasza deedee (#11583) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem semmi bajom vele, pedig volt már hogy mászkáltak is előttem és még akkor sem vesztette el a jelet! Lehet merülőben az aksi vagy nem tudom! 1 szemüveged van vagy 2? Mert ha 2 akkor a másikkal is kipróbálhatnád!

(#11588) deedee válasza Spuri2000 (#11587) üzenetére


deedee
őstag

egy szemüvegem van, mivel az asszonyt nem érdekli a házimozi. :C

viszont az tény,hogy még a gyárilag benne hagyott töltéssel üzemelt már vagy 6-7 órát.
ha teljesen lemerül és feltöltöm, akkor talán helyrejön.

thx

(#11589) Spuri2000 válasza deedee (#11588) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem ne várd meg amíg lemerül! Úgy tudom a mai aksik már nem szeretik ha teljesen lemerítik őket, inkább a 60-70% szeretik.

(#11590) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. Mire kell figyelni vasarlas elott egy projektornal? Milyen márkát erdemes venni? Mi az az osszeg amiert erdemes venni? Szamitogepre szeretnem kotni szoval jo lenne a full hd. Filmnezesre es jatekra kellene.
Nem tudom mi kell meg. Ha valami infora van meg szukseg irjatok. Irjatok le batran a gondolatokat. Elore is koszonom!

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#11591) devil-k válasza vadallat88 (#11590) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legfontosabb kérdés, hogy mennyit szánsz rá, utána már könnyebb válaszolni. Filmezésre és játékra van 150.000 Ft-ért, de akár 15 millió Ft-ért is. ;]

- mozi bolondéria -

(#11592) vadallat88 válasza devil-k (#11591) üzenetére


vadallat88
tag

Hat igen. Olyan 100k körül gondoltam de hasznaltat. Ujonan max 150k. Persze csak akkor ha van ertelme annyiert venni.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#11593) andrew-msi válasza robi222 (#11581) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Csak annyit, hogy sajnos nem tudok sehonnan szerezni BD50-t. :(

tadid:
Még mindig Batyo az ajánlat. :)

vadallat88:
Esetleg ez: Epson Tw1000

(#11594) zolikzolik válasza (#11582) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Milyen típus?

PSN: pzolii

(#11595) válasza zolikzolik (#11594) üzenetére



addikt

Nemtudom, ilyen noname... vagy mire vagy kíváncsi?

1.1 matt white
0.8 matt grey

igazából arra lennék kíváncsi, hogy a W1070-nek alapból inkább élénkebb színekre, vagy jobb kontrasztra van szüksége. Első projectrorom lesz, szóval nulla tapasztalat etéren.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11596) CyDoN válasza vadallat88 (#11592) üzenetére


CyDoN
senior tag

Az is ki kell találni, hogy mekkora képet szeretnél, milyen messze lenne a projektor faltól/vászontól!

(_._)

(#11597) c4 válasza (#11595) üzenetére


c4
őstag

3D-hez 1.1, 1,2, átlagos méretű 2D esetén 0,8 vagy 1.0.

(#11598) válasza c4 (#11597) üzenetére



addikt

Köszi szépen, az átmérő 110", ez gondolom átlagosnak számít. Teljesen be tudok sötétíteni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11599) vadallat88 válasza CyDoN (#11596) üzenetére


vadallat88
tag

Kb 4m lenne a távolság. A vaszonos témat nem tudom. Igazabol falra gondoltam mert szep sima feher fal van. V esetleg erdemesebb vaszonra? Kepatmero 1.50m felett kb.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#11600) milszab


milszab
senior tag

Azt vettem észre a Benq W1070-emnél hogy átkapcsolva a bemenetet a hdmi2-esre, megnövekszik a venti fordulat. Akinek ilyen gépe van nézze már meg hogy nálatok is így ven-e...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.