Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54501) Parci válasza Mercutio_ (#54498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ez a legjobb vétel oly fronton jelenleg...? jól sikerült váz nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54502) Mercutio_ válasza Parci (#54501) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az, de indokolatlanul magas még mindig az ára :D btw úgy értettem, hogy pana miért nem, de már tiszta : azok gx7-et kivéve dslr like - ok.

Novics : 18-55 gondolom a gari miatt van még meg, mert 16-45 mellett nem sokat tenném vázra. Ha Pesten lennél kölcsön adnám 1-2 napra a Pana G3 - at 45/1.8-cal az ~mint az 50-es fix és eldönthetnéd bejön-e élőben (retro külső ugrik) jpg motort persze ne nézd, de te amúgy is raw - betyár vagy, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54503) schawo válasza Mercutio_ (#54502) üzenetére


schawo
titán

indokolatlanul magas
Szerintem meg abszolút indokolhatóan magas az ára. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54504) Mercutio_ válasza schawo (#54503) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legkésőbb tavaszra úgy is kihoznak valami utódot a 10-est meg majd jó szokásuk szerint durván leárazzák, ahogy szokták.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54505) Studi


Studi
addikt

Jah, GX7-em máris utolérte az ezüst Panák átka, és összeb@szta a tetején a festett műanyag részt (az EVF teteje) valami, gondolom a nyakpánt műanyag kis elemei. :U Hogy ezt nem tudja a Pana normálisan megcsinálni...

(#54506) Studi válasza Mercutio_ (#54504) üzenetére


Studi
addikt

Most 5-ös utódnak illene jönnie, csak kérdés, hogy az miben tud az E-M1 alatt maradni?

(#54507) jjeahh válasza Studi (#54505) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kijelző bevonatot sem tudják, az oly-ra sosem tettem fóliát, és mégsem pattogott le... ha a g3 megjön, ahogy kiveszem a dobozból, azonnal megy rá a fólia :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54508) Mercutio_ válasza jjeahh (#54507) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi baja a G3 - am kijelzőjének. Ja most ugrik be :kezdetektől fólia van rajta ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54509) Schanyee válasza jjeahh (#54507) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem G3 kijelzőjén sose volt fólia, eszembe se jutott, mindig befordítva raktam el a táskába, nem is lett karcos.

Én meg még mindig GX7 cserén gondolkodom, de valahogy nem tolonganak azok akik E-P5-re cserélnék :D

(#54510) Parci válasza Mercutio_ (#54502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem amúgy most ez az edigitalos gép piszkálja nagyon a fantáziám!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54511) Novics válasza Mercutio_ (#54502) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is a gari miatt, csak nem akartam szórakozni az eladásával, nem sokat kaptam volna érte, tartaléknak meg jól elvolt/van a dobozban. A váz után pár nappal már megvolt a 50-es manuál, az van rágyógyulva a vázra. Az alig nyúlik túl a markolaton. Viszont kénytelen vagyok belátni, hogy hosszú rohangálós obinak. A 16-45 meg benga állat.
Már januárban is pörögtem a milc dolgon is, de saját jogon tudatlan voltam evf téren, meg akkor talán még nem is volt e-m10. Legalábbis az itteni teszt későbbi. Dslr formájú gépek meg nem tetszenek. Ha nem dslr-ek. :DDD Kicsit olyannak tűnnek, mintha játékok lennének. ;]

RAW-ozok, igen, de pl céges rendezvényen, amikor én vagyok a fotós, és gyorsan sok kép kell, akkor megy jpg-ben. Benti, vacak megvilágítású helyeken meg RAW+jpg.

Jövő pénteken megyek, de csak 3-ra érek fel, 3:30-tól 9-ig suli, aztán szombaton is 8-17 suli, és spuri vonatra. De azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#54512) Mercutio_ válasza Parci (#54510) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Novics: 21-es limó, vagy olcsó 35-os fix?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54513) MrChris


MrChris
nagyúr

Na én is kipróbáltam a dxo converterét a G6-ommal. Az Oly E1-t nem ismeri. Hogy jót is mondjak róla elég jól korrigálja az optikai torzítást, ezt és vele az obik ismeretét átvehetné a Lr és a zöldek szebbek alapban mint Lr-al. Persze lehet hogy más váznál ez nem volt probléma. De a szép bőrszínt hiába vártam. Helyette bár több életjelet mutatott, de eléggé részlettelen lett. Arra volt jó hogy inspiráljon, ennél jobb színek is kihozhatók Lr-ból és sikerült is, a ződet is megközelítettem az adott képen. Marha bosszantó hogy toszik a dng-re miközben tud menteni saját dng-be, de az adobera szarik. Az élesítés igen vacak, talán még a therapy is jobb, részletek vesznek el és túlélesített jellege van ha élesre állítom. Csúcsfényekkel nem tudtam sokat kezdeni és vannak kis apró szemetek, egy-egy hibás képpontok. A működése meg csiga lassú és a bal oldali szerkesztő panelen minden funkció egybefolyik, nehezen áttekinthető, jobban kellett volna tagolniuk. Lehet hogy népszerűbb favorizált vázakkal jobban muzsikál, nálam elvérzett a dx optics pro.

Adtam megint egy esélyt a G6 jpg-nek, de továbbra is nevetséges, nagyon hergya, összehasonlítva egy megszerkesztett rawal legalább 2 gépkategóriával jobbat lehet kihozni.

(#54514) hibavissza válasza MrChris (#54513) üzenetére


hibavissza
veterán

G5, 14-45 obival tökéletesen ment a geometriai korrekció, ellenben a PL 25-ös nem volt jó. Én ezzel a két obival próbáltam.
Ingyen nem rossz ajánlat ez a szoftver. El lehet szórakozni a film módokkal, de nekem azokból is olyan mű ízé jött ki a végére. Ami érdekes, hogy pár ezzel feldolgozott képnél még hozzá is tett azzal, hogy kiégve hagyta az egyébként értelmetlen információt hordozó felületeket. Igazából ez a kiégés engem csak annyiból izgat, hogy az ég legyen már kék és felhős és ne valami világosszürke massza. A kezelő felület szokható, de tényleg szar.

(#54515) Novics válasza Mercutio_ (#54512) üzenetére


Novics
senior tag

A 21-es limo jó lenne méretben, meg még látószögben is, de el kéne adnom az egyik vesémet érte. :D Ha hozzám kerül az Oly, akkor egy idő után valamelyiknek mennie kell, amúgy 160-at nem tudok beletolni a rendszerbe. Ha mindent el tudok adni akkor még maradna is egy kis pénzem a csere után, amiből lehetne venni egy táskát az új cuccnak. (Egy Lowepro toploader 70aw-m van, az "kicsit" túlméretes lenne az Olynak. :)) )
Persze azért csak zavar, hogy bukok az eladáson - a váz esetében a többi használt cucc volt -, de akkor nagyon elkapott a cserélhetnék, meg amúgy is mindig mennek lejjebb az árak, de mindig jönnek jobb cuccok, szóval nem nagyon van ideális vásárlási időpont. (Főleg ha az ember gyereke kütyüzni is szeret... )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#54516) MrChris


MrChris
nagyúr

akkor elmondható, hogy erős költői túlzás volt, hogy mindegyik progiból u.a. rawból hasonlóan jót lehet kihozni.

(#54517) Mercutio_ válasza Novics (#54515) üzenetére


Mercutio_
félisten

Váz ára csökken leginkább m4/3-nál pláne, így azt szinte soha nem érdemes a termékéletciklus első fele/harmada időszakban venni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54518) Novics válasza Mercutio_ (#54517) üzenetére


Novics
senior tag

Ez minden rendszerben így van, nem? :) Az obik örök darabok, mert a fizika nem változik, csak a technika. :)

Néztem irányjelző apróján van pár E-M5 eladó... :U

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#54519) st81


st81
tag

Írnék egy pár sort a G6-ról, amit két hete vettem. Ez az első komolyabb gépem (előtte egy tizenéves kompaktom volt). A "tűzkeresztségen" a bécsi modellező kiállításon esett át. Néhol félhomály, sok mesterséges világítás, modellrepülők mozgóképes felvétele volt a feladat. Elégedett vagyok a teljesítményével. Az otthoni monitoromon nem igazán láttam különbséget a raw és a jpg között. Jellemzően automata módban fotóztam, de +1/3 Fé-kel meg kellett dobnom az alap beállítást mert kicsit sötétek lettek volna a képek (vaku nélkül).
A videós teljesítménye megfelelt az elvárásoknak (fél méteres repcsik 30-40 km/h sebességgel köröztek:-)).
A manuális fókuszt érdemes volt használnom mert az automatánál előfordult jó pár tévesztés és 1-2 másodperc erejéig bizony elhomályosult a kép. Nagyon megkönnyíti a fókuszálást, hogy "megfesti" a fókuszban lévő tárgyat az lcd-n. Most már csak azt kéne megtanulnom hogy egyszerre fókuszáljak és zoomoljak:-) A gyári kit obi néha rövid volt egy kicsit (14-140), de azért egy tőlem 30 m-re repülő 20 centis quadrokopter felvétele már elég extrém kategória. Összességében meg vagyok elégedve a géppel, a kitűzött minimum elvárásaimat bőven teljesíti, és ha még megtanulom a manuális beállítások helyes használatát, remélem, hogy még egy lapáttal rá tudok dobni az alapból is jó minőségre.
Az akksija a 4 órás használatot követően fáradt csak el (sok ki-be kapcsolás, 150 kép és 20 videó után), de nem akartam teljesen lemeríteni mindjárt az elején. Tetszik, hogy nem nehéz a gép, egy kisebb táskában is jól elfér. Egész nap a nyakamban lógott és egyáltalán nem fáradtam el a cipelésében.
Nos, egyelőre ennyit a Panasonic G6 első használatáról.

(#54520) Mercutio_ válasza Novics (#54518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem kell az időjárás állóság az E-M10 jobb választás, majd a szakik kifejtik miért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54521) MC Pite válasza MLaca (#54440) üzenetére


MC Pite
veterán

Kíváncsian várom a tesztet... Amit idáig láttam nem nyűgözött le; pl egy erdei bevetésen mi esne ki belőle... Ha sort tudnál rá keríteni egy kiruccanásra ha lesz pár napsugár az nagyon frankó lenne :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54522) Studi válasza Mercutio_ (#54520) üzenetére


Studi
addikt

Ha nem kell az időjárásállóság, és nem akarsz nagy obit rátenni. Az E-M10-hez nincs rendes markolat, csak egy kis díszítő vasdarab. Ráadásul kisebb is a váz egy picivel. Ellenben az E-M10-ben van WIFI, ha valaki azt szereti, focus peaking, és aluláteresztő filter nélküli már a szenzora, ami talán még élesebb képeket eredményezhet.

(#54523) Studi válasza MC Pite (#54521) üzenetére


Studi
addikt

Mintha Laca azt írta volna, hogy ez az LX100 saját példány, nem tesztre kapta. :F

(#54524) |AP| válasza Studi (#54523) üzenetére


|AP|
veterán

attól még jöhetne mondjuk ide egy hosszabb beszámoló használatról, képminőségről, benyomásokról, esetleg egy-két mintaképpel... mert eddig annyit tudunk csak, hogy "beszarás" :)

[ Szerkesztve ]

(#54525) Parci válasza MC Pite (#54521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hát a Fujinal pont az erdőben biztosan tobb..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54526) madgie válasza Parci (#54525) üzenetére


madgie
titán

X-A1 is van ám :D

(#54527) MrChris válasza |AP| (#54524) üzenetére


MrChris
nagyúr

az akkor szó szerint szar is lehet. A külső és az építés valszeg nagyon ok, de a képek terén hervasztóra számítok, plána ha csak a vázból kiköpött játszik. Nem csak azért mert van jobb, hanem önmagában harmatos a pana.

(#54528) jjeahh válasza st81 (#54519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

grat! :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54529) TayRol válasza MrChris (#54527) üzenetére


TayRol
veterán

valami ilyesmitől tartok én is.

(#54530) .: JuSzT :. válasza st81 (#54519) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem 800 képet bírt elektronyos zárral és keresővel.

(#54531) Novics válasza Studi (#54522) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen, ez egy fogós kérdés, mert egyrészt ha túl pici sem jó, ha túl nagy, akkor meg pont elveszik az az előnye, ami miatt meg m43.
Az E-M5-öt igazából csak azért néztem, mert egy hajszálnyit nagyobb, meg több eladó példány van. Olvastam a teszteket, és a 10-es egyértelműen jobbnak tűnik.
Most nagyon elkapott a kütyüzhetnék. Remélem hamar elmúlik. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#54532) schawo válasza Novics (#54531) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a 10-esnek alapból, extra markolat nélkül jobb a fogása, jobb az alap markolat formája.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54533) |AP|


|AP|
veterán

Talán végre meghallgattatik, amit már nagyon régóta kérek

(#54534) Studi válasza Novics (#54531) üzenetére


Studi
addikt

Az igazi az E-M5mII lenne, de az ha jön, akkor drága lesz. :)
Méretben amúgy nincs nagy eltérés, kitobikkal, kis fixekkel az E-M10 sem túl kicsi. Az E-M5 előnye nem is annyira a nagyobb méret, inkább a markolatozhatóság, egy teleobinál (100-300, 75-300) már jól jön, ha van mibe kapaszkodni.

(#54535) sideburns válasza |AP| (#54533) üzenetére


sideburns
aktív tag

Régóta kéred, hogy ne adjanak ki több XZ fényképezőgépet? ;]

(#54536) rumos14 válasza .mf (#54364) üzenetére


rumos14
nagyúr

én egy ilyenre [link] rögzítettem a kis Sony kompakt gépet fejjel lefelé, azzal készült pl ez: [link] persze utólag visszafordítottam (és felgyorsítottam) az anyagot.

(#54537) |AP| válasza sideburns (#54535) üzenetére


|AP|
veterán

erre egy korábbi hozzászólásommal tudok válaszolni...

..azon kívül, hogy kabbe :DDD

(#54538) MLaca


MLaca
őstag

komolyan, én kérek elnézést!





http://mlzphoto.hu/

(#54539) .: JuSzT :. válasza MLaca (#54538) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Obitalpnál fogva akasztanám az övemre :D Túrázós

(#54540) TayRol válasza .: JuSzT :. (#54539) üzenetére


TayRol
veterán

obival felfele, legalább hamuzhatna bele az, aki dohányzik.:)

(#54541) .mf válasza rumos14 (#54536) üzenetére


.mf
veterán

A felgyorsított hanggal poénoes a duma alatta, meg néha távirányítós rc-autós beütésű lett :DDD A ralli ilyen sebességgel is tetszene, bár az íveken és a kanyartechnikán lenne mit csiszolni :DDD
Kár a szürke időért, egy-két magasabb pontról szép időben és jó látótávolsággal szép lehetett volna a táj.
Ezt még akkor egész jól tartotta az a korong. De egy EM1 + marcsa + 12-40 bő egy kilóját már nem hinném, hogy komálná.

Laca: és még milyen jól is teszed, hogy elnézést kérsz :(( :))
De erről már láttunk teszteket, az LX100 szerintem most több embert érdekel. Meg hát érted, az PANA, ez meg Oly, tehát miről is beszélünk :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#54542) .: JuSzT :. válasza TayRol (#54540) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Öregek meg letámasztják a napellenzőre, aztán könyöklő amíg várják a zöldet a zebránál

(#54543) .: JuSzT :. válasza MLaca (#54538) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az egy PL7 ? Azt amúgy is a szelfi képességével reklámozzák. Megnézném a szettet egy szelfirúdon, ahogy tartod magad elé :)

válledzés pipa.

(#54544) rumos14 válasza .mf (#54541) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd kicsit tovább a videót, kisüt a nap. de ez az idő Izlandon nagyon is jónak számít! :D ez meg az elején napos és a végére lesz felhős, és pötty sincs rajta :) [link]
200g-os Sony HX9V volt rajta, nagyobb gépet én sem mertem volna feltenni, még a NEX-et sem, és nem is fért volna el a szélvédő miatt.

(#54545) Livio válasza .: JuSzT :. (#54543) üzenetére


Livio
tag

P3 lesz az, de így, hogy feljött, szívesen látnék tesztet a PL7-ről itt is.

Egyébiránt senkinek sincs még azzal tapasztalata?

(#54546) Studi válasza Livio (#54545) üzenetére


Studi
addikt

P3 biztos nem, azon még nincs kiírva a "PEN". P5 szerintem. :)

(#54547) Marseille199 válasza .mf (#54395) üzenetére


Marseille199
senior tag

:)

Fincsi tömeg volt. Én most nem mentem ki, felesleges lett volna meló szempontból, meg a kezdéskor még épp itthon sem voltam. Mutass még!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#54548) Marseille199 válasza MrChris (#54421) üzenetére


Marseille199
senior tag

Még mindig semmi baja működésileg, csak az anno említett tárcsahiba, az maradt még mindig, nem ér meg nekem 20-at a javítás. A mód, quick menü első funkciója az expokorr. és így nyomom. Ha manuálozok néha, akkor meg A-ban rekeszelek, manuálban záridőt állítok. :DDD
Megszolgálta magát, többek között végül is neki köszönhető a melóm. :)

Más:

Meg nem tudom, létezik hogy több záridőn is shutter schockol a G3, ahogy öregszik/kap? Nem tudok konkrétumokat, eleinte azt hittem, valami baj van a 45-össel, piszok vagy ilyesmi, mert romlott az élessége :S

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#54549) Oly-Service


Oly-Service
tag

Árváltozás a Mintaboltban!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#54550) Livio válasza Studi (#54546) üzenetére


Livio
tag

:R csak a vakuján akadt meg a szemem, miközben megörültem, hogy lesz PL7 teszt hamarosan.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.